f VOETBAL SPORT Kinderbescherming in Nederland komt miljoenen tekort 40.000 kinderen in ons land hebben hulp nodig MOOR DE BOER GERINGE VERMINDERING WERKLOOSHEID IN GEWEST DEVENTER Oudheidkunde onder water Krappe zege voor Blauw Wit V oetbalprogr amma Kwartaalcijfers CPBO Uitleningen in Hellendoorn stegen met 78% Flip de Topscorer BWO 4-HOLTEN 2 0-2 Opstelling Holten I Goede ontspanningsavond van D.A.T. en H.M.V. Met mekare veur onze dorpsfanfare Promotiewedstrijd schaken Geslaagd De teelt van snijmais Middellandse Zee verbergt nog vele geheimen Zaterdag 15 april 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD Blauw Wit heeft zaterdagmiddag op een zeer moeilijk bespeelbaar terrein aan de Zwavertsweg te Hengelo (O) alle zeilen moeten bijzetten om de volle winst te behalen op het tweede van Juliana. De Hengeloërs zetten van de aftrap af alles op alles en kregen in de eerste 5 minuten een tweetal prachtkansen om te scoren doch het ontbrak in de voor hoede aan de man die van afwerken wist. De rust brak aan met blanco stand. Direct na de hervatting opende Herman Heuvink de score uit een voorzetje op maat van Gert Landeweerd en enkele ogenblikken later kreeg Herman ter Beek de kans om er 20 van te maken doch z'n harde kogel ging enkele centimeters naast. Even voor 't eindsignaal van scheidsrechter Nijboer ontnam Jaap Thalen met een sleiding de Juliana mid- voor een pracht kans om gelijk te ma ken. Al met al een wedstrijd die met voetbal weinig te maken had. Ongetwij feld was Juliana technisch de betere - ploeg en wist zich ook beter aan de moeilijke terreinomstandigheden aan te passen. Een gelijk spel hadden de Hen geloërs zeker verdiend. Blauw Wit 1 moet het thuis opnemen tegen kampioenskandidaat Enter Voor uit 2 en moet zeker de halve winst kun nen grijpen. De wedstrijd, te leiden door scheidsrechter Veenstra, begint om kwart over vier. Blauw Wit 2 speelt om half 3 te Nij- verdal tegen koploper SVVN 3 en zal geen spaak in het kampioenswiel van de Nijverdallers steken. De Blauw Witte junioren treden om kwart voor drie thuis aan tegen DES c uit Nijverdal en moeten in staat zijn om beide puntjes binnen te halen. Onder, leiding van scheidsrechter G. Modders spelen om 2 uur bij „De Poppe" de Blauw Witte pupillen en de GFC pu pillen uit Goor. De jongelui uit Goor hebben nog een kansje op de titel en ze zullen dit kansje zeker fiks gaan verde digen. PROGRAMMA: Zaterdag: GFC b - Holten a 3.45 uur SVVN b - Holten b 3.15 uur Holten c - Sp. Rijssen c 2.45 uur Holten d - Hector d 2.00 uur Holten e - Nijverdal e 10.00 uur Zondag: R.V.L. - Holten 1 2.30 uur Holten 2 - Heracles 5 10.30 uur Twethe 2 - Holten 3 11.00 uur SDOL 3 - Holten 5 12.00 uur Holten 4 - Nijverdal 3 12.15 uur Het aantal uitleningen steeg van 458.885 in het eerste kwartaal van 1966 tot 524.031 uitleningen in het eerste kwartaal van 1967, een vooruitgang met 14 Een belangrijk aandeel in deze op merkelijke stijging heeft ongetwijfeld de publicatie gehad van de aanwinsten lijs ten in de regionale dagbladen en de nieuwsbladen. Bij een nadere beschou wing blijkt ook de invloed van een goed gesitueerd en geoutilleerd gebouw van grote betekenis te zijn. De procentuele stijging bedroeg voor de bibliotheek in Hellendoorn 78, in Dalfsen 46, in Mariënberg 42, in Steen- wijk 40, in Raalte 38, in Westenholte 38, in Vollenhove 31, in Berkum 27, in Balk brug 26, in Wierden 24, in Dedemsvaart 22, in Vriezenveen 18, in Heino 17, in Kerkbuurt 17, in Kloosterhaar 17, in Sint Jansklooster 17, in Den Ham 16, in Borne 13, in Holten 12, in Ommen 11, in Vroomshoop 11, in Hardenberg 10, in Wijhe 10. In het eerste kwartaal kwamen nieu we permanente bibliotheken in aan bouw in Markelo en in Rouveen en kon gunning plaats