Uit het plaatselijk parlement PRACHTIGE MUZIEKKOEPEL IN GEBRUIK GENOMEN MEDEDELING AGENDA KERKDIENSTEN Zaterdag 1 juli 1967 No. 26 Jaargang 19 HOLTENS NIEUWSBLAO De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,50 per kwartaal Betaling via de Coöp. Raiffeisenbank Holten, giro nr. 875587 KROON OP GEMEENTEWAPEN KOST GEEN GELD Uitgave van de Stichting Holtens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05)88 - 128) Adv.-prijs 1-15 mm. (a contant) 3,Iedere mm. meer 0,12 UNIFORMITEIT1 VOORTUINTJES GEMEENTEWONINGEN MEJ. POEL HOOFDLEIDSTER KLEUTERSCHOOL BOSCHKAMP VERKEERSLICHTEN OP DRUKKE DAGEN PLANNEN VOOR NIEUWE SCHOOL EN ONDERWIJZERSWONING DIJKERHOEK IN VERGEVORDERD STADIUM CAMPING AAN DE RIJSSENSEWEG De gemeenteraad kwam maandag avond onder voorzitterschap van de bur gemeester, Mr. W. H. Enklaar in voltal lige zitting bijeen. De vergadering werd o.m. bijgewoond door een klas van het M.E.A.O. van de scholengemeenschap. Bij de vaststelling van de notulen van twee vorige vergaderingen, wilde de heer Wansink (Gem. Bel.) gaarne weten of burgemeester en wethouders zich al beraden hadden over het aanbrengen van verkeerslichten op enkele belang rijke kruispunten in het dorp, waarover de heer Wiggers in een vorige vergade ring vragen had gesteld. De voorzitter verklaarde, dat de ge meente op topdagen gebruik zal kun nen maken van verkeerslichten van de Rijkswaterstaat. Men wil ons op bepaal de dagen daarmede terwille zijn, aldus Mr. Enklaar. Een uitvoerige gedachtenwisseling ont stond voorts naar aanleiding van een opmerking van de heer Jansen (PvdA), dat hij de uniformiteit, die de gemeen te voorstaat met de voortuintjes voor de gemeentewoningen, maar een dooie boel vindt. Men moet de mensen naar zijn mening een eigen initiatief laten. De ge meente moet zich bij het grote werk van de plantsoenen en groenstroken bepa len. De heer Westerik (CH) was het daar niet helemaal mee eens. Een zekere or de is noodzakelijk anders rommelt men maar wat aan. De voorzitter was van oordeel, dat er, vooral voor bepaalde straten, wel een zekere uniformiteit moet zijn. Het is ze ker niet de bedoeling overal rode roos jes en voor iedere deur een witte tulp te zetten. Overigens beperkt het werk van de plantsoendienst zich tot het snoeien- van rozen en heesters. Wij zullen zeker niet meer werk aanhalen dan nodig is, verklaarde de raadsvoorzitter. KROON OP WAPEN Het aanbrengen van een gouden kroon van drie bladeren en twee paarlen bo ven het wapenschild der gemeente, is jaar en dag de wens geweest van de bur gemeester. „De paarlen behoeven wij niet te kopen", verklaarde hij met een grap je. Er werd hartelijk gelachen toen de heer Ten Berge (Gem. Bel.) verklaarde er liever een ooievaar op te zien en de burgemeester o.m. opmerkte of dan „de pil" er niet aan te pas zou moeten ko men. De heer Van Schooten (B.P.) vroeg wat deze verandering van het gemeen tewapen zou gaan kosten en of dit wel nodig is nu voor alle zaken zo weinig geld beschikbaar is. Een paar postzegels, een paar wapens op de auto's die over gespoten moeten worden, een centen- kraam, aldus de burgemeester. De heer Van Schooten zag het nut er niet van in en vroeg aantekening te hebben tegengestemd. De raad aanvaardde -,.om niet", zoals dat officieel heet, 280 m- grond van de heer M. Schutte in de Beuseberg voor het graven van een sloot voor afwate ring van de Brenderweg en verklaarde zich akkoord met de verkoop van de volgende bouwterreinen* le Hoek Schoutenstraat - Drostenstraat aan de heer F. W. Muller te Baarn 700 m- voor f 13.000, 2e Schuttersweg: aan de heer J. M. Ho- geslag te Olst, 780 m- voor f 21.000,—. 