BEIJERS' (assette PROVINCIALE V.V.V. VERGADERDE IN BATHMEN ADVERTENTIEBUREAU Feest voor de voetballers VOETBAL Afdeling Twente Voetbalprogramma Bedrijfsvoetbal Bijdrage uit het Anjerfonds Espelo leverde de beste sportdagprestaties Aanrijding Zaterdag 3 Juni 10B7 HOLTENS NIEUWSBLAD In hotel Boode te Bathmen werd don- derdag onder leiding van de voorzitter van het Provinciaal Bestuur mr. W. H. Enklaar de voorjaarsledenvergadering ge houden van de Provinciale Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. In deze bij eenkomst die zeer druk was bezocht hield mr. Enklaar de volgende openingsrede: Mijnheer de Burgemeeseter, Dames en Heren, Het is mij een voorrecht U allen in de ze goede Sallandse gemeente Bathmen welkom te mogen heten op de zomerver gadering van de Provinciale Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer in Overijs sel. Ik verheug mij er bijzonder in dat U, mijnheer de burgemeester, vandaag in ons midden wilt zijn. Deze vreugde wordt nog verhoogd, door het feit, dat U in Uw persoon tweeërlei functie verenigt, n.l. die van burgemees ter van de gemeente waarin wij vandaag bijeen mogen komen, doch bovendien die van voorzitter van de sedert kort tot nieuw leven gewekte V.V.V. Bathmen. Voorts mag ik tot U, mijnheer Thomas als gedeputeerde, een woord van bijzon der welkom richten. Onze vereniging verheugt er zich bij voortduring in, dat het provinciaal be stuur in materieel zowel als in ideëel op zicht belangstelt in het werk, dat ter be vordering van het vreemdelingenverkeer in onze provincie wordt verricht. Het provinciaal bestuur heeft zich van meet af aan sterk geïnteresseerd in het V.V.V.-werk en heeft, mede peet gestaan aan de wieg onzer provinciale V.V.V. Uw aanwezigheid mag ik zien als een bewijs van trouw aan het kind, de pro vinciale V.V.V., dat mede door Uw toe doen is geconcipieerd en in leven is ge houden. De Algemene Vereniging tot bevorde- vordering van Vreemdelingen Verkeer, kortweg bekend als A.N.V.V., heeft van daag, der gewoonte getrouw van zijn be langstelling doen blijken door de aan wezigheid van één van haar vertegen woordigers. Ik prijs mij gelukkig met Uw aanwezig heid, mijnheer Bus die het voortbrengsel van onze gewone plaatselijke V.V.V.'s, de A.N.V.V. vandaag representeert TWINTIG JAAR Het is vandaag 1 juni 1967, dat wil zeg gen, dat precies 20 jaren geleden onze provinciale V.V.V. werd opgericht. De toenmalige Commissaris der Konin gin Ir. J. B. G. M. ridder de van der Schueren, komt de eert toe, dat hij de stoot gaf tot de bundeling van V.V.V.- krachten in onze provincie, welke haar gestalte kreeg in onze provinciale V.V.V. De verdienste, welke hij zich daardoor voor het toerisme van Overijssel ver wierf, vindt, nog steeds zijn uitdrukking in het ere-voorzitterschap onzer vereni ging, dat hem deswege werd aangeboden. Ik wil U hedenmorgen niet bezighou den met de geschiedenis van de afgelo pen jaren, ik dacht echter dat het memo reren van deze mijlpaal in onze korte ge schiedenis niet achterwege mocht worden gelaten. VOORUIT ZIEN De ontwikkeling van het vreemdelin genverkeer is toch van dien aard, dat wij ons de luxe niet kunnen veroorloven om achter uit te zien, maar dat wij meer dan onze aandacht nodig hebben om in de stroomversnelling, waarin wij ook op toeristisch gebied verkeren, in de pas te blijven lopen. Reeds enige malén heb ik, ter opening van onze ledenvergadering er op gewezen, dat wij in het V.V.V.-wezen naar andere organisatievormen van onze V.V.V.-wezen hebben toe te groeien, dat er in deze tijd nauwelijks meer plaats is voor het dilet tantisme dat onze V.V.V.'s heeft geken merkt. Ik heb er behoefte aan nog eens met nadruk een eresaluut te brengen aan al die V.V.V.