de gehele dag gesloten MUZIEKEXAMEN ALLE H.M.V.-ers SLAAGDEN HET R00DE KRUIS DEED WEER GOED WERK Ledental steeg met meer dan 100 procent Ie klasse 6 afdeling Twente K.N.V.B. André Dekker bij de Jeugdselectie Verenigde Bakkerijen „DE HALM" Wedstrijdprogramma Blauw Wit '66 naar Hengelo NEO 3-HOLTEN 2 2-3 Bridgeclub Holten Toneelavond in „Rehoboth" Prestatieverbetering Steeds scherpere records Maar medische controle noodzakelijk VOOR DE BOER Hooiventilatie geeft beter hooi met minder werk Demonstratie van electronische orgels te Nijverdal Zaterdag 8 april 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD Een aantal muzikanten uit Holten (20) Laren (G.), Twello en Deventer heeft in het afgelopen weekeinde in Dorpshotel „Holterman" van de door de Koninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen geboden gelegen heid gebruik gemaakt om muziekexamen af te leggen om in het bezit te komen van het diploma a, b, c of d. Als examinator fungeerde de bekende componist en jurylid de heer Gerard Boedijn te Hoorn. Om te slagen voor het diploma moes ten minimaal 48 punten n.l. voor alle rubrieken tenminste 6 zijn behaald. De acht rubrieken zijn: zuiverheid, klank, toonladders en tonica-drieklan ken, techniek, ritmiek, voordracht, pri ma-vista spel en theorie. Er namen in totaal 31 candidaten aan het examen deel waarvan er 30 slaagden. Als een bijzonderheid zij vermeld dat het gezin Pinkert met vijf van de zeven gezinsleden die lid zijn van de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." aan het exa men deelnam. De geslaagden zijn: Riet Bouwhuis met tenor-sax, diploma B, 63 p. Manda Bronsvoort met althoorn, diplo ma A, 58 y p. Truus Haan met alt-sax, diploma B, 60 p. Dini Jansen Manenschijn met sopraan sax, diploma A, 60 y, p. Ria Meijer met bugel, diploma A, 54%; p. Dini Pinkert met sopraan-sax, diplöma A, 62 p. H. J. S. Bouwhuis met kornet, diploma B, 62 p. W. G. van Geenhuizen met sopraan-sax, diploma A, 64 y p. Jopie Heusinkveld met kleine trom, di ploma A, 61^ p. L. Klein Teeselink met bugel, diploma A, 64 p. H.. J. Koopman met bariton, diploma A, 59 p. H. J. Oolbekkink met bariton-sax, diplo ma A, 49 p (alleen praktijk') J. G. Pinkert met tuba, diploma A, 61 y p. J. W. Pinkert met tenor-sax, diploma A, 59 y, p. H. Pinkert met bariton, diploma A, 53 p. Wim Pinkert met tuba, diploma A, 59 p. J. Schippers met alt-sax, diploma A, 64 p. G. H. Voordes met trombone, diploma A, 55 y p. G. J. Westerik met trombone en Es-bas, diploma A, 64 y en 6234 p. A. Westerik met B-bas, diploma A, 57 y p. W. Kuiper, Laren (G) met trompet, di ploma A, 56 y, p. J. de Wilde, Twello met althoorn, diplo ma A, 55 y p. G. Riphagen, Twello met bugel, diploma A, 62 p. G. Denekamp, Twello met althoorn, di ploma A, 56^ p. J. A. Liese, Twello met cornet, diploma B, 49 y, p. (alleen praktijk) D. H. Veldhoen, Deventer met bugel, di ploma B, 65 p. B. P. Stok, Deventer met bugel, diploma B, 53 y> p. A. F. Liese, Twello met bugel, diploma C, 52 y p. B. Luning, Ruinen (Dr) met trompet, di ploma C, 69 p. (met lof) De heer Boedijn waardeerde de muzi kale prestaties van de HMV-ers wat be treft zuiver heid (A); klank (B); toon ladders (C)techniek (D); ritmiek (E); voordracht (F); prima-vista spel (G) en theorie (H) als volgt: De heer Boedijn waardeerde de muzikale prestaties van de H.M.V.