3e Schuttersweg: aan de heer J. H. Ool- bekkink, Holterbroek 62, 670 m- voor f 10.250,—. Aan de heren H. J. Fransen en H. Westera, Haarstraat 27 en 25, werden kleine stukjes grond bij hun woningen verkocht voor de voorlopige prijs van f 16,50 per m-. VILLA TERREIN Bij de hernieuwde vaststelling van een raadsbesluit tot de aankoop gron den in het villaterrein „Look" van de heer A. van Ommen te Alphen a.d. Rijn, omdat de financieringsmiddelen nog niet voorhanden zijn vroeg de heer Ten Berge het college van b. en w. meer haast te maken met het in exploitatie brengen van dit villaterrein. Dit plan zint mij niet erg, aldus spreker, want de grond wordt te duur door de rente die van alle aankopen betaald moeten worden. Getracht moet worden zo spoe- dg mogelijk tot uitgifte van de gronden over te gaan. Ook de heer Landeweerd (AR) deelde deze bezwaren. De raadsvoorzitter, zag het niet zo somber in. Die rente wórdt wel vercal- culeerd in de grondprijs meende hij. Het is zeker niet de bedoeling om de grond braak te laten liggen, maar er zijn nog geen financiën voor het bouwrijpmaken. B. en w. kunnen daarvoor misschien binnenkort wel een crediet aanvragen bij de raad, maar als er geld komt zal het plan „De Haar" toch wel voor moe ten gaan. De levering van stroom aan de ge meente Rijssen wordt gewijzigd. De Lichtenberg krijgt een hogere spanning van dë N.V. IJsselcentrale. De raad had er geen bezwaar tegen. Elf percelen gaan over. Mej. G. M. Poel werd met algemene stemmen tot hoofdleidster in vaste dienst benoemd aan de openbare kleu terschool Boschkamp. Zij was reeds en kele jaren daaraan tijdelijk verbonden. Na de vaststelling van een aantal rechtspositieregelingen van het gemeen- tepersoneel (salarisverordeningen, amb tenarenreglement, enz.) verklaarde de raad opnieuw in voorbereiding een her ziening van de bestemmingsplannen buitengebied en dorpskern. Er komt nu schot in verklaarde de burgemeester, verschillende plannen zul len nu spoedig afkomen. In verband met de bouw van eigen woningen door middel van het Bouw fonds Ned. Gemeenten werd voor een drietal personen een hypothecaire ga rantie verleend. Tegen het aangaan van een overeen komst met N.S. voor de verbetering van de spoorwegovergang naar het Beuken laantje had de raad geen bezwaar. De heren Brands (PvdA) en Wansink (Gem. Bel.) pleitten voor verharding van het Beukenlaantje in verband met de stof. De laatste dacht aan subsidie uit de incoret-pot. INVESTERINGEN De raad voteerde vervolgens een groot aantal credieten voor diverse investe ringen: verlenging Tuinstr. f 14.000,—, tweede deel riolering Oude Deventerweg f 28.000,— (bijdrage van het Rijk f 22.000,garderoberuimte en inrich ting zaal Vosman voor de Kolschool 1.156,individuele centrale warmwa ter- resp. heteluchtvenvarming vijf wo ningwetwoningen in het Kolplan Oost 15.395,kapitaalsverstrekking g.e.b. netuitbreiding, aanschaffing meters en klokken 23.250,voedingstransfor mator zomerhuisjesterrein ƒ5.600,—, transformator Kolplan Oost 14.000.—. meters en hogedrukregulateurs gasbe drijf 7.000.negen garageboxen Kol plan Oost ƒ35.290.