Botsing op de Deventerweg eiste mensenleven Vakantie- programma AGENDA flurgerli/ke frtanb Canadese grafbezoekers naar Holten Kappersdiploma behaald Ulo-geslaagden Raadsvergadering ITJïHld Spreekuur directeur gemeentewerken Bestemmingsplan Holten Benoemd Zaterdag 24 juni 1967 No. 25 Jaargang 19 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,50 per kwartaal Betaling via de Coöp. Raiffeisenbank Holtengiro nr. 875587 Uitgave van de Stichting ,JIoltens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05 488 -1284 Adv.-prijs 1-15 mm. (a contant) 8,Iedere mm. meer 0,12 De 35-jarige H. J. Ulfman, Dijkerhoek 8, gehuwd en vader van vijf kinderen is donderdagmorgen omstreeks 7 uur om het leven gekomen, toen de tractor met melkwagen, waarmede hij op weg was naar de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrij heid", op de Deventerweg ter hoogte van de 3e dijk van achteren werd aangere den door een vrachtauto. De vrachtwagen, waarmede slacht- kuikens vervoerd werden, werd bestuurd door de 20-jarige G. N. uit Ermelo. Het slachtoffer kwam door de hevige bot sing tussen tractor en melkwagen te recht en werd vrijwel op slag gedood. De auto met pluimvee kwam in de sloot terecht en was bijna totaal ver nield. Het is een wonder, dat de bestuur der er vrijwel zonder letsel uitgekomen is. De weg lag na de botsing geheel be zaaid met kratten, kuikens en melkbus sen. Het verkeer werd door deze botsing meer dan een half uur gestremd. Het ongeluk moet wel bijna zeker te wijten zijn aan oververmoeidheid van de jeug dige vrachtautobestuurder, want er wa ren op dat moment geen tegenliggers en er was ter plaatse geen verkeer op de weg. Zoals wij reeds eerder hebben gemeld komen van 5 tot 12 september zeventig Canadese gasten naar Holten om de gra ven van hun nabestaanden in ons land te bezoeken. Daarvoor zijn al tal van voor- bereidingen^etroffen, met name, het on derbrengen van de Canadezen bij de gast- families in ons dorp. Het zoeken van de nodige adressen heeft echter nog niet tot een volledig resulaat geleid, aangezien nog enkele families moeten worden ge vonden waar een of twee Canadese pel grims kunnen worden ondergebracht. Aangezien de secretaris van het plaatse lijk oorlogsgravenscomité, de heer J. Kroon, deze voorziening gaarne voor de grote vakantie zou willen afwerken, wordt aan hen die een desbetreffende cir culaire hebben ontvangen of aan hen, die zonder daartoe aangezocht te zijn, bereid zijn een 'Canadese gast in zijn of haar wo ning op te nemen, verzocht zich zo spoe dig mogelijk met de heer Kroon in ver binding te stellen. Met dit bewijs van gastvrijheid zal men niet alleen hem, maar het gehele oorlogsgravenwerk, dat leidt tot grote verbroedering van de vol ken, een grote dienst bewijzen. Men leze het overzicht van het jaarverslag van hel Ned. Oorlogsgraven Comité, elders in dit nummer. De heer W. Drent Jr, kapper, slaagde le Arnhem voor het diploma ..eerste be diende, herenvak". Hij ontving zijn op leiding van kapsalon Vinkers te Almelo. In Almelo slaagden woensdag van de Holtense openbare scholengemeenschap de volgende candidaten voor het Ulo-di ploma A met wiskunde: M. Aaftink, mej. F. G. Lubbersen, G. Dijkstra en R. J. van Geerestein uit Hollen en H. J. M. Lamers uit Nij verdal. Donderdag slaagden van de Holtense openbare scholengemeenschap de volgen de leerlingen voor het ulo-diploma A met wiskunde: mej. C. M. Lantzendörffer, G. A. Heck en G. J, Rensen uit Holten en J. Haan en H. Pullen uit Markelo. Er heerste, bij het bekend worden van het ongeluk aan de fabriek, grote ver slagenheid onder de collega-melkrijders en het personeel der fabriek, waar Ulf man elke dag de melk aanvoerdde. De gemeenteraad komt maandag, 26 ju ni a.s des avonds 7.30 uur ten gemeente huize bijeen ter behandeling van de vol- AGENDA: De losgekomen slachtkuikens