Reisjes van de Dorpsschoolleerlingen Sportdag Huishoudschool Holten 1967 SUIKER-OOM Naar Arnhem Naar Slagharen Door Twenthe De reis naar Kleef en Nijmegen Naar het westen Goed voor de huid het gehele jaar door Kleuters hadden fijne dag op „Malkenschoten" Schoolreisje o.l. school Dijkerhoek Schoolreisje Openb. Kleuterschool Tuinstraat Voor de Zending Geslaagd Holten had veel moeite met U.D. Weerselo Voetbalprogramma Blauw Wit-pupillen wonnen Bedrijfsvoetbal bood goede sport Eerste officiële Mavo-IIl diploma's uitgereikt n cr 7V mp! 19g7 HOT,TENS NIEUWSBLAD In de week van Pinksteren gingen alle klassen van de o.l. Dorpsschool aljiier op reis, 'uitgezonderd de zesde, die het twee daagse reisje naar Nunspeet aan zee nog te goed houdt. De tochten in bussen van de O.A.D. hadden plaats onder leiding van het personeel der school, aangevuld met de dames M. J. Arendshorst-Wol voort, G. H. Beltman-Aaftink, G. Kalf- sterman-Huzen, H. M. van der Stouw- Bannink, T. Veneklaas-Klein Zandvoort, A. Veneklaas-Stevens en de heren J. A. Aanstoot, G. J. Jansen en H. W. Vene klaas. Er was gelegenheid gegeven maande lijks te sparen, waarvan het merendeel gebruik had gemaakt. Voor de klassen 1, 2 en 3 was f 7,per leerling nodig, voor de vierde klasse f 9,en voor de vijfde f 11,Alle kinderen mochten mee in principe, doch een vijftal moest thuis blij ven wegens ziekte of het rijden in de bus was te bezwaarlijk en gaf te veel moei lijkheden. Enige jaren geleden gingen de lagere klassen samen op reis naar bepaalde doe len, de middelklassen eveneens, doch het gescheiden reizen was dit jaar geprefe reerd, daar het een opeenhoping van men sen en materiaal voorkomt. Daardoor is de groep vlugger bediend en het gebruik van de speeltuin komt beter tot zijn recht. De klasse-eenheid heeft ook het intieme karakter behouden. Een schaduwzijde is weer dat vriendjes uit andere klassen ge mist worden. Ernstige ongelukken vonden niet plaats. Een der jongens kwam echter met een gebroken tand terug wegens een bot- sinkje op een schommelpaard. Voor alle leerlingen was een verzekering afgeslo ten. Een korte beschrijving van deze schoolreisjes laten wij hier volgen. Om half negen vrijdagmorgen vertrok ken de eerste klassen naar Arnhem. Eerst reden de kinderen langs de televisietoren van Markelo en vervolgens ging het naar de dierentuin in Arnhem. Daar werd eerst heerlijk geschommeld, gegleden, ge draaid en nadat een flesje limonade was gedronken, werden de dieren bezichtigd. Vooral de apen oogstten luide bijval door hun leuk gedrag. Eentje kon zelfs ap- plaudiseren. Daarna stond er een boottocht op het programma. Op de boot was de brand te zien van de Heveafabriek bij Arnhem. De brandweerauto's raasden voorbij. In een lange rij ging 't de trap op van de Wes- terbouwing. Daarna koerste de chauffeur naar een heidevlakte, waar zelfs een lolly bos bleek te zijn en waar de jeugd heer lijk speelde en voetbalde. Bij Klarenbeek kregen alle kinderen een zakje patate frites. Moe maar voldaan arriveerde het gezelschap tegen zessen weer in Holten. Het was mooi geweest. Donderdag 18 mei vertrok klas 2 per bus naar Slagharen. Hoe verder de kleine reizigers van huis kwamen, hoe beter de stemming en het weer werden. In het pony-park aangekomen, kregen de kinde ren eerst limonade. Daarna begon het mooiste van de dag: rijden op een echte