lifcTelle prinses (cSndisette) A.R.P. hield openbare politieke vergadering Het Beste Dr. van Dijk sprak voor de V.V.D. De heer HL Kikkert sprak over taak toekomstig kabinet C.H.U. geen groep van conservatieve lieden eze week in: beatrijs de advertentie van Fiimnieuws Wandelsport Veldloop voor Blauw Wit Jeugd H.G.K. zingt in Goor Nu de tijd voor hulp aan de kleine zelfstandigen en kleine boeren Het nette stadje Zaterdag 11 februari 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD In de dinsdagavond door de plaatselijke afdeling van de Antirevolutionaire Partij (ARP) in dorpshotel „Holtérman" gehou den openbare verkiezingsbijeenkomst heeft de heer R. Gosker te Zwolle gespro ken over het onderwerp: „De komende Kamerverkiezingen". Deze bijeenkomst, waarvoor flinke be langstelling bestond - niet alleen van AR zijde werd door de voorzitter van de afdeling, de heer A. J. Nijkamp, met gebed geopend, nadat gezongen was het 3e vers van Psalm 135 en het lezen van Psalm 8. WAAROM StEMMEN WIJ A.R.? Het is goed, zo begon de heer Gosker, dat we onszelf afvragen: waarom zijn we AR en bereid om steeds weer onze stem te geven aan die oude partij? De motieven zijn zeer gevarieerd en de traditie speelt een grote rol. De opvoeding heeft zieh in de lijn der geslachten voortgezet en de basis is reeds lang geleden gelegd. Wij mogen en moe ten daar dankbaar voor zijn, doch tevens moeten wij ons bewust zijn van onze ver antwoordelij kheid. De ARP wil als Christus-belijdende volkspartij pogen, naar het Bijbelse Evan gelie, haar bijdrage te geven aan een ontwikkeling ten goede, in het besef dat Gods kracht in menselijke zwakheid wordt volbracht. Als Evangelische Volkspartij wil zij,, vanuit de radicaliteit van het Evangelie, zich inzetten voor een rechtvaardige, vreedzame en voorspoedige ontwikkeling van de nationale en internationale samen leving. De sociale politiek dient gericht te zijn op de bevolking als geheel en zal gekenmerkt moeten zijn door het streven naar een sociaal-rechtvaardige positie voor een ieder. De ARP is tegen klassenstrijd, maar sterk voor democratisering van de onder neming, doch waarschuwt ernstig tegen teveel economische macht in handen van de overheid. De ARP verstaat haar verantwoorde lijkheid ten opzichte het bedrijven van sociale politiek en het gezond houden van onze economische huishouding. Zij wil sociale rechtvaaardigheid bij het tot stand brengen van collectieve beslissin gen en verdeling van de welvaart. Onder erkenning van de menselijke betrekkelijkheid bij de eigen interpreta tie in verleden en heden van Gods bestel en opdracht voor deze wereld, be schouwt zij de Bijbelse boodschap ook voor de politiek als volstrekt normge vend. De bijbel zegt ons de waarheid en de werkelijkheid uit de bijbel is het meest reëel. Dat Woord van God, dat op alle vragen een antwoord geeft, zal op elk ter rein van het leven voor ons een regel en richtsnoer moeten zijn cn uit dat woord uit die oude bijbel zullen wij ook tot de wereld moeten spreken, zo besloot de heer Gosker zijn boeiende rede. Na de pauze maakten een aantal aan wezigen van de gelegenheid gebruik om vragen te stellen of met de heer Gosker in debat te gaan, waarbij spreker gele genheid kreeg om op verschillende zaken betreffende de practische politiek dieper in te gaan. De heer L. Kaan, secretaris van de I Uit voorraad leverbaar bij: A Holten: E. Wonnink. al 3 plaatselijke afdeling van de PvdA, deel de mede, dat men nog al wat reacties had gekregen op een advertentie in het Hol- tens Nieuwsblad van zaterdag 14 januari, waarin het afdelingsbestuur minister president Zijlstra vrweet, de Nederlandse economie te hebben ziek gepraat. Sinds zijn optreden ging er geen dag voorbij of de kranten meldden: werktijdverkorting, sluiting van bedrijven, ontslag van hon derden, nee, duizenden arbeiders. Als een mazelen-epidemie is de