schar relden rond tussen de wrakstukken in de sloot, waarin de totaal vermelde vrachtauto, die het ongeluk veroorzaak te, nog zichtbaar is. ter voorkon CARB0V1T tegen maag- en "darmstoornissen. MUGQLIN (reukloos) voorkoming van muggebeten. OFFICIËLE PUBLIKATIES De directeur van gemeentewerken maakt bekend, dat hij op 26 juni en 3 en 10 juli e.k. niet in de gelegenheid is spreekuur te houden. De directeur voornoemd, T. Prak. De burgemeester van Holten maakt, ter voldoening aan het bepaalde in ar tikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend, dat onherroepelijk is geworden het besluit van gedeputeerde staten van Overijssel van 3 april 1967, 4e afdeling, nr. 82561, waarbij het raads besluit van 25 mei 1966, nr. 1869, tot vaststelling van het bestemmingsplan Holten is goedgekeurd, behoudens voor zover dit strekt tot vaststelling van het op de kaart roodomrande gedeelte en van de voorschriften artikel 3, artikel 4, lid 2 sub b-b en c en sub d - b en c, ar tikel 8, sub e, artikel 11 sub a en arti kel 27, sub e de woorden „1 jaar even tueel", waaraan goedkeuring is onthou den. Het bestemmingsplan ligt ter gemeen te-secretarie voor een ieder ter inzage. Holten, 23 juni 1967. De Burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Mej. B. Möhring, A. J. Goldsteinstraat, is benoemd tot administratief assistente van de bedrijfschef voor materieel en werkplaats van de Ned. Spoorwegen te Zwolle. 1. Notulen van de vergaderingen van 28 april en 8 mei 1967. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tto het richten van een ver zoek tot H.M. de Koningin om toe stemming een kroon te mogen voeren boven het gemeentewapen. 4. Voorstel tot wijziging van de huren van gemeentewoningen en -gebouwen. 5. Voorstel tot aankoop van grond aan: a. de heer M. Schutte, Beuseberg 72, alhier; b. de heer A. van Ommen, te Alphen aan den Rijn. 6. Voorstel tot verkoop van grond aan: a. de heer F. W. Muller, Baarn; b. de heer J. M. Hogeslag, Olst; c. de heer J. H. Oolbekkink, Holter- broek 62, alhier; d. de heren H. J. Fransen en H. Wes tera, Haarstraat 25-27, alhier. 7. Voorstel tot verhuur van: a. een stukje grond op de Smidsbelt aan. de heer M. v. d. Maat, Dorps straat 10, alhier; b. perceel Holterbroek 19, aange kocht van de heer G. J. Kolkman (vaststelling huur). 8. Voorstel tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling inzake de leve ring van elecrisehe energie in de ge meente Rijssen. 9. Voorstel tot het benoemen van mej. G. M. Poel tot hoofdleidster van de openbare kleuterschool Boschkamp. 10. Voorstel tot wijziging van het Alge meen Ambtenarenreglement en de Arbeidsovereenkomstenverordening. 11. Voorstel tot wijziging van de salaris verordening voor het gemeentepei-so- neel. 12. Voorstel tot verlening van een uitke ring aan daarvoor in aanmerking ko mend gemeentepersoneel i.\Mn. ver late inwerkingtreding van het ver- haalsbesluit. 13. Voorstel tol wijziging van de inter communale I.Z.A.-regeling Overijssel. 14. Voorstel tot wijziging van de premie- spaarverordening voor het gemeente- personeel. 15. Voorstel tot het in voorbex-eiding ver- klaren van een hex-ziening van de bestemmingsplannen buitengebied en dorpskom. 16. Voox-stel tot het verlenen van garan tie voor x-ente en aflossing ten be hoeve van door derden te sluiten hy pothecaire geldleningen. 17. Voox-stel tot het aangaan van eexr overeenkomst met de N.V. Ned. Spooi-wegen i.v.m. de reconstructie van de overweg in het Beukenlaantje. 18. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de totalen van de voor de open bare kleuterscholen vastgestelde be dragen wegens exploitatiekosten per lokaal exi per kleutex-, over de jaren 1956 t.m. 1960, ingevolge artikel 47, lid 1, der kleutexaxnderwijswet. 19. