HR VOETBAL li HOLTEN MET EEN BEEN IN DE 4e KLAS ZWEMCLUB WIL OOK 's WINTERS TRAINEN SUIKER-OOM Afdeling Twente K.N.V.B. Holten 2-Hengelo 5 8-0 Hoe staan de kansen? V oetbalprogramma VOETBAL Tubbergen 2e Pinksterdag Twee auto's in de sloot Zaterdag 13 mei 1967 TWENTS VOLKSBLAD In een wedstrijd, die kwalitatief niet op een al te hoog peil stond, vanwege de zenuwen, die aan beide zijden beslist wel een rol hebben gespeeld, heeft Hol ten haar kampioensrivaal Hector op ei gen terrein een 21 nederlaag toege bracht. Voor deze ontmoeting bestond een enorme belangstelling zowel van de zijde van de Holtenaren als van de Goorse voetballiefhebbers. Men schatte het aantal bezoekers op tweeduizend. Na een wederzijdse terreinverkenning begonnen de bezoekers steeds meer druk uit te oefenen op het Hector-doel, maar door slecht plaatsen en met het oog op de wind veel te hoog schieten, leverden hun aanvallen niet al te veel gevaar op. Na een half uur spelen ont worstelde Hector, dat door deze situatie wat meer vertrouwen kreeg, zich aan deze druk en kwam het aan de andere kant tot enkele gevaarlijke tegenaan vallen. In de 34e minuut wist Groene- weg via een vrije trap zijn club zelfs de leiding te geven 10. In de laatste mi nuten van de eerste helft raakte Ver driet met opgeheven arm de bal aan. De Toekekende strafschop werd door Wim Nijenhuis beheerst ingeschoten (11). Na de rust was het spel nog geen minuut oud toen Hommes in het straf schopgebied hands maakte. Busschers deed het minder goed dan Nijenhuis en schoot naast, wat een enorm vreugde- gehuil bij de grote supportersschare der Holtenaren teweeg bracht. Hector kreeg een morele inzinking. De Goorse aanvallen waren echter gevaarlijker dan voor de rust, maar doelman Pasop was op zijn post. Bij een van die aanvallen ontsnapte het Hol- tense doel op fortuinlijke wijze van een doorboring toen de linksbinnen van In de afdeling 1 B heeft Holten door een 21 overwinning op haar grootste rivaal Hector, haar kansen op het kam pioenschap zeer aanzienlijk verbeterd. De eretitel hebben de Holtenaren ech ter nog niet. Zij moeten nog één thuis wedstrijd spelen tegen U.D. (Weerselo), dat met 19 punten vierde op de rang lijst staat. Hector moet nog tweemaal in het veld komen o.a. in een uitwed strijd tegen Delden, dat op eigen ter rein een moeilijk te omzeilen klip vormt. De Deldenaren wonnen zondag de plaat selijke derby tegen Rood Zwart met 1-3. Zij staan derde op de ranglijst met 23 punten. KSCV won thuis van RKSV (Rijssen) met 21. De Rijssenaren kun nen de degradatie niet meer ontlopen. Zenderen Vooruit, dat met 11 gelijk speelde tegen U.D. verkeert eveneens in degradatiegevaar. Zij kan nog gelijk komen met S.O.S., maar dan moet zij alle drie wedstrijden winnen en de Hel- lendoornsen hun eene wedstrijd nog verliezen. In de ranglijst is een kleine wijziging gekomen en ziet er als volgt uit: 1 B Holten 19 12 4 3 28 50—28 Hector 18' 10 4 4 24 35—17 Delden 18 9 5 4 23 42—27 U.D. 18 7 5 6 19 37—40 Rood Zwart 18 7 4 7 18 36—31 KSCV 18 7 4 7 18 29—26 Rijssen V. 18 5 7 6 17 25—30 Twenthe 18 4 9 5 17 30—37 S.O.S. 19 5 6 8 16 3440 Zenderen V. 17 4 2 11 10 21—40 RKSV 17 1 6 10 8 16—32 Holten 2 speelde zondag de laatste wedstrijd van de competitie tegen Hen gelo 5. Holten heeft deze wedstrijd in een grote overwinning omgezet. Hoewel de