feemorkt wm Enorme belangstelling voor film over Holten Schaakclub „De Pioniers" kampioen van hun afdeling Collecte Internationale Hulpverlening Jaarvergadering M.A.C. „De Holterberg" Zaterdag Overijsselrit 1967 Geslaagde toneelavond P.J.G.O. Zangavond Ring Twente Gereformeerd Jongeren Verbond „Sola Gratia" hield jaarfeest Programma fris en modern V oetbalpr ogramma Supportersbus Opstelling drukwerk Nijverdalse drukkerij Nijverdal Jf AgentJAN WIGGERS Helweg 14 - Telef. 1356 BiEjarfcompetitie jaterdag 19 maart 1967 IIÖLTENS NIEUWSBLAD Maandagavond was „Amicitia" stamp-' pl om 8 uur. toen de film over Holten ertoond zou worden. Verscheiden perso- en moesten teleurgesteld terug gaan, aar het niet verantwoord was nog meer iensen toe te laten. Voor HMV was het iet alleen financieel een goede avond, iaar de stemming was reusachtig en ÏMV stond in het. centrum van da bc- ingstelling. In zijn openingswoord ves- ;gde de heer Brouwer, die het initiatief 'por deze filmavonden had genomen, de andacht op onze muziekvereniging en er slot van rekening heeft HMV inde-r ijd het aangedurfd om Holten te laten erfilmen. Nu blijkt dat het enorm ge waardeerd is. Een paar vage beelden in e spoel ham de zaal heel sportief en ;der was opgetogen over het zien van rat er in 1950 te beleven viel zo dage- ijks. De climax kwam na de pauze, wan- jeer de verenigingen defileerden voor de iperateur. Wat bloeide het verenigings- ;ven nog! Met een stevige pas en vro- jke marsjes zette HMV de ganse op- ocht in beweging. Je. zag de ernstige ge- ichten, de bolle wangen, de dansende lingers. Hoempa, hoempa, tetteretet, |Oem, boem! De vaandels, de vlaggen, de iostuums, de vrolijke gezichten van vele jekenden, dit alles gaf een onvergetelijke ndruk. De zorgen werden vergeten, men 'erdiepte zich in het verleden. De voeten 'an sommigen bewogen zacht mee op de naat van de begeleidende muziek. Mooi, teel mooi. De heer R. Beukema van De renter verzorgde belangeloos de verto- ïing' op het witte scherm. Tot slot werd ïog een oude film over Holten gedraaid, indertijd opgenomen door de Waterlei dingmaatschappij „Overijssel", een 16 nm.-spoel. De beelden waren verrassend, t Was ook al wel 30 jaren of meer gele ien, dat ze waren vastgelegd. Deze avond jracht HMV bruto 520,op, terwijl de jnkosten zeer gering waren. TWEEDE AVOND Om 8 udr vond op dinsdag de tweede vertoning plaats. De animo was zo groot, 1 lat er om 7 uur al wel 100 mensen voor ïe deur stonden om een plaats in „Ami- :itia" te bemachtigen. Om half acht was le zaal geheel vol. De mensen, die er niet neer bij konden zijn, gingen terug met de belofte, dat er woensdag nogmaals voor hen zou worden gedraaid. Om kwart vóór acht kon men dan ook wel begin- nen. Het werd weer een echt gezellige avond. De stemming was prima en men hield niet op met elkaar goede bekenden aan te wijzen. Weer defileerden de ver enigingen, terwijl de motorclub breeduit aan kwam stuiven als achterhoede, ge volgd door een auto, die stofwolken op wierp. Weer zag. men de eiermarkt, weer werden koeien verkocht en voortgedre ven, weer lagen de rose biggen in de man den, weer schoven de marktbezoekers langs elkaar, velen met de petten heel 'diep op. Mini-rokjes waren nergens te zien. Er werd nog door de heer Brouwer -bekend gemaakt, dat op maandag 20 mrt. nogmaals gelegenheid zou worden gege ven om de film te zien, te beginnen om 8 uur.