vinden van een perma nent gebouw in Zwartsluis. Het gebouw van de centrale biblio theek zal aanzienlijk uitgebreid worden met administratie-, magazijn- en cata logusruimte. De samenwerking met de KCVL-Over- ijssel kreeg zijn beslag zodat de gemeen schappelijke aanpak van het biblio theekwerk in de provincie thans een aanvang kan nemen. Het aantal uitleningen in Holten in het le kwartaal 1967 bedroeg 13.828 (v.j. 12.299). In de AP-Jeugdsérie is dit jongensboek verschenen van Arie Pleysier. De jeugd van nu heeft er geen weet van hoe het Nederlandse voetbal is gegroeid. In het verhaal over de geheimzinnige reuzen-midvoor en topscorer Flip van Randwijk is op even grappige als boeien de wijze een halve eeuw Nederlandse voetbalhistorie verwerkt. Een boek om door alle jeugdige voet balfans met gloeiende wangen, en glim mende ogen te worden gelezen! En voor de voetbalminnende vaders is het al even interessant, zeker als zij het voetballeven van weleer zelf als actief voetballer heb ben meegemaakt. Hoewel BWO 4 in afdeling 3E op de voorlaatste plaats staat, bleek zij voor Holten 2 toch een moeilijke tegenstander. Het was van Holten een zeer slechte wedstrijd. In de eerste helft kregen de Holtenaren nogal veel hoekschoppen voor, doch hun voorhoede kreeg geen ge legenheid te scoren. Reële kansen hebben zich in de eerste helft dan ook niet voor gedaan. Het veld was zeer slecht en daar door moeilijk bespeelbaar. Na de thee gaf de wedstrijd geen ander beeld. Holten was voortdurend in de aan val. De dcfelpunten bleven voorlopig uit. De gasten speelden soms wel wat te hard. Dit ondervond A. Klein Velderman, die door een BWO-back tegen de knie werd getrapt, nadat hij de bal reeds had ge speeld. Hij moest worden vervangen door G. Dikkers. In de 77e minuut kwam Holten einde lijk aan de verdiende voorsprong, toen H. J. Jansen uit een voorzet van rechts hard en onhoudbaar inschoot (01). Holten wist nu, dat zij als overwinnaar uit de strijd zou komen. Hierna werd het spel ook wat beter. H. Wansink kreeg op links de bal in zijn bezit, passeerde twee spelers en schoot in. De bal werd echter door een BWO-spelpr met de hand gespeeld en een strafschop werd hiervoor toegekend. Wansink nam zelf de strafschop en hij bracht de stand op 02. Even daarna klonk het eindsignaal van de scheidsrechter. Over het geheel be schouwd was het een der slechtste wed strijden van Holten 2. De opstelling van Holten 1 tegen R.V. 1 thuis zal zijn: Doel: D. Pasop. Achter: G. Soer, H. Hommes en G. Brands. Midden: F. Paule en G. Marktvoort. Voor: Joh. Veneklaas, R. den Heijer, M. Klein Velderman, S. Meinsma en W. Nij- enhuis. Reserve: A. Eggink. UITSLAGEN: B.W.O. 2 - Holten 2 0—2 Holten 3 - S.O.S. 2 11—0 R.V. 3 - Holten 4 2—3 Ook in het gewest Deventer is volgens het Arbeidsbureau, aldaar, de verminde ring va nde geregistreerde arbeidsreser ve, evenals bijna overal elders in ons land, beneden de voor de tijd van het jaar gebruikelijke omvang gebleven. Be halve aan de ongunstige weersomstandig heden kan dit ook worden toegeschreven aan de terughoudendheid van de con junctuur. Het niveau van de werkloos heidscijfers blijft hoog in vergelijking tot voorgaande jaren. Dank zij enige ople ving in de bouwsector en het aflopen van seizoenwerkloosheid in de bedrijfsklassen verkeer, landbouw, horeca, enz. konden meer werknemers gedurende de afgelo pen maand weer worden tewerkgesteld. Het Dijkerhoekse Amateurtoneelgezel schap „D.A.T." verzorgde zaterdagavond in samenwerking met de muziekvereni ging „H.M.V." in de zaal van het Bonte Paard een ontspanningsavond. De Dijker- hoekse dillettanten brachten een vrolijk spel van Wim Dumont voor het voetlicht, getiteld „Onder toezicht van de huisbe waarder", terwijl H.M.V.'s