pony. Wat een belevnis! Daarna het spe len in de speeltuin, het maken van een ritje over het terrein met een treintje, trampoline springen, varen in bots-boot- jes! Wat was die morgen vlug om, maar er stond nog meer op het programma. Om half twee stapten ze weer in de bus, richting Hellendoom. Onderweg stond er een prachtige boom in het bos met lollies eraan. Voor ieder was er één. In Hellendoom werd de speeltuin niet overgeslagen. Eerst kregen de kinderen een consumptie, daarna genoten ze van de autootjes, de dwaaltuin, de sprookjes- tuin en de speeltuin. Tot slot kregen allen nog een zak patates frites en toen werd de reis naar huis aanvaard. Donderdag 18 mei was het dan zo ver. Om 8 uur stonden de derde klassers be pakt en gezakt klaar om een reis door Twenthe te beginnen. Uuitgezwaaid door vele ouders vertrokken ze om kwart over acht. Aanvankelijk was het de bedoeling via Enschede naar Lutterszand, dicht bij de Duitse grens, te gaan, maar het weer liet zich niet van zijn beste zijde zien en dus werden er enkele onderdelen gewij zigd. Rijssen was de eerste halte. Er werd een steenfabriek bezichtigd en vooral de ovens die tot wel 1080 graden verhit wer den maakten grote indruk. Vervolgens werd er een bezoek gebracht aan een klompenmakerij te Enter en het kasteel Twikkel. Het biologisch museum te En schede, het volgende programmapunt, viel zeer in de smaak. Vooral de aap, de kro kodillen en de walvisribben van 3 meter trakken belangstelling. De tocht werd voortgezet naar speel tuin ,.De Waarbeek" te Hengelo. In de grote speeltuin kon ieder heerlijk ravot ten met een boot, werd een tocht over het Twentekanaal gemaakt. Maar de tijd gaat snel op zo'n dag en ze moesten lang zamerhand weer eens aan Holten gaan denken. Op de terugweg stopte de bus in Diepenheim. Hoera, weer een speeltuin en bovendien een bord patates, die er best in gingen op zo'n koude dag. Om 6 uur prècies stopte de bus te Holten en had het weerzien met familie, vrienden en be kenden plaats. Op donderdag 27 mei maakten de beide vierde klassen hun schoolreis naar Duits- land. Om 8 uur werd er gestart en wees het kompas naar Lobith-Tolkamer, waai de scheepswerf ,,De Hoop" bezichtigd werd. Vooral voor de jongens was het in teressant om te zien hoe langzamerhand uit ijzeren platen een schip groeide. In 's-Heerenberg stapten allen uit voor een wandeling om het prachtige kasteel al daar. Toen ging het over de grens. De douane kwam zelfs in de bus nog een kijkje nemen, maar gelukkig was alle kauwgum goed verstopt. In Emmerik ging de route over de nieuwe hangbrug. Wat zijn dan die koorden dik als je er onderdoor loopt. Kleef was het hoofddoel van de reis naar Duitsland. Te Zwanenburg werd de 1000 jaar oude kasteeltoren beklom men. In het zwembad was het water maar eventjes 24 graden. Over de Zeven Heuvelenweg ging het naar pretpark Ti- voli in Nijmegen. Er werd gedronken, ge geten en gespeeld met autootjes, bootjes, enz. enz. Het was te fijn om weg te gaan. Maar de vaders en moeders wachtten in Holten en daarom ging het huiswaarts in een opperbeste stemming. Om kwart over zeven werd het doel bereikt. Het was een fijne dag geweest! Woensdagmorgen tegen half acht ver trokken twee bussen vol goed gemutste vijfde klassers richting Amsterdam. Ze hadden er zin aan, want nauwelijks buiten Holten begonnen ze al zingende te eten. Grote