te Varkenshouderskern vergaderde Het nette stadje L.R. ^Bergriiiters'9 V oetbalprogramma VOETBAL Snu i f en wrlj/i Jaarvergadering Zaterdag 4 februari 1967 HOLTENS NIEUWSBLAD Dinsdagavond vond in café Kalfster- man een bijeenkomst plaats van de deel nemers aan de Varkenshouderskern. De voorzitter, de heer H. Markvoort, releveerde in zijn openingswoord, dat de kern nu ruim een jaar draait en zich in een groeiende belangstelling mag verheu gen. Momentcel zijn er 50 deelnemers. De voorzitter sprak verder nog over de moei lijkheden met het mond- en klauwzeer, maar hij hoopte en vertrouwde, dat na het uitvoeren van een grondige bestrij ding de moeilijkheden binnenkort tot het verleden zullen behoren. De adviseur, de heer G. Gerrits, was wegens familie-omstandigheden verhin derd het jaarverslag te bespreken, maai de heer J. W. Lubbersen, rayonassistent van de R.L.V.D., nam zijn taak over. In zijn inleiding stond de heer Lubber sen eerst nog stil bij doel en werkwijze van de kern. Het doel is n.l. om op de deelnemende bedrijven de rentabiliteit van de varkenshouderij te verbeteren. Hiervoor is nodig, dat eerst gegevens worden verzameld. De grootste aandacht dient besteed te worden aan groei, voederverbruik en slachtkwaliteit bij de mestvarkens. Bij de fokkerij is verder van het grootste beiang het aantal grootgebrachte biggen per zeug en een laag sterftepercentage. De heer Lubbersen toonde aan de hand van de verkregen cijfers binnen de kern Holten en ook van de gehele provincie Overijssel aan, dat er zeer grote verschil len in rendabiliteit voorkomen, welke naast een portie geluk, toch in hoofdzaak door reeds bovengenoemde factoren zijn veroorzaakt. Uit de cijfers bleek, dat de varkensfok kerij gedurende mei 1965 tot mei '66 niet geheel rendabel is geweest. Sindsdien is er wel een verbetering in de prijzen te zien. De mesterij is in de periode novem. '65 tot november '66 ongeveer rendabel gemeest. De voederwinst op varkens was gemiddeld pl.m. f 20,— tot f 25,—. Na de pauze hield de heer H. Askamp, medewerker van de Gezondheidsdienst voor dieren, een inleiding over de eisen, welke men moet stellen aan de isolatie en ventilatie van de varkensstallen. Men moet, volgens spreker, trachten de geproduceerde warmte van de dieren zo veel mogelijk binnen de schuur te houden en de winterkoude zoveel mogelijk buiten de schuur houden. Daarom moet veel aan dacht worden besteed aan de isolatie van vloer, wanden en dak. Spreker gaf een Zondag: Delden 1 - Holten 1 2.30 uur Holten 2 - PH 4 2.00 uur Holten 3 - Wierden 2 11.00 uur Haarl. Boys 4 - Holten 5 12.00 uur De stand in 1 B is als volgt: Holten 9 5 2 2 12 25—16 KSCV 9 4 3 2 11 15—10 Twenthe 10 4 3 3 11 18—20 Rijssen V. 9 3 4 2 10 18—20 Rood Zwart 9 4 2 3 10 16—26 Delden 9 4 1 4 9 20—14 Hector 9 3 3 3 9 13—11 SOS 9 2 4 3 8 19—18 UD 9 3 2 4 8 19—24 Zenderen V. 9 3 1 5 7 11—20 RKSV 9- -1 3 5 5 10—15 Opstelling Holten: Doel: J. Beltman. Achter: G. Soer, H. Hommes, G. Mark voort en G. Brands. Midden: F. Paule en R. den Heyer. Voor: J. Veneklaas, S. Meinsma, M. Klein Velderman en W. Nijenhuis. Het eerste van Blauw-Wit '66 ont vangt zaterdag bij „de Poppe" de derde editie van „Sportlust" te Glanerbrug. De uitwedstrijd werd indertijd door de Blauw-Witten met ruim verschil ge wonnen en we houden het ook deze keer op de volle winst al zal het verschil in doelpunten minder zijn. „Blauw-Wit" komt in deze wedstrijd, die om half 4 begint met 