Vakantie- programma SSurgarlijke AGENDA Recreatiewerk van de kerken in Holten Recreatietent Borkeldsweg Tweede prijs voor drumband V oorbereidingsbesluiten bestemmingsplannen De Braderie nadert weer Er wordt nog gedokterd aan het programma Mededeling aan abonné's KERKDIENSTEN Gevonden voorwerpen Zaterdag 8 juli 1f)67 No. 27 Jaargang 19 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,50 per kioartaal Betaling via de Goöp. Raiffeisenbank Holten, giro nr. 875587 Uitgave van de Stichting ,JHóltens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 051/83 - 1231/ Adv.-prijs 1-15 mm. (d contant) f 3,Iedere mm. meer 0,12 De recreatiecommissie schrijft ons: Deze week is het recreatiewerk van start gegaan. Het officiële begin was de kampdienst op zondagmorgen die door een zestig-tal vakantiegangers bezocht werd. Na afloop van de dienst dronken we buiten de tent, in de stralende zon, een kopje koffie. Maandagmorgen was de carboleum- lucht van de houten vloer al zover weg getrokken dat we de kinderen in de tent konden ontvangen. Onder leiding van het team besteedden de kinderen een paar genoeglijke uren aan allerlei spe len. Ook de volgende ochtenden konden de kamperende ouders hun kinderen met een gerust hart overlaten aan de zorgen en de fantasie van het team. Voor de tieners werd deze week een sport en spel instuif en een volksdans avond georganiseerd. Terwijl liefheb bers van alle leeftijden mee konden doen aan de opdrachtentocht op woens dagmiddag, die van de Borkeldsweg via het dorp over de Holterberg leidde. Vrijdagavond zal jong en oud zijn hart op kunnen halen aan de feest avond die de eerste week van het re creatiewerk af zal sluiten. PROGRAMMA KOMENDE WEEK De recreatietent aan de Borkeldsweg biedt, in de week van 9 tot 15 juli het volgende programma: Iedereen is van harte welkom. (Voor sommige activiteiten wordt een klein entreegeld geheven om de kosten van het werk wat te drukken). Zondagmorgen: Kampdienst in de tent. Aanvang kwart voor elf. Tegelij kertijd zal bij voldoende belangstelling en goed weer voor de kinderen een dienst buiten worden gehouden. MaandagmorgenKindermorgen voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Met allerlei spelen en activiteiten worden de kinderen van tien tot twaalf uur door het team bezig gehouden. Toegang 0,25. Maandagavond: Volleybal voor jong en oud. Aanvang half acht. Als het don ker is wordt een wandeling gemaakt en een nachtspel gedaan in een onbekend terrein. Inschrijfgeld voor de wandeling 0,50. DinsdagmorgenKindermorgen. Dinsdagavond: Gelegenheid om ver schillende spelen en volksdansen te be oefenen. Woensdagmorgen: Kindermorgen. Woensdagmiddag: Sportmiddag voor de kinderen. Leuke prijzen. Toegang ƒ9 25. DonderdagmorgenKindermorgen. Donderdagavond: Vertoning van schit terende dia's van Holten en omgeving. Toegang ƒ0,50. Eén concumptie gratis. Aanvang 9 uur. Vrijdagmorgen: Kindermorgen. Voor bereiding voor het avondprogramma. Vrijdagavond: Afsluiting van de week. Bonte avond. Nadere bijzonderheden worden tijdig op het aanplakbiljet bij de tent aangekondigd. HOE WARM HET WAS EN HOE VER Niet in een regenton onder de hoge bo men, maar wel in een hete zon op het marktplein in het vriendelijke dorpje Alphen, in het Land van Maas en Waal, heeft de drumband van „H.M.V." zater dag met nog 20 andere bands (meren deels uit de omstreken van Tiel en Oss) deelgenomen aan een Nationaal Federa tief Drumbandconcours georganiseerd door de fanfare „Sint Lambert us" te Al phen. Enkele maanden achtereen had de band o.l.v. instructeur Van Wakeren zeer intensief geoefend en men had wat de uitslag betrof goede hoop. Beide marsen zaten er in en gingen wat men noemt lekker. Ook op het marktpleintje in Alphen ging alles naar wen:; en de band en tamboer-maitre Lieuv/e Meinsma oogst ten een spontaan appl. us. Insiders (in structeurs