Excursie Lagere Landbouwschool Markelo Leerlingen Huishoudschool behaalden zwemdiploma's Schoolzwemdiploma's Geslaagd voor H.B.S. B Geslaagden ulo-diploma Zware vlucht van Pont St. Max Blauw Wit-jeugd te sterk voor „G.B.V." 45 jaar getrouwd, 25 keer met vakantie in Holten Uitslag verloting BATO Bedrijfsvoetbalcompetitie met feestje besloten Unisson-Holten 3-1 Wielerronde op woensdag 12 juli Drumband naar concours Holtens a-junioren geen kampioen Muziektent wordt woensdag in gebruik genomen Plannen reconstructie dorpskern komen naderbij ONMISBAAR bij zomerse genoegens LU £L 7Merc\p<* 24 iuni 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD Evenals voorgaande jaren zijn ,de leer lingen van de L.L.S. op reis geweest, klas 1 en 2 naar het Westen van ons land en klas 3 en 4 naar Duitsland. A.1 vroeg ver trokken de jongens met de bus om op tijd te zijn bij de grootste bloemenveiling van Europa te Aalsmeer. Hier kregen ze een inzicht in de enorme hoeveelheden bloe men die via electronisch veilingklokken en computers verhandeld worden. Hierna bezochten de jongens het proefstation voor de Bloemisterij in Aalsmeer met de nieuwste kastypen, beregeningsinstalla- ties, assortimentsproeven enz. Ter afslui ting van de tuinbouw-ochtend werd een bezoek gebracht aan het bedrijf van de firma Van Staaveren een tuinderij die uit gegroeid is tot een 8 ha beslaand bedrijf met 200 man personeel, waar anjer-plant- materiaal van kopstek gekweekt wordt om daarna of in ons land of in het bui tenland uitgepland te worden., De jongens merkten wel dat het beter „boeren" is op 1 ha "kassen met bloemen dan op 15 ha gemengd bedrijf. Na de picknick werd het nieuwe Schiphol met een bezoek ver eerd, het was er een enorme drukte van gaande en komende straalvliegtuigen van Canadese, Finse, Engelse, Amerikaanse en Nederlandse maatschappijen. Tot grote spijt van de jongens was het Circuit van Zandvoort niet voor het publiek geopend want het was afgehuurd door de impor teur van Mercedes. Toen werd er maar afkoeling gezocht aan zee. Daarna vertrok men naar de „Assumburg" het 15e eeuwse kasteel in Heemskerk dat als Jeugdher berg is ingericht. In de avonduren werden de grote sluizen van het Noordzeekanaal te IJmuiden nog bekeken. De volgende dag werd 's morgens een gewone Noordhollandse boerderij beke ken. Dit vonden veel leerlingen een prachtig programmapunt, omdat ze juist hier vergelijkingen konden trekken tussen hun eigen bedrijf en het Noordhollandse. Er werd druk gediscussieerd over inkui len, boerderij bouw, Groot Yorkshire var kens, weidegebruik, meewerken van de vrouwen in het bedrijf, inwonende ouders etc. Op het programma stond verder een bezoek aan Amsterdam met als hoogte punt een IV2 uur durend bezoek aan het Rijksmuseum waar niet alleen de schilde rijen doch ook enige andere afdelingen bekeken werden met o.a. de scheepvaart- artikelen, meubels, glaswerk. Langs de Vecht met zijn oude buitenplaatsen rij dend, werd tenslotte Driebergen bereikt waar de antieke auto's en motoren beke ken werden in het Automuseum. Tot gro te vreugde van een ieder werd toen de Julianatoren in Apeldoorn bezocht Met 'n eenvoudig dineetje werd deze tweedaagse excursie besloten. NAAR DUITSLAND De leerlingen van de 3e en 4e klas der L.L.S. vertrokken per bus naar Ahaus, waar