llM A. SCHIPPER Agent s Jan Wiggers Kolweg 14 - Tel. 1356 herhaling is «te kracht der reklame Ton van Heugten winnaar... Enerverende strijd tijdens nationale motocross Heropening Firma van de Maat Jaarvergadering Controlevereniging Sobere indrukwekkende dodenherdenking Terugblik op de jaren 1940-1945 Raadsvergadering Vitrages Overgordijnen BANKSTELLEN BERGMEUBELS EEÏHOEKEN SLAAPKAMERS GEER.SCHUPPERT Handelsdrukkerij nv Grafische Industrie Nijverdal Burgemeester reikte diploma's uit Zaterdag 6 mei 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD De strijd om de superioriteit in de 350 tot 500 cc klasse senioren is op Hemel vaartsdag op de Nationale Motocross op de Zuurberg te Holten beslist ten gunste van Ton van Heugten uit Amersfoort op zijn Cz. Maar niet voordat hij in de drie man ches van 20 minuten en twee ronden een felle strijd had moeten leveren tegen nr. H 19, Rudie Boom uit Amsterdam, op Huskie, J. Keizer uit 'sHeerenberg op Husqvarna en H. Driessen uit Stein (L.) op Cz. Boom, Van Heugten en Driessen wisten in de beide eerste manches reeds zoveel punten te verzamelen, dat Keizer er niet meer aan te pas kwam. Hij ein digde uiteindelijk op de negende plaats. Vooral de laatste manche was enorm spannend. Keizer en Ton van Heugten leverden daarin een moordende strijd, waarbij zij beiden om beurten op kop lagen. Vlak daarachter lagen om beurten Jan Dirkx uit Eindhoven en Rudie Boom op de 3e en 4e plaats. Ook in de midden moot werd verwoed gestreden, zodat enorme stofwolken over het prachtige, maar moeilijke circuit hingen. De junioren 250 cc reden in twee series met een finale. Hier ging de strijd in de eerste sreie voornamelijk tussen G. El- bert uit Hengelo, B. Haaker uit Bad hoevedorp en G. Horenberg uit Lochem. In de tweede serie waren het H. Oude Avenhuis uit Almelo, Wim Sevink uit Doetinchem en W. Heussinkveld uit Varseveld, die in de voorste gelederen strijd, leverden, waarbij de Almeloër wel bijna een klasse apart vormde. Het was tenslotte Horenberg, die in deze klasse de erepalm wegdroeg, onmiddellijk ge volgd door Haaker, die al eerder als se nior is uitgekomen en deze middag toon de voor deze klasse nog capdidaat te zijn. Dries Willems uit Holten, die in de eerste serie steeds bij de eerste vijf be hoorde, moest in de zesde ronde de strijd staken wegens machinepech. In de finale werd hij toch nog vijfde. Zijn plaatsge noot Jan Haan kwam in de tweede serie goed mee in de middenmoot, maar kon het in de finale toch niet bolwerken. Ook de junioren 50 cc werden in twee series met een finale verreden. Hier toonde G. J. Tijhuis uit Nijverdal op Rondo Sachs uit het goede hout te zijn gesneden. Hij bleef 5 ronden onbedreigd aan de kop. Helaas liet zijn machine hem in de finale in de steek, zodat hij niet geklasseerd werd. Een subliem rijdertje toonde zich in de tweede serie de 17- jarige B. v. d. Brink uit Harskamp op zijn Cresta. Hij werd een stijlvolle en glorieuze overwinnaar in de eindstrijd. In deze klasse was de strijd minder ener verend dan bij de zwaardere motoren. Gerrit Pinkert uit Holten zat geruime tijd op de vierde plaats, maar kwam er evenals W. Rensen, die 't ook niet slecht deed, in de finale toch niet aan te pas. Dit motorsportevenement trok meer dan vijfduizend bezoekers! Het was uit stekend georganiseerd, met een zeer praktische afbakening van het parcours en een goede gelegenheid voor 't publiek ook via de geluidsinstallatie de strijd overal te volgen. De Rijkspolitie had extra versterking gekregen, maar be hoefde nergens op te treden. Voorzitter Dick Müller opende de cross en reikte aan de drie eerste winnaars bloemen uil. De heer J. Nikkels zorgde voor een deskundig commentaar. De E.H.B.O. behoefde slechts voor enkele lichte vex-wondingen hulp te verlenen. De Smidsbelt heeft sinds enkele dagen een geheel ander aanzien gekregen dooi de verbouw van het winkelpand van de fa. v. d. Maat. Kleine