UITREIKING DIPLOMA'S LAGERE LANDBOUWSCHOOL BATHMEN Geslaagde schietwedstrijden van De Eendracht KINDERFEEST IN GE SPEELTUIN „GE KOL" SUIKER-OOM Rijssenaren wonnen de prijzen N.S. streven naar verhoging van de veiligheid Staatsexamen toonkunstenaar Xoninginnedagviering Eerste vlucht verliep vrij vlot Zaterdag 6 mei 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD De Schietvereniging „De Eendracht" heeft bijzonder veel succes geboekt met haar initiatief om op Koninginnedag lucht buks-schietwedstrijden te organiseren in de feestzaal van Hotel Vosman. Holten telt veel liefhebbers van de schietsport, dat kan men b.v. op de jaarlijkse brade rie constateren, wanneer men een kijkje neemt bij de schiettent. Het waren echter niet alleen Holtenaren, die hun krachten kwamen beproeven op de verschillende banen, schutters uit Twente kwamen deze middag ien avond om him ballistieke zui verheid met elkaar te meten. Er werden deze dag dan ook ver over de duizend kaarten uitgegeven, hetgeen voor de or ganisatoren de garantie inhield, dat zij de hoge kosten aan deze wedstrijden ver bonden wel zouden kunnen dekken. In de intieme feestzaal naast het hotel waren 4 vrije banen, twee z.g. bewegende wild banen en één geluksbaan ingericht. Er is met groot elan geschoten, want er waren aan deze wedstrijd mooie prijzen verbonden. Op de vrije baan was als hoofdprijs beschikbaar een dames- of he renrijwiel en voorts een draagbare radio en een herenpolshorloge. Op de wild- en geluksbanen werd geschoten om braad- kuikens en daarvan zijn er heel wat dooi de gelukkige schutters in de wacht ge sleept. 's Avonds om half tien was er nog maar één schutter, die op de vrije baan De Nederlandse Spoorwegen hebben thans, naar aanleiding van onze onlangs gemaakte opmerkingen, achter de sein paal, die voor het zuidelijk perron staat een houten wand aangebracht. Zoals wij onlangs meldden klaagden de machinisten der treinen uit de richting Deventer er over, dat zij in verband met de nieuwe stations- en perronverlichting, die uit op- schuifarmaturen met T.L.-buizen be staat, het rode en groene sein niet duide lijk genoeg konden waarnemen. De ver vanging van helder glas door matglas in deze armaturen gaf geen voldoende op lossing, zodat een vijftal lampen op het zuidelijk perron niet werd ontstoken. Liet men alle lampen branden dan kwam de veiligheid van de treinen ook in gevaar, werden niet alle lampen ontstoken, dan ontstond een te zwakke verlichting op het perron, hetgeen gevaren voor de reizigers kon meebrengen. Een houten wand ach ter de seinpaal zou plm. duizend gulden kosten, werd van de zijde van N.S. ge zegd. Met de provisorische voorziening, welke men thans getroffen heeft zijn de ze kosten zeker niet gemoeid. In elk ge val is het goed, dat N.S. een oplossing trachten te vinden, ook al is deze slechts nodig totdat het nieuwe seinenstelsel overeenkomstig de Centrale Verkeers Leiding (C.V.L.) wordt ingevoerd, het geen naar wordt aangenomen ongeveer over een jaar het geval zal zijn. Helemaal voldoende is de getroffen maatregel nog niet, want de houten wand staat nog te hoog. Maar aan het mate riaal, dat gebruikt is en de wijze waar op het is aangebracht, is duidelijk te zien, dat deze oplossing nog in het sta dium van een proefneming verkeert. het maximum aantal Van 36 punten had geschoten. Het was de heer J. Flim uit Rijssen. Nadien ontwikkelde zich echter nog een spannende strijd tussen de heren M. Brinks en J. J. H. ten Berge uit Rijs sen, die ten slotte door de heer Ten Ber ge de heer Flim kon daaraan wegens De speeltuinvereniging „De Kol" orga niseerde ter gelegenheid van de verjaar dag van de Koningin een leuk kinder feest in de speeltuin aan de Weverstraat. Honderden kinderen hebben in de met vlaggen versierde speeltuin, met hun ouders, echt genoten van allerhande spelletjes. De dertien bestuursleden hebben, onder leiding van voorzitter