Bloemenmagazijn Vincent officieel geopend BUIIW WIT '66 BOEKTE QUOTE ZE6E Smaakvolle inrichting Achilles 4-Holten 2 0-1 Holten I won door een strafschop Burgemeester opende „De Bouwhal" Dienstweigeren. Ja of neen? Supportersvergadering voetbal verzet Afdeling Twente K.N.V.B. Zaterdag 29 april 1967 HOI/PENS NIEUWSBLAD Onder grote belangstelling opende de burgemeester, Mr. W. H. Ènklaar don derdagmiddag het bloemenmagazijn annex potterie van de heer Hans Vin eent in het voormalige herenhuis van de familie Vincent aan de Dorpsstraat bij de spoorwegviaduct. De 12-jarige Ineke, zusje van de heer Vincent, bood de bur gemeester de sleutel aan en mevr. En- klaar een prachtig handboeket. In zijn toespraak, die de burgemeester met zijn gelukwensen gepaard liet gaan, wees Mr. Enklaar er o.m. op, dat het voor de heer Vincent en zijn moeder toch wel een bij zondere dag moet zijn, nu in het Vin centhuis weer een Vincent een bloemen- zaak heeft geopend. In de gemeente Holten, die hoe langer hoe sterker gaat groeien eerst was die groei 100 inwoners per jaar, maar de laatste jaren al bijna 200 ligt er voor de middenstand een goede boterham. Het geld ligt a.h.w. op straat, wanneer de zakenman maar bij de tijd blijft. Als ik deze zaak bezie dan geloof ik, aldus de burgemeester, dat U er wel iets van begrepen heeft. Een zaak moet een pret tige indruk maken en de mensen moe ten waar voor hun geld krijgen. Vooral voor mevrouw Vincent moet het prettig zijn te weten, dat weer een van haar kinderen een bestemming heeft gevon den. Met de beste wensen voor de nieuwe zaak gaf de burgemeester de sleutel weer terug. De voorzitter van de Holtense Han delsvereniging, de heer W. ten Berge, herinnerde er aan, dat dit reeds de vier de nieuwe zaak is, die dit jaar geopend werd. Hij noemde dat een verheugend verschijnsel bij de vele bedrijfssluitin gen waarover men in de kranten leest. De middenstand gaat zich steeds meer specialiseren en in dat opzicht is de ope ning van een speciale bloemenzaak, die zo smaakvol is ingericht, als deze, dan ook een verblijdend verschijnsel. Ten slotte zei Mr. Enklaar als voor zitter van de V.V.V. bijzonder blij te zijn, Zondag j.l. werd de belangrijke wed strijd Achilles 4 uit Hengelo tegen Hol ten 2 gespeeld. Indien Achilles deze wedstrijd zou winnen, zou dit tévens voor hun het kampioenschap in afde ling 3 E betekenen. Holten 2 heeft ech ter aan deze droom voorlopig een einde gemaakt. Direct vanaf de aftrap was het een levendige en' goede wedstrijd. Achilles ging aanvankelijk sterk in de aanval. De Holter verdediging kon zich in deze periode staande houden en wist zelfs nog goede tegenaanvallen op te bou wen. Holten kwam meer en meer voor het Achilles doel en deze aanvallen wa ren niet van gevaar ontbloot. Het was een goede en sportieve wed strijd. Achilles was technisch de betere, doch Holten kon door het harde werken zich goed aan de tegenstander optrek ken. De achterhoede van Holten moest in deze wedstrijd veel werk verzetten en heeft dit dan ook op uitstekende wijze gedaan. Ongeveer in de 30e minuut ontstond er een doelworsteling voor het Achilles doel. De bal sprong voor de voeten van H. Wansink en deze schoot de bal on houdbaar in, (0i). Achilles ging hierop sterk in de aan val, doch zij liep herhaalde malen in de buitenspelval van Holten. Toch kwamen zij tot gevaarlijke schoten, doch keeper Johan Jansen, die deze wedstrijd in uit stekende vorm was, wist alle schoten op sublieme wijze te stoppen. Hij was voor Holten de grote uitblinker. Na de thee ging Achilles in de aanval en probeerde de achterstand weg te wer ken. De gastheren liepen echter steeds vast op de hechte verdediging van Hol ten. Holten kwam hiertegenover nog tot gevaarlijke uitvallen, daar Achilles soms wat te ver opdrong. Hierdoor kreeg H. Jansen in de tweede helft enkele goede kansen. Bij één daarvan kon de keeper