werkloosheid opgekomen, zonder dat er effectieve maat regelen worden genomen door de rege ring Zijlstra. Volgens de heer Kaan heeft men deze advertentie niet goed gelezen en het was ook niet zo ernstig gemeend. Het was beslist niet de bedoeling om men sen te krenken. Deze mededeling deed de heer Gosker die de advertentie-inhoud had gekwa lificeerd als boerenbedrog en pertinente onwaarheid deugd en voor hem was hiermee de kous af. Iedereen ook de opstellers van de advertentie weet maar al te goed. dat de vele moeilijkhe den niet van recente datum zijn en dat men ze beslist niet met een handomdraai oplost. De moeilijkheden beperken zich niet <tot ons land. Het aantal werklozen De afdeling Holten van de V.V.D. hield het afgelopen weekend in hotel Holtér man een openbare vergadering waarin als spreker optrad Dr. K. van Dijk, lid van de Tweede Kamer, wonende te Roden (Drente). De heer van Dijk begon zijn inleiding met een antwoord te geven op de vragen waarom ben je liberaal en wanneer ben je liberaal. Hij bestreedt de door de so cialisten veelvuldig verbreide mening, dat de V.V.D. conservatief is. Conservatief zou zij zijn, omdat zij o.m. is voor behoud van het particulier grondbezit, voor be houd van de ondernemingsgewijze produc tie, voor behoud van het particulier initia tief en voor het behoud van het konings schap der Oranjes. Zelfs de PvdA is niet tegen particulier grondbezit. Sprekende over de val van het Kabinet Cals verklaarde spreker, dat de V.V.D., C.H.U. en K.V.P. een nieuwe regeling hadden moeten vormen. Zij waren voor normalisatie van de overheidsuitgaven, die gelijke tred dienen te houden met de stij ging van het nationale inkomen. Er is echter een heel merkwaardig bondgenoot schap gevormd waaraan de V.V.D. niet is te pas gekomen. Waarom is Schmelzer met zijn motie gekomen? Na de schorsing van de beraadslagingen heeft men de K.V.P.-ers elkaar zien bezweren niet voor de motie Toxopeus te stemmen, die een afkeuring inhield van het regeringsbeleid. Een dergelijke afval bij de K.V.P. zou een onverteerbare zaak zijn geweest. De K.V.P., die een principieel stand punt inneemt, heeft in maatschappelijk opzicht geen keus gemaakt. Spreker ge looft niet, dat in de huidige concrete poli tieke situaties de confessie een uitspraak doet. Het geloof zegt niets over de diverse problemen, die in het landsbelang aan de orde komen. Door de nacht van Schmelzer vraagt het Ned. Volk duidelijkheid in de politiek. De V.V.D. heeft dit begrepen en een duide lijk alternatief gesteld. Zij acht het op dit moment onmogelijk in een regering te treden waarin de PvdA mee zou spreken, omdat klimaatverschillen die combinatie onmogelijk maken. In zo'n situatie zouden tal van PvdA-wensen bevroren moeten worden. Dat wil echter niet zeggen, dat men NOOIT met de PvdA in zee zou wil len gaan. De PvdA is wel loonbewust, maar niet prijsbewust, zonder van dat eerste de con sequenties te aanvaarden. Als men de PvdA hoort is het of er 'n besmetting ligt op het bedrijf op de commercie, op het be grip „winst". Dit laatste is bijna een vies woord. De V.V.D. zegt daaraan danken wij onze welvaart. Dr. van Dijk zette uit voerig uiteen, dat er in 60 jaar tijd drie miljoen arbeidsplaatsen zijn gevestigd. Hiervan zijn er twee en een half miljoen gecreëerd door ondernemers, die in we zen de werkgelegenheid hebben gescha pen. Ernstige bedenkingen had spreker tegen het feit, dat er zo weinig wordt stil gestaan bij de ondernemers, die teveel ge riskeerd hebben, daaraan kapot gegaan is in Duitsland en1 Engeland nog veel groter dan hier. Voorzitter Nijkamp zag in deze adver tentie totaal geen gevaar. De bevolking van Holten is te nuchter om hier in te stappen en het PvdA-bestuur nuchter ge noeg om van een dergelijke verkiezings reclame geen succes te verwachten. Bij het vaststellen voorwaarden olie boring continentaal plat (die volgens