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting voor 1967 (credieten voor aanleg, riolering Oude Deventer weg, aansluiting Tuinstraat op Riet molenstraat, inrichten tijdelijke loka liteit o.l. Kolschool, bouw garage boxen, aanleg centi'ale vemarmings- installaties in 5 woningwetwoningen, uitbreidingen gas en g.e.b.). 20. Rondvraag. Voor het V.V.V.-Vakantiepx-ogramma, dat deze week van start is gegaan, bestond grote belangstelling. Er waren een groot aantal deelnemers voor het bezoek aan de kaasboerderij, de Holterbergrit en de ochtendwandeling. De nieuw aangekomen zo mergasten heten wij weer van harte welkom en wijzen hen gaax-ne op het onder- staande, de hoop uitspx-ekend, dat zij in Holten een prettige vakantie mogen hebben. Hotel- en pensionhouders, beheerders der bungalowbedrijven en allen, die gasten op bezoek hebben, wox-dt verzocht, aan dit programma bekendheid te geven. Er wox-dt een groot aantal kranten extra vex-spreid en men kan op het V.V.V,-bureau desvex-langd een exemplaar komen afhalen, WANDELSPEURTOCHT Zondag, 18 juni, 19.15-19.45 uur. Start voor een wandelspeurtocht georganiseerd onder auspiciën van de Hervormde Jeugdraad vanaf het gebouw Irene. Het is een evenement bestemd voor jong en oud. Verwezen wox-dt naar een beiïcht elders in dit nummer. BEZOEK KAASBOERDERIJ Dinsdag 27 juni tussen 7 en 8 uur 's avonds. Bezoek aan de boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Het is het enig zelfkazende bedrijf in de verre om geving ien de bewoners zullen daarover en over hxin verdere bedrijfsvoering iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bux-eau bij het spoorweg viaduct men zich vóór 's middags 12 uur voor deelname moet opgeven, telefoon 1533. De kosten bedragen 1,per persoon, ook voor kinderen. Men ontvangt een kleine attentie in de voi-m van een zakje met verschillende kaassoox-ten, om te px-oeven. V V V-HOLTERBERGRIT Woensdag 28 juni, 14 uur, wordt bij voldoende deelname de bekende VVV-auto- bustoeht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalseberg en Hellen- doox-nseberg, met prachtige vergezichten over Salland en Twente. Er wox-dt gepauzeerd in de uitspanning „De elf provinciën" op de Hellendoox-nse- berg'. De tocht duurt van plm. 14-17 uur. De kosten bedragen ƒ2,50. Men dient zich zo spoedig mogelijk op te geven op het V.V.V.-bureau, tel. 1533. De administrateur, de heer Kers. gaat mee vöor explicatie. OCHTENDWANDELING Donderdag 29 juni, v.m. 6 uur. Een ochtendwandeling in de vrije natuixr onder leiding van de administrateur der V.V.V., de heer Kers. door de bossen in de om geving van Holten. Vertrek 6 uur van het V.V.V.-kantoor. Vorige jai-en werd deze wandeling echter gemaakt onder de titel „Op zoek naar wild". De kans om wild te ontmoeten is echter niet zo groot meer, omdat dit steeds spox-adischer wox-dt. Toch is de kans, dat men b.v. reewild en kleinwild te zien krijgt, niet uitgesloten. Kosten voor volwassenen 1,Geen deelname voor kindei'en beneden 10 jaar. Opgave vóór woensdagavond bij het WV-buxeau. De tocht gaat alleen door bij voldoende deelname en dx-oog weer. BRIDGEAVOND Vrijdag 30 juni, 20 uur, organiseert de Bridgeclub „Holten" in Hotel „Hoog Hol ten" een bridge-avond voor toeristen (parenwedstrijd) Aanmelding voor deelneming dient te gesefxieden uiterlijk donderdag, 22 juni, 12 uiu-, bij het V.V.V.-kantoor (tel. 1533). Tot 6 uur kan men informex*en of de bridgedx-ive doorgaat. TOURINGCARTOCHTEN De O.A.D. organiseex-t wekelijks verschillende dagtochten naar toeristencentra ien axxdere plaatsen in oxxs land als Amsterdam-Schiphol, Hondsrug-Emmen-Staphorst- Gicthoox*n-N.O. Polder, de Twentetochten en Valkenburg, en naar Duitsland als Sauerland, Königswinter, Tccklenburg, Bad-Rothenfeld enz. Ook goedkope dag kaarten op de dienstlijnen. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau van de V.V.V. (telefoon 1533) of door het O.A.D.