Financieel krachtige groei van RÜRFFEISENBANK „HOLTEN" Spaartegoed steeg met bijna IV2 miljoen Gezellige feestavond vervoerspersoneel Zaalhandbal V.V.V.- informatrices bezochten manege Teun leldman JAARVERGAtERIÜS SCHOOL MET DE BIJBEL Goed voor de huid het gehele jaar door Een gouden paar Het nette stadje Zaterdag 19 maart 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD We mogen met voldoening constate ren dat de gezonde, financieel krach tige. groei van onze bank zich ook in 1966 heeft voortgezet en velen die hun geldzaken aan ons toevertrouwden kon den hiervan profiteren. Dit optimistisch geluid liet dinsdagavond de voorzitter van de Raiffeisenbank Holten" de heer J. H. Sprokkereef horen in zijn ope ningswoord op de jaarvergadering van de bank in Dorpshotel „Holterman". Alhoewel het kostencijfer vrij sterk is gestegen, kon een redelijke winst wor den geboekt. Aan de reserve kon ruim ƒ55.000 worden toegevoegd terwijl op de bezittingen nog een vrij aardig be drag kon worden afgeschreven. Dank zij ruim voldoende liquide mid delen kon binnen het raam der z.g. be- wakingsgrenzen normaal worden door gewerkt en kon men het bedrijfsleven in al haar geledingen zoveel mogelijk van dienst zijn. Het bestuur en de directie van de bank streven steeds naar een zo grootst mogelijke service en hebben dit dezer dagen nog eens weer duidelijk onder streept door het plaatsen van een nacht kluis waardoor het mogelijk geworden is, ook wanneer de bank is gesloten, geld veilig te stellen. Tal van zaken mensen die op zaterdag vrij grote be dragen van hun klanten ontvangen kunnen dit geld nu ook bij een ge sloten bank op elk uur van de dag en de nacht kwijt. Voorzitter Sprokkereef sprak aan het slot van zijn openingswoord een woord van dank tot de directeur de heer H. J. Oolbekkink en zijn medewerkers die met veel ijver en accuratesse weer hun werk hebben verricht. De afdeling Holten van de Ned. Bond van Vervoerspersoneel (N.B.V.) hield het afgelopen weekend in café „De Waag" van de heer J. Haverslag een gezellige avond voor de leden en hun dames onder het motto: „Een avond met verrassingen". Het werd inderdaad een avond met talrijke leuke momen ten door het optreden van de heer Jan Florijn uit Amsterdam als conferencier, door Max Tailleur te laten optreden via de zwarte schijf en door de talrijke spelletjes die werden gedaan en de at tracties, die de bezoekers werden aan geboden. De avond was o.a. belegd voor de herdenking van het 60-jarig bestaan an het NVV, waaraan in Holten niet op feestelijke wijze aandacht is besteed. Voordat het programma werd afge werkt heette de voorzitter der afdeling, de heer W. Krekel o.m. welkom de heer j'. Tang, districtsbestuurder der N.B.V. te Zutphen en Jan Nijlof, de artiesten naam van de heer Florijn, die o.a. voor het spoorwegpersoneel geen onbekende is in verband met de verkeerscursussen, die deze o.a. geeft. Aan de heren G. L. Scholten en Joh. Lammers, die op 1 januari j.l. hun zil veren dienst jubileum vierden bij de O.A.D. werd een vierkleurenpotlood met inscrip'ie aangeboden, hetgeen ook reeds geschied was ten huize van de heer J. van Beek, die hetzelfde feit her dacht, maar deze avond niet aanwezig kon zijn. Aan de dames van de jubi larissen werden bloemen aangeboden. De heer Tang richtte zich met een gelukwens tot de beide leden namens het hoofdbestuur en sprak er zijn waar dering over uit, dat de afdeling deze feestelijke bijeenkomst heeft willen or ganiseren. Na de pauze, waarin werd getrakteerd, werden prachtige dia's van de mooiste plekjes van Amsterdam vertoond, werd een vrolijk plaatje gedraaid en ging men over tot het kienspel, waarvoor mooie prijzen beschikbaar waren gesteld en Jat veel spanning bracht. Het spel rood kapje en de wolf, dat op de band werd opgenomen, bracht grote hilariteit toen het bandje later werd afgedraaid. Na