Wilpshaar, geen moeite gespaard om deze middag voor de jeugdige Holbe woners tot een waar feest te maken. De fietscrossen, met en zonder zijspan, ver oorzaakten vaak grote vrolijkheid door de wijze waarop de jongens zich voor deze races, o.a. over de grote zandbul- ten, inspanden. Zaklopen voor jongens, stoelendans voor meisjes, touwttrekken voor jongens en hardlopen (vlaggetjes- teken) voor de allerkleinsten vormden een prettig vertier voor alle leeftijds groepen. Een groepje muzikanten van H.M.V. verzorgde de stoelendans voor de meis jes. Radio Ter Harmsel bracht populaire plaatjes en zo verstreek de middag voor dat men er erg in had. De prijzen be stonden uit snoep. 's Avonds trok een lange en kleurige stoet van kinderen met brandende lam pions begeleid door H.M.V. door een aantal straten van het Kolplan, de kin derrijke jonge buurt die fleur aan ons dorp geeft. Aan het slot volgde een tractatie o.m. beschikbaar gesteld door de Centrale Bakkerij .De Halm" en de speeltuinvereniging. Dit avondgebeuren trok enorme belangstelling. De uitslagen van de kinderspelen luidt als volgt: Fietscross, jongens 69 jaar: 1. Erik Aanstoot, 2. Jan Pieffers, 3. Jan Kamp man. Jongens 1012 jaar: 1. Tonny Haan, 2. Jan ten Velde, 3. Jan Aanstoot. Fietscross met zijspan: 1. August Mül- ler met Herman Hofman, 2. Gerrit den Heijer met Egbert Rozendom, 3. Dinant Aanstoot met Dick Aanstoot. Zaklopen jongens 69 jaar: 1. Fred Akkerman, 2. Dirk Ververda, 3. Wim Tulier 1012 jaar: 1. Hendrik Bronsvoort 2. Rieks Moleman, 3. Erik Groenewoudt. Stoelendans meisjes: Groep A.: 1. Martha Oolbekkink, 2. Leni Schellevis, 3. Wilma Schöppers. Groep B.: 1. Anne ke Gerbers, 2. Truus Molenaar, 3. Ansje Te Amsterdam slaagde voor het Staatsexamen toonkunstenaar dat werd afgenomen door de Nederlandse Diri gentenorganisatie de dirigent van onze plaatselijke Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" de heer J. Plomp te Nijverdal. Het behalen van dit diploma geeft de bevoegdheid tot het geven van muziek- en zangonderwijs op lagere en ulo-scholen. terugkeer naar zijn garnizoen niet meer meedoen gewonnen werd. Zij scho ten enkele malen het maximum. De uit slag werd tenslotte bepaald aan de hand van geschoten steunseries. In hotel Vosman reikte de voorzitter van „De Eendracht", de heer A. Schup- pert, de drie prijzen uit te weten de fiets aan de heer Ten Berge en de draagbare radio aan de heer M. Brinks. Het polshor loge zal aan de heer Flim worden toe gezonden. Het waren in alle opzichten ge slaagde schietwedstrijden. Achterkamp. Groep C.: 1. Marijke v. d. Weerthof, 2. Bea Brinkman, 3. Tonny Mossink. Touwtrekken jongens: 1. Diky Meule- man. 2. Wim Wilpshaar, 3. Bert Groene woudt. Hardlopen met hindernissen jongens en meisjes tot 6 jaar: Ali van Tent, Henk Lonink, Wouter L. Heijewege, Fokko Abma, André Oosterdijk, Ber- told Rodink, Lucien Wilpshaar en Liesje Gerbers. In de speeltuin „De Kol" was het een gezellig feest en genoten de kinderen naar hartelust De schooljeugd trof het dit jaar wel. Vrijdag vrijaf vanwege de geboorte van Z.K.H. Prins Willem Alexander en maan dag daarop geen school in verband met de verjaardag van H.M. de Koningin. Vrijdag een beschuit van „De Halm" met muisjes en boter van de Oranjever enigingen, een sinaasappel van de firma Dikkers en dan nog limonade van de fir ma Wansink, een verjaardagskalender voor de hoogste klassen, een leuk boekje voor de laagste klassen, aangeboden door het gemeentebestuur En dan maandagmorgen amusements films met een traktatie, aangeboden dooi de Oranjeverenigingen! Tegen negenen kwamen de leerlingen van de drie lagere scholen samen voor het raadhuis om en kele liederen te zingen ter ere van de jarige Koningin, onder leiding van de heer J. Kroon. De aubade werd in ontvangst genomen door de burgemeester van Holten, mr. W. H. Enklaar, die in zijn toespraak wees op de betekenis van dit samenkomen