volleybal VOETBAL SPORT Po rol h©udSJë.huij r Holten S kon niet tot winst komen Bridgeclub Holten Het nette stadje Holten I-Rood Zwart Excelsior 3-Blauw Wit 1 2-1 Praktische hulp De Kynologenclub „Deventer" onder nieuwe leiding Aanbesteding Vierde Open Deur-bijeenkomst Werkloosheid in Holten neemt toe Zaterdag 25 februari 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD Hector uit Goor heeft koploper Holten zondagmiddag in liet Sportdal een 12 nederlaag toegebracht. Deze uitslag geeft de krachtsverhoudingen in het veld niet helemaal weer, want de thuis club was overwegend sterker, maar zij wist dat niet in doelpunten uit te druk ken. De Goorse verdediging was deze middag uitstekend op dreef en haar voorhoede wist van enkele zwakke mo menten in de Holtense defensie uitste kend te profiteren. Ondanks de staag neervallende regen en de gladheid van het veld gaven beide ploegen ondanks de remmingen die dit meebracht toch vaak een vrij aantrekkelijk spel te zien, waarbij het aan spanning niet ontbrak. De bezoekers kwamen het eerst in de aanval. Maar dat duurde niet zo heel lang want toen nam de thuisclub het initiatief over, zonder dat dit echter re sultaat opleverde. Bij een aanval van Hector in de 15e minuut misten, door de gladheid van het veld, Markvoort en Hommes de bal waarvan de vlugge linksbinnen van de bezoekers Dijkstra dankbaar profiteerde en zijn club de leiding gaf (01). Het spel ging vaak snel op en neer, waarbij de Holtenaren soms zware druk uitoefenden op het Goofse doel, maar gedoelpunt werd er voor de rust niet meer. Na de hervatting was het spel nauwe lijks een minuut oud, toen Klein Velder- man bij een doelworsteling de bal vrij kreeg en de gelijkmaker scoorde (11). De Holtenaren begonnen toen een ver woed offensief, dat dank zij het uitste kend Werk van de Goorse defensie en vooral van haar doelman, die deze mid dag uitstekend werk verrichtte, geen re sultaat opleverde. In de 12e minuut was het Dijkstra weer, die bij een snelle uit val van de Goorse aanvalslinie, zijn club opnieuw de leiding wist te geven (1—2). Daarna was het vooral de thuisclub, die voortdurend zware druk bleef uit oefenen op het Goorse doel, dat vooral •in het laatste kwartier soms een bele gerde veste leek. Men wilde de gelijk maker forceren, maar dat lukte niet. Doordat de Holtense verdediging vaak sterk naar voren kwam, waren de uit vallen van Hector niet van gevaar ont bloot. Geen van beide partijen zag kans om de score nog te veranderen, zodat de bezoekers als overwinnaars het veld konden verlaten. De overige uitslagen in afdeling I B waren als volgt: Delden - Rood Zwart 11 SOS - RV 0—0 U.D. - Zenderen Vooruit 12 RKSV - KSCV afgelast Doordat KSCV niet speelde behouden de Holtenaren hun eerste plaats op de ranglijst, die er als volgt uitziet: Holten 12 6 3 3 15 33—23 KSCV 11 5 3 3 13 19—14 Hector 11 5 3 3 13 17—13 Rijssen V. 12 3 7 2 13 19—21 Twenthe 12 4 5 3 13 21—23 Delden 12 4 4 4 12 25—19 SOS 12 3 5 4 11 24—23 Rood Zwkart 11 .4 3 4 11 18—20 UD 12 3 4 5 10 23—29 Zenderen V. 11 4 i 6 9 15—24 RKSV 10 1 4 5 6 10—15 De uitslag van de clubavond op 17 fe bruari jl. van de bridgeclub „Holten", was als volgt: 1 Heer en mevr. Leget 