—. Het verzoek om ƒ2.415,— voor het vernieuwen van de' verkeersgeleidingen kruispunt Dorpsstraat - Stationsstraat - Larenseweg doormiddel van paaltjes met kettingen in plaats van de huidige stalenbuizen, deed de heer Ten Berge opmerken, dat stalen buizen een betere bescherming bieden aan de voetgangers op de trottoirs. Aan de buizen is z.i. dui delijk te zien, dat deze nogal eens wor den aangereden. Hij ontraadde paaltjes met kettingen. De raadsvoorzitter, zeide deze zaak te hebben besproken met de commandant der Rijkspolitie. Uit estetisch oogpunt gaf spreker aan paaltjes met kettingen de voorkeur. Men krijgt er bovendien haast geen mensen meer aan om de hekken te repareren. Wethouder Klein Velderman, als des kundige naar zijn oordeel gevraagd, verklaarde, dat men geen afscheiding kan maken die afdoende bescherming biedt. Rondvraag Bij de rondvrag informeerde de heer Bosschers (c.h.) naar de plannen voor de onderwijzerswoning en de school te Dijkerhoek. De raadsvoorzitter ant woordde, dat een plan voor de woning gereed is. Het plan voor de school is nog even teruggegaan met het oog op een vierde lokaal. De heer Rietberg Jr (c.h) zag deze noodzaak voor het geval het aantal leerlingen in Espelo eens terugloopt en de school aldaar zou moeten worden op geheven. (Van een teruggang is geen sprake. Het aantal leerlingen aan de school te Espelo bedraagt momenteel 60, terwijl de verwachting bestaat, dat dit aantal het volgend jaar nog zal toene men, (Red.). De heer Landeweerd informeerde ten slotte naar de plannen, die er bestaan met de lege boerderij aan de Rijssense- weg (vroeger bewoond door de familie A. Nijhuis). De burgemeester, deelde mede, dat de heer Gierveld uit Hellendoorn hier een camping wil stichten. Hij noemde dit voor Holten een aantrekkelijk geval aan de rand van het natuurgebied. (Holter- berg). Men moet dergelijke campings niet binnen het natuurgebied stichten. Indien de aangelanden geen bezwaar hebben zal met toepassing van artikel 20 der Wederopbouwwet t.z.t. wel een vergunning afkomen. Door een gelukkig- samenspel van ka pitaal en arbeid is Holten in het bezit gekomen van een prachtige muziek koepel in Ka Ifstermansweide. De Coöp. Raiffeisenbank schonk bij haar diaman ten jubileum in liet afgelopen jaar het benodigde kapitaal om de materialen aan te schaffen. De Holtense bouwvak- patroons en hun personeel zorgden, mid dels hun vrijwillige arbeid, voor de bouw van de muziektent. Er zijn zo nu en dan misschien wel eens wat moeilijkheden geweest, maar het geheel heeft toch een prachtig resultaat opgeleverd. De officiële ingebruikneming had j.l. woensdagavond onder grote belangsteJ!- ling plaats. De heer J. Voordes, spreken de namens de Raiffeisenbank en de bouw vakpatroons, verrichtte de overdracht van de muziekkoepel aan het gemeente bestuur. Hij herinnerde er aan, dat liet bouwsel tot stand is gekomen door de royale gift van de bank en de bereidwil ligheid van diverse arbeidskrachten, die zoveel van hun vrije zaterdagen beschik baar hadden gesteld om de tent te bouwen. Nadat de voorzitter van de Raiffeisen bank. de heer J. H. Sprokkereef, op zijn verzoek verklaard had dat de muziek tent naar behoren is gebouwd, droeg hij haar over aan de burgemeester met de wens, dat deze muziektent een middel mag zijn tot grotere bloei van het cultu rele leven in Holten. De burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, verklaarde zeer verheugd