-Het leek hét bestuur van HMV goed kaarten in voorverkoop te geven bij de heren F. Schuppert, Dorpsstraat 31 en I-I. J. Oolbekkink, Oranjestraat 80, op vrij dag en zaterdag. Daarna maandagavond aan de zaal. Voor het instrumentenfonds verwierf HMV door deze aktie nu reeds bruto rond 1140, Door de schaakclub „Den Ham" met 37 op eigen terrein café-restaurant Harwig aldaar te verslaan is de schaakclub „De Pioniers" kampioen ge worden van de 3e klasse A van de Twentse Schaakbond „T.S.B.". De ont moeting had een zeer spannend ver loop. Lange tijd was de stand 33 voor de Holtenaren en kwam er maar geen verandering, totdat de gebroeders H. H. J. Stukker en A. Stukker, de knoop doorhakten en hun partij tot een goed einde wisten te brengén. Dat gaf de overige clubgenoten nieuwe moed om ook hun partijen met een op èèn na goed resultaat te beëindigen. De uitslag aan de borden was: H. Kamphuis - H. D. Grobben 01 L. Schonewille - F. J. Hol 01 A. G. Kleinjan - J, Broere 10 G. Kleinjan - H. J. Hol-Groothoff 1—0 E. van der Zwaag - J. Steenbergen 10 G. Hopink - C. van Geerstein 0—1 J. Tempelman - P. H. van Doorn 0—1 Soepenberg - A. Stukker 01 G. Poel - B. van Beek 01 G. Kleinjan - H. H. J. Stukker 01 De Pioniers zullen nu promotiewed strijden moeten spelen tegen de kam pioen van 3 B, die echter nog niet be kend is. Het behalen van dit kampioenschap in het zesde jaar van hun bestaan is voor „de Pioniers" een bijzonder mooi resultaat. Men wil nu'1 trachten meer leden te werven, omdat de club nog over onvoldoende reserves beschikt om een tweede tiental te vormen, hetgeen bij een eventuele promotie zeer nodig zal zijn. De door de gemeentelijke diaconale commissie der herv. kerk gehouden in zameling voor Internationale Hulpverle ning heeft f 4.048,90 opgebracht. Het be drag is afgerond op f 4.050,Het mooie bedrag is als volgt bijeengebracht: huis- aan-huis collecte f 2.261,22, Zondagsscho len f 202,04, Kerkcollecten Holten en Dij kerbroek f 728,04, via de predikanten f 615,girorekening „Werelddiaconaat" f 155,girorekening prov. werkgroep interne hulpverlening f 35,landbouw- huishoudschool f 24.10 en belijd, cate chisatie wijken I en II f 28,50. De M.A.C. „De Holterberg" hield maan dagavond in het clubhuis, café Vruggink, haar jaarvergadering onder voorzitter- schap van de heer H. W. Goorman. Er was een goede belangstellilng voor deze vergadering. In zijn openingswoord liet de voorzitter de verschillende evenementen van. het af gelopen jaar de revue passeren en wees hij op de motorcross, die op Hemelvaarts dag op het circuit op de Zuurberg gehou den zal' worden. Ook de secretaris cl'e heer Joh. Arfman, gaf nog enkele indrukken van het afge lopen jaar en constateerde, dat het leden tal, ondanks verschillende mutaties van 73 gestegen is tot 85 aan het einde van het boekjaar. Op zijn voorstel werd besloten om de koninklijke goedkeuring aan te vragen op de statuten der vereniging. Blijkens het financieel verslag van de penningmeester, de heer G. Zaal, heeft de motorclub niet zo best geboerd in het afgelopen jaar. Er was een nadelig saldo van f 134,32. Dit tekort is voornamelijk ontstaan, doordat bij de oriënteringsrit- ten, die het afgelopen zomer werden ge organiseerd geld bijgelegd moest worden. De vergadering besloot dan ook dit in schrijfgeld te verhogen en te brengen op f 3;voor leden en f 4,voor niet-leden. Het zomerprogramma werd uitvoerig besproken evenals de motorcross op 4 mei a.s. Er werden 3 oriènteringsritten vast gesteld n.l. op 21 mei, 14 juni en 17 sep tember. Voor 15 oktober werd een at tractieve puzzlerit vastgesteld. Bij de bestuui'svserkiezing werd de hr. Joh. Arfman, die periodiek aftrad