ramen, deuren en mux-en hebben plaats moeten maken voor grote etalageruiten met een totale opper vlakte van enkele tientallen viex-kante meters. De verkoopruimte is belangi-ijk uitge breid dooi-dat men het woongedeelte bij de winkel heeft getrokken, die nu een oppervlakte heeft van honderd vierkante meter. Van maandag 8 t.e.m. donderdag 11 mei zal om. alles op de juiste plaats te zetten en aan te passen aan de nieuwe omstan digheden de winkel gesloten zijn. De heropening zal plaats hebben op vrijdag 12 mei, 's avonds om half negen. Voor nadere bijzonderheden lette men op de advex*tentic in dit nummer. Ton van Heugten len Jan Keizer in een verwoede strijd gewikkeld om de hegemonie in de 500 cc senioren De leiding berustte bij de heer B. W. Winkel, sportcommissaris Oost van de K.N.M.V., van welke organisatie verder als functionarissen optraden de heren D. Boswinkel uit Vriezenveen, G. Sloot uit Almelo, H. Otterloo uit Zutphen en mej. G. Groot Tjooitink uit Warnsveld. Deze derde motorcross had verder een uitste kend verloop. Er waren ruim 130 deel nemers. De uitslag van de tien eerste aanko- xnenden is: Senioren 350500 cc: 1 T. van Heug ten, Amersfoort, CZ; 2 Rudie Boom, Am sterdam, Huskie; 3 H. Diiessen, Stein (L.)CZ; 4.H. Polsvoort, Lochem, Husq- varna; 5 IT. Knuiman, Wychen, Triuxnph; 6 M. van Heugten, Hamersveld, Husq- vax-na; 7 J. Dirkx, Eindhoven, CZ; 8 M. Postema, Gieterveen, Husqvarna; 9 J. Keizer, 's-Heerenberg, Husq:var-na; 10 J. ITeyboer, Moerkapelle, Lindström. Junioren 250 cc: 1 G. Hoex-enberg, Lochem, Bultaco; 2 B. Haakex-, Badhoe- vedox-p, CZ; 3 N. v. d. Kuinder, Hilver sum, CZ; 4 Jan Oosting, Eext, Husqvar na; 5 Dries Willems, Holten, Maico; 6 H. Oude Avenhuis, Greeves; 7 J. de Hoog, Assen, Bultaco; 8 P. Bex-gsma, Hummelo, Husqvarna; 9 H. Stex-ken, Den Hulst, Maico; 10 P. Rietman, Lochem, Bultaco. Junioren 50 cc: 1 B. v. d. Brink, Hars kamp, Cresta; 2 Nieujvenhuis, Zelhem; 3 IT. Roessink, Diepenheim, Kreidler; 4 TI. Wemmenhove, Zuidwolde, Cresta; 5 D. F. Toersen, Staphorst, Kreidler; 6 Klaas Redder, Staphorst, Rondo Sachs; 7 J. Nolman, Marknesse, Kreidler; 8 J. Takman, Ommen, Kreidler; 9 G. Ooster- veld, Zelhem, Kreidler; 10 TI. Jacobs, Hel- lendoorn, Kreidler. De Controlever. „Holten en Omstre ken" hield j.l. vrijdag haar ledenverga dering in café Kalfsterman. De voorzit ter, de heer G. J. Klaasses heette de aanwezigen hartelijk welkom. In zijn openingswoord memoreerde hij de toe treding van 36 nieuwe leden welke voor- heexi de melk aan N.V. „Omefa" lever- dexx. Hoewel de kosten per koe hoger worden, is het niet verandwoord geen controle meer toe te passen. De secx-etaris, de heer A. v. d. Brink, kreeg gelegenheid de notulen der vorige vergadering te lezen. Deze werden als gelezexi vastgesteld. De penningmeester, de heer C. Broers- ma, bracht verslag uit van de financiële toestand der vex-eniging. De kascommis- sie, die bestond uit de hex-en B. J. Ste vens en E. Krikkink, had boeken en be- scheidexx in orde bevonden. De penning meester werd hartelijk dank gebracht voor het vele werk en de kascomxnissie voor het nazien der boeken. In verband met de xneerdere uitgaven o.a. verho ging lonexx monsternemers werd het voorstel van het bestuur de contributie met ƒ2,per koe te verhogen aange nomen. Texx opzichte van andere ver enigingen is de contx-ibutie per koe nog laag te noemexi. De heer A. Veltkamp, welke aan de beurt van aftreden was als bestuurslid werd met algemene stemmen herkozen. Tot leden van de nieuwe kascontrole commissie werden benoemd de hererx Krikkink exi A. Groteboer Fzn. De controleur Jansen besprak het jaarverslag, waarbij het volgexide naar vox-en gebracht werd. De gemiddelde opbrengsten vaxx de roodbonten is 4.386 kg melk, 3,70 vet in 308 dagen, 3,33 eiwit. In het laatste verslag' van de Prov. melkcontroledienst staaxi de roodbonten op de 20ste plaats van de 61 verenigingen. De