-amateurs, welke in het verle den, gedreven door hun idealisme en bur gerzin, het V.V.V.-werk van de grond brachten. Het is ook geen kleinering van hun verdiensten, maar de erkenning, dat in onze ingewikkelde en op perfectionisme uit zijnde hedendaagse samenleving ande re eisen gesteld worden, dat ik er steeds weer op meen te moeten wij zen,dat wij er op uit moeten zijn ons V.V.V.-wezen op andere voet te schoeien, dan wij vroe ger gewend waren. Een aanwijzing hiertoe is mede, dat de regering niet uit ideële overwegingen, maar uit eigen oogpunt van harte zake lijkheid ons V.V.V.-wezen is gaan subsi diëren. VREEMDELINGENVERKEER SPEKT DEVIEZENPOT De inkomsten aan deviezen zijn de di recte aanleiding geweest, dat de Rijks overheid financieel de helpende hand is gaan bieden aan de instandhouding van ons V.V.V.-apparaat. Men zou zich daarnaast ook een andere benadering van het V.V.V.-wezen kunnen voorstellen, n.l. door een subsidiëring vanwege de Minister van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk werk. Aldus zou naast het ontegenzeggelijke aanwezige economische ook het sociale en maatschappelijke aspect een wat duide lijker erkenning hebben ontvangen. Ik zie ons V.V.V.-werk bepaald niet al leen als commercieel, het draagt zeer dui delijk ook het stempel van de gastvrij heid. Zie ik het. goed, dan heeft het V.V.V.- wezen zijn ontstaan mede te danken aan de behoefte van de bewoners, om de toe rist, die hun plaats of streek bezocht, met gastvrijheid tegemoet te treden. Voors dacht ik, dat deze behoefte om gastvrijheid te betonen hand in hand ging met de wens om de vreemdeling de schoonheid en aantrekkelijkheid van eigen omgeving te tonen. GELD EN IDEALISME Ik meen, dat het goed is om in deze tijd, waarin wel zeer veel draait om geld te verdienen en zaken doen, zich nog eens bewust te worden van de ideële beweeg redenen, welke mede geleid hebben tot ons V.V.V.-werk. Wanneer wij dit aspect bij ons werk niet uit het cog verliezen, zal het idealis me, dat hen, die met het V.V.V.-werk be gonnen, dreef, ook ons in de toekomst blijven vergezellen, tot heil van het werk, dat onze V.V.V.-hand vindt om te doen, tot heil ook van onze plaats, onze streek en onze provincie. Gij moet mij echter niet misverstaan en denken, dat ik ons V.V.V.-werk louter en alleen in het ideële vlak wil trekken. In tegendeel, wij zullen in ons werk ook realisten moeten zijn en de stem van deze tijd hebben te verstaan. STREEK-V.V.V.'s Dat wil zeggen, dat wij voort moeten gaan op de weg naar integratie in ons V.V.V.-wezen, m.a.w. wij zullen open moeten staan voor de rloodzaak tot het vormen van streek V.V.V.'s en daardoor tot het samengroeien van plaatselijke V.V.V.'s tot hechte regionale verbanden. Wij zullen moeten streven naar effi ciënte en doelmatig werkende organi saties en wij zullen eraan moeten ge wennen, dat daarvoor geld zal moeten worden opgebracht door hen, die van dit V.V.V.-werk de vruchten plukken. Hoe meer belanghebbenden bijdragen in de kosten van het V.V.V.-werk, des te HOLTERBERG 13 TELEFOON 1234 Verzorgt gaarne uw advertenties in alle moge lijke bladen. Uitgebreide documentatie beschikbaar. Adviezen en informaties op allerlei gebied. ADRES: ZIE PIJL gereder zal men mogen verwachten, dat ook de overheid haar ontegenzeggelijk duidelijk aanwezige taak, met vrijgevig heid zal vervullen. Juist het feit, dat het V.V.V.-werk nog niet door de overheid aan zich is getrok ken, zoals over onze landsgrenzen het geval is, maakt dit zo aantrekkelijk en boeiend. Een stuk zelfwerkzaamheid van de bur gerij kan in dit V.V.V.