-ers wat betreft zuiverheid (A); klank (B); toonladders (C); techniek (D); ritmiek (E); voordracht (F); prima-vista spel (G) en theorie (H) als volgt: A B c D E F G H Riet (Bouwhuis 7% 8 734 8 8 8 634 734 Truus Haan 8 8 7 734 734 734 734 7 Manda Bronsvoort 7 7 734 ta 7'A 734 634 8 Dini Jansen-Manenschijn 8 8 7 734 7 7 8 8 Dini Pinkert (12 jaar) 834 8 Va 8 8 8 734 7 634 Ria Meijer 6 6 y 6'A 7 7 7 634 8 H. J. S. Bouwhuis 8 8 734 734 8 8 8 734 W. G. van Geenhuizen 8'A 8 y. 7 34 834 8 834 734 734 Jopie Heusinkveld 8 8 7 8 8 y 8 7 A 634 L. Klein Teeselink 8 8 8 34 8 8 8 VH 6A H. J. Koopman 7 7 734 7 34 7'A 7'A 734 734 (alleen praktijk) H. J. Oolbekkink Sr 7 7 y 6'A 734 7 7 634 J. G. Pinkert 734 8 7 7% 8 8 8 TA J. W. Pinkert 734 734 634 734 8 7 y 8 7 H. J. Pinkert 634 7 6 6 y 6 y 7 734 6 Wim Pinkert 7 34 734 6' 7 y 8 7'A 8 7 J. Schippers 8 832 734 8 8 6'A 6'A 7 G. H. Voordes 7 7 'A 8 8 8 7'A 834 8 G. J. Westerik (Es-bas) 7 7 y 8 8 8 TA 834 8 G. J. Westerik (Trombone) 7 y sy 8 8 8 8 834 8 A. Westerik 634 7 734 6'A 7 7A 834 7 Gaarne wensen we onze muzikanten en hun dirigent, de heer Fransen, geluk met het behaalde succes. De afdeling Holten van het Ned. Roode Kruis heeft een vruchtbaar jaar achter de rug. Het ledental werd dank zij de verdienstelijke medewerking van een ze vental ingezetenen, meer den verdub beld en bedroeg aan het einde van het jaar 1.004. Ook in tal van andere opzich ten werd belangrijk werk verricht voor de welzijnszorg van zieken, bejaarden en invaliden. Dit bleek o.m. uit de jaarver slagen in de woensdagavond onder voor zitterschap van dokter C. H. Rietdijk in hotel Holterman gehouden jaarvergade ring, die als gewoonlijk maar weer ma tig bezocht was. Aan het jaarverslag van de secreta resse, mej. E. H. W. Vincent, ontlenen wij dat de jaarlijkse collecte 1.963,15 heeft opgebracht, dat hiermede 122,7 van het streefbedrag van het hoofdbe stuur was bereikt en dat Holten daar mede in Overijssel op de 13e plaats staat. De welfare vrijwilligsters mevr. G. H. A. Goldstein-Weijl, leidster en mevr. M. Maats-Kevelam en mevr. Van der Meu- len-Kolkman bezochten in 1966 weer ge regeld een patiënt. Met de „J. Henry Dunant" mochten in oktober drie patiën ten uit Holten een boottocht maken. Het waren de heer H. J. Potman, mej. W. H. Klein Lebbink en mevr. E. W. Klein Horsman-Roeterdink. Er gingen met Sint Nicolaas 54 fruitbakjes naar lang durige zieken en naar patiënten in de ziekenhuizen. Dertig leden namen deel aan de bloedplasma-avonden te Rijssen. Geregeld kon een zak lectuur gezonden worden naar het depot in Den Haag. Het was o.m. 448 kg aan tijdschriften en 7 boeken. De jeugd bracht postzegels, capsules en dergelijke mee voor het Jeugd Roode Kruis, die door het bestuurslid, de heer Chr. Knijff, werden verzameld en door gezonden. De in de aanhef genoemde ledenwerf actie in de maand oktober, ter gelegen heid van het 100-jarig bstaan in 1967, werd gevoerd door mej. W. H. Klein Lebbink en de heren H. Bosman, J. Nek kers, J. Paalman, H. J. Pinkert, H. Sig- gër en H. Traanman (Dijkerhoek). Uit het verslag van de penningmees- teresse, mevrH. J. Bal-Keiler, bleek o.m., dat aan contributie werd geïnd ƒ1.279,aan het welfare-werk besteed de de afdeling 446,terwijl voor de boottochten ƒ420,20 werd bijgedragen. De inkomsten bedroegen 3.388,12 en de uitgaven ƒ3.269,02, zodat het batig saldo ƒ119.10 bedroeg. Na het verslag van de kascommissie dankte dokter Rietdijk de beide dames voor het vele werk, dat zij voor de afde ling doen. Tot leden van de nieuwe kascommis sie werden gekozen de dames J. Slot- man-Siebelink en B. Beijers-Holterman. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren W. ten Berge en M. Tromop werden ten slotte bij acclamatie herko zen. In de ranglijst van de eerste klasse B van de afdeling Twente kwam weinig verandering. Hector en Holten zetten hun reeks van overwinningen voort door resp. met. 31 en 62 te winnen van Rood Zwart en Twenthe. Ook Delden nestelde zich vaster op de derde plaats door met 41 van het Hellendoornse S.O.S. te winnen. Rijssen Vooruit schoof vier plaatsen naar boven door K.S.C.V. (Vasse) met een 21 nederlaag naar huis te sturen. De ontmoeting U.D. (Weerselo) - R.K.S.V. (Rijssen) werd af gelast. De stand is nu: 1 B Hector 16 10 3 3 23 33—14 Holten 16 9 4 3 22 46—27 Delden 15 7 4 4 18 35—24 SOS 17 5 6 6 16 31—34 Rijssen V. 15 4 7 4 15 21—24 UD 15 5 4 6 14 27—24 Rood Zwart 15 5 4 6 14 21—26 KSCV 16 5 4 7 14 25—25 Zenderen V. 13 4 1 8 9 17—32 RKSV 14 1 6 7 8 14—23 De jeugdige speler André Dekker, die uitkomt voor Go Ahead te Deventer, is geselecteerd voor de oefenwedstrijd, die zaterdagmiddag gespeeld wordt in het Sportcentrum van de K.N.V.B. te Zeist tussen twee elftallen van 1416-jarigen. Na deze ontmoeting zal een groep van vijftien spelers worden aangewezen, waar uit het Nederlands Jeugdelftal (14 tot 16 jaar) samengesteld wordt, dat op zater dag 20 mei a.s. te Schweinfurt een inter landwedstrijd speelt tegen de Duitse Jeugd. In verband met het jaarlijks uitstapje van ons personeel is ons bedrijf op WOENSDAG 12 APRIL A.S. De wedstrijden voor junioren en pu pillen zijn afgelast. Zondag: Holten 1 - U.D. uitgesteld B.W.O. 4 - Holten 2 12.15 uur Holten 3 - SOS 2 12.00 uur R.V. 3 - Holten 4 2.30 uur Haarl. Boys 5 - Holten 5 12.00 uur Het eerste van Blauw-Wit '66 gaat za terdag naar Hengelo om te spelen tegen Juliana II. De Hengeloërs zijn onbeken den, aangezien de wedstrijd in de eerste helft van de competitie was vastgesteld 2 keer werd afgelast. Juliana kwam in 13 wedstrijden tot een puntentotaal van 12 en de Blauw-Witten behaalden 15 punten uit 15 wedstrijden. Zo te zien twee teams die weinig in kracht verschillen en we houden het dan ook op een puntenverdeling. Scheids rechter L. Nijboer geeft om kwart over 4 het beginsignaal. De tweede editie van Blauw-Wit speelt om 4.15 uur te Rijssen tegen het 4de van Excelsior. De thuiswedstrijd verloren de Blauw-Witten met dubbele cijfers en het zal in Rijssen zeker geen winst uit deze wedstrijd weten te behalen. Laat men proberen de nederlaag zo klein mogelijk te houden. NEO 3 uit Borne bleek zondag een heel moeilijke tegenstander van Holten 2 te zijn. Reeds vanaf de aftrap gingen de gastheren in de aanval en de verdediging van Holten wist geen raad met de vele gevaarlijke aanvallen in de beginfase. Reeds na 10 minuten spelen stond Holten achter met 10, nadat de linksbuiten van NEO, na een misverstand in de Holter verdediging, de bal onhoudbaar inknalde. Holten wist zich hierna echter van de druk te bevrijden en kwam meer en meer voor het NEO-doel. In de 35e minuut ken de de scheidsrechter Holten een indirecte vil je trap toe. De vrijé..,s.chop werd door W. Keizer genomen en via een NEO-spe- ler verdween de bal in het doel (11). Na de thee moest Holten aanvallen. Hoewel zij de sterke wind mee had, kwam zij toch niet direct tot gevaarlijke aanval len. NEO bleek erg sterk en uti een schermutseling voor het doel werd de bal ingeschoten (21). Het duurde nog geruime tijd voordat Holten gelijk maak. te. Linksbinnen H. J. Jansen werd in het strafschopgebied ten val gebracht en de toegekende strafschop benutte hij zelf (22). Even later kreeg Holten nog en kele doelrijpe kansen, doch deze werden niet benut. Met nog ongeveer 10 minuten te spelen kreeg A. Klein Velderman de bal op rechts toegespeeld. Hij liep meteen in een snelle rush door naar het doel en schoot onhoudbaar in (23). Even daarvoor moest H. Rietberg, die met een medespeler in botsing was