hoeveelheden snoepjes, bana nen, bolletjes en boterhammen verdwe nen, na het viaduct gepasseerd te zijn, in blijkbaar hongerige magen. Er werd lol gemaakt en flink ook! Soes- terberg was de eerste aanlegplaats. Het gegier van de militaire toestellen trok ve len naar de bus, verder maar weer via di verse studio's in Hilversum naar Schip hol. Daar keken ze hun ogen uit! en hun ar men waren helaas niet lang genoeg om zo'n vliegmachine te vangen. Bij een schoolreis denk je aan eten en drinken dus weer een flesje nat. \^eer verder, naar Zandvoort. Het was bloedheet. Ze waren aan een bad toe. Na het zoute zeewater volgde de wedstrijd in kastelenbouwen. De architecten Jan van den Bergh, Jan Bargboer, Gerrit den Heyer, Bertus van den Bos wonnen de eerste prijs (boekje over Artis). Tweede prijswinnaars waren Saskia Heil, Anke en Ineke ter Doest en Mieke Krekel (fiets vlaggetje van Zandvoort) en winnaars van de derde prijs Wim Spokman, Chris Enklaar, Hendri Bronsvoort, Tonnie Haan. Toen het beloofde land Artis! en het Aquarium. Het aquarium was boei end maar een rondleider was prettiger geweest. In de bus werden de meesters steeds uitgehoord of er nog wat op het pro gramma stond. Dit bleek niet het geval tot de bus op de terugweg plotseling stop te. Ze werden verrast met een zak „pa tat" en couponnetjes voor botsautootjes, lachspiegels, draaimolens enz. Nog steeds niet uitgeblust arriveerde de stoet weer in Holten, waar een grote menigte ouders de jeugd verwelkomde. Eindelijk .was het dan zover! Na veel voorbereiding en evenveel hoop op een beetje redelijk weer stapten ze 's morgens om 10 uur in de bus de kleuters van de Schoolstraat en de kleuters van de Kol- school om naar de Kinderboerderij „Mal kenschoten" in Apeldoorn te gaan. Na een vlotverlopen rit die via De venter naar Apeldoorn voerde, stapten ze uit om te eten, ranja te drinken en voorts alle andere dingen te doen waaraan be hoefte was. Na een korte pauze werden er groepjes gevormd om alle dieren in de boerderij te bekijken. Het was een prachtig gezicht, al die dieren zo in de vrije nat.uur. Voor al de grote stal met een kunstmoeder met kuikens en een zeug met biggetjes had de volle belangstelling van de kleuters. Nadat alles met de nodige aandacht be keken was, werd er naar hartelust gera vot in de speeltuin. Ook werd hier nog een korte pauze gemaakt. Zittend in het gras werd genoten van een ijsje. Om on geveer half drie werd de terugreis naar Holten aanvaard, die zonder veel hinder nissen verliep. Moegespeeld en moe van alle nieuw opgedane indrukken zaten de kleuters in de bus. Nog even waren ze weer aktief toen ze dichtbij school wegkropen op de vloer van de bus om zo de ouders die stonden te wachten te foppen. Moe, niet helemaal brandschoon meer, maar wel voldaan gingen de kleuters met hun moe der mee. Vrijdag 19 mei maakten de leerlingen van de hoogste klassen van de o.l.s. Dij kerhoek hun traditionele schoolreisje. In een O.A.D.