bij ac clamatie herkozen. In de plaats van de heer H. B. Vosman werd een van de jon gere leden gekozen, n.l. de heer J. M. Wansink. Na een korte rondvraag sloot de voor zitter met een woord van dank voor de goede opkomst der vergadering. Zaterdag wordt de Overijsselrit verre den, die dit jaar tevens geldt als voor- jaarsrit van de K.N.M.V., zodat de uitslag meetelt voor het kampioenschap van de betrouwbaarheidsritten der K.N.M.V. Gistermiddag hadden zich reeds 111 deel nemers aangemeld, waaronder zes voor zijspankl. Tot de bekende cracks in de zijspanklasse behoren o.a. Dronkelaar en Dick Muller uit Holten. In de overige tien klassen - junioren en senioren - star ten o.a. Rudi Boom, Amsterdam; Van Rijssel uit Den Haag; Posthumus van Mensingaweerd; Baalders; Van der Sluis; A. van der Top; Willy van Ommeren uit Am by (L.) en nog tal van bekende rij ders. Er komt zelfs een rijder, Frisnich, van het eiland Texel. Jan van Dobben, de bekende zesdagenrijder, kan deze keer niet van de partij zijn. Hij ligt in verband met een hem overkomen ongeluk in het ziekenhuis te Plengelo. Uit Holten en om geving noteerden wij Dries Willems, Hen- ny Vruwink, Veldhuis, J. Wansink en als nieuweling Marinus Wansink. De start is deze keer niet in hotel Mul ler te Holten, maar in Hotel „De Haarler- berg" te Haarle, waar de eerste ï'ijders reeds om 9 uur zullen vertrekken. Be halve de brommers, junioren, beneden de 50 cc., 'rijden alle deelnemers het traject van 129 km twee keer. Er is een verplich te rust van een uur in Haarle. Het parcours, datgereden wordt is weinig anders dan voorgaande jaren, maar aangezien de start nu in Haarle plaats vindt, zijn de routetijden anders en zullen de rijders reeds van plm. 9.30- 10.30 uur de diepe grintkuilen op de Hol terberg passeren, waar aljijd een enorme belangstelling bestaat en is deze passage des middags van plm. 1.30-2.30 uur te .verwachten. De Ki'ieghuusbelten in Raal- te zijn wegens een wielerwedstrijd niet in het pai'coui's opgenomen, maar daar entegen wel het cross-terrein op de Zuur- berg te Holten. Het moerassige veenge bied in het Wiei'denseveld behoort er dit jaar ook niet bij, maar wel de waterpar tij bij Nicolaas aan de Markeloseweg. De P.J.G.O. afd. Holten kan tevreden terugzien op een geslaagde uitvoering van het op zaterdagavond 11 maart ge brachte blijspel „De ezels van Gacka" in zaal „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Het stuk speelt ergens in het Bulga rije van voor de oorlog. Het leven op het platteland is er naar onze begrippen nogal primitief. Primi tief en soms ook kinderlijk zijn er de mensen, maar wanneer het om de liefde gaat, laaien de hartstochten hoog op. De liefde van drie mannen voor een bekoorlijke maar tevens slimme verte genwoordigster van het zwakke geslacht is het hoofdmotief van dit blijspel. Daar naast spelen de ezels en de wijn een be langrijke rol. In dit geval ging het spreekwooi'd dat, wanneer de wijn in de man, de wijsheid in de kan is, niet op. De grootste liefhebber van dit koste lijk druivenat bracht tenslotte de geluk kige oplossing. De bezoekers in de overbezette zaal hebben met volle teugen kunnen genie ten 'van het spel van de P.J.G.O.