Cafetaria „De Zadelkamp" officieel geopend SUIKER-OOM Zaterdag 1 april 1967 nor,TENS NIF.UWSIH.AD Holten 1 blijft kampioens-candidaat Holten 2-G.F.C. 4 6-1 Een avondje uit met O.C.H. VOETBAL Oudermiddag Lagere Landbouwschool Markelo Paaswijdingsavond Chr. Plattelandsvrouwen Films over een Safari Vanaf het begin van' de wedstrijd KSCV - Holten speelde Holten een goe de partij voetbal. Er werd enthousiast gespeeld en goed verdedigd. Dit goede begin werd al vrij spoedig met een doel punt bekroond doordat Meinsma, uit een knappe voorzet van rechts het leer on houdbaar inschootCO1). Hoewel de grote supportersschare nu verwachtte, dat het veldoverwicht door de Holtena ren zou worden uitgebuit, gebeurde dat niet en werd zij nogal teleurgesteld. De aanvallen werden te doorzichtig en ver dere doelpunten bleven uit. De Holtense defensie werkte subliem, hetgeen keeper Pasop een gemakkelijke eerste helft be zorgde. Het middenveld werd drtr"- Paule beheerst. Na de rust trachtten de gastneren tot de aanval over te gaan. Dit resulteerde in een op-en neergaande strijd, waarbij de voorsprong van Holten op losse schroeven kwam te staan. Van het krachtige Holtense team der eerste 15 minuten van de wedstrijd was niet zo veel meer over. De linker vleugel was te traag om de KSCV-achterhoede te ver rassen. Het regende inmiddels onophou delijk, hetgeen het spelpeil niet ten goe de kwam. Een minuut voor het einde kreeg Mans Klein Velderman de bal goed toege speeld. Hij wist door prachtig solowerk de KSCV-verdediging te omspelen, lok te de goalie uit zijn doel en schoot zeer beheerst in (0—2). Even hierna klonk het eindsignaal. De uitslagen in afdeling 1 B waren: Hector - Zenderen V 50 Rood Zwart - Rijssen V 10 KSCV - Holten 0—2 RKSV - Delden 1—2 SOS - Twenthe 3—2 De stand is nu: 1 B Hector 15 9 3 3 21 30—13 Holten 15 8 4 3 20 40—25 Delden 14 6 4 4 16 31—23 SOS 16 5 6 5 16 30—30 Twenthe 15 4 7 4 15 26—29 Rood Zwart 14 5 4 5 14 20—23 UD 15 5 4 6 14 27—24 KSCV 15 5 4 6 14 24—23 Rijssen V. 14 3 7 4 13 19—23 Zen ;eren V. 13 4 1 8 9 17—32 RKSV 14 1 6 7 8 14—23 Overige uitslagen: Holten 2 - GFC 4 Holten 3 - SDOL 2 Holten 4 - Holten 5 Twenthe a - Holten a Holten b - Enter V. a Holten d - WW e Holten e - DES g PROGRAMMA: Zaterdag: Holten a - Enter a Enter b - Holten b Holten c - Excelsior e SWN e - Holten e Zondag: Holten 1 - Twenthe 1 NEO 3 - Holten 2 Haarl. Boys 3 - Holten 3 Enter 3 - Holten 4 Holten 5 - De Zweef 4 6—1 10—1 2—0 4—0 4—0 0—3 2—4 .45 uur .20 uur .30 uur 00 uur .30 uur .30 uur .00 uur .00 uur .00 uur Holten 2 speelde 2e Paasdag tegen GFC 4 uit Goor, onderste van de rang lijst in afdeling 3 E. Gezien de uitslag van de eerste ont moeting was dit voor Holten geen zware opgave. Holten was vanaf het begin de betere ploeg en was dan ook voortdurend in de aanval. Reeds in de 18e minuut werd het 1o voor Holten toen W. Kaizer, met een afstandschot hard inschoot. Tien minuten later was de stand gelijk toen de linksbinnen van GFC stopper Schoo ien passeerde en de gelijkmaker scoorde. Voor dè rust kwam in deze stand geen wijziging. Na de thee was Holten oppermachtig. GFC moest verdedigen, doch de voor hoede van Holten was te sterk voor haar. Na tien minuten spelen gaf A. Klein Velderman een scherpe voorzet, waarna de bal door midvoor H. Jansen met het lichaam in het doel werd gelo pen (21). Even daarna was het linksbinnen A. Eggink, die op links