1 GESLAAGDE LUSTRUMRONDE VAN HOLTEN DORPSTOREN IN HET FLOOTUGHT P i 4jk- cw® RR\lW Gunstige seizoeninvloed op werkloosheid Amateurs en nieuwelingen leverden felle strijd Twee wedvluchten Studie voor ingenieur Akte M.O. Duits RACE <£ft WONINGVERBETERING Oproep controleur belast, en marktmeester Kordaat optreden redde boerderij en voorkwam explosie gaspot Larense ponyruiters logeren in de Beuseberg Voorlichtingsmiddag over de varkenshouderij Trekkingslijst R.V. Zaterdag 15 juli 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD Anne Koster uit Leeuwarden heeft de le lustrum-ronde van Holten voor amateurs op zijn naam gebracht. Deze niet meer zo jeugdige Fries is geen on bekende voor Holten. Hij behaalde hier al eens een derde en ook een tweede prijs. Woensdagavond won hij de sprint van een groepje van drie renners dat uit het grote peleton ontsnapt was, toen dat nog een vrij gesloten geheel vorm de. Het waren Eef Dick hof uit Ooster- wolde en de oud-Nijverdaller Jan Boo- de, die nu zijn tent in het Limburgse Schinnen heeft opgeslagen, die de sprong uit het peleton inleidden. Maar zij werden eerst nog teruggehaald. Het was vooral Henk Hoekstra uit Ureterp, die zich daarbij liet gelden en daarmede tal van premies in de wacht sleepte. Boode en Dickhof waren echter niet te houden en halfweg de course lagen zij dan ook weer op kop gevolgd door flar den van het peleton, dat met ruim ne gentig man gestart was, maar waaruit zo successievelijk een aantal renners was verdwenen. Er werd hard gejaagd, waarbij Koster kans zag zich bij de twee koplopers aan te sluiten. Bij de achtervolging waren het vooral Bart Salaro uit Den Bosch en Fred Niemeijer uit Hengelo (O), die zich onderscheidden. Ook Henk Nieuwkamp uit Borne voerde telkens een groep van het uiteengevallen peleton aan, maar hij wist niet de soeplesse op te brengen, die men de laatste tijd van hem gewend is. Hij eindigde dan ook op de 13e plaats. Het talrijke publiek, dat de wedstrijd volgde, kreeg wel waar voor zijn geld, want de strijd bleef tot het einde toe spannend. Vooral toen de tweede groep, waarin Niemeijer, Salaro en Leferink uit Haaksbergen, in de laatste ronden alles op alles zetten om de drie vluchters te achterhalen. Het was tenslotte Anne Koster, die de rapste sprinter van de drie bleek en als eerste over de meet ging. Nieuwelingen Voordat de amateurs van start gingen had een wedstrijd plaats voor nieuwe lingen, waaraan niet minder dan zeven tig jonge, enthousiaste, renners deelna men. Zij leverden een felle strijd, waar in sommigen al spoedig het tempo niet konden bijhouden. Deze rit ging over 35 ronden met een afstand van 40 km. Reeds vanaf het begin waren het o.a. A. Voogt uit Scherpenzeel, Andreas uit De venter en Notten uit Hengelo, die de toon aangaven en een aantal premies in de wacht sleepten. Tot de minder for tuinlijke renners behoorde ook Jan Pas op uit Holten. Er vormde zich, nadat ongeveer twin tig ronden verreden waren een kop- groepje, dat bestond uit Voogt, J. Oos terbeek uit Halfweg en Roy Schuiten uit 's Heerenberg. Deze knapen wisten een voorsprong op te bouwen van tien seconden, die zij tot het einde toe hand haafden. Roy Schuiten won tenslotte de sprint van dit drietal. De beide winnaars Koster en Schuiten ontvingen bloemen en de gebruikelijke overwinningskus van de tourmisses Di- nie Oolbekkink en Gerrie Rietberg- De Bergvliegers namen met 300 dui ven deel aan wedvluchten vanaf St. Quentin en Den Bosch. Voor St. Quentin werden voor de afdeling midfond 70 duiven ingekorfd. Afstand 349 km. Zij werden met z.w. wind gelost om 6.40 uur. De eerste duif, van de heer L. Ga- zan, werd geklokt om 10.59.53 uur. De volledige uitslag was: 1-9 L. Gazan, 2-4 J. W. Willems, 3-7 G. Steunenberg, 5 Joh. Paalman, 6-11 W. Aaftink. 