4 invallers uit. Om kwart voor 2 speelt het tweede thuis tegen „Enter Vooruit" 4. - Uw Twtaadheid m mnml I koel borst an( I FEUILLETON door Grè de Boer 43) Deze vrouw, die de diepten van zijn hartstocht gekend had en ze geleidelijk aan in kalmere bedding had geleid om tot een gelijkgestemde harmonie te ko men, begreep beter dan wie ook, wat hem indertijd bewogen moest hebben om verliefd te worden op een veel jon gere vrouw. Hij wist het nu. Nooit had hij zo van Jos gehouden als van Nel. Het was misschien alleen het verlangen ge weest om te bezitten. Hij zag nu duidelijk voor zich de grote dwaasheid, die hij had begaan. Reeds na enkele weken was de wederzijdse gene genheid bekoeld. Hij en Jos gingen nog met elkaar op als vrienden, en omdat ze van het begin af zelfstandig waren ge bleven: ieder zijn eigen werk, ontston den er spoedig weerstanden. Als Jos van de eerste dag af, dat ze in Zwitserland duidelijke uiteenzetting op welke wijze en met welke materialen men dit het beste kan bereiken. Wat betreft de ventilatie wees de heer Askamp er op, dat het hier gaat om een goede luchtverversing door afvoer van bedorven lucht en aanvoer van verse lucht. Spreker noemde dit een moeilijk onderdeel. Natuurlijke ventilatie is goed mogelijk, maar vanwege 't zeer verschil lende weertype voor de boer moeilijk dit steeds goed te regelen. In het algemeen geeft mechanische ventilatie betere resultaten, vooral ook omdat er steeds meer varkens in één schuur komen. Uitvoerig ging spreker in op het goed functioneren van deze ventilatie. Bij de aan te bx-engen ventilatoren dient een toerenregelaar te komen om 's zomers meer te kunnen ventileren en 's winters minder. Vooral ten aanzien van varkens- fokkerij was spreker van mening, dat on danks goede isolatie in de winter bijver warming toegepast dient te worden. Hij meende, dat dit momenteel het beste door middel van gas verwarming gedaan kon worden. Aan het slot bracht de voorzitter de sprekers hartelijk dank voor hun bijdrage aan deze geslaagde avond. TITELPRODUKTIE VAN HET NEDERLANDSE BOEK WEDEROM GESTEGEN De titelproduktie van de Nederlandse uitgevers is in 1966 weer groter dan ooit, namelijk 10582 titels (waarvan 4766 her- drukken). In 1965 waren het er 10193 (4184 her drukken), in 1964 10026 (4346 herdruk ken). In 1939 produceerde men 6554 titels, waarvan 1876 herdrukken. Ook de gemiddelde prijs van het Neder- landse boek is gestegen. In 1965 kostte een Nederlands boek gemiddeld f6,35; in 19S6 was dat ongeveer f 7,15. Boekenweek 25 februari4 maart. De leden van de Landelijke Rij vereni ging „Bergruiters" kwamen woensdag avond in jaarvei-gadering bijeen in hotel „Vosman" onder voorzitterschap van die renarts J. Warrink, die deze goed be zochte vergadering opende met een har telijk woord van we'lkom. Uit het door de secretaresse mevr. N. Brouwers-Vosman uitgebrachte jaarver slag bleek o.m. dat de vereniging op 31 december j.l. 21 rijdende leden telde, w.o. enkele dames. Het ledental daalde in het afgelopen jaar met vijf. Blijkens het door de 2e secretaris, de heer E. Aaltink gelezen verslag bleek dat door de Bergruiters in 1966 op tal van hippische evenementen weer mooie suc cessen werden behaald. Aan het begin van het jaar werd op hte concours te Almelo het equipe-sprin gen gewonnen door de nxiters H. Aan stoot, G. Beldman en T. Beldman. Op 30 april werd deelgenomen aan het concours van de Esruiters te Wierden. De resultaten