van de jeugd en sprak over de band, ge groeid door de eeuwen heen, tussen Ne- Woensdagavond 26 april werd in zaal Boode door de voorzitter de heer B. J. J. Groot Bronsvoort deze avond geopend met een hartelijk woord van welkom. Aanwezig waren o.a. burgemeester Bazen van Bathmen.. burgemeester En klaar van Holten, de wethouders Mark voort en Bleumink, de heer Snijders van de M.L.S. te Hengelo (O), de heer Klaverdijk; hoofd o.l. school Bathmen, oud-leraar de Vries (l.l.s.) ass. van de Voorl. dienst, de P.J.G.O., O.L.M., G.L.M., afgevaardigden van diverse Coöp. Door de heer Wisselink, dir. der L.L.S. werd een terugblik geworpen op de af gelopen jaren. Uit een korte samenvat ting bleek het een vrij gematigd groep je welke ook gelijkmatig dit examen hebben behaald. Alle kandidaten be haalden hun diploma. Het hoogst behaalde aantal punten bedroeg 104 en het laagste aantal 82 punten. Het betrof hier een levendige klas, jongens met iets ondernemerstype. Hierna werd een wedstrijd gehouden in „vrij spreken" door de leerlingen, als Hekkert (Schalkhaar), 2e J. ten Have (Wesepe), en 3e J. Ebbink (Harfsen). Na de pauze werden door burgemees ter P. W. Bazen de diploma's uitgereikt aan de volgende kandidaten: J. Dommerholt, 96 pnt. (Colmschate), J. Ebbink (Harfsen) 96 pnt., J. Flierman (Averlo) 86 pnt., J. ten Have (Wesepe) 95 pntr, W. Hekkert (Schalkhaar) 92 pnt., G. Horstman (Olst) 82 pnt., F. Klein Teselink (Holten) 90 pnt., J. Kloosterboer (Loo-Bathmen) 91 pnt., G. Middeldorp (Wesepe) 96 pnt., B. Rei- link (Schoolt p. Laren) 104 pnt., J. van de Riet (Ambt Delden) 89 pnt., G. Tui- tert (Espe) 100 pnt., H. Veneklaas Slots (Holten) 93 pnt. en B. Vosman (Ok- kenbroek) 92 pnt. Na deze uitreiking wenste de burgemeester hen van harte succes met dit resultaat, eveneens een gelukwens aan dir. en onderwijzend personeel van de school voor het slagen van alle leerlingen. Namens de M.L.S. te Hengelo (O) sprak de heer Snijders. Ook hij felici teerde de jongelui met hun diploma. We hebben goede ervaringen met de Landbouwschool te Bathmen. Jullie derland en Oranje. Er werd een driewerf hoera aangeheven. Na dit Leve de Koningin" gingen de kinderen terug naar de scholen om een filmvertoning bij te wonen. De leerlingen van de Kolschool waren uitgenodigd om in de hal van de Dorpsschool te komen, waar ze zich weldra weer bij hun vroe gere kornuiten geheel thuis gevoelden. De eerste wedstrijd, waaraan „De Berg- vliegers' 'in dit seizoen deelnamen, was de vlucht vanaf Venlo. De duiven werden om 10 uur gelost met N.W. wind. De eerste duif is aangekomen om 11.51.09 uur; de laatste prijswinnende duif om 12.05.29 uur. De uitslag was: 1, 2, 3, 8, 9 en 20 J. W. Willems; 4, 5, 14 L. Gazan; 6 H. Wan sink; 7, 10, 21 D. Müller;. 11, 15, 18, 23 J. Paalman; 12 J. Veldhuis; 16 en 19 G. Steunenberg; 22 M. Lodeweges; 24 H. J. tenWelde. Prijswinnaar was de heer Jo- han Paalman. hebben de tweede stap gezet naar de volwassenheid, d.w.z. een doel naar een bepaalde keuze. Laat het echter niet bij deze stap, doch ga nog verder, want voor een goed ondernemer zal een goede basis nood zakelijk zijn. Wie van jullie de kans heeft een middelbare school te bezoe ken, laat dit dan niet voorbij gaan, dit zal in de toekomst van veel belang zijn. De heer J. E. J. Muilerman sprak na mens alle Coöperaties ter plaatse. Het is niet alleen een felicitatie voor de ge diplomeerden, doch ook voor direkteur en onderwijzend personeel. Spreker hoopte dat het de geslaagden gegeven mocht zijn om in het jaar 2000 nog boer te zijn. al zal het er dan heel anders uit zien dan op het ogenblik. Want ook in de toekomst moeten er boeren blijven. De heer Lubbersen bood zijn geluk wensen aan, mede namens zijn collega Bomans en de bedrijfsvereniging van Bathmen. Voor de afdelingen van de P.J.G.O. werd gesproken door de heer Pot. Oök hij bood zijn gelukwensen aan en wekte de gediplomeerden op om voor