ze ontvangen werden door de heer Höwener, de directeur, der Middelbare Landbouwschool die in het kort een uit eenzetting gaf van het landbouwonderwijs in Duitsland. De heer Höwener trad te vens op als gids bij een bezoek aan een gewoon, normaal gemengd boerenbedrijf in de omgeving van Ahaus. Dit goed ge leide bedrijf ter grootte van 95 ha (25 ha bos, 20 ha verpacht, 20 ha bouwland en 30 ha weiland) kon, dankzij een goed op gezette mechanisatie, door 2 arbeidskrach ten gerund' worden. Hierna werd Munster bezocht waar de Dom bezichtigd werd. 's Middags bezocht men het Joseph-König- Instituut, dit is te vergelijken met enige afdelingen van de Landbouw Hogeschool te Wageningen n.l. die afdelingen waar bodemmonsters en zaaizandproeven ge nomen worden. Via de Autobahn Mün- De onderstaande leerlingen van de huis houdschool „De Noordenbarg" behaalden in het natuurbad „Twenhaarsveld" een zwemdiploma. De examens werden afge nomen door de leraren lichamelijke op voeding, de heren F. Paule en T. Lukkien, met medewerking van de badmeester, de heer G. van Lemel. Zij slaagden voor de volgende diploma's: Diploma A: Bertha Fikkert, Gerrie Ulf- man, Minie Honcoop, Jannie Rensen, Alie Stevens, Toosje Lubbersen, Willie Klein Lebbink, Jennie Vukkink, Bertie Paal man, Grietje Viet, Minie Paalman, Alie Boode, Ina Oosterkamp, allen te Holten, Dinie Bussink, Diekie Welmer, Joke Oonk, Hendrika Stegeman, Jannie Lodeweges, Joke Berendsen, Gerda Aanstoot, Willie Stegeman, Dinie Kolkman, Dinie Elkink, Hendrika Krijgsman, Hermien Aanstoot te Markelo, Bea Huzen, Riekie Baltus, Joke Zuurveld, Alie Poesse, Herma Len selink, Hennie Bakker, Ineke Roeterdink, Riekie Roeterdink, Willemien Dijkerman, Tonnie Dommerholt, Gerrie Willemink, Dinie Kers, Anneke Berendijk en Alie Vrielink te Bathmen, Jannie van Schoo- ten, Willie Hekkert, Diepenveen, Dinie Elmerink, Colmschate, Anke Steenhuizen, Rijssen en Femmy Lamping, Rijssen. Diploma B: Alie Oosterveld, Gerrie Drent, Mientje Bekkernens, Ria Podt, Hennie Markvoort, Dinie Aanstoot, Jannie Meijerman, Jenny Sluiter, Mientje Schoo ien, Alie Koopman, Jannie Meier, Dinie Veltkamp, Ria Linde, Minie Wissink, Han- neke Meier, Jannie Rensen en Alie Ste vens, Holten, Ria Leeftink, Jannie Klein Zandvoort, Ankie Klein Ligtenberg, Joke Berendsen, Jannie Lodeweges, Mientje Stegeman, Diekie Welmer, Joke Oonk, Markelo, Joke Zuurveld, Alie Poesse, Hennie Overmeen, Willemien Dijkerman, Ineke Roeterdink, Jannie Grotenhuis, Tonnie Dommerholt, Herma Lenselink, Bathmen, Dinie Nijkamp, Laren, Dinie Elmerink, Colmschate. Diploma C: Alie Koopman, Jannie Meier, Ria Podt, Holten, Jeanne Brons voort, Margreet Boer, Rijssen, Ria Leef tink en Jannie Klein Zandvoort, Marke lo. ster-Keulen werd daarna naar de jeugd herberg in Hohenlimburg gereisd waar de groep overnachtte. De volgende ochtend moest men vroeg vertrekken om in Hagen-Haspe de Klöck- ner-Werke te bezoeken. Deze hoogoven- fabrieken toonden de jongens eerst de co kes en ijzerertsen, vervolgens de hoog ovens met als hoogtepunt het aftappen van het wit-gloeiende vloeibare ijzer en het; harden van de 1200 gr. C. hete ijzer tot staal. Ook het gieten van het staal in de mallen was een boeiend schouwspel, waarna tot slot het walsen van de balken staal tot duimdikke roeden bekeken werd. Op de expeditieafdeling zagen de leer lingen tenslotte dat veel van het vervaar digde materiaal verkocht werd naar alle delen van de wereld om daar te worden omgevormd tot spijker, nagels, bouten en schroeven. De rest van de tocht ging via prachtige toeristische routes naar het stadje Arnsberg, waar geslapen werd in de nieuwe jeugdherberg. De derde en laatste dag ging door het Teutoburger- woud. 