HOLTEN WIS VOOR R.K.S.V. SLAUW WIT '66 VERLOOR IN RIJSSEN 2-5 herhaling is de kracht der Zwartbontfokkers hielden jaarvergadering Opstelling Holten I Supportersbus naar Vasse Uitslagen bridgedrive Boeiende lezing Kynologenclub Ouderavond hoort over Belangrijke ontwikkeling bij de Holtense Scholengemeenschap Holten 2-La Première 5 4-3 Ledenstop dames-senioren Coöp. K.I.-Vereniging zuidwest Overijssel kan op bevredigend jaar terugzien reklame Zaterdag 25 maart 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD In het begin van de ontmoeting RKSV Holten, leek bet er helemaal niet, op dat de Holtenaren deze wed strijd zouden winnen. De Rijssenaren, die de sterke en koude wind schuin in de rug hadden, zetten hun gasten onder zware druk en reeds in de 5e minuut kon Gerrit Soer nog net op het nipper tje een ingezette kopbal van de doellijn weghalen. Zes minuten later werd een hoog en hard schot van rechtsbinnen B. Goseling door invaller-doelman Pasop door de harde wind verkeerd beoordeeld, zodat de bal net onder de lat door in het net verdween (1-0). Het leek wel of dit het sein was voor de Holtenaren om de zaak wat energie ker aan te pakken, want zij vielen ver woed aan. Er werd vaak uitstekend ge combineerd en in de 20e minuut had dit resultaat toen Rini den Heijer een mooie voorzet van Mans Klein Velder- man onhoudbaar langs de Rijssense doelman plaatste (1-1). Hoewel de druk van de thuisclub aan hield, waren de uitvallen van de Holte naren bijzonder gevaarlijk. Het was Ri ni den Heijer, die in de 27e minuut uit een goed genomen hoekschop zijn club de leiding wist te geven (1-2). Wim Nij- enhuis profiteerde acht minuten later van enkele missers in de Rijssense ver dediging door met een fraaie omhaal de bal via een Rijssense speler en de lat in het vijandelijk doel te plaatsen (1-3). Met deze stand ging de rust in. Vooral Frits Paule deed weer goed werk op het middenveld. Na de hervatting was het spel nog maar enkele minuten oud toen Johan Veneklaas, die deze middag weer een bijzonder goede wedstrijd speelde, met een ver en hard schot de Rijssense doelman volkomen verraste >1-4). De Holtenaren hadden nu de wind in de rug en er ontstonden dan ook vaak spannende momenten voor het RKSV- doel, waarbij de Rijssense doelman de bal enkele malen nog net over de lat kon stompen. De gasten begonnen het spel zo langzamerhand geheel te be heersen. RKSV kwam nog wel verschil lende malen sterk opzetten, maar haar aanval miste voldoende stootkracht. Het laatste kwartier had de thuisclub bijna niets meer in te brengen. Het rommelde in haar gelederen van alle kanten en dat maakte, dat ook de Holtenaren wat uit hun doen gebracht werden. Tal van hoge ballen wisten zij voor het Rijssen se doel te brengen maar men zag geen kans om door de verdedging heen te komen. In de score kwam dan ook geen verandering meer. De overige uitslagen in afdeling 1B waren: KSCV UD 1-2, SOS Hector 0-3, Twenthe Delden en Rood-Zwart Zenderen Vooruit werden afgelaet. De stand is nu: Hector 14 8 3 3 19 25—13 Holten 14 7 4 3 18 38—25 Twenthe 14 4 7 3 15 24—26 Delden 13 5 4 4 14 29—22 KSCV 14 5 4 5 14 24—21 SOS 15 4 6 5 14 27—28 UD 15 5 4 6 14 27—24. Rijssen V. 13 3 7 3 13 19—22 Rood Zwart 13 4 4 5 12 19—23 Zenderen V. 12 4 1 7 9 17—27 RKSV 13 1 6 6 8 13—21 De fokvereniging De Fries-Hollandse vergaderde Dinsdagavond in café Kalf- sterman. Bij verhindering van de voörz. de heer G. J. Klaasses werd de vergadering ge leid door het bestuurslid de heer F. W. W. H. Bekkernens. Na een kort openings woord kreeg de secr. de heer IJ. Haver slag gelegenheid de notulen te lezen van de vorige vergadering deze werden on veranderd vastgesteld. Door de controleur de heer J. W. Jan sen werd verslag uitgebracht van de werkzaamheden der vereniging. Er wer den 212 Vaars- en 5 stierkalveren gere gistreerd. 