Éi HOLTEN 4 KAMPIOEN Geslaagd concours-hippique op Twenhaarskamp T. Beldman jr. sprong foutloos parcours met „Achmed" Belangrijke wedstrijd V oetbalprogr amma VOETBAL Voetbalsupporters kozen definitief bestuur Vereniging telt reeds 145 leden Successen van de Bergruiters - Geen feestgedruis Koninginnedag werd niet spontaan gevierd Grote drukte met Hemelvaartsdag Zaterdag 6 mei 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD Door een 40 overwinning op Haar- lese Boys 4 is Holten 4 kampioen ge worden van afdeling P van de 4e klasse der T.V.B. De kampioenen hebben nu 34 punten uit 18 wedstrijden. Geen van hun rivalen kan dit punten aantal nog behalen. De Holtenaren hebben slechts één wedstrijd verloren. Na afloop van de wedstrijd bood het oudste bestuurs lid de heer H. W. ten Velde met enkele hartelijke woorden de aanvoerder van Holten 4 bloemen aan welk voorbeeld namens het le, 2e, 3e en 5e elftal wrerd gevolgd door de resp. aanvoeders de he ren H. Hommes, A. Vincent, G. van den Bos en J. Markvoort. Ook de Haarl. Boys complimenteerden hun tegenstanders op hartelijke wijze na de sportieve ont moeting in het Sportdal. In een gezellige bijeenkomst in café Maats, waarin het bestuur van Holten, het bestuur van de supportersvereni ging, de elftalcommissie en de spelers met hun dames tegenwoordig waren, heeft voorzitter H. Klein Velderman, het elftal gecomplimenteerd met het Holten 1 speelt zondag een belangrijke wedstrijd tegen Hector 1, die van het grootste belang is voor de kampioens kansen van beide ploegen. De supportersvereniging laat een bus lopen en moedigt de supporters aan spandoeken mee te nemen, waarop zij hun favorieten aanmoedigen deze wed strijd te winnen. Misschien wordt voor het beste spandoek wel een prijsje gege ven. Het moeten in elk geval sportieve opschriften zijn en alle supporters wordt verzocht de naam van Holten door hun gedrag waarbij het aan aanmoedigen niet behoeft te ontbreken hoog te hou den. Alle hens aan dek in Goor. Er zijn nog een aantal clubspeldjes, zoals men in het verslag van de vergadering der supportersvereniging lezen kan, te koop. Draagt daarom allen het rood-zwart van de H.V.C. „Holten". Zondag j.l. waren er voor 1 B slechts 3 wedstrijden vastgesteld, te weten: Twente - Delden 11 RKSV - KSCV 0—2 Rood Zwart - Zenderen 32 STAND 1 B: Holten 18 11 4 3 26 48- -27 Hector 17 10 4 3 24 34- —15 Delden 17 8 5 4 21 39- -26 U.D. 17 7 4 6 18 36- -39 Rood Zwart 17 7 4 6 18 29- -28 Twenthe 18 4 9 5 17 30- -37 KCSV 17 6 4 7 16 27- -25 S.O.S. 18 5 6 7 16 34—38 Rijssen V. 17 4 7 6 15 23- -30 Zenderen V. 16 4 1 11 9 20- -39 RKSV 16 1 6 9 8 15- -30 Zaterdag: Holten a - Enter a 3.45 uur Enter b - Holten b 3.20 uur Holten c - Excelsior e 2.30 uur SVVN e - Holten e 10.00 uur Zondag: Hector 1 - Holten 1 2.30 uur Holten 2 - Hengelo 5 11.00 uur Bornerbroek 2 - Holten 3 12.00 uur SDOL 3 - Holten 4 12.00 uur Holten 5 - RKSV 3 2.30 uur (aanvangstijd kan nog veranderen) Blauw Wit II heeft zaterdagmiddag op het terrein bij camping „De Poppe" het tweede van Sportclub Rijssen kranig partij gegeven en vooral in de eerste helft prachtige kansen gemist om te doelpun ten. Smit kreeg enkele z.g. „droomkansen" doch hij miste helaas. Na de thee waren de Rijssenaren