-bus vertrok het gezel schap o.l.v. het personeel en de voorzit ter van de oudercommissie de heer T. Pinkert om half negen naar het museum Piet Bos op de Holterberg. Na een inte ressante rondleiding werd de tocht voortgezet naar de dagcamping aan de ioeristenweg waar gespeeld werd. Verder ging het via Nijverdal naar Hengelo, waar een bezoek gebracht werd aan de uitspanning „De Waarbeek". Hier werd de tijd doorgebracht met roeien, tochtjes in de mono-rail en ro delbaan en in de speeltuin. Na een urenlang verblijf werd koers gezet naar vliegveld „Twente", waar de kinderen het landen en opstijgen van een vliegtuig van de Nederlandse Lucht vaart Mij, die het binnenlands verkeer verzorgt, ademloos gade sloegen. Vervolgens werd bezocht het Rijks museum eveneens in Enschede, waar een origineel „Lös Hoes" staat. Op de terugweg werd nog gestopt op de Heri- kerberg voor een verfrissing. Al met al een prachtige dag voor de jongens en meisjes. Het jaarlijkse „dagje uit" voor de Kleuterschool vond plaats op dinsdag 23 mei. Met bussen werden de 80 kleuters naar Deventer gebracht om daar de morgen in het plantsoen door te bren gen. De oudercommissie verzorgde het twaalfuurtje, dat in het padvinders- troephuis in de Beuseberg te Holten, na terugkomst, verorberd werd. Het middagprogramma dat door het redelijk goede weer buiten uitgevoerd kon worden, bestond uit spelletjes in de bossen van de Beuseberg, o.l.v. de leid sters der school. Om 4 uur konden de ouders hun kin deren moe maar voldaan na aankomst bij de school weer ophalen. De in de Gereformeerde Kerk gehou den z.g. Pinkstercollécte t.b.v. de zen ding heeft opgebracht f 2226,49 (vorig jaar f 2055,50). Voor het diploma „Reclame-tekenaar -ontwerper" slaagde de heer Anton Stuk- ker HHJzn. Hij ontving zijn opleiding aan de L.0.1. te Leiden. Op 18 mei hield de huishoudschool haar jaarlijkse sportdag. Op de volgende on derdelen werden de beste prestaties ge leverd 60 m hardlopen1 Tinie Slqt 9,5 sec.; 2 Alie Koopman 9,7 sec.; 3 Dikie Welmer 10 sec. Hoogspringen (bij loting): 1 Hendra Landeweerd 1.10 m, 2 Gerda Dolman id., 3 Hendra Stegeman id. Balwerpen: 1 Dinie Elmerink 300 pnt., 2 Annie Meijerman 300 pnt., 3 Bea Hu- zen 300 pnt. Met een kleine overwinning op U.D. heeft Holten deze, voor de rood-zwarten zo succesvol verlopen competitie, afge sloten. Op een met honderden feestrozen en serpentines versierd Sportdal werden eerst van het eerste en tweede kam pioenselftal foto's gemaakt. Het toeval wilde dat beide elftallen kampioen wer den zonder zelf te spelen. Door een ere haag, gevormd door alle pupillen van Holten, betraden de spelers het veld, voor deze gelegenheid getooid met een feestbloem. In de middencirkel opgesteld, felici- teerden de U.D. spelers en bestuursleden i de Holtenaren met het behaalde kam- j pioenschap en aanvoerder Hommes kreeg bloemen aangeboden. Onder de talrijke aanwezigen kon voorzitter H. Klein Velderman met een blij gezicht ook de Burgemeester en mevr. Enklaar verwelkomen. Dit gebeur de allemaal bij goed weer en voor een muziekje had de supportersve. gezorgd. Over de wedstrijd zelf kunnen we kort zijn. Het was een zeer matige ontmoe ting. Holten speelde zonder veel over tuiging en vooral de voorhoede liet het afweten bij enkele zeer goede scorings kansen. Linksbinnen W. Nijenhuis zorg de voor een opleving door zeer fraai de openingstreffer te scoren. Na de rust lukte dit ook aan Johan Veneklaas, even nadat een mooie treffer van R. den Heyer was geannuleerd. De Holtense de fensie kreeg het daarna steeds moeilij ker tegen de U.D. voorwaartsen. Verder dan een trefferuit een strafschop we gens hands, kwamen ze echter niet, al moesten paal en lat een keer keeper Pasop bijstaan. Al met al geloven we wel dat