êmarfó >$m Volleybalcompetitie tweede klasse RATO-DAMES ONGESLAGEN KAMPIOEN "1 Bejaardensociëteit V erkeersongevallen Deventer student reed paard dood 0.C.H, verzorgde mooie en gezellige toneelavond 120 sollicitanten Nieuwe jachthavens en toeristische routes in Overijssel geprojecteerd Bouwvakkers boden Krentenwegge aan Afscheid van de heer Sprokkereef Commissie van Bijstand koos nieuwe voorzitster Uitverkoren bij selectie SUIKER-OOM Zaterdag 15 april 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD Met slechts één competitie „volleybal- ervaring" is het homogene dames team' van de Holtense Bato,- steunend op hun groot enthousiasme en de wil om te win nen, ongeslagen kampioen geworden in de tweede klasse dames van de NeVoBo- afdeling Nijverdal. Maandagavond wonnen de Holtense pu pillen van trainer-coach Lukkien meer dan overtuigend van hun naaste concur rente VBOWVC II, dat ondanks alle ge bruikelijke „time outs" en speelsters-wis selingen niet verder kwam dan 7 treffers in twee sets. De Holtense dames, voor deze speciale gelegenheid luid aangevoerd door het uit Holten overgekomen „legioen" begonnen van meet af aan met een fris aanvalsspel, waarin geen der dames weifelde om te smashen en waarin ook de verdediging steeds op de juiste plaats stond om van daaruit de „één, twee drie-raak" weer op te bouwen. De VBOWVC-ers, die voor him laatste kans vochten, werden zchtbaar over speeld. Er werd slecht geplaatst, de ver dediging maakte enorme blunders en smashes kwamen er weinig of helemaal niet. In de eerste set liepen de Holtense „ladies" al direct weg van VBOWVC. Aanvoerdster Joke Israël, Marjan Leget en Gerie Poel sloegen over het net, dat het een lust was om te zien, hierbij ge steund door de goede opbouw en „set ups" van Anneke Caro, Gerrie v. d. Brink en To Wilmink. OVERTUIGEND Ondanks een „time out" van VBDWVC bij 1-5 werd het 1-8 en later 4-10, waarbij VBOWVC haar tweede „time out" ge bruikte. De Nijverdalse dames wisten hieruit één puntje te halen doch de Ba- to-dames lieten zich niet intimideren en sloegen door tot 15-5. Steunend op deze eerste set-winst en gebrand op de titel ging het in de tweede set nog harder en voor VBOWVC nog slechter. In een mum van tijd was ook deze tweede set beslist. Joke Israël en later Dini Berendsen sloegen alles raak wat men voorgeschoteld kreeg. VBOWVC bleef „ttime out" vragen en speelsters wisselen, doch niets hielp. Bato won nog overtiugender met 15-2. VREUGDE Na nog maar één seizoen in de compe titie te hebben gespeeld werd dit Bato- team ongeslagen kampioen en stak met kop en schouders boven de andere vereni gingen uit in de tweede klasse. Jammer eigenlijk dat deze ploeg niet in de eerste klasse dames is begonnen, dan hadden we in deze klasse misschien een De maandelijkse bijeenkomst van de bejaardensociëteit zal gehouden worden op dinsdag, 18 april a.s. om 2.30 uur in het gebouw Irene. Er wacht de bejaarden weer een aardige middag, waarvan wij het programma maar niet verraden zul len. Het comité verwacht gaarne een groot aantal deelnemers .en deelneemsters aan deze gezellige maandelijkse bijeen komst. V.l.n.r. staande Anneke Caro, Dinie Be rendsen, Gerrie Poel, Gerrie v. d. Brink en trainer-coach T. G. Lukkien. Zittend: Joke Israël, Marja Leget en To Wilmink wat aantrekkelijker programma beleefd. Desondanks heerste er grote vreugde on der de Holtense volleyballers en hun dankbare trainer Lukkien. die alle lof verdiend voor het feit dat hij in één jaar zijn nog jonge vereniging tot dit eindre sultaat heeft weten te brengen. Ook de Holtense heren hebben het eer- tse jaar een schitterend resultaat geboekt. Zij eindigden in de tweede klasse op de derde plaats, direct achter de sterke teams van Hol yoke 'en Levo II. Zaterdagavond om zeven uur reed de heer J. F. Klooster uit Laren op de La- renseweg