die nog goede kansen hebben op de titel sterker. Het klopte technisch aanmerke lijk beter dan in de Blauw Witte gelede ren en doelman Gert Landeweerd die een goede indruk achter liet moest 4 keer naar het net. In de slotfase van de prettige wedstrijd probeerde Blauw Wit nog alles om de eer te redden doch het lukte niet. De Blauw Witte pupillen hebben de kans om Excelsior uit Rijssen (leider gr. L) te kloppen laten liggen om de dood eenvoudige reden dat ze te gereserveerd speelden. Ze deden er veelal niets of te weinig voor en het plaatsen was deze middag zeer slecht. Doelman Jan v. d. Berg deelde in de algemene malaise en ging niet vrij uit bij de beide doelpunten. Henk Aanstoot zorgde voor het Blauw Witdoelpunt. PROGRAMMA Blauw Wit II is zaterdag de gastheer van het zevende van Sportclub Rijssen en zal spelend als afgelopen zaterdag kun nen winnen. De wedstrijd le leiden door behaalde succes. Hij herinnerde er aan, dat ook het le en 2e elftal sterke kam pioenskansen hebben. Het zou het mooi ste jaar in het ruim 45-jarig bestaan der vereniging zijn als dit mocht ge lukken. De supportersvereniging complimen teerde bij monde van de heer Beijers, die de doelstelling der vereniging schetste en wees op het moeilijke begin en de prachtige ontwikkeling die de H.V.C. „Holten" heeft doorgemaakt. De voorzitter van de elftalcommissie de heer M. den Heijer, zei bij zijn ge lukwensen, dat het 4e altijd een beetje stiefkind is geweest, maar dat het zich prachtig door de moeilijkheden heeft heen geslagen. De aanvoerder, de heer G. A. Jonge man dankte ten slotte bestuur en de andere woordvoerders voor hun har telijke woorden en de aangeboden feest avond. In de ledenvergadering van de suppor tersvereniging van de v.v. „Holten", die dinsdagavond onder voorzitterschap van de heer W. Beijers in het Stationskoffie huis van de heer M. Kalfsterman gehou den werd, is het voorlopig bestuur, dat op 11 november zijn taak aanvaardde, door een definitief bestuur vervangen. Voordat het tot een stemming kwam, heeft het af tredende bestuur verantwoording afgelegd van zijn beleid in de afgelopen periode. In zijn openingswoord wees de voorzit ter er cp. dat de aktiviteiten der vereni ging aanvankelijk wat werden geremd, doordat wegens de toestand der terreinen de competitie enige tijd heeft stilgelegen. Er is echter voortdurend een prettig con tact geweest met het bestuur van „Hol ten" en een z.g. „commissie van zes" ge vormd. die het beleid van beide vereni gingen nader zal onderzoeken. De heer Beijers heette in het bijzonder welkom de voorzitter van „Holten", de heer H. Klein Velderman, en het bestuurslid, de heer L. Meinsma. OVERZICHT De secretaris, de heer J. ten Velde, gaf een overzicht van de aktiviteiten, welke reeds werden ontplooid. Er werd voor ver voer gezorgd van de supporters, een cross georganiseerd door de Holterberg, aan de kienavond meegedaan, een dropping ge houden, terwijl reeds meer dan 150 speld jes werden verkocht. De vereniging telt momenteel reeds 145 leden en men hoopt dit aantal nog uit te breiden. Naar aanleiding van dit verslag merkte de heer Klein Velderman op, dat de sa menwerking tussen de beide verenigingen uitstekend is en dat het enthousiasme van de supporters de