-kantoor (telefoon 1241). KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit vox-ige jaren gedurende het vakantieseizoen gebx-uikelijk was, zal de zomergasten, na de tweede kex-kdienst ixi de Hex-v. Kex-k, gelegenheid worden geboden ixx het gebouw Irene een kopje koffie te di'inken en kennis te maken met de dienstdoende predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt dei-halve allen, die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerk- dieiïst, die om 10.15 uur begint, naar Irene te komen. Het gebouw Ix-ene bevindt zich op korte afstand van liet kerkgebouw. Van deze gelegenheid wordt elk seizoen een druk gebruik gemaakt. Zaterdag, 24 juni t/m 1 juli: H. Haan en Zn., Oranjestraat wegens vakantie ge sloten. Zaterdag, 24 juni t/m zaterdag, 1 juli: schoenhandel Oolbekkink, Oranje straat 80 wegens vakantie gesloten. Maandag, 26 juni, 19.30 uur: Raadsver gadering ten gemeentehuize. Maandag, 26 juni: Café van de heer M. Kalfsterman de gehele dag wegens familie-omstandigheden gesloten (zie adv.). Maandag, 26 juni t/m zaterdag, 1 juli: Radio Ter Harmsel wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag, 26 juni 's avonds 8.00 uur in de lokalen der Geref. Kerk: extra re petitie Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". Dinsdag, 27 juni-, 9.30—12.00 uur: Zitting O.L.M. (de heer van Dalen) in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman (zie adv.). Woensdag, 28 juni, 19.30 uur: Officiële in gebruikneming muziektent op Kalf- stermansweide (zie ber.). Donderdag. 29 juni, 20.00 uur: Luisterij- ke avond in het gebouw Irene (zie ber). Vrijdag, 30 juni: Tuincentrum Haneveld vanaf 13.30 uur geopend en vervolgens elke vrijdag. Zaterdag, 1 juli: Drumband Holtense Muziekvereniging „H.M.V." naar Na tionaal Federatiefconcours te Alphen a. d. Maas. Maandag, 3 t/m zaterdag, 5 juli: Hol tense Bouwvakpatronen wegens va kantie gesloten. Woensdag, 12 juli: le Lustrum Wieler ronde op het parcours rond het slacht huis. Zondag 25 juni 1967 Holten: Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10.15 uur (Bed. H. Doop) ds Addink. Dijkerhoek: Bethanië 9.30 uur ds Israël. Geref. Kerk: 8.30, 10.00 en 15.00 uur ds R. Ooster hof (bediening Heilig Avondmaal en Dankzegging). In alle diensten is het ene offer voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: 8.45 uur H. Mis in het gebouw Irene. Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 24 en zondag 25 juni: de heer Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 2, tel. 15 15. Geboren: Roelof Pieter, z.v. G. J. Bos- schers en G. Ezeman, Dorpsstraat 51 (geboren te Deventer)' Margaretha Johanna, d.v. J. Warrink en H. Ensing, Noordenbergstraat 19 (geboren te De venter). Overleden: G. van den Bos, 68 jr., La- renseweg 45, (overleden te Deventer). Ondertrouwd: A. H. Heidoorn, 27 jr., Hardenberg en G. H. Veneklaas, 26 jr., Look 62. G. Bakker, 29 jr., Bathmen en J. van Zon, 20 jr.. Neerdorp 103. Ingekomen: L. Geerlings-Damming van Hoogeveen naar Mr. G. Vixsebox- sestraat 12. A. J. Harthoorn van Arn hem naar A. J. Goldsteinstraat 8. J. C. Duijvendak van Soest naaf Borkeld 84. D. J. Kruitbosch van Hengelo (O) naar Deventerweg 4. M. C. M. Heek van Engeland naar Holterberg 25. E. Post van Arnhem naar Gaardenstr. 6. Vertrokken: A. Hofhuis en gezin van Larenseweg 18 naar Diepenveen. Gevonden: 1 Kinderbril; 1 schakelarmband; 1 verzekeringsbewijs; 1 fietspomp; 1 spie geltje met etui; aankomen lopen één hond (Ierse Setter). Vex-loren: 1 Kunstgebit; 1 meisjesfiets; 3 porte- monnaies; 1 verzekeringsplaatje brom fiets; 1 gouden armband; l militair jack; 1 zwembroek met handdoek; 1 re genjas; 1 wieldop; 1 bankbiljet; wegge lopen één hond. Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau te Holten van 8.00—22.00 uur, doch niet tussen 13.00—14.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 1