HOLTEN 1 KAMPIOEN émwéê *$m promoveert naar de 4e klas K.N.V.B. herfialing is de kracht der reklame -• - Holten heeft dan eindelijk een vierde klasser Afdeling Twente K.N.V.B. Met een prachtige eindstand Holten 2 kampioen van de 3e klasse Wedvlucht vanaf Roermond 't Mooiste bruin Blauw Wit won verdiend Opstelling Holten I Vrouwelijke supporters in actie Het bedrijfsvoetbal begint weer Bergruiters leverden Goede prestaties op zwaar concours Smakelijk eten kent geen grenzen Zaterdag 20 mei 1967 IIOLTENS NIEUWSBLAD Staande v.l.n.r.: M. den Heijer, voorzitter elftal commissie; W. Dijkslag, bestuurslid; G. Brands, linksachter; G. 8an- nink, bestuurslid; M. Klein Velderman, mid- voor; W. Nijenhuis linksbuiten; G. Mark- voort, linkshalf; C. Soer, rechtsachter; A. Klein Velderman, re serve; W. Jansen, re serve-doelman; H. Klein Velderman, voorzitter; L. Halle, trainer. Knielend v.l.n.r.: L. Meinsma, grensrechter; S. Meinsma, linksbin nen; J. Veneklaas, rechtsbuiten; D. Pasop, doelman; R. den Heijer, rechtsbinnen; H. Hom mes, stopper en aan voerder; F. Paule, rechtshalf; W. Kaizer, reserve. Door de 32 overwinning, die Delden behaalde op het bezoekende Hector uit Goor is Holten, zonder zelf te spelen, kampioen geworden van klasse 1 B van de afdeling Twente en gaan de Holtena ren automatisch over naar de 4e klasse K.N.V.B. Welk een enorm enthousiasme dit verwerkte onder de talrijke spelers en supporters, die naar Delden waren gekomen om deze ontmoeting gade te slaan, laat zich denken. Meer dan 46 jaar hebben de rood-zwarten gevochten om dit doel te bereiken en nu is het dan zo ver, dat zij op zeer eervolle wijze hun oudé en toch ook wel dierbare T.V.B. kunnen verlaten, waarin zij veel lief en leed hebben meegemaakt. Deze blijdschap en dit enthousiasme kwam ook tot uitdrukking tijdens de in tieme huldiging van Holtens le elftal Pinkstermaandag in hotel Holterman, waar bestuur en spelers met hun dames zich 's avonds verenigd hadden en waar veel woorden van lof gesproken zijn ook aan het adres van trainer Leo Halle, die met zijn echtgenote uit Deventer over gekomen was. Tal van sprekers voerden het woord. De voorzitter van Holten, de heer H. Klein Velderman bracht spelers, elftalcommissie, zijn mede-bestuurs leden, trainer en supporters dank en verklaarde dat dit kampioenschap slechts kon worden bereikt door een gezamenlijke krachtsinspanning, waarbij het aandeel van de dames door de begeleiding van de spelers niet vergeten moet worden. Hij reikte alle spelers en invallers persoonlijk de hand en verklaarde, dat op zaterdag, 3 juni 's middags een receptie en 's avonds een feestelijke bijeenkomst zal worden gehouden in Amicitia. In 1963 werd Holten met de overige stan daard-elftallen ingedeeld in de le klasse. Hij noemde het een uitsteken de prestatie om na vier jaar over te kunnen gaan naar de K.N.V.B. Namens de Almelose scheidsrechters- vereniging bood de heer W. ter Horst met zijn gelukwensen bloemen aan. Er is een plezierige en prettige sfeer ge groeid bij Holten, die een leuke samen werking tot stand heeft gebracht. De prestaties in de laatste wedstrijden wa ren niet allemaal even goed, maar de heer Ter Horst sprak de hoop uit, dat onder leiding van Leo Halle het waar zal maken, dat het naar de K.N.V.B. is overgegaan. De heer M. den Heijer, complimen teerde namens de elftalcommissie. Het aanzien van de Holtense voetbal is wel eens niet zo gunstig geweest Nu bestaat er een goede verhouding met het afde lingsbestuur en de scheidsrec'ntersvere- niging. De goede sfeer in eigen