de Holtenaren blij mochten zijn dat dit geen beslissende eindwedstrijd was, want dan hadden de zenuwen nog een danig woordje mee kunnen spreken. Maar toch, veel succes in de K.N.V.B.! De stand in 1 B is thans: Holten Delden Hector U.D. Rood Zwart KSCV Rijssen V. Twenthe S.O.S. Zenderen V. RKSV 20 13 19 10 20 10 19 7 18 18 18 18 19 18 19 30 52—29 25 45—29 25 38—21 19 38—42 18 36—31 18 29—26 17 25—30 17 30—37 j 16 34—40 12 23—40 9 17—35 Zaterdag: Holten a - RKSV a 3.45 uur Holten c - Haarl. Boys d 2.30 uur GFC f - Holten d 2.30 uur Zondag: Holten 4 - Enter 3 12.00 uur De pupillen van de Z.V.V. „Blauw Wit '66" hebben zaterdagmiddag in de thuis wedstrijd tegen Sportclub Rijssen d zeer verdiend met 31 gezegevierd. Bert Schipper maakte het le doel punt en Jan van der Berg zorgde uit een penalty voor 20. Het 3de doelpunt was een presentje doordat een van de Rijssense jongelui in eigen doel schoot. De Blauw Witte junioren speelden in Enter tegen de A-junioren van Enter Vooruit en verloren kansloos met 60. Programma zaterdag 27 mei: De junioren spelen om 3.20 uur thuis tegen Haarlese Boys B, dat nog een kleine kans op de titel heeft. De pupillen krijgen bezoek van Excel sior G uit Rijssen. De Rijssense jongelui bezetten de bovenste plaats in groep L. Deze wedstrijd begint om half drie. Hindernisloop: 1 Alie Koopman 34,5 sec., 2 Alie Vrielink 37 sec., 3 Dinie Kolk man 37 sec. Hoefijzerwerpen1 Gerrie Ulfman 40 pnt., 2 Hendrika Stegeman 20 pnt., 3 Ria Bolink 20 pnt. Autopedrace: 1 Alie Koopman 16 sec., 2 Aaltje Koopman 17 sec., 3 Dinie Vin cent 17 sec. GROEPSPRESTATIES Korfbal: 1 Ass. H, 2 Ass. N, 3 Ila, 4 1b, 5 lib, 6 Ass. A, 7 Ia. Lijnbal: 1 lib, 2 Ass. A, 3 Ia, 4 Ila, 5 Ass. N, 6 Ass. H, 7 Ib. Estafette: 1 Ass. H 39,6 sec., 2 lib 39.7 sec., 3 Ass. A 39,8 sec., 4 Ass. N 40.2 sec., 5 Ia 41,1 sec., 6 Ib 41,6 sec., 7 Ila 42,1 sec. Individueel klassement: 1 Alie Koop man Ass. H 40 pnt.. 2 Hendrika Lande weerd Ila 30 pnt., 3 Alie Vrielink Ass. N 27 pnt., 4 Dinie Kolkman Ila 26 pnt., 5 Annie Meijerman Ass. A 25 pnt. De deze week plaats gevonden drie ontmoetingen van het bedrijfsvoetbal op het terrein bij café „De Poppe" hebben goed en vaak spannend spel te zien ge geven. Maandag won De Halm/Brands van Udema 2 met 71. Hier waren de eersten wat te sterk voor Udema 2, maar in de twee overige wedstrijden was het krachtverschil zeer gering. Dinsdag won Udema 1 met 32 van De Vrijheid/ Enkco en donderdagavond won Univer sal met 10 van De Halm/Brands. Het programma voor de komende week luidt: maandag, 29 mei De Halm/ Brands - Dikkers/Wansink, dinsdag, 30 mei. De Vrijheid/Enkco - Universal, donderdag, 1 juni, Udema 1 - De Halm/ Brands en vrijdag, 2 juni, Udema 2 - Universal. Aanvang steeds op 19.00 uur. Met nog- drie scholen in Nederland vond in Holten voor het eerst dit jaar een officieel Mavo-III examen plaats. De school in Holten experimenteert al sinds 1958 met een driejarige afdeling, maar in 1965 werd de rijksgoedkeuring ontvangen om het onderwijs aan de openbare scholengemeenschap in te richten, zoals het in de toekomst voor het gehele land zal gelden, wanneer de Mammoetwet in werking treedt. Het examen werd afgenomen onder toezicht van door het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen aangewezen gecom- miteerden. Twee en twintig candidaten namen aan dit examen deel. waarvan er