AGENDA H.K.H. Prinses Christina viert vandaag haar 2Gste verjaardag JAARVERGADERING HOLTENSE MUZIEKVERENIGING Nieuw instrumentarium dringend noodzakelijk Naar de wereldkampioenschappen in Oslo Jaarvergadering Plattelandsvrouwen Dijkerhoek Zondagavond Open Deur-samenkomst Bronchi letten jïiirjerSijkê Zaterdag 18 februari 1967 No. 7 Jaargang 19 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 2,50 per kwartaal Betaling via de Coöp. Raiffeisenbank Holten, giro nr. 815581_ Uitgave van de Stichting ,floltens Nieuwsblad te Holten. Telefoon 05^83 - 12Slf Adv.-prijs 1-15 mm. (d contant) 3,Iedere mm. meer 0.12 (Foto Max Koot) In café Maats kwamen maandagavond de leden van de Holtense Muziekvereni ging HMV in jaarvergadering bijeen on der voorzitterschap van de lieer A. Wes- terik, die in zijn openingswoord zijn vreugde uitsprak over de voor déze jaar vergadering getoonde belangstelling. Na een woord van welkom, waarbij voorzitter Westerik zich in 't bijzonder richtte tot de bestuursleden van de Sup portersclub, de heren G. Brands, A. Nek kers en J. Wiggérs, las de secretaris, de heer J. Schippers, de notulen en het jaar verslag, waaruit o.a. bleek een stijging van het ledental met twee. Momenteel heeft H.M.V. 44 actieve musici (4 dames en 40 heren) en 2. vaandeldragers. Er zijn thans een achttal jongelui in opleiding, doch dit aantal is te klein voor het vormen van een jeugdensemble, Het doel blijft echter het vormen van een jeugdensemble, doch om hiertoe te komen zullen meer jongelui zich moeten aanmel den. Het individueel studeren tot aan het peil van het grote korps duurt voor de jongelui te lang en gaat de meesten ver velen. Dè- manier is opleiding iii korps- verband. Samen spelen is gezelliger en 't stimuleert. Secretaris Schippers gaf in zijn verslag tevens een opspmming van de activitei ten over het afgelopen jaar, waaruit bleek, dat H.M.V. haar plicht ten aanzien van de Holtense gemeenschap goed heeft verstaan en vervuld. Op 2 april werd samen met „Kunstmin" uit Gdrssel een concert gegeven in Irene en op 30 april werd muzikale luister bij gezet aan een door de Speeltuinvereniging „De Kol" georganiseerde lampionoptocht. Op 4 mei verzorgde het korps de muzi kale omlijsting van de dodenherdenking bij het monument aan de Molenbelterweg eh eveneens gebeurde dit op de Canadese Begraafplaats, waar op 22 september een plechtige herdenking plaats vond, die bij gewoond werd door zestig Canadese gasten. Verdér kwam het korps in actie tijdens de winkelweek van de Holtense Handels vereniging, de Heidemars van de W.S.V. ..De Trekkers", de Braderie, muziekavond den van de Kring Lochem van de Kon. Ned. Federatie de zomerfeesten in Dijker- hoek en Espelo. In de maand december werd medewer king verleend aan de Kerstwijding van de Chr. Plattelandsvrouwen en Meisjes en op Kerstavond en 2e Kerstdag werd gemusiceerd resp. in de Hervormde en Geref. Kerk. Zaterdag 2 juli 1966 staat in de annalen van H.M.V. opgetekend als een dag van liet glanzend succes. In Gorssel werden maanden van hard studeren beloond met een royale eerste prijs 106 puntenin de Vaandelafdeling. Een succes dat resul- teei'de in de derde wimpel aan het Fede ratievaandel en de ere-prijs, beschikbaar gesteld voor het korps, dat in de afdeling Fanfare de beste prestatie leverde. Mogelijk was dit succes voor de drum- 'band een stimulans, want op het inter nationaal concours te Wierden trommel den de twaalf taxhboers o.l.v. commandant Lieuwe Meinsma.het hoogste aantal pun ten bij elkaar eh zij kwamen hierdoor in het bezit van een prachtige wisselbeker. De heer Schippers bracht ih het jaar verslag dank aan dirigent