prinses VOETBAL lifcTelle IVO ROL Bronchileffen Miljart*emi petitie V olleyhal-eompetitie BIJNA ALLE BATO-TEAMS WONNEN BAT0-DAMES BIJNA KAMPIOEN beatrijs Het Beste (^aixiiseüe) Het nette stadje is%s Deze week in.- Holten: E. Wonnink. Afdeling Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft 52 leden Zaterdag 4 maart 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD I HET ZAT HOLTEN ZONDAG NIET MEE IN DELDEN Holten 1 heeft zondagmiddag in Delden in Rood Zwart een gelijkwaardige tegen stander gevonden en heeft het in deze ontmoeting niet tot winst kunnen bren gen. Er bestond voor deze wedstrijd een enorme belangstelling van naar schatting duizend bezoekers. In de eerste helft ging de strijd snel op en neer met vrijwel gelijke kansen om te scoren. Na een kwartier was 't de rechts buiten van Rood Zwart, Rinus Hartge- rink, die met een onhoudbaar schot de debuterende doelman uit het derde elftal van Holten, Dinant Pasop, wist te pas seren (10). Holten antwoordde hierop met enkele gevaarlijke corners, die echter door doel man Vos van Rood Zwart goed werden verwerkt. Reeds bij het begin van de tweede helft moest de Holtense doelman, die in de eerste helft al een blessure had opgelo pen, worden vervangen door Jan Belt man. In het tweede deel van de wedstrijd waren de Holtenaren overwegend ster ker, hetgeen zij echter niet in doelpunten wisten uit te drukken. Pas een kwartier voor het einde was het middenvoor Klein Velderman, die de gelijkmaker wist te scoren (11). Hoe beide partijen zich ook BLAUW WIT EN HULZENSE BOYS DEELDEN DE PUNTEN (2—2 Blauw Wit (met invallers voor Arie en Henk Landeweeerd, Schalk en Schooien) heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Hulzense Boys 2 met moeite een gelijk spel behaald. De Boys trokken vanaf het beginsignaal van scheidsrechter Stege- man fel van leer en kregen de eerste 10 minuten droomkansen om te scoren; kansen, die door de Boys-aanval door on beheerst schieten om zeep werden ge bracht. De druk bleef echter aanhouden en na een half uur moest doelman Heu- vink zwichten voor een harde schuiver van de Boys linksbinnen. Vijf minuten later kreeg Gert Schöp- pers een pracht kans om gelijk te maken; een kans, die de Boys doelman hem ont nam door hem bij de benen te grijpen. Iets wat de arbiter niet ontging. De toe gekende strafschop werd door Herman ter Beek hard en zuiver ingeknald. Er waren nog 10 minuten in de eerste helft te spelen toen Leo Stegging uit een goed door Ter Beek aangegeven bal BI. Wit op 21 bracht, doch de vreugde was van heel korte duur, want nog voor de thee bracht Hennink de partijen weer op gelijke voet (2—2). De tweede helft was een copie van de eerste. Slordig en onbeheerst spel van beide kanten. Herman ter Beek kreeg even voor tijd nog een mooie kans om voor Blauw Wit de volle winst te grijpen, doch hij zocht het enkele meters te hoog. Competitiestand Excelsior 3 12 9 2 1 20 Enter Vooruit 2 12 7 4 0 18 Sportclub Rijssen 1 12 7 1 4 15 Blauw Wit 1 13 5 3 6 13 DES 3 13 5 3 5 13 Denekamp 1 10 5 2 3 12 Juliana 2 12 4 4 4 12 Hulzense Boys 2 13 4 3 6 11 Achilles 2 11 3 2 6 8 Sportlust '3 11 4 0 7 8 Sparta 4 13 1 0 2 2 De junioren speelden in Nijverdal tegen SWN b en wonnen met duidelijke cijfers (14). Voor de doelpunten zorgden Al- bert Jansen, Wim Müller, Wim Schöp- pers en Gert Nijland. PROGRAMMA Het eerste van Blauw Wit speelt om 16.15 uur thuis tegen Achilles 2 uit En schede. De uitwedstrijd (de eerste com petitiewedstrijd voor de Blauw Witten) eindigde in een gelijk spel (22). De En- schedeërs zijn ongeveer van gelijke kracht als Blauw Wit. Een puntenverdeling? De andere elftallen van Blauw Wit ko men zaterdag 4 maart niet in actie. Hoestdrank in tobletvorm. 