van verschillende bands) wa ren vol lof en voorspelden voor de HMV drumband een eerste prijs in de ere-af- deling. Ongeveer drie kwartier nadat deze voorspellingen waren gedaan bleek dat. de „grote drie" in het kleine tentje, t.w. de juryleden, de h.h. Van Lijnschoten, Camminga en Brand er anders over dachten. Zij waardeerden de Lopende mars: Tambourmars Nr. 10 van M. Schneider met 30 en de Stilstaande mars: Kleur en ritme van Th. van Cam- pen met 29 punten, totaal 59 M> en een tweede prijs. De minimum eisen voor een eerst prijs waren 32 punten voor el ke mars, eisen waaraan de HMV-ers niet. voldeden. Een teleurstelling? Ongetwij feld, maar een tegenvaller die sportief werd geaccepteerd en die aan de goede stemming geen afbreuk deed. Wat in Alphen niet lukte lukt hopelijk een andere keer wel. Uit het kritisch verslag van de jury zal men over enkele dagen kennis kunnen nemen van de fouten die in Alphen (waar de eerste prijzen heel, heel schaars waren!) werden gemaakt en zal men op zaterdag 26 augustus in Vroomshoop „herexamen" doen. Wijziging door weersomstandigheden of anderszins voorbehouden. OFFICIËLE PUBLIKATIE De locoburgemeester van Holten maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergade ring-van 26 juni 1967 heeft besloten: I. te verklaren, dat een herziening van het bestemmingsplan voor het buitengebied, zoals dit gebied op de bij het besluit behorende teke ning groen omlijnd is aangeduid, met uitzondering van de oranje gearceerde gebieden, wordt voor bereid; II. te verklaren, dat een bestemmings plan voor de kom van het dorp Holten wordt voorbereid, omvat tende het gebied zoals nader op de bij het besluit behorende kaart met zwarte stippellijn in aangege ven; III. te bepalen, dat het verboden is binnen het sub I bedoelde gebied zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning (aanleg- vergunning) van burgemeester en wethouders wijziging te brengen of te laten brengen in de op het tijd stip van inwerkingtreding van dit besluit uitgeoefende bodemcultuur, teneinde te voorkomen, dat door de uitvoering van werken, geen bouw werken zijnde, of werkzaamheden een terrein minder geschikt wordt voor de verwezenlijking van de daaraan bij de in voorbereiding zijnde herziening van het bestem mingsplan te geven bestemmingen; IV. te bepalen dat het verboden is binnen het sub II omschreven ge bied zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders (aan- legvergunning), op te slaan, te bergen, te hebben opgeslagen te houden: a. afbraak, puin, vuilnis, oud me taal en andere oude materialen; b. nog bruikbare metalen of nog bruikbaar materiaal, zoals bouw- en aannemersmateriaal, machines, werktuigen, construc tie-ijzer, balken, rails en der gelijke voorwerpen; c. onbruikbare of aan hun norma le bestemming onttrokken rij en voertuigen. V. te bepalen, dat de desbetreffende besluiten in werking treden met ingang van heden. De besluiten met bijbehorende teke ningen liggen van de dag der inwer kingtreding af ter secretarie van deze gemeente voor een ieder ter inzage. Holten, 7 juli 1967. De loco-burgemeester van Holten, J. Rietberg. De Braderiecommissie legt vrijdag avond de laatste hand aan het program ma van de Braderie, die hier in de pe riode van zaterdag, 22 juli tot en met zaterdag, 29 juli a.s. in de Dorpskern ge houden wordt. Er moeten nog enkele kleine moeilijkheden overwonnen wor den, maar bekend is o.a. al, dat op de beide genoemde zaterdagen weer een groot teenagerbal georganiseerd wordt in de grote tent op Kalfstermansvveide. De verkiezing van de braderiekoningin vindt, traditiegetrouw, plaats op maan dagavond op de nieuwe en feestelijk te verlichten muziekkoepel op Kalfster- mansweide. Daarna beginnen de drie eigenlijke braderiedagen. waarbij van gemeentewege de oude dorpstoren, die het centrum vormt van de feestelijk heden, in