Tiroler Kapel na de pauze met een waardig programma van populaire muziek de verdere avond vulde. Het vrolijke spel was een romance, die zich afspeelt in de tuinkamer van het al leenstaande landhuis van Papa Wordum, wiens dochter Louise (Wiesje), denkt, dat ze met een niet adellijke jongen zal trou wen, maar die achteraf een jonkheer blijkt te zijn. Een spel met leuke verras singen, dat door de nog vrij jonge club goed op de planken werd gezet. De rollen waren als volgt verdeeld: Louise Wordum, werd gespeeld door Riki Brinks, Eulalia Boeimeer, was Dini Bos- schers, Papa Wordum, was de heer G. Nikkels, Jonker de Meester van Leeu- wendaal werd vertolkt door de heer B. J. Veneklaas Slots, diens vader Baron de Meester van Leeuwendaal was de heer H. Reilink, de rol van Peer van de Mug- genheuvel werd gespeeld door de heer W. Scheperman, terwijl de heer J. Pin- kert, de rol van Karei Doevendans, de bediende van de jonker vertolkte. Ten slotte werd de rol van de vrouwelijke zwerver, gespeeld door de heer G. Blauw. Deze en de heer Veneklaas Slots maakten deze avond hun debuut op de planken. De regie was in handen van de heer W. Bosman, terwijl de grimmering werd verzorgd door de heer W. Drent jr. Voordat de Tiroler Kapel haar concert gaf, dat door de populaire muziek een gezellige sfeer bracht, gaf de heer H. Bouwhuis een korte toelichting. Men maakte tenslotte nog een gezellig dansje. Door de heer G. Nikkels, de voorzitter van D.A.T., die de avond opende, werd aan het slot als blijk van waardering voor de prettige samenwerking, aan H.M.V. 'n muziekstuk aangeboden, bestaande uit 'n mars? Onder dit (motto houdt onze plaatselijke muziekvereniging H.M.V. op zaterdag 22 april a.s. in het dorp en naaste omgeving de jaarlijkse inzameling van lompen. De meeste huisvrouwen zijn reeds klaar met de schoonmaak en ongetwijfeld is er bij de „voorjaarsoperatie" weer veel aan de oppervlakte gekomen, waarvoor maar één bestemming is: de voddenman. Van daag of morgen komt dan misschien de lompenkoopman om de mand of kist te ledigen en de huisvrouwen „vangen" dan enkele dubbeltjes of kwartjes. Van die snoepstuiver wordt u niet rijker en H.M.V. ook niet, maar 't is de massa die 't hem doet. Vele kleintjes maken een grote. Wanneer iedere huisvrouw evenals in de voorgaande twaalf jaar de lompen weer beschikbaar stelt, zal het ook nu weer een flinke partij worden en zal de opbrengst zeker een flinke stap in de goede richting zijn. De goede richting wijst deze keer naar "het bordje met het opschrift „NIEUWE INSTRUMENTEN" Wil H.M.V. zich in de toekomst op de allerhoogste plaats op de muzikale ladder handhaven, dan zal er een nieuw instru mentarium van z.g. lage stemming moe ten komen. Met het aanschaffen van een nieuw in strumentarium is een bedrag gemoeid van minstens zes en twintig duizend gulden. De besturen van H.M.V. en de Suppor tersclub weten zeer wel, dat men zo'n be drag niet in een handomdraai bij elkaar heeft, doch gezien de plaats die 't meziek in de harten van de ingezetenen inneemt, is men optimistisch en vol goede moed. De filmavonden die onlangs op initia tief van het hoofd van de o.l. dorpsschool, de heer B. H. Brouwer, in zaal Amicitia werden gehouden, hebben duidelijk be wezen dat de Holtense gemeenschap het met H.M.V. goed voor heeft en ook zeker bereid zal zijn, wanneer dit te zijner tijd gevraagd wordt, haar financiële mede werking te verlenen bij het realiseren van het plan „Nieuwe Instrumenten". Zaterdag 22 april zal die medewerking bestaan in het beschikbaar stellen van lompen. De mannen van de inzamelings- ploegen (tijdstip van uitrukken 's mor gens half negen) zouden graag zien, dat de lompen even werden gebundeld of in een oude zak gestopt. Aangezien de verschillende