de heer Kaan toch niet worden aangenomen) heeft minister-president Zijlstra rekening gehouden met de christelijke politiek en de particuliere ondernemingsvorm. Dat het in de ARP de laatste tijd niet allemaal rozegeur en maneschijn is, kan iedereen weten, omdat men wat dat be treft geen geheimen heeft, doch wanneer men van bepaalde zijde spreekt van een linkse partij, dan moet men bedenken dat deze aanduiding een gevolg is van het streven naar sociale rechtvaardigheid en wat dat betreft is de ARP radicaal links. Zij zal zich bij het bedrijven van sociale politiek richten op de bevolking als ge heel en streven naar een sociale recht vaardige positie voor een ieder. De vergadering werd om pl.m. 11 uur door de heer Gosker met dankgebed ge sloten, nadat voorzitter Nijkamp woorden van dank had gesproken tot de heer Gosker, tot de debaters en de vragen stellers. zijn en nu hier of daar als hoofdarbeider tewerk zijn gesteld. De V.V.D. heeft van harte meegewerkt aan de verbetering van de positie der loonirekkenden. Als dat de jaren waren van de werknemei's dan is nu de tijd ge komen om iets te doen voor de kleine zelfstandigen, de kleine boeren, enz., want het klmaat voor hen is bijzonder slecht. Sprekende over de liberale beginselen vatte Dr. van Dijk deze ongeveer als volgt samen: Loon naar prestatie, verdraag zaamheid, de vrijheid om een eigen be stemming te geven aan zijn leven, d.w.z. leven en laten leven. Die vrijheid moet zijn een vrijheid in gebondenheid. Uitvoe rig ging spreker in dit verband in op de noodzakelijke ruimtelijke ordening met streekplannen, facetplannen en bestem mingsplannen. Na de pauze had een uitvoerige gedach- tenwisseling plaats over verschillende door de spreker naar voren gebrachte standpunten, waarvan er verschillende werden bestreden. De voorzitter, Dokter C. H. Rietdijk, die de bijeenkomst, welke niet druk bezocht was, geopend had, dankte spreker voor zijn uitvoerig betoog. „SPIJKERS MET KOPPEN" met George Formby en Dorothy Hyson. Een van de beste films, die door George Formby gemaakt werden. Het ongeloof lijk grappige verhaal begint met een dood zenuwachtige politie-assistent, George, die een chaotische verkeersopstopping veroorzaakt. In de hoop bij de motor brigade te worden ingedeeld, volgt hij een speciale cursus. George heeft daarbij het ongeluk met zijn motorfiets de inspecteur van politie te „scheppen" en hem vervol gens een onvrijwillige rit te bezorgpn. Zij grote tegenstander, een beroeps- motorrenner, is lid van een bende met de opdracht een nieuw oorlogsschip, dat bin nenkort van de helling zal lopen, te ver nietigen. George valt in handen van de boeven, die hem de gevaarlijke karwei tjes laten opknappen. Hoe hij kans ziet, het schip veilig te water te laten en ver volgens ook de boeven nog te arresteren, is een klucht op zichzelf. Een film vol vaart en met vier vrolijke liedjes, waarin George zichzelf op de banjo begeleidt. De wandelsportvereniging ..De Trek kers" zal van 14 tot en met 17 juni een avond-vierdaagse organiseren, terwijl haar bij het vaststellen van de wandel sportkalender van de N.U.W. op 26 augustus de z.g. Heidemars is toegewe zen. In een verkiezingstoespraak voor de C.H.U.-statenkring Deventer, dinsdag avond in de zaal van Het Bonte Paard te Dijkerhoek, heeft de heer II. Kikkert, lid van de Tweede Kamer te Zeist, er onder meer op gwezen, dat het nieuwe kabinet, dat na 15 februari zal optreden, een zware maar dankbare taak wacht. Hoofdpunten van zijn beleid zullen moe ten zijn het herstel van het evenwicht in de conjunctuur door het terugtrekken van de inflatie en de bevordering van de werkgelegenheid. De huidige rege ring heeft voor dit' doel reeds 221 mil joen gulden uitgetrokken, waarvoor geen graaf- en spitwerk moet worden verricht, maar echte goede werkgelegen heid moet worden geschapen. De nieu we regering zal moeten trachten