-werk tot ont plooiing komen. Ik hoop, dat Uw idealisme, dat U ook hedenmorgen naar hier heeft gedreven, gevoed mag worden door de waardering, belangstelling en steun van hen, voor wie U werkzaam wilt zijn. Zo besloot mr. Enklaar. BESTUURSVERKIEZING Inplaats van de heer Th. Loman te De nekamp werd als bestuurslid gekozen de heer T. Potjewijd te Almelo. Door het bestuur was tevens candidaat gesteld de heer J. Olde Monninkhof te OldenzaaL Het jaarverslag alsmede de rekening van baten en lasten over 1966 en de ba lans over 1966 werde na enkele opmer kingen en kleine toelichtingen van be stuurszijde goedgekeurd en vastgesteld. Boeken en bescheiden van de penning meester waren blijkens een rapport van de heer H. J. Bulten te Enschede in orde bevonden. „DE RECEPTIEVE TAAK VAN DE PLAATSELIJKE V.V.V." Na afhandeling van de agenda hield de heer B. J. Welsing, directeur der V.V.V. te Apeldoorn een causerie over het on derwerp: „De receptieve taak van de plaatselijke V.V.V.". Dit onderwerp aldus spreker lijkt op het eerste gezicht eenvoudig, maar het is dit beslist niet, wanneer we maar oog hebben voor de veranderingen in het re creatiepatroon, de nieuwe vormen van ac commodatie, de toenemende behoefte aan attractiepunten en aan de explosieve ont wikkeling van het verkeer. Bij al deze dingen is de receptieve taak van het allergrootste belang. Om tot een goede receptieve taak te komen moet de gehele gemeente bereid zijn om gasten op te nemen en mee wer ken aan verfraaiing van de plaats. De make-up is het visitekaartje van het dorp en deze make-up begint bij de ingang van de plaats of dorp. Bij make-up moet men het niet zoeken in storende reclame maar bijvoorbeeld in een duidelijke uniforme bewegwijzering. Men zal z'n gasten vertrouwd moeten maken met dorp en omgeving. De V.V.V. zal open moeten staan voor klachten en een serieuze behandeling hiervan. Een se rieus onderzoek kan resulteren in klan tenbinding. De V.V.V.-besturen zullen zonder reserve de klachten moeten on derzoeken en zo nodig de moed moeten hebben om een lid te royeren ook al heeft dit tot gevolg belangrijke derving van inkomsten. Anti-reclame gaat op den duur veel meer geld kosten. De klant is ook in het V.V.V.-verkeer koning en de gasten moet een maximum aan service worden geboden. Gasten die zich tijdens hun vakantie inwoners voelen gaan met de beste her inneringen huiswaarts en zullen nog graag eens terugkomen zo besloot de heer Welsing zijn boeiende en leerzame cau serie. ONTVANGST GEMEENTEBESTUUR Na afloop van de vergadering had in hotel Boode een ontvangst plaats door het gemeentebestuur tijdens welke ont vangst de burgemeester van Bathmen de heer P. W. Bazen in een korte toespraak zijn voldoening uitte over het indertijd door het Provinciaal Bestuur van de V.V.V. genomen besluit om de voorjaars vergadering in Bathmen te houden. Bath men staat wat het V.V.V.-werk betrefet nog min of meer in de kinderschoenen doch zal alles doen om snel te groeien naar volwassenheid. Mr. Enklaar sprak namens de Provin ciale V.V.V. en de aanwezigen een harte lijk woord van dank voor de ontvangst in Bathmen en hij wenste Bathmen's V.V.V. onder leiding van haar voorzitter burgemeester Bazen een snelle en voor spoedige ontwikkeling. Na de koffietafel in hotel Boode reden de vergaderingbezoekers per eigen auto naar de buurtschap Loo. Na 'n wandeling van plm. 1 uur door de bossen langs de Schipbeek werd de geslaagde dag beslo ten met een gezellig thee-uurtje in café restaurant „Jachtlust" in Loo. alles voor Baby's huidje STOFVRIJ AFGESL Wegens het behalen van het kam pioenschap van drie harer elftallen en de promotie naar de 4e klasse der K.N.V.B. recipieert het bestuur van de voetbalvereniging „Holten" zaterdag middag van 15.00 tot 17.00 uur in hotel Holterman. Daarna volgt een diner voor de spelers van het eerste elftal met zijn invallers en hun dames en 's avonds is er een feestavond in Amici- tia. Voor