scholen ge regeld oud-papier inzamelen, zal dit niet worden ingezameld. In de verschillende buurtschappen zal over enkele weken de inzameling van lompen plaats hebben. Met name in de metaalnijverheid is ech ter nog weinig verbetering in de werk gelegenheid, zoals die tot uitdrukking komt in de aanbod- en vraagcijfers, te constateren. Het is voor het eerst sinds jaren, dat enkele werknemers werden tewerkgesteld o peen aanvullend werkobject. Dit ob ject, dat in bezetting nog iets zal stijgen, is van vrij korte duur. De vraag is op nieuw gedaald. Deze daling vond plaats bij de rubberverwerkende industrie, de metaalnijverheid en in de voedings- en genotmiddelensector. Ook hier is in de cijfers bij vergelijking met de overeen komstige maanden in 1966 duidelijk de veranderde situatie af te lezen. Het aanbod van vrouwen kon iets af nemen in zijn totaliteit, terwijl de afne mende vraag, die zich vooral voordeed in de sector kleding en reiniging en de voe dings- en genotmiddelenindustrie, het aanbodcijfer toch nog belangrijk overtrof. De geregistreerde arbeidsreserve aan mannen bedroeg in absolute cijfers en in procenten als volgt: (tussen haakjes de cijfers van maart 1966): Deventer 504-3,2% (208-1,3%), Bath- men 12-3% (5-1,2%), Diepenveen 37-2,4% (10-0,7%), Holten 29-3,4% (5-0,6%), Olst 26-1,4% (6-0,3%) en Raalte 115-4,5% (28- 1,1%). Dit percentage was voor het ge west gemiddeld 3,2% (1,2%), van de pro vincie 4,3% (1,5%) en van het Rijk 2,9% (1,1%). Ter vergelijking volgen hier nog en kele cijfers per ultimo maart j.l. in de rayons van de G.A.B.'s in Overijssel (ab soluut en in procenten): Almelo 2110 (6,0%), Deventer 723 (3,2%), Emmeloord 637 (4,7%), Enschede 1687 (4,2%), Har denberg 1121 (11,5%) Hengelo 665 (2,3%), Kampen 311 (2,9%) Oldenzaal 615 (5,0%) en Zwolle 724 (3,1%). Naar enige belangrijke beroepsgroepen is de geregistreerde arbeidsreserve in het gewest Deventer als volgt: (aanbod resp. vraag): bouwvakarbeiders 104-5, metaal bewerkers 69-55, textielarbeiders 26-1, le vens- en genotmiddelenbereiders 24-27, kantoorpersoneel 24-20, personeel in alge mene dienst (incl. losse arbeiders) 75-13, minder geschikten (aanbod) 190. Het eerste tiental van de schaakclub ,De Pioniers", dat onlangs kampioen ge worden is van de 3e klasse A van de Twentse Schaakbond moet op maandag, 24 april een promotiewedstrijd spelen te gen het tweede tiental van de schaak vereniging E.S.F. te Enschede, dat kam pioen is van de 3e klasse B van de T.S.B. De wedstrijd zal vermoedelijk in Neede op onzijdig terrein gespeeld moeten worden. Voor het getuigschrift „Manicure op leiding" slaagde te Almelo Anneke Hart suiker^ De subsidie van de overheid aan de kinderbescherming in ons land moet ieder jaar met ruim twee miljoen gulden door giften van particulieren worden aangevuld om dit werk zo goed mogelijk te laten verrichten. De opbrengst van de vorig jaar hier voor gehouden collecte bedroeg ruim 600.000 gulden. Dit houdt in, dat de Kinderbescher ming in Nederland ook dit jaar weer bijna anderhalf miljoen gulden tekort komt, nog afgezien van de miljoenen, die nodig zijn voor de vernieuwing en verbetering van tehuizen. Het geld dat door de Kinderbescher ming moet worden bijeengebracht is bestemd vor de particuliere verenigin gen, stichtingen en instellingen, die op dit terrein werkzaam zijn. Het betreft werk ten behoeve van ruim 40.000 Ne derlandse kinderen, die op een of andere manier de hulp van de kinderbescher ming nodig hebben. Wie aan archeologie denkt, ziet meestal in zijn gedachten mannen in tropen- kleding aan het graven in een onher bergzame streek van de wereld. En te recht, want een groot deel van onze kennis over verdwenen volken en hun leefwijzen is afkomstig van opgegra