was doorgebroken en onhoudbaar inschoot (31). Hierna bood GFC geheel geen tegenstand meer. W. Kaizer, die deze middag een goede wedstrijd speelde scoorde opnieuw met De vorige week vrijdagmiddag heeft de burgemeester, Mr. \V. H. Enklaar, in aan wezigheid van tal van genodigden de nieuwe cafetaria „De Zadelkamp" van de heer A. Trekop, aan de Markeloseweg, of ficieel geopend. Het driejarig dochtertje „Trudi" van de familie Trekop bood hem op een versierd kussen de sleutel van de zaak aan, die echter eerst nog wat weerstand bood bij het omdraaien. Na er aan herinnerd te hebben, dat het pand eerst, een winkel met bakkerij was en dat daarna de Canadese heer Lande- weerd er zijn zaken in deed, verklaarde de burgemeester perspectief te zien in dit nieuwe bedrijf, dat gelegen is in de na bijheid van het zomerhuisjesterrein en aan de grote verkeersweg. Een van de kwalen van het zomerhuisjesterrein is juist, dat er geen gelegenheid is om er een „natje en een droogje" te krijgen. Het is daarom te verwachten, dat deze cafetaria in een behoefte zal voorzien. Een voordeelnoemde de burgemeester het, dat de oudste zoon Jan van de fa milie Trekop, die het vak kent, haar in de bediening zal bijstaan. De burgemeester, die namens de V.V.V. sprak wenste de familie Trekop veel geluk en succes in de nieuwe zaak. De voorzitter van de Holtense winke liersvereniging, de heer W. ten Berge, zag de opening van deze nieuwe zaak, in een tijd, dat er zoveel zaken verdwijnen, als een gelukkig verschijnsel. Als het bij de een regent, zo meende hij, dan druppelt het bij de ander. Holten mag zich verheu gen in een bloeiende middenstand, o.m. omdat het belangrijk is als centraal ver keersknooppunt. Sprekende namens de Centrale Bak kerij „De Halm" verklaarde de heer J. M. Metzger, deze nieuwe zaak een ab solute kans van slagen te geven. Hij bood de familie Trekop een ontbijtlaken aan. De heer Trekop dankte met een kort woord voor de gesproken woorden en de aangeboden bloemen en cadeaus. Het pand is door de Holtense vaklieden de heren W. Meerman, metselwerk; B. J. Vukkink, timmerwerk; Broekmaat en Oolbekkink, electra; B. Visser, sanitair en de firma A. Schipper, schilderwerk in een snel tempo verbouwd en maakt een keu rige en gezellige indruk.. De aankleding werd verzorgd door Gebr. Schuppert N.V. Als de parkeerplaats en de verdere en tourage gereed zal zijn, zal het zeker de aandacht trekken. •••••••••••••••••••••••«•••••••••••••••«•••••••••••••••••©O® De Ontspanningsclub O.C.H., het Hol tense amateur-toneelgezelschap, dat ver over onze gemeentegrenzen bekend is, doordat het jaarlijks tientallen malen in vele plaatsen en voor allerlei verenigin gen en organisaties optreedt en zich daar door een uitstekende reputatie heeft ver worven, wil trachten ook in eigen plaats de belangstelling voor het toneel te ver hogen en te stimuleren. Men heeft bij O.C.H. al zo dikwijls de klacht gehoord, vooral van de mensen van middelbare leeftijd, dat er voor hen zo weinig te doen is in onze plaats. Voor jonge mensen is overal wat te doen. Zij leven door de beat-muziek waarop gedanst wordt in een eigen sfeer, die voor de ouderen geen enkele aantrekkingskracht heeft. En de ouderen komen er niet eens uit. omdat er voor hen praktisch nooit eens een avond wordt georganiseerd, waarop zij zich - zoals vroegerthuis gevoelen en waarop zij b.v. na afloop van een toneeluitvoering, nog