54 koeien en 1 stier werden in het No RS ingeschreven. De penningm. de heer E. Krikkink bracht verslag uit van de financiële toe stand der vereniging. De kascommissie bestaande uit de heren Brinkman en Kenkhuis hadden alles akkoord bevon den. De penningmeester werd dank ge bracht voor zijn goede beheer. De secretaris de heer J. Haverslag was periodiek aftredend als bestuurslid, in zijn plaats werd gekozen de heer G. J. Brinkman. Door de controleur de heer J. W. Jansen werden nog enkele punten be handeld betreffende de nieuwere inzich ten in de veefokkerij. Er bestaan neigin gen om het exterieur geheel te verwaar lozen en alleen te letten op een goede productie. De lichaamsbouw moet zo zijn dat de koe zo lang mogelijk mee kan, daarom kan men het exterieur niet geheel ver- Waarlozen. Men dient die stieren te gebruiken welke bewezen hebben goed te fokken op productie. Door de voorzitter werd de secretaris de heer J. Haverslag dank gebracht voor het vele werk voor de vereniging gedaan. De voorzitter bedankte de aanwezigen voor hun aanwezigheid en sloot hierna de matig bezochte vergadering. Overige uitslagen van zaterdag en zon dag j.l.: Ho.ten a-Bornerbroek a (afgelast); Hol ten c-DES e (afgelast); Blauw Wit fa- Holten d 1—1; De Zweef f-Holten e (af getast); Holten 2-La Première 5 43; Nij- verdal 2-Hollen 3 34; Holten 4-De Zv/eef 4 70; Holten 5-Nijverdal 4 52. PROGRAMMA Zaterdag: Twenthe a-Holten a, 3.45 uur, Holten b-Enter V. a, 4.15 uur, Holten d- WVV e, 3.25 uur en Holten e-DES g, 2.35 uur. Paasmaandag: KSCV 1-Holten 1, 14.30 uur, Holten 2-GFC 4, 11.00 uur, Holten 3- SDOL 2, 14.30 uur en Holten 4-Holten 5, 9.15 uur. Holten I zal paasmaandag met de vol gende opstelling uitkomen tegen KSCV (Vasse). Doel: D. Pasop. Achter: G. Soer, H. Hommes, G. Brands. Midden: F. Paule en G. Markvoort. Voor: Joh. Veneklaas, Rini den Heijer, M. Klein Velderman, S. Meinsma en W. Nijenhuis. Reserve: H. Rietberg. Dit is dezelfde formatie die in Rijssen R.K.S.V. duidelijk aan de verkeerde kant van het scorebord hield. Weliswaar be haalde Vasse uit de laatste vier wedstx-ij- den slechts één punt maar het waren alle wedstrijden, die Vasse met wat meer ge luk ook hadden kunnen winnen. In het begin van de competitie leed Holten in het Sportdal een 2—3 nederlaag tegen Vasse. We hopen dit keer op een beter resultaat. De supportsvereniging van de H.V.C. Holten laat voor haar leden en andere belangstellenden a.s. maandag, tweede Paasdag, voor de belangrijke ontmoeting K.S.C.V.-Vasse een extra bus rijden. De bus vertrekt kwart over een vanaf de Smidsbelt. De uitslagen van de jongste ontmoeting op 1 7maart van de bridgeclub „Holten" waren als volgt: 1. Heer en mevrouw Leget 66,67%; 2. he ren Paule/Hulshof 56,67%; 3. heren Ha- nenburg/Hofsteenge 54,17%; 4/5. heren Gr. Obbink/Goorman 50,83%; 4/5. heer en mevrouw Eelveld 50,83%; 6. heren v. d. Houwen/Lantzendörfer 45,83%; 7. heren Keestra/Boonstra 40% en 8. heren Eel- veld/Ter Horst 35%. Midden april hoopt het bestuur een open drive te organiseren. Er zal worden gespeeld in drie klassen: A, B en C (zgn. huiskamer-bridgers). Inleggeld f 2,50 per deelnemer; de netto-opbrengst zal worden overgedragen aan de stichting „Het vierde Prinsenkind". Nadere inlichtingen: J. Hulshof, Bes- sinkpasstraat 10, Holten, telefoon 1957. Dinsdagavond hield de Kynologenclub „Deventer" haar maandelijkse bijeen komst in Hotel Royal met een praatavond van de heer G. de Josselin de Jong uit Haarlem, een bekende vlotte spreker in de kynologenwereld. Het was een uitzon derlijk boeiend betoog over de Wereld- kynologie. Honden uit alle landen en alle tijden werden behandeld, aangevuld met ailerlei kynologische