95ct inspanden voor het winnende doelpunt, met Holten het meest in de aanval, ge doelpunt werd er niet meer. De uitslagen van de overige wedstrij den in afdeling 1 B waren als volgt: RKSV—SOS 0—0 KSCV—Twenthe 1—1 Zenderen V.Rijssen V. gestaakt HectorUD 40 De stand in afdeling 1 B is nu (zonder de gestaakte wedstrijd) als volgt: Holten Hector KSCV Twenthe Rijssen V. Delden Rood Zwart SOS UD Zenderen V. RKSV 13 12 12 13 12 12 12 13 13 11 11 34—24 21—13 14 20—15 14 22—24 13 19—21 12 25—19 12 19—21 12 24—23 10 23—23 15—24 10—15 Overige uitslagen van zaterdag en zondag j.l. Zaterdag: RKSV a—Holten a 3—4 Haarlese Boys dHolten e 51 Zondag: GFC 3—Holten 3 2—3 Haarlese Boys 5Holten 4 4—2 Holten 5—RV 3 2—7 PROGRAMMA Zaterdag: Holten aExcelsior b 4.15 u. Holten b—RKSV b 3.00 u. Holten -e—RV d aanvangsuur wordt nader békend gemaakt Twenthe dHolten d 2.00 u. Haarlese Boys fHolten e 11.00 u. Zondag: Rood Zwart 3Holten 2 Holten 3Enter 2 Nijverdal 4Holten 4 Enter 3Holten 5 2.30 u. (gewijzigd) 12.00 u. 2.30 u. 12.00 u*. Eén van de talrijke aanvallen van de Hol tenaren, die helaas geen resultaat oplever den. i Nijverdal. In de eerste klasse van de biljartcompetitie van de Biljartbond „Ons Genoegen" te Nijverdal en om streken heeft het eerste viertal van Ten Berge uit Enter van haar inhaalwed strijd gebruik gemaakt om de leiding in de eerste klasse van De Tonne 1 uit Hel- lendoorn over te nemen. Men had in Raalte niet veel moeite met M.K.V. 1, hetgeen de 8—0 overwinning die men daar behaalde wel duidelijk weergeeft. Behalve deze uitslag is het wel merk waardig dat de eindresultaten van de overige wedstrijd precies dezelfde uit slagen waren dan in de ontmoetingen in de eerste helft van de competitie. In de plaatselijke ontmoeting in Nij verdal tussen K.O.T. 1 en N.B.C. 1 toon de laatst genoemd viertal zich sterker en won verdiend met 62. Onderaan is de beslissing met nog vier wedstrijd- weken voor de boeg ook nog lang geen uitgemaakte zaak. Er zijn- hier vier teajns die zullen moeten uitmaken, wie dit jaar degradatiewedstrijden zal moe ten gaan spelen n.l. H.B.C. 1, Spekhorst 1, N.B.C. 2 en Kalfsterman 1. Deze week kwamen deze vier tegen elkaar uit en zowel de ontmoeting Spek horst 1 (Rijssen) tegen H.B.C. 1 (Hel- lendoorn) als N.B.C. 2 (Nijverdal) tegen Kalfsterman 1 (Holten) eindigden in een 44 gelijkspel. Het Rijssense V.I.O.S. had de grootste moeite met Bolscher 1 uit Enter en mag met dit 44 gelijke spel zeker niet ontevreden zijn.Er kwa men deze week enkele bijzonder goede partijen alsmede enkele hoge series uit de bus n.l. H. Wegdam (Ten Berge) 125-10 (40). J. Altena (Bolscher 1) 125-14 (66); H. Nijhuis N.B.C. 1 125-16 (23), als mede J. Woertman (N.B.C. 1) 125-18. In de tweede klasse kan de strijd om het kampioenschap ook nog een span nend verloop krijgen. Deze week won leider V.O.P. 1 uit Holten haar wedstrijd in Raalte van M.K.V. 2 met 6—2, maar met dezelfde cijfers bleef Hofstee 1 uit Nijverdal de baas over V.I.O.S. 2, zodat het verschil in punten nog steeds op 5 staat. De Poppe 1 uit Nijverdal en De Tonne 2 uit Hellendoorn kunnen zich echter op het laatst van de competitie ook nog wel eens gaan bemoeien met deze twee kemphanen, want door de 62 zege van De Tonne op N.B.C. 3 be draagt haar achterstand op de leider nog 9 punten en door de 80 overwin ning van De Poppe op K.O.T. 2 bedraagt hun achterstand nu nog 12 punten. We zullen moeten afwachten of we, met nog vier wedstrijden voor de boeg, een pracht slot zullen krijgen in deze klasse. Spekhorst 2 uit Rijssen kwam deze week verrassend goed voor de dag, door haar uitwedstrijd tegen H.B.C. 2 in Hel lendoorn in een 62 overwinning om te zetten, maar men zal degradatie wel niet meer ontlopen. Kalfsterman 2 uit Hol ten had weinig moeite met het bezoe kende eerste viertal van De Ster uit Hel lendoorn het werd een 6—2 