f VOETBAL Holten i bereikte in zware strijd gelijkspel Holten 2-P.H. 4 7-1 Voor *"c Baby Filmavonden Blauw Wit verloor verdiend Tonny Jansen won de verkeerscompetitie Parfumeur Holtenaren op Enterse klompen naar Oslo Volleybal-competitie BAÏQ-DAMES cndamks slecht spel geliasidliaafd aan de kop A OPENBARE «EMAIEMM HtUE BOEI Voor fiscus 100 gulden per maand Zaterdag 11 februari 1967 HOUTENS NIEUWSBLAD In een ontmoeting" op ,,De Mors" in Delden heeft Holten 1 tegen Delden 1, na zware strijd, een 33 gelijkspel be vochten, een uitslag waarmede de Hol tenaren dik tevreden mogen zijn. Aan gemoedigd door een grote en luidruch tige schare supporters, leek het of liet voor de rood-zwarten over rozen zou gaan. Reeds in de vijfde minuut wist Rini den Heijer uit een hoge pass van Wim Nijenhuis met een onhoudbaar schot zijn club de leiding te geven (0-1). Beide partijen pakte de zaak goed aan, maar de aanvallen der Holtenaren wa ren gevaarlijker dan van de thuisclub. In de 25e minuut werd een directe vrij trap door Paule hard ingeschoten. De terugspringende bal kwam voor de voeten van Wim Nijenhuis terecht, die zich niet bedacht en de bal onhoudbaar in de touwen joeg (02). Daarna was het echter met het over wicht van de bezoekers was gedaan, want in de 32e minuut wist doelman Jan Beltman een keihard schot van een Deldense voet nog juist, maar op voor treffelijke wijze, te stoppen. Toch zou den de Deldenaren nog voor de pauze de achterstand verkleinen. Toen er in de 38e minuut in de Holtense achter hoede een ondeelbaar ogenblik verwar ring ontstond, was het G. Dijkman, die doelman Beltman het nakijken gaf. In de 40e minuut bracht de paal redding- voor de Holtenaren. Na de hervatting tapte Delden uit een ander, soms wat al te hardhandig vaat je. In de 4e minuut was het Bloemink, die uit een ingooi, met een hard schot de partijen op gelijke voet bracht (2-2). Het spelpeil daalde aanmerkelijk en de wedstrijd werd er niet fraaier op. In de 31e minuut was het Dijkman, die een uit een vrije trap aangegeven bal be nutte en fraai inkopte. Daarmede na men de Deldenaren de leiding (32). Zij drongen de Holtenaren voortdurend in het defensief, maar de rood-zwarte voorhoede hoe zwaar ze soms ook ge tackeld werd kwam voortdurend te rug. Er zat een doelpunt in de lucht en dat kwam dan ook, toen Johan Vene- klaas bij een scrimmage voor het doel van Delden de bal over de lijn wist te werken (3—3). Beide partijen- zwoeg den nog voor het winnende doelpunt, maar gescoord werd er niet meer. Holten 2 heeft zondag j.l. de eerste wed strijd na een lange rustperiode omgezet in een grote overwinning op P.H. 4 uit Almelo. Het was de tweede ontmoeting in deze competitie. Het eerste kwartier was het een gelijk opgaande strijd. Er ontstonden aan beide zijden doelrijpe kansen, doch het meeste gevaar school in de aanvallen van Holten. Holten kreeg hierna een overwicht, doch voorlopig bleven doelpunten uit, doordat de voorhoede de vele kansen niet benutte. In de 35e minuut nam Holten een voor sprong. H. Wansink kopte de bal uit een goede voorzet van zijn broer D. Wansink in het doel (10). Even daarna scoorde P.H., doch dit doelpunt werd wegens buitenspel afge keurd. Na de thee ging Holten beter spelen en liepen de aanvallen vlotter. Holten ver grootte de voorsprong al spoedig. Hierna bood de tegenstander nog maar weinig weerstand. P.H. wist de eer