zover ze nog geen lid waren dit toch te doen, want dit is aldus spreker een organi satie die bijna iedereen en alles omvat. Namens de leerlingen sprak J. ten Have, welke hartelijk dank bracht aan de leraren. Zij hebben ons heel wat bij gebracht al waren we niet altijd even leergierig. Wij hopen dan ook dat we nog veel profijt mogen hebben van het geen we hier hebben opgedaan. Op deze avond werd tevens afscheid genomen van de heer Lok, verbonden als onderwijskracht aan de landbouw school. Vorig jaar hebben we afscheid moe ten nemen van de heer de Vries wegens pensioengerechtigde leeftijd, aldus de directeur nu nemen we afscheid wegens vertrek. De heer Lok is benoemd aan de MEAO school in Arnhem. Namens col lega's en schoolbestuur onze hartelijke gelukwensen met deze benoeming en onze hartelijke dank voor al hetgeen U voor onze school hebt gedaan. We hopen van harte dat het U goed zal gaan. Als blijk van waardering namens col lega's, schoolbestuur en de beide hoog ste klassen van de school werd de heer Lok een boekenbon aangeboden. Mevr. Lok (arts te Deventer) kreeg een bou quet bloemen aangeboden. De heer Lok bracht hartelijke dank voor deze grote verrassing. „De taak, die ik op mij heb genomen, zal beslist niet lichter zijn doch ik zal hiervoor zwaar moeten tillen. Mijn grote dank aan de O.L.M. voor de kans welke ze mij destijds hebben gegeven om weer in het onderwijs verder te gaan", aldus spreker. Burgemeester Mr. W. H. Enklaar reik te namens het Hoofdbestuur van de O.L.M. het traditionele geschenk, het boek van „Overijssel" uit, aan de beste leerling, B. Reilink (Schoolt), vergezeld van z'n gelukwens. „Dit diploma is wel een grote stap. maar er zullen nog vele stappen verder ondernomen moeten worden" aldus de burgemeester. Wij moeten ons goed voorbereiden op de moeilijke taak welke ons in de toe komst nog wacht. Grote waardering had de burgemeester voor de school in Bath men welke een goede school is. Namens het Hoofdbestuur veel dank voor het geen is gedaan voor de opleiding ten gunste van de boerenstand. Tot slot sprak de direkteur, de heer Wisselink. Het is aldus de direkteur een goede gelegenheid deze laatste avond de leerlingen toe te spreken in het bij zijn van de ouders. Er zijn 4 dingen waar het in het leven op aan komt en deze beginnen 4 x met de hoofdletter K, nml. Kennis, Kunde. Karakter en Kracht. Bij de aansluiting van theorie op praktijk zijn de eerste twee heel be langrijk, daarna Karakter, een wil om •iets te bereiken. Wanneer kennis, kunde en karakter samengaan, dan heeft men kracht. Ik hoop dat U dit alles waar kunt maken en dat U onder Gods zegen mag op groeien tot kerels. Hartelijk dank aan de ouders voor het vertrouwen gesteld in deze school. Ook Gemeentebestuur en onderwijzend personeel hartelijke dank voor het teamwerk Het bestuur en personeel heeft gemeend dit jaar een boekwerk uit te reiken, voor de presta tie met de hoogste wilskx-acht, hetgeen betrof de leerling J. Dommerholt. Tot slot bracht de voorzitter hartelijk dank aan allen en wenste de heer en mevr. Lok een goede toekomst in de nieuwe loopbaan. Feuilleton door Tom Lode wijk 6) „Meisjes die fluiten!" riep hij. „Krijgen jongens met duiten", gaf Anneke terug. „Je moeder zei het anders." „O ja, moeder zei: meisjes die fluiten en koeien die loeien zijn zelden de goei- en." Anneke kwam met koffie en zelfge bakken boterkoek „ter ere" zoals ze zei. En Oom Simon vertelde van de ontmoe ting met zijn zuster. Kees en Kas, na de nieuwe oom genoegzaam te hebben op genomen, gingen de straat op. En zo trof Pieter het stel in zeer genoeglijk gesprek. „Ome Simon", lacht hij. „Ja, dat bent u nog altijd voor ons." „Zo jong, voor jou dus ook. Dus je hebt Anneke aan de haak geslagen." „Zij mij." „Bof je mee." „Vindt, u ook niet? Vrouw van me, is er voor mij nog een beetje prut in de koffiepot?" Anneke stond al op. Pieter en de gast keken