echte goede bedrijven aan te trekken, b.v. uit België. Er zal naar de mening van de heer Kikkert een acquisitie dienen plaats te hebben van de eventuele mogelijkhe den in deze, terwijl er voorts een finan ciële regeling zal moeten komen voor de bestaande bedrijven om te kunnen uit breiden. Zij zal niet alle dingen tegelijk moeten willen doen, omdat met veel geld uitgeven de inflatie niet uit de we reld kan worden geholpen. Als voor naamste taak zag de heer Kikkert het herstel van de werkgelegenheid, terwijl het nieuwe kabinet duidelijke prioritei ten zal moeten stellen. Elke partij, die aan de kabinetsforma tie haar medewerking wil verlenen, zal zij het misschien in grote lijnen een duidelijke uitspraak moeten doen. Men zal er zich van bewust moeten zijn, dat het nationale inkomen beduidend minder zal zijn, dan tijdens de top van de hoogconjunctuur. Spreker noemde een bedrag van 800 miljoen gulden. De heer Kikkert sprak niet alleen voor leden en geestverwanten uit Holten, maar ook uit Bathmen, Colmschate, Diepenveen, Okkenbroek en andere kies verenigingen uit Salland. In zijn inleiding wees de heer Kikkert op de verhoogde politieke belangstelling. Er nemen 24 partijen aan de verkie zingen deel, maar er zijn er nog wel twintig, die geen lust of moed hadden een gok voor het Binnenhof te wagen. Bij de heer Koekoek, had spreker nog iets degelijks en zinvols voor de politiek ontdekt. Maar de ex-socialisten, ex-li beralen en ex-c.h.u.-ersl, hebben, door op Koekoek te stemmen, er aan mede gewerkt om de grote partijen, over wier doen en laten ontevredenheid heerste, wakker te schudden. Er heerst een fel lere bewogenheid, als is dat dan niet al tijd om de ernst van het politieke spel. De heer Kikkert ging uitvoerig in op de plaats van de C.H.U. in de afgelopen vier jaren en constateerde, dat de tijd van de verdraagzaamheid voorbij is en men niet meer bereid is om te luisteren, factoren, die diep ingrijpen tot nadeel van de democratie. De baanbrekende radicalisering wees spreker af. De PvdA heeft z.i. in enkele jaren een derde van haar aanhang ver loren, na in de periode van Drees de grootste partij te zijn geweest. Toen het Kabinet-Cals-Vondeling op trad, na de val van het Kabinet Marij- nen, hebben de kiezers dit als een frus tratie, als een niet naleven van de oor spronkelijke verkiezingsuitslag aange voeld. De heer Kikkert ging hierna in op het buitenspel zetten van de C.H.U. bij die kabinetsformatie, sprak over het ont-i staan der werkloosheid door de te snelle stijging van de overheidsuitgavenen en over de val van het kabinet-Cals. Daaraan hebben wij hard meegewerkt, aldus spreker, omdat wij van oordeel waren, dat de politiek van dit kabinet slecht voor ons volk was. De C.H.U. was bereid aan het Kabinet Zijlstra mede te werken, onder voor waarde, dat er binnen de begrotingen verschuivingen zouden plaats vinden in de richting van de werkloosheidsbestrij ding. Zij hefe aan dit minderheidskabi net haar steun verleend om het tegen de muur staande te houden en, naar later uit de gestelde vragen bleelt, geen mo- HET BEHOUD VAN UW TANDEN Onbetwist de bests tandpasta j gelijkheid gezien, daaraan zelf bewinds lieden te leveren. Wij wachten nog op het rapport, aldus spreker, dat zal aan tonen, dat de C.H.U. een honorering heeft gekregen van de gestelde voor waarde. Na zijn, in de aanhef genoemde, uit spraak over het -komende kabinet, be antwoordde de heer Kikkert de vraag of nu het kabinet Cals-Vondeling de schuld is van de werkloosheid, met een volmon dig neen. Spreker wees op inzinking van de conjunctuur in het buitenland en wees er op, dat e.v. een bezuiniging in Duitsland van 7 miljard ten nadele van Nederland werkt. De C.H.U. had echter wel kritiek op het kabinet Cals-Vondeling, omdat het naar zijn mening de conjuncturele ver schijnselen niet onderkend heeft en verzuimd heeft de juiste