eens een uurtje gezellig kunnen dan sen. Het „kastjekïjken", zo zeggen zij, be gint op den duur ook te vervelen, maar er komt niet wat anders voor in de plaats. Voor deze mensen nu en dat mogen ook jongere echtparen zijn wil O.C.H. op zaterdag 8 april in Amicitia een ge zellige avond organiseren met een blijspel en na afloop dansen onder leiding, zoals men dat in Holten b.v. na de bevrijding zo vele malen heeft meegemaakt. O.C.H. heeft op haar repertoire staan het blijspel „De verkochte grootvader" van Frans Streicher. een klucht in drie bedrijven, uit het Duits vertaald. Kort geleden gaf de Duitse televisie een opvoe ring van dit spel. Deze t.v.-spelcn zijn over het algemeen goede en plezierige stukken. Een ander Duits t.v.-spel ,.De drie ijs beren", dat O.C.H. gebracht heeft, beleef de reeds meer dan honderd opvoeringen. Van „De verkochte grootvader" ging op 15 maart in Bathmen de première. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijg baar bij hotel Holterman met een prijs- reductie van vijftig cent.. OOK DE BEJAARDEN O.C.H. geeft op 8 april een middagvoor stelling voor de Holtense bejaarden in Amicitia, die om half drie begint en gratis toegankelijk is. Reeds eerder waren de bejaarden de gast van O.C.H., toen was de zaal echter maar gedeeltelijk bezet. Men hoopt, dat er deze keer meer bejaar den aan de uitnodiging gehoor zullen geven. De jongere huisgenoten kunnen daartoe belangrijk bijdragen door hun verwanten op te wekken deze middag bij te wonen en hen eventueel per auto te vervoeren. BLAUW WIT PUPILLEN SCHOTEN ZES MAAL RAAK De Blauw Wit pupillen hebben zater dagmiddag bij ,,de Poppe" 2 x 20 minuten de „voetbaltoon" aangegeven in de wed strijd tegen Twenthe d uit Goor. Bert Podt scoorde reeds in de 2e mi nuut en in de 3e minuut maakte Albert Reilink er 20 van. In beide gevallen ging de kleine Twenthej-doelman niet vrij uit en hij werd daarom <op eigen verzoek vervangen. Zijn opvolger deed het beter, doch toen hij twee maal was gepasseerd, resp. door Henk Aanstoot en Bert Podt, kwam de 2e reserve onder de lat, die twee maal moest zwichten voor schoten van Bert Podt. De Blauw Wit junioren speelden zater dagvoormiddag in Markelo een vriend schappelijke wedstrijd tegen de A-jun. van Sportclub Markelo en wonnen met 20. Beide doelpunten werden gescoord door Gert Jan Bekkernens. PROGRAMMA Blauw Wit speelt thuis tegen rode lan taarndrager Sportclub Rijssen 7. Het moet voor de Blauw Witten toch mogelijk zijn in ieder geval de halve winst te grijpen. De wedstrijd begint om kwart voor vier. De junioren spelen om 2.30 uur tegen Excelsior c uit Rijssen en de Blauw Witte pupillen spelen om half drie in Enter tegen Enter d. een hard schot. Nadat G. Dikkers het 5e doelpunt voor zijn rekening nam zou al weer Kaizer zijn derde en tevens het laatste doelpunt scoren (61). Holten 2 is, met slechts 3 verliespun- ten, nog steeds kampioenscandidaat in afdeling 3 E. In de grote gymnastiekzaal van het Ontspanningsgebouw hield de Lagere Landbouwschool Markelo haar jaarlijkse oudermiddag. De voorzitter van het schoolbestuur, burgemeester de Meester, verrichtte de opening, waarbij hij het be stuur der school, directeur en leraren, de ouders der leerlingen alsmede de leerlin gen welkom heette. Vervolgens werden binnengeleid de heer Sprokkereef, die de lessen een vier tal maanden had opgevangen ien de nieu we leraar J. de