te zijn, deze prachtige muziekkoepel, als een staaltje van burgerzin tot stand gekomen, te mo gen aanvaarden. De gemeenteraad heeft daaraan maandagavond zijn bewilliging gegeven. Er is iets, dat jaren en jaren mee kan gaan, tot stand gekomen ten bate van het hele culturele leven. Niet alleen muziek maar ook zang en toneel kunnen hier beoefend worden. ,,Het is eigenlijk merkwaardig", aldus de burgemeester, „dat je met geld niet alles kunt doen, maar dat je er ook je handen voor uit de mouwen moet ste ken". Hij bracht dank aan de bank, do patroons en het personeel voor wat zij tot stand hebben gebracht. Het is een royaliteit naar goede Holtense geest. Er is ook voor de meubilering gezorgd. Ge meente en supportersvereniging van HMV schonken ieder 25 stoelen. De overname werd tenslotte met een handdruk be zegeld. Het bleef deze avond niet bij woorden alleen. De vier zangkoren, t.w. H.G.K. het Hervormd Kerkkoor, de Chr. Gern. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" en het kinderkoor van H.G.K. zorgden voor een vocaal programma onder leiding van hun respectievelijke dirigenten. De nieuwe muziekkoepel werd inge wijd door een aardig programma met muziek en zang van de drie zangkoren, het kinderkoor van H.G.K. en de muziek vereniging H.M.V. Het kinderkoor van H.G.K. trad het eerst op onder leiding van de heer J. K. Warmink uit Goor met de concoursnum mers Toen den Hertog Jan" en „De Wim Wam Reus". Holtens Gemengd Koor zong daarna een compositie 'van Mozart „Piu non si trovano" en de canon „Wer eine tannige Hosen hat". Onder leiding van de heer J. op den Dries zong het Hervormd Kerkkoor ver volgens „Gods eer in de natuur" van1 Beethoven en „De Ambrosiaanse Lof zang" en daarna kwam ,Soli Deo Gloria" onder leiding van de heer J. Plomp op met „Straks komt de nacht" en „Agnus Dei" van Handel. De zang van het kerk koor kwam onder de grote luifel nog het best tot haar recht. H.M.V. stal tenslotte de show met vier mooie nummers onder leiding van de heer H. J. Fransen. Uitgevoerd werd de mars „The Standard of St. George" en de com posities „Steal Away", ,La Perla de An- dalucia" en het altijd weer imponerend „Americain Patrol" Met een couplet van het Wilhelmus, dat door allen staande werd aangehoord, werd het officiële gedeelte besloten. In café Kalfsterman ontving het ge meentebestuur tijdens een staande recep tie de genodigden en alle medewerken den aan deze avond. Zij vormde een prettig slot van deze feestelijke ingebruikneming. De muziekkoepel is gebouwd in de hoek van Kalfstermansweide met een achter grond van groen, die nog een verdere uit breiding zal krijgen. Hij is opgetrokken van gele Waalsteen met een dak van steengaas en bedekt met rubberroid. In het overstekend plafond-bevinden zich 'n groot aantal electrische lampen. Achter het gebouw zijn toiletten en er onder een grote ruimte voor opberging van mate rialen. Het terrein voor de koepel is dooi de dienst Gemeentewerken opgehoogd, glooiend naar het gebouw toe. Op het gebouw wapperden onze natio nale driekleur en de gemeentevlag in de wind. Het geheel had een zeer feestelijk aanzien. In verband met de seïzoenopruimin- gen die donderdag, 13 juli a.s. begin nen, worden eventuele advertentie-op drachten voor het nummer van 8 juli gaarne uiterlijk woensdag 5 juli tege moet gezien. Redactie en administratie. Zaterdag 1 t/m zondag 30 juli: tandarts Steunenberg