overwinning. Ook in deze klasse werden enkele zeer goede wedstrijden gespeeld o.a.: A. Korbeld (Hofstee 1) 100-25 (49); T. Bouwmeester (De Tonne 2) 100-25 (20) en H. Stappenbeld (De Tonne 2) 100-25 (26). In de derde klasse is het Anker 1 uit Holten gelukt plaatsgenoot Jansen 1 van de le plaats te verdringen. Het Anker won in Nijverdal met weinig moeite (6—2) van Dennenoord, terwijl Jansen een onverwachte nederlaag kreeg te in casseren (5—3) van De -Maan 1 in Hel lendoorn. Ook Dreyerink uit Enter, dat het derde viertal van V.I.O.S. met een 8—0 nederlaag huiswaarts stuurde, heeft nog een goede kans op het kampioen schap. Het Nijverdalse O.B.K. wist zich in de middenmoot te handhaven door De Tonne 3 op eigen terrein met 62 te verslaan. Minder goed bracht het er De Poppe 2 deze week af, want een 6—2 nederlaag in de thuiswedstrijd tegen Mensink 1 uit Hellendoorn lag toch niet in de lijn der verwachtingen. Ook in de derde klasse noteerden we enkele op vallende prestaties van: E. Maats (An ker 1 75-14 (12); J. Alberts (O.B.K.) 75-16 (24) en H. Heupink (De Maan 1) 75-16 (22). In de vierde klasse zijn het twee teams die voor een spannend slot zorgen van de competitie. Deze week moest Bolscher 3 uit Enter haar eerste plaats weer af staan aan Oudelaar 1 uit Nijverdal, want de 80 overwinning die Oudelaar op K.O.T. behaalde was juist voldoende om te profiteren van de ene partij ver lies van Bolscher tegen M.K.V. 3 in Raalte. De wedstrijd eindigde in een 6—2 zege voor de ploeg uit Enter. Voor de Tonne 4 is het nu wel een bekeken zaak want met nog 4 wedstrijden voor de boeg en een achterstand van 23 pun ten op Jansen 3, valt niet veel meer te veranderen. Mensink 2 bleef thuis met 6—2 de baas over de Poppe 3, terwijl de wedstrijden Jansen 3 - Spekhorst 3 en Hofstee 2 - Jansen 2 beiden in een 44 gelijkspel eindigden. Nijverdal. De 21ste competitie-avond van de afdeling Nijverdal van de NeVoBo heeft een bijzonder slechte indruk achter gelaten. Het begon al met het niet op komen van de dames van OKK 1. die wel heel gemakkelijk met hun degradatie kansen omspringen. Men heeft de laatste kans hiermee practisch vergooid en kan het eerste klasserschap wel afschrijven. Wat de hoofdschotel had moeten zijn van deze avond, de ontmoeting VBOWC Spirit in de Overgangsklasse dames, werd een matige vertoning. VBOWVC, dat zaterdag verloor van Boemerang, kon het ook nu niet tot winst brengen. De Nijver dalse dames komen nu toch wel heel dicht bij degradatie naar de eerste klasse. In de eerste set leek het er in het ge heel niet naar, dat VBOWVC deze wed strijd zou moeten verliezen. Men begon met een élan te spelen als was men de kampioensploeg uit de overgangsklasse. Spirit sloeg in het begin alles mis en VBOWVC liep uit tot 10—0. „Time out" hielp de Enschedese dames niet, want Martha en Luci de Jonge zetten hun bombardement voort en VBOWVC won met 154. In de tweede set kwam Spirit wat meer los en liet haar kwaliteiten zien. Het was vooral de lange lenige jufrouw Van Heu- ven, die nogal eens door het Nijverdalse „blok" heen sloeg. Spirit won de tweede set verdiend met 1015. Vanaf dat moment werd het een volley- balvcrtoning, die in de overgangsklasse niet thuis hoort. De derde set was met moeite voor VBOWVC en de viérde ging weer naar Spirit. De eindstrijd, die tot 88 gelijk op ging en waarin VBOWVC nogal slordig haar „time out" gebruikte, werd uitein delijk in het voordeel van de Enschedese dames beslist. In deze set hadden de dames Grob en Van Heuven een leeuwen aandeel. De hierna volgende ontmoeting in de le klasse heren tussen de teams 1 en 2 de advertentie van Uit voorraad leverbaar hij: De leden van de afd. Espelo van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrouwen kwamen maandagavond in jaarvergade ring bijeen