's Morgens werd éérst de Oudhèid- kamer van Arnsberg bezocht, waar de jongens een inzicht kregen in de oeroude geschiedenis en folklore van Westfalen. Een bijzonder facet van het Westfaalse landschap vormen de stuwmeren, voor namelijk aangelegd voor de drinkwater- voorziening van het Roergebied. Rijdend door de prachtige bossen werden tenslot te de Extern-steine en het Hermanns- Denkmal bezocht. Een gezellig etentje op Nederlands grondgebied besloot deze bui tengewoon geslaagde excursie, die dooi de leerlingen zeer gewaardeerd Werd. Bij de, in het natuurbad „Twenhaars veld", gehouden examens voor het schoolzwemdiploma slaagden meer dan tweehonderd leerlingen van de openbare scholengemeenschap. De zwemproeven werden afgenomen door de leraren lichamelijke opvoeding de heren F. Paule en T. Lukkien, met medewerking van de badmeester, de heer G. van Le mel. De geslaagden zijn: Diploma A: (bewijs zwemproef): R. Baltes, J. Veitkamp, G. Viogtman, B. Addink, J. Albersen, B. Knaben. W. Paalman, W. Stegeman, H. ten Velde, R. Wittenberg, G. Ulfman, H. Kalfsterman, D. Aanstoot, W. Heil, Holten; I. Jansen, J. Markvoort. I Meijer. W. Westra, A. Dokter, W. Grave, J. Lubbersen, G. Wa genvoort, G. Zuurveld, A. Braakhekke, G. Pakkert. H. Rattink, R. Heuvelman, D. Vukkink. H. Beunk. W. Kaaiman, P. Miedema, D. Flierman, A. Brilman, E. van Schoten. H. Kaatman, W. Kromdijk, Bathmen; G. Beldman, L. Dollekamp, D. Leuverink, A. Sligman, G. Nijenhuis, J. Sanderman, J. Sanderman, J. Dolle kamp, J. Vedders, R. Tempelman, B. Nijenhuis, H. Boom, J. Eertink, A. Zig- ger, H. Bomans. J Jansen, J. Platerink, T. Meijer H. Stokreef. J. Wessels, A. Krabbenbos, Markelo; J. Nijhuis, H. Weilering, M. van Moorselaar, M. Kolt- hof, H. Dijkgraaf, H. Menhegat, Rijssen; B. Tuitert, J, Rattink, G. ter Haar, Hel- lendoorn; H. Wichers, A. Fleerkate. W. Wichers, G. Hoentjen, H. Hofs. Laren; H. Vunderink, F. Klijn Velderman, J. Polhuis. Diepenveen: H. Bergman, D. Nijhof. T. Bulsink, R. Roet, Nijverdal; H. Tuten, D. Lunenberg, Raalte; B. Ma ten, Deventer; W. Meijer. Ambt-Delden; C. Stork, P. Hoekstra, Almelo; J. Ver- schure, Zutphen; C. Krijger, Lochem; •B. Warrink, Boekelo. Afgewezen 10 can- 'didaatjes. Diploma B (geoefend zwemmer): A. Witteveen. D. Wegstapel. R. Baltes, A. Nijland, D. Ebrecht, A. Dikkink, A. ten Kampe, G. Lensink, E. Nieuwenhuis, J. Tuller, D. Vincent, A. Wissink, G. Bouwmeester, W. Schippers, J. Vincent, A. Paalmah, H. Stukker, K. van de Bo- venkamp, W. Wegstapel, E. v. d. Harst, Joh. Spakman, G. Bos, J. Hofsteenge, J. Reilink. T. Veenstra, S. Vincent, Holten; W. Bessem, H. Heuvelman L. v. d. Tor- re. G. Westra, I. Wegstapel, J. Jansen, M Westra, M. Roeterdink, R. van Schoo- ten, D. Kloosterboer. H. Schoolderman, H. Rattink, T. Beunk, I. Willemink, M. Esman, L. Meijer. J. Bolle, Bathmen; A. Sanderman, W. Groothaar, M. Holtes, J. Hofman, J, Dijkink, W. Slot, R. Olijdam, J. Scholten, A. Brinkmans, J. Dijkstra, J. Klein