het flootlight zal worden ge zet. De officiële opening zal dinsdag, 25 juli, geschieden door de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, die dan juist van vakantie zal zijn teruggekeerd, aan de Larenseweg bij de halteplaats van het braderietreintje. Op het programma staan verder het optreden van twee ponyclubs, het Koningsschieten op de hoek van de Rijssenseweg, een avond programma met conference in ouder wetse stijl te verzorgen door de boeren- dansgroep „de Larense Schotters", een prachtig kinderprogramma, waarin o.m. .,The Batman'' een belangrijke rol speelt en andere evenementer met o.a. de Jennekesmarkt. De Braderiecommissie heeft reeds te kennen gegeven, dat zij het bijzonder op prijs zou stellen, indien de winkeliers en andere zakenlieden als hun bijdrage in dit programma, allemaal ook in de zijstraten liefst zo spoedig mogelijk een g?evel- of straatverlichting zouden willen aanbrengen. Holten stond deze week volledig in het teken van de „vakantie". Hotels, pensions, zomerhuisjes, campings, kampeerboerderijen, zijn volledig bezet. Het inwonertal is meer dan verdubbeld, hetgeen een enorme bedrijvigheid meebrengt in straten en winkels. De toch normaal al eivolle rijkstraverse E 8 kan het verkeer op de spitsuren nauwelijks verwerken. Het invoegen uit de zijstraten kost vaak ette lijke minuten. Verkeersmaatregelen zullen dan ook niet kunnen uitblijven. Wie met dit verkeer niet bekend is wordt aangeraden voorzichtig te zijn. Voor het V.V.V.-Vakantieprogramma, bestond ook deze week grote belangstelling. Er waren een groot aantal deelnemers voor het bezoek aan de kaasboerderij, de Holterbergrit en de ochtendwandeling. De nieuw aangekomen zomergasten heten wij weer van harte welkom en wijzen hen gaarne op onderstaande, de hoop uitspre kend, dat zij in Holten een prettige vakantie mogen hebben. Hotel- en pensionhouders, beheerders der bungalowbedrijven en allen, die gasten op bezoek hebben, wordt verzocht, aan dit programma bekendheid te geven. Er wordt een groot aantal kranten extra verspreid en men kan op het V.V.V.-bureau desverlangd een exemplaar komen afhalen. BEZOEK KAASBOERDERIJ Dinsdag 11 juli tussen 7 en 8 uur 's avonds. Bezoek aan de boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Het is het enig zelfkazende bedrijf in de verre om geving ,en de bewoners zullen daarover en over hun verdere bedrijfsvoering iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorwegviaduct men zich vóór 's middags 12 uur voor deelname moet opgeven, telefoon 1533. De kosten bedragen 1,per persoon, ook voor kinderen. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. VVV-HOLTERBERGRIT Woensdag 12 juli, 14 uur, wordt bij voldoende deelname de bekende VVV-auto- bustocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalseberg en Hellen- doornseberg, met prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er wordt gepauzeerd in de uitspanning „De elf provinciën" op de Hellendoornse- berg. De tocht duurt van plm. 14-17 uur. De kosten bedragen 2,50. Men dient zich zo spoedig mogelijk op te geven op het V.V.V.-bureau, tel. 1533. De administrateur, de heer Kers, gaat mee voor explicatie. RONDE VAN HOLTEN Woensdag 12 juli wordt de 5e ronde van Holten verreden op het parcours rondom het gemeentelijk slachthuis in het Kol-complex. Om 17.30 uur gaan de nieuwelingen van start. Zij rijden 40 km (35 ronden). De amateurs starten om 18.45 uur en rijden 70 ronden of wel een afstand van 80 km. Er was zo'n grote inschrijving, dat het wielercomité een selectie heeft moeten toe passen. Er blijven toch nog resp. 75 en 95 deelnemers over. Het belooft dus een spannende course te worden. OCHTENDWANDELING Donderdag 13 juli, v.m. 6 uur. Een ochtendwandeling in de vrije natuur onder leiding van de administrateur der V.V.V., de heer Kers, door de bossen in de om geving van Holten. Vertrek 6 uur van het V.V.V.