Fransen, die in hét behalen van de successen een groot, aandeel heeft gehad, en tevens werd de heer J, van Wakeren, instructeur van de drumband, dank gebracht voor zijn aan- déel in het succes op het concours te Wierden. Financiën De penningmeester, de heer F. J. Schup- pert, boekte over het afgelopen jaar, dank zij enkele „meevallertjes en douceurtjes", een klein batig saldo. De inkomsten en de uitgaven bedroegen resp. f9476,81 en f 9316,43. De commissie voor kascontrole, die be stond uit de heren Fr. Haan en J. Pin- kèrt, had boeken en bescheiden in orde bevonden en de vergadering ging dan ook graag accoord met het voorstel om de penningmeester onder dank voor het vele werk décharge te verlenen. Als leden van de controlecommissie '67 worden benoemd de heren Fr. Haan en PI. J. Koopman. Naar aanleiding van het financieel ver slag sprak de voorzitter van de Suppor tersvereniging, de heer J. Wiggers, een woord van dank tot de heren H. Oolbek- kink en H. Bosman, resp. voor het uit schrijven van de vele donatiekwitanties en het vlotte incasseren hiervan. Bestuursverkiezing Bii de gehouden bestuursverkiezing werden met bijna algemene stemmen her kozen de heren W. van Geenhuizen en B. Maats, terwijl inplaats van de heer G. Brands, die zich niet herkiesbaar stelde, gekozen werd de heer Jan Pinkert. Een hartelijk woord van dank sprak voorzitter Westerik tot de heer Brands, die als bestuurslid en secretaris 16 jaar lang zijn beste krachten aan H.M.V. heeft gegeven. Als blijk van waardering en herinnering werd onlangs de heer Brands liet prachtige boekwerk „De Bezetting" van drs. L. de Jong aangeboden. Aanschaffing nieuwe instrumenten voor korps en dnunband Een voorstel van het bestuur om over te gaan tot aankoop van vier z.g. diepe trommen voor de drumband werd „zonder slag of stoot" geaccepteerd, doch het agendapunt „Aanschaffing nieuwe instru menten voor het korps" gaf ruime stof tot discussie en dit is te begrijpen als men weet, dat hiermee'-een bedrag gemoeid is van pl.m. zes en twintig duizend gulden. Zoals bekend hebben drie Holtense schaatssportliefhebbers de wereldkam pioenschappen hardrijden op de schaats in Oslo bezocht. De heer L. Meinsma was zo vriendelijk hun reiservaringen in het kort op schrift te stellen. Precies als was voorgenomen vertrok ken wij vrijdagmorgen van Deventer met een touringcar naar de Noorse hoofd stad. Wij, dat waren Truus Haan, Jan- nie Slot en ondergetekende. Het begin was zeer stroef als u begrijpt dat er over Heerenveen werd gereden, waar we kof fie dronken in een Motel. Er moest hier nog op twee andere bussen worden ge wacht. Gedrieën reden de bussen via Gro ningen naar Nieuweschans. Omstreeks 18 uur reden we voorbij Hamburg, richting Lübeck, Grossenbrode. naar Puttgarden. We kregen de boot van 22.15 naar Dene marken. Na een uur varen arriveerden we in Rodbyhavn. Onze eerste nacht was begonnen. Voor de meesten van ons zorgde het varen voor een beetje op luchting. Men kon wat eten, drinken en de benen strekken. Ons doel was nu Hel- singör in het n.o. van Denemarken. Hier waren we om 3 uur in de zaterdagoch tend. De overtocht over de Sont duurde slechts 20 minuten zodat we na plm. een half uur, vanaf Halsingborg, met het linjssverkeer,meereden richting Göte.