Zandvoort. Markelo; M. Fokker, E. ter Horst, J. Dijkgraaf, Rijssen; A. Kettelarij, H. Wichers, D. Steoevenbelt, G. Peters, G. Hoentjen, Laren; M. van Doorn, L. van Embden, Deventer, W. Sasbrink, A. Aal, F. van Opdorp, K. Koopmans, M. Kranenborg, H. Visscher, Nijverdal; F. Klein Velderman, J. Jan sen. Diepenveen; W, Meijer, Ambt-Del den; J. Verschure, Zutphen. J. Tjalle- ma. Wierden; M. van de Garden, Epse; H. Lulofs. Goor; M. Bendien, Almelo; J. de Soet. Raalte. Afgewezen 5 candidaten. Diploma C (het zwem vaardigheidsdiplo ma I) D. Aaltink. F. Post, E. Nieuwenhuis, J. Tuller, G. Bouwmeester. W. Schippers, E. J. Mol, W. Steenhuis, A. Israël, P. Wansink, W. Dikkers, J. Hofsteenge, D. Broekhuis, J. Aaftink, A. Wansink, Hol ten; J. Nijland, L. Meijer, J. Bessem, Bathmen: R. Wallenburg. A. Wisselink, J. Krabbenbos, S. Kuperus, Markelo; T. van Geenen, J. Klein Rouweler, A. Goos- sen, B. Bloemendal, DWolterink, E. Stegeman I-I. Kolthof, J. Scherphof, Rijssen; J, de Jong, P. Bunschoten, H. Lulofs, Goor; M. Hooft. J. Rubers, De venter; L. Verschure. Zutphen; A. van Weert, G. Cieraad. Nijverdal; F. Klein Velderman, Diepenveen; A. Hietberg, Raalte; R. Reit., Almelo; H. Olk, Hellen- doorn. Afgewezen 9 candidaten. De heer P. G. van de Bovenkamp slaag de te Almelo voor het H.B.S.-diploma B. In Almelo slaagden de volgende leer lingen van de openbare scholengemeen schap te Holten voor het ulo-diploma A met wiskunde: mej. A. Westra en H. Meijer te Bathmen (Dortherhoek), mej. G. Schottink en E. J. Slot te Markelo, J. W. Lammers te Almelo, 'mej. H. Dekker en mej. M. Kan te Nijverdal. De Postduivenvereniging ,.De Berg- vliegers" nam met negentig duiven deel aan de wedvlucht vanaf Pont St. Max (Fr.) over een afstand van 437 km. Los sing om 7.00 uur, aankomst le duif 15.39.00 uur. Laatste (22e duif) 17.42.12. Het werd een zware vlucht met tegen wind, zodat bij sluiting nog maar veer tig duiven binnen waren. Later bleken de verliezen nog wel mee te vallen en kwamen nog tal van nakomers op de hokken. Deze plaatselijke z.g. derby- vlucht werd gewonnen door Jan Schui- terd. De totale uitslag was: 1-22 J. Schuiterd, 2. J. W. Wülems, 3-7 G. Steu nenberg, 4-13 W. Aafiink, 5-11-15-20 Joh. Paalman. 6-8 H. J. Aaftink, 9-10- 16-18 L. Gazan, 12 D. Muller, 19. G. Veldhuis en 21 L. Munnink. De jeugd van de Apeldoornse zaterdag middagvoetbalclub „Oefening Baart Vaar digheid" (OBV) heeft in drie wedstrijden, die zaterdagmiddag op het terrein bij „De Poppe" werden gespeeld tegen de jeugd van Blauw Wit '66> geen enkel puntje weten te behalen en is toch voldaan naar Apeldoorn terug geréisd. Vreemd? Helemaal niet. De leider van de jonge lui uit Apeldoorn,de heer Windhouwer, had evenals z'n jongens veel plezier be leefd aan de zeer sportief gespeelde wed strijden en dat is, zo zei de heer Wind- houwer bij het uitreiken van de fraaie wisselbeker, het allerbelangrijkste. Medio augustus komt de Blauw Wit jeugd 'naar Apeldoorn en heeft dan een pracht kans om de beker definitief te winnen. Eén puntje behalen uit drie wed strijden is een niet al te zware opgave. De Blauw Wit jeugd zit, zoals men dat noemt, op rozen, zo besloot de heer Wind- houwer. De voorzitter van Blauw Wit '66, de heer G. Stroeve, dankte met enkele