ge komen, het veld verlaten wegens een bles sure. Hij werd vervangen door G. W. Schooien. POEDER - CREME- QUE - ZEEP De uitslag van de vrijdag j.l. gehouden clubavond van de bridgeclub is als volgt: 1 Heer en mevr. Eelveld 69,44 pet. 2 Mevr. Hulshof/heér Ter Horst 63,89 pc.t 3 Heren v. d. Houwen/Lantzendorfer 54,17 pet. 4 Heren Lukkien/Paule 51,39 pet. 5 Heer en mevr. Reget 50,pet. 6 Heren Hofsteenge/Hanenburg 47,22 pet. 7 Heren Boonstra/Keestra 45,83 pet. 8 Fleren Hiddink/Hulshof 45,14 pet. 9 Heren Dijkstra/Warrink 38,19 pet. 10 Heren Gr. Obbink/Goorman 34,72 pet. Vrijdag 14 april wordt, een bridgedrive gehouden in hotel „Floog Holten". Op de maandelijkse ontspanningsavond voor de jeugd zal de toneelclub C.O.C. zaterdagavond 8 april in gebouw „Reho both" op de planken brengen het prach tige blijspel in drie bedrijven ..Romance rond artikel 17". Op vorige ontspanningsavonden werd steeds een film vertoond, waarvoor flinke belangstelling bestond. De jeugdgroep die deze avonden organi seert heeft gemeend eens voor afwisse ling te moeten zorgen en deed daarom een beroep op C.O.C. voor het opvoeren van een blijspel. De C.O.C.-ers oogstten enkele weken geleedn in Emmeloord een enorm succes en het zal hen zaterdagavond zeker luk ken om naar wij hopen een groot aantal bezoekers pl.m. twee uur te boeien en t:e amuseren. Het wereldrecord vèrspringen is in de periode van 1866 tot 1966 van 6 meter op 8,35 meter gebracht, dat is een ver betering van bijna twee en een halve meterOok in andere takken van sport zijn zulke spectaculaire verbeteringen van het menselijk prestatievermogen aan wezig. Toch is het maken van vergelijkingen niet altijd even goed mogelijk. Weliswaar dateert de gereglementeerde sportbeoefe ning uit het midden van de vorige eeuw, waardoor we over vrij betrouwbare ge gevens uit vroeger jaren beschikken, maar met het trekken van conclusies over een vergroot prestatievermogen is voorzich tigheid geboden. In de loop van de tijd zijn er soms wijzi gingen gekomen in de reglementair toe gestane bewegingsvormen en zo zijn er wel meer omstandigheden die de bedoel de verbeteringen mede kunnen hebben be- invloed. Pas in de latere tijd is de regle mentering zo strak geworden, dat een werkelijke vergelijking mogelijk is. Vergroting uithoudingsvermogen En hoe is het dan mogelijk dat de na oorlogse wereldrecords steeds scherper konden worden gesteld, dikwijls met niet onaanzienlijke verbeteringen Op 30 mei 1954 werd in Parijs op het nummer Er zijn meerdere factoren die het veel moeilijker maken dan vroeger om in korte tijd droog hooi binnen te kunnen halen. 1. Het meerdere gebruik van stikstof en de grotere hoeveelheid organische mest. 2. Het streven naar jonger maaien om zodoende een betere kwaliteit te krij gen. Aan een betere en gemakkelijker veld- bewerking van het hooi is de laatste ja ren steeds meer aandacht besteed en dit gaat steeds door, n.l. door de aanschaf en gebruik van trommelschudders of circelschudders. Hierdoor is het hand werk bij het hooien bijna geheel ver dwenen. Door deze intensieve bewerking droogt het hooi aanmerkelijk regelmatiger en vlugger, maar er zijn nog steeds 5 a 6 droge dagen nodig om het hooi geheel goed droog te krijgen. Wanneer we nog een stap verder gaan en gebruik maken van een ventilator met koude lucht dan hebben we de mo gelijkheid het hooi 1 a 2 dagen eerder in te schuren. In de praktijk kan dit vaak veel meer dagen zijn, want in ons klimaat is de kans op 3 a 4 droge dagen veel groter dan 5 a 6 droge dagen achteréén. De voordelen van het toepassen van hooiventilatie zijn daarom de volgende: 1. Eerder inschuren van het hooi, n.l. 1 a 2 dagen. In de praktijd kan dit meerdere dagen zijn. 2. Minder werk omdat het hooi met 65 droge stof kan worden inge- schuurd. Er zijn dus minder veldbe- werkingen nodig. 