met zijn personenauto tegen 'n boom op, die ontworteld werd. De auto kwam in de sloot terecht en was total - los". De bestuurder kwam er wonder bo ven wonder af met slechts enkele snij- wonden aan een zijner benen, die gehecht moesten worden. De vernielde auto is la ter door het garagebedrijf Scholten uit Markelo, waar de bestuurder werkzaam is. weggesleept. Het ongeluk werd waar schijnlijk veroorzaakt doordat de auto in de zachte berm terecht kwam. De student D.M. uit Deventer, die zijn meisje had weggebracht, reed in de nacht van zaterdag op zondag om plrn. 2.15 uur met zijn volkswagenbusje een paard aan, dat op het woonwagenkamp aan de Mar- keloseweg was losgekomen. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van het kamp toen M. uit de richting Markelo kwam aanrijden. Het paard was op slag dood. De bestuurder kwam er zonder noe menswaardige verwondingen af doordat hij zich op de zitplaats naast hem neer boog. Hij werd door de politie naar zijn woning vervoerd. De eigenaar van het paard is nog niet gevonden. 's Nachts om 1 uur reed W. D. uit Rijs- sen in de Oranjestraat tegen de gevel van de onbewoonde boerderij van de familie Pieffers op. Hij nam de benen, maar kon later worden aangehouden. De bestuur der van een tegenligger wist nog net een botsing te voorkomen, door over het trottoir aan de andere.zijde van de straat te rijden. Goed voor de huid het gehele jaar door De Ontspanningsclub „O.C.H." is in haar streven om onder de oudere men sen in onze plaats wat meer belangstel ling voor het toneel te wekken in eerste instantie goeddeels geslaagd. Zij bracht mét dit oogmerk zaterdagavond in Ami- citia met de klucht „De verkochte groot vader" een grappige drie-acter van de Duitse auteur Franz Streichner, waar van alle bezoekers erg genoten hebben. Er was een gezellig bal na, alleen de be- langsteling had wat groter kunnen zijn. Maar er was deze avond op drie plaatsen in Holten wat te doen en dat was net iets teveel van het goede. De regisseur van O.C.H., de heer W. ten Berge, vroeg zich af, hoe het moge lijk is, dat de club in alle naburige plaatsen speelt, maar niet in eigen plaats. Het moet, meende hij, mogelijk zijn, dat het publiek de televisie of het kijkkastje, zoals, hij het noemde, eens in de steek laat, om naar een toneeluit voering te gaan. O.C.H. wil er graag aan meewerken om dit te bevorderen. De klucht van Franz Streiclier, voor de Duitse televisie geschreven en door Minie Koopman vertaald, bevat heel veel komische momenten, waarom het publiek hartelijk gelachen heeft. Zij karakteriseert op speelse en humoristi sche wijze wat er allemaal kan gebeuren wanneer een mens door hebzucht be vangen is. Bijna elke verandering op het toneel bracht grappige situaties waaraan de ernst toch dikwijls ook niet ontbrak. O.C.H. heeft door haar spel en haar miniek het stille spel de aan wezigen de gehele avond weten te boei en, waarbij telkens de lach uit de zaal opklaterde. De hoofdrollen werden door de heer L. Meinsma, als boer Kuilenkamp, die zijn schoonvader verkocht, door de heer J. Konijnenberg, als boer Fiesenberg, die met de koop van „Opa", twee huizen door de heer J. Oosterkamp, als „Opa", dacht te erven, maar in het bijzonder weer bijzonder goed vertolkt. Maar ook alle lof verdienen de heer J. Stukker. als Frits Kuilenkamp de zoon van boer Kui lenkamp, mej. Minie Koopman, als „Eva" de dochter van Friesenberg, mevr. M. Meinsma-Kooy, als „Hanna" de vrouw van Friesenberg, die de personen, welke zij vertolkten goed op de planken wisten te zetten. Dat was ook het geval met mevr. J. Voordes-Konijnenberg, als Katrien, de dienstbode van Kuilenkamp en later van Friesenberg en met de heer G. Brinks, de knecht van Friesenberg, die niet zo'n grote rol had. De Tiroler klederdracht deed leuk aan. De aan kleding van de huiskamers van Kuilen kamp en Friesenberg gaf een duidelijk verschil in welstand te zien. De grim- mering was bij de heer Joh. van Geen huizen in goede handen. De regie had de heer W. ten Berge. 