woor den het bestuur van OBV voor de spon tane medewerking bij het spelen van vriendschappelijke wedstrijden tussen de jeugd van OBV en Blauw Wit. De wedstrijden verliepen buitengewoon sportief en dit zal medio augustus in Apeldoorn zeer zeker weer 't geval zijn. UITSLAGEN De a junioren van BlauW Wit wonnen met 40 van de a junioren van OBV. De Jan Bekkernens, Gerard Kolkman, Win nie Muller en Albert Jansen. De Blauvy Witte pupillen A wonnen met 30. Jan v. d. Berg scoorde 1 keer en Bert Podt trof 2 keer de roos. De B pupillen wonnen mét 50. Jan Bronsvoort maakte vier doelpunten en Gert Stam scoorde één keer. Om 6 uur speelde een Blauw Wit com binatie tegen een combinatie van Eer- beekse Boys. Deze ontmoeting eindigde in een gelijk spel (22'. Voqr Blauw Wit scoorden Stroeve en Keveiam. Het echtpaar Splinter-de Jong uit Am sterdam herdacht vrijdag van de vorige week het feit, dat ze 45 jaar geleden in het huwelijksbootje waren gestapt. Dit heugelijke feit was voor de familie Splinter aanleiding om met de Holtense buren, vrienden en bekenden enkele uren gezellig samen te zijn in Dorpshotel „Hol- terman". Zaterdagmiddag was het voor de kinderen uit de buurt feest op de kam peerboerderij van de landbouwer H. J. Aanstoot, waar de familie Splinter reeds voor de 25ste keer met vacantie is. De heer en mevr. Splinter kwamen met hun vier kinderen in de zomer van 1943 naar Holten, toen hun huis in Amster dam-Noord werd beschadigd bij een bom bardement van de Fokker fabrieken dooi de R.A.F. Zaterdag j.J. heeft in de Kolschool c'e trekkmg plaats gehad van de door de Sportvereniging „BATO" georganiseerde extra verloting. Zij geschiedde onder toe zicht van de groepscommandant van de Rijkspolitie, de heer Kruit. Do prijzen zijn door het bestuur van „BATO" per soonlijk thuis bezorgd. D? uitslag laten wij hieronder volgen- Ie prijs no. 341, electrische deken RoUwenhorst, Oranjestraat 88 2e p-ijs no. 610, parasol Schippers, Haarsteaat 17 3e prijs no. 475, fototoestel Stukker, Binnenstraat 5 4e prijs no. 499, badlaken Muller, Boskampstraat 37 5e prijs no. 625, set stofdoeken Meierman, N 24 6e prijs no. 660, badhanddoek mevr. J. A. Wegstapel, Larenscweg 7e prijs no. 872, badlaken Wec.hstapel, Burg. v. d. Borchstr. 11 Se prijs no. 345, washandjes Stukker, Oranjestraat 70 Se prijs no. 021, twee voorraadbussen Heusinkveld. Gaardenstraal 10e prijs no. 035, bloemengieter H. Tuller, Kolweg 11 11e prijs no. 141, fotoboekje „Charmant gekiekt" Aanstoot, Oranjestraat 67 12e prijs no. 881, kop en schoted en voorraadschep Kaïfsterman. Stationsstraat 9 13e prijs no. 364, twee vo nadbussen en voorraadschep Ter Maat, Deventerweg 14e prijs no. 915, invochier en voorraadschep Café Maats, Dorpsstraat 2 15e pi ijs no. 168, sokken Karmsen, Holterbroek 16e prijs no. 005, wafelijzer Meesterberends, Larenseweg 17e prijs no. 395, melkkoker Joh. van Geenhuizer, Oranjestraat 18e prijs no. 194, onderzetter H. W. Vincent, D 1 19e prijs no. 402, 3 onderzetters mej. G. Lubbersen, Espelo 8. Tijdens de feestavond, die de organi satoren van de bedrijfsvoetbalcompetitie zaterdag in de zaal van café „De Poppe" voor de deelnemende elftallen en hun da mes hielden, heeft de voorzitter de heer J. Wansink H.J.zn., de wisselbeker uitge reikt aan de kampioensploeg Udema I. Deze ploeg