nog te red den, maar meer was er voor hen niet weg gelegd. De doelpunten voor Holten werden ge scoord door H. Wansink, G. Paalman, H. J. Jansen en G. Dikkers. Holten 2 bezet thans, met 17 punten uit 10 wedstrijden, een gedeelde eerste plaats in haar afdeling. Achilles uit Hengelo heeft echter één wedstrijd minder ge speeld. VOETBALPROGRAMMA Zondag: Holten 1—SOS 1 2.30 u. Almelo 3Holten 2 11.00 u. RKSV 2—Holten 3 11.00 u. Holten 5Nijverdal 3 11.00 u. POEDER - CREME - OLIE - ZEEP Men verzocht ons plaatsing van onder staand bericht. Zoals U al gemerkt zult hebben, wordt er tegenwoordig in Holten eens per maand een avond voor de jeugd gehouden in het jeugdgebouw „Rehoboth". Deze avond is voor iedereen toegankelijk. Wij zijn met deze avonden begonnen, omdat wij van mening waren, dat er op het gebied van verantwoorde vulling van de zaterdagavonden voor onze jeugd nog wel iets gedaan kon worden. Vooral de jeugd willen wij daar graag ontmoeten. Wij hopen op zaterdagavond 11 februari om 8 uur een volle zaal met jongeren te hebben (ouderen zijn natuurlijk ook van harte welkom), die dan allen kunnen ge nieten van de prachtige lachfilm „Spijkers met koppen". De organisatie is in handen van een groep, die ontstaan is uit de Geref. Jeugdcentrale. Het eerste van Blauw Wit '66 heeft in de eerste competitiewedstrijd na de „over wintering", die zaterdagmiddag op het terrein bij „De Poppe" werd gespeeld tegen het derde van Sportlust uit Glaner- bi ug, ervaren dat 7 a 8 weken niet spelen en niet trainen resulteert in niet mee kunnen komen. Er zat deze middag totaal geen verband in de Blauw Witte gelede ren en het plaatsen was zonder meer slecht. Vanaf de aftrap namen de grensbewo ners het heft in handen en na pl.m. een half uur spelen werd het betere spel be loond met een doelpunt, dat gemaakt werd door W. Hendriks. Twee minuten later kreeg Bekkernens de kans van z'n leven om gelijk te maken, doch hij schoot voor open doel vanaf pl.m. 10 meter nog naast. Vlak voor de rust bracht Willy V.d; Scheur Sportlust op 20. Een keihard schot van vrij grote af stand, dat doelman Heuvink totaal ver raste. Na de thee deden de Blauw Witters er alles aan om tot een beter resultaat te komen en de tegenpartij werd herhaalde lijk tot ver op eigen helft terug gedron gen. Succes voor de thuisclub bleef echter uit, omdat men de werkelijk reële kansen om zeep bracht door een tekort aan tech niek of onbeheerst spel. Bij een van de aanvallen sporte de doel man van Sportlust de bal achter de lijn ,en de scheidsrechter wees naar 't midden. Hij kwam echter op zijn beslissing terug toen de grensrechter (die zeker 15 meter van de hoekvlag stond) appeleerde. Bijna was het in de laatste minuut nog 30 geworden na een snelle ren van de Sportlust midvoor, wiens harde kogel tegen de paal belandde. Al met al een wedstrijd om snel te ver geten. Het tweede van Blauw Wit '66 speelde thuis tegen runner-up Enter Vooruit 4 en deed het tot aan de rust vrij aardig. Na de thee was Enter Vooruit aanmerke lijk sterker en technisch een klasse beter, wat ook duidelijk in de eindstand (17) tot uitdrukking kwam. Hennie Paalman redde voor Blauw Wit de eer. Competitiestand Enter Vooruit 2 10 6 3 0 15 Excelsior 3 9 6 2 1 14 Sportcl. Rijssen 1 10 6 1 3 13 DES 3 11 5 3 3 13 Denekamp 1 9 4 2 3 10 Blauw Wit '66 1 10 4 2 4 10 Hulzense Boys 2 10 4 1 5 9 Achilles 2 9 3 2 4 8 