Hengeloërs thuis sterk speelden bo den zij hier in Holten slechts geringe tegenstand. Reeds vanaf het beginsignaal ging Holten in de aanval. Al in de 10e minuut bracht rechtsbuiten H. Rietberg na een voorzet van G. Dikkers de stand op 1-0. Drie minuten later bracht dezelfde spe ler de stand op 2-0, na de Hengelo ver dediging omspeeld te hebben. Holten bleef aanvallen en dit moest Goor, over de uitgelopen doelman heen, tegen de lat schoot en de terugspringen de bal op tijd weggewerkt kon worden. Aan de andere kant verrichtte de Goorse defensie enkele prachtige red dingen, door de bal nog net uit de doel- mond weg te trappen of te koppen. Hoewel zij tegen de harde wind uit een regenbui moesten optornen, kwamen de Holtenaren steeds terug. In de 35e mi nuut scoorde Memsma uit een doelwor- steling ontstaan uit een vrije trap, on houdbaar voor de goed keepende Goorse doelman, het winnende doelpunt (1-2). Hector kwam de laatste tien minuten nog sterk opzetten, maar de Holtense defensie liet zich niet imponeren. Er heerste grote vreugde onder de Holtense supporters en spelers, die op vele schou ders uit het veld werden gedragen. De beslissing over het kampioenschap in klasse 1 B van de afdeling Twente kan Pinkstermaandag reeds vallen. Oorspron kelijk waren voor Hector en Holten de eerste 14 dagen geen wedstrijden vast gesteld. Het afdelingsbestuur heeft ech ter voor de 2e Pinksterdag de wedstrijd DeldenHector ingelast en voor zondag 21 mei de ontmoetingen HoltenUD en RKSVHector. Mocht Hector maandag gelijk spelen of verliezen, dan is Holten kampioen zon der zelf gespeeld te hebben. Delden, dat derde op de ranglijst staat, is op eigen terrein een moeilijk te omzeilen klip. Winnen de Gorenaren in Delden, dan zal de wedstrijd HoltenUD de |beslissing moeten brengen, tenzij de hekkensluiters uit Rijssen het Hector nog moeilijk ma ken. wat echter niet te verwachten is. Het zou onjuist zijn hier bij voorbaat al een zege van de thuisclub te voorspel len. De club uit Weerselo staat met 19 punten op de vierde plaats en heeft geen enkele kans meer op het kampioenschap, maar zij is een toch niet te onderschatten tegenstandster. Aan een gelijk spel zou den de Holtenaren dan voldoende hebben om als kampioen van hun afdeling te triomferen. De doelman van Hector vangt de bal klemvast en voorkomt dat W. Nijenhuis (2e van rechts) gevaarlijk kan worden. tot meer doelpunten leiden. Middenvoor H. Wansink profiteerde van een mis verstand in de verdediging van Hengelo en bracht de stand op 30, Even daarna kon H. J. Jansen doorbreken en na een snelle rush scoorde hij (40». Dit bete kende tevens de ruststand. Na de thee gaf de wedstrijd hetzelfde spelbeeld. Hengelo was zeer zwak en Holten voortdurend in de aanval. De verdediging van Holten heeft danook nagenoeg geen werk gehad. In de 10e minuut van de 2e helft werd de inge schoten bal van G. Paalman door H. Wansink van richting veranderd en in een doelpunt omgezet (50). H. Wansink was goed op schot en scoorde in de resterende tijd nog 3 keer uit voorzetten van Dikkers en Rietberg en bracht de eindstand op 80. Voor Holten 2 is de competitie ten einde. Er zal echter vermoedelijk nog een beslissingswedstrijd op neutraal ter rein moeten worden gespeeld tegen Achilles 3 om uit te maken wie kam pioen in afdeling 3 E wordt. Even voor de aanvang