de jeugdige spelers van de ju nioren-elftallen c, d en e zal nadien door de supportersvereniging nog een gezellige bijeenkomst worden georgani seerd op kosten van de club, terwijl het bestuur van de supportersvereniging voornemens is, op een nog nader vast te stellen datum, ook voor haar leden nog een avond te organiseren. Men overweegt nog wat voor avond dit moet worden. In klasse 1 B was vooral van belang de wedstrijd Twente 1-Zenderen Vooruit, die door de bezoekers werd gewonnen met 3-2. Zenderen kan door het winnen van de afgebroken wedstrijd tegen Rijssen V., die met de stand 0-0 werd gestaakt, nog gelijk komen met S.O.S. Er zal in dat ge val een beslissingswedstrijd moeten wor den gespeeld wie van de twee zal degra deren S.O.S. of Zenderen. De overige uit slagen waren UD 1-RKSV 1 3-1 en KSCV 1 -Rood Zwart 1 5-1. De stand onderging een kleine wijziging. 1B Holten 20 13 4 3 30 52—29 Delden 20 10 6 4 26 47—31 Hector 20 10 5 5 25 38—21 KSCV 20 9 4 7 22 36—27 U.D. 20 8 5 7 21 41—43 Twenthe 20 5 9 6 19 35—40 Rood Zwart 20 7 4 9 18 37—39 Rijssen V. 19 5 8 10 18 27—32 S.O.S. 20 5 6 9 16 34—42 Zenderen V. 19 6 2 11 14 26—42 RKSV 20 1 7 12 9 18—35 Zaterdag: Holten a - Sp. Rijssen a 3.45 uur Holten b - DES e 2.30 uur Enter c - Holten c 3.00 uur Excelsior g - Holten d 3.20 uur Het 2e elftal van Holten dat kampioen werd van de 3e klasse H van de T.V.B. De weersomstandigheden zijn voor de afwerking van de competitie van het bedrijfsvoetbal niet bijster gunstig ge weest. Vandaar dat de ontmoeting De Halm/Brands tegen Dikkers/Wansink maandagavond met de stand 33 werd gestaakt. De verdere uitslagen waren: vrijdagavond: Dikkers/Wansink - De Vrijheid/Enkco 11, dinsdagavond: De Vrijheid/Enkco - Universal 15 en don derdagavond: Udema 1 - De Halm/ Brands 61. Het programma vermeldt verder de volgende ontmoetingen: heden (vrijdag avond) Udema 2 - Universal 1, maan dag: Dikkers/Wansink - Udema 1, dins dag: De Halm/Brands - De Vrijheid/ Enkco, vrijdag: Universal - Dikkers/ Wansink en zaterdag (10 juni) 10.00 uur v.m.: Udema 1 - Udema 2. De overige wedstrijden beginnen steeds om 19.00 Het Anjerfonds in Overijssel heeft een bedrag van 750,geschonken aan de Holtense Padvinders „De Waarden- borchgroep" als bijdrage in de aan schaffing van kachels voor het nieuwe troephuis in de Beuseberg. Het bedrag is de groep door de burgemeester van Holten. Mr. W. H. Enklaar uitgekeerd. Maandag had de jeugd van de lagere scholen gelegenheid een diploma te venvervan door het afleggen van enige proeven in lichamelijke geoefendheid, onder leiding van het personeel van de vijf scholen voor gewoon lager onder wijs in onze gemeente. De organisatie berustte dit jaar bij het hoofd van de Dorpsschool, de heer B. H. Brouwer. Een deel van het personeel was bij de leerlingen in het sportdal. Het betrof hier kinderen van het vierde leerjaar en hoger. De rest van het personeel ver zorgde de lij stenadministratie in de hal van de Dorpsschool. Voor elk van de 24 groepen waren 10 lijsten nodig. Dank zij de gunstige weersomstandigheden had den tegen 4 uur alle kinderen hun proe ven afgelegd. Proeven De hardloopbaan is steeds alle jaren, volgens voorschrift 60 m. Topprestates werden niet geleverd. Het gooien met de kastiebal is altijd een moeilijke opgave voor de meisjes. De resultaten bij de jongens en de meis jes waren matig. Ook bij de springbak waren weinig uitschieters, alleen een paar meisjes. Bij de jongens bleven ve len beneden de maat. De hindernissen zijn elk jaar weer verrassingen, daar ze geheim worden gehouden tot de sport dag. De proef bestond uit 5 onderdelen. Eerste proef: Ga over de zweedse bank lopen, dan op de rug gaan liggen met een tennisbal tussen de voeten, voeten omhoog steken en