van Achilles nog juist redding brengen en bij de andere doorbraak miste Jansen de kans om de voorsprong0 te vergroten. In de laatste minuten kwam Achilles sterk opzetten, doch er kwamen geen doelpunten meer, zodat de wedstrijd ver diend door Holten met 01 werd gewon nen. Vijf minuten voor het einde raakte middenvoor H. Wansink aan zijn hoofd gewond, bij een botsing met de keeper. Hij werd vervangen door A. v. d. Maat. Door deze overwinning staat Holten gelijk met Achilles in afdeling 3 E. Het ziet er naar uit dat Holten en Achilles een beslissingswedstrijd moeten spelen. Éen opmerkelijk feit is nog dat Holten 2 in deze competitie geen enkele uit wedstrijd heeft verloren. wanneer de gemeente zich doormiddel van haar winkelstand goed weet te pre senteren. Deze toespraken hadden plaats temid den van een rijkdom aan bloemen, die op artistieke wijze in dit geheel ver bouwde pand waren opgesteld. De grote winkelpui heeft daaraan een geheel an der aanzien gegeven. Behalve bloemen en planten, bloemzaden eri dergelijke voert de heer Vincent bijpasssend glas- en aardewerk o.a. het origineel Delft's wit, aardewerk van Zaalberg en Mobach, Makkumeraardewerk en oude Twentse gebruiksvoorwerpen. Aan het slot van de gezellige receptie bracht de heer Vincent de burgemeester en de heer ten Berge dank voor hun woorden, en dankte hij vooral ook de vakmensen van de Fa. A. Koopman Zn., Fa. Gervedink Nijhuis en Broek- maat en Ooibekkink voor de snelle wijze waarop zij de verbouwing tot stand had den gebracht. Het eerste van Blauw Wit '66 dat veertien dagen daarvoor (8/4) met heel veel moeite in Hengelo met 1—0 won, heeft zaterdagmiddag op eigen terrein bij ,,De Poppe" een zeer royale zege behaald op Juliana 2 al leek het hierop met de rust (2—2) niet op. De Hengeloërs kwamen in de tiende minuut aan een doelpunt doordat doel man Jan Heuvink zich verkeek (of he lemaal niet zag) op een afstandsschot van de Juliana rechtsbinnen. Vijf minuten na deze openingstreffer werkte de linksachter van Juliana bij een verwarrende situatie de bal in eigen doel 11doch 2 minuten daarna werd het 12 toen doelman Heuvink een tam balletje liet glippen. Vlak voor het „thee-signaal" van scheidsrechter v. d. Berg bracht Leo Steggink met een kopbal de partijen op gelijke voet (22). Na de rust kwam Juliana er helemaal niet meer aan te pas. Technisch waren ze stukken minder als voor de rust en het plaatsen liet heel veel te wensen over. Bij uitzondering kwamen ze nog tot een goed opgezette aanvalsactie doch de Blauw Witte achterhoede werd niet voor moeilijke problemen gesteld. Van de zeven doelpunten die na de rust werden gescoord nam Leo Steggink er maar liefst 5 voor zijn rekening. Her man ter Beek schoot direct na de rust raak en Herman Heuvink zorgde voor het achtste Blauw Wit doelpunt. Links buiten Schöppers kreeg deze middag een groot aantal hoekschoppen te nemen en hij deed dit subliem. De tweede editie van Blauw Wit '66 ging in Nijverdal kansloos onder tegen kampioenskandidaat DES 5. Tegen de 9 rood-zwarte doelpunten bracht Blauw Wit er twee op. het scorebord. De Blauw Witte junioren waren in de thuiswedstrijd tegen RKSV uit Rijssen goed op schot en ze hadden met dezelf de moeite (met wat meer zelfbeheersing bij opgelegde kansen) met 12—0 of 15—1 kunnen winnen. Het bleef nu bij 91. De doelpunten werden gemaakt door Ab Jansen (4x), Winnie Müller (3x) en Arie Krijgsman en Johan Schuppert elk 1 keer. De voor de Blauw Witte pupillen ge plande uitwedstrijd tegen WW (Henge velde) werd uitgesteld. STANDEN: Excelsior 3 1422 Enter Vooruit II 1522 Sp. Rijssen I 1521 Blauw Wit '66 I 18—20 DES III 16—17 Denekamp I 1113 Juliana II 1612 Sportlust III 1411 Hulzense Boys II 1411 Achilles II 1511 Sparta IV 142 Pupillen: Excelsior g 1422 WW e 12—20 GFC f 13—19 Blauw Wit '66 13—13 Hector d 1313 Holten d 1413 Enter Vooruit c 1211 Sp. Rijssen d 117 