3. Bij de laatste bewerkingen om het hooi totaal droog te krijgen komt met de moderne machines enig bladver- lies voor. Dit voorkomt men bij het inschuren van het hooi met 65 dro ge stof. 4. Bij goede toepassing van ventilatie voorkomt men achteruitgang in de kwaliteit van het hooi tijdens de be waring, doordat geen broei optreedt. Welke mogelijkheden van toepassing van ventilatie zijn er? 1. In een hooitas 2. Op een zolder 3. In een hooiberg Zoals U ziet zijn er veel toepassings mogelijkheden. Als regel kan men stellen dat een ven tilator rendabel te maken is wanneer van 2 ha hooi of meer geventileerd kan worden. Vele landbouwers menen dat hun tas- ruimten hiervoor niet geschikt zijn, maar dit valt in de praktijk vaak mee. Wanneer Uw belangstelling gewekt is en U overweegt het toepassen van deze me thode vraag dan vroegtijdig advies om trent de keuze van de ventilator (de ca- paciteit, enz.) en de aanleg van lucht- aanvoerkanalen enz. Ondergetekende is gaarne bereid U hierover nader te adviseren en U adres sen te geven van landbouwers in Uw omgeving welke reeds meerdere jaren deze methode met succes toepassen. Zitting elke dinsdagmorgen van 911 uur in de bovenzaal Coöp. Boerenleen bank te Holten. Bedrijfsvoorlichter J. W. Lubbersen, tel. (05704) 438 Het aktieve „Muziekhuis'' Volkers houdt op de Maubadshow te Nijverdal welke gehouden wordt op 12, 13, 14 en 15 april een demonstratie van verschillende merken orgels. De tentoonstelling wordt gehouden in de „hallen" die tijdelijk zijn opgebouwd aan de Begoniastraat te Nij verdal. Op deze tentoonstelling zullen verder diverse zaken hun nieuwste arti kelen voor het voetlicht brengen. Voor nadere gegevens omtrent de demonstratie van de fa. Volkers verwijzen we. u naar een advertentie in dit blad. 5.000 meter hardlopen (heren) nog een tijd afgedrukt van 13 minuten 57,2 secon den. Daar is voortdurend wat afgegaan en op 13 oktober 1957 werd een record tijd op deze afstand in Rome op 13 mi nuten 35,0 seconden gebracht. In 1965 werd dat 13.24.2. In de zwemsport is dit zelfde te nemen. Op de 1500 meter vrije slag (heren) bij voorbeeld werd op 10 augustus 1949 te Los Angeles een tijd genoteerd van 18 mi- nuten 35,7 seconden. Dit record is sedert dien verschillende malen gesneuveld en op 27 januari 1960 werd er te Sydney al een tijd gemaakt van 17 minuten 11.0 seconden. Nu staat het op 16.58.6. Deze opmerkelijke prestatieverbeteringen zijn mogelijk geworden doordat men de gebruikelijke trainingsmethoden heeft verlaten om die te vervangen door een andere en nieuwe wijze van training, met behulp waarvan het uithoudingsvermogen van de mens aanzienlijk kan worden ver groot. Op het ledencongres van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevorde ring der Geneeskunst te Haarlem, gaf de bekende sportarts Dr. W. L. Mosterd een uiteenzetting over de techniek en ach tergronden van deze zogenaamde inter val-training". De voordracht van deze bij uitstek deskundige gaf een duidelijk in zicht in deze moderne methodiek. Revolutie Interval-training, aldus Dr. Mosterd, is een trainingsmethode waarbij korte pe rioden van submaximale arbeid worden afgewisseld met korte rustperioden. Het merkwaardige van de interval-training is, dat door deze trainingsmethode de opvat tingen over het opvoeren van het uithou dingsvermogen radicaal gewijzigd zijn. Jarenlang was men namelijk van mening, dat voor