- borg Van winter was toen nog niets te bespeuren. Om half zeven reden we door de stad van 't Ullevi Stadion. De lucht werd blauw en het begon te vriezen. Er lagen een paar hoopjes' sneeuw langs de weg, maar hoe dichter we Noorwegen naderden hoe meer sneeuw er lag. En ook de vrieskou begon. Op de hoeken van de toegangswegen naar de grote weg lag soms anderhalve meter. Al met al een mooi gezicht, alleen was het jammer dat de ramen van de bus bevroren en we dus door hard tegen de ruiten te ademen een kijkgaatje konden maken waardoor we een blik op de Noorse fjorden kon den werpen. De Noorse hoofdstad leefde helemaal in de roes van de WK '67. Toen het Bisletstadion werd bereikt wees de klok 13.45. We hadden dus nog ruim een uur om naar de gezellige drukte të kij ken om ons vervolgens in de Oslo-kuip te begeven. Over de-wedstrijden alleen dit, „het was schitterend". Een half uur na de wedstrijden van zaterdag reed on ze bus naar Sarpsborg, waar we logeer den. Een afstand van plm. 100 km waar ons een dner en het bed wachtte. Zondagmorgen om kwart over acht werden we gewekt. Er stond een uitste kende broodmaaltijd klaar, waar zicht baar iedereen van genoot. 10.15 uur ver trek naar Oslo. Na de wedstrijden werd iets gegeten en moesten we weer naar de bus. Wie niet tijdig aanwezig was, bleef achter. Er kwam een Hollandse jongen aangelopen op sokken die riep: „Chauffeur doe de bus open, ik moet mijn schoenen hebben want ik heb mijn klompen verkocht". De terugreis begon om 20.15. Er werd flink „aangetrokken", slechts onderbroken door enige malen een sanitaire" stop en een klein eten tje. Vermoeid maar zeer voldaan, kwa men we 25 uren na het vertrek uit Oslo gezond in Holten aan. Wil H.M.V. de ontwikkeling, zoals die zich voordoet in de wereld van de muziek, bij houden, dan zal zij moeten overschakelen op instrumenten van z.g. lage stemming. Instrumenten met meer mogelijkheden tot het geven van nog betere concerten, in 't bijzonder het vertolken van klas sieke werken. Nadat Verschillende leden hun zegje hadden gezegd over aankoop van een nieuw instrumentarium aan de noodzaak waarvan eigenlijk niemand twijfelde), werd besloten tot het vormen van een instrumenten fonds. Verwezenlijken van de plannen zal alleen mogelijk zijn als alle Holtenaren meewerken en gezien het verleden, meende voorzitter Westerik de toekomst met vertrouwen tegemoet te mogen zien. Verreweg het grootste deel van de gemeentenaren draagt ,,'t meziek" een warm hart toe en dit zal, wanneer over enige tijd een extra financiële bij drage wordt gevraagd, zeker duidelijk blijken. Toekomstplannen Bij het bespreken van de verdere toe komstplannen deelde de voorzitter betref fende de opening van de nieuwe muziek tent die gebouwd wordt in „Kalfster- mansweide" mede, dat men de nieuwe moderne koepel op de nationale feestdag (5 mei) officieel in gebruik hoopt te nemen. Een woord van dank sprak de voorzitter tot de Holtense aannemers en hun personeel, die geheel vrijwillig (op zaterdag en straks weer in de avonduren) deze tent bouwen. Wanneer de tent op tijd klaar komt, denkt men aan uitwisselingsconcerten met naburige zusterverenigingen, popu laire concerten in het kader van het VW- vakantieprogramma en muzikaal allerlei, gebracht door de Boerenkapel van HMV. Nadat nog besloten was de jaarlijkse „Lompenactie" in het dorp en de buurt schappen te houden op zaterdag 22 april en medio mei volgde sluiting van deze gezellige vergadering. Gevonden: linker kinderwant; grijze hoed; bruine lederen portemonnaie met inh.; regenbroek en sjaal; linker heren glacé; paar Grolse wanten. Verloren: bedelkettinkje; stofafsluit- kap van ontsteking NSU-Prinz; rol schaats met metalen rollers en rode bandjes; rijbewijs; dameshorloge, dou ble, merk Pontiac, zwart lederen bandje; zilveren bedelkettinkje met 8 bedeltjes; buskaart OAD (Nijverdal-Holten) maan- kaart)bruine damesportemonnaie met metalen klep met inhoud; bril (militair) met koker. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der rijkspolitie te Holten tussen .8 en 22 uur, doch niet tussen 13 en 14 De Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen hielden donderdagavond in „Het Bonte Paard" hun jaarvergadering onder leiding van de presidente, mevr. J. Reilink-Reij- link. In deze vergadering werden allereerst de jaarverslagen uitgebracht. De secreta resse mevr. G. Wagenvoort-Nijenhuis gaf eenuitvoerig overzicht van de activitei ten der afdeling, die bestonden uit tal van spreekbeurten over huishoudelijke, sociale en culturele onderwerpen. Voorts memoreerde zij een gezellig uitstapje, dat gemaakt werd. De afdeling telt momen teel 48 leden. Uit het financieel verslag van de pen- ningmeesteresse, mej. T. C. A. Muys van de Moer, bleek, dat de afdeling zich finan cieel heeft kunnen redden. Er was een klein batig saldo. De kascommissie, bestaande uit jkvr. B. van Coeverden-Nekkers en mevr. J. Hoekman-Teeselink, had de bescheiden keurig in orde bevonden, zodat de pen- ningmeesteresse onder dank voor haar beleid werd gedéchargeerd. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van mevr. R. Wegstapel-Stevens, die reglementair niet herkiesbaar was, met bijna algemene stemmen gekozen mevr. Kroon-Pasman, de echtgenote van het hoofd der school te Dijkerhoek. Gesproken werd over het jaarlijks uit stapje, waarover nog geen definitieve be slissing werd genomen, en vastgesteld werd, dat het bezoek aan de Elastiek fabriek „Fortuin" te Deventer zal plaats vinden op donderdag 16 maart a.s. Voor de pauze bood de presidente mevr. Wegstapel voor haar werk als bestuurs lid met een hartelijk dankwoord 't bonds- lepeltje aan en heette zij het nieuwe be stuurslid mevr. Kroon welkom. Zij bood de dames Wegstapel, Van Coe- verden en Muys van de Moer, die geen enkele vergadering hadden verzuimd, een presentje aan. Wegens familie-omstandigheden moest de presidente mevr. Reilink in de pauze de leiding van de vergadering in andere handen overdragen. Na de pauze amuseerden de dames zich met verschillende gezelschapsspelen en sloot de waarnemend voorzitster, mevr. J. SluitexvBolle, tenslotte de bijeenkomst met een „Wel thuis". A.s. zondagavond belegt de Open Deur- groep weer een z.g. „Open Deur-bijeen komst in de Ned. Hervormde kerk alhier. Voor deze bijeenkomsten, die belegd wor den met liet oog op buitenkerkelijken en kerkelijk niet-meelevenden, bestaat altijd een grote belangstelling. Naast het gesproken woord is er veel aandacht voor samenzang, koorzang of muziek. De spreker voor a.s. zondag is ds A. Broek, Gereformeerd predikant te En schede. Hij spreekt over het onderwerp: „HENK VROLIJK, geboren 29-2-35, GEEN GODSDIENST", Naar aanleiding hiexwan hoopt hij nader in te gaan op de vragen, die er rijzen tussen het geloven en naar de kerk gaan. Je kunt immers toch wel geloven al kom je niet in de kerk? Het Holtens Gemengd Koor zal samen met de sopraan mevr. R. Bolink-Lande- weerd medewerking verlenen, begeleid door de neer W. Jansen (piano). Zoals altijd zal er ook nu weer vóór de aanvangstijd (die gesteld op 19.15 uur) .gemeenschappelijk zingen zijn. Leden van de Open Deur-groep zullen bij de ingang aan iedere bezoeker weer een gestencild programma ter hand stel len, zodat alles gemakkelijk kan wox'den gevolgd. Behalve enige zitplaatsen voor de Open Deux--gx-oep, zijn alle plaatsen vrij. Aan de uitgang zal weer een collecte .worden gehouden voor het plaatselijk Open Deur-werk. Ongetwijfeld zullen velen deze samen komst willen meemaken. Ho«stdrank in tabletvorm. 9Bct Zaterdag, 18 februari, 19.30 uur: Feest avond N.V.V.-bestuurdersbond in Ami- citia voor alle N.V.V.