Rijssen V. e 147 Enter d 114 Twente d 13— 3 Blauw Wit II en de junioren bezetten in hun afdelingen resp. de voorlaatste en de negende plaats. Holten 1 heeft het tegen Zenderen V., dat op de één na laatste plaats van de ranglijst staat en in degradatiegevaar verkeert niet verder kunnen brengen, dan een benauwde 10 zege. Dit resul taat was tenslotte nog te danken aan een penalty toen Van Iersel in het strafschop gebied de bal met de hand wegsloeg en scheidsrechter Van Mill naar de witte stip wees. Dat was in de 21e minuut van de tweede helft nadat de Holtenaren bijna vijftig minuten lang voortdurend het doel van de gasten bestookt hadden, zonder dat dit meer opleverde dan een groot aantal hoekschoppen. De wedstrijd begon met een op- en neergaand spel van beide ploegen, maar PROGRAMMA: Het tweede van Blauw Wit krijgt za terdag Sportclub 2 uit Rijssen op bezoek. De Rijssenaren verloren in deze compe titie nog maar drie keer en hebben nog een zeer goede kans op de titel in de derde klasse F. Blauw Wit mot niet in staat worden geacht om deze kans te verkleinen. De wedstrijd die zal worden gefloten door scheidsrechter J. N. Caro begint om 4 uur. Het „voorgerecht" zal om 3 uur wor den opgediend door de Blauw Witte pu pillen en de pupillen van het Rijssense Excelsior. Deze jongelui bezetten de eerste plaats in de afdeling L en zullen beide puntjes wel opeisen. Blauw Wit zal zeker niet zonder meer aan deze eis voldoen. Eén puntje zou een prachtig resultaat zijn. Zaterdag Holten a - Bornerbroek a Holten c - DES e Vesos c - Holten e Zondag: Holten 4 - Haarl, Boys 4 4.00 uur 2.45 uur 10.00 uur 2.30 uur Nadat hem door de 13-jarige André Damming de sleutel was overhandigd heeft burgemeester mr, W. H. Enklaar donderdagmiddag aan de Pannenbakkers- straat (Industrieterrein) de bouwhal ge opend die werd gebouwd door de firma Damming te Hollandscheveld en Keuken kamp te Lemelerveld. In zijn korte toespraak sprak mr. En klaar zijn vreugde uit over deze bouw die hij een aanwinst voor Holten noemde. Het is voor Holten een volkomen nieu- Men schrijft ons: Op maandag 8 mei, 's avonds om 8 uur wordt in hotel Holterman (kleine zaal) een avond gehouden waar gesproken zal worden over enige facetten van 't dienst weigeren. Elk jaar gaan vele duizenden jonge mensen als soldaat in het leger. Overal in Nederland worden avonden be legd (ook in Holten) waar de toekom stige militairen voorbereid worden op hun taak in de dienst. Deze avonden worden georganiseerd en gesubsidieerd door de overheid. Een avond waar gesproken zal worden over dienstweigeren, wordt niet door de overheid georganiseerd. Derge lijke bijeenkomsten worden vaak georga niseerd iof door instellingen die voor de vrede werkzaam zijn, ,of door particulier initiatief. Gebleken is dat ook in Holten wel belangstelling bestaat voor een der gelijke avond. De bedoeling is dat de heer C. Lont uit Deventer een inleiding zal houden over bepaalde motieven tot dienstweigeren. Daarna zullen er allerlei vragen gesteld kunnen worden. Misschien kan er op die manier dan een goede discussie ontstaan. Welke mensen worden er eigenlijk ver wacht. In de eerste plaats de jonge men sen zelf, die binnenkort in dienst moeten of die nog gekeurd moeten worden. In de tweede plaats de oudere mensen, d.w.z. die op de één of andere manier contact hebben met de jeugd. En wie heeft dat niet? U ziet het: iedereen is welkom. Ook die mensen die voor dienstplicht zijn. Dit verlevendigt ongetwijfeld de discussie en de objectiviteit! we zaak die geen concurrentie heeft te duchten. De z.g. „Doe het zeivers" zijn zeker blij met deze bouwhal waar zij de gelegen heid krijgen om kleine klusjes in orde te maken. Met het stichten van deze bouwhal zul len de plaatselijke timmerlieden zeker content zijn want men zal hen nu met kleinigheden niet meer lastig vallen. Het is zinvol om vrije tijd wanneer