de ïoppenplaat van Max Tailleur volgde nog het z.g. studiospel, waarvan ook weer het bandje werd afgedraaid. Deze gezellige en geslaagde avond werd be- 3;0 en met een dankwoord aan allen, lie et aan hadden deelgenomen en me degewerkt. CIJFERS De directeur de heer Oolbekkink las hierna de notulen en - gaf t evens een overzicht van de financiële resultaten over het jaar 1966. Het spaarsaldo bedroeg op 1 januari 1966 16.844.030,50 en op 31 december 1966 18.274.721,41, alzo een toename van 1.430.690,91 inclusief de-bijgeschre ven ïente a ƒ640.720 84. Er werd in 1966 gespaard 11.053.561.57 en terugbetaald 10.263.591,50. Het aan tal spaarders nam in 1966 toe met 110 tot 5.991. Het bedrag dat aan hypotecaire voor schotten werd verstrekt bedroeg: ƒ2.106.144,10 (1965 1.986.727,94). Aan hyp. voorschotten werd in 1966 afgelost 952.854,45 (1965 1.072.585,28). Totale uitzet aan hyp. voorschotten op 31 de cember j.l. ƒ5.957.348,77 (op 1 januari 1966 ƒ4.804.059 12). Voorschotten met andere zekerheid: Saldo per 1 januari 1966 ƒ408.441,50, verstrekt in 1966 ƒ323.200,(1965 ƒ375.725,—) afgelost in 1966 ƒ312.130,— (in 1965 ƒ222.917,50). Totale uitzet aar. voorschotten 419.511,50. REKENING COURANT Totale uitgaven in 1966 44.148.756,40 (1965 ƒ34 634.612 63). Totale inkomsten in 1966 f 44 464.218 69 (in 1965 ƒ34.927.087,76). Het aantal rekening-couranthouders nam toe mei 77 tot 462. Het aantal boe- kingsposten steeg met 14.534 tot 95.202 en bij de kasposren was er een stijging met 2.735 tot 29.313. Balanstotaal per 31 december j.l. ƒ20.547.978,34 (stijging 1.867.464,96). Jaarrekening per 31 december j.l. 123.383.080,83 (stijging ƒ26.394.585,73). Voordelig saldo 1966 ƒ55.363,08 (v.j. ƒ49.319,95). Een bestuursvoorstel om de gemaakte winst bij de reserve te voegen werd met algemene stemmen aangeno men. Het reservefonds steeg hierdoor tot 639.077 20. Het ledental steeg over 1966 met 23 tot 890. BESTUURSVERKIEZING Bij de gehöuden bestuursverkiezing werd met bijna algemene stemmen her kozen de heer W. Stevens, Holterbroek 86. Door het bestuur was tegencandi- daat gesteld de heer H. Beldman, Hol terbroek 48. Als lid van de Raad van Toezicht werd herkozen de heer H. Slijkhuis (te- gencandidaat de heer D. B. Krikkink Mzn), terwijl als plaatsvervangende be stuursleden werden herkozen de heren H. Slijkhuis (tegencandidaat de heer D. B. Nijland, Espelo 71)' en A. Reilink, WFzn. (tegencandidaat de heer J. Ren- sen, Dijkerhoek 57). Voorzitter Sprokkereef wenste de he ren geluk met hun herbenoeming en zei evenals voorgaande jaren in de komen de zittingsperiode weer graag te willen rekenen op hun steun en medewerking in het belang van de eigen plaatselijke bank die voor alle ingezetenen steeds klaar staat om hun financiële belangen op deskundige wijze te dienen. Bij de zaalhandbalwedstrijden, in in- terscholair verband, door de Afd. IJs- selstreek van de handbalbond georgani seerd, heeft de huishoudschool te Hol ten de volgende resultaten behaald: Rijksatheneum Lochem - Huishoudschool Holten 32 Landbouwhuishoudschool Twello - Huishoudschool Holten 22 ULO Ceintuurbaan Deventer - Huishoudschool Holten 21 Derde ULO Deventer - Huishoudschool Holten 02 Hoewel de meisjes met deze resulta ten niet tot de finale zijn doorgedron gen, is het plezier van het meedoen in zo'n groot verband en het bedrijven van de sport in wedstrijdverband voor de groep van grote waax'de geweest. Foto Tubantia Enschede Vijfentwintig V.V.V.