ven resten uit lang vervlogen tijden. Toch bestaan er ook andere vormen van oudheidkundig onderzoek, en een van de beste vindplaatsen is de Mid dellandse Zee, waar sinds een halve eeuw regelmatig belangrijke kunst voorwerpen opgehaald worden. Sponzenvissers wilden vondst geheim houden In het begin van onze eeuw werd er in de Middellandse Zee nog veel naar spon zen gevist, waarbij men gebruik maakte van de ouderwetse zware duikerpakken, die men meestal tweedehands op de kop tikte. Dit bedrijf vond ook plaats in de Golf van Tunesië, in de nabijheid van het plaatsje Madhia. Nu lag deze plaats niet al te gunstig, want men moest meer dan veertig meter duiken voor men de tamelijk vlakke zeebodem bereikte. Toch werd er hier gevist omdat vele andere tot dan gekozen plaatsen bijna leegge vist waren. Al de eerste keer dat enkele duikers af daalden, vonden zij in plaats van spon zen vreemde cilinders, dicht begroeid met algen en schelpdieren. Toen ze een ge deelte van zo'n cilinder schoonmaakten, bleek die tot hun niet geringe verbazing uit marmer te bestaan. Later gingen meer duikers mee naar beneden, en zij vonden een talloze verzameling kunstvoorwerpen en bewerkte stenen. De mannen besloten de vondsten geheim te houden en hun schatten zo voordelig mogelijk te ver kopen. Griekse kunst In Tunis werd een paar dagen later alarm geslagen, en de directeur van het Oud heidkundig museum trok er op uit, om in een bazar zogenaamde Griekse kunst voorwerpen, die daar verkocht zouden worden, eens nader te bezien. Tot zijn verwondering bleken de be richten inderdaad juist te zijn, en zo kwam hij op het spoor van de sponzen vissers, die de vondst deden. Men rustte een expeditie uit naar de plaats waar de vissers hun ontdekking deden, en deze trof een wonderlijk mooie verzameling Griekse en Romeinse beelden aan, die eenmaal schoongemaakt lieten zien hoe goed hun makers de beeldhouw kunst beheersten. Toch werd er een fout gemaakt tijdens het onderzoek, want in him enthousiasme trokken de archeologen het scheepswrak, waaruit de beelden en voorwerpen afkom stig waren, bijna helemaal uit elkaar. Gouden kom Toch was deze historisch zeer belangrijke vondst eigenlijk niet de eerste, want al veel eerder had men eens een gouden kom in de sleepnetten van vissers opge haald, en ook een bronzen kop, die voor een klein bedrag aan een amateur-archeo loog verkocht werd. Ook weet men nog van een zak munten, die uiteraard bij toeval in de netten terecht kwam, maar men heeft achteraf nooit de juiste vind plaatsen vast kunnen stellen. Nu de archeologen echter eenmaal op het spoor van dit onderzees museum wa ren, werden er meer vondsten in de Mid dellandse Zee gedaan, en men haalde vaak onbeschadigde beelden op, waarvan er één, een beeld van Zeus, thans staat opgesteld in de hal van het gebouw van de U.N.O. Inmiddels kreeg men meer er varing met dit werk, en men kon de bodem beter en vooral gemakkelijker gaan onderzoeken. Hiertoe droeg ook het gebruik van de aqua-long veel bij, die de onhandige duikerpakken, waarmee men piet erg lang diep onder water kon wer ken, ging vervangen. De duikers kregen door het gebruik hiervan veel meer be wegingsvrijheid. Toch is de toepassing van deze aqua-long niet geheel zonder ge vaar, want het is noodzakelijk dat men de beschikking heeft over een drukkamer, waar de duiker weer kan wennen aan de druk boven water, omdat bij een te snel stijgen van een groot drukverschil zeer nadelig voor de duikers zijn: Om dit tekort van ruim twee miljoen gulden aan te vullen houden de geza menlijke Nederlandse Kinderbescher mingsinstellingen van alle gezindten en ruim 400 in getal, voor dit doel ver enigd in de Stichting „SAKOR" jaar lijks een nationale inzameling. Deze collecte