achter het hoofd brengen om de bank aan te raken, te rug in lighouding, opstaan, verder over de bank lopen tot het eind, foutloos. Ander onderdeel: Gooi een grote bal onder je linkerbeen door omhoog, tik vlug met beide handen de grond aan en vang de bal op. UITSLAGEN De totale prestaties zijn als volgt weer te geven. A B C D E Tot. Dorpsschool 12 78 69 33 3 195 Dijkerhoek 1 12 17 7 37 Espelo 7 8 5 5 24 School m.d. Bijbel 3 38 39 28 5 113 Totaal 16 135 133 73 12 369 A B C D E Tot. A B C D E Tot. Wanneer het behaalde diploma reeds een vorig jaar door een bepaalde leer ling was veroverd, wordt er niet een ge lijkwaardig exemplaar uitgereikt. .Om een bepaalde graad te verwerven, wordt er van de jongens meer gevraagd dan van de meisjes. Een E betekent min stens 3,75 m verspringen voor het man nelijke, doch minstens 3,25 m voor het vrouwelijke geslacht. WIINNAARS Als winnaars kwamen tenslotte de volgende leerlingen naar voren. Balgooien-jongens BALGOOIEN: jongens Dorpsschool H. Veneklaas 49 m Dijkerhoek G. A. Scheperman 35 m H. J. Blankena 35 m Espelo W. Boode 49 m School m. d. B. D. Meuleman 51 m BALGOOIEN: meisjes Dorpsschool B. F. Dijkstra 36 m Dijkerhoek G. Pinkert 25 m Espelo M. Prins 30 m School m. d. B. G. Reterink 29 m HARDLOPEN: jongens Dorpsschool A. Podt 9 sec. Dijkerhoek A. Markvoort 9 sec. H. J. Markvoort 9 sec. Espelo W. Boode 9 sec. School m. d. B. D. Dikkers 9 sec. x H. Jansen 9 sec. G. Beltman 9 sec. A. Reijlink 9 sec. HARDLOPEN: meisjes Dorpsschool J. Huisken 9 sec. Dijkerhoek J. W. Baltus 9,4 sec. Espelo R. Bieleman 9,4 sec. D. Krikkink 9,4 sec. M. Prins 9,4 sec. School m. d. B. R. Jansen 9,2 sec. VERSPRINGEN: jongens Dorpsschool T. Haan 3,90 m Dijkerhoek A. Markvoort 3,60 m G. J. Ribbink 3,60 m Espelo W. Boode 4,05 m School m. d. B. G. Beltman 3,90 m VERSPRINGEN: meisjes Dorpsschool I. Vukkink 4 m E. Trekop 4 m Dijkerhoek J. W. Baltus 3,35 m H. J. Ebrecht 3,35 m Espelo D. Krikkink 3,50 m School m. d. B. R. Jansen 3,65 m J. Baltus 3,65 m Uit het bovenstaande is af te lezen, dat als winnars van de deelnemende kinderen uit de gemeente Holten naar voren kwamen: Balgooien-jongens D. Meuleman (School m. d. Bijbel Balgooien-meisjes B. F. Dijkstra (Dorpsschool) Hardlopen-jongens: Negen met dezelfde tijd Hardlopen-meisjes J. Huisken (Dorpsschool) V erspringen-jongens W. Boode (Espelo) Verspringen meisjes: J. Vukkink en E. Trekop (Dorpssch). GEMIDDELDEN Wanneer men aan de graden A. B. C, D en E respectievelijk waarden toekent van 1, 2, 3, 4 en 5 dan behaalde de Dorpsschool 522, Dijkerhoek 104. Espelo 78 en de School met de Bijbel 331 pun ten. Deze getallen gedeeld door het aantal deelnemers geven, tot in 2 deci malen uitgerekend de schoolgemiddel- den van 2,67; 2,81; 3,25 en 2,93, zodat Espelo evenals het vorige jaar het hoogste gemiddelde behaalde. De pres taties zouden zeer de hoogte ingaan, wanneer men Zich in de vrije tijd buiten de gymnastiekuren om, flink ging oefe nen onderling, maar het zwembad, het crossrijden en de voetbal zullen voorlo pig wel trekpleisters blijven, uiteraard ook aantrekkelijker dan gooien, hard lopen en verspringen. Toen de 20-jarige Chr. v. d. Berg uit Holten zaterdagavond met zijn brommer van cafetaria „De Hazenkamp" aan de Markeloseweg het rijwielpad opreed, Werd hij aangerëden door de 17-jarige J. H. Baltus, die op een brommer uit de richting Markelo kwam. Beiden kwamen er niet zonder letsel en materiële schade af. B. had een scheurtje in de schedel en een zware hersenschudding en van de B. klaagde over inwendige kneuzingen. Bei den zijn op medisch advies met de Hol tense ziekenauto naar het St. Jozef Zie kenhuis in Deventer vervoerd. Er is geen direct levensgevaar.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 4