70.63 pet. 2 Heer en mevr. Eelveld 55,56 pet. 3 Heer en mevr. Hulshof 50,79 pet. 4-5 Heren Paule - Lukkien 48,41 pet. 4-5 heren Boonstra - Keestra 48,41 pet. 6 Heren Hofsteenge - Hanenburg 47,62 pet. 7 Keren Goorman - Gr. Obbink 39,68 pet. 8 Heren Eelveld - Ter Horst 38,89 pet. De volgende bridge-avond wordt ge houden op vrijdag 3 maart a.s. Nog steeds zijn er leden die geen partner hebben; eventuele liefhebbers kunnen contact op nemen met de secretaris. Telefoon 1957. B__Mi_smetteloos- zuiver FEUILLETON door Grè de Boer 46) Mevrouw Buitendonk, die met haar oud ste dochter op straat liep, legde bescher mend haar arm om het meisje, toen ze Huib zag naderen en terwijl hij passeer de, stonden ze met alle aandacht in de etalage te kijken. Ik had het kunnen verwachten, dacht hij, huiswaarts kerende. Ik moet me er maar niets van aantrekken. Alleen voor Nel is het ellendig. En voor Nelie. En misschien voor Jaap en Hennie. Wat een geluk, dat mijn andere kinderen niet hier wonen. Des middags, toen hij op Nelie's fiets door de stad reed, hoorde hij plotseling roepen: „Hé, viezerik!" Hij schrok en zag, dat de mensen naar hem keken. Hoewel hij voelde een kleur te krijgen, bleef hij gewoon doorrijden, doch sloeg PROGRAMMA Zaterdag: RKSV a - Holten a 2.30 uur Haarl. Boys d - Holten c 2.45 uur Zondag: Rood Zwart 1 - Holten 1 2.30 uur G.F.C. 3 - Holten 3 11.30 uur Haarl. Boys 5 - Holten 4 12.00 uur Holten 5 - R.V. 3 2.30 uur Holten I komt zondag tegen Rood Zw. in Delden met een gewijzigde opstelling uit doelman Jan Beltman en linksbuiten Wim Nijenhuis, zijn vervangen door res pectievelijk Dinant Pasop en Toon Jonk man. De opstelling is nu als volgt: doel: D. Pasop; achter: G. Soer, G. Brands, H. Hommes; midden: F. Paule en G. Mark voort; voor: Joh. Veneklaas, R. den Heijer, M. Klein Velderman, S. Meinsma en A. Jonkman. EERVOLLE NEDERLAAG VOOR BLAUW WIT Blauw Wit heeft zaterdagmiddag in Rijssen kampioen scandidaat en leider in de 2e klasse, Excelsior 3, kranig partij gegeven en gezien het vertoonde spel zou een puntenverdeling zeker verdiend zijn geweest. Blauw Wit ging onmiddellijk fel van start en na pl.m. een kwartier spelen opende Sehöppers de score, 01. Na 20 minuten spelen werd Arie Landeweerd door de Excelsior voorhoedespeler Nijland „genomen" en hij moest 't veld verlaten. Leo Steggink ging toen achter spelen en dit betekende een verzwakking van de Blauw Witte aanval. Excelsior was de laatste 15 minuten van de eerste helft iets sterker en Nijland bracht met 'n fraai doelpunt de partijen op gelijke voet, 11. Na de thee een zelfde spelbeeld met goed voetbal aan beide kanten. Beide keepers moesten herhaaldelijk in actie komen, doch zij wisten hun doel schoon te houden. Blauw Wit doelman Heuvink tbonde zich van goede klasse bij harde schoten van Nijland en Nieuwenhuis, doch moest pl.m. een kwartier voor het einde zwich ten voor een kogel van Schuiterd, die een schietkans kreeg door te traag ingrijpen van Thalen. Blauw Wit zette nog alles op alles om gelijk te komen, doch de Evcelsior doel man wist het (met assistentie van de lat) te klaren. Vlak voor het eindsignaal van scheidsrechter Morsink loste Herman ter Beek nog een hard schot, doch