elkaar eens aan. „Zit u nogal op uw gemak?" vroeg Pieter, overbodig. „O jong, ik zit hier of ik hier alle da gen kom." „Dat merk ik ja. Nou, kómt u alle da gen!" „Nou, dat zal niet zó gemakkelijk gaan. Maar als jij 'et niet erg vindt, nou, dan val ik hier zo af en toe wel es binnen." „Hoe vaker hoe liever", meende Pieter, „als Anneke het niet te veel last vindt. Dank je wel, meisje. Boterkoek? Zelf ge bakken? D'r moet bezoek komen", klaag de hij zijn nood, „wil ik es iets extra's krijgen." „Was vrijgezel gebleven, zoals ik", zei oom Simon. ,,U krijgt tóch boterkoek, wilt u zeg gen. Trouwens, bij Ben zal het u ook nergens aan ontbreken." .Ontbreken? Lieve help!" Oom Simon zuchtte. „Da's net als op de boot. Alle dagen feest." „Kom ik aan met m'n schamele boter koek", zuchtte Anneke. „Dat is een recept van je moeder", wist oom Simon, „ik was er altijd dol op en ik heb ze tientallen jaren niet ge proefd. Ik zou nog wel een stukje lus ten." „Al eet u de schaal leeg", zei Anneke grootmoedig. „Dus ik heb wél in de roos geschoten." „Dat heb je zeker. Maar ik eet de schaal niet leeg, want die knapen van je lusten ook wel wat. Dan heb je er nog een, niet?" „Ja, Simon. Die heet naar u." „Ha! Hij straalde opeens. „Dus jullie hebt nog wel aan je ouwe oom gedacht?" „Ach loop! We waren altijd zo blij als u kwam. En heus niet alleen om de drop, en het koningsbrood, of het zoethout, of hoe al die rommel heette die we moch ten kopen in het snoepwinkeltje van Daatje." ..Leeft die nog?" „Supermarkt van Albert Heyn", wist Pieter. „Geen lol meer aan te beleven. Maar ik weet hier in de büurt nog van die dorpjes en daar heb je van die win keltjes. Een raam en een deur met een belletje. En daar staan nog van die stop flessen met heerlijkheden." „Dan moet ik es met jou op stap." „Dat kan. Binnenkort krijgen we va kantie. Kunt u nog fietsen?" „Jij hebt geen auto hè?" „Een arme schoolmeester zeker." „Nou, fietsqn ben ik nog niet verleerd, al is het hier een stuk drukker. Ik zal wel een karretje opscharrelen. Want lo pend of op de fiets, dan zie je nog es wat." Anneke constateerde met diepe vol doening dat haar man en oom Simon het samen „best geschoten" hadden en kon ze rustig aan elkaar overlaten, ter wijl zij in de keuken bezig was met de maaltijd. Ze hoorde luide stemmen in de kamer en constateerde dat Simon inmid dels was thuisgekomen, en even latei- verscheen deze jongeman dan ook in de keuken om hongerig als altijd te kijken „of er iets te snaaien viel", zoals zijn vader het uitdrukte. „Zo jong. Heb je kennis gemaakt met je oom?" „Ja nou. Best geschikt, dacht ik zo. Is er al wat?" We gaan straks eten." „Moeder, ik sterf van de honger." „Hier," zei Anneke, „hier staat nog een prakkie, dat heb ik voor je opgewarmd." „Rooie bieten," zei Simon eerbiedig, „nou, dat zullen we even soldaat maken." Anneke had een kleur van opwinding. Oom Simon kwam eten, en hoe was hij het gewend? Ze wist hoe het bij Ben zou zijn. En wat had zij te bieden? Ze kook te lekker, dat werd haar door man en kinderen om strijd verzekerd, maar een eenvoudige burgerpot, zoals haar moeder zei. Wat moest je van een onderwijzers salaris? Maar nu Oom Simon daar zo gezellig bij haar in de kamer zat en gesmuld had van haar boterkoek, viel opeens een groot deel van de zorg van haar af. Hij moest hen maar nemen zoals ze waren en ze kreeg de indruk, dat hem dat he lemaal niet zwaar viel. Toen hij aanschikte aan de dis, keek hij vergenoegd de tafel rond. Kas en Kees flankeerden hem, want dat waren vurige vereerders van de nieuwe oom geworden. „Zo", zei hij, toen hij de geur van de soep opsnoof, .en wil je nou wel geloven Anneke, dat ik nóu eigenlijk pas goed weet, dat ik weer in Holland ben? Ik voel me of ik niet weggeweest ben, sinds ik vroeger bij jullie kwam eten, toen je goeie vader nog leefde. Beste vent was dat." (wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 2