kreeg ook een mooie herinne ringsbeker, terwijl de andere ploegen naar gelang van hun plaats op de rang lijst eveneens een beker in ontvangst mochten nemen. Voordat deze uitreiking plaats vond had eerst nog een vriendschappelijke ontmoe ting tussen twee ploegen met de beste spelers uit de competitié, plaat'S, die ech ter niet volledig waren. De feestavond werd opgevrolijkt dooi de boerenkapel van de Markelose Fanfa re. De belangstelling van de bedrijfsvoet ballers was niet zo groot, maar er bleef een club uit Eerbeek, die tegen het Hol tense Blauw Wit had gespeeld, met hun dames, en zodende werd 't toch nog een zeer gezellige avond. Er werd nog een ge slaagde verloting gehouden ter dekking van de onkosten. Door de 7-2 overwinning van Dikkers/ Wansink in de laatste wedstrijd tegen Udema 2 is de eindstand aldus geworden: Udema I 5 5 0 0 10 41— 3 Universal 5 4 0 8 8 27— 3 De Halm/Brands 5 2 1 2 5 14—13 De Vrijh./Encko 5 1 2 0 4 1817 Dikkers/Wansink 5 1 2 2 4 12—20 Udema 2 5 0 0 5 0 9—55 In cfeze wedstrijd tussen spelers tot 21 jaar bleek de thuisclub over een beter elftal te beschikken. Bij de Holtenaren speelden ook enkele spelers uit het A- elftal. mee, die vooral in de tweede helft toch wel tempo te kort kwamen. Holten begon goed en linksbuiten Klaas Broers- ma kreeg uit één voorzet van rechts buiten Veneklaas een mooie kans die echter gemist werd. Tien minuten voor de rust deed hij het beter door met een kopbal een achterstand weg te werken. De thuisclub verkreeg nog net voor de thee opnieuw een voorsprong door haar linksbuiten. Na de rust begon Holten met een sterk offensief, maar toen suc- ses uit bleef slagden de Unisson-spelers cr in bij een uitval toch nog de score te verhogen. Bijna 300 renners schreven in voor deelname Voor de eerste lustrumronde die de Braderiecommissie in samenwerking met het wielercomité op woensdagavond 12 juli a.s. organiseert op het parcours rond het nieuwe slachthuis hebben bijna 300 renners (nieuwelingen en amateurs) uit alle delen van Nederland ingeschreven. De nieuwelingen zullen 40 kilometer moeten rijden en de amateurs moeten 80 keer het parcours rond het slachthuis af leggen. Zowel bij de nieuwelingen als bij de amateurs komen een aantal coureurs aan de start die voorgaande jaren en ook in dit seizoen een hartig „wielerwoordje" hebben meegesproken. Wat wacht U van Bart Salaro, Jurrie Dokter, Anne Koster, Cees Smouter, Jan Hesse, Gert en Johan Pluimers, Wim Neeskens bij de amateurs en Albert Huizebosch uit Beilen, Harrie Horaan uit Enter, Joop Hobèrt uit Wier den, Rinie en Arie Hassink uit Neede bij de nieuwelingen. We menen te mogen rekenen op een echt wielerfestijn. Zaterdag 1 juli a.s. gaat de drumband van „HMV' naar Alphen aan de Maas waar in de ere-afdeling zal worden deel genomen aan het Nationaal Federatief Drumbandconcours van de KNF. Evenals voorheen zullen ongetwijfeld ook nu weer een groot aantal ingezetenen de band willen vergezellen naar 't con cours. Voor velen begint op zaterdag 1 juli de vakantie die men dan deze keer zou kunnen beginnen met een dagje uit met de HMV-drumband. Voor hen die niet beschikken over een éigen, vervoermiddel of hierover wel be schikken maar toch liever gezellig samen met de bus willen gaan kan plaats worden gereserveerd. Opgave, graag spoedig, bij de heer J. Wiggers, Kolweg 14, telefoon 1356. Het is de a-junioren van de V.V. „Hol ten" niet gelukt het kampioenschap van hun afdeling te toehalen. In de beslissings wedstrijd tegen Hector a, die zaterdag middag op het R.V.