de bal ging juist enkele centimeters naast. Competitiestand Evcelisor 3 11 8 2 1 18 Enter Vooruit 2 11 6 4 0 16 Sportclub Rijssen 1 11 7 1 3 15 DES 3 13 5 3 5 13 Denekamp 1 10 5 2 3 12 Blauw Wit 1 12 5 2 6 12 Juliana 2 11 3 4 4 10 Hulzense Boys 2 12 4 2 6 10 Achilles 2 10 3 2 5 8 Sportlust 3 11 4 0 7 8 Sparta 4 12 1 0 11 2 Programma Blauw Wit 1 gaat zaterdagmiddag naar Hulzen om te spelen tegen het 2e van Hulzense Boys. Thuis wonnen de Blauw Witten met 4—1, doch de Boys zijn bij het vorderen van de competitie steeds beter gaan spelen en afgelopen zaterdag dwongen ze titelkandidaat Enter Vooruit in Enter een gelijk spel af (5—5). Blauw Wit zal dus alle zeilen moeten bijzetten om tot winst te komen en dit is nodig, wil men zich in de middenmoot handhaven. De wedstrijd, die om kwart over vier begint, wordt geleid door scheidsrechter Stegeman. Blauw Wit 2 speelt uit tegen Excelsior 4, dat nog een kans op de titel heeft. Een kans, die door de Blauw Witten niet ver kleind zal worden. Deze wedstrijd begint om half drie. de eerste zijstraat in. Bij de hoek keek hij terug en zag uit een raam een jon gen van een jaar of twaalf hangen. De mensen waren stil blijven staan en ke ken hem na. Na een kwartier was hij weer thuis, ditmaal zo ontdaan, dat Nel het merkte. „Is er wat?" vroeg ze op ongeruste toon. Hij weerde haar af. „Het is mijn eigen schuld. Iemand schold me uit: een snot- nuis. In de Herenstraat. Het was geen fraai woord." Ze trok hem uit zijn stoel, waarin hij was neergevallen. Hem rustig aankij kend, antwoordde ze: „Wij schelden je niet uit, Huib, dat is het belangrijkste. De mensen zijn wreed in hun oordeel, dat kun je weten. Wij hebben je verge ven en houden van je." Ze drukte haar lippen op de zijne. „Hier heb je weer een nieuw bewijs, mijn jongen," voegde ze er zacht aan toe. Dinsdagmorgens trok hij er, als van ouds, weer op uit met zijn wagen. Zon der de vroege passanten in de straten van het stadje aan te kijken, reed hij naar buiten. Hier kennen ze me nau welijks, dacht hij. Hier zal niemand me uitschelden. Zaterdags had hij al een gesprek ge had met de man, die gedurende bijna anderhalf jaar zijn plaatsvervanger was (Men verzocht ons om plaatsing van het volgende.) De Groesbeekse Tehuizen pogen te zijn een ware Centrale voor Practische Hulp verlening: bijna 400 kinderen en volwas senen worden er verzorgd in deze protes tantse instelling in 14 apart staande te huizen en gezinspaviljoentjes: kinderen die om enigerlei reden hun ouderlijk huis moeten missen (vnl. voogdijkinderen) en volwassenen die zich wegens overgevoe ligheid, een moeilijk karakter of een gees telijke of lichamelijke handicap niet goed zelfstandig in de harde maatschappij kunnen handhaven. Voor alle arbeid, die deze opvoeding, opvang,, werkverschaffing, therapeutische begeleiding enz. met zich meebrengt zijn de gedeeltelijk gesubsidieerde verpleeg- prijzen niet toereikend. Nieuwbouw, nood zakelijke extra voorzieningen e.d. dienen betaald te worden uit giften en gaven, waaronder de jaarlijkse collecte een zeer belangrijke plaats inneemt. In onze gemeente zal deze openbare inzameling worden gehouden in de week van 27 februari t.m. 4 maart. Wij zijn