van de wed strijd kreeg A. Vincent, zonder dat hij in botsing kwam met een speler of dat hij een bal speelde, letsel aan zijn been. Na doktersonderzoek bleek, dat hij in zijn linkerbeen een spier heeft ge scheurd. Zaterdag: Holten c - Nijverdal c 3.20 uur Hollen d - Enter V. c 2.30 uur Holten 3 - Bornerbroek 2 5.00 uur Afdeling 1 B: Pinkstermaandag Zenderen V. - RKSV 1 2.30 uur Ingelast: Delden - Hector 2.30 uur Zondag, 21 mei: Gewijzigd programma: Holten - U.D. 2.30 uur RKSV - Hector 2.30 uur S.O.S. - KSCV 2.30 uur Blauw Wit 1 is zaterdag de gastheer van Sportclub Denekamp 1. De grensbe woners beschikken over een technisch goede ploeg waarin enkele spelers die twee jaar geleden nog in de 4e klassè KNVB meespeelden. In het begin van de competitie U7-9-'66) kreeg Blauw Wit klop met 20, en aanvoerder Arie Lan- deweerd en z'n mannen zullen alle (voetbal)zeilen moeten bijzetten om de volle winst te behalen. De wedstrijd die geleid zal worden door scheidsrechter de Wilde begint om half drie. Het tweede van Blauw Wit speelt woensdagavond 17 mei om 7 uur thuis tegen Sportclub Lemele 3. We houden het op de volle winst voor Blauw Wit. De junioren gaan naar Enter waar ze De Zwemclub „Twenhaarsveld" hield maandagavond in het Stationskoffiehuis van de heer Kalfsterman, de eerste jaar vergadering sedert haar oprichting, onder voorzitterschap van de heer H. Arends horst, De secretaresse, mej. H. Lensink, me moreerde in haar jaarverslag enkele hoogtepunten van het vorige seizoen met o.a. de eerste polowedstrijd in Holten tussen zevental van ,J)e Mors" uit Rijssen en „N.Z.C." uit Neede en ook de zwem wedstrijden om het clubkampioenschap met een zeer grote deelname. De penningmeester, de heer G. Slot man, bracht het financieel verslag uit, waarbij hij kon mededelen, dat er een klein batig saldo was. De ontwerp-statuten en -reglementen werden na kleine wijzigingen vastgesteld en zullen ter goedkeuring aan de K.N.Z.B. worden doorgezonden. Daarna volgde de verkiezing van een definitief bestuur. In functie werd geko zen de voorzitter, de heer H. Arendshorst, terwijl als bestuursleden gekozen wex-den mej. H. Lensink en de heren G. Slotman, C. Karnemelk en E. Voordes. Laatstge noemde vond het juister geen zitting te nemen, omdat hij over enige maanden Holten denkt te verlaten. Over zijn op volging zal later worden beslist. Daar de Zwemclub „Twenhaarsveld" zich wil aansluiten bij de K.N.Z.B. met het oog op de mogelijkheid aan wedstrij den in bondsverband deel te nemen, moesten de contributies wox-den verhoogd. Zij werden voor het komend seizoen als volgt vastgesteld: Leeftijdsgroep A: voor 1 jan. j.l. niet ouder dan 11 jaar f 3,50. Leeftijdsgroep B: voor 1 jan. j.l. niet ouder dan 15 jaar f 4,50. Leeftijdsgroep C: voor 1 jan. j.l. 16 jaar en ouder f 10,(voor hen die een dag school bezoeken f 6, Voor de leeftijdsgroepen A en B bete kent dit per les resp. 23 en 30 cent, het geen niet hoog genoemd kan worden in deze „dure" tijd, aldus de voorzitter. TRAINING Het bestuur houdt met de training op woensdag, 31 mei te kunnen beginnen. Daarvoor zal echter eerst met het ge meentebestuur overleg moeten -worden gepleegd. Als trainers zullen optreden de heren E. Voordes, P. B. Müller en H. Arendshorst. om kwart over drie aantreden tegen Enter b. De Entenaren zitten met Blauw Wit in de