politiek te voe ren. De teruggang komt nu voor ons in een hele slechte periode, in verband met de overgangsfase naar de automatise ring. Naar het oordeel van de heer Kikkert moet Nederland de loonpas en de prij- zenpas een jaar misschien twee jaar in houden. De critiek als zou de C.H.U. be staan uit conservatieve lieden, wees spreker af, evenals de stelling, dat zij geen program zou hebben. Wij verzame len onze kiezers op ons uitgangspunt, dat zijn in de eerste plaats onze begin selen aldus spreker. De heer Kikkert ging daarbij in op de historie van de partijvorming in Nederland om ten slot te te komen tot de essentiële betekenis van het evangelie voor de politiek van de C.H.U., waarbij als richtsnoer geldt: Hebt Uw naaste lief als U zeiven en God boven al". Er werden na de pauze tal van vragen gesteld over de kwestie Dick Houwaert, de werkloosheid, het samengaan van K.V.P., A.R. en C.H.U., en met de C.D.U., de verhouding C.H.U.-I.K.O.R. enz. De voorzitter van de C.H.-kiesvereni- ging, de heer J. Kroon, die de avond ge opend had met het lezen van Ps 138 en voorging in gebed, bracht de heer Kik kert dank, waarna deze de bijeenkomst met dankgebed beeindigde. Het bestuur van de ZVV Blauw Wit '66 organiseerde zaterdagmorgen voor de pupillen en de junioren een veldloop op de Borkeld over een afstand van pl.m. 2500 meter. Zowel voor de junioren als de pupillen waren voor de snelsten enkele prijsjes beschikbaar gesteld. De uitslag luidt als volgt: Pupillen:. 1 Richard Beldman 7 min. 43 sec. 2 Henk Nijkamp 8 min. 25 sec. 3 Henkie Aanstoot 8 min. 32 sec. 4 Bert Podt 8 min. 37 sec. 5 Henri Bronsvoort 8 min. 47 sec. 6 Henk Veldkamp 8 min. 53 sec. 7 Wim Ruiterkamp 9 min. 14 sec. 8 Gerrit Stam 9 min. 27 sec. 9 Bert Tromop 10 min. 40 sec. 10 Jan v. d. Berg 11 min. 34 sec. Junioren: 1 Albert Jansen 6 min. 55.4 sec. 2 Egbert Beldman 7 min. 17 sec. 3 Geert Beldman 7 min. 18 sec. 4 Jan Kolkman 7 min. 55 sec. 5 Mans Scholman 8 min. 8 sec. 6 Johan Schuppert 8 min. 18 sec. 7 Gert Paalman 9 min. 6 sec. 8 Gerrit Leetink 9 min. 11 sec. 9 Jan Verveda 9 min. 13'sec. 10 Bert Schipper 9 min. 32. sec. Holtens' Gemengd Koor (H.G.K.) zal zaterdagavond 11 februari in Goor mee werken aan een concert-zangavond van het Goors Mannenkoor. Aan deze avond zal tevens medewerking .wórden verleend door Riek Bolink-Landeweerd (sopraan) en Wim Jansen (piano). Zondag 19 februari zingt H.G.K. in de Open Deurdienst in de Ned. Herv. Kerk te Holten, eveneens met medewerking van Riek Bolink-Landeweerd en Wim Jansen. FEUILLETON door Gré de Boer 44) De moeilijkheden begonnen toen de kranten aandrongen op het paal en perk stellen van het toenemend aantal vreemdelingen, dat in Zwitserland werk te en ging werken. De arbeidsmarkt was overvoerd, en de eigen mensen raakten werkloos. De regering kon niet doof blijven voor de eisen, die pers en politieke partijen stelden. Er kwam een wetsontwerp, dat met grote meerderheid werd aangeno men. Zij, die de laatste vijf jaren in het land waren gekomen cn niet konden aantonen, dat ze onmisbaar waren voor de Zwitserse economie, raakten per 1 januari hun werkvergunning kwijt.*)- Onder de slachtoffers waren Huib en Josefien. Met geen enkel vooruitzicht opnieuw aan de slag te kunnen komen. Daarover ontstond ruzie. Nu ging het meisje hem verwtijen, dat hij haar in deze onmogelijke positie gebracht had. Hij probeerde van alles om maar aan de slag te komen. Soms had hij enkele da gen werk, maar als de politie er de lucht van kreeg, stond hij weer op straat. Ie der los karweitje, dat hij krijgen kon, nam hij aan om weer een paar franken te kunnen verdienen. Op een koude januarimorgen was ze plotseling verdwenen. Huib was de stad ingegaan om werk te zoeken. Jos lag nog in bed en sliep of deed alsof. Toen hij tegen de avond, moe en hongerig, te- neergeslagen, omdat hij niets had kun nen vinden, in de koude kamer