zeer benieuwd of de opbrengst van dit jaar de vorige weer zal overtroe ven! Daarin kunt u een 'zeer belangrijke rol spelen! Indien u geen collectant mocht treffen, dan slaat onze girorekening voor u open: 88 27 88 t.n.v. de Ned. Centrale P.H. te Groesbeek. Dinsdagavond had de jaarvergadering plaats van de kynologen club „Deventer" in hotel Royal, aldaar. De aktiviteiten in de loop van de twee de helft van liet vorige jaar werden geme moreerd. Verheugend was het te verne men dat deze vereniging de 200 leden is gepasseerd. Het voorlopige bestuursrad zoals inder tijd afgesproken, in zijn geheel af. Het nieuw gekozen bestuur bestaat uit de heer S. Julius, voorzitter; mevrouw A. G. Julius - Oudshoorn, secretaresse; (het adres blijft dus Welle 34, Deventer, tel. 14494); mevrouw G. W. Veldink - Groten huis, penningmeesteresse en de heren J. H. v. d. Harst, Holten en C. Schipper, De venter. De heer J. Craandijk, Olst, had zich niet meer verkiesbaar gesteld als voorzitter. De vergadering betreurde dit zeer. Even als de heer J. A. Hulsebos heeft hij veel gedaan voor het herboren worden van de Kynologen Club „Deventer". Voor rekening van de Coöp. Fabriek van Melkprodukten „De Vrijheid" heeft onder architectuur van het. architecten bureau L. C. v. d. Bovenkamp in Dorps hotel „Holterman" de onderhandse aan besteding plaats gehad van het bouwen van kantoren mét bovenwoning in de Stationsstraat. Er werd als volgt ingeschreven: Timmer- en metselwerk: Fa. J. Voordes f 131.932, Fa. W. Meerman f 126.000, Fa. Jansen en Klein Velderman f 121.300, Fa. H. Koopman en Zn., Kerkhofsweg f 104.230,— Begroting f 120.151, Schilderwerk: Fa. G. J. Gervedink Nijhuis f 12.235, Begroting f 12.383, Lood, zink en sanitair: Fa. H. Klein Velderman f 10.861, Begroting f 11.160, Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund. In de Ned. Herv. Kerk (bijna tot de allerlaatste plaats bezet) werd zondag avond de vierde (voorlaatste in dit win terseizoen) bijeenkomst gehouden voor de Open Deur-groep. Voordat de dienst begon werden met orgelbegeleiding van Anton Koopman een drietal bekende geestelijke liederen ge zongen, o.a. uit de bundel van Johannes de Heer het prachtige: „Spreek mij van Jezus, mijn Heiland". Spreker in de dienst was ds. A. Broek, geref. predikant te Enschede, die een toespraak hield over het onderwerp „Henk geweest in dit rayon. Misschien had deze er op gerekend te zijner tijd een vaste aanstelling voor deze streek te krijgen. Misschien wist hij ook al af van de es capades van de heer Hartog, hoe het ook zij, het onderhoud verliep vooral koel van de zijde der plaatsvervanger en toen hij weer op straat stond, wist hij het: die man mag me niet. Mogelijk ziet hij in mij de indringer. Jammer, ik had graag in goede verstandhouding mijn rayon weer overgenomen. Waarom zijn de mensen zo haatdragend? Dat vroeg Nel zich een paar dagen, nadat Huib weer aan het werk was ge gaan, ook af. Toevallig was ze die mor gen vrij vroeg op. In de ochtendscheme ring trok ze de gordijnen van de voor kamer open en keek, net als vroeger, naar de auto van haar man. Meteen verstijfde ze van schrik. Iemand had met grote krijtletters op de zijkant van de wagen geschreven: „Vrouwedief!" Binden dertig sekonden was ze buiten met een emmertje water en begon de discriminerende bejegening weg te ve gen. Ook aan dc andere kant was het woord geschreven. Vijf minuten later was er niets meer te zien en hoopte ze, dat ook niemand van de buren het ge zien had. Na het ontbijt maakte ze vlug het Nijverdal Twee overwinningen in de volleybalcompetitie van de NeVobo, af deling Nijverdal, bracht het eerste da mes-team van „Nijverdal" heel dicht bij het kampioenschap. Het ziet er naar uit dat de Nvijerdalse dames, die nog slechts 2 puntjes nodig hebben, haar titel van vorig jaar gaan prolongeren. OKK was het eerste slachtoffer van Nijverdal. In drie sets werden de OKK- dames letterlijk van het veld gespeeld. Ina van Lenning met keiharde smashes en Bertha Spenkelink met listige balle tjes bijgestaan door een homogeen team zorgden er voor dat OKK in deze drie sets niet meer dan 8 puntjes in totaal meekreeg. Later op de avond werd SVVN aan de zegekar gebonden. Alhoewel ook nu in drie sets werd gewonen, ging dit niet zo gemakkelijk. De zich met hand en tand verdedigende SVVN-dames gaven voortreffelijk partij en dwongen Nijver dal zelfs in de derde set een „Time out" af toen SWN met 7-4 de leiding had. Nij verdal herstelde zich echter en won ook deze ontmoeting. OKK dat ook van Nij verdal 2 verloor verkeert nu in ernstig degradatiegevaar. De OKK-dames wisten tot nu toe nog maar 2 puntjes uit negen wedstrijden binnen te halen. Men zal vol gende week in de wedstrijd tegen SWN moeten waar maken of men nog langer in de eerste klasse wil uitkomen. In de eerste klasse heren plaatste Levo zich naast koploper VBOWVC door van een.slecht Nijverdal 2 te winnen. Nijver dal 2 wist in deze competitie nog geen enkel puntje te behalen. Zij zal met VBOWVC 2 moeten uitvechten wie er terug gaat naar de tweede klasse. Bij de jeugd blijken de teams van de Koningin Julianaschool een klasse apart te vor men. Zowel bij de jongens als bij de meis jes staan de KJS-teams aan de kop. De NeVoBo heeft een goede gooi gedaan met deze jeugdvolleybalcompetitie die een enorm enthousiasme heeft doen op laaien bij de Nijverdalse jeugd, die iede re volleybalavond „Ons Gebouw" be volken. De uitslagen van de laatste com- petitieweek wai*en: Dames le klasse: OKK 1 Nijverdal 1 0—3 (2—15 4—15 2—15); Nijverdal 1 SVVN 1 3—0 (15—9 15—6 15—8)Nij verdal 2 OKK 1 31 (155 15 13 9—15 15—7). Heren le klasse: Levo 1 Nijverdal 2 3—0 (15—7 15—4 15—7). Jeugdklasse jongens: KJS 1 KJS 2 2—0 (15—8 15—13)KJS 3 KJS 4 2—1 (15—7 14—16 15—8); VBOWVC Levo 2—0 (15—1 15—7); KJS 2 Nijverdal 20 (15—11 15—0)KJS 1 Levo 2—0 (15—2 15—12); KJS 1 KJS 3 2—0 (15—3 15—3). Jeugdklasse meisjes: KJS 1 KJS 2 2—0 (15—13 15—2); KJS 1 Levo 2—1 (12—15 16—14 15—6). Standen tot en met 22 februari: Heren: le klasse: VBOWVC 712; Le vo 812; Nijverdal 78; VBOWVC 2 72; Nijverdal 2 50. Dames le klasse: Nijverdal 9—18; Levo S10; Nijverdal 2 98; SVVN 96; OKK I 9—2. Heren 2e klasse: Levo 2 13—14; Holyo- I ke 12—22; Bato 12—16; OKK 13—16; Rexalco 148 Bato 3 12—6; VBOWVC 3 8—2 Bato 2 12—2. 