in het gebouw „Trefpunt" on der leiding van de presidente mevrouw H. J. Hol-Groothoff. Na afhandeling van enkele ingekomen stukken werden mededelingen gedaan over de cursus „Kleine karweitjes". Voor deelname aan deze cursus gaven zich maar liefst 32 dames op die in drieën werden gesplitst. Uit het jaarverslag van de secretaresse mevr. J. H. Schippers-Vukkink bleek on dermeer een stijging van het ledental tot 52. Bestuur en leden blijven attent als het om het aantrekken van nieuwe leden gaat en hun activiteiten werden in het afgelo pen jaar ruimschoots beloond. Blijkens het financieel verslag van pen- ningmeesteresse mevr. Boode-Niemeijer was 1966 voor de afd. een gunstig jaar en konden de boeken worden afgesloten met een batig saldo. De dames Jansen-Haverslag en Boode- Nekkers hadden boekeh en bescheiden in orde bevonden. Als leden van de kas controlecommissie 1967 werden benoemd de dames Boode-Nekkers en Stevens- Boode. Als bestuurslid werd herkozen mevr. H. Nijland-Roeterdink, terwijl in- plaats van mevr. Boode-Niemeijer, die niet herkiesbaar was, gekozen werd me vrouw D. Bieleman-van Zeijts. Namens de afdeling sprak mevrouw Hol-Groothoff een hartelijk woord van dank tot de scheidende penningmeeste- resse en zij deed deze woorden vergezeld gaan van een fraaie koperen bloempot. De gezellige avond werd besloten met diavertoning door mevr. Hol, opnamen die zij maakte op vakanties in binnen- en buitenland. van Nijverdal werd voor de tweede maal in deze competitie een schertsvertoning. Men „gunde" elkaar om beurten het ge noegen van de set-overwinning" en be ëindigde deze komedie in een vijf-sets overwinning voor Nijverdal 1. In de 2e klasse dames stevent Bato 1 regelrecht op het kampioenschap af. De dames uit Holten hebben aan 2 puntjes genoeg om zich de sterksten te kunnen noemen. SVVN werd zowel door Bato, 1 als door Bato 2 verslagen, terwijl de voor laatste wedstrijd tegen VBOWVC 2 voor SVVN 1 ook een nederlaag werd. In de tweede klasse heren wordt hard gevochten om zowel de bovenste als de onderste plaats. Deze keer ging het om de laatste plaats. VBOWVC trad drie keer in Holten in het strijdperk tegen een Bato-team. Bato 1 en 2 wonnen en Bato 3 werd door de Nijverdallers verslagen. Bato 2 staat nu samen met VBOWVC 3 onder aan de ranglijst met 4 punten. Tanden blank-Adem f rts Onbetwist de beste tandpasta FEUILLETON door Grè de Boer 47) De heer des huizes grinnikte. „Ik kijk wel uit. Breng die schuinsmarcheerder maar aan het verstand, dat hij er beter aan doet zo gauw mogelijk hier te ver dwijnen. Deugnieten behoren hier niet." „Zegt u dat morgenochtend maar te gen uw zoon. Vannacht blijft hij bij ons." Bleef dit alles voor Huib zelf verbor gen, aan tal van kleinigheden bemerkte hij al heel gauw en duidelijk, dat hij zo ongeveer persona non grata was gewor den in de stad en wijde omgeving. Ge woontegetrouw kwam hij als vroeger opnieuw bij garage Kamphuis om te tanken. Maar" terwijl hij bij de pomp zijn wagen neerzette, stevende Kamp huis zelf al naar buiten en keek de an der grimmig aan. Op een meter afstand blijf hij staan. „Hartog, dat je terug gekomen bent in de stad, is jouw zaak. Daar zal ik verder niks van zeggen. Maar ik wil je op mijn terrein nooit meer zien, is dat goed be grepen? Ik heb al naar Den Haag ge schreven, dat ik jou niet meer als ex pert wens te accepteren. Als ze hier een wagen brengen, moeten ze maar een an der sturen. Met jou heb ik eerverleden jaar december al afgedaan. En zie maar, dat je ergens anders benzine krijgt. Uit mijn pomp komt voor jouw wagen geen drup meer. Ik hoop, dat ik duidelijk ge noeg ben?" Huib Hartog had langzaam geknikt. „Heel duidelijk, Kamphuis. Het spijt me, dat ik je lastig gevallen heb. Het beste." Maar Kamphuis had zich al omge draaid