gelede- ren is mede de aanleiding geweest tot het thans behaalde resultaat. De heer Halle feliciteerde „Holten" met het behaalde succes. Hij had grote waardering voor de geleverde prestaties. Qua voetbal hoort Holten in $e 4e klasse thuis, maar hopelijk zal men nog een stapje verder doen. Het oudste-bestuurslid en ere-lid de heer H. W. ten Velde, had eveneens woor den van lof voor de geleverde prestaties, nu de kampioensvlag kon worden gehe sen, evenals het ere-lid de heer Beijers, die namens de supportersvereniging de gelukwensen aanbood. Zijn vereniging zal de spelers nieuwe shirts aanbieden, terwijl het bestuur zal trachten een ge denkboek samen te stellen. Aanvoerder Henk Hommes dankte ten slotte namens de spelers, voor de goede leiding van bestuur en de training van de heer. Halle, die hij de geestelijke va der noemde van de bereikte resultaten. Ook bracht hij dank aan de supporters- verniging, die sedert het afgelopen na jaar de begeleiding in goede banen heeft geleid. Na én dankwoord van voorzitter Klein Velderman bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Historie De voetbalvereniging „Holten", oor spronkelijk „H.V.C." genaamd, werd op gericht op 8 februari 1921. Zij kwam spoedig uit in de T.V.B., waarin zij in 1924 promoveerde naar de 2e klasse. Na een tragisch motorongeluk, dat twee van haar spelers in februari 1928 overkwam op weg naar een wedstrijd in Almelo, kwam haar voortbestaan in een kritiek stadium, vooral toen de raad van Holten besloot het «voetballen op zondag te ver bieden. Zover is het echter nooit, geko men, wel degradeerden de Holtenaren naar de 3e klasse, maar met grote ener gie wist men ten slotte de le klasse T.V.B. weer te bereiken. In 1949 werd na een beslissingwedstrijd tegen La Premiè re 2 uit Almelo de tweede plaats op de ranglijst bereikt, die recht gaf om pro motiewedstrijden te spelen voor de 4e klasse K.N.V.B., omdat de kampioene, Tubantia 4, daarop geen aanspraak wil de maken. Er werd toen een volle com petitie gespeeld tegen R.K.H.S.V. (Haaks bergen) en Pax (Hengelo iGld.), die de gradatiewedstrijden moesten spelen en lussen A.S.V.O. (Overdinkel) en Holten, waarbij de Holtenaren o.a. door het uitvallen van twee van hun beste spelers aan het eind van het seizoen net de zo lang begeerde plaats in de K.N.V.B. niet wisten te behalen. Nu is het dan zover en is het alleen nog de vraag in welke klasse zij zullen worden ingedeeld. Een hartelijk compli ment is deze promotie zeker waard. In klasse 1B werden maar twee wed strijden gespeeld op Pinkstermaandag Delden-Hector, die de thuisclub met 3-2 won en Zenderen Vooruit-RKSV (Rijs- sen), die door Zenderen met 2-0 gewon nen werd. De stand is nu 1B Holten 19 12 4 3 28 50—28 Delden 19 10 5 4 25 45—29 Hector 19 10 4 5 24 37—20 U.D. 18 - 7 5 6 19 37—40 Rood Zwart 18 7 4 7 18 36—31 KSCV 18 7 4 7 18 29—26 Rijssen V. 18 5 7 6 17 25—30 Twenthe 18 4 9 5 17 30—37 S.O.S. 19 5 6 8 16 34—40 Zenderen V. 18 5 2 11 12 23—40 RKSV 18 1 6 11 8 16—34 Naar eerst woensdagavond bekend werd zijn de Holtense reserves Holten 2 door het 11 gelijkspel van Achilles 4 (Hengelo) tegen Heracles 5 (Almelo) pinkstermaandag, zonder zelf te spelen, kampioen geworden van de 3e klasse E van de afdeling Twente van de K.N.V.B. De Holtenaren gaan hierdoor over naar de tweede klasse. Zij behaalden 37 punten uit twintig wedstrijden tegenover hun grootste rivaal Achilles 4, dat door dit ge lijkspel 36 punten behaalde uit twintig wedstrijden. Er steeg een gejuich op uit de spelers die onder leiding van Leo Halle in'het Sportdal