negen tien slaagden, terwijl één candidaat in de gelegenheid zal worden gesteld een herexamen af te leggen. Twee candida ten werden afgewezen. Het examen, dat werd afgenomen was geheel opgezet overeenkomstig de be palingen van de Mammoetwet. Het laat ste leerjaar werd door de kindéren een vakkenpakket gekozen en uitsluitend in de gekozen vakken kregen zij les, uiter aard gedurende een groter aantal uren, dan mogelijk is, wanneer alle vakken zouden moeten zijn onderwezen. Hier door kon men dus komen tot verdieping van de stof. Bij de uitreiking der diploma's werd de geslaagden op het hart gedrukt de opgedane kennis op de juiste wijze aan te wenden. De directeur de heer H. J. Hiddink sprak er zijn vreugde over uit, dat zo'n groot aantal geslaagden nog verder onderwijs zal gaan volgen. Namens de gecommiteerden voerde de heer Gerlag inspecteur voor het uitge breid lager onderwijs te Sittard het woord, na afloop van de uitreikings plechtigheid. Hij wekte de docenten op voort te gaan op de ingeslagen weg. De volgende candidaten zijn geslaagd: G. J. Aansloot, H. W. Haverslag, H. J. Klumpers te Markelo. A. J. Bussink, H. J. Nijland en G. Zwoferink te Rijssen, B. J. Schutte. M. L. Severein, H. H. J. Ste vens, H. v. d. Werf en M. Westera te Nij verdal, W. van Beek en H. J. Rozendom te Holten, G. A. Hildebrand en H. W. Haverslag le Raalle, K. J. de Jong, Goor, J. N. Dell, J. V. Jonker, Enschede, J. M. Sinninghe Damsté Hengelo (O.). Feuilleton door Tom Lode wijk 9) Thea kon nu eindelijk eens in de keu ken gaan kijken en oom en neef begon nen een gesprek over de economische situatie des lands, waarbij voornamelijk Herman aan het woord was, die zijn oom een duidelijk inzicht gaf in de pro blemen en mogelijkheden van de vader landse economie, en over de kapitaal markt. Uiteindelijk immers zou oom Simon toch een besluit moeten nemen over de belegging van zijn kapitaal en het kon geen kwaad dat hij merkte, dat zijn neef, als bankman, een betrouwbaar en vakkundig adviseur in zulke zaken was. Méér dan Ben, tenslotte alleen maar een handige zakenman. Misschien kreeg hij dan ook enig inzicht in de financiële positie van de oom uit Brazilië. Want daarover had oom Simon zich nog te genover niemand uitgelaten. Iedereen in de familie was er van overtuigd dat hij er warmpjes bijzat, dat hij daarginds dik verdiend moest hebben, maar enig bewijs daarvan was nog niet voorhan den. Hij logeerde nu al veertien dagen bij Ben „U blijft nou maar bij Ben hangen", zei hij, op een invallende gedachte, op eens joviaal, „maar wij willen u óók wel eens een paar dagen hebben! Wanneer komt u eens bij ons logeren?" ,,'t Lijkt me hier wel een aardig stad je", zei oom Simon en toen hij Herman de wenkbrauwen zag fronsen, „vergele ken bij Rio, natuurlijk. Nou, zeg jij het maar jongen. Dan schrikt je dochter niet meer van me". Herman keek verbaasd, maar Thea die net binnenkwam, kon een lachend re laas doen van de ontmoeting tussen Sas kia en haar oom. „Hahaha!" lachte ook Herman, die nochtans van harte mee voelde met zijn dochter, die tenminste meer gevoel voor stijl bleek te hebben dan oom Simon. En Herman hield van stijl. Thea nog meer. Thea, was evenals Ben en Anneke, in haar jeugd geen weelde gewend geweest. Het was hard ploeteren en ze kon de mulo halen, maar toen zat ze al gauw op kantoor. De kinderen Kroonstuiver