Wilt IJ De kortste weg op de hoogte blijven met alles wat er in uw omgeving gebeurt9 Holtens Nieuwsblad HERKLASSIFICATIE VERBETERDE GEBIEDEN WATERSCHAP SALLAND Romance rond artikel 17 C.O.C. boeide met subliem spel Grote belangstelling filmavond Zwemclub Twenhaarsveld Motocross te Holten op Hemelvaartsdag Verbeieringswerken waterschap Salland HET BLAD, DAT U LOUTER VOORDEEL BRENGT! naar klant J Zaterdag 15 april 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD Eet Verenigd College van het water schap „Sallaaid" vergadert dinsdag, 18 april des avonds acht uur in het water schapshuis te Olst. Op de agenda staan o.m. de definitieve vaststelling aantal klassen in de verbeterde gebieden, als mede de daarbij behorende verhoudings- cijfers, de voorlopige herklassificatie ver beterde gebieden, alsmede van de over gangsgebieden klassificatie en het verbeteringsplan der waterbeheersing. Vier dames en vier heren, leden van de Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." heb ben zaterdagavond in gebouw „Reho- both" plm. 200 bezoekers ruim 2 uur ge boeid met het 3 bedrijven tellende blij spel „Romance rond artikel 17" van Jo- han Zonruiter. Het stuk speelt in een van de bad plaatsen aan hét Noordzeestrand waai de familie Braspot en Bibbets met va kantie zijn. Sonja (Gerrie Beldman) de 20-jarige dochter van de heer en mevr. Braspot (G. Aanstoot en mevr. Heijerman-Stam) veroorzaakt op een zekere dag grote op schudding en sensatie als zij in het wa ter van de Buitenhaven valt. Voordat zij „te water ging" had ze echter gezien dat de monteur Sjef Haan§tra (Henk Lan- deweerd) met wie ze de vorige avond had gedanst in de buurt was en Sjef die het „ongeluk" ziet gebeuren duikt met een de Buitenhaven in en weet Sonja van de verdrinkingsdood te redden. Als Sonja van de schrik is bekomen vertelt ze aan haar vader en moeder en aan oom en tante Dibbets (Jan Stam en Gerrie Kolkman) wat haar is overko men en tijdens dit uitvoerig verhaal blijkt duidelijk dat amor in de omgeving- van en in de Buitenhaven z'n rol heeft meegespeeld. Tante Dibbets voelt zich hier weinig verguld mee zulks in tegenstelling met haar man de gepensioneerde referen daris van het ministerie van Sociale Zaken. Ook de moeder van Sonja is er niet bepaald gelukkig mee en ze vindt Sjef maar een brutaal jongmens. Sjef die zich, mede doordat badgast Renee Wezeling (Rien Landeweerd) ook om de gunst van Sonja komt dingen, in de verdediging voelt gedrongen schrijft de vader van Sonja een brief waarin hij krachtens artikel 17, derde lid van de wet op de Strandvonderij aanspraak maakt op Sonja. In dit artikel staat im mers dat alle bergingsrechten op roe rende, zowel als onroerende goederen toe vallen aande persoon of personen, die de berging hebben verricht. Voordat echter Sonja door vader en moeder Braspot aan Sjef wordt „toege wezen" stroomt er nog heel veel water door de Buitenhaven en doen zich in het hotel-pension in Noordwijk waar kamermeisje Leni (Marry Reinink) kof fie en thee serveert en op het strand tal van komische scènes voor. Voor de vlotte presentatie van deze Romance rond artikel 17 werden spe lers, regisseur Js. Beldman en grimeur kapper Drent zeer terecht met een spon tane ovatie beloond. „C.O.C." speelde deze avond op invita tie van de commissie „Jeugdontspan" ning" namens welke commissie de heer J. H. van Engbrink een woord van wel kom en een slotwoord sprak. Ter uitvoering van het besluiut van 22 februari 1967 regelende het aantal klassen ten aanzien van de omslagheffing is de zgn. verbeterde gebieden (gereedgekomen tot het voorjaar 1967) heeft het dagelijks bestuur de daarvoor in aanmerking ko mende gronden, naar bedoelde indeling, doen herklasseren. Niet alleen werden de verbeteringsgebieden Lettele en Okken- broek opnieuw ingedeeld, ook grote delen van de zgn. overgangsgebieden I en II zijn geherklasseerd. Voorts gebieden, waar in de loop van 1966 een dusdanige waterstaatkundige en cultuurtechnische toestand na het uitvoeren van verbete- ringswerken ontstond, dat