terug kwam, bleek Jos verdwenen. Zonder briefje achter te laten. Zenuwachtig doorzocht hij de kamer, om tenslotte tot de conclusie te komen, dat al haar per soonlijke bezittingen verdwenen waren. Aan de kale tafel, waarop de onge wassen ontbijtboel nog stond, had hij zitten huilen. Hoewel ze al v/eken elkaar vrijwel negeerden en nog maar zelden iets tot elkaar zeiden, was haar aanwe zigheid, vooral gedurende de lange win ternacht, de laatste draad, die hen nog verbond. Nu was hij helemaal alleen. Al had ze maar een kort afscheidsbriefje geschreven. Maar niets geen woord geen letter. En de druppel, die de emmer bijna had doen overlopen, was de mededeling van de vreemdelingenpolitie geweest, dat hij binnen 30 dagen het land moest verlaten, als hij geen voldoende geld middelen bezat om in zijn onderhoud te voorzien. Drie weken later had hij onder de burgelijke stand in de krant gelezen, dat ze getrouwd was. Ongetwijfeld met die zwarte jongeman. Ook voor haar zou dit wel gegolden hebben, dacht hij. Door haar huwelijk werd ze automatisch Zwitserse en was ze gelijk onder de pannen. Nu, op deze gure maartdag was hij ten einde raad. Hij had nog tien rappen in zijn zak en geen enkel vooruitzicht op werk. Met als dreiging, dat hij binnen afzienbare tijd het land uitgezet zou worden. Waarheen? Duitsland? Frank rijk? Was het toeval, dat hij juist aan thuis dacht in Nederland? Aan de gezellige woning in de Papaverstraat, temidden van Nel en hun kinderen? Terwijl hij in zijn koude kamer zat te rillen, dacht hij: Daar brandt de haard met mijn leun stoel er naast.. Nel schonk om deze tijd eerst koffie, zo heerlijk geurig. Met de plak cake erbij. Of een gebakje uit de zaak van Jaap. Na de koffie een heer lijke sigaret, de pantoffels aan. Nelie aan de tafel met haar huiswerk, Henk boven op zijn kamer. Terwijl hij naar Nel keek in het ver trouwde, lieve gezicht, waarin de rim pels nu zichtbaar werden, brak er wat in hem. Langzaam, geluidloos bijna be gon hij te huilen. De reactie. De weten schap: hier zit mijn vrouw en ze ver wijt me niets. Integendeel: ze wil me mee nemen naar huis. Wat zei ze: We zullen ons verheugen over je thuiskomst. In één slag uit alle ellende. Geen zor gen meer, geen kou en honger. Mee terug naar Nederland. Dit was teveel voor één keer. Hij voelde Nel's armen om hem heen. Op een manier, die geen tegenstreven duldde, trok ze hem naar zich toe aan haar borst. Terwijl ze zijn vermagerde gezicht streelde, zei ze: „Huil maar uit, mijn jongen; niemand ziet je hier. Nie mand hoeft het ooit te weten. Ik heb je weer terug en daarvoor ben ik onuit sprekelijk dankbaar. We zetten een streep achter wat gebeurd is en begin nen opnieuw. In ons huisje, met onze kinderen en kleinkinderen. We zijn al lemaal blij, want je was verloren en we hebben je weer gevonden." HOOFDSTUK 17 De dag, nadat Huib Hartog in de schoot van zijn gezin was teruggekeerd en na veel tranen van schaamte en tra nen van vreugde, blij geaccepteerd was door kinderen, schoonzoons- en -doch ters, zei Jaap 's morgens tot zijn vrouw: „We zijn er nog niet met vader, Hennie. Moet je eens opletten, hoe ze in de stad zullen reageren als ze het horen. Ik ben nieuwsgierig, of we weer voor een poosje klanten kwijtraken." Hennie begreep hem wèl. „Het is een zuur appeltje voor ons allen. We moe ten er maar flink onze tanden inzetten." Binnen een paar dagen bleek, dat Nel's optimistische definitie: we zetten er een streep achter en beginnen op nieuw, weerstanden ondervond. Ver schillende ingezetenen waren die me ning vast niet toegedaan. Er waren ste delingen, die hem min of meer kenden, die hel maar grenzeloos brutaal vonden om ijskoud terug te keren naar hun goede stad. Inplaats van schaamte zo ver mogelijk weg te gaan en nooit meer terug te keren. Historisch. (Wordt vervolgd.)

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 2