en liep zwijgend terug naar de garage. Blijkbaar had de pompbediende al eerder zijn instructies ontvangen, want de man had geen aanstalten ge maakt om de tank van Huib's wagen te vullen. Een dag daarna had hij ruzie met een grote boer in de Wied-polder, wiens tractor van de dijk in de vaart was ge tuimeld. Huib was erheen gereden om de schade op te nemen, doch de boer had hem op woedende toon gezegd, dat hij op kon hoepelen. „Mijn erf af. jij jij Laat je baas maar een ander stu ren, maar jou wil ik hier niet hebben. Opgemietert. Na een maand wist Huib: dit kan zo niet doorgaan. Den Haag zal door ver schillende briefjes en telefoontjes nu wel weten, dat ze mij liever niet zien dan wel. Mijn gezin gaat er onder lijden. Ik zie het aan Nel, al zegt die schat nooit wat. En Nelie zal ook wel het een en an der te verduren hebben. En dat is alle maal mijn eigen schuld Op een avond, toen Nelie al naar bed was, besprak hij het met Nel. „Ik ga morgen naar Den Haag en zal open kaart spelen. Misschien kan ik een ander rayon krgen. Misschien kan ik ruilen met iemand, die wel belangstelling heeft voor mijn rayon. En anders anders neem ik mijn ontslag en zoek ergens werk. Buiten de stad natuurlijk. Maar het zou voor ons allen veel beter zijn, als ik hier wegging." Nel dacht na. Ze kon hem geen on gelijk geven. Maar om weg te gaan uit haar geboorteplaatsdat was toch wel iets. Op bed piekerde ze er over, nadat Huib al lang ingeslapen was. Tenslotte wist ze, wat ze doen moest. Dit offer moet ik brengen. Als ik maar niet in een grote stad terecht kom. Dat zou ik ver schrikkelijk vinden. De volgende morgen reed Huib vroeg de stad uit en was nog voor de middag op het kantoor. Ja, daar had men al van de moeilijkheden vernomen. Een vervelende geschiedenis. Ontslag? Wel nee, meneer Hartog, we zetten u niet op straat! Stel je voor. We doen allemaal wel eens iets in ons leven, dat eigenlijk niet door de beugel kan. En dat van u is achter de rug. We kunnen elkaar daarover toch niet eeuwig lelijk aan kijken? We zullen het rustig bezien, he? Er zal wel een oplossing gevonden kun nen worden. Als u soms iemand weet, die bijvoorbeeld met u wil ruilen, zijn we er. We zullen ons best doen. Gaat u voorlopig gewoon door met uw werk. Apropos, garage Kamphuis hebben we geschrapt. Nee, de houding van die me neer stond ons niet aan. Als hij u nu een pak slaag gegeven had, omdat u zijn sekretaresse afhandig maakte en daarna gezegd had: Ziezo, dat is dat. Nu gaan we samen een biertje drinken en we praten er niet meer over, zouden wij er misschien om gelachen hebben. Maar dit We laten ons de wet niet stellen, meneer Hartog. Voor uw omgeving gaan de wagens voortaan naar een andere ga rage. Welke, hoort u nog wel. Datzelfde weekend kwamen Henk en Tinie over, terwijl Elsje en Piet met hun inmiddels geboren baby zaterdagsmid dags even langs reden. Huib bewonderde zijn derde kleinkind, zich koesterend in de liefde van Elsje: „Gaat het alweer een beetje, oudje? Je begint grijs te wor den. Een echte opa, he? Wat zeg je van je kleindochter? Als je zegt, dat zij meer op Piet lijkt dan op mij, neem ik haar weg en krijg je haar nooit meer op je schoot." Maar Huib verklaarde diplo matiek, dat Elseke evenveel op beide ouders leek. Doch 's avonds kreeg Huib plotseling een idee. Hij wendde zich tot zijn jong ste zoon. „Bevalt het je nogal in Maars- sen?" „Gaat wel, heel ander soort mensen, he? De garagehouders zijn veel lastiger dan hier. Misschien ben ik te jong, wie zal het zeggen." „Had je niet liever dit rayon gekregen indertijd?" Henk dacht een ogenblik na, zijn schouders ophalend. „Och, ik v/eet niet. Ik zou me in deze contreien natuurlijk meer thuis voelen." „En Tinie?" Wordt vervolgd.)

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 2