wegens vakantie afwezig. Zaterdag, 1 juli: Dansen in „Het Bonte Paard" (zie adv.). Zaterdag, 1 juli: Drumband Holtense Muziekvereniging „H.M.V." naar Na tionaal Federatief concours te Alphen a. d. Maas. Maandag, 3 t/m zaterdag, 5 juli: Hol tense Bouwvakpatronen wegens va kantie gesloten. Maandag, 3 juli, 14.00—16.00 uur: Be zichtiging Finse bungalow Vianenweg 65 (zie adv.). Maandag 3 t/m zaterdag 15 juli: Lood- gietersbedrijf Klein Velderman wegens vakantie gesloten. Maandag 3 t/m zaterdag 15 juli: fa. B. J. Nijland, Smederij en Constructiebe drijf, Espelo 60, wegens vakantie ge sloten. Woensdag, 5 juli van 18.30—20.30 uur: Training van de Zwemclub „Twen- haarsveld" wordt volledig hervat (zie ber.). Vrijdag, 7 juli: Tuincentrum Haneveld vanaf 13.30 uur geopend en vervolgens elke vrijdag. Maandag 10 t/m zaterag 15 juli: fa. J. Rozendom en Zn., wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 10 t/m maandag 17 juli: fa. J. W. Dollekamp en Zn., Oranjestraat wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 10 t/m zaterdag 15 juli: Gebr. Mulder, Kolweg wegens vakantie ge sloten. Maandag 10 t/m zaterdag 15 juli: Rij wielhandel Bets van den Bos, Smids belt wegens vakantie gesloten. Woensdag, 12 juli: le Lustrum Wieler ronde op het parcours rond het slacht huis. Zondag 2 juli 1967 Holten: Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur dhr. Schellevis en 10.15 uur dhr. Schellevis (Gezinsdienst). Extra collecte Pastorale arbeid Bui tenland. Dijkerhoek: Bethanië 9.30 uur ds Israël. Extra collecte Pastorale arbeid Bui tenland. Geref. Kerk: 8.30, 10.00 en 19.15 uur ds R. A. Hoog kamp. In alle diensten is het ene offer voor het Fonds Algemeen Kerkelijke Arbeid (F.A.K.A.). Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: Zaterdagavond: 7.30 uur R.K. kerk dienst Nieuw-Heeten. Zondag: 8.30 en 9.45 uur H. Mis in het gebouw Irene te Holten. Kampdienst: 10.45 uur uitgaande van de gez. pro testantse kerken in de recreatietent op de Borkeld. Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 1 en zondag 2 juli: de heer J. Warrink, Noordenbergstraat 19, tel. 18 03. BURGERLIJKE STAND Geboren: Gerritdina Jolanda, d.v. J. G. Tuitert en E. J. Paalman, Neerdorp 76. Janna, d.v. J. Oolbekkink en M. Temmink, Holterbroek 28. Aaltje Her- mina, d.v. G. J. Megelink en A. H. Lo- deweges, Weversstraat 1. Overleden: H. J. Ulfman, 35 jr., Dij kerhoek 8. Gehuwd: H. ter Haar, 31 jr., Rijssen en G. J. Nijland, 24 jr., Espelo 60. J. Nikkels, 33 jr., Dijkerhoek 15 en J. A. Stegink, 30 jr., Neerdorp 75. J. H. G. Reuvekamp, 25 jr., Almelo en J. H. M. Oolbekkink. 21 jr., Kolweg 24. A. H. Heidoorn, 27 jr., Hardenberg en G. H. Veneklaas, 26 jr., Look 62. Vertrokken: A. Schagen en gezin van Salonwagen nabij Neerdorp 8 naar Zwollerkerspel. J. H. M. Reuvekamp- Oolbekkink van Kolweg 24 naar Almelo. J. D. A. Fuchs van Kerkstraat 20 naar Amersfoort. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden 1 damestas: 1 kindergebit (met beu gel): 1 dames-polshorloge; 1 witte handschoen met kap; 1 agenda met pa pieren; 1 tafelmes. Verloren: 1 damestas met inhoud; 1 draagme- daille Oranje Nassau; 1 sjaal; 1 bedel- armbandje; 1 damesrijwiel; 1 herenrij wiel; 1 damestasje met inhoud. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau te Holten van 8.00—22.00 uur, doch niet tussen 13.00—14.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 1