waren hier een tweede prijs voor het achttal en verder een eer ste, een tweede, drie derde, een vierde en een vijfde prijs. In Hardenberg werd het viertal eerste en in Hattem reden Jan Jacob ter Horst en Teun Beldman een ere-rondje. Op de wedstrijden om de provinciale titels te Nijverdal de 2e plaats voor het achttl, dat een gelijk aantal punten be haalde als nummer een, de L.R. „IJssel- oevers". Aan indoor-coneoursen werd in Meppel en Zuidlaren deelgenomen door Hettie Krekel, H. Aanstoot, Teun Beldman en G. Beldman, teiwijl op cross-country's in Zuidwolde, De Wijk en Holten Bergrui ters van start gingen. FINANCIEN Uit het door de penningmeester, de heer G. Bolink, uitgebrachte financieel verslag bleek dat de boeken moesten wor den afgesloten met een nadelig saldo van f 408.17. De inkomsten en uitgaven be droegen resp. f 1632.30 en f 2040.47. De commissie voor kascontrole, die bestond uit de heren G. S. E. Vegter, T. Beldman Sr. en J. Wiggers, had boeken en beschei- waren gearriveerd, van hem afhankelijk was gebleven, zou het misschien anders gelopen zijn. Doch Jos had hem niet nodig. Dikwijls verdiende ze nog meer c!an hij. Al gauw bemerkte hij haar fou ten, haar gebreken en wil om tot op ze kere hoogte onafhankelijk van hem te zijn. Ze begon al spoedig haar eigen zin door te drijven, voelde er niets voor om thuis te blijven dat eeuwige gelik van je begint ook een keer te vervelen, zei ze eens en wilde uit. „Ik kan niet leven zonder mensen om me heen," zei ze op een avond, toen hij voorstelde thuis te blijven. Binnen twee maanden wist hij, dat hij haar tempo niet bij kon houden. Ze was jong en levenslustig. Als ze de hele dag in de fabriek, die ze overigens verafschuwde, gewerkt had, hunkerde ze naar ontspanning, afwisseling. Bern was een levendige stad, waarin 's avonds vol doende vertier werd gevonden. Maar uitgaan kostte geld en ze hadden vrijwel .niets anders dan een klein bedrag, waar mee ze aangekomen waren, en wat kle ren. Het pension, waarin ze woonden, was niet goedkoop. Ze hielden weinig geld over en daardoor ontstonden me ningsverschillen. Spoedig wreekte zich ook het leeftijdsverschil. Hij bemerkte haar groeiende afkeer voor zijn liefko zingen. Al sprak ze er aanvankelijk met N.B.V.-AFDELING HIELD JAARVERGADERING De afdeling Holten van de Ned. Bond van Vervoerspersoneel (N.B.V.l maakt een regelmatige groei door. Het aantal leden steeg het afgelopen jaar met 3 tot 58 op het einde van het jaar. Behalve behartiging van de materiële belangen van de leden, was zij ook voor het wel zijn werkzaam van de kinderen der le den. Twee kinderen gingen naar het Kinderkamp te Vierhouten en 32 namen deel aan het ééndagsuitstapje, dat de afdeling organiseerde. Een en ander bleek uit het jaarverslag van de. secre taris, de heer G. J. Veneman in de op donderdag, 26 januari onder voorzitter schap van de heer K. Krekel gehouden ledenvergadering in café Haverslag. In deze vergadering hield de districtsbe stuurder van de N.B.V., de heer J. Tang uit Zutphen een inleiding over de loon vorming en andere belangen van de le den. Uit het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer Wesseldijk bleek, dat de afdeling een klein batig saldo had. Uit een vei-slag van de heer H. Leppink bleek, dat de administratie keurig in orde bevonden was. Voorzitter Krekel dankte de heren Veneman, Wesseldijic en Leppink voor hun verslagen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heren