-terrein in Rijssen werd gespee,ld, hebben de Holtenaren in de Goorse candidaten voor dit kampioen schap hun meerderen moeten erkennen. Aanvankelijk leek het er op, dat de Hol tenaren een goede kans maakten toen J. A. van den Bos in de 17e minuut voor Holten de score opende, maar dertien mi nuten later bracht Bru-nnekreeft de par tijen op gelijke voet (1-1). Nog voor de pauze gaf Dijkstra Goor de leiding (1-2). Na de hervatting bleek, dat de Holtense verdediging mede doordat haar doel man geblesseerd geraakte niet tegen de Goorse voorhoede op kon. Brunnekreeft nom nog drie doelpunten voor zijn reke ning, waarmede de Gorenaren hun supe rioriteit bewezen en het kampioenschap zeker stelden. In Kalfstermansweide nadert de nieu we muziektent men zou haar, gezien de monumentale constructie ook muziek koepel kunnen noemen haar voltooiing. De officiële ingebruikneming zal woens dagavond om half acht plaats vinden, door de burgemeester, Mr. W. H. Enklaar. De ingebruikneming zal gepaard gaan met een vocale ,en instrumentale begelei ding van de zangverenigingen „Soli Deo Gloria" en „H.G.K." met zijn kinderkoor en van de muziekvereniging Er is veel gedacht en gesproken over een muziektent in Holten. Vooral van de zijde van de muziekvereniging bestond daaraan grote behoefte om de bevolking in de zomermaanden zo nu en dan op een geschikte plaats en in een geschikte om geving een concert te kunnen aanbieden. De plaats van de oude muizektent achter het gemeentehuis voldeed niet. Zij raakte daardan ook spoedig in ver val. Een eerste goede stap werd gezet toen de gemeente een deel van Kalfstermans weide aankocht en daarmede een plaats gekozen werd waar geen geluidshinder werd ondervonden van het verkeer door het dorp van het treinverkeer en van de in de nabijheid staande zuivelfabriek „de Vrijheid" bij eventuele melkaanvoer op zomeravonden. De grote stoot kwam, toen de Coöpe ratieve Boerenleenbank ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan een niet on aanzienlijke jubileumgave schonk. De bereidheid van de plaatselijke aan nemers ien hun personeel om aan de bouw, pro Deo, hun arbeid te geven deed de rest. Na afloop van de ingebruikneming hoopt het gemeentebestuur de genodigden te ontvangen in café Kalfsterman, met het klein comité, dat de werkzaamheden heeft gecoördineerd. De stedebouwkundige der gemeente Ir. R. Haj erna te Assen heeft al zeer geruime tijd in studie een algehele herziening van het buitengebied der gemeente1 en een reconstructie van de dorpskern. Blijkbaar naderen deze plannen thans de eindfase van de studie, want burgemeester en wet houders, achten het blijkens een voor stel aan de raad noodzakelijk, teneinde ongewenste bouwkundige ontwikkelingen te voorkomen, dat de gemeenteraad be paalt, dat de vaststelling van bestem mingsplannen wordt voorbereid. Daarme de kan worden voorkomen dat deze plan nen door bouwplannen van derden wor den doorkruist. CC LU LU Orga-800 en Orga-Ripel zijn onschadelijk voor mens en VRAAG DE DROGIST! dier.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 4