1 Dames 2e klasse: Bato 13—26; VBOWVC 2 1322; Levo 2 1614; Bato 2 14—4; SVVN 2 12—0. Jeugdklasse jongens: KJS 4—8; KJS J 2 3—4; VBOWVC 3—4; KJS 3 3—2; KJS I 4 i0; Levo 2—0; Nijverdal 2—0. Vrolijk, geboren 29-2-35, geen godsdienst". Aan deze dienst werd medewerking verleend door Holtens Gemengdi Koor, Riek Bolink-Landewecrd (sopraan) en Wim Jansen (piano). Koor en soliste zongen o.l.v. dirigent Warmink op hoog gewaardeerde wijze „Hör mein Bitten" van F. Mendelssohn Bartholdy en „Laudate Dominum" van W. A. Mozart. De dienst werd besloten met het ge zamenlijk zingen van Gez. 280 1, 2 en 5 (,,'k Wil U, o God, mijn dank betalen"). De laatste Open Deui'-dienst zal worden gehouden op zondag 16 april. In deze dienst, waaraan medewerking zal worden verleend door het Chr. Mannenkoor van Deventer, zal een toespraak worden ge houden door ds. C. M. Graafstal van Er- melo. huis aan de kant en besloot de politie te verwittigen. Dit liep de spuigaten uit. Wie weet, wat er morgenochtend op de auto gekalkt staat. Iedereen had het recht over haar man te denken, zo hij zelf wilde. Maar daarbij moest het dan ook blijven. Dat zei ze om half elf ook tegen opper wachtmeester Jansen van de Rijkspoli tie. En deze was het roerend met haar eens. „Als u en uw gezin uw man geac cepteerd hebben, mevrouw Hartog, dan heeft iedereen daar verder buiten te blij ven. Ik zal een oogje in het zeil houden, vooral 's avonds. Dit kan ik zeer beslist niet tolereren." Op vrijdagavond laat greep wacht meester De Haan, die een rondje maakte via de Papaverstraat, in de regen een jongen in zijn kraag, die met een pot carbolineum net van plan was de licht grijze Vauxhall te gaan besmeren. Er volgde een korte worsteling, maar de Haan liet zijn fiets waar hij lag en nam de jongen stevig beet. Een kwartier later zat hij op het bu reautje, belde zijn chef en noteerde al vast de antecedenten van de boosdoener, een vijftienjarige nozem uit de Heren straat. Jansen kwam zelf. voldaan over het spoedige resultaat. Hij stelde een paar vragen, waarop brutale antwoor- Jeugdklasse meisjes: KJS 1 36; Levo 1—0; KJS 2 1—0; Nijverdal 1—0. Programma voor maandag 27 febr. in „Ons Gebouw" aan de Spoorstraat: 7 uur OKK 1 SVVN 1 (dames); 8 uur VBOWVC 1 Spirit 1 (dames Ogkl.); 9 uur Nijverdal 2 Nijverdal 1 (heren); 9.45 uur VBOWVC 2 SVVN 2 (dames 2). SELECTIETRAINING Nijverdal - - De NeVoBo-afdeling Nij verdal is sinds kort begonnen met een selectie-training voor dames en voor he ren. Deze training vindt 1 keer per week plaats op de coinpetitieavonden van het jeugdvolleybal. De training die onder lei ding staat van de heer Schuit, vroeger lid van PSVH en trainer van VBOWVC, verloopt uitstekend. Er bestaat een goe de belangstelling voor deze training en er wordt hard „aangetrokken". De werkloosheid is ook in de maand .januari in het gewest Deventer weer be langrijk toegenomen. De bij het geweste lijk arbeidsbureau geregistreerde arbeids reserve heeft een niveau bereikt, dat de situatie overeenkomstig de periode van 1958 zelfs overtreft. Het is met name in bouwnijverheid, waar een groot aantal werklozen wordt aangetroffen. Sinds de stand van ultimo december 1966 is hier een stijging van 100 opgetreden. De vermeerdering is even wel in vrijwel alle bedrijfsklassen waar te nemen, waarbij nog in het bijzonder te noemen