belangen, zeer inte ressant en boeiend voor de luisteraars. Een geslaagde avond, hoewel meer bezoek was verwacht. S'.and: Excelsior 3 Sp.cl. Rijssen 1 Enter Vooruit 2 Blauw Wit '66 DES 3 Denekamp 1 Juliana 2 Hulzense Boys 2 Achilles 2 Sportlust 3 Sparta 4 12—20 14—19 12—18 15—15 15—15 10—12 13—12 14—11 13—10 11— 8 13— 2 PUPILLEN SPEELDEN GELIJK (1-1) De pupillen van Blauw Wit en die van HVC hebben zaterdagmiddag in een wat men pleegt te noemen een plaatselijke derby de puntjes eerlijk en sportief ge deeld. Martin Brands opende voor HVC de score en Henk Aanstoot bracht met een kopbal de jonge partijen op gelijke voet. Even voor tijd kwam Blauw Wit nog bijna tot 100% winst doch de kop bal van Bert Tromp werd door de lat gekeerd. PROGRAMMA Voor zaterdag 25 maart is een inhaal programma vastgesteld, een programma dat slechts één elftal van Blauw Wit binnen de lijnen brengt. De pupillen spelen thuis om 3 uur tegen Twente d uit Goor en moeten in staat zijn beide puntjes in do wacht te slepen. Stand: WW e (Hengevelde) 10—18 Excelsior g (Rijssen) 12—18 GFC f (Goor) 11—17 Holten d 12—13 Blauw Wit b 11—10 Hector d (Goor) 11— 9 Enter Vooruit c 10— 7 Sp.cl. Rijssen d 10— 7 Rijssen Vooruit e 11— 6 Enter d 9— 3 Twente d (Goor) 11— 2 We hebben het zaterdagmiddag op het prachtige sportpark „De Koerbelt" te Rijssen voor de derde maal (laat het bij dit scheepsrecht nu mogen blijven!) in dit seizoen kunnen constateren dat elke ploeg die het lukt om Blauw Wit in het eerste kwartier op 2-0 te zetten als winnaar de grasmat gaat verlaten. Sportclub Rijssen (de ploeg van dok ter Oosthoek) was zeker niet sterker dan Blauw Wit, dat goede kansen kreeg om de score te openen. De opening na plm. 15 minuten kwam echter van de andere kant toen de Blauw Wit doel man Heuvink te laat reageerde op een schot van plm. 20 meter. Enkele minu ten later was het al 2-0 en inplaats van er toen fiks tegenaan te gaan ging men in de Blauw Wit gelederen babbelen en de teamgeest die juist zo hard nodig was om de achterstand weg te werken (wat zeker mogelijk was» vertroebelde. De Sportclub jongens konden,het in de ze periode makkelijk klaren en ze gin gen zonder schade naar de kleedkamer .voor de thee. Na de rust ging het beter bij Blauw Wit'en de Sportclub goalie kwam her haaldelijk in actie bij schoten van Tha- len en Ter Beek. Ver opdringen werd tien minuten in de 2e helft de Blauw Witters noodlottig. Vincent kwam uit een tegenaanval plotseling voor doel man Heuvink die de ingeschoten bal niet onder controle kreeg. Linkshalf Boer strafte de fout vakkundig af <3r0>. Er waren toen nog plm. 20 minuten te spelen en Sportclub ging het kalm aan doen. Blauw Wit deed er toen een schepje op en Leo Stegink kreeg een prachtige kans om te scoren, een kans die Ruiterkamp hem ontnam door hem onderuit te halen. Scheidsrechter Mor- sink was dit niet ontgaan en hij wees naar de witte stip. Dc toegekende straf schop werd door Herman Ter Beek in geschoten. Blauw Wit putte uit dit doel punt moed en trok ten aanval. De hoop op een beter resultaat werd na 2 minu ten de bodem ingeslagen toen de Blauw Witte verdedigers onvoldoende opruim den en Vincent kans kreeg om te doel punten (4-1). Blauw Wit kwam hierna nog wel even terug en wist door Leo Steggink na goed aangeven van Schöppers nog op 4-2 te komen doch de laatste daad stelde Rut- terkamp toen hij een mnuut voor het eindsignaal van vrij grote afstand hard inknalae (5-2). Ondanks het slechte weer van afgelo pen zondag werd de wedstrijd Holten 2 La Première 5 gespeeld. Het veld was zeer moeilijk te bespelen doordat het één modderpoel was. Holten begon de wedstrijd met 9 man. Twee spelers waren niet opgekomen en reserves ontbraken. Na ongeveer tien mi nuten spelen was het elftal