voetbalvereniging zeer bevredigt. Gezorgd moet worden, dat er geen wanklanken komen en dat de naam van de club wordt hoog gehouden. De penningmeester, de heer E. D. Vin cent, gaf een voorlopig overzicht van de stand der financiën, waaruit blijkt, dat men momenteel de beschikking heeft over 663,55, welk bedrag men door diverse akties zo spoedig mogelijk hoopt aan te vullen. De leden van de L.R.V. ,,De Bergrui ters" namen op Hemelvaartsdag deel aan het concours-hippique, dat door de L.R.V. „Bathmen" georganiseerd werd in Let- tele (gemeente Diepenveen). Zij behaal den daar fraaie successen zowel bij de drëssuurproeven als bij het springcon cours. De volgende prijzen werden be haald: 2e prijs Achttallen in klasse Z; 3e prijs Viertallen in klasse L. Jeugddressuur: 2e prijs mej. P. Voge laar met Candy; 3e prijs H. Nijkamp met With Pile. Dressuur klasse M: le prijs G. Bolink met Hetty. Dressuur klasse L (ring 3): le prijs mej. Hetty Krekel met Cartousche; 2e prijs G. Beldman met Amigo II; 5e prijs T. Beldman Jr. met Shamrock. Idem (ring 4): le prijs mevr. N. Brouwers-Vosman met Zonnegravin; 5e prijs W. Aaltink met Zonnetje. Springconcours Jeugdklasse: 3e prijs mej. P. Vogelaar met Candy. Klasse L: le prijs G. Beldman met Amigo II; 4e prijs G. Bolink met Lyda; 5e prijs W. Aaltink met Zonnetje. Klasse MZ: le prijs mej. Hetty Krekel met Cartousche; 5e prijs T. Beldman Jr. met Achmed. Speel uw spel: 1 J. Müller met Johny; 2 T. Beldman met Achmed; 3 mej. Hetty Krekel met Cartousche; 5 G. Beldman met Amigo II. scheidsrechter Wijn en begint om kwart voor vier. De Blauw Witte junioren die om half drie tegen Excelsior c spelen zullen het zwaar krijgen. De halve winst zou een zeer verdienstelijk resultaat zijn. De pupillen spelen uit tegen Enter d en kunnen beide puntjes mee naar Holten brengen. BESTUURSVERKIEZING Van de zeven voorlopige bestuursleden hadden de heren D. J. Wansink en J. H. Kalfsterman te kennen gegeven zich we gens drukke werkzaamheden niet herkies baar te willen stellen. De overige be stuursleden, de heren J. Paalman, E. D. Vincent, J. ten Velde, H. J. Schutte en W. Beijers, stelden zich opnieuw beschikbaar en hadden in de beide vacatures kandi daat gesteld de heren F. Groenewoudt en Herm. Stukker. Bij de gehouden stem ming bleken alle zeven kandidaten met grote meerderheid van stemmen gekozen te zijn. De voorzitter bracht de heren Wansink en Kalfsterman dank voor hun arbeid in de afgelopen periode. In de bestuursvergadering, die na afloop gehouden werd, zijn de funkties als volgt verdeeld: W. Beijers, voorzitter; F. Groe newoudt, 2e voorzitter; J. ten Velde, se cretaris; H. Stukker, 2e secretaris; E. D. Vincent, penningmeester; J. Paalman, 2e penningmeester en H. J. Schutte, lid. Met een parade van bijna honderd rui ters <en amazones, werd zaterdagmiddag het streek-concours-hippique georgani seerd door de L.R.V. „De Bergruiters" of ficieel voor het publiek geopend. Twen haarskamp lag er zonovergten bij, met op de achtergrond de bloeiende krentenstrui- ken. Het was dan ook een indrukwek kend schouwspel de ruiters lop him edele len glanzende viervoeters, onder de tonen van passende marsmuziek, te zien voor bij trekken, elke ruitergroep voorzien van het