Juliana 2 9 2 4 3 8 Sportlust 3 9 2 0 7 4 Sparta 4 10 1 0 9 2 Zaterdagmiddag 1 uur speelt 't eerste tegen DES 3 van Nijverdal, waarvan in Nijverdal met één doelpunt verschil werd verloren (32). De gasten beschikken over een elftal met verschillende al wat oudere spelers, die een tekort aan snel heid goed maken met techniek. Spelend als afgelopen zaterdag tegen Sportlust 3 uit Glanerbrug heeft Blauw Wit tegen de rood-zwarten geen schijn van kans. Blauw Wit 2 speelt om 13.30 uur te Rijssen tegen Excelsior 6. De halve winst zou een meevallertje zijn. De M.A.C. „De Holterberg" kon veertien dagen geleden, niet voldoende deelnemers krijgen voor de verkeerscompetitie van de K.N.M.V. Men besloot toen door publika- tie van de vragenlijst de ingezetenen de gelegenheid te bieden hun verkeerskennis te testen door inzending van de antwoor den. "Daaraan werd door de motorclub een prijs verbonden voor de beste inzending. Een aantal personen heeft aan deze wed strijd meegedaan. Het beste antwoord werd ingezonden door mej. Tonny Jansen, aan de Rijssenseweg, die daarvoor een rollade zal ontvangen. De antwoorden moesten als volgt lui den: 1. A, B, C en D; 2. A; 3. A en C; 4. 5. A; 6. B; 7. B; 8. B; 9. A en C; 10. A. B en C; 11. B; 12. B; 13. A; 14. 15. A. B en C; 16. A, B en C; 17. A, B en C; 18. C: 19. A; 20. A, B en C; 21. 22. A, B en C; 23. A, B en C; 24. A en C; 25. C; 26. B: 27. A en B; 28. A; 29. A, B en C; 30. A. B en C; 31.B: 32. C en E; 33. A, B, C en D; 34. 35. 6. A, C en D. RODE DRIEHOEK Tijdens de verkeersavond die aan deze wedstrijd vooraf ging heeft de adjudant der rijkspolitie, de heer Kruit, o.m. ge zegd, dat de rode reflecterende bescher mingsdriehoek pas op 1 januari 1969 ver plicht zou worden. Zo meende men al thans de voorschriften te moeten uitleg gen. Na herhaalde bestudering van de voor schriften en navraag bij de hoogste justi tiële instanties is echter gebleken, dat men thans reeds verplicht is de rode reflecte rende beschermingsdriehoek in meer dan tweewielige motorvoertuigen bij zich te hebben en te gebruiken wanneer 'n voer tuig wegens defect onverlicht komt te staan op alle plaatsen waar verlichting- dient te worden gevoerd. Men diene van deze verplichting dus goede nota te ne- nem. Voor de wereldkampioenschappen hard rijden op de schaats bestaat een enorme belangstelling. Dit zijn (van links naar rechts) de Holtense meisjes Janny Slot en Truus Haan met in hun midden de heer L. Meinsma, die op 11 en 12 februari a.s. met vele duizenden het Bisletstadion in Oslo zullen bevolken om in het bijzonder getuige te zijn van de prestaties van hun landgenoten. De toegangsbewijzen hebben zij via het reisbureau in Ede ontvangen en vrijdagmorgen om half acht zijn zij met drie comfortabele touringcars de lan ge reis van plm. 1400 km naar Oslo in Noorwegen begonnen. De tocht gaat via Lübeck (Dl.) naar Denemarken. De eer ste oversteek met de pont heeft plaats van Puttgarden naar Rödbyhavn. Via Kopen hagen komt men dan bij de laatste over steek naar het Zweedse vasteland van Helsenör naar Helsingborg om langs de Zweedse kust Noorwegen te bereiken. De Holtenaren logeren in hotel St. Olav in Sarpsborg een Noorse stad plm. 100 km vóór Oslo. Vandaar uit zullen zij de wed strijden bezoeken in het Bisletstadion. Het wordt een lange rit met weinig stopplaat sen-, want koffie en soep wordt in de bus sen geserveerd. Zoals