-kantoor. Vorige jaren werd deze wandeling echter gemaakt onder de titel „Op zoek naar wild". De kans om wild te ontmoeten is echter niet zo groot meer, omdat dit steeds sporadischer wordt. Toch is de kans, dat men b.v. reewild en kleinwild te zien krijgt, niet uitgesloten. Opgave voor woensdagavond 6 uur bij het VW-bureau. Kosten voor volwassenen 1,—. Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. De tocht gaat alleen door bij voldoende deelname en droog weer. NATUUR HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG Vrijdag, 14 juli en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Historisch Museum „Piet Bos" op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is van een bijzondere bekoring. INTERKELIJK RECREATIE-WERK Vanaf maandag, 3 juli tot en met vrijdag, 28 juli a.s. zal vanwege de kerke raden der Ned. Herv. len Geref. Kerk in een tent op de hoek van de Borkeldsweg en de Landuwerweg (in de nabijheid van het zomerhuisjesterrein en het bungalow kamp „Twenhaarsveld") gezonde ontspanning worden geboden voor oud en jong. Elke week wordt op vrijdagavond besloten met een z.g. bonte avond. Een team van vier mensen zal hier gedurende 4 weken veel doen voor de oudere en jongere gasten in onze gemeente. Elke zondagmorgen in juli is er om 10.45 uur een kampdienst uitgaande van gezamenlijke protestantse kerken en elke avond een dagsluiting. Het geheel staat onder leiding van de interkerkelijke recreatiecom missie. TOURINGCARTOCHTEN De O.A.D. organiseert wekelijks verschillende dagtochten naar toeristencentra en andere plaatsen in ons land als Amsterdam-Schiphol, Hondsrug-Emmen-Staphorst- Giethoom-N.O. Polder, de Twentetochten en Valkenburg, en naar Duitsland als Sauerland, Königswinter, Tecklenburg, Bad-Rothenfeld ,enz. Ook goedkope dag kaarten op de dienstlijnen. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau van de V.V.V. (telefoon 1533) of door het O.A.D.-kantoor (telefoon 1241). KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit vorige jaren gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de zomergasten, na de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk, gelegenheid worden geboden in het gebouw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de dienstdoende predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen, die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerk dienst, die om 10.15 uur begint, naar Irene te komen. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. Van deze gelegenheid wordt elk seizoen een druk gebruik gemaakt. De plaatselijke verenigingen, welke bereid zijn iets te organiseren in het kader van dit programma worden verzocht daarvan mededeling te doen aan onze redactie, telefoon 1234, of aan de heer Kers, telefoon 1533. Borkeld 91. J. Schuitert, w.v. Bouw huis, 94 jr., Rietmolenstraat 6. Ingekomen: H. ter Haar van Rijssen naar Espelo 60. J. A. Moenaff-von Ende en gezin van Indonesië naar Hol terberg 26. S. T. Ong en gezin van In donesië naar Holterberg 26. D. J. Stam-Companje van Rijssen naar Waar- denborchstraat 26. G. H. A. M. Lan- deweerd van Amsterdam naar Beuse berg 45. G. Gerritsma en gezin van Den Haag naar Beuseberg 173. H. Inggamer van Vledder naar Larenseweg 3. Vertrokken: G. H. A. H. Mensink van Holterberg 23 naar Duitsland. J. Stuk- ker van Kolweg 30 naar Zutphen. G. Zaal en gezin van Bergmanstraat-2 naar Nieuwleusen. Geboren: Edwin Anthony, z.v. A. J. van Hoevelaak en L. A. J. Kloot, Hol- terenkstraat 26. Berend Willem, z.v. W. Hulsman en J. Veldhuis, Beuseberg 135. Hendrik, z.v. G. Kolkman en H. van Harten, Beuseberg 58. Ondertrouwd: A. Wermink, 25 jr., Den Ham en J. H. Meijerink, 26 jr., Espelo 90. H. van Vliet, 22 jr., Delft en A. L. Schuiterd, 21 jr.. Tuinstraat 13. Overleden: G. W. Schoneveld, 76 jr., Met het oog op een nauwkeurige bij houding van onze abonnementenadmi nistratie verzoeken wij abonné's, die naar elders vertrekken of binnen de ge meente verhuizen, daarvan zo vroegtij dig mogelijk mededeling te willen doen aan onze bezorgers of aan de admini stratie van ons blad: Gaardenstraat 17, eventueel V.V.V.