8-16 H. J. Aaftink, 12-13 M. Lodeweges, 14-17 D. Müller. Voor Den Bosch werden 230 jonge duiven ingekorfd. Afstand 101 km. Los sing om 9.45 uur met z.w. wind. Aan komst eerste duif 11.11.30 uur. De uit slag was: 1-2-17 D. Muller, 3. J. W. Wil lems, 4-9 Joh. Paalman. 5-7-10 L. Ga zan, 6-12 G. Veldhuis, 13-19 Joh. Veld huis, 14. H. Wansink, 8-42 H. J. Aaftink, 22-24 H. van Beek, 16-18 L. Munnink, 15-30 T. Paalman, 26 G. Kwintenberg, 20-21 H. J. ten Velde. De heer J. Mud, Vixseboxsestraat te Holten slaagde aan de Technische Hoge School te Delft voor het propadeutische examen natuurkundig ingenieur. De heer D. G. Kleinburink, leraar aan de openbare scholengemeenschap alhier slaagde te Den Haag voor de akte M.O. Duits. De winnaar bij de amateurs Anne Koster, (met zijn zoontje op de fiets) die de bloemen van Dinie Oolbekkink ont ving- en aan de linkerkant Roy Schuiten, die gehuldigd werd door Gerrie Rietberg- Markvoort. Markvoort. Daarna stroomde het par cours rondom het gemeentelijk slacht huis, leeg. Tijdens de beide races werden talloze premies verreden, beschikbaar gesteld door zakenlieden en particulieren. De aankondiging daarvan geschiedde, wat de namen der schenkers betreft, niet al tijd foutloos, maar men moet wel be denken, dat dit altijd snel, tussen iedere ronde over het parcours door, geschie den moest. Jury De jury bestond uit de heden J. Kamphuis, Hengelo; C. van Laar, Alme lo; P. Kamminga, Hengelo; D. Schipper, Enschede; J. Nijhuis, Hengelo; H. Krabs- huis, Wierden; H. M. Kamphuis en J. P. P. Hol, Hengelo, terwijl de heer E. Knik kert uit Nijverdal als microfonist een uitstekend verslag gaf van de beide wed strijden. Na de beide winnaars met hun suc cesvolle race gefeliciteerd te hebben heeft de voorzitter van de braderiecom missie, de heer Beijers, allen dank ge bracht, die aan het welslagen van deze le lustrumronde hebben medegewerkt. De uitslag van de vijftien eerstaanko- mende luidde: Amateurs: 1. A. Koster, Leeuwarden; 2. J. Boode, Schinnen (L)3. E. Dickhof, Oosterwolde; 4. F. Niemeijer, Hengelo (O); 5. Bart Salaro, Den Bosch; 6. G. Leferink, Haaksbergen; 7. M. Gerrits, Oploo; 8. H. Kuiper. Veenoord; 9. S. Douma, Grouw; 10. W. den Beste. Olde- broek; 11. J. van Dam, Zwolle; 12. J. de Wit, Meppel; 13. H. Nieuwkamp, Borne; 14. J. Dickhof, Oosterwolde; 15. J. Hesse, Arnhem. Nieuwelingen: 1. R. Schuiten, 's Hee renberg; 2. J. Oosterbeek, Halfweg; 3. A. Voogt, Scherpenzeel; 4. J. Vlastuin, Scherpenzeel; 5. G. Heringa. Veendam; 6. Van Kawijk, Oploo; 7. H. Homan, Enter; 8. A. Hulsebos, Beilen; 9. A. Scheffer, Zelhem; 10. A. Hassink, Nee- de; 11. J. Notten, Hengelo; 12. T. Wis- sink, Oldenzaal; 13. M. de Koning, Scherpenzeel: 14. G. Huisjes, Bergent- heim, 15. J. A. v. d. Nederend, Amster dam. Holtens oude dorpstoren baadt sedert maandagavond in een zee van licht. Het gemeentebestuur heeft daarmede als eerste gevolg gegeven aan de oproep van de Braderiecommissie om de dorps kern des avonds, gedurende het vreem delingenseizoen en tijdens de braderie, die in de periode van 22 tot en met 29 juli gehouden zal worden, een feestelijk aanzien te geven. Die toren in het floot- light is vooral op een afstand een impo sant gezicht. Overigens hebben van de zakenmensen nog maar enkelen een ge velverlichting aangebracht. Wel brandt bijna overal in de Dorpsstraat en Oran jestraat