de foto duidelijk aantoont zullen de Holtenaren wel opvallen in Oslo door "de Enterse klompen, die met de Neder landse driekleur en de namen van hun favorieten zijn beschilderd en die zij in Oslo willen trachten aan de man te bren gen. Ard en Kees nemen daarbij een be langrijke plaats ^n. Hopelijk zullen zij één van beide wereldkampioen zien wor den.. VBOWVC heeft in de le klasse heren van de NeVoBo-competitie afd. Nijverdal zich door een verdiende zege op Nijverdal definitief aan de kop van de ranglijst ge plaatst. Het is een alleraardigste en span nende partij volleybal geworden, waar van het publiek met volle teugen kon ge nieten. Goed spel van Van Asselt en Boer- rigter hielp VBOWVC in de eerste set aan de winst. Tot 7—5 een bijna gelijk opgaan de strijd en daarna liep VBOWVC uit. Nijverdal kreeg tenslotte 9 punten mee. De tweede set was een Nijverdalse aan gelegenheid. Met aanvoerder Broekhuis in een buitengewone vorm. Alles wat hij aan „set ups" door zijn ploeggenoten kreeg voorgeschoteld, werd in keiharde en onhoudbare smashes omgetoverd. Nij verdal kwam ondanks twee „time outs" met 101 voor te staan. Slechts zeven keer wisten de VBOWVC-mannen in deze set de roos te raken. De derde set kreeg een heel ander aan zien. Nu was het alles VBOWVC wat de klok sloeg. Nijverdal was geheel ontred derd en kon niets inbrengen tegen het geweld van VBOWVC. Het werd een sma delijke 151 nederlaag. In de vierde set, voor Nijverdal de be langrijkste, was de spanning haast on dragelijk. Tot 12—12 kwamen de ploegen om beurten aan de leiding en weer gelijk. VBOWVC trok tenslotte aan het langste eind en won met 1512. De heer B. J. Kraan, bediende van drogisterij De Vijzel" slaagde te Den Haag voor het diploma parfumeur. In de donderdagavond in café „De Waag" gehouden openbare vergadering van de afd. Holten van de Vrije Boer heeft de heer E. J. Harmsen, lid der Tweede Ka mer, in een gloedvol betoog van pl.m. drie kwartier aandacht geschonken aan de vele politieke en economische vraagstuk ken, die momenteel aan de orde zijn en die aan de vooravond van de verkiezin gen voor de Tweede Kamer extra in de belangstelling staan. Voordat de heer Harmsen zijn rede hield, sprak de heer E. van Schooten, voorzitter van de plaatselijke kiesvereniging van de Boeren Partij, een openingswoord, waarin hij de aandacht vestigde op de a.s. ver kiezingen. Na 15 februari zal, volgens de heer Van Schooten, de Tweede Kamer er heel anders uitzien en hij vreest dat de grote partijen verlies zullen boeken. De B.P. 'zal niet achteruitgaan, omdat zij steeds de vinger waarschuwend heeft op geheven, o.a. tegen de ambtenarij. VERKIEZINGSSTRIJD TAM De heer Harmsen, hierna het woord ver krijgende, noemde de verkiezingsstrijd, zo als die tot de dag van vandaag werd ge streden, tam en mak, afgezien dan van Den Haag en Amsterdam, waar met rook bommen werd gesmeten. De circus-kara vaan van de Partij van de Arbeid trekt het land door en de R.K. politici zijn op stemmenwinst uit met assistentie van showgirls. Beide partijen willen met deze experi menten, naar men zegt, „dichter bij het volk komen". Men heeft hiervoor twintig jaar lang de kans gehad, doch thans na dat een groot gedeelte van de partijgeno ten zich van de vijf grote partijen heeft afgewend, komt de roep: „nader tot het volk". Men heeft ervaren, dat de Boeren Partij bij de Nederlandse kiezers