G. J. Veneman. G. L. Scholten en H. Kap- pert met bijna algemene stemmen her kozen. De heer H. Nijerees werd naast de heer Leppink als lid van de kascommis- sie aangewezen. De heer Tang ging daarna uitvoerig in op het spaarloon, dat bij eventuele invoering niet terstond aan de werkne mer ten goede komt, maar dat toch wel z'n voordelen heeft. Op een vraag of het niet beter is de lonen niet procentueel te verhogen, maar de laagste lonen met een vast bedrag en daarna in procenten, verklaarde de heer Tang, dat dit een moeilijk haalbare zaak is, omdat men te doen heeft met geschoolde en ongeschoolde werknemers en de tijdsomstandigheden. den in orde bevonden. Tot leden van de controlecommissie 1967 werden benoemd de heren G. S. E. Vegter, T. Beldman en H. W. Pieffers. Als bestuurslid werd in- plaats van de heer E. Aaltink (die zich niet hei-kiesbaar had gesteld) gekozen diens broer,, de heer W. Aaltink. Voorzit ter J. Warrink sprak een hartelijk woord van dank tto de heer E. Aaltink, die als besturslid en secretaris vele jaren zijn beste krachten aan dé vereeniging heeft willeng even. Op voorstel van instructeur A. J. Valk te Hellendoorn werd besloten om te gaan oefenen met twee achttallen, t.w. een achttal in de zware en een in de lichte klasse. Iusti-ucteur Valk deed een dringend be roep op de leden om de wekelijkse oefe ning (thans nog in manege Teun Beld man en over enkele weken weer in de openlucht in „Twenhaarsweide") trouw te bezoeken, want dan alleen mag men rekenen op goede resultaten bij wedstrij den. Verder werd besloten de jaarlijkse ge zellige avond voor de leden te houden op vrijdag 17 februari in hotel „Vosman". Als afgevaardigden naar de jaarverga dering van Streek 6, te houden op dins dag 7 febr. in hotel Koenderink te Rijssen, werden benoemd de heren G. J. Beldman, G. Bolink en instructeur Valk, teiwijl op het indoorconcours te Zuidwolde (Dr.) op 3 en 4 maart, georganiseerd door de L.R. „Ceres" in de ring zul'len komen Hettie Krekel met „Kartouche", Herman Aanstoot met .Baronesse" en Teun Beld man met „Ducaat". SCHAAKUITSLAGEN Leden van de schaakclub „De Pioniers" speelden dondei-dagavond in hun clublo kaal, hotel Holterman, een aantal partij en voor de onderlinge clubcompetitie. De uitslag van de borden was als volgt: F. J. Hol-F. Groenewoudt 10 H. Westei-a-C. van Geerestein 1s~Vs B. van Beek-J. Broere 01 J. Steenbergen-A. Stukker 01 G. J. Hoeve-H. H. J. Stukker Vz-Vn H. Heusinkveld-A. Stukker 01 geen woord over, hij begreep toch wel, dat ze haar ondoordachte daad begon te betreuren. Zo was geleidelijk aan de ver wijdering ontstaan. Hij bemerkte het da gelijks aan tal van kleinigheden, doch voelde zich onmachtig er wat aan te ver anderen. Duidelijk drong het tot hem dooi-, dat het leeftijdsverschil de begin fase was. De verhouding in Nederland was een voorbijgaande verliefdheid ge weest, vooral van haar kant. In een vertrouwelijke bui, had ze hem eens ver teld, dat jonge mannen in haar ogen altijd minder aantrekkelijk waren dan oudere. In haar leeftijdgenoten speurde ze de puber, al of niet volgroeid; in de man op rijpere leeftijd vermoedde ze de minnaar met ervaring. Om de een of andere reden voelde zij zich meer tot oudere mannen aangetrokken. Vandaar haar groeiende sympathie voor Huib Hartog. Maar na de roes in Nederland volgde de kater in Zwitserland. De ontgooche ling, die de vroege morgen bracht, als ze elkander na het ontwaken