Weerd en diens echtge note. Mevr. de Weerd werden door twee leerlingen bloemen aangeboden. Burgemeester de Meester bedankte de heer Sprokkereef voor het feit dat hij de Markelose Landbouwschool heeft willen voorthelpen, door als gepensioneerd le raar van de Middelbare Landbouwschool te Hengelo weer tijdelijk voor de klas te gaan staan. De burgemeester had eveneens een har telijk woord van welkom voor de nieuwe leraar De Weerd, afkomstig van de La gere Landbouwschool te Hardenberg. Hierna volgde een „optreden" van de leerlingen der school, die waren gekleed in hun rood-wit gym-shirt. De leerlingen gaven gedurende drie kwartier onder lei ding van hun leraar Valkhof een demon stratie ringen, rekstok en grondgymnas- tiek. Tevens deed men een ritmische oefe ning op muziek. LICHAMELIJKE OPVOEDING Voorts hield de vdorzitter van de afd. Graafschap van het Kon. Ned. Gymnas- tiekverbond. burgemeester Vlam van Winterswijk, een inleiding over het on derwerp: „De betekenis van de lichame lijke opvoeding en sport voor de Platte- landsjeugd". Uit de daarna gestelde vra gen bleek wel dat de ouders interesse hadden voor dit onderwerp. Daarna werd de heer Sprokkereef een boekenbon aangeboden voor de door hem bewezen diensten. Mevrouw Sprokkereef werd een prachtig -bloemstuk aangebo den. De directeur der School, de heer Har kink, deed verder mededelingen over de examens, de Praktijkschool te Emmel- oord, de schoolexcursies, de uitwisseling van leerlingen naar andere boerderijen. De directeur wees vooral op de pocket „Leren. maar dan zo!", welk boekje veel waardevolle tips bevat voor de stu derenden en hun ouders. Een der leraren, de heer Sevenster, gaf nog een uiteenzetting over het weidege- bruik, waarbij de leraren zullen noteren of het weiland wordt gebruikt voor de kalveren of koeien, om te hooien of in te kuilen. Aan de hand van de gegevens van de melkopbrengst en de voederwaarde van het gras uit de kuil, zal de produkti- viteit van het grasland bekeken worden, vooral omdat het grasland in Twente niet aan het landelijke gemiddelde komt. De leden van de plaatselijke afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen en Meisjes hielden als afsluiting van het ver gaderseizoen donderdagavond in de bovenzaal van de Coöp. Aan- en Verkoop vereniging „Holten" een paaswijdings- bijeenkomst. De presidente mevr. J. Riet berg-van Lindenberg liet bij de aanvang zingen gezang 49 vers 1, ging hierna voor in gebed en las vervolgens uit de bijbel Jesaja 40. Na een hartelijk woord van welkom tot De P.G.J.O.-afdelingen „Plattelands meisjes" en „Jong Holten" hielden woensdagavond in café „De Waag" van de heer J. Haverslag een gecombineerde ledenvergadering, waarin de Holtense ja ger en preparateur Frits Russ voor de tweede maal een tweetal films vertoonde over de jacht, die hij in Zuid-Afrika heeft meegemaakt. De avond werd geopend door de presi dente mej. J. F. Pasop, die o.m. mede deelde, dat de kring-puzzletocht- op 15 april om half acht zal starten bij café T Bonte Paard te Dijkerhoek. Daarna vertoonde de heer Russ zijn films over de safari, die hij meemaakte. Ook deze keer waren zij weer bijzonder boeiend, vooral ook door de vele fan tastische kleuren, die deze films te zien gaven. De toeschouwers werden meege nomen, naar de grote vlakten en oer wouden van Zuid-Afrika, waar grote kudden giraffes (waaronder één witte, wat heel zeldzaam