het vergroten van het uithou dingsvermogen regelmatig grote afstan den in een rustig maar gelijkmatig tem po moesten worden afegelegd. De interval-training is, zoals vele andere trainingsmethoden, proef ondervindelijk tot stand gekomen. Men is als het ware geleidelijk naar deze huidige vorm van interval-training toegegroeid. Dat deze groei zeer geleidelijk is gegaan, blijkt wel uit het feit, dat de Finnen reeds na de eerste wereldoorlog een begin maakten met het inlassen van rustpauzen tussen 1 Prestatieverbetering de arbeidsperioden. De afstanden die de huidige interval-training afgelegd worden. Zatopek Eigenlijk is het de Tsjechische hardloper Zatopek geweest, die empirisch tot de in voering van de huidige interval-training kwam. De samenwerking tussen wetenschappe lijke onderzoekers en trainers heeft tot de volgende regels voor een goede inter val-training geleid: 1. de rustperiode na elke arbeidsperiode moet tussen de 45 en 90 seconden liggen; 2. de arbeid per periode mag maximaal 1 minuut duren; 3. de intensiteit van de arbeid moet zo danig zijn, dat aan het einde van de polsfrekwentie van 120140 slagen per minuut kan worden bereikt. Ligt aan het einde van een rustperiode de polsfrekwentie boven de 140, dan kan men binnen het onder punt 1 gestelde, de rustperiode verlengen of de intensiteit van de daarna te verrichten arbeid lich ter maken. Individueel Blijkt na de volgende arbeidsperiode, dat bij een maximale rust van 90 seconden de polsfrekwentie nog te hoog is, dan kan men, mits de arbeid een niet te ge ringe intensiteit bereikt (als grens hier voor geldt 70% van het maximale pres tatievermogen), nogmaals de intensiteit van de arbeid verminderen. Is de 70% bereikt en de polsfrekwentie aan het einde van de rustperiode te hoog, dan moet men de training de volgende dag opnieuw beginnen. Regelmatige pols controle is een eerste vereiste. Uit het voorgaande moge geconcludeerd worden, dat interval-training een zeer in dividuele trainingsmethode is. Het geven van de interval-training volgens een zelfde schema aan meer personen tegelijk zal niet alleen tot ongewenste resultaten lei den, maar is bovendien medisch gezien onverantwoord. Dat de toepassing van deze trainings methode sportief gezien niet zonder ge volgen is gebleven, blijkt uit het feit dat diverse wereldrecords voortdurend scher per kunnen worden gesteld. Essentieel bij deze trainingsmethode is, dat men duur- prestaties heeft kunnen verbeteren, door op korte afstanden te trainen en rust pauzes in te lassen. Niet zonder gevaren Zoals bij elke trainingsmethode zijn aan de interval-training ook gevaren verbon den. Veelal zijn de schadelijke gevolgen het resultaat van een ondeskundige lei ding. Met name ziet men, indien de at leet onvoldoende nachtrust krijgt, bij een intensieve intervaltraining een overtrai ning ontstaan. Door de vele herhalingen (tot 40 a 50 maal per training) bij een grote intensi teit predisponeert deze training boven dien tot letsels van spieren en pezen. Bij een goede dosering van de interval- trai ning komen deze schadelijke gevolgen evenwel niet voor. Zijn de praktische resultaten duidelijk aantoonbaar, het geven van een weten schappelijk geheel bevredigende verkla ring voor de bijzondere werking van de interval-training op hart en circulatie is een moeilijke zaak. Naar aHe waarschijn lijkheid heeft men niet alleen te maken met invloeden op het hart en de bloeds omloop, maar ook met trainingseffecten op de ademhaling, de stofwisseling, het hormonale stelsel en het vegetatieve ze nuwstelsel.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 5