de winkel- en etalageverlichting volledig, zodat de zomergasten, die een wandeling door het dorp maken op hun gemak de winkels eens kunnen bekijken, want overdag is daarvoor weinig gele genheid met het oog op de drukte, die er in de winkels heerst Nu donderdag de seizoenopruiming begonnen is, is de drukte nog veel groter, al heeft deze dan geen betrekking op de supermarkets en de kruidenierszaken. De Braderiecommissie is met haar programma gereed gekomen. Men vindt het elders in dit blad gepubliceerd. Naast de verschillende evenementen, die wij reeds gepubliceerd hebben, ko men er nog een paar aardige attracties n.l. een hippische show van de pony clubs uit Laren en Markelo op dinsdag middag, 25 juli, met een aardig non-stop programma en een vrolijke boerenavond in de grote tent op Kalfstermansweide op woensdag, 26 juli. Deze vrolijke avond wordt verzorgd door de Boerendans- groep „De Larense Schotsers" met de boerenkapel „De Hooiplukkers" uit Lo- chem en als conferencier Hendrikus uut Vaossen". De pony-show is echt Met groot machtsvertoon heeft de jeug dige Holtenaar Albert Jansen de vorige week de jeugdronde van Rijssen gewon nen. Men ziet hem hier met de bloemen naast de knappe (tourmis) Dini Jansen uit Rijssen en zijn ploeggenoot Eppie Beldman uit Holten (links), die hem één keer de overwinning Jansen won ne gen etappes met gering verschil voor de neus wegkaapte. In het gewest Deventer is de vermin dering van de geregistreerde arbeids reserve gedurende de maand juni vrij wel gelijk aan die van het vorige jaar, maar het totaal van het aantal geregi streerde werklozen ligt 150 hoger. Hier uit blijkt, dat de seizoensinvloeden gun stig hebben gewerkt, maar dat de ver mindering van de werkgelegenheid van de afgelopen periode zich heeft gehand haafd. De huidige vermindering vond plaats bij de bouwnijverheid (10), de metaalnijverheid (9), de voedings- en genotmiddelenindustrie (6), het trans portwezen (4), de losse arbeiders (10) en de categorie minder geschikten (7). Enige stijging vond plaats bij de tex tielindustrie (4) en het kantoorperso- nee (13). Overige verschillen zijn mini maal en over meerdere bedrijfstakken en -groepen verdeeld. Ook de vraag is vrijwel gelijk geste gen als in 1966, hoewel hier thans ruim 600 mannen minder worden gevraagd dan het vorige jaar. Opgemerkt moet hierbij worden, dat in 1966 de vraag naar afgestudeerde scholieren reeds was opgenomen, hetgeen thans nog niet het geval is. Dit betekent in feite, dat tegenover een daling in 1966 thans een stijging valt te noteren. Anderzijds be staat de verwachting, dat de vraag naar jeugdige aanstaande werknemers, die de school hebben verlaten, dit jaar aan zienlijk minder zal zijn dan in 1966. Ten aanzien van het aanbod en de vraag naar vrouwen mag momenteel in dit gewest van een stabiele situatie wor den gesproken. Het aanbod is overeen komstig de maand juni van het vorige jaar, de vraag is reeds enkele maanden aanzienlijk lager. Het totaal beschikbaar aanbod be droeg per gemeente ultimo juni: Deven ter 358 (vorige maand 390), Bathmen 3 (4), Diepenveen 19 (19), Holten 11 (12). Olst 10 (17), Raalte 44 (59). In procenten uitgedrukt resp. 2,3%, 0,8%, 1,2%, 1,3 0,6 1,9 van het gewest 2 provincie 3 en van het rijk 2,1 per duizend loontrekkenden. Aanbod en vraag van enkele bedrijfs groepen per ultimo juni: bouwvakarbei ders resp. 47-56, metaalbewerkers 41-95, textielarbeiders 28-2, levens- en genot- middelenbereiders 8-12, kantoorperso neel 18-22, personeel in alg. dienst (incl. losse arbeiders) 51-11, aanbod minder