's Middags werd het stuk gespeeld voor een aantal bejaarden. De opkomst bleef ver beneden de verwachting. De voor zitster van de bejaardensociëteit, mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel, drukte daar haar teleurstelling over uit en bedankte O.C.H. voor het aardige initiatief. Door de Holtense Handelsvereniging werd de bejaarden een kopje koffie aangeboden. Aangevoerd Runderen 349 Pony's 321 Totaal 670 Prijzen: melk- en kalf koeien van f 1.050,tot 1.350. pinken van 700,tot 900, graskalveren van 550,tot 700, Overzicht handel: Runderen: Handel redelijk vlot. Pony's: Handel traag beginnend, later vlotter. Voor de vacante functie van admini stratief ambtenaar bij c:e administratie van de gemeentelijke bedrijven, waar onder ressorteren het electriciteits- en gasbedrijf, het slachthuis en het woning bedrijf, hebben zich 120 sollicitanten aangemeld. Er zijn veel employé's bij van de textielbedrijven in Twente. Jachthavens in Ossenzijl en Zwart sluis, een grenslandroute in Overijssel en fiets- en bromfietsroutes in de omgeving van Enschede, Oldenzaal, Ootmarsum en Almelo waren enkele van de nieuwe toe ristische hoogtepunten, die door mr. W. H. Enklaar, afdelinksconsul naar voren werden gebracht tijdens de vergadering van de afdeling Overijssel van de ANWB, die zaterdag 8 april j.l. in Hotel Rijsser- berg in Rijssen werd gehouden. Aan de vergadering, die werd voorge zeten door mr. D. J. van Gilse. lid van het Dagelijks Bestuur van de ANWB, werd door circa 40 consuls en stemge rechtigden van de ANWB deelgenomen. Tijdens de vergadering werd afscheid genomen van de ruiterconsul de heer J. Kornelis uit Steenwijk en van de kam- peerconsul de heer G. H. van der Veen uit Dalfsen. Als nieuwe consuls in algemene dienst werden verwelkomd mr. R. W. Bolt te Deventer en W. Smit te Delden, als wa terconsuls de heer J. H. F. Relink te Al melo en de heer P. A. Nawijn te Blokzijl en als ruiterconsul de heer H. Robaard te Steenwijkerwolde. In het verslag over het jaar 1966 ging de afdelingsconsul mr. W. H. Enklaar uit Holten uitvoerig in op de grote bete kenis van Noordwest-Overijssel voor het watertoerisme. Het toenemend autobezit heeft tot ge volg dat steeds meer jachteigenaren hun schepen stationeren in dit nu nog rus tige gebied met zijn uitgebreide water sportmogelijkheden. Staatsbosbeheer treft voorbereidingen tot het stichten van een jachthaven bij Ossenzijl. In Zwartsluis bestaan verge vorderde plannen voor de aanleg van een tweede jachthaven, waarvoor door het Ministerie van Economische Zaken reeds subsdie is verleend. Verder werd in het afdelingsverslag naar voren gebracht dat de ANWB de bedoeling heeft om in samenwerking met de ADAC een toeristische grens- landrodte tot stand te brengen. Deze route zal Picardieroute of Picardtroule gaan heten. Bij het Provinciaal Bestuur zijn verder de voorlopige tracé's van twee fietsrou tes en een bromfietsroute ingediend. De ze routes zijn geprojecteerd in de omge ving van Enschede, Oldenzaal, Ootmar sum en Almelo en zijn bedoeld voor dag recreatie. Tijdens de vergadering werden aan acht beroepschauffeurs onderscheidin gen voor trouwe dienst uitgereikt. Het ANWB-insigne „25 jaar" werd uitgereikt aan de heren J. Mulder, H. W. Siegerink en E. Müller allen in dienst van de Over- In verband met de geboorte van hun dochtertje „Willeke" bood het personeel van de Fa. Jansen Klein Velderman aan hun patroon en zijn echtgenote, de heer en mevrouw G. T. Jansen-Dolle- kamp. een enorme krentenwegge aan. Op het brood, gebakken door de heer G. Slotman, was de naam van de kleine gespoten. De „wegge" was 1.40 m lang en woog 20 pond. Rechts de