staartgroep en zullen zeker een puntje voor zich opeisen. Als „voorgerecht" van de wedstrijd Blauw Wit - Denekamp zal om 2.40 uur de pupillenwedstrijd Blauw Wit - Rijs sen Vooruit worden „opgediend" een wedstrijd die door de Blauw Witjes kan worden gewonnen. STAND: Excelsior 3 Enter Vooruit 2 Sportclub Rijssen 1 Blauw Wit '66 1 D.E.S. 3 Denekamp 1 Sportlust 3 Achilles 2 Hulzense Boys 2 Juliana 2 Sparta 4 16—26 17—26 16—23 18—20 18—18 13—16 15—13 17—13 16—12 18—12 16— 2 UITSLAGEN: Zaterdag: Holten a - Enter a Enter b - Holten b Holten c - Excelsior e SWN e - Holten e Zondag: Hector 1 - Holten Holten 2 - Hengelo 5 Bornerbroek 2 - Holten 3 SDOL 3 - Holten 4 Holten 5 - RKSV 3 1—0 1—8 2—2 3—0 1—2 8—0 2—3 2—4 1—4 De Blauw Wit junioren die de afgelo pen zaterdag Excelsior c op bezoek had den gaven tot de rust (02) aardig partij en wanneer de Blauw Witte aan- valslinie alleen maar de 100 doelrijpe kansen had benut zou de ruststand ze ker gelijk zijn geweest. Na de thee speelde er maar één team voetbal en dat was Excelsior. Eindstand 0—7. De Blauw Witte pupillen speelden in Enter tegen Enter d en wonnen met 10. Bert Schipper was de maker. Daar het bestuur overweegt om in de winter regelmatig in het overdekte bad in Deventer te gaan trainen, werden plannen ontvouwd om door verschillende acties de clubkas te versterken. De heer Voordes opperde het denkbeeld om als toeristische attractie een groot „Waterfeest" te orga niseren, hetgeen uitvoerig werd bespro ken. De mogelijkheden daartoe zullen met het gemeentebestuur en de V.V.V. nader besproken en overlegd worden. Nog nooit in de 22-jarige geschiedenis van de Motorraces in Tubbex-gen is er van de zijde van de internationale x-enners- wereld zo'n belangstelling geweest als dit jaar. Toen de inschrijvingstermijn noodgedwongen een selectie moeten toe passen en daarbij zorgvuldig de beste krachten tegen elkaar kunnen afwegen. Het is inderdaad niet overdreven te be weren, dat de races op Tweede Pinkster dag van wei-eldklasse zijn. Australiërs Canadezen. Duitsers, Zwitsers, van hein de en verre komt men naar Tubbergen. In de halve literklasse is natuurlijk Rob Fitton weer van de partij. Vorig jaar ging hij onbedreigd als eerste over de finish, maar dit jaar zal hij het enorm moeilijk krijgen om dit succes te prolon- geren. Hij zal strijd moeten leveren tegen de eerzuchtige Otto Butenuth, die een speciale vier-cylinder Honda mee naar Tubbergen brengt. Verder is er de Hon gaar Gyula Marsovsky, wiens wieg in Hongarije stond, maar die momenteel in Zwitserland domicilie heeft. Hij heeft met zijn Matchless grote tiüomfen gevierd op de diverse circuits in en buiten Europa. In totaal zullen 37 coureurs starten in de zware klasse, waaronder 8 Nedei'landers. In de 350 cc klasse zal de spanning niet minder zijn. Kaï'l Hoppe, de winnaar van vorig jaar, komt met zijn Aermaechi, maar in zijn spoor vindt hij 'n hele meute achtervolgers. Zijn grootste concurrent van vorig jaar, Jux-gen Karx-enberg, gooit een zelf geconsti'ueei'de machine in de strijd. In deze machine zijn de 350 cc ver deeld over drie cylinders en de snelheid die er mee te bereiken is, doet zelfs voor een halve liter niet onder. De beste Engelsen zijn eveneens van de pax-tij, waaronder Rob Fitton, die in beide klassen start. Hennie Jansen uit Tubbergen is een van de