weer klank heeft gevonden met zijn roep om vereenvoudiging. De Partij van de Arbeid, die de laatste jaren diverse malen in de regering zat, heeft er volgens spr. weinig of niets van terecht gebracht. Zo lang er nog wat te halen is, kan men de mensen nog wel doen geloven in bestaanszekerheid, maar als men op straat komt te staan, beziet men alles anders en heeft men niets aan schone leuzen zoals: „verzorgd van de wieg tot het graf". Men moet, voordat men uit gaat geven, eerst zorgvuldig bekijken hoeveel men achter de hand heeft. Wanneer men dit doet, ontstaan er geen „gaten" van vijf honderd miljoen of nog meer. De A.R. Partij is volgens spreker links en springt van de hak op de tak en de politici houden rekening met eigen belan gen. Minister Biesheuvel houdt de deur open naar alle richtingen om straks toch maar weer minister te worden. Door mi nister-president prof. Zijlstra zijn veel dingen gezegd, die de B.P. van harte on derschrijft en hij is ongetwijfeld een be kwaam man. Helaas heeft hij niet de moed om de overheidsuitgaven te druk ken. Zijn verklaring, dat voor deze rege ring hiervoor de tijd te kort is, gaat niet op, als men weet, dat men wel besluit om de belasting te verhogen. Aan hot slot van zijn rede herinnerde de heer Harmsen aan de ruime aandacht, die de laatste tijd in de couranten wordt geschonken aan de Boeren Partij. De B.P. wordt gevreesd en geschilderd als een gevaar. Dit is inderdaad juist, maar de B.P. is niet gevaarlijk voor de kiezers, maar voor de grote partijen. Het lachen is sinds de verkiezingen voor gemeente raad en Provinciale Staten wel over. De socialisten spreken over ons als fascisten. Laten zij bedenken, dat nationaal denken niets met fascisme te maken heeft. Wat de stembusuitslag op 15 "februari betreft, ben ik, zo besloot de heer Harmsen, opti mistisch. Waarom? Het NIPO-onderzoek voorspelt evenais bij de Provinciale Sta tenverkiezingen voor de B.P. fiks verlies. En de uitslag? 300°/o winst Laten we het houden op 8 zetels, wat een winst zou be tekenen van vijf zetels. Misschien worden het er meer dan acht. Bij de vorige par lementsverkiezing voorspelde ik twee ze tels voor de Boeren Partij en het werden er drie. Na de pauze - waarin een collecte werd gehouden tot dekking van de onkosten van deze openbare vergadering - werd druk gebruik gemaakt van de gelegen heid om schriftelijke vragen in te dienen, die door de heer Harmsen werden beant woord. De goed bezochte bijeenkomst werd na een woord van dank tot de spreker en de vragenstellers door de heer Van Schopten om pl.m. half elf gesloten. Van wat de automobilist aan belasting betaalt, besteedt de overheid slechts een derde aan wegen, zo werd gisteren op de persconferentie van de RAI uitgerekend. Met een jaarkilometrage van 18.000 (het gemiddelde voor Nederland in het grote, sterk gemotoriseerde Frankrijk ligt het op maar 10.000) en een auto in de prijsklasse van 7.000,(de „gemid delde" auto) moet hij elke maand hon derd gulden aan de fiscus betalen om te mogen rijden. De fiscale druk op de automobilist be draagt immers, na de jongste ingrepen, bij aankoop circa 1.600 (dat is bij af schrijving over vier jaar een bedrag van ƒ400,— per jaar). Bij een jaarkilome trage van 18.000 wordt (bij een verbruik van 1 op 10)) aan belasting betaald: 1800x34 cent, want zoals bekend incas seert de fiscus van elke verkochte liter