-ers, die het lang niet eenvoudigestuk met vaart en >elan op de planken brachten. Groot waren de verrassingen en de hilariteit toen er plotseling een levens echt grauwtje voor het voetlicht ver scheen, een onvergetelijke stunt van deze toneelenthousiasten. Toen het doek viel kon iedereen te vreden zijn en de voorzitster mej. Han- nie Pasop bedankte de heer P. H. Cam- meraat, als regisseur en de speelsters en spelers Dinie Reilink, Gerrie Reilink, Jan Markvoort, Gerrit Bieleman en Jan Ulfman voor hun energie en toewijding Tijdens de zangavond van de Ring Twente van de Kon. Bond van Chris telijke Zang- en Oratoriumverenigingen, die zaterdagavond 18 maart om 8 uur in de Ned. Herv. Kerk zal worden gehou den zullen de 10 deelnemende koren de volgende liederen ten gehore brengen: „Ons lied looft den Heer" Vroomshoop dir. H. Slettenhaar a. Heilig Bortniansky b. Agnes Dei Haslér Excelsior" Nijverdal dir. H. Slettenhaar a. Weide mich und mach mich sath J. S. Bach b. Rojoice in the Lord Rathbone „Zang en Vriendschap" Tubbergen dir. A. Baanstra a. Psalm 126 Palmer b. Gij Hei'der Israëls Bortniansky „Looft den Heer" Oldenzaal dir. F. van 't Rood a. Cantate Domini Halslér b. Psalm 150 Phail „Looft den Heer" Notter dir. J. Slont a. Whispering hope Browne b. De heuvel Golgotha Knight ..Chr. Mannenkoor" Vroomshoop dir. A. Roodbergen a. Schafers Sonntagslied Kreuter b. Vaste rost van mijn behoud bew. J. v. d. Waard c. Land op hope and Glory bew. H. W. de Wolff „Hoop op zegen" Wierden dir. Fr. Blaak a. O. hoofd bedekt met wonden J. S. Bach b. Coro di Pellegrini G. Verdi „God is mijn lied" Sibculo dir. K. Schildkamp a. Christus verrees bew. C. C. Jansen b. Zendingslied G. Flemming „De Lofstem" Glanerbrug dir. F. Groenland a. Paashymne H. W. de Wolff b. Paaslied Grünholzer Ongetwijfeld zal er voor deze zang avond flinke belangstelling bestaan. De toegang is vrij, doch wel zal tot dekking van de onkosten een collecte worden ge houden. Een-stampvol „Rehoboth" heeft vrij dagavond genoten van een programma dat door Gereformeerde jongemensen georganiseerd in het Gereformeerd Jongeren Verbond-G.J.V. gepresen teerd werd tijdens het jaarfeest. De revue bedacht en gebracht door eigen leden werd öndér leidihg van Geri-y Beldman en Diedèrik Kruimelaar in een heerlijk vlot tempo gebi'acht en tientallen malen was er gul en over vloedig applaus. De revue (totaal 18 nummers) opende met „Goedenavond beste mensen" waarna de vlaggen in top gingen. Jan Willem Manenschijn bracht z'n nummer „Hokus Pokus" heel aardig doch heeft (nog) niet de tech niek van bijv. Fred Kaps. Leuk was ook het nummer „Wie weet mag het zingen" en „We wonen hier in Holten zo tevree". Dat Jelle aan bod kwam verwonderde niemand. Alle politieke leiders kregen in „Jelle zal wel zien" een beurt maar men hield het hoe kon het anders in dit gezelschap uiteindelijk toch maar op Jelle. Van de verschillende nummers die gebracht werden noemen we nog „Drie- tol-draaitol"; „Zigeunerleven"; „Circus Pipo" en „Welterusten". Voordat ds R. A. Hoogkamp een slot woord sprak en met dank aan God ein digde bood de jeugd aan mevr. Aanstoot- Kolkman, beheerdster van „Rehoboth" (bij de hele jeugd bekend als Oma) een prachtige fruitschaal aan. ZATERDAG: Holten a-Boi'nebroek a, 4.00 uur Holten c-D.E.S. e, 2.45 uur Blauw Wit b-Holten d, 3.00 uur De Zweef f-Holten e, 2.40 uur ZONDAG: RKSV 1-Holten 1, 2.30 uur Holten 2-La Pi-emiere 5, 11.00 uur Nijverdal 2-Holten 3, 12.00 uur Holten 4-De Zweef 4, 2.30 uur Holten 5-Nijverdal 4, 10.00 uur Voor de wedstrijd tegen RKSV, Rijs- sen tegen Holten I, zal de supportersver- eniging een bus laten lopen, die om kwart voor twee vertrekt vanaf de Smidsbelt. De opstelling van Holten I is zondag: doel: J. Beltman; achter: G. Soei', H. Hommes, G. Brands; midden: F. Paule, G. Mai'kvooi't; voor: Joh. Veneklaas, R. den Heijer, M. Klein Velderman. S. Meinsma en -W. Nijenhuis. welke tenslotte tot dit fraaie resultaat leidde. Als invallend gast speler kreeg de heer Ooiman van de afd. Twello van „Jong Gelre" een extra applaus voor zijn goede spel. Souffleur was de heer Veneklaas en de grime was uitgevoerd door de heer Geenhuizen. Hij bereikte een uitstekende typering. Verscheidene buurafdelingen wai'en deze avond bij Holten te gast. Eerder werd het stuk 4 maart opgevoerd. Neem Bouwfonds- coupon- SCHULDBRIEVEN (stukken van nom. f.1000.