is de groep ongeschoolde werk nemers, waarvan hel aanbod gedurende de maand januari is gestegen van 60 tot 97. In procenten van de mannelijke be roepsbevolking (loontrekkenden) be draagt het percentage werklozen in het gewest gemiddeld 3,7 pet. Er zijn twee uitschieters, n.l. de gemeenten Raalte en Holten, waar dit percentage 6, 2 en 4,6 bedraagt. Deventer blijft met 3.6 pet. nog onder het gemiddelde van het gewest, evenals Bathmen met 3,0 pet., terwijl de cijfers voor Olst en Diepenveen bijzonder gunstig zijn, met resp. 1.7 en 1.9 pet. In de provincie 5 pet. en in het rijk 3,4 pet. In absolute cijfers bedraagt 't beschik baar aanbod Deventer 565 (v.j. 269) Bathmen 12 (4), Diepenveen 30 (13), Holten 39 (12), Olst 31 (6) .en Raalte 158 (47). Ter vergelijking volgen hier enkele cij fers in de rayons van de gewestelijke arbeidsbureaus in Overijssel: Almelo 2588 mannen (7,4 pet.). Deventer 835 3.7 pet.), Emmelooi-d 953 (7 pet.), Ensche de 1673 (4.1 pet.), Hardenberg 1367 (14 pet.), Hengelo 717 (2,5 pet.), Kampen 448 (4.1 pet.), Oldenzaal 628 (5.1 pet.) en Zwolle 986 (4,3 pet.). Blijkens deze cijfers steekt de situatie in het gewest Deventer bijzonder gunstig af bij de overige ge westen. VRAAG De vraag naar arbeidskrachten is ge daald en heeft thans een bijzonder laag niveau bereikt. Alleen in de metaalnijver heid, de voedings- en genotmiddelenin dustrie en enigszins in de rubbervenver- kende industrie en bij 't kantoorpersoneel mag nog van enige van invloed zijnde vraag worden gesproken. Het aanbod van jeugdige werklozen is ruim 8 procent van het totaal en is ook hoofdzakelijk terug te vinden in dc bouw nijverheid. Ook in het aanbod van vrouwelijke werkkrachten is een gedurige stijging waar te nemen, hoewel de vraag nog ver het aanbod overtreft. Ook hier is een langzame ontspanning zich bezig te vol trekken. Aanbod en vraag in enige belangrijke beroepsgroepen bedroegen op" 31 januari j.l. resp.: bouwvakarbeiders 266—2, me taalbewerkers 54-64, textielarbeiders 22 —4, levens- en genotmiddelenbereiders 3032, kantoorpersoneel 1822, perso- neel in algemene dienst (incl. losse ai'bei- ders) 97--14, minder geschikten 1920. den volgden. De jongen had een lesje nodig. „We houden hem vannacht hier," besliste hij. „Ik rijd zelf wel naar zijn ouders." Deze waren nog op, zaten met een an der echtpaar te kaarten en te drinken. De opper vertelde, wat hun zoon al had uitgehaald en wat hij van plan was op nieuw te doen. Tot zijn grote verbazing kreeg hij de wind van voren. Welja, de politie moest zo'n schooier, zo'n wijve- dief nog de hand boven 't hoofd houden. Om zo'n drukte te maken van een kwa jongensgrapje, want meer kon je er eigenlijk niet in zien. Jansen zette op korte toon uiteen, dat dit vernieling van een andermans eigen dom betekende. Bovendien was het woord, dat hij enkele avonden tevoren op de auto gekalkt had, beledigend- Waarop de vader van het schoftje zijn schouders ophaalde. „Zulke mensen zijn niet te beledigen, opper, maar moeten een lesje hebben. U had beter gedaan zich er niet mee te bemoeien." Jansen zette zijn stekels op. „Is dit een dreigement?" (Wordt vervolgd.)

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 2