compleet. Holten ging ondanks de 9 man vanaf het begin in de aanval. Dit leverde enige goe de kansen op, doch deze werden niet be nut. La Première ging daarna tot de tegen aanval over en de verdediging van Hol ten kreeg het moeilijk. In de 15e minuut kon hun midvoor doorbreken en schoot onhoudbaar in (01). Tien minuten la ter speelde dezelfde speler zich op links vrij en gaf een onhoudbare boogbal over keeper Jansen (02). De Holtenaren raakten nu beter op el kaar ingespeeld. Zij ging over tot de aan val. Een voorzet van G. Dikkers werd door A. Vincent ineens ingeschoten (12). Enkele minuten voor de thee ontstond er uit een hoekschop een doelworsteling voor het Holten doel. De bal werd door 'n kluwen van spelers ingeschoten. Keeper Jansen was reeds gepasseerd, doch stop per Schooien kon slechts met de hand de bal sloppen. De hiervoor toegekende strafschop werd benut (13). Na de thee moest Holten wel in de aan val gezien de achterstand. Met nog 20 minuten te spelen zag het er niet* roos kleurig uit voor Holten. Doch Holten kreeg het geluk aan haar zijde. Uit een aanval; van Holten werd de bal door een Lap. verdediger van richting veranderd en verdween in eigen doel (23). Vijf minuten later kreeg G. Dikkers de bal goed toegespeeld. Hij kon op links door breken en zijn harde schot verdween in het net (33). Even hierna kreeg Holten weer een goede kans. Uit een hoekschop van rechts kopte A. Klein Velderman te gen de ónderkant van de lat, waarna -de bal weer terugsprong in het veld. In de laatste minuut werd D. Wansink in het strafschopgebied ten val gebracht. De scheidsrechter kende een strafschop toe. W. Schooien kreeg de moeilijkste taak van deze middag. Hij miste niet en bracht Holten de overwinning (43). Nadat de bal weer was afgetrapt floot de scheidsrechter voor de laatste keer. Het bestuur van de Sportvei-eniging „Bato" ziet zich in verband met de over weldigende belangstelling bij de gymnas tiek groep „dames-senioren", die op woensdagavond oefent genoodzaakt van af heden een ledenstop in te voeren. Eventuele candidaten voor het lidmaat schap zullen op een wachtlijst worden geplaatst, wanneer zij zich opgeven bij mevr. M. Eggink-ten Velde, Diessenplas- slraat 1. Tijdens een druk bezochte ouderavond van de Holtense Scholengemeenschap, die woensdagavond in de aula van de school gehouden werd, heeft de direc teur, de heer H. J. Hiddink, een over zicht gegeven van de bijna stormachtige ontwikkeling, die dit onderwijsinstituut doormaakt. Deze school, in 1953 gestart met 76 leerlingen en 3 leraren heeft thans 480 leerlingen binnen haar poor ten, met een team van 32 full-time en part-time leraren. Na 1965, het jaar van de start van het officiële experiment van Havo en Mavo, werden 12 docenten met middelbare bevoegdheden aan de school verbonden. Het komende jaar, aldus de heer Hiddink, zullen nog enkele docenten o.a. voor Frans, Wiskunde, Geschiedenis en Tekenen aan dit korps van leerkrach ten worden toegevoegd. De benoeming van de heer Rijkeboer (leraar Wiskunde) heeft reeds plaats gevonden. Dr. A. Takken te Zwolle zal bij de aanvang van het nieuwe cursusjaar als lerares Frans in functie treden. Ook het M.E.A.O., waarover wij reeds uitvoerig geschreven hebben, wordt geheel ver zorgd door volledig bevoegde leraren. MEER KLASSEN De Scholengemeenschap telt thans twintig klassen. Voordat het jaar 1969 teneinde is, zal zij uitgegroeid zijn tot 25 a 26 klassen. Deze scholengemeen schap ten plaltelande voorziiet naar de mening van de directeur in de behoefte aan vele vormen van voortgezet onder wijs tussen Deventer enerzijds en de Twentse steden anderzijds. Dank zij de diligente houden vanh et gemeentebe stuur kon steeds in de behoefte aan schoolruimte worden voorzien. Dit jaar zullen