aan het trainen waren, toen voorzitter Klein Velderman het heugelijk nieuws meedeelde. Na het 4e en het le elftal is dit het derde elftal van Holten, dat de kampioenstitel heeft veroverd en gelijktijdig promoveert naar een hogere klasse. De huldiging van de kampioenen zal plaats vinden tijdens de feestavond op za terdag, 3 juni in Amicitia. De stand in klasse 3 E is thans als volgt Holten 2 20 18 1 1 37 87—22 Achilles 4 20 17 2 1 36 79—14 Almelo 3 19 13 2 4 28 85—26 NEO 3 18 8 4 6 20 43—30 Hengelo 5 19 9 1 9 19 53—48 Rood Zwart 3 18 6 3 9 15 34—61 P.H. 4 20 6 3 11 15 45—60 B.W.O. 4 13 7 0 11 14 34—57 La Première 5 20 4 3 13 11 30—66 Heracles 5 19 3 2 14 8 33—83 G.F.C. 4 19 3 1 15 7 22—83 De postduivenvereniging „De Bergvlie- gers" nam met 172 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Roermond, een afstand van 124 km. De duiven werden met z.w. wind gelost om 9.30 uur. De vlucht had een zeer snel verloop. De eerste duif arri veerde om 10.53.17 uur, de laatste duif voor de puntentelling om 11.0.02 uur. De uitslag was 1-8-10-24-26-33 J. Paalman, 2-3-9-12-28-30 J. W. WiUems, 4-5-11-27- 31-32 H. J. Aaftink, 6-14-19-23-29 L. _Ga- zan, 7 H. van Beek, 13-15 G. Veldhuis, 18 T. Schuiterd, 20 H. J. ten Velde, 21-34 H. Wansink, 25 G. Bekkernens, 22 G. Steu nenberg, 16-17 W. Aaftink. Het eerste van de ZVV „Blauw Wit '66" heeft zaterdagmiddag sportclub Dene kamp I de kleine kans op het kampioen schap ontnomen door de grensbewoners royaal met 4-0 te kloppen. Voor de rust wogen beide partijen heel aardig tegen elkaar op en de rust brak aan met 1-0. Blauw Wit had enkele zeer goede kan sen gehad om te scoren, kansen die door Herman ter Beek en Leo Steggink om zeep werden gebracht. Ook Herman Heuvink verscheen alleen voor de Denekamper doelman maar hij schoot juist naast. Vlak voor de thee opende Bos voor Blauw Wit de score (1-0). Blijkbaar had de thee de Blauw Witters, goed gedaan want de 2e helft was nog geen minuut oud toen Steggink uit een magnifieke voorzet vna Herman Heuvink er 2-0 van maakte. Blauw Wit bleef komen, en in de 52ste minuut maakte Steggink aan alle illusies van de tegenpartij een einde door de stand op 3-0 te brengen, weer uit een mooie voorzet van Herman Heuvink. Toch was de vrij grote achterstand voor de Denekampers geen reden om het (voetbal) bijltje er bij neer te leggen. Aanvoerder Kienhuis spoorde z'n jongens aan tot een fel offensief en de Blauw Witte achterhoede kwam even in de ver drukking. Arie Landeweerd: en Maneschijn ston den een enkele maal raar te schutteren doch Denekamp zag geen kans de ge maakte fouten af te straffen. Doelman Jan Heuvink kwam een keer geducht in moeilijkheden doch hij kon de harde schuiver nog juist tot hoekschop tippen. Vlak voor het eindsignaal yan scheids rechter de Wilde bepaalde invaller Bos uit een scherp door Herman Heuvink ge nomen hoekschop de eindstand op 4-0. De tweede editie van Blauw Wit speel de woensdagavond thuis'tegen Lemele 3 en verloor met 4-2. De junioren gaven in een uitwedstrijd Enter B goed partij doch moesten toch in de laatste minuut een gelijkspel laten glippen. Albert Jansen was de maker van de beide doelpunten. De Blauw Witte pupillen verloren thuis met 1-0 van RV e, een nederlaag die de jongelui aen zich zelf hebben te danken. Tal van mooie kansen werden door slor dig spel en onbeheerst schieten om zeep gebracht. STAND 2e klasse A: Excelsior 3 1728 Enter Vooruit 2 1626 Sportclub Rijssen 1 17—25 Blauw Wit 1 19—22 DES 3 19—18 Denekamp 1 1416 Sportlust 3 1513 Achilles 2 18—15 Hulzense Boys 2 1712 