geschikten 193. OFFICIËLE PUBLIKATIES Burgemeester en wethouders vestigen de aandacht van belanghebbenden op het navolgende. De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft per 1 juli 1967 de financiële medewerking voor de ver betering van het particuliere woningbe- zit belangrijk verruimd. Tot 1 juli werd voor de berekening van de premie voor woningverbetering ten hoogste een bedrag van 3.700,c.q. ƒ4.000,voor verbetering, incl. tonnen- privaat, per woning als verbeteringskos- ten in aanmerking genomen. Strekte de verbetering uitsluitend tot vervanging van een tonnenprivaat, of tot het inrichten van een bestaande ruimte als doucheruimte, dan wel tot het maken en inrichten van een doucheruimte, dan werd voor de berekening van de premie ten hoogste een bedrag van resp. 400, Burgemeester en wethouders van Hol ten roepen gegadigden op voor de func tie van controleur der gemeentebelas tingen tevens marktmeester, op arbeids contract en op een beloning van 1.037,03 per jaar (inclusief 7,1 comp. AOW). De werkzaamheden omvatten voorna melijk de controle op de vermakelijkhe den- en de hondenbelasting. Sollicitaties voor 28 juli a.s. te richten aan de burgemeester. Geen bezoek dan na oproeping. Burgemeester en wethouders van Holten, J. Rietberg, loco-burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. 400,en 800,per woning als verbe- teringskosten in aanmerking genomen. Voor het bepalen van de premie per 1 juli 1967 zal het maximum van de aan vaardbare kosten voor de hierna te noe men categorieën van werkzaamheden tij delijk met 50 worden verhoogd. Dit betekent, dat voor de duur van de ze maatregel de volgende maximum be dragen zullen gelden: 1. voor privaatverbetering 2. voor het aanbrengen van een douche in een be staande ruimte 3. voor het aanbrengen van een doucheruimte met douche-installatie 4. voor een volledige verbetering van het woon- gerief (zonder privaatverbetering) 5. voor en volledige verbetering van het woon- gerief (met privaatverbetering) 6. voor het splitsen van woningen per nieuw ver kregen woning Max. kosten per woning 600,— 600,— f 1.200,— 5.500,— 6.000 6.000,— Max. premie 33' 200,— 200,— 400,— 1.850,— 2.000,— 2.000,— Zoals uit vorenstaande blijkt bedraagt de premie van het rijk 33 V3 van de goedgekeurde kosten van de werkzaam heden. Voorts vestigen wij er de aandacht op, dat overeenkomstig de bepalingen van de Woningwet de gemeente ook rente en af lossing van leningen ten behoeve van voorzieningen aan bestaande woningen kan garanderen. Ook deze regeling kan derhalve de woningverbetering verge makkelijken. Burgemeester en wethouders van Holten, J. Rietberg, loco-burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. iets voor de kinderen, die hier ook bij betrokken zullen worden, op de vrolijke boerenavond zal het grote publiek zelf kunnen meedoen. Door een nog onopgehelderde oorzaak brak zaterdagavond omstreeks zes uur een felle brand uit in het kookhuis, dat op nauwelijks twee meter afstand staat van de boerderij van de heer H. J. Bos- schers, Beuseberg 129. Het vuur vond gretig voedsel in de benzine van een brommer, die achter in het gebouwtje stond, waardoor de brand snel om zich heen greep. De familie M. A. Bosschers, die in het gedeelte van de boerderij woont, dat bij na aan het kookhuis grenst, had van de brand nog niets gemerkt, toen buur man Jansen (Menum), die in de nabij heid aan het melken was, kwam waar schuwen. Alle huisgenoten werden bij het blussingswerk ingeschakeld. Met emmers water uit welput en waterlei ding ging men het vuur te lijf.. Een