benzine 34 cent. Totaal per jaar: ƒ616, Dat is al een dikke duizend gulden en daar komt dan nog een verplichte bij drage aan wegenbelasting en Rijkswe- genfonds a raison van 184,— bij. To taal ƒ1.200,per jaar of ƒ100,per maand. Ongeveer 45 procent van de Neder landers rijdt in een auto die nieuw werd gekocht. De overige 55 procent schafte zich een gebruikte auto aan. Bijna de helft van de Nederlandse automobilisten rijdt in een wagen, die nog geen vier jaar oud is. Spanning was er ook in de 2e klasse dames, waar koploopster Bato 1 de groot ste moeite had met Levo 2. De Holtense dames wonnen tenslotte in drie sets. Later op de avond kreeg Bato 1 sum mer laatst van de lijst tegenover zich, n.l. SVVN 2. De Holtense dames speelden dit keer slecht en hadden moeite met SWN in de eerste set, die men amper won met 1315. In de tweede set liet men zien wat men waard was en gunde SVVN zelfs geen enkel tegenpuntje. Bij de le klasse dames kwam OKK na lange tijd van rust weer tussen de lijnen. Men verloor in vijf sets van Nijverdal 2, dat eerder op de avond van grote zus Nij verdal 1 had verloren. De dames van Nijverdal 1 staan door deze overwinning ongeslagen aan de kop in de eerste klasse met 14 punten uit 7 wedstrijden. Volledige uitslagen van deze week: Dames le klasse: Nijverdal 2Nijverdal 1 03 (4—15, 15—17, 12—15) OKK 1—Nijverdal 2 2—3 (8—13, 15—6, 7—15, 15—9, 6—15) Heren le klasse: VBOWVC 1—Nijverdal 1 3—1 (15—9, 7—15, 15—1, 15—12) Dames 2e klasse: Levo 2Bato 1 12 (15—11, 15—17, 7—15) SVVN 2—Bato 1 0—2 (13—15, 0—15) STANDEN gesp. gew. verl. pt Heren le klasse: VBOWVC 1 7 6 1 12 Levo 1 6 4 2 8 Nijverdal 1 6 3 3 6 VBOWVC 2 5 1 4 2 Nijverdal 2 4 0 4 0 Dames le klasse: Nijverdal 1 7 7 0 14 Levo 1 7 5 2 10 Nijverdal 2 8 3 5 6 SVVN 1 7 2 5 4 OKK 1 6 1 5 2 Heren 2e klasse: Holyoke 1 12 11 1 22 Levo 2 12 11 1 22 Bato 1 12 8 4 16 OKK 1 11 7 4 14 Bato 3 12 3 9 6 Rexalco 1 13 3 10 6 VBOWVC 3 8 1 7 2 Bato 2 12 1 10 2 Dames 2e klasse: Bato 1 13 13 0 26 VBOWVC 2 13 11 2 22 Levo 2 16 7 9 14 Bato 2 14 3 11 4x SVVN 2 11 0 11 Oxbxx k 2 verliespunten. Programma voor maandag 13 februari: 7 uur SWN 1—OKK 1 (dames); 7.45 uur OKK 1—Levo 2 (heren 2); 8.15 uur VBO WVC 2Nijverdal 1 (heren 1); 9.15 uur OKK 1Regaico 1 (hei'en 2); 9.45 uur VBOWVC 2—Levo 1 (heren 1). JUDO-EXAMENS Op dinsdag, 24 januari, hebben een aan tal leden van de judo-afdeling van de sportvereniging „Bato" leider, de heer van de Werfhorst uit Zwolle examen afgelegd: De judo-afdeling is aangesloten bij de N.J.J.B. De resulta ten waren als volgt: I Kinderen, die witte band dragen, kregen a. gele slip: 1. Frederika Prak 2. Gert Jan Wissink 3. Gerrit Verveda 4. Ekkie Bruintjes 5. Wout Hospes 6. Bert Broersma 7. Ronnie Meester 8. Bart Bornhof 9. Jan te Velde b. oranje slip: 1. Liesbeth Oostenbrug 2. Dinie Krekel 3. Bert Groenewoudt 4. Wim Wilpshaar 5. Corrie Linde 6. Frank v. d. Berg 7. Herman Bornhof c. groene slip: 1. Gerrie ten Veen 2. Wouter Timmer d. blauwe.slip: 1. Anneke Oostenbrug 2. Pieter Baan Miiller e. bruine slip: 1. Fred Akkermans 2. Eric Groenewoudt II Kinderen, die gele band dragen, kregen: oranje slip: 1. Wim de Heyer 2. Ber Jan Schimmel 3. Harm Rozendom 4. Jan v. d. Berg 5. Eg. Huzen III Twee jongens, die reeds een oran je band hebben, kregen een groene slip, n.l. Johan den Heijer en I-Iarm ten Bos.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 4