verenïgingsvaandel. Paradecom mandant, de heer A. J. Valk uit Nijver - dal, instructeur van „De Bergruiters", presenteerde de deelnemers. De heer G. J. Morsink uit Almelo, die als microfonist optrad, sprak enkele woorden naar aanleiding van de prinse lijke geboorte. Als leden van de Kon. Ned. Federatie van landelijke rijvereni- gingen hebben wij meegeleefd met de Koninklijke familie, daarom willen wij een groet brengen met ons volkslied. H.M.V. speelde daarna het Wilhelmus, waarna de heren G. J. J. Vlaskamp, ver- tegenwoox-diger der federatie, de heer J. Warrink, voorzitter van „De Bei'gruiters" en de heer W. Lievenstro uit Almelo, ge decoreerd oud-jui-ylid, de gebruikelijke inspectie hielden. DRESSUURPROEVEN 's Morgens werden de dressuurproeven gehouden, en werd een aanvang gemaakt met het spi-ingen in klasse B en het voor- spi'ingen in klasse L en door de jeugd groep. 's Middags werd voor het publiek meer interessante programma met de di verse springnummers afgewerkt. Voordat hiei-mede begonnen werd sprak de heer Warrink een kort welkomstwoord waai-- in hij in het bijzonder dank bracht aan de heer J. Aaltink voor het beschikbaar stellen van het prachtige terrein. SPRINGCONCOURS In de lichte klasse werd na de selectie van 's morgens het springen in klasse L voortgezet, waarbij W. Maassen v. d. Brink van de Esruiters uit Wierden op „Alexandei-" de beste prestatie levei-de. Meer spannend was na de prijsuitrei king van de dressuurproeven, die wat veel tijd in beslag nam - de strijd in de klassen M en Z. H. Broeze sr. uit Wier- den, W. Hai-geerds uit Markelo op zijn vurige „Radja" en T. Beldman jr. op „Achmed" legden een foutloos pai-cours af, zodat een barrage moest plaats vin den. In de tweede rit was het alleen „Ach med" prachtig in de hand gehouden door V.l.n.r. T. Beldman Jr. met „Achmed" en no. 2 H. Broeze Sr. op „Wibout" Koninginnedag is maandag, 1 mei in Holten op de traditionele wijze ingezet met een aubade van de schoolkinderen voor het gemeentehuis. De zanghulde voor de jarige Koningin werd in ont vangst genomen door het dagelijks be stuur der gemeente, burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, de wethouders, de heren H. Klein Velderman en J. Rietberg en de gemeente-secretaris, de heer G. J. Lan- genbarg. Uit honderden kelen klonk het „Dank, dank nu allen God", „De vlag gen uit", het „Sallandlied" en ten slotte twee coupletten van ons aloude „Wilhel mus". Binnen een week tijds staan jullie hier al voor de tweede maal, zei de burge meester in zijn dankwoord tot de kinde ren. Vandaag is het ter ere van de groot moeder van het kleine prinsje, onze ge liefde Koningin. Wij zijn blij, dat wij deze dag zo kunnen beginnen. Wij moe ten dit voorrecht in ere houden en niet meedoen aan het onvriendelijke gedoe van sommige lieden jegens ons Konings huis. Jullie zijn een apart soort kinde ren, ik hoop aldus de burgemeester, dat jullie goede Oranjeklanten zult zijn. Met een woord van dank aan de zangleider, de heer J. Kroon en het onderwijzend personeel besloot Mr. Enklaar zijn toe spraakje tot de schooljeugd en de vele aanwezigen. De leerlingen van de Dorpsschool en Kolschool gingen mooie films kijken in de hal van de o.l. dorpsschool, de kinde ren van de School met