zagen. De onaantrekkelijkheid van de verwarde haardos, de ongeschoren wang en de on frisse adem. Hij had haar groeiende weerzin gevoeld en later gezien en on dervonden, soms groeiende tot een nauw weerhouden walging. Na enige maanden DE HEER J. G. P. MULLER OVERLEDEN In zijn woning aan de Boschkamps- straat is dinsdag op 91-jarige leeftijd vrij plotseling overleden de heer J. G. P. Miil- ler, een van de oprichters en de laatste jaren rustend directeur van de N.V. Overijsselse Autobusdiensten „O.A.D." alhier. De heer Müller was een ondernemend man. Na zijn huwelijk, in september '02, stichtte hij een expeditiebedrijf, dat met paard en wagen vrachtdiensten onder hield, o.a. op Deventer en Almelo. In 1920 kocht hij van het Duitse leger een grote vrachtauto, een „Daag", op massieve, z.g. cushion-banden, en later twee Pres to's van het Nederlandse leger. Het waren de eerste vrachtauto's, die in Holten lie pen. Vooral de Daag was reeds in de verte hooi-baar door het denderend geluid, dat de wielen maakten op de „kinderhoofd jes", waarmede toen de Dorpsstraat en de Oranjestraat nog geplaveid waren. De overledene zag perspectief in de mechanisatie van het vervoer, want reeds in 1925 schafte hij een autobus aan, waar mee o.m. de marktbezoekers naar Deven ter werden vervoerd en dit leidde in 1930 tot het instellen van een vaste lijndienst tussen Deventer en Rijssen v.v. Die eerste autobussen waren nog primitieve ver voermiddelen, waarin de zitbanken in de lengte van de bus waren aangebracht. In 1941 werd een fusie tot stand ge bracht tussen de busdiensten van de heren Hodes te Rijssen en Ter Haar te Borne, resp. tussen Rijssen en Almelo en Goor-Hengelo. Het traject Holten-Gooi' werd er toen aan toegevoegd. Op 1 januai-i 1942 ging de n.v. O.A.D. van start. Tijdens de huldiging van een zevental personeelsleden op 2 januari j.l. in hotel Holterman, die hun zilveren jubi leum in dienst van de O.A.D. herdachten, was de heer Müller daarbij nog tegen woordig. De overledene heeft meer dan 25 jaar verdienstelijk werk gedaan op kerkelijk terrein. Hij was resp. diaken, kerkvoogd en later president-kerkvoogd der Herv. Gemeente. Op 21 juni 1951 vierde hij in dit verband zijn zilveren jubileum, waar bij hem toen veel lof werd toegezwaaid. Voorts is hij geruime tijd bestuurslid ge weest van de Chr.-Historische Kiesvereni ging. De overledene mahkte deel uit van een bekende Holtense familie, waarvan de stamvader was Ds J. G. P. Müller, die hier van 1830 tot 1885, ruim 55 jaar, op de kansel gestaan heeft. Hij was een kleinzoon van deze hervormde predikant, die afkomstig was uit Leiden. De begrafenis zal plaats vinden zater dag a.s. om 13.30 uur op de Nieuwe be graafplaats alhier. GOEDE JAARVERGADERING HOLTENSE PLATTELANDSVROUWEN De afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen mag zich in een voorspoedige groei verheugen. Zij telt momenteel 143 leden, waarvan er in 1966 gemiddeld 66 de vergadering bezochten, tegen 59 in het voorgaande jaar. Ook fi nancieel gezien had zij geen reden tot klagen. Er was een klein batig saldo. Een en ander bleek in de woensdagavond in Hotel Holterman. onder leiding van de presidente, Mej. M. ter Borg, gehou den ledenvergadering, die druk bezocht was. Het jaarverslag werd uitgebracht door mevr. L. Steenhuis-Wieringa, het finan cieel verslag door mevr. D. Aaftink- Somer. Bij de bestuursverkiezing werd de pre sidente, mej. Ter Borg, met bijna