hadden zo hun eigen ideeën over de toekomst. Ben, bij wie het sjacheren er altijd al in geze ten had, zelfs als het over knikkers ging, droomde van veel geld verdienen in de handel. Thea ging het minder om geld, maar meer om stand. Een mooi huis, mooie meubels, een „salon", een koperen kaarsenkroontje, een mooi bankstel en een meisje voor halve dagen, daarmee waren Thea's wensen al vervuld. Voor dat alles was een man nodig. En die man was Herman Weezenaar. Een keurige jongen, een harde werker. Vast besloten promotie te maken. Maar met een ietsje te weinig zelfvertrouwen. Hij was dan ook verbaasd dal een knap en aardig meisje als die Thea Kroonstuiver (ze heette natuurlijk al lang geen Doortje meer) iets in hem zag. Thea zag veel in hem, dat liet ze duidelijk merken. Ze was vastbesloten Herman's ambities zo veel mogelijk te stimuleren. Zij had gelezen van vrou wen die hun mannen vooruithielpen, en zo'n vrouw zou zij zijn. Doelbewust drong ze zich in in allerlei verenigingen en commissies, liefst een beetje boven haar stand, waar men haar accepteerde omdat ze meestal méér deed dan de dames met de klinkende namen. Ze sprak een zeer beschaafd Neder lands, waarmee de jongens van Pieter en Anneke maar al te vaak de gek sta ken. Ze was zeer gesteld op goede ma nieren. Ze kocht Amy Groskamp ten Have's „Hoe hoort het eigenlijk" en paste de daarin gegeven wenken dage lijks toe. Dit leverde allemaal z'n profijt wel op. Karei en Saskia werden gerekend tot de welopgevoede jongelui. Sommige dames mochten al eens plezier hebben over de „aanstellerij" van „dat mens" maar daarvan trok Thea zich niets aan. Ze zag er op toe dat Herman, die aanvan kelijk een beetje gemakzuchtig was, de uiterste zorg ging besteden aan zijn kleren. Kleren maken de man, zei Thea, en op die bank met al dat publiek ben jij de bank. Ook dat was zo gek niet. De directie vond dat Weezenaar een vent Was waarmee men voor de dag kon ko men, correct in verschijning, woord en wandel. En nu was hij adjunct-directeur van het bijkantoor, met de goede kans eenmaal directeur te worden. Heel het leven van Thea en Herman ging op in het streven, van dat leven een succes te maken. Binnenshuis liep alles op rolletjes. Thea was natuurlijk ook een efficiënte huisvrouw, wisselde alleen nogal eens van personeel, want ze was niet makkelijk. De kinderen liepen in het gareel. Karei zou gaan studeren, dat stond vast, en aangezien hij maar één gymnasium-klas had gedoubleerd kon dat doorgaan. Saskia was niet zo'n'stu- diebol, maar erg decoratief om te zien, met een uitgesproken goede smaak, en Thea maakte zich over haar dochter niet al te veel zorgen. Die zou haar weg wel vinden. Eigenlijk vond in huize Weezenaar iedereen zijn eigen weg. Herman had het druk met de bank en met vele baan tjes in het Groene Kruis, in het Nut, in het ziekenhuis, en waar hij niet in zat, daar zat Thea. Af en toe beving hem een vaag gevoel van onrust, vooral in het voorjaar. Dan kon hij vaak jaloers zijn op zwager Pieter die nu op een plas in een bootje zat te vissen, alléén maar denkend aan zijn dobbev en het mooie weer maar Pieter was dan ook maar een arme schoolvos. En Thea had het al tijd druk, die moest zorgen dal: alles liep, thuis en daarbuiten. Ruzie hadden ze niet in huize Weezenaar, dat was geen stijl. (wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 2