gelukkige vader en links de grootvader, de heer H. G. Jansen. ijsselsche Autobusdiensten N.V. (O.A.D.) te Holten. Het ANWB-insigne „12jaar" werd uitgereikt aan de heer II. J. Podt in dienst van de gebr. Wansink te Holten, aan de heren H. Vorkink en II. Vukkink in dienst van de Coöperatieve Aan- en Verkoopvereniging „Holten" te Holten en aan de heren J. Schreurs en D. J. Lansink, beiden eveneens in dienst van de Overijsselsche Autobusdiensten N.V. De vergadering werd besloten met een korte lezing door de heer W. A. B. van Deelen van de ANWB over technische keuringen, waarin hij ae ontwikkeling en het belang van de ANOWB Techno- dienst schetste. In de woensdag gehouden vergadering van de Commissie van Bijstand van de huishoudschool der Overijsselse Land bouw Maatschappij te Holten nam de. voorzitter, de lieer J. H. Sprokkereef, af scheid van de commissie. De heer Sprok kereef is sinds de vestiging van de school te Holten in 1961 voorzitter van de com missie geweest. In zijn plaats werd als lid benoemd de heer H. Stegeman, voorz. van de plaatse lijke afdeling der O.L.M. Als voorzitster werd gekozen mevrouw C. P. K. Enklaar-van Andel te Holten, al's secretaresse mevr. J. H. Willemink- Luggenhorst te Bathmen. De overige le den zijn mevr. M. Reijlink-Kers te Dij- kerhoek, de heer J. W. van Schooten, te Bathmen, mevr. N. Olijdam-Elkink, Mar kelo en mevr. H. H. Bouwhuis-Stegeman te Heeten. Vanwege de provinciale 'com missie voor het landbouwhuishoudonder- wijs der O.L.M. treedt mevr. J. W. NageL- hout-Klijzing te Holten als contactper-: soon op voor de school. De agrarische organisaties te Markelo zal gevraagd worden nog eeri afvaardi ging voor Markelo in de commissie aan te wijzen. De jeugdige speler André Dekker, die uitkomt voor Go Ahead te Deventer-, is na de zaterdag in Zeist gespeelde oefem wedstrijd tussen twee elftallen van 14-16 jarigen, aangewezen voor de groep van 15 spelers, waaruit het jeugdelftal van deze leeftijdsgroep .zal worden samenge steld, dat op zaterdag, 20 "mei a.'s." té Schweinfurt in een interlandwedstrijd te gen de Duitse jeugd zal uitkomen. André heeft in deze wedstrijd echter een vrij ernstige, blessure opgelopen, zodat hij de eerste weken niet in oefenwedstrijden kan uitkomen. Bevorderd De heer A. Schipper besteller E bij de P.T.T., alhier, is met ingang van 1 mei a.s. bevorderd tot D-bestcller I. Feuilleton door Tom Lodewijk 3) Anneke de Jong genoot van het schouwspel. Het wijde water, de zilverige mist, de schepen op het water, de kleine maar stoere sleepboten, het getoeter van scheepsfluiten, dat opeens werd over stemd door een sonore, dreunende toon, waarmee de terugkerende boot de thuis haven begroette. Naast haar doceerde haar zwager Her man, de procuratiehouder bij de bank, omtrent de betekenis van de bedrijven aan de overzijde, de Koninklijke Zout, Ketjen, de Droogdok, de Shell. Hij was yeel meer schoolmeester dan haar Pieter, dacht Anneke vermaakt. Hij deed haar denken aan een vroegere onderwijzer, die de jaarlijkse schoolreisjes vergalde door de kinderen allerlei wetenswaardig heden te vertellen en daar bovenop ze er nog een opstel over liet maken óók. En haar hart werd warm als ze aan haar eigen man dacht, die zo goed wist, wat kinderen interesseerde en wat niet. Herman en Thea waren naar Amster dam gekomen met hun Ford je, dat er wel prima uitzag (Herman was zuinig op zijn bezit) maar volkomen in de scha duw stond van de indrukwekkende Buick van Bernard. Achteloos had Ben 's morgens tijdens de rit geantwoord, toen Anneke de lof zong van de mooie grote wagen: „Toch doe ik 'em weg. Ik neem een Mercedes". „Is dat goedkoper?" had Anneke in haar onschuld gevraagd en haar schoon zuster Jannie had geringschattend ge lachen. „Dat type zeker niet," had ze gezegd, „maar het is meer eh re presentatief hè?" Tja, dacht