Sparta 4 162 PROGRAMMA: De Blauw Witte junioren gaan zater dagmiddag naar Enter om te spelen tegen de a-junioren van Enter Vooruit die zeker in staat zal zijn om de volle winst thuis te houden. De pupillen spelen om 3 uur thuis tegen Sportclub Rijssen D en kun nen winnen. Holten 1 zal zondag in haar laatste wedstrijd (thuis) tegen UD met de vol gende gewijzigde opstelling uitkomen: Doel: D. Pasop; achter: W. Kaizer, H. Hommes, G. Brands; midden: F. Paule en G. Markvoort; voor: Joh. Veneklaas, R. den Heijer. G. Soer, S. Meinsma en W. Nijenhuis. VOETBALPROGRAMMA Zaterdag: RV aHolten a - 3.45 u. Holten b—tRV b 3.20 u. De Zweef dHolten c 3.00 u. Holten ld—RV e 2.30 u. Holten eHulzense Boys d 10.00 u. Zondag: Holten 1—UD 1 2.30 u. Haarlese Boys 5Holten 5 12.00 u. De successen van de Holtense voetbal lers drie kampioenselftallen in één sei zoen hebben ook bij de vrouwelijke supporters van „Holten" groot enthousi asme gewekt. Zij gaan, onder leiding van mevr. G. den Heijer-Schuurman, maandag een kop- en schotelactie beginnen, om daarmede de kas van de supportersver eniging te versterken voor het verlenen van de nodige bijstand aan de voetbalver eniging waar, die eventueel nodig mocht zijn. De dames zullen drie soorten deco ratieve porceleinen koppen tonen voor de prijs van f 1,98 per stuk. Men heeft dus de keuze om te bestellen, de aflevering zal tegen het einde van de week plaats vinden. In ieder huisgezin heeft het dage lijks servies wel eens aanvulling nodig, zodat succes voor de dames wel verzekerd zal zijn. Evenals vorig jaar nemen werknemers uit de verschillende Holtense bedrijven weer deel aan een bedrijfsvoetbalcompe titie, die de komende maanden gespeeld zal worden op het terrein bij café „De Poppe" aan de Markeloseweg. Een drie tal bedrijven hebben zich gecombineerd o.a. Bakkerij „De Halm" met Slagerij Brands, Zuivelfabriek „De Vrijheid" met de Vleeswarenfabriek „Encko" en Gebr. Dikkers N.V. met Gebr. Wansink C.V. Verder zijn weer van de partij Udema 1 en Udema 2 en Universal. Door boven staande combinaties zijn de wat zwakkere elftallen verstevigd. Er is een nieuw bestuur gekozen, dat bestaat uit de heren J. Wansink, voorzit ter; W. Kaizer, secretaris; J. Aanstoot, penningmeester; G. Dikkers en N. Nijen huis, competitieleiders. De eerste wedstrijd wordt gehouden op maandag, 22 mei tussen De Halm/Brands tegen Udema 2. Het programma voor die week ziet er verder als volgt uit: 23 mei Udema 1-De Vrijheid/Encko 25 mei Universal-De Halm/Brands 26 mei Dikker/Wansink-De Vrijheid/ Encko De wedstrijden beginnen steeds 's avonds om 7.00 uur. 's Zaterdags indien vastge steld voormiddags 10.00 uur. De Bergruiters namen Pinkstermaan dag deel aan het Nationaal Concours Hippique georganiseerd door de Lande lijke Rijvereniging „De Veluvvezoom" op een terrein van het landgoed „De Kem- pe" te Eerde. Er namen aan dit ruiter- festijn meer dan tweehonderd ruiters en amazones deel, waardoor het moeilijker was om tot de uitblinkers te behoren dan bij kleinere concoursen. Toch waren onze plaatsgenoten voldoende succesvol om tót de besten te behoren. Wij laten hieronder de uitslagen vol gen: Dressuur achttallen klasse Z: Bergrui ters 5e prijs. Viertallen klasse L: Bergruiters 4e pr. Individuele dressuur, ring 5: 6e prijs G. Beldman op Amigo II. Klasse L, ring 7: 6e prijs mevr. N. Brouwers op Zonnegravin; ring 8: 5e pr. H. Aanstoot op Baronesse; ring 9: 3e pr. M. A. Vogelaar (Nijmegen) op Barry. Springconcours, klasse L: 10 prijs H. Aanstoot op Baronesse. Klasse M: 7e prijs T. Beldman Jr. op