weer vier nieuwe nood-lokalitei ten worden bijgebouwd. Het streven is er op gericht om de school zodanig uit te breiden, dat alle klassen kunnen wor den gehuisvest in het hoofdgebouw. Bij realisering van deze plannen, waarover al een voorlopige bespreking heeft plaats gehad, wordt er rekening mede gehou den, dat naast de leslokalen, modern in gerichte praktijklokalen voor natuur kunde, biologie en scheikunde worden gebouwd. Evenzeer zal ook voor handen arbeid, tekenen, muziek en handwerken passende lokaalruimte moeten worden gecreëerd. Een tweede gymnastiekzaal zal binnen afzienbare tijd nodig zijn. terwijl in het uitbreidingsplan „De Haar" ruimte zal moeten worden gevonden voor de aanleg van een sportveld. BIBLIOTHEEK De heer Hiddink vertelde de ouders verder hoe naast de bovengenoemde ac- comodatie een ruimere aula zal moeten worden gebouwd, evenals een bibliotheek met ruime gelegenheid om te studeren. De bibliotheek zal z.i. het hart moeten zijn van de nieuwe school. De steun van hei gemeentebestuur is daarbij onontbeerlijk evenals van de Rijksoverheid. Met haar royale mede werking werd in het afgelopen jaar een volledige uitrusting voor natuurkunde, voor scheikunde en voor biologie verkre gen alsmede voor het M.E.A.O.-bureau en moderne kantoormachines, waarmee de investeringen van resp. 40.000,— en 32.000,waren gemoeid. Na uitvoerig te hebben stilgestaan bij de nieuwe ontwikkeling van het M.E.A. O. waarbinnen ö.m. ook een proef wordt genomen met schooltelevisie, gaf spreker nog een toelichting op de andere afde lingen van het onderwijs. ACTIVITEITEN LEERLINGEN De heer Hiddink toonde zich bijzon der ingenomen met, de activiteiten der leerlingen buiten schoolverband. Er is een schoolvereniging opgericht, er wordt een schoolkrant uitgegeven, er zijn sportcommissies en een culturele com missie, die zelfs het initiatief heeft ge nomen voor een bezoek aan de Picasso- tentoonstelling te Amsterdam. Er is een fotoclub en een bandje. Achter iedere club staat een docent, die deze activitei ten begeleidt. Minder waardering had de directeur voor het feit, dat heel veel leerlingen hun zakgeld opmaken aan wat hij noemde „oude aardappelen". Hij gaf de ouders in overweging hun kinde ren te wijzen op een nuttiger besteding van hun zakgeld. FILMAPPARAAT Voordat de directeur aan het woord kwam heette de voorzitter van de ouder commissie, de heer L. C. van de Boven- kamp vijf nieuwe leerkrachten welkom t.w. de heren Ir E. M. Bunders. J. G. ter Brugge. H. W. Lueks, C. J. Mol en H. J. G. Wes. Hij deelde mede, dat de geldin zameling onder de ouders ruim ƒ3.000,- heeft opgebracht. Men zal hier een 16 mm filmapparaat „met geluidsband voor kopen, waarvan de kosten worden ge raamd op ƒ2.500,— a ƒ3.000, De concierge-administrateur. de heer Knapen, heeft een goed beheer gevoerd over de opbrengst van het overblijflo kaal. De prijzen van de verschillende dranken behoeven niet verhoogd te worden. Hij bracht hem daarvoor dank. De penningmeester der oudercommis sie, de heer G. H. Vlogtman bracht, het financieel verslag uit. dat een batig sal do te zien geeft van 5.081.07. Het is prettig, dat de school over enii geld beschikt. De voorzitter was dan ook vol lof over de offervaardigheid der ouders. OUDERCOMMISSIE Hij deelde mede, dat van het gemeen tebestuur bericht is ontvangen, dat de oudercommissie uit ten hoogste 9 leden mag bestaan en dat er een reglement moet worden vastgesteld. Momenteel be draagt dit aantal 18. omdat'men gaarne uit alle streken waar leerlingen vandaan komen een contactpersoon wilde hebben. Met veel moeite heeft men nu negen rayons samengesteld. Na een uitvoerige gedachtenwisseling over het systeem van de verkiezing bleken de volgende dames en heren gekozen te zijn: Holten: L. C. v. d. Bovenkamp, Espelo en Dijkerhoek: A. Lubbersen, Bathinen-Loo: G. Muiler man. Larensebroek, Markelosebroek en StokkumA. L. Kettelarij. Hellendoorn- Nijverdal: mevr. H. B. Florijn, Oude Molen-Colmschate: J. W. van Schooten, Schoonheeten-Okkenbroek: mevr. Tuten. Markelo: H. J. Lonink en Rijssen: J. Boonstra. Bij het ontstaan van een vacature moet tussentijdse aanvulling plaats hebben. Nadat de heer Hiddink zijn indrukken had weergegeven van zijn studiereis naar Engeland bracht de voorzitter de leraren en de scheidende penningmees ter dank voor hun arbeid in het belang van de leerlingen en de Scholengemeen schap. In de vrijdagavond 17 maart in het Sta tionskoffiehuis van de heer M. Kalfster- man, onder voorzitterschap van de heer H. Beltman, gehouden rayonvergadering van de Coöp. K.I.-vereniging „Zuidwest Overijssel" heeft de hoofdinseminator, de heer M. Miedema, een uitvoerig overzicht gegeven van de resultaten, die in het af gelopen jaar werden geboekt. Vergeleken bij de landelijke situatie noemde de heer Miedema de resultaten van de kunstma tige inseminatie in deze streek zeer be vredigend. Het bevruchtingspercentage lag 2 tot 212 procent hoger dan in het voorafgaande jaar. Hoewel het aantal deelnemers door bedrijfsbeëindiging wat teruggelopen is, was het aantal behandel de dieren hoger. Bij het roodbonte vee slag bedroeg dit aantal 15.073 en het be vruchtingspercentage 62,7% tegen 65% in het voorafgaande jaar. De meeste winst werd geboekt bij het zwartbonte veeslag. Er werden hier 251 runderen meer be handeld terwijl het bevruchtingspercen tage steeg van 64,5% tot 68,2%. Spreker ging uitvoerig in op de resul taten van de aanwezige stieren. Enkele* stieren t.w. Benno en Maurits werden verkocht wegens onvoldoende verervings capaciteiten. Men wil trouwens een an dere koers gaan varen en streven naar het systeem van de z.g. wachtstieren dat wil zeggen, dat men van deze dieren na het aanvankelijk gebruik eerst de resul taten wil onderzoeken, vodrdat zij weer in het normale proces worden opgeno men. De heer Miedema wees op de nieuwe" aankopen: Maurits gefokt door Gebr. Ha- vei-kamp te Lettele, pref. Boris moeder, „Hai-ry" van Te Lintei te Oene, B 2, stier, moeder Maxijke, Peter-dochter, voorts „Ronny" een jonge Paulas Guustaaf. moeder B 2 .en „Willemicns Guustaaf", fokker H. J. Brouwer tè Tei-wolde, va der: Lieskes Guustaaf moeder van Ro land. Vei-der gaf de heer Miedema inlichtin gen over de uitwisseling van alle K.I.- verenigingen in de provincie. De kosten zullen f 2,50 hoger zijn, exclusief even tuele vrachtkosten. „Guustaaf" van de K.I.-vereniging Heino is in de maanden april t.m. juni niet voor andei'e vereni gingen beschikbaai-. De financiële uitkomsten waren gun stiger dan in 't voorgaande jaar. Er werd een batig saldo geboekt van f 2.287,44, tegen een verlies in 1965 van f 3.469,08. Door de verhoging van het dekgeld tot f 14,bij voorkeur verhoogd met f 1, was het bedrag der inseminatiegelden f 48.000,hoger dan het vorige jaax\ Het beliep f 248.700,—, de overige baten be droegen f 16.100,totaal f 258.800,De uitgaven bedroegen: kosten stieren f 39,000,lonen, vervoer, organisatie f 183.000,div. lasten f 5.800,afschrij vingen f 27.800Totaal f 256.500, Bij de bestuursverkiezing, die vooi'af plaats vond, werden de periodiek aftre dende bestuursleden, de heren G. J. Klein Hegeman en H. Markvoort, met' bijna al gemene stemmen herkozen. Voor de heer J. J. ten Den uit Haarle. die zich wegens zijn leeftijd niet herkies baar stelde, werd gekozen diens zoon, de heer H. J. J. ten Den. Aan het slot van de vex-gadering dankte de voorzitter de heer Ten Den voor diens arbeid. Hij was vanaf de opi'ichting be- stuui'slid.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 7