zwartbontexi hebben een opbrengst van 4.305 kg melk met 4,04 vet in 307 dagen 3,39 eiwit. Deze staan op de 15de plaats in Overijssel van de 82 ver- exxigingen. Sinds 1952 is het vetgehalte bij de roodbonten gestegen van 3,47% tot 3,70 dus met 0,23 bij de zwartboxi- teix is dit in 1952: 3,74 en in 1966: 4,04% dus een verhoging- van 0,30%. Nadat nog gevraagd was hoe de pro- duktievererving is van enkele stieren sloot de voorzitter de xnatig bezochte vergadering. De herdenking van de in de tweede wereldoorlog gevallenen, die woensdag avond bij het monument aan de Molen- belterweg plaats vond, droeg een een voudig maar indrukwekkend karakter. De belangstelling was wat minder groot dan voorgaande jaren. Na de stille tocht van de oud-strijders vanaf de Ned. Herv. Kerk, in tegenwoordigheid van ledexi van de gemeentelijke en kerkelijke overheid en van vrouwen en jeugdorga nisaties, werd om precies acht uur een minuut stilte in acht gerxomen. De Bur gemeester, Mr. W. H. Enklaar, sprak een gedicht van enkele versregels uit „Ge denken zullexx wij tesamen", waarna Pastoor Schievels van Nieuw Heeten een begroeting uitsprak aan de hand van Galaten 1 vers 35. Met begeleiding van H.M.V. zongen de aanwezigen „Wilt he den nu treden". Aan de hand van de Apocalyps 21 vers 19 van het evangelie van Johannes, sprak pastoor Schievels vervolgens een herdenkingswoord, dat hij beëindigde met de wens „Moge hun offer de vrucht zijn van een wereld waar recht en liefde heersexi". Onder het spelen van koraalmuziek van H.M.V. werden kransen gelegd door de burgemeester, namexxs het gemeen tebestuur, door enkele jongeren namens de G.J.V.C.J.V., door padvinders na mens de Waardenborchgroep en door enkele leerlingen namens de Holtense Scholengexheenschap. Oud-strijder, sergeant G. van de Bos, las de namen der gevallen kameraden. De aanwezigen zongen „Blijf bij mij Heer, want d'avond is nabij". Na het uitspreken van een gebed werd deze sa menkomst besloten met een couplet van het Wilhelmus. In de aula van de Holtense Scholen gemeenschap werden woensdag de jaren 19401945 herdacht. Na een openings woord van de heer D. van Maurik, de' leraar, die de leiding had van deze sa menkomst, hoorden de leerlingen de oorlogsaankondiging van de radio nieuwsdienst, zoals deze in de morgen van 10 mei 1940 werd uitgezonden. Hier na vertelde een illegale werker uit De venter die zijn naam liever niet ge noemd wilde hebben iets over de ac tiviteiten van de illegaliteitsgroepen en van zijn bevrijding uit het Huis van Be waring te Leeuwarden. Door W. Schip pers en Carl Israël was tevoren gedecla meerd „De gevangenen van vléugel D". Anneke Sligman en Hetty Stevens de clameerden het gedicht. „In Memoriam". Daarna sprak de burgemeester van Holten, Mr. W. H. Enklaar, over „Oorlog, herdenking, wij en hedexi" exi werd door Roelie Piek exi Dinie Flierman het ge dicht voorgedragen „Het uur dat komt". Onder het spelen van voor deze herden- ding uitgezochte muziek, die ook tussexi de verschillende programmapunten door, texi gehore was gebracht verliet men de aula. De jeugd had een indruk gekregen van een van de somberste mo menten uit het jongste verledexi van ons volk. De gemeenteraad komt maandag, 8 mei, des avonds 7.30 uur ten gemeentehuize in openbare vergadering bijeen ter behande ling van de navolgende AGENDA: 1. Notulen van de vergaderingen van 1 februari 1967 en 10 maart 1967; 2. a. Ingekomen stukken b. Mededelingen 3. Voorstel tot aankoop van grond van: a. de heer G. J. Kolkman, Holter- broek 19; b. de heer H. Manenschijn, Holtex-- broek 9; c. Mevr. J. Beltman-v. d. Worp en de heer H. B. Beltman, Kolweg 3 en 5, alhier. 4. Voorstel tot verkoop van grond aan: a. Fa. Jansen en Klein Veldex-man, Larenseweg 33, alhiex\ b. A. H. Jalink en Zn. N.V. te Goor; c. de heer H. A. Jongman te Hooge- veen; <d. de heer W. J. Wennekes, A. J. Goldsteinstraat 23; 5. Voorstel tot het huren van de garde roberuimte in zaal Vosman t.b.v. de tijdelijke huisvesting van een klas der o.l. Kolschool. 