-informatrices en twee informateurs die uit geheel Neder land naar Deventer waren gekomen om deel te nemen aan de -excursie die de V.V.V. jaarlijks organiseert, hebben tij dens een trip door Overijssel een bezoek gebracht aan manege Teun Beldman aan de Markeloseweg en het vakantie-cen trum „De Haspel". In de manege gaf in structeur Beldman een kleine demon stratie wat door het gezelschap zeer werd gewaardeerd. Tevens werd een bustocht gemaakt over de Holterberg en de omge ving van Deventer waarbij de admini strateur van de V.V.V. „Hol tens Belang" de heer G. Kers een explicatie gaf. De dag werd besloten met een diner in ho tel „De Leeuwenbrug" te Deventer waar bij tevens aanwezig waren burgemeester mr. W. H. Enklaar en Bathmens burge meester de heer Bazen. Een groot aantal leden van de Ver eniging tot Stichting en Instandhouding ener „School met de bijbel" heeft ge volg gegeven aan de uitnodiging van het bestuur om dinsdagavond aanwezig te zijn op de jaarlijkse ledenvergadering die werd gehouden in de hal van de school aan de Boschkampsstraat. De voorzitter der vereniging de heer G. W. Rietman opende met gebed en schriftlezing (2 Timotheus 3 vers 14 tot 4 vers 5) nadat gezongen was het 2e vers van psalm 25 en sprak n.a.v. het gele zen schriftgedeelte een kort openings woord. Timotheus wijst in de schrift woord op net nut der heilige schift en het blijven bij dat wat geleerd en Het echtpaar H. J. Bosschers en A. Bos- schers-Stevens op het erve „Janszes" in de Beuseberg herdacht donderdag het heugelijk feit dat zij een halve eeuw ge huwd waren. De heer Bosschers is 74 jaar en zijn echtgenote 73 jaar. Beiden mogen zich in een goede gezondheid verheugen. Al liet de gezondheid van mevr. Bosschers de afgelopen maanden aanvankelijk wat te wensen over, zij is thans weer goed opgeknapt. Het gouden paar heeft 5 kin deren en 10 kleinkinderen. De heer Bos schers is altijd een groot liefhebber van de jacht geweest en heeft dan ook tal van jachtakten versleten. Een paar jaar gele den heeft hij het geweer aan de wilgen gehangen en de jacht overgedaan aan een bij hem inwonende zoon! Het heeft het gouden paar deze dag niet aan belang stelling ontbroken, 's Morgens kwam de burgemeester, mr. W. H. Enklaar, de bei de echtelieden en hun familie gelukwen sen. 's Middags kwam ds. Israël, mede namens de kerkeraad der hervormde ge meente het gouden bruidspaar feliciteren. In Amicitia volgde 's avonds een druk bezochte receptie. toevertrouwd is. Van kindsbeen af de schriften onderzoeken en er bij het op groeien uit leven. Het woord van de apostel Timotheus is tevens een op dracht voor de ouders. Zij moeten hun kinderen thuis onderwijzen en doen on derwijzen (krachtens de bij de doop gedane belofte) in de waarheid - Gods. In zijn woord van welkom richtte de heer Rietman zich in 't bijzonder tot ds R. Oosterhoff, de eerw. heer A. Schelle- vis en tot de onderwijzeres mej. A. Bos te Deventer die enige tijd geleden als 8ste leerkracht aan de school werd be noemd. Hij sprak verder een hartelijk woord van dank tot mevr. Jalink en de heer Ligterink te Holten, die tijdens de ziekte van onderwijzer Knijff enkele maanden aan de school les gaven, wenste de heer Knijff geluk met herstel van gezondheid, sprak de wens uit voor spoedig herstel van ds C. C. Addink, Ned. Herv. pred. en wenste tenslotte ds R. A. Hoogkamp geluk met zijn zilveren ambtsjubileum als dienaar des woords in de Geref. kerken. De secretaris de heer J. Meerman las hierna de notulen en het jaarverslag waaruit o.m. bleek een stijging van het aantal leden. Hij liet verder in zijn ver slag de voornaamste dingen op school gebied de revue passeren. Het afgelopen jaar verlieten 53 leerlingen de school waarvan 20 wegens vertrek naar elders. Zes gingen naar de L.T.S.; 2 naar de landbouwschool, 2 naar het Chr. Ly ceum, 3 naar de H.A.V.O., 13 naar de ULO, 5 naar de huishoudschool en twee volgen geen verder onderwijs. Secretaris Meerman herinnerde ver der in zijn overzicht aan de herdenking van het 60-jarig bestaan van de school en aan het overlijden van de oud-voor zitter de heer Gerh. Beldman die vele jaren zijn beste krachten aan het chris telijk onderwijs in 't bijzonder aan de plaatselijke „School met de bijbel" heeft gegeven. In het