Achmed; 8e prijs Hetty Krekel op Car- tousche. Wie van een buitenlandse reis terug komt, zal ongetwijfeld prettige herinne ringen bewaren aan allerlei lekkernijen en maaltijden, die hij over de grenzen genoten heeft. Het wordt steeds gewo ner, dat wij in eigen land nog eens ge nieten en uitheemse schotels op tafel brengen. Wij hebben enkele recepten van buiten landse lekkernijen voor u verzameld. De pilav en de paella zijn niet duurder dan een gemiddeld Nederlands maal en doen er in voedingswaarde niet voor onder. Recepten voor 4 personen Pilav (Turkije) 400 g (snelkokende) rijst, 500 g lams- poelet, 100 g boter of margarine, 2Vz dl bouillon, 1 kg tomaten of 3 tomaten en 1 klein blikje tomatenpuree, 2 uien, 50 g amandelen. 50 g rozijnen, V2 theelepel kaneel, V2 theelepel zwarte peper, zout. Het lamspoelet met zout bestrooien. De uien fijnsnipperen en in de helft van de boter of margarine lichtbruin fruiten. Het poelet meebakken. De toma ten ontvellen, kleinsnijden en met de to matenpuree door het vlees-uienmengsel roeren. De bouillon erbij schenken. De amandelen laten wellen, ze ontvellen, fijnhakken en met de rozijnen aan het mengsel toevoegen. Met de zwarte peper, kaneel en zout deze Turkse combinatie op smaak afmaken. De rijst apart gaarkoken en erbij geven. Paella (Spanje) 500 g kippepoelet, 1 water, eet lepel zout, 2 uien, 2 teentjes knoflook, 75 g boter of margarine of 5 eetlepels olie, 500 g droogkokende rijst, 1 groene of rode paprika. 3 tomaten 100 g garna len, V2 blik doperwten. Het kippepoelet wassen en zachtjes gaarkoken in1 het water met zout in pl.m. 1 uur. Het vlees van de botjes halen en in stukjes snijden. De bouillon meten en zonodig tot 1 aanvullen. De uien en knoflook schoonmaken en kleinsnijden. De boter of margarine of olie heet laten worden en de uien en knoflook in een grote braadpan goudgeel fruiten. De rijst toevoegen en onder goed omscheppen even meebakken tot ze geel ziet. De pa prika wassen, van steel en zaadlijsten ontdoen en in kleine smalle reepjes snij den. De tomaten wassen en in plakjes snijden. De paprika, tomaten en stukjes kip op de rijst leggen, de bouillon toe voegen en het geheel met wat zout en peper aan de kook brengen. De rijst op een heel zacht vuur in pl.m. ',2 uur gaal laten worden zonder erin te roeren. De garnalen wassen en met de doperwten bij de rijst voegen. Het geheel onder om scheppen goed heet laten worden. Smörrebröd (Skandinavië) Roggebrood, knackebröd en witbrood beleggen met de volgende combinaties: noten-kaasboter en sardines; plakjes hardgekookt ei en augurk; plakjes tomaat, hardgekookt ei, ham; blaadjes sla, tomaat, hardgekookt ei; smeerkaas en hardgekookt ei; schelvislever en plakjes komkommer; gespoten boter en plakjes augurk; gespoten eiboter en garnalen; zalm met hardgekookt ei. Albino-shake (Amerika) 1 yoghurt of karnemelk, 200 g verse of een blikje aardbeien, suiker naar smaak. (In plaats van verse aardbeien kunnen ook frambozen of rode bessen worden gebruikt.) De aardbeien wassen en door een zeef wrijven of met een mixer fijnmaken. Vruchtenmoes, suiker en yoghurt of karnemelk goed door elkaar mengen. De drank (koud laten worden) met een gar de of mixer luchtig kloppen en in glazen overdoen. Aangevoerd Runderen 84 Prijzen 38 melk- en kalf koeien van 900,tot 1.300,per stuk. 35 pinken van ƒ750,— tot ƒ950,— per stuk. 11 graskalveren van 450,tot ƒ650, per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel vlug. prijzen prijs houdend tot iets hoger.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 2