Anneke vermaakt. Repre sentatief. En dat was Jannie nou juist helemaal niet. Toen haar broer Bernard, die altijd al een sterk zakelijke inslag gehad had, kennis maakte met Jannetje Krol, waren het veel minder haar char mes dan wel haar bom duiten geweest, die hem hadden aangetrokken. En Jan nie had met scherpe intuïtie in Bernard de man gezien die met dat geld zou we ten te werken en haar positie en aanzien verschaffen. Jannie voerde een voort durende strijd om toch maar in niets achter te staan bij de kennissenkring en ze zo mogelijk de loef af te steken. Bernard, dacht Anneke, was eigenlijk helemaal geen licht, maar hij had een knobbel voor geldverdienen. Bernard kon dan ook alleen maar meepraten over zaken en geld, en wat de politiek betreft was hij tegen hoge belastingen, tegen „te veel voor de werknemers, daar worden ze maar veeleisender van". Za kenmensen alleen hadden gezond ver stand. de regering moest eigenlijk hele maal bestaan uit zakenmensen. Zijn zwager Piet vond hij maar een kale schoolmeester. Pieter wist veel meer dan hij, maar wat had je daaraan, als je er niks mee wist te verdienen? Deswege haalde hij ook zijn neus op voor zijn neef de student. Zijn eigen zoon Johan, die met moeite en nood en na herhaal delijk doubleren de HBS was doorge worsteld, was ,,in de zaak" gekomen, stond daar nu bekend als „de jonge me neer" en dat had vader Bernard grotere sympathie bij z'n arbeiders bezorgd, om dat ze hem, vergeleken bij de zoon, eigenlijk nog niet eens.zo'n.kwaaie vent vonden. Dat was hij dan ook niet, hij stond vrij dicht bij z'n mensen, had zelf vroeger hard moeten aanpakken, en '-wanneer de gloeiende eerzucht van Jan netje hem niet had opgedreven, zou hij zeer tevreden zijn geweest met een klein, maar goed geleid bedrijf en had hij liefst heel de dag in een werkpakje rondge lopen. Maar Jannetje had een „heer" van hem gemaakt en aan de verplich tingen van dat; heer-zijn werd hij da gelijks herinnerd. En zo was hij dan die morgen met zijn „slee" zijn zuster op komen halen. An neke reed, als ze kiezen moest, altijd nog liever met Bernard dan met Herman, Bernard was in de grond der zaak geen kwaaie vent. De broodkruimels staken wel een beetje, maar hij kon gezellig' zijn zo in de auto, kletsend over alles wat langs kwam. Herman en Thea deden veel meer hun best hun belangrijkheid te doen uitkomen en Anneke voelde zich dan zo verschrikkelijk onbelangrijk wor den. „Het ergste is," zei Ben, „dat ik 'em niet zou herkennen. „Hoe lang is ie al weg? Straks pikken we de verkeerde nog." „Ja," leefde Anneke meteen mee, „en als we hem dan goed en wel binnen heb ben en hij heeft een heel diner achter z'n kiezen, dan blijkt het ene meneer Jansen te zijn en oom Simon is van armoe naar een broodjeswinkel gegaan." Thea lachte een beetje schamper. Iets voor Anneke om dan meteen aan een broodjeswinkel te denken. „Oom Simon zal wel een beter adres vinden," zei ze met haar scherpe stem, ,.die hoeft niet naar broodjeswinkels." „Nee," stemde Anneke zoet toe, „die zijn meer voor óns soort mensen." Thea wilde nog protesteren dat zij zeker niet bij ,.dat soort" hoorde, maar weer over- baste de machtige scheepsfluit hun woorden. Ben tuurde onafgebroken door zijn kijker naar het niet zo grote aantal pas sagiers, dat over de reling hing. Een beetje apart stond een forse man met dik grijzend haar, bruin gebrand door de zon, die nieuwsgierig het toneel bekeek. „Dat kon 'em best es zijn." meende Ben, hij weet tenslotte ook niet naar wie hij moet uitkijken." Zijn intuïtie had hem geen parten ge speeld. Toen de man met het grijze haar op de vaste wal stond, met twee grote koffers, keek hij zoekend rond, terwijl alle andere passagiers al werden inge palmd door afhalers. Ben besloot er maar op af te stappen. (wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 2