jaarverslag werd ver- jh, Voor Baby POEDER - CREME - OLIE - ZEEP der dank gebracht aan het personeel dat onder leiding van het hoofd de heer J. Kroon, weer zijn moeilijke en verant woordelijke taak heeft vervuld en aan de schoolschoonmaaksters de dames Ebrecht, Kolkman en Plekkenpol. FINANCIëN De heer A. Koopman bracht hierna het financieel verslag uit over het jaar 1966. Hij kon zijn boeken afsluiten met een batig saldo. De controlecommissie, bestaande uit de heren B. J. J. Mark voort en G. Jansen, had boeken en be scheiden in orde bevonden. Tot leden van de controlecommissie 1967 werden benoemd de heren G. Jansen en G. Wes- terik. BESTUURSVERKIEZING Als bestuursleden werden met bijna algemene stemmen herkozen de heren D. Beldman en A. Koopman. PLUIM VOOR DE OUDERS Het hoofd der school de heer J. Kroon besprak in een korte causerie enkele dingen van practische aard en hij begon met de ouders een pluim te geven voor de wijze waarop meegewerkt wordt om de leerlingen, ook bij slechtte weersomstandigheden allen naar school te brengen, zodat verzuim anders dan om ziekte of familie-omstandigheden niet meer voorkomt. Voor de ongunstige invloed van het te laat naar bed gaan, omdat te lang naar de televisie wordt gekeken werd aandacht gevraagd alsook voor de con ditie van de rijwielen. Vervolgens vroeg de heer Kroon aan dacht voor de wijze waarop de zondag wordt beleefd. Onze moderne tijd heeft velerlei oorzaken die er toe meewerken de ware zin van de zondag steeds min der te verstaan. Na de korte causerie vertoonde de heer Kroon de filmstrip die als titel droeg „Jezus voor het Sanhedrin" ge schreven door W. Barnard en omlijst met muziek uit de Mattheuspassion. GEZELLIGE QUIZ Na de pauze waarin getrakteerd werd op koffie met koek werd door de heren Js. Beldman en E. Koopman een gezellige quiz gehouden waarbij twee drietallen werden getest op hun weetje betreffende kunst, geschiedenis, huishouding, cultuur, dialect enz. Deze uiz stond indertijd op het pro gramma bij de herdenking van het 60- jarig bestaan doch kon om des tijds- wille toen niet worden gehouden. Ds R. Oosterhoff, Geref. predikant sprak nadat voorzitter Rietman een hartelijk woord van dank had gespro ken tot allen die meewerkten aan het welslagen van deze jaarvergadering een slotwoord en eindigde met dank gebed. FEUILLETON 49) Maar met ons uitbreidingsplan houden ze geen rekening. Ze krijgen geen centi meter, al belegden ze het met goud. Ik heb een advokaat in de arm genomen en die zegt, dat de gemeente geen schijn van kans heeft. Ze kunnen de pot op. Maar het komt zover, dat ik er niet meer tegenop kan. Als ik getrouwd ben, ben ik meteen meerderjarig en zijn de mees te chicanes, waarmee ze nu aan m'n kop zitten, van de baan. Siem is het met me eens, niet?" De jongen glimlachte. „Liever van daag, dan morgen." Nel was wel geschrokken. „Maar m'n kind, je bent pas zeventien." „Dat weet ik. En ik kan het echt zelf niet helpen. Maar ik sta in het atelier overal alleen voor. Iemand moet toch de leiding nemen, niet? Ook met het oog op mijn prestige is het beter, dat ik ge trouwd ben. Dat ik niet meer de Nelie ben van vroeger, maar mevrouw Bremer. De zaak moet doordraaien. We zwem men gelukkig in de orders en het werk, dat we afleveren is goed. Dat moet zo blijven. Slem is een reuze steun voor me. Hij doet al het werk, waar ik een hekel aan heb. Daarin is hij een specialist, ge lukkig. Spaart een boekhouder uit. Nou, wat denken jullie ervan?" Huib deed een diplomatieke zet. „Vin den jullie het niet kort na het overlijden van Siem's moeder?" „Dat hebben we ook besproken, niet Siem? Maar dit is force majeur. We doen het heel eenvoudig, zonder bruiloft, zon der reisje. Dat komt later wel eens. Het gaat nu om het belang van de zaak. Ik vind, dat we het aan moe Bremer's na gedachtenis verschuldigd zijn, haar le venswerk zo goed