-leden, met blij spel „Bakerpraatjes". Zondag 19 februari dansavond in zaal „Jachtlust" te Loo-Bathmen (zie adv.) Maandag, 20 februari, 20.00 uur: Leden vergadering van de Plattelandsmeis jes in café Kalf sterman. Dinsdag 21 februari: 2—9 uur Verkoping gereedschappen in zaal Amicitia (zie adv.) Woensdag, 22 februari: Personeelsavond zuivelfabriek in zaal Harwig. Woensdag 22 februari: 11 uur Inzate ver. koop boerenerve op de Borkeld door notaris Pluimers in hotel Holterman (zie adv.) Donderdag 23 februari 's avonds kwart voor acht in de bovenzaal €o-op. Aan- en verkoopver., Stationsstraat vergade ring Chr. Plattelandsvrouwen en meis jes (CPB). Spreker: de heer R. Petter oud-groepscommandant der rijks-poli- tie. Onderwerp: „De nieuwe verkeers regels en de nieuwe voorrangsregelin- ge'n". Donderdag, 23 februari: Aula Uloschool: Jaarverg. Chr. Nat. Ulo (7.30 uur). Donderdag 23 februari: 's avonds 7.45 uur in gebouw Irene. Bijeenkomst Herv. groepen, Holten en Dijkerhoek en de medewerksters aan de „Macht van het Kleine". Lezing met diaverto ning door de heer Verbeek. Donderdag 23 februari: 19.45 uur Bijeen komst Herv. Vrouwengroep in het ge bouw Irene Vrijdag, 24- februari: „Ons Gebouw": Ouderavond School met de Bijbel. Zaterdag, 25 februari: Geb. v. Chr. Bel.: Jaarvergadering C.P.B. en C.B.T.B. Maandag, 27 februari: Kantine, zuivel fabriek: Jaarvergadering Veren, van Bedrijfsvoorlichting. Dinsdag 28 februari: 19.45 uur gecombi. neerde vergadering OLM, CBTB be drijf sveren. Holten en Dijkerhoek in Hotel Holterman „Melkwinning, kwa liteitsverbetering en mastitisbestrij- ding". Dinsdag 28 februari: 2.30 uur Bejaarden- societeit in het gebouw Irene (zie be richt) Donderdag 2 maart: „Ons Gebouw", mu ziekuitvoering „Juliana". Zaterdag, 4 maart: Ontspanningsavond van de P.J.G.O.-afdelingen in zaal 't Bonte Paard. Woensdag 8 maart: 11 uur Toeslag ver koop boerenerve op de Borkeld door notaris Pluimers in hotel Holterman (zie adv.) Zaterdag, 11 maart: Ontspanningsavond van de P.J.G.O.-afdelingen in zaal 't Bonte Paard. Dinsdag 14 maart: 20 uur Algemene le denvergadering Coöp. Boerenleenank in hotel Holterman (zie adv.) Zoixdag 19 februari 1967 Holten: Ned. Herv. Kex-k: 10 uur ds Israël (collecte voor Raad van Kex'k en Ziekenzorg) en 19.15 uur Open Deurdienst, ds A. Broek, Geref. predikant te Enschede (met medewer king van „H.G.K." en de sopraan mevr. R. Bolink-Landeweerd). Dijkerhoek: Bethanië 10 uur ds Doornheim van Markelo (collecte voor Raad van Kerk en Zie kenzorg). Geref. Kerk: 9.30 en 15.00 uur ds R. Oosterhoff. In beide diensten is het ene offer voor de Diaconie. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: 8.45 uur H. Mis in het gebouw Irene. Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 18 en zondag 19 februari: de heer J. Warxlnk, Noordenbergstraat 19, telef. 1803. BURGERLIJKE STAND Geboren: Richtje, dv. M. A. Alting en G. ter Horst, Mr. G. Vixseboxsestraat 17 Diana, dv. E. Stam en J. G. Hulsman, Look 63 Bertha Jenneken, dv. B. J. Paalman en T. G. H. Bronsvoord, Bessink- passtraat 11 Johanna Geziena, dv. B. J. Paalman en T. G. PI. Bronsvoord, Bes- sinkpasstraat 11 Inge Margaretha, dv. G. J. Haarman en E. M. van Dijk, Mr. G. Vixseboxsestraat 25 Gerhard Antonius, zv. W. A. Kaizer en H. A. Polko, Hoffes- sti'aat 12 (geboren te Deventer). Gehuwd: D. .T. Kx'eijkes, 28 jxv, Rijssen en J. Schuppert, 30 jr., Pastoriestraat 16. BEVOLKING Iixgekoixxen: A. PI. M. Vloedgraven-Ro- dijk van Hellendoorn naar Espelo 18 G. H. A. H. Mensink van Ermelo naar Holterberg 23. Vertrokken: W'. Paalman v. Bergman straat 26 naar Hengelo (O.) F. J. Hos- pers en gezin van Kolweg 48 naar Gors sel.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 1