-) Een veilige, winstgevende belegging! Vraagt prospectus of inlichtingen N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten g? ZWOLLE Eekwal 2 tel. 05200-11641 HOLTEN G. W. Oosterkamp Rörikstraat 6 Holten van modern karakter leverten voordelig MEVR. HIJWEEGE Voorsboersstraat 6, vraagt een HULP IN DE HUISHOUDING Gevraagd: iemand om zo nu en dan wat BOSWERK te verrichten. - H.B. 53. - Motieweg EEN GOEDE BEURT MET BONEN Dë nieuwe peulvruchtenoogst is goed en wacht erop door u verwerkt en gege ten te worden. Erwten, bonen, kapucij ners en linzen, allemaal zijn ze rijk aan bouwstoffen: eiwitten, ijzerzouten en beschermende stoffen, zoals vitamine Bx en B„. Wat ze echter missen is vitamine C en daarom zal er in een peulvruchtenmaal, wil het goed zijn, verse groente verwerkt moeten zijn. Dat kan in de vorm van een goede portie verse groente in de soep of door een rauwe groentesla bij gekookte bonen of erwten.. Bovendien is een stamppot van aardappelen, groente en erwten of bonen een welkome afwisseling' op het aloude thema aardappelen, groente en vlees! RECEPTEN VOOR 4 PERSONEN GRIEKSE BONENSOEP 500 g witte bonen, 114 liter water, 3 uien, 1 prei, .y, dl 13 eetlepels) slaolie óf 2 eetlepels boter of margarine. 1 klein blikje tomatenpuree, selderij, paprika poeder, zout (peper). De bonen wassen, een nacht weken in het water en in het weekwater in ±1 uur gaarkoken. Op het laatst zout toe voegen. De uien schoonmaken en fijn- snipperen. De prei schoonmaken, in schijfjes snijden, wassen en laten uit lekken. De uien, prei, selderij, zout en wat paprikapoeder toevoegen nadat de bonen 1 uur gekookt hebben en de sla olie erbij schenken. Als de bonen gaar zijn de tomatenpuree toevoegen, alles nog even aan de kook laten komen en de soep heet serveren. BRUINE BONEN MET RIJST EN VLEES 250 g bruine bonen, Vi liter water, zout, óf gare bonen uit, blik of glas, 200 g (1 kopje) rijst, 400 g in blokjes ge sneden varkensvlees, 2 uien, 50 g boter of margarine, 50 g (7 eetlepels) bloem, zout, y, theelepel kerrie. Indien u geen bonen uit blik of glas gebruikt, de bonen wassen, een nacht weken i-n y liter water en in het week water in 1 uur gaarkoken. Het zout op het laatst toevoegen. De rijst gaar koken in water met zout. Het vlees zou ten. De boter of margarine smelten. De uien schoonmaken, fijn snipperen en met het vlees in de boter of margarine bruinbakken. De kerrie toevoegen. Het weekwater van de bruine bonen bij scheutjes erbij schenken. Het geheel goed doorwarmen en binden met de aangemengde bloem. Hierna het vlees mengsel nog even laten doorkoken, op smaak afmaken en presenteren bij de warme bonen en de rijst. JACHTSCHOTEL 500 g gekookte bruine bonen (uit blik of glas), 500 g uien, 500 g appelen, 1 kg aardappelen, 40 g (3 eetlepels) boter of Aangevoerd: Runderen 46 Totaal 46 Prijzen 20 melk- en kalf koeien van 950,tot 1.250,per stuk. 9 pinken van 700,tot 900 per stuk. 17 graskalveren van 400,'tot 600, per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel vlot, prijzen staande. Op 10 april grote voorjaarsmarkt met paarden en pony's. margarine, 4 dl bonennat (melk), zout, nootmuskaat. De uien fijnsnipperen en in de boter of margarine lichtbruin fruiten. De aardappelen schillen, wassen en gaarkoken 15 minuten). De appelen schillen, schoonmaken en met y, dl water tot moes koken. De bruine bonen op een zeef laten uitlekken en het bonennat apart hou den. De aardappelen stampen en er met het bonennat een niet te stijve puree van maken. De aardappelpuree, bruine bonen, ap pelmoes en gebakken uien laag om laag in een beboterde vuurvaste schotel doen. Voor de bpvenste laag aardappelpuree gebruiken. Hierop paneermeel strooien en gesmolten boter of margarine schen ken. De jachtschotel in het midden van een hete oven een bruin korstje laten krijgen. Bij peulvruchten doet een fris groente slaatje het altijd goed. Hier volgen en kele voorbeelden. 9 Sla van witlof en biet 350 g witlof, 200 g gare, biet, 1 kleine appel, ui, slasaus en/of olie en azijn, zout (suiker, peper); voor de garnering enkele plakjes hardge kookt ei. 9 Sla van andijvie en selderijknol of savooiekool 250 g andijvie, 250 g selderijknol of savooiekool, slasaus en/of olie en azijn, zout (suiker, peper), ui. Sla van savooiekool, wortel of biet 250 g savooiekool, 250 g wortel en een klein stukje prei (of 250 g gare biet), slasaus en/of olie en azijn, zout (pe- De groenten schoonmaken, wassen, per, suiker). laten uitlekken en mengen. De saus van slasaus en/of 1 deel olie en 2-delen azijn of citroensap, zout (suiker, peper en gesnipperde ui). De groenten met het sausje vermengen. Nijverdal. Nog slechts twee wed strijden en de competitie van de biljart bond „Ons Genoegen" in Nijverdal en omstreken is ten einde. Nog steeds is de kampioen niet bekend. In de eerste klasse gaat de strijd tussen de viertallen van Ten Berge uit Enter en De Tonne uit Hellendoorn. Het verschil tussen de twee rivalen is deze week vijf punten gebleven. Beide ploegen wonnen hun wedstrijden tegen resp. Kalfsterman 1 en MBC 2 met 6—2. Voor Spekhorst 1 uit Rijssen is het er na deze wedstrijdweek bijzonder duister uit gaan zien. Men bleek te zwak voor MBC 1 (80). HBC 1 uit Hellendoorn wist zich nog niet veilig te stellen. IJsselbiljart moest met een gevoelige 80 nederlaag van VIOS uit Rijssen in casseren. Het eerste viertal van KOT uit Nijverdal won in Raalte verdiend van NKV 1 met 6—2. VOORSPRONG In de tweede klasse e kan VOP 1 uit Holten alleen theoretisch het kampioen schap nog ontgaan. Door de 80 over winning die men deze week thuis be haalde op HBC 2 uit Hellendoorn is de voorsprong op Hofstee 1 uit Nijverdal uitgegroeid tot 7 punten. Hofstee won deze week met 62 van KOT 2. De be slissing voor het tweede viertal van Spekhorst is zo goed als gevallen. Het zal via degradatiewedstrijden moeten proberen zich in de tweede klasse te handhaven. Opvallend zijn de goede prestaties van De Poppe 1 uit Nijverdal. De laatste vier wedstrijden werden alle in een 80 overwinning omgezet. Deze week werd Kalfsterman 2 aan de zege kar gebonden. In de derde klasse maakte het eerste viertal van het Anker uit Holten een goede kans de titel in de wacht te sle pen. In de derde klasse heeft het eerste viertal van Jansen thuis verloren van Dreyerink 1 uit Enter (08). Het Anker profiteerde hiervan. Men slaagde er thuis in het sterke tweede viertal van De Poppe uit Nijverdal een 80 neder laag toe te brengen. Verdere uitslagen in deze klasse zijn:

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 7