mogelijk voort te zet ten. Maar diverse instanties willen niet met me praten of zaken doen, omdat ze me beschouwen als een onmondig kind. Geen vertrouwen genoeg, zullen we maar zeggen. Als ik getrouwd ben, is dat al lemaal verleden tijd. Door mijn auto matische meerderjarigheid. En het feit, dat ik dan mevroiftv ben. En niet meer de modinette. Het komt m'n prestige ten goede." Nelie bemc-rkte zeer goed, dat liaar moeder het nog maar zo zo vond. Het meisje legde haar hand op de arm van de oudere vrouw. „Heus, mam, we zou den ook veel liever nog een jaartje willen wachten. Gelooft u me, Siem en ik heb ben dit al verschillende malen bespro ken. We waren helemaal niet van plan om haast te maken. Maar Siem wil toch niet verder studeren en ik kan hem daartoe niet dwingen. Overigens, hij is uiteindelijk de baas. Samen kunnen we het atelier best aan. Ik de praktische leiding, hij al de schrijverij. Maar steeds weer kwamen we op hetzelfde punt te recht, als we getrouwd zijn, worden de moeilijkheden tot vrijwel nul geredu ceerd. Waarom zullen we het dan niet doen?" Nel keek haar man aan. „Wat denk jij ervan, Huib?" „Tja, van Nelie's standpunt bekeken, kan ik er niets tegen inbrengen. Hoe zit het, Siem, hou je van onze kleine meid?" De jongen keek eens naar zijn meisje en toen naar zijn aanstaande schoon ouders. „Als ik u zeg, dat ik trots ben op m'n kleine schat, voor wat ze na moeder's dood allemaal heeft gepres teerd; wat ze voor mij is geweest in de moeilijke dagen na het sterven en dat ik stapeldol op haar ben, dan is het nog maar een armetierige definitie. Ik ben alleen gelukkig, als ze bij me in de buurt is. In de kamer of in het atelier. Begrijpt u nu, dat ik ook graag wil trouwen?" Nelie kreeg een kleur van genoegen. Ze fluisterde tot haar moeder: „Is hij geen snoes, mam?" „Wel kinderen, je moeder en ik .we hebben altijd geprobeerd onze kinderen een blijde opvoeding te geven en een ge zellig thuis. Ik heb ernstige fouten ge maakt, maar ik weet, dat moeder tij dens mijn afwezigheid jullie dubbele liefde heeft gegeven. We hebben al onze kinderen hun geluk gegund. Allen zijn vroeg getrouwd en dat vonden we niet erg. Zelf zijn we ook vroeg getrouwd en houden nog veel van elkaar. Wat denkt moeder ervan? Zullen we dan maar ja zeggen?" Nelie keek haar moeder vol verwach ting aan. „Ja, mam? Mag het? Ja? Waarom ga je nu huilen?" Ze kwam overeind en sloeg haar ar men om de Vrouw. „Kind, ik ben blij, dat jullie van elkander houden. En al ben je dan erg jong, vader zegt ja, dan zeg ik het ook. We hopen van harte, dat jullie gelukkig zullen worden." Siem was ook opgestaan, drukte de hand van zijn aanstaande schoonvader en zei: „Dank u, vader. Ik zal goed voor Nelie zorgen." Gelijk liep hij naar zijn aanstaande schoonmoeder, die nog steeds door Nelie werd omarmd. „Schiet op jij je hebt zeventien jaar de tijd gehad om met je moeder te vrijen. Nu ben ik aan de beurt." „Hoor hem!" smaalde het meisje, maar ze maakte toch voor de jongeman plaats. Hij drukte een zoen op beide wangen van zijn aanstaande schoon moeder. „Dank u, moeder. En komt u en vader alstublieft vaak bij ons kijken, of Nelie goed voor me is?" „Wel alle mensen stoof Nelie veront waardigd op. „Mam zal het meer op prijs stellen, als ze weet, dat jij goed voor mij bent, aanstaande gemaal!" „O, dat spreekt natuurlijk vanzelf. Dat is geen kwestie om over te redene ren." De huwelijksplechtigheid was heel sober. Toch was Nelie een klein lieftal lig bruidje naast haar rijzige bruidegom. De meisjes van het atelier vormden bij het gemeentehuis een ereboog, waar voor Nelie blij verrast even bleef staan kijken waarvan de fotograaf handig ge bruik maakte om een plaatje te schieten, Nelie voelde tranen van ontroering in zich opkomen, maar ze beheerste zich. (Wordt vervolgd.)

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 2