Nederlanders, die in dit veld van kampioenen meerijdt. Voor hem is dat een grote eer, maar er is geen schijn van kans dat hij in de prijzen valt. Uiteraard zijn de 250 cc en 125 cc zo mogelijk nog sterker bezet. Juist in de lichtere klassen zijn de laatste jaren zeer sterke rijders naar voren gekomen en het materiaal dat zij ter beschikking hebben is zo fantastisch, dat met aan zekerheid gi'enzende waarschijnlijkheid de vroegere rondenrecords zullen sneuvelen. Eric Henton uit Australië berijdt een Kawa saki, een Japanse meteoor, die ontstel lend snel moet zijn. Van de Nederlanders is Cees van Don gen één van de kanspaarden. Hij bei'ijdt een Jamaha, eveneens een Japanse ma chine van ongekende kwaliteit. In de allerlichtste klasse start Rudolf Kunz, wereldrecordhouder in de 50 cc en nu overgestapt naar de 125 cc. Ook hier een veld van renners, waar van onmogelijk een winnaar is aan te wijzen, omdat de meeste deelnemers vol komen aan elkaar zijn gewaagd. Op de Deventerweg reden vrijdag morgen omstreeks acht uur twee per sonenauto's ter hoogte van de woning van de Familie Vincent, Dijkerhoek 1, in de brede bermsloot langs de weg. De ene wagen was van de Holtense koop man H. V.. de andere van de Duitser E. H. K. uit Düsseldorf, die met zijn vrouw op weg was naar de bollenvelden. Het ongeluk ontstond toen de Duitse be stuurder de voor hem rijdende auto van de heer V. wilde inhalen op het moment, dat deze naar links afsloeg om het erf van de familie Vincent op te rijden. V. kreeg een wond boven het linker oog en een gescheurde knie, zijn wagen was behoorlijk beschadigd. Het Duitse echt paar liep, wonder boven wonder, geen letsel op. Zij konden met hun gehaven de wagen op eigen kracht weer naar hun „heimat" terugkeren. Beide auto's moesten met de kraanwagen van het expeditiebedrijf A. Müller en Zoon uit Holten, weer op de weg gezet worden. Feuilleton door Tom Lodewijk 7) Met intens genoegen keek hij naar zijn jeugdige naamgenoot. „Jij stopt er aardig wat in vader." „En hij heeft in de keuken al een prak gehad," wist Kas. „Ik moet er nog van groeien," verde digde zich Simon. „Wie hard werkt, moet hard eten," lachte zijn vader. Terwijl Anneke en Pieter afwasten, liep Simon met zijn nieuwe oom een straatje om en lichtte hem in over wat er zo al op het gebied van auto's en mo toren aan de hand was. Oom Simon vond zijn neef een handige knaap. ,Die redt het wel," zei hij, „handen aan zijn lijf en ogen in zijn kop. Zulke mensen komen er altijd." 's Avonds brachten Pieter en Anneke Oom Simon naar de bus. „U komt toch nog weer es gauw?" vroeg Anneke. „U hebt toch niet anders te doen. En ik ben altijd thuis." „En u hoeft geen briefkaart te schrij ven," voegde Pieter er aan toe, „want u v/eet nou de weg wel. Alleen, u moet 't dan maar nemen zoals 't valt." „Dat heb ik mijn hele leven moeten doen," zei Oom Simon, „en ik ben er niet minder van geworden. Daar komt dat apparaat aan jongens. Nou lui, tot ziens maar weer!" Ze keken de bus na, tot die om de hoek verdween. „Ik hoop dat ie maar vaak komt," zei Anneke. „Met vijf minuten was het of hij er bij hoorde." „Dat komt door jou, lieverd," meende Pieter, „bij jou voelt iedereen zich thuis." „Jawel," zei Anneke blijmoedig, „smij- chel jij maar. Maar vanavond moeten we nog afrekenen, Pietje, en ik krijgen nog acht vijf en veertig