is), zebra's, antilopen, buffels en vele andere in het wild le vende dieren aan de camera voorbij trok ken. Na de filmvertoning beantwoordde de heer Russ uitvoerig enkele vragen der le den. De avond werd gesloten door de heer J. A. Podt, die de heer Russ en zijn helper dank bracht voor hetgeen hij de leden had laten zien en horen. allen ging men over tot de Lijdens- en Paasliturgie, waaraan door verschillende dames werd meegewerkt. Mevr. J. Stam- Wassink hield een Paasinleiding, mevr. M. Bulsink-Bakker verzorgde de declama tie.'mevr. D. Schuppert-van Leeuwen las de schriftgedeelten, terwijl mevr. M. van Engbrink-Ramaker op electronisch orgel de samenzang begeleidde. Tijdens de pauze - - waarin koffie werd gepresenteerd werden enkele ingeko men stukken afgehandeld en werden de bussen uitgedeeld aan de dames die zullen collecteren voor het Hellendoornse sana torium. Na lezing der notulen - - die onder dank aan de secretaresse mevr. J. Schuppert- Stukker werden goedgekeurd en vastge steld werden door mevr. J. Van Eng- brink beeldstroken vertoond van Jezus' kruisdood. De bij deze beelden behorende tekst was opgenomen op de band en werd omlijst met muziek uit de Mattheus Pas sion van J. S. Bach. Aan 't einde van de mooie, stijlvolle gewijde avond sprak de presidente woor den van dank tot allen die meewerkten en zij richtte zich in 't bijzonder tot de heren J. I-I. van Engbrink en I-I. Schup pert voor het beschikbaar stellen en be dienen van projectie-apparaat en band recorder en tot de heer D. J. Schuppert (Ome Jan), die steeds bereid is om het electronisch orgel af te staan voor bijzon dere bijeenkomsten van de vereniging. De goed bezochte Paaswijdingsavond werd door mevr. Stam-Wassink met dank gebed gesloten na het gezamenlijk zingen van gezang 49 vers 4. Feuilleton door Tom Lodewijk HOOFDSTUK I Waarin een suikeroom van de boot wordt gehaald „Dat treft nou slecht Pieter," zei het hoofd van de Koninginneschool, toen hij met zijn oudste onderwijzer, Pieter de Jong, vanaf de ingang de woelige jeugd op het schoolplein in de gaten hield. „Als jij vrijdag ook weg bent, moet ik twee klassen naar huis sturen, want juf frouw Koebergh zal, als alles goed gaat tenminste, niet voor maandag weer voor de klas kunnen, en ik kan Hendrikse toch moeilijk zeggen dat hij niet naar de begrafenis van zijn moeder toe kan." „Nee," zei Pieter glimlachend, dat zou een rare indruk maken. En tenslotte kan die oom van mij ook zonder mijn hulp wel aan land komen. Anneke gaat wel mee, zuster Van der Woude heeft be loofd een oogje in 't zeil te houden." „Dus je vindt het niet erg?" zei het hoofd opgelucht. Hij vond het vervelend. Pieter had nooit noten op zijn zang, was altijd op zijn post, en nu hij die éne keer vrijaf gevraagd had en alles in kannen en kruiken was, kreeg juffrouw Koebergh de griep en moest Hendrikse naar een begrafenis. ,,'k Had het je graag gegund," zeide hij hartelijk. „Dat weet ik immers wel," zei Pieter en accepteerde een sigaret. „Maar wat het zwaarste is moet het zwaarste we gen. om het es heel origineel te zeggen." „Is dat een suikeroom?" vroeg het schoolhoofd plagend, „dat je je zo veel moeite voor hem geeft?" „Niet vanwege de suiker," antwoordde Pieter nonchalant, „hoewel ik geloof dat- ie daarginds aardig heeft geboerd." „In Brazilië, niet?" ,Ja, daar in die contrijen. Maar hij is moeders enige broer en ze waren nogal