-bureau, tel. 15 33. Stichting „Holtens Nieuwsblad". Zaterdag, 8 t/m zaterdag, 22 juli: fa. Broekhuis en Zn., Dijkerhoek, wegens vakantie gesloten. Maandag, 10 t/m maandag, 17 juli: fa. H. J. Aaftink en Zn., wegens vakantie gesloten. Maandag 10 t/m zaterdag 15 juli: fa. J. Rozendom en Zn., wegens vakantie gesloten (zie adv.». Maandag 10 t/m maandag 17 juli: fa. J. W. Dollekamp en Zn., Oranjestraat wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 10 t/m zaterdag 15 juli: Gebr. Mulder, Kolweg wegens vakantie ge sloten. Maandag 10 t/m zaterdag 15 juli: Rij wielhandel Bets van den Bos, Smids belt wegens vakantie gesloten. Maandag, 10 t/m zaterdag, 15 juli: Krui- deniersbedrijf A. Paalman, wegens vakantie gesloten. Dinsdag, 11 juli, 13.30 uur: Verkoop boerenvoortvaring, Dijkerhoek 100, door notaris Pluimers (zie adv.). Woensdag, 12 juli: le Lustrum Wieler ronde op het parcours rond het slacht huis. Vrijdag, 14 juli: Tuincentrum Haneveld vanaf 13.30 uur geopend en vervolgens elke vrijdag. Donderdag, 13 juli begint de grote zo- meropruiming bij de fa. Wonnink, Schoenhandel Oolbekkink, Oranje straat; fa. G. J. Schuppert, Oranje straat; Gebr. Steunenberg, Schoen- handel, Larenseweg; Gebr. Schuppert N.V. (zie adv.). Zaterdag, 15 juli 19.30 uur: Zomer- avondfeest met muziek en dorpsloop te Bathmen (zie adv.). Zondag, 23 juli, 's avonds 8 uur: in de grote tent in „Kalfstermansweide": Interkerkelij ke Bezinningssamenkomst Vrijdag, 28 juli, 's avonds 8 uur: in de grote tent in „Kalfstermansweide": Interkerkelijke Bezinningssamenkomst Zondag, 30 juli, 's avonds 8 uur: in de grote tent in „Kalfstermansweide": Interkerkelijke Bezinningssamenkomst. Zondag 9 juli 1967 Holten: Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10.15 uur ds Israël. Collecte voor de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland. Dijkerhoek: Bethanië 9.30 uur dhr. Schellevis. Collecte voor de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland. Geref. Kerk: 8.30, 10.00 en 15.00 uur ds Joh. C. Baumfalk van Groningen. In alle diensten is het ene offer voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: Zaterdagavond: 7.30 uur R.K. kerk dienst Nieuw-Heeten. Zondag: 8.30 en 9.45 uur H. Mis in het gebouw Irene te Holten. Kampdienst: 10.45 uur uitgaande van de gez. pro testantse kerken in de recreatietent op de Borkeld. Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 3 en zondag 9 juli: de heer J. Warrink, Noordenbergstraat 19, tel. 18 03. Gevonden: 1 sleutelhanger met zilveren hanger; 1 damespolshorloge met zwart armband je; 1 gouden zegelring (klein model) met inscriptie; 1 witte fietspomp; 1 kunstlederen kinder- of- dameshand schoen; 1 CISA sleutel; 1 groenachtig vechtpetje met Beatnamen; 1 meisjes jas met capuchon. Verloren: 1 witte handschoen met leer wit; 1 grijze poncho; 1 heren armbandhorloge met zwart bandje; 2 portefeuilles in houd nr. 1: 80,nr. 2: rijbewijs, kentekenbewijs en verzekeringspapie ren; 1 gouden medaillon (sterrenbeeld ,,De Kreeft"); 1 oud herenrijwiel merk Simplex; 1 bruine zwarte portemonnaie met inhoud; 1 wit overhemd merk Bel- O-Fast maat 42; 1 groene parapluie; 1 zwarte portefeuille inhoud: rijbewijs en ƒ300,1 donkerblauwe dameshand tas, inh. portemonnaie f 13,- a 14,- en consultatiekaarten; 1 benzinedop van een Citroën (bestel); 1 zwemkaart (Twenhaarsveld) diploma A alles in plastic etui. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau te Holten van 8.00—22.00 uur, doch niet tussen 13.0014.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 1