van je voor die contributie, die ik betaald heb. „Meteen weer in de materie," zuchtte Pieter. „Ik was net zo in de wolken met je." „Had een vliegenierster getrouwd,'' vond Anneke, „dan was je altijd in de wolken. Je zit nu in het volle rijke leven. en zet je maar schrap." Maar hij sloeg zijn arm om haar heen, want ze was ruim een hoofd kleiner dan hij, en te vreden slenterden ze door de zomer avond naar huis. Hoofdstuk III WAARIN EEN DEFTIGE FAMILIE EEN GEWOON MENS ONTVANGT „Ach Saskia, wil jij even open doen? Ellie zit helemaal op zolder", riep me vrouw Weezenaar. „Wat is het?" Want Saskia stond in de erker doelloos naar buiten te kijken en had dus kunnen ziexi wie er belde. „Een man", zei Saskia. „Beetje boers zo te zien. Zeker voor vader." En ze slen terde naar de deur. Uit een gebruind gezicht keken een paar heldere grijze ogen haar aan. Ben ik hier terecht bij meneer Weeze naar?" „Jawel", zei Saskia koeltjes, „maar meneer is niet thuis.' „O dat hindert niet. Als mevrouw maar thuis is." „Ik zal es zien", zei Saskia voorzich tig. Haar moeder was niet voor iederéén thuis. „Waar is het voor?" De bezoeker aarzelde even. „Nou", zei hij, exx in zijn ogen glin sterde hef verdacht, „ik kom eigenlijk zo maar op een koppie thee." Saskia keek hem verbouwereerd aan De man was bepaald niet helexnaal fris. Moeder zou op dit soort bezoek niet ge steld zijn. „Zo", zei ze koeltjes, „dat spijt me dan, maar ik geloof niet dat moeder thuis is." „U bent de eh dochter des huizes?" „Ja, als u dat weten wilt." „Kunt u dan geen thee zetten?" Saskia had het gevoel dat ze op de een of andere manier m de boot geno men werd, en dat verbeterde haar stem ming niet. Als u zo graag thee wilt drinken, gaat u maar naar een theeschenkerij", zei ze, en maakte een gebaar of ze de deur wil de sluiten. „Ik wou thee drinken én uw moeder spreken", zei de man. ,.En u gelooft dat ze er niet is, maar u weet het niet zeker, 'k Zou eerst maar es gaan kijken, beste meisje. Anders ben ik helemaal voor niks gekomen." Beste meisje! Tegen haar, Saskia Wee zenaar! Een ogenblik stond ze besluite loos. Liefst had ze de vreemde bezoeker de deur voor de neus dichtgesmeten, maar zijn familiaire manier van optre den beduusde haar. Opeens hoorde ze tot haar opluchting stappen in de vestibule, en haar moeders stem. „Saskia! Wat sta je nu toch al maar in de deur te praten. Wie is die och! Nee maar! Oom Simon! Och, dat is leuk, dat u gekomen bent. Maar waarom heeft u niet even bericht?" Saskia stond verstomd te staren. Dus dat was oom Simon, de miljonair uit Brazilië. Haastig ging ze na: wat had ze gezegd, gedaan? „Nou ik dacht kom! ik ga Doortje of nee, Thea heet je tegenwoordig hè? Ik ga Thea es opzoeken. En ik heb een hekel aan schrijven, ik schreef maar ééns per jaar een brief aan je moeder." „Komt u er toch in", zei Thea nerveus. Hoe kreeg de man het nu toch in z'n hoofd zo maar aan te komen lopen? En wat keek Saskia bedremmeld? Je dochter wou me d'r niet in laten", zei Oom Simon vermaakt, „toen ik zei dat ik alleen maar een koppie thee kwam drinken!" „Ach, Saskia kent u ook helemaal niet. Als ze het geweten had, wat jij, Saskia? Komt u maar gauw mee. dan gaan we gezellig in de salon zitten. Herman komt met een uurtje thuis, u blijft toch eten? (wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 2