de Bijbel werden in de hal van deze school op leuke films onthaald en allen kregen een tractatie beschikbaar gesteld resp. door de Hol- tense en de Chr. Oranjevereniging'. De kinderen van de openbare kleuterscho len werden getrakteerd op een poppen kastvoorstelling en snoep. De Chr. Oran jevereniging stelde een bedragje be schikbaar voor elk kind van de Chr. kleuterscholen om iets voor te kopen. Het programma van Koninginnedag werd besloten met een filmvoorstelling in het gebouw Rehoboth voor de leden van de Chr. Oranjevereniging. Een paar oer—komische films „Lief zijn voor bouwvakkers" en „Kampperikelen" brachten de lachspieren danig in bewe ging. Er was weinig belangstelling. Voordien maakte de muziekvereniging „H.M.V." een muzikale rondgang door het dorp, waarbij de lampionoptocht van de Holbewoners aansloot. Hemelvaartsdag bracht als altijd een enorme drukte met zich mee. Het doel van de vele dauwtrappei-s, automobilisten en bromfietsbestuui'ders was ook nu weer de Holterbei'g, hoewel er ook veel de ste ven naar de Zuurberg gewend hadden in vei'band met de daar plaatsvindende na tionale motoci'oss. 's Middags deed zich op de afrit van de Holterberg de bij drukke dagen ge bruikelijke filevorming voor, waai-bij de auto's stonden van het viaduct tot aan de brandtoi-en op de Holterberg, een afstand van 2 kilometer. Hotels, restaurants, maar vooral de cafetaria, kramen en Beldman, die voor de tweede maal fout loos de finish passeerde. Opvallend was het goedé rijden van rnej. Hetty Krekel, die met „Cartousche" net door de twee laatste hindernissen 8 sti-afpunten opliep. Bi'oeze sr. kreeg in de tweede rit 4 strafpunten en Hargeerds ovei-schreed het tijdslimiet. Mej. J. Mor sink uit Almelo, die keurig reed, kon haar paard op geen enkele wijze over een van de hindernissen krijgen. „ASCOT" SCHOONSTE RIJPAARD Na aanwijzing van het schoonste land- bouwrijpaai-d en het jeugdspringen volg de nog het equipe-springen, waaraan ze ven tientallen deelnamen en waarbij enig' vei-schil van mening ontstond tussen de wedstrijdleiding en enige deelnemers. Dat werd echter in een goede verstand houding opgelost. Vier groepen moesten worden afgebeld. Het was jammei-, dat er niet wat meer publiek was, want men bracht deze mid dag een aantrekkelijk x-uitersportpro- gramma. RADIO Radio Ter Hai-msel zorgde voor een perfecte geluidsweergave met aan de mi- ci-ofoon, terwijl de heer G. J. Morsink uit Almelo een deskundig verslag gaf. De uitslag van de dressuurproeven en van het caprille-springen luidt als volgt: Achttallen: 1. Eschruiters, Wierden 100'¥2 p., 2. Looleeruiters, Almelo 100 p., 3. Bergruiters, Holten 94 p. Viertallen: 1. Looleeruiters, Almelo 101 p., 2. Bergruiterse, Holten 94% p., 3. Ze venbuurtschappen, Delden 94 p., 4. Oos- tei-hofruitei-s, Rijssen 89p. Individuele dressuur: Klasse M-Z: 1. H. Broeze sr., Wiei-den 96% p., 2. Mejuffr. J. Morsink, Almelo 96 p., 3. F. Rootveld, Delden 92 ¥3 p., 4. J. J. ter Horst, Rijssen 90p., 5. H. Broeze jr., Wierden 90 p. Klasse L (Ring 3): 1. J. H. Luttikhedde, Diepenheim 102 p., 2. Mej. H. Krekel, Holten 101 p., 3. T. Beldman jr., Holten 9812 p., 4. H. G. Wes, Delden 97% p., 5. D. Toebak, Delden 96% p., 6. W. Maassen v. d. Brink, Wierden 96p., 