gaspot, werd met lijfsgevaar uit het brandende kookhuis gehaald, waar bij de heer J. Bosschers, wenkbrauwen en hoofdhaar verschroeide. Toen het vuur de zolder van het gebouwtje had bereikt verscheen de Holtense brandr- weer, die met een straal van de nevel- bluswagen het vuur spoedig doofde. De brommer, enkele rijwielen, ver schillende kledingstukken en gebruiks voorwerpen gingen door het vuur ver loren. De schade bedraagt enkele dui zenden guldens. Het is nog een raadsel hoe de brand ontstaan is. Op meer dan een meter afstand van de bromfiets stond een brandend petroleumstel en een teil met water om de kinderen te laten baden. De bromfiets zelfs was sedert de vorige dag niet gebruikt. Toch wijst alles er op, dat daar de brand begonnen is. Even tevoren had men nog niets bijzonders ontdekt. Door kordaat optreden van de bewoners is de boerderij, die met riet gedekt is, gespaard gebleven. Het is nog niet bekend in hoeverre of de schade door verzekering gedekt wordt. Vier en twintig ponyruiters en -ama- zönetjes van de L.R.V.. „De Sint Steffen- ruiters" uit Laren (G.) logeren op het ogenblik met hun rijdieren op het Erve „Janzes" van de heer H. J. Bosschers, Beuseberg 139. Zij brengen daar enkele dagen een heerlijke vakantie door in de vrije natuur aan de voet van de Zuur- berg. Donderdagmiddag werd door de leiders een oriënteringsritje uitgezet over de Zuurberg met name door het geacci denteerde terrein waar ook jaarlijks de motorcross wordt gehouden. De uitslag was: 1. Hendrik Meijer op „Caronne", 2. Jan Vreeman op „Frits", 3. Jenny Struik op „Grey-girl", ex aquo Henny Willink op „Frieda", 4. Hermien Dijkman op „Cinly", 5. Ria Struik op „Cleny", ex aquo Evert Bluemink op „Coorly" en 6. Dini ter Weeme op „Al bino". Het aardige groepje heeft ook al een leuke demonstratie gegeven op de cam ping bij café „De Poppe", die veel be kijks had van de vele zomergasten, die hier hun tenten hebben opgeslagen en waarbij de kinderen ook op de pony's mochten rijden. Dinsdag, 25 juli komen deze ruitertjes met hun Markelose vriendjes een hippi sche show geven op de Braderie in Hol ten. 's Avonds is het een hele drukte op het erve „Janzes", want dan komen de ouders uit Laren en Lochem en omgeving de kinderen per auto opzoeken. Een der „ruiters" had een beetje heimwee en is 's avonds mee naar huis gegaan, maar hij kwam 's morgens terug. Het bestuur van de Varkens-K.I.-ver- eniging „Zuid West Overijssel" gaat don derdag, 20 juli een voorlichtingsmiddag houden voor de leden, met hun echtge noten eventueel een huisgenoot. Deze voorlichting begin torn 13.00 uur met een bezichtiging van de beren en de stal. waarbij deskundige toelichting zal wor den gegeven. Daarna verwacht men het gezelschap om plm. 14.30 uur in café ,,'t Bonte Paard", waar na de aanbieding van een kopje koffie Ir H. J. Vleeming, van het Rijksveeteeltconsulentschap te Zwolle, een inleiding zal houden over „Mogelijkheden van kwaliteitsverbete ring middels V.K.I.". De heer W. J. Smidt, dierenarts bij de provinciale gezond heidsdienst voor dieren zal spreken over „Problemen rond de berigheid". Na een korte pauze zal er gelegenheid zijn om vragen te stellen aangaande de gehele varkenshouderij. De sluiting van de bijeenkomst zal zodanig zijn, dat men met het melken weer thuis kan zijn. Tijdens de wedstrijd R.V.I.-Holten I zijn loten verkocht van R.V. Men ver zoekt ons er op te wijzen, dat een trek kingslijst is opgehangen in het voetbal kastje aan het oude Aaltinkshuis in de Dorpsstraat,

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 4