6. Voorstel tot het vaststellen van huux-- veihogingen wegens het aanbrengen van voorzieningen t.b.v. de woningen Boschkampsstx'aat 21, RöxTkstraat 1 en Gaardenstraat 37. 7. Voorstel tot het voorlopig vaststellen van de gemeente- en bedrijf srekenin- gen over het jaar 1962. 8. Voor-stel tot het aangaan van een re kening-courantovereenkomst met de Coöp. boex-enleenband, alhier. 9. Voorstel tot vaststelling van een bouwexploitatievexordening. 10. Voorstel tot het onttrekken aan het openbaar vex-keer van een gedeelte van de Gi'oteboersweg. 11. Voorstel tot het toetx-eden tot de ge meenschappelijke regeling gemeente lijk voortgezet onderwijs. 12. Voox'stel tot vaststelling van: a. het bedrag der wexTcelijke uitga ven voor het openbaar kleuteron derwijs en de hiexmede verband houdende vergoedingen voor het bijzonder kleuteronderwijs, inge volge art. 47, lid 1, der kleuteron- dex'wijswet, over de jaren 1959 tot en met 1964; b. het bedi'ag der werkelijke uitga ven voor het openbaar lager on derwijs ingevolge art. 55 der La ger Onderwijswet 1920 over de ja ren 1962 exi 1963; c. het totaalbedrag der vergoedingen EEN KOLLEKTIE OM U TEGEN TE ZEGGEN WONINGINRICHTING STATIONSSTRAAT 3 de moderne doe-het-zelf-hoogglanslak voor huis, boot, auto, uit het grootste doe-het-zelf-land (Amerika)! SCHILDERSBEDRIJF DORPSSTRAAT 3 TELEF. 1390 GLAS VERF BEHANG Wij vervaardigen in deze afdeling alle voorkomende drukwerken, in kleine en massa-oplage, van het eenvoudige zwart wit werk tot meer kleuren drukken toe. ADVERTENTIEBUREAU en voor vergoeding in aanmex-king komende uitgaven voor de bijzon- dex-e lagere school, alhiei", inge volge art. 103, lid 3, der Lager On derwijswet 1920 over het vijfjai-ig tijdvak 1958 tot en met 1962. 13. Voox*stellen tot wijziging van de ge meentebegroting 1967. (o.a. credieten, leei-middelen o.l. .school Dijkerhoek, Scholengemeen schap en o.l. Kolschool, maken voor lopig plan definitieve uitbreiding ge bouw Scholengemeenschap, netspan- nxngsverbetexTngen g.e.b., uitbreiding hoofdgasleidingen en maken recrea tieplan). 14. Rondvraag. In de dinsdagavond in hotel Holter- man onder voorzitterschap van de heer A. Jalink gehouden ledenvergadering van de afdeling E.H.B.O. heeft de bur gemeester van Holten, Mr. W. H. En klaar, aan elf leden het eenheidsdiplo ma uitgereikt in verband met het exa men, dat hen onlangs werd afgenomen. In deze vergadering waren als gasten tegenwoordig dokter J. F. Sijtsema uit Holten en de heer V. E. Pavlicek, per soneelschef van Ter Horst Co. N.V. te Rijssen. Na het uitbrengen van de jaarversla gen, die een gunstig beeld van de vere niging geven en o.m. een batig finan cieel saldo vermelden, hield Mr. En klaar een korte toespraak tot de gedi plomeerden. De burgemeester, ziet de E.H.B.O. als bewijs van burgerzin, opge richt om mensen in nood te helpen. De gestadige groei van het E.H.B.O.-werk noemde hij in aller belang. Daarom meende Mr. Enklaar de gehele gemeen schap geluk te mogen wensen met deze nieuwe gediplomeerden, doch hij sprak daarbij de hoop uit, dat men de ver- bandtas niet al te vaak nodig zal heb ben. Aan de volgende personen reikte hij vervolgens het diploma uit: de dames W. Westerik-Dollekamp, mej. A. Volle- bregt (Markelo) en de heren W. G. E. Grootherder, H. Koopman, J. Kolkman, J. Stam, G. J. Potman, G. W. Jansen, allen personeelsleden van de N.V. Ter Horst Co. en verder aan de heren J. A. Kers, G. W- Bekkernens en L. v. d. Steexi. De heer H. Koopman dankte namexxs de gediplomeerden dokter Sijtsema en de heer P. L. Rugenbrink voor het geven der lessen. Hij bood beiden een boeken- bon aan. Dokter Sijtsema dankte allen en zei, altijd met veel vreugde de lessen gege ven te hebben. Hij wekte op trouw de lessexi te blijvexi volgen.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 5