7. E. Schip per, Wierden 96% p. Klasse L (Ring 4): 1. J. Brouwers, Hol ten 105 Va p., 2. Mej. J. M. v. Wouden- bergh, Almelo 103 ¥2 p., 3. G. Beldman, Holten 103 p., 4. B. Jansen, Delden 102% p., ex equo, 5. E. J. Wes, Delden 101% p., 6. G. Brunnekx-eef, Delden 101 p. Jeugdklasse: 1. Mej. B. Prinsen, Almelo 107 p., 2. Mej. L. Rost, Almelo 98 p., 3. Mej. M. Waldkóttes, Delden 97 p„ 4. H. Gorel, Almelo 95% p., 5. Mej. P. Voge laar, Holten 95 p. Klasse B (Ring 5): 1. H. Vrielink, Al melo 106% p., 2. W. Vos, Almelo 103% p., 3. Mej. M. Rettel. Almelo 99% p., 4. J. Nijsingh, Wiei-den 99 p., ex equo, 5. Mej. I. Kuiper, Almelo 97% p., 6. J. E. Bekken kamp 97% p. en 7. H. Nijkamp, Holten 97% p. Klasse B (Ring 6): 1. G. Beldman, Hol ten 103 p., 2. H. Wieringa, Almelo 99 p., 3. Mej. M. Broez^ Wierden 97 p., 4. Mej. P. Vogelaai-. Holten 96% p., 5. Mej. J. Kwin- tenberg, Wierden 95% p. en 6. W. Har geerds, Markelo 95% p. Caplirle-springen: 1. Mej. M. Rettel, Al melo 105 p., 2. H. Wieringa, Almelo 102 p., 3. G. Beldman, Holten 98% p., 4. Mej. I. Kuiper, Almelo 93 p., 5. J. Nijsingh, Wierden 87% p. De jury bestond uit de heren G. J. J. Vlaskamp en E. Rottink, Olst, K. Buiten, Zuidwolde, M. M. Harmelink, Bathmen, D. J. Kleinen Traast, Bathmen, M. J. Woestenenk, Laren, B. Waninge, Pesse, J. Zenger, Fluitenberg en J. H. Meijer, Mar kelo. Uitslagen springconcours, Klasse B: 1. W. Hax-geerds, Markelo op „Cafetaria" 7% p., 2. Mej. A. Middelkamp op „Juvulda", Wierden 7 p., 3. Mej. M. Derksen, Rijssen op „Colloway" 6% p., 4. H. Nijkamp, Hol ten op „White Pile" 6% p., 5. Mej. J. van Losser, Rijssen op „Picollo" 6 p. Klasse L: 1. W. Maassen v. d. Brink, Wiei-den op „Alexandei-", 2. H. G. Wes, Delden op „Fabiola", ex equo: 3 en 4. J. Luttikhuis, Diepenheim op „Ivar" en W. Sax, Delden op Jupiter", 5 en 6. G. Beld man, Holten op „Lyda" en mej. C. Prin sen, Delden op „Cardousche". Klasse M ien Z: 1. T. Beldman jr„ Hol ten op „Achmed", 2. H. Bi-oeze sr.,'Wier den op „Wibout", 3. W. Hargeerds, Mar kelo op „Radja" 4. Rootveld Delden op „Ben Hur", 5. Mej. H. Krekel, Holten op „Cartousche", 6. H. Broeze, Wiei'den op „Constatijn",7. J, J, ter Horst, Rijssen op „Sonja", 8. G. H. J. Meijer, Markelo op „Zerna", 9. H. Aanstoot, Holten op „Ba ronesse". Jeugdspringen: 1. Mej. A. ter Horst, Almelo op „Mendy", 2. H. Gox-el, Almelo op „Wendy", 3. Mej. B. Prinsen, Almelo op „Hayahya" en 4. B. Jansen, Delden op „Fligette". Equippe-springen: 1. Looleeruiters, Al melo 32 sp. in 228,5 min., 2. Looleeruiters II, Almelo 21 spr. in 208,9 min. en 3. Bei-gruiters I, Holten 27 spr. in 203,2 min. Schoonste landbouwrijpaard: 1. H. Beldman, Holten met „Ascot", 2. Mejuffr. Waldkötter, Delden met „Fabiola", 3. G. Beldman, Holten met „Amigo 2" len 4. Mevr. N. Brouwers-Vosman, Holten met „Zonnegravin". tentjes voor kleine eetwaren deden goede zaken. Ook het historisch museum „Piet Bos" trok veel bezoekers. Alles hield zich op binnen kleine afstand van de grote wegen. Daai-buiten waren er op de Hol terberg weinig mensen, die zich dieper de bossen in begaven, een verschijnsel, dat zich steeds meer manifesteert. Wel waren er veel mensen op de picnic-plaats op de Holtei-bei-g.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 4