alge mene stemmen herkozen. In de plaats van mevr. H. Dikkers-Rensen, die reglemen tair niet herkiesbaar was, werd gekozen mevr. A. ter Harmsel-Aaftink. Als nieuw lid van de kascommisise werd aangewe zen mevr. G. den Heijer-Schuurman. De presidente bracht mevr. Dikkers dank voor het werk in de afdeling en bood haar een bondslepeltje en bloemen aan. Zij deelde verder mede, dat de platte landsvrouwen op 14 februari, zoals zulks reeds enkele keren eerder het geval was, tegen gereduceerde prijzen de Schouw burg in Deventer 'kunnen bezoeken en dat er in maart weer gelegenheid zal zijn de nieuwe toonzalen van de N.V. IJsse'l- centrale te Hengelo te bezichtigen. Voorts herinnerde zij aan de Vrouwenwereld gebedsdag op 10 februari a.s. in het ge bouw Irene. Met 'het optreden van het Holtense Huisvrouwenorkest en een quiz werd de avond besloten. had hij het geweten: ik beteken niets meer voor haar. Gingen ze aanvanke lijk nog samen uit, in de hete Zwitserse zomer kon hij niet meer de energie op brengen om na een dag hard werken zich opnieuw te kleden en uit te gaan naar drukke en bedompt-warme café's, zodat ze al spoedig alleen ging. Hij ver wonderde zich dagelijks over haar on vermoeidheid. Ze verstond de kunst er altijd aantrekkelijk uit te zien, zelfs op de vroege morgen als ze zich gehaast klaar maakte om naar haar werk te gaan. Zelfs in haar eenvoudige warenhuis-ja ponnetje zag ze er aantrekkelijk uit. Maar hij wist, dat ze voor hem verloren was. Na enkele laatste, hardnekkige po gingen om haar genegenheid terug te winnen, die waren uitgelopen op ruzie en haar openlijke demonstraties van af grijzen, had hij het opgegeven. Lang zaam leefden ze als vreemden verder, die elkaar weliswaar kenden en beleefde ge sprekken hielden, doch die verder niets met elkander gemeen hadden dan het feit, dat ze beiden hun schepen achter zich verbrand hadden en er geen weg terug meer mogelijk was. Hij wist, al sprak ze er nooit met een woord over, dat haar verbittering om de dwaze daad, met de dag groeide. Dat ze wrokte. Er gingen dagen voorbij, dat ze elkander MEDEDELING Door technische storing moeten enige berichten tot het volgend nummer over staan. KINDEREN SPEELDEN MET LUCIFERS Doordat kindeken van de buren met lu cifers speelden, is donderdagmorgen bij de boerderij van de heer A. Bronsvoort, Beuseberg 116, een berg met ongedorst roggestro in 'brand geraakt en bijna ge heel in vlammen opgegaan. De Holtense brandweer is van half tien tot bijna twaalf uur bezig geweest het brandende stro te blussen. De berg stond pl.m. tien meter van de woning, maar de wind stond gunstig van de boerderij af. Stro en berg behoorden toe aan de heer H. Groothaar, landbouwer, Roudaalterweg 18 te Marke- lo, aangezien het hier een z.g. gesaneerd landbouwbedrijf betrof. De rogge was de opbrengst van pl.m. 1,2 ha. bouwland. De schade wordt geschat op pl.m. tweedui zend gulden. EINDLES CURSUS „SPREKEN IN HET OPENBAAR" Maandagavond werd in de Landbouw school te Bathmen eindles gehouden van de cursus „Spreken in het openbaar". Deze cui'sus werd georganiseerd op initia tief van de P.J.G.O. afd. Bathmen in samenwerking met de afd. Holten. De lessen werden gegeven door de heer Wisselink, hoofd van de Landbouwschool. Op deze eindles kwamen alle 19 cursis ten een proef afleggen van hun kunnen. Allereerst had men een verplicht onder werp, later een onderwerp naar keuze. Een drietal juryleden, n.l. mevr. Vis en de