herklassering alleszins gerechtvaardigd is. De uitkom sten zijn in klassificatieregisters per ka dastrale gemeente vastgelegd en worden, na de voorlopige vaststelling door het Verenigd College, ter visie gelegd van de ingelanden. Het ligt in het voornemen van het D.B. ook enige zitdagen te houden in de verbeterde gebieden, waar de ingelan den desgewenst terzake kunnen ontvan gen. De aantallen hectaren in de verschil lende klassen van de belangrijkste ka dastrale gemeenten in het waterschap znij volgens het ontwerp-besluit: Diepen veen: klasse 1, 216, klasse 2, 297, klasse 3, 243, klasse 4, 128 onbelast 11 ha totaal 898 ha. Heino: resp. 741-551-487-213-1%, totaal 1995 ha, Hellendoorn: 93-126-135-126, on belast geen, totaal 481 ha, Holten: 392- 631-432-289-7, totaal 1753, Raalte: 394-533 -433-174-1%, totaal 1538 ha, Wijhe: 729- 409-424-64-21, totaal 1646 ha, Dalfsen: 482-255-130-25-19, totaal 912 ha, Bathmen 22-13-4-geen-0,28, totaal 41 ha. Gebouwde eigendommen in belastbare opbrengsten: Bathmen f 605,Dalfsen f 17.519,Diepenveen f 15.609,Heino f 59.190,—, Hellendoorn f 4.147,— Holten f 33.681,—, Raalte f 24.886,—, Wijhe f 24.888Zwolle f 89,— en Zwoller kerspel f 1.461,—, totaal f 182.147,—. De zaal van stationskoffiehuis Kalfster- man wes geheel gevuld, toen voorzitter Arendshorst de filmavond, georganiseerd door Zwemclub Twenhaarsveld en het bestuur van de afdeling Twente-IJssel- streek van K.N.Z.B., opende. Hij verwelkomde speciaal de heer Mol, zwemcoach en propagandist van de K.N.Z.B., en de heer Beumer uit Olst, afgevaardigde van het kringbestuur. De heer Mol draaide de films en verzorgde het commentaar, uiteraard zeer deskun dig. De eerste film gaf een overzicht van de Europese zwemkampioenschappen in Utrecht van het vorig jaar. Hoogtepun ten: het behalen van de gouden „plak ken" door Ada Kok, Betty Heukels en de meisjes van de estafetteploeg 4x 100 m wisselslag. De volgende film ging over 'n voor Holten onbekende tak van de zwem- sport, namelijk het kunstzwemmen. Goe de ritmiek, ademhalingstechniek en uit houdingsvermogen maakten deze kleu renfilm, met mooie onderwateropnamen, tot een lust voor het oog. De derde film lietde training zien van het Hongaarse waterpoloteam. De spelers, die tot de bes te va nde wereld behoren, lieten hun per fecte techniek zien tijdens de balbehande ling, het schieten, het snelle zwemmen, terwijl de keepers hun kunnen apart de monstreerden. De laatste film, opnieuw in kleuren, was opgenomen tijdens de wedstrijden te Soest, ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Zwembond. De verschil lende zwemslagen werden goed belicht en waren duidelijk te volgen. Na afloop van de films bedankte de voorzitter de heer Mol voor zijn komst naar Holten, waarna deze antwoordde en zei dat hij de a.s. zomer wel opnieuw naar Holten wilde komen om een trai ningsavond te leiden. De heer Beumer nodigde daarna de zwemclub uit om deel te nemen aan zwemwedstrijden, die het komende sei zoen in deze kring zullen worden ge houden. De voorbereidingen voor de motocross, die hier op Hemelvaartsdag, 4 mei, op het prachtige circuit op de Zuurberg ge houden zal worden, vorderen goed. De commissie, die deze motocross organi seert heeft daaraan al heel wat verga deringen gewijd. Voor het eerst zullen aan dit jaarlijks motorsportevenement senioren in de 350cc-klasse deelnemen. Van de veertig aangeschrevenen zijn er drie en twintig internationalen. Van een aantal hunner staat de deelname zo goed als zeker vast. Verder is een grote deelname te verwachten van juniores in de 250cc-klasse en zijn een veertig junio res 50cc aangeschreven. Alle deelnemers rijden drie manches. Er wordt om 13.30 uur gestart. Het zeer heuvelachtige circuit op' de Zuurberg over een afstand van ander halve kilometer is aanzienlijk verbeterd met het oog op de veiligheid van de rij ders en het publiek en vooral ook omdat bij de senioren grote snelheden en een spannende strijd te verwachten is, waar bij geen risico's ten-aanzien van het ter rein genomen mogen worden. Het