wordt dit jaar gehouden van maandag 17 tot en met zaterdag 22 april a.s. In deze week zal op onze gehele be volking een beroep worden gedaan het werk van de kinderbescherming finan cieel steunen. Ook in Holten zal dit het geval zijn. We hopen dat U ook voor deze belangrijke collecte uw offervaardigheid wilt tonen, wanneer de oudste leerlingen van de Huishoudschool bij U komen met de collectebus en uw steun vragen voor de Kinderbescherming. Namens het Sakor-comité, A. C. Cammeraat-Staal Havens gevonden De moderne duikmethoden waren ook van heel veel belang toen men ging trach ten de oude afmetingen van havensteden, die ooit aan de kust van de Middellandse Zee in de grijze oudheid hadden gelegen, vast te stellen. Met behulp van luchtfoto's, die duidelijk aangaven, waar de dammen en andere havenwerken geweest moesten zijn, ging men weer zoeken, en al spoedig kon men verrassende mededelingen doen. Het bleek dat er een heel ingenieus systeem was aangelegd, om verzandingen te voorko men. Het laatste woord over deze vorm van archeologie is nog lang niet opgehaald, maar toch is het verheugend, dat een zo jonge methode voor oudheidkundig on derzoek al zoveel resultaat heeft gehad. De oppervlakte snijmais heeft zich de laatste jaren geleidelijk uitgebreid en de indruk bestaat dat het dit jaar ook nog weer zal uitbreiden. Goed doorlatende grond is een eerste vereiste voor een succesvolle teelt van dit gewas. Koude, natte en slempige gronden zijn ongeschikt voor deze teelt. Mais is vooral gevoelig voor te korten aan fosfaat, magnesium en stikstof. Bij een normale bemestingstoestand van het perceel is de volgende bemesting gewenst: Normale gift stalmest, 400—500 kg super. 300 kg K 40 200 kg kieseriet en 500—700 kg kalkammon alles per ha. Goede rassen die tot het middenlate type behoren zijn: CJV 7 en Coldera 561. Zaaizaadhoeveel- heid 4045 kg per ha. De beste zaaitijd is eind april - begin mei. Rijenafstand 70 cm. Bij een juiste toepassing van chemi sche onkruidbestrijding bespaart men zeer veel arbeid. Goede toepassingen zijn: 1. Op een goede vochthoudende grond is het spuiten van 2 kg Atrazin per ha tussen zaaien en opkomst der mais een zeer goede methode. 2. Op minder vochthoudende grond vol doet D.N.O.C. 80 en hiervan 56 kg per ha, net voor opkomst der mais het beste. Ook al ziet men nog weinig onkruiden toch spuiten voor opkomst der mais. Dit voorkomt veel narigheid. Wanneer nodig kan men dan nog een keer spuiten met DNOC 80 en hiervan 4 kg per ha, wanneer de mais 1015 cm lang is. Nooit geen groeistoffen gebruiken, want deze geven beschadiging. Het zaai en der mais dient op bezakte voor te ge beuren. Is hier onvoldoende tijd voor dan is het rollen met cambridgerol voor het zaaien noodzakelijk. Wanneer de bovengrond erg droog is, is het rollen na het zaaien sterk aan te bevelen. Het zaaien zelf kan met verschillende goede zaaimachines gebeuren, o.a. nok- kenradmachine, centrifugaalzaaimachi- ne en precisiezaaimachine. Aangezien er in het verleden practisch geen goede machines hiervoor aanwezig waren is op initiatief van de Ver. voor Bedrijfsvoor lichting het gezamenlijk laten zaaien gestimuleerd en dit is steeds door loon werker v. d. Riet uit Goor verzorgd. Ook dit jaar zal dit weer op dezeldfe manier gedaan worden. Wanneer U voor het eerst snijmais wilt verbouwen en het wilt laten zaaien geef dit dan even op bij onderstaande adressen: D. B. Nij land, E 71 A, v. d. Brink, D 40a J. W. Lubbersen, Noteboomstraat 21, Bathmen. De adressen van voorgaande jaren worden zonder tegenbericht door de heer v. d. Riet bezocht. Er kan tevens voor het benodigde zaaizaad gezorgd worden. Bedrijf svoorlichter, J. W. Lubbersen,

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 4