de tijdelijke recessie afneemt zal de werkweek nog korter worden produc tief te maken en de levensvreugde te ver hogen. Mr. Enklaar wenste tenslotte namens het gemeentebestuur de firma's Damming en Keukenkamp goede zaken in het nieuwe bedrijf. Bij de heer W. ten Berge die namens de Holtense Handelsvereniging het woord voerde was de vraag gerezen „Zou een dergelijk bedrijf voor Holten wel nut hebben?" Nu hij het bedrijf in ogen schouw heeft genomen en precies weet waarom het gaat luidt zijn antwoord: be slist wel. De beide firma's gaan vanuit dit bedrijf ook handel drijven en dé handel heeft in Holten dat vanouds een han delsdorp is altijd goed gefloreerd. De heer J. G. van Lindenberg, die als eige naar van het bungalowbedrijf „De Win- kelberg" op bouwgebied met de heer Damming zaken deed noemde de bouw van de nieuwe hal een stuk baanbrekend werk waarbij de Holtense gemeenschap gebaat is. De heer Damming die mede namens zijn compagnon de heer Keuken kamp en de bedrijfsleider van „De Bouw hal" de heer Veenstra het woord voerde sprak woorden van dank tot het college van B. en W. en de dienst van gemeente werken voor de medewerking bij het rea liseren van de bouwplannen en tot allen die aan de bouw hebben meegewerkt. al spoedig bleek, dat de thuisclub een belangrijk veldoverwicht bezat. Zenderen Vooruit zette echter alles op de defensie blijkbaar met de bedoeling te trachten er een gelijkspel uit te slepen tegen de kam- pioens-candidaten. Vooral in de eerste helft heeft doelman Pasop weinig te doen gehad. Hoe de Holtenaren hun aanvallen ook opbouwden de vijandelijke defensie wist van geen wijken. Bovendien had de thuisclub deze middag ook weinig geluk. Met blanco stand weid gedraaid. Na de hervatting was het spelbeeld in zoverre gewijzigd, dat de bezoekers wat beter kwamen opzetten en probeerden 'n doorbraak te forceren als de Holtenaren in hun drang om hun veldmeerderheid in een doelpunt om te zetten wat al teveel naar voren kwamen. Hun voorhoede mis te echter voldoende aanvalskracht. De strafschop, die in de 21e minuut werd toegekend, was volkomen verdiend. Wim Nijenhuis schoot hem zuiver in de linker hoek (10). Vooral vanaf dat moment weiden de aanvallen van de bezoekers gevaarlijker, maar ook Holten bleef aan dringen zonder dat dit resultaat pplever- de. De gladheid van het terrein was er dikwijls de oorzaak van, dat de aanvallen niet nauwkeurig genoeg konden worden opgezet. Er ging een zucht van verlichting door het talrijk publiek toen de scheids rechter het einde floot. Het was geen beste wedstrijd. De vergadering van de supportersver eniging der voetbalvereniging Holten, die vastgesteld was op vrijdag, 28 april, is in verband met de geboorte van een prinsje verschoven naar dinsdag, 2 mei zelfde plaats en uur. In afdeling 1 B waren maar twee wed strijden vastgesteld. Door haar overwin ning op Zenderen Vooruit is Holten nu weer aanvoerder geworden van de rang lijst, doordat zij een wedstrijd meer ge speeld heeft dan Hector, dat deze zon dag vrijaf had. Dooi* een 52 overwin ning op Rijssen Vooruit is U.D. (Weer- selo) naar de 4e plaats opgeschoven. De ranglijst ziet er nu als volgt uit: Holten Hector Delden U.D. Rood Zwart Twenthe S.O.S. Rijssen V. KSCV Zenderen V. RKSV 18 11 4 3 26 48-27 17 10 4 3 24 34-15 16 8 4 4 20 38-25 17 7 4 6 18 36-39 16 6 4 6 16 26-27 17 4 8 5 16 29-36 18 5 6 7 16 34-38 17 4 7 6 15 23-30 16 5 4 7 14 25-25 15 4 1 10 9 18-36 15 1 6 8 8 15-28 OFFICIËLE PUBLIKATIES De voorzitter van de woonruimte commissie maakt bekend dat de zitting der commissie in verband met de do denherdenking niet op woensdag 3 mei 1967, maar op woensdag 10 mei d.a.v. zal worden gehouden. Holten, 28 april 1967. De voorzitter voornoemd, J. Kroon. Burgemeester en wethouders van Hol ten, wijzen bewoners van woningwet woningen in deze gemeente erop, dat indien zij voor een 4 slaapkamerwoning zonder centrale verwarming van de 49 in het Kolplan Oost in aanbouw zijnde wo ningwetwoningen in aanmerking wen sen te komen zij zich daartoe vóór 8 mei a.s. ter gemeentesecretarie, afdeling huisvesting voor het verkrijgen van na dere inlichtingen dienen aan te melden. De voorlopige huurprijs is als volgt samengesteld: Huur woning ƒ22,55 Huur geyser 0,65 Centr. antenne-systeem 0,25 Onderhoud voortuin 0,30 Totaal ƒ22,75 Holten, 28 april 1967. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaaf, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. OPHALEN HUISVUIL Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter kennis van belangheb benden, dat in verband met de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin en Hemelvaartsdag het huisvuil niet op maandag, 1 mei en 4 mei maar op resp. dinsdag 2 mei en vrijdag 5 mei zal wor den opgehaald. Holten, 28 april 1967. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. RECTIFICATIE STORTEN VAN VUIL OP DE GEMEENTELIJKE STORTPLAATS In het Holtens Nieuwsblad van 22 april j.l. is het uur van openstelling op zaterdag van de gemeentelijke vuilnis stortplaats niet juist weergegeven. Op zaterdag is de stortplaats n.l. ge opend van 13.30—14.30 uur in plaats van 11.30—14.30 uur. OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend dat in verband met een op donderdag, 4 mei 1967 (Hemel vaartsdag), te houden motocross in de buurtschap Beuseberg de navolgende wegen, alsmede de op het circuit uitlo pende wegen vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur voor alle weggebruikers, behalve voet gangers, gesloten zullen zijn: 1. BRENDERWEG, het gedeelte, lopen de vanaf de Kwintenweg tot aan de Evert jesweg; 2. EVERTJESWEG, het gedeelte lopende vanaf de Beusebergerweg tot aan de Langstraat; 3. BOSCHWEG, het gedeelte, lopende vanaf de Evertjesweg tot aan de Zuurbergweg; 4. ZUURBERGWEG, het gedeelte lopen de vanaf de Langstraat tot aan de Boschweg; 5. KWINTENWEG, het gedeelte, lopen de vanaf de Beusebergerweg tot aan de Brenderweg. Op genoemde donderdag zal voor de Langstraat, de weg lopende van de Rijksweg 44 (Holten-Markelo) tot aan de Gagelweg en voor de Beuseberger weg, vanaf de Vogelweg tot aan de Wil- genweg, voor beide zijden van deze we gen tijdelijk een stopverbod worden in gesteld. Voetgangers (zonder honden) worden tot het terrein toegelaten. Auto's, moto ren, bromfietsen en fietsen moeten el ders worden geparkeerd. Holten, 28 april 1967. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. BESTEMMINGSPLAN HOLTEN De burgemeester van Holten maakt bekend, dat gedeputeerde staten van Overijssel bij beschikking van 3 april 1967, nr. 82561, 4e afdeling, goedkeuring hebben verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 25 mei 1966, nr. 1869, tot vaststelling van het bestemmings plan Holten, behoudens voor zover dit strekt tot vaststelling van het op de kaart roodomrande gedeelte en van de voorschriften artikel 3, artikel 4, lid 2, sub b-b en c en sub d-b en c, artikel 8, sub c, artikel 11, sub a en artikel 27, sub c de woorden „1 jaar eventueel", waar aan goedkeuring is onthouden. Het besluit van gedeputeerde staten, alsmede het bestemmingsplan met de bijbehorende toelichting en voorschrif ten liggen met ingang van 2 mei 1967 gedurende een maand ter gemeentese cretarie voor een ieder ter inzage. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedeputeer de staten hebben gewend, kunnen gedu rende die termijn bij de Kroon beroep instellen. Eveneens zijn daartoe bevoegd zij, die bezwaren hebben tegen voormelde ont houding van goedkeuring door gedepu teerde staten. De beroepschriften moeten worden ge richt aan H.M. de Koningin en kunnen worden ingediend bij de Minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening te 's Gravenhage. Holten, 28 april 1967. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 4