cir cuit op de Zuurberg is een van de mooi ste motorcrossterreinen in Overijssel en in de Achterhoek. Er zijn belangrijke bedragen verschul digd aan startgelden en prijzen, alsmede wegens afdracht aan de K.N.M.V. De be groting vermeldt een eindbedrag van 11.355,Men verwacht op Hemel vaartsdag echter een grote trek naar Holten vor dit motorsportevenement, zodat de grote kosten er zeker uit zullen komen. Er is inmiddels ook een regeling ge troffen voor de training. De trainings tijden zijn elke zaterdag van 1417 uur. In juli en augustus kan elke le en 3e zaterdag getraind worden. In verband met de vele zomergasten, die in omge ving van het. circuit kamperen, heeft men een beperking ingesteld. Veertien dagen voor de cross wordt er niet ge traind. Elke rijder kan bij de familie Aanstoot, op het erve „De Grieze" een trainingskaart krijgen tegen betaling van 15,—, mits hij met de daarop ge stelde voorwaarden accoord gaat en deze ondertekent. Er zit schot in de verbetermgswerken der waterbeheersing in het Waterschap Salland. In een overzicht aan het Ver enigd College zegt het hoofd van de tech nische dienst Ir. P. H. Bon o.m. van de bovenloop der Soestwetering, dat 't werk in de ruilverkaveling Schippershuizen goed vordert en dat de betuining, voorzo ver nodig, bijna overal is aangebracht. Dit is eveneens in het restant Bremme- lerstraat het geval. Dit is mogelijk, door dat het gemaal Bremmelerstraat 't water in de desbetreffende leidingen op een laag peil houdt. De stuw en de voorzieningen ten behoeve van de drijvende gemalen worden, wat betreft het grondwerk, afge werkt. De pontons aan de oostzijde van de Soestwetering zijn inmiddels geplaatst. De kabel voor de stroomtoevoer vanuit Wijhe is gelegd. De windwerken op de stuw zijn 'geplaatst en worden afgewerkt. Het grondwerk van de bovenloop der Nieuwe Wetering vanaf de koppelleiding tot nabij Broekland is zover gereed, dat binnenkort de eerste oplevering kan plaats vinden. Van de leidingen oostelijk Oude Wete ring gebied Olst-Wijhe is 't graaf werk op een week na gereed, evenals de betuiningen. Van de Oude Wetering (ge deeltelijk) plus koppelleiding Soest-Oude Wetering is het graafwerk met betuining tot ca. 70 procent gereed. De weersom standigheden hebben het werk vertraagd. Het werk dat gereed is ziet er goed uit. De kunstwerken in het gebied bovenloop Oude Wetering zijn vrijwel gereed. Het grondwerk van de Hondemots- en P^aal- terwetering en Vloedgraven is thans voor 90 procent gereed. De kunstwerken in de Vloedgraven zijn aangebracht, maar moe ten nog worden afgewerkt. Van de Evenbeltswaterleiding is het grondwerk voor 84 pet. gereed en in de Strenkhaar voor 83 pet. Het natte profiel is daar geheel ontgraven. Voortgegaan wordt met het herstelwerk aan de taluds en de afwerking van het terrein. De be tuining is gereed en de iriêaai zal zo spoe dig mogelijk geschieden. In het Ranerveld is aan de hier te plaatsen stuwen (twee stuks) en de te leggen duiker een begin gemaakt. In de ruilverkaveling Luttenberg is de duiker in de kanaaldijk ten oosten van Lemeler- veld gestort. Binnenkort wordt de brug in de Grensweg (grens Raalte-Ommen gestort. Het gemaal in Deventer vordert goed. Het gevel-metselwerk van het bemalings gebouw is op afvoegen na gereed. De betonwerkzaamheden verbonden aan Het tot stand komen van het uitstroomhoofd (IJsselzijde) zijn voor 50 pet. gereed. De machinefabriek is begonnen met het aan brengen van de kraanbaar in de machine hal. Verder is een aanvang gemaakt met het stellen van de frames van de diverse aan te brengen schuiven c.a. met de Burgerlijke Stand met verkopingen met het verenigingsnieuws met de aanbiedingen van de zakenmensen met officiële publikaties van de gemeente met Raadsvergaderingen met alle gebeurtenissen op het gebied van ontspanning met ingekomen en vertrokken personen kortom met alles waar U direki belang bij hebt NEEM EEN ABONNEMENT OP ZONDER UW EIGEN PLAATSELIJK BLAD LEEFT U BUITEN DE GEMEENSCHAP!

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 5