gek op elkaar. Moeder vindt het natuur lijk ook fijn, als dan het hele zaakje bij elkaar is." „En nou ben jij er niet." „Ik ben maar van de kouwe kant." „Jaja," zei het hoofd, „maar je praat toch over moeder, en niet over schoon moeder." „Da's ook maar gekheid," zei Pieter, voor haar is er geen kouwe kant. Ik heb zelf m'n moeder al vroeg verloren, en Anneke's moeder heeft me een twee de thuis gegeven. Ik was er in de kost, toen ik Annke leerde kennen, en ze had helemaal geen bezwaar om haar dochter aan een kale schoolmeester te geven." ,.'t Is gelukkig niet zo kaal meer als vroeger," merkte het hoofd op. „Nee de tijd van de kwekeling met akte en de hongerlonen is voorbij. We hebben er onze portie wél van gehad, Anneke en ik." „Maar jullie rooiden het," zei het hoofd, die wel wist hoe het bij Pieter de Jong thuis was. „Met zo'n vrouw als Anneke rooi je het altijd" zei Pieter tevreden. Zijn baas keek hem van terzijde aan. Pieter de Jong, man met weinig behoeften, schoolmeester met hart voor z'n werk en aandacht voor de kinderen, een fij ne vent. Nee, dat was gèen man om een suikeroom onder z'n kin te strijken terwille van de suiker. „Is dat waar," vroeg het hoofd nieuwsgierig, „dat die oom van je mil jonair is?" „Hij schijnt ze daarginds dik verdiend te hebben." bevestigde Pieter, of ie miljonair is weet ik niet en het kan me niet schelen ook. Ik herinneer me hem van toen ik nog een kind was, toen was ie een aardige kerel, bracht, altijd wat voor ons mee, de poes ging van de stoel voor Ome Simon, zoals we toen zeiden. Ik hoop, dat de centen 'em niet veran derd hebben, maar er liggen zo'n klei ne dertig jaren tussen. Kijk, de jonge heer Nelissen die is weer bezig de grie ten te jennen. „Jaap! Ja, jij! ga maar vast in de klas, je bent nog niet ge schikt om los te lopen!" De jongeheer Nelissen verdween, als met de staart tussen de benen, de gang in. De baas keek op zijn horloge, klapte in de handen. Het speelkwartier was weer voorbij. Nou," zei Pieter aan tafel, ,,'t is of de duvel d'r mee speelt, maar onderge tekende gaat niet mee naar Amsterdam. Truus Koebergh heeft nog altijd griep, en Hendrikse moet naar een begrafenis, en een begrafenis gaat voor." De tweeling, Kees en Kas, keek zuinig. „We dachten al dat we een vrije dag hadden, omdat meester Hendrikse naai de begrafenis moest." „Meelevende jongens zijn jullie," sprak hun vader, „de een z'n dood is de ander z'n vrije dag. Nee hoor, jullie krijgt meneer De Jong. en meneer Ver- brug neemt net als vandaag de klas van juffrouw Koebergh." „We krijgen meester De Jong," zei Kees tot z'n broer. .Boffen wij even." „Da's een heel aardige meester, heb ik gehoord," zei hun moeder glim lachend. „Ach moeder," zei Kas, ,,u kent 'em nog niet. Op school moet je 'em meema ken." ,,'t Is niet alles," begreep Pieter, „op een school waar je vader onderwijzer is. Wees maar blij dat je maar die ene dag bij me in de klas zit." „En dan krijgen we thuis op ons falie voor wat we in school uithalen," voor spelde Kees somber. „Tja", zei Pieter ernstig, „dat risico loop je. Dat wordt een zwarte dag voor jullie jongens. Heel zoet zijn maar, met twee woorden spreken, mooie handje geven en je best: doen." „Jullie zult het wel overleven," bemoe digde hun moeder. „Zij eerder dan ik," zei de vader en sneed zich een plak kaas af. (wordt vervolgd)

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 2