heren Klaverdijk en Van 't Hooft, be oordeelde de deelnemende cursisten. De jury beoordeelde naar de volgende pun ten: le De houding en het gedrag; 2e De inhoud en opbouw; 3e De voordracht (taal, expressie en uitspraak). Voor deze avond waren ook introducé's uitgenodigd. Hiervoor bestond goede be langstelling. De heer Van 't Hooft maakte de uitslag bekend van de verplichte on derwerpen en gaf hierbij een korte toe lichting. Uitslag le ronde: 1 mej. J. Stegink; 2 mevr. D. van Gorsel-Ruys; 3 H. Voogs- geerd. Als tweede jurylid maakte de heer Kla verdijk de uitslag bekend van de tweede ronde, die luidde als volgt: 1 de heer G. E. Stegink; 2 mevr. J. G. van Zee-Nijen- huis; 3 de heer H. Goorneman (Holten). Een der cursisten besloot deze avond met een hartelijk dankwoord tot de jury leden, vergezeld van een kleine attentie. Ook de heer Wisselink kreeg onder dank zegging voor zijn voortreffelijke leiding namens alle cursisten een geschenk. Er bestaan plannen om het volgend jaar in aansluiting op deze cursus een korte vervolgcursus te geven. INTERNATIONALE HULPVERLENING Afgezien van de acties „Eten voor In dia" en „Vluchtelingenhulp Tibet en Viet nam" werd door de Hervormde Gemeen ten in onze provincie in 1966 f 112.259.98 bijeengebracht, voor internationale hulp verlening, tegen f60.679.15 in 1965, zo meldt de Prov. Werkgroep voor Inter nationale Hulpverlening der Hervormde Kerk. Van deze f 112.259.98 over 1966 werd f 12.005.11 bijeengebracht voor de speciale projecten: vrij beddenfonds Paramaribo, studenten Hongkong, Landbouwproject Ghana, Vaarzen voor Jordanië, Hulpwerk te Dakar, Ontwikkelingshulp Sicilië, Studiefonds Papoea-jongeren, Vakoplei ding meisjes in Kenya, actie „Dabar", Studiefonds voor Ghanezen respectieve lijk door de Hervormde Gemeenten van Beerzerveld, Lemele, Ommen, Avereest, Heemse, Enter, Holten, Rijssen en Al melo. Het is verheugend, dat Hervormd Ovei-- ijssel zich duidelijker bewust wordt van zijn verantwoordelijkheid voor het we- relddiaconaat. Naar men hoopt en ver wacht mag worden zal dit ook weer blij ken tijdens de collecte voor internatio nale hulpverlening, die dezer dagen in de kerk of langs de huizen gehouden wordt. (Gironummer voor Hervormd Overijssel nr. 875587 van dc Coöp. Raiffeisenbank Holten t.b.v. de Prov. Werkgroep voor Intern. Hulpverlening). nauwelijks wat anders zeiden dan een groet. Na het eten verdween ze naar het afgeschoten deel van het vertrek, dat haar domein was en hij niet meer mocht betreden, waste en verkleedde zich en ging de deur uit. Om soms tegen midder nacht, als hij al lang in bed lag, terug te keren. Soms ging ze even naar hem toe en bekeek hem. Door zijn oogharen zag hij soms dat ze hem peinzend bekeek. Doch meestal verwaardigde ze hem geen blik meer. Tegen de winter bemerkte hij, dat ze een vriend had, die haar 's avonds naar het pension bracht. Een keer had hij haar op zaterdagavond gezien, stijf ge armd met een zwarte jongeman. Een vrolijke glimlach op haar gezicht. De oude Jos was weer herboren. Het vuur, dat hij in haar ontstoken had en nu al lange tijd gedoofd bleek, was door de knappe jongen weer aangewakkerd. Doch op hun kamer liet ze niets merken. Ze sprak er nooit met een woord over, hoe wel ze wel moest begrijpen, dat hij het wist. Het kon' haar blijkbaar niets sche len. (Wordt vervolgd.) IN 1966 WERDEN WEER TAL VAN MOOIE SUCCESSEN BEHAALD

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 2