Het Beste Vragenlijst van KJV.M.V. Verkeerseèmpetitie' (Gaixlisette) De nieuwe verkeersregels margriet Deze week in: de advertentie van ANWB opent in Zwolle nieuw Technostation Bridgeclub Holten Geslaagd als gezinsverzorgster Schaakuitslagen Bazar in feestzaal Vosman Ook Uw familieberichten plaatsen wij gaarne in dit blad Zaterdag 28 januari 1967 IIOLTENS NIEUWSBLAD (m.m.v. het Verbond voor Veilig Verkeer^ le ronde op woensdag, 25 januari 1967 De M.A.C. „De Holterberg" looft een prijs uit, bestaande uit een taart, rollade of derge lijke voor de best ingevulde vragenlijst, die vóór vrijdag, 3 febr. a.s. bij de secretaris, de heer Joh. Arfman, Stationsstraat 7, wordt ingeleverd en uit de krant kan worden uitgeknipt. Zij wekt alle weggebruikers op hun verkeerskennis aan de vragenlijst te toetsen. U kunt kiezen uit diverse antwoorden. Op enkele vragen kunnen en in dat geval moeten meerdere goede antwoorden worden gegeven. De door U goedgedachte antwoorden moet U aangeven door de corresponderende letters in te vullen in de daartoe bestemde ko lom. Als volgens U het goede antwoord geen corresponderende letter in de antwoord- kolom toelaat, dan laat U het antwoord blanco. Zoek er geen strikvragen in, maar houdt U precies aan de vraagstelling. De vragen en goedgedachte antwoorden hebben uitsluitend betrekking op het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens. Ant woord kolom 1. Weggebruikers'zijn: A. motorrijders B. bromfietsers C. trambestuurders D. voetgangers 2. Een vluchtstrook behoort A. wel tot een weg B. niet tot een weg C. wel tot de rijbaan 3. Een rijstrook behoort A. wel tot een weg B. niet tot een weg C. wel tot een rijbaan 4. Gedragsregels gaan boven A. verkeerstekens B. aanwijzingen 5. Mag A B onder zijn toezicht A. ja een motor of auto besturen als B. neen B de kennis daartoe mist? C. neen, tenzij B de verkeersregels kent 6. Als iemand zijn auto verlaat, de motor afzet en het portier A. ja op slot doet heeft hij dan aan B. neen alle verplichtingen voldaan? C. ja, mits hij in de buurt blijft 7. Bij dicht verkeer mogen auto A. op wegen met verkeer in beide bestuurders in files naast elkaar richtingen en in 4 rijstroken ver rijden: deeld B. op bovenstaande wegen, als het verkeer daarop niet op de linker weghelft weg mag komen C. op alle wegen met éénrichting- verkeer 8. Een naar links voorsorterende A. moet een verkeersheuvel links bromfietser voorbijgaan B. moet een verkeersheuvel rechts voorbijgaan C. mag een verkeersheuvel links of rechts voorbijgaan 9. Naast elkander rijdpn mag niet A. motorrijders door B. fietsers C. bromfietsers 10. Weggebruikers moeten altijd A. politie vrije doorgang verlenen aan de hiernaaststaande motorvoertuig- B. brandweer categoriën, mits die de voorge schreven signalen voeren C. ziekenauto 11. (Brom)fietsers mogen op een A. ja rijbaan een aldaar marcherende voetgangerscolonne aan de B. neen rechterzijde inhalen als daartoe ruimte is: C. ja, bij dag 12. (Brom)fietsers mogen op een rijbaan steeds auto's aan de A. ja rechterzijde inhalen, als daartoe B. neen ruimte is C. ja, bij dag 13. Wanneer het inhalen een be A. altijd richting aangeven langrijke zijdelingse verplaat B. alleen richting aangeven als men sing meebrengt, moet men van rijstrook verandert C. alleen richting aangeven, als er achteropkomend verkeer nadert 14. Op kruisingen van wegen van gelijke orde mogen zonder ge A. auto's vaar voor anderen, auto's links B. motorrijwielen worden ingehaald door C. bromfietsen 15. Op kruisingen van wegen van A. auto's gelijke orde mogen (zonder ge vaar voor anderen) motorrij B. motorrijwielen wielen links worden ingehaald door: C. bromfietsen 16. Links inhalen is verboden als A auto voor een voetgangersoversteek B. bakfiets plaats stil staat of langzaam na C. fiets dert, een D. tram 17. Rechts inhalen is verboden als A auto voor een voetgangersoversteek B. bakfiets plaats stil staat of langzaam na C. fiets dert, een D tram 18. Trams mogen door motorrijtuig A wanneer de weg twee rijbanen bestuurders links worden inge heeft haald: B wanneer de weg vier rijstroken heeft C wanneer de weg een éénrichting verkeersweg is 19. Wanneer men een weg-met één rijbaan, waarop druk verkeer heerst, wil kruisen, mag men de kruising slechts oprijden A. als men meteen door kan rijden B. mits men zich op de kruising opstelt om het verkeer van rechts voorrang te verlenen 20. Een fietser op een voorrangs- weg heeft voorrang ten opzichte van A. een bromfiets op een zijweg B. een tram op een zijweg C. een motor op een zijweg 21. Een naar rechts afslaande trambestuurder mag de hier- A. fietsers naast staande categoriën die zich op dezelfde weg naast of B. voetgangers rechts dicht achter hem bevin den, niet hinderen: C. automobilisten 22. Een naar links afslaande mo torrijder mag de hiernaast staande categoriën die zich op dezelfde weg naast of links dicht achter hem bevinden, niet hinderen A. automobilisten B. bromfietsers C. voetgangers 23. Trams mogen een geluidssig naal geven door middel van A. bel B. eentonige hoorn C. meertonige hoorn Ant woord kolom 24. Een bestuurder mag zijn voer tuig links van de rijbaan tot stilstand brengen, als A. een stopverbod voor de rechter zijde geldt B. een parkeerverbod voor de rech terzijde geldt C. het een éénrichtingverkeersweg 25. Een bestuurder mag zijn voer- A. op bruggen tig niet tot stilstand brengen B. op viaducten C. in tunnels 26. Wanneer een bestuurder binnen A. verboden 6 meter van een bushaltebord B. toegestaan stopt om een passagier uit te C. toegestaan, tenzij er een bus aan laten, is dat komt 27. Op invoeg- en uitrijstroken bij A. parkeren aansluitingen op wegen mag een bestuurder niet B. stoppen 28. Een bestuurder mag niet binnen A. parkeren 5 meter van een hoek van een straat B. stoppen 29. Een bestuurder mag buiten de A. een autoweg met gescheiden rij bebouwde kom niet parkeren op banen de rijbaan van B. een autoweg zonder gescheiden rijbanen C. een voorrangsweg 30. De z.g. amazonezit is verboden A. motorrijwielen op B. scooters C. bromfietsen D. fietsen 31. De kop van een militaire co lonne doorgaan B. moet bij een rood verkeerslicht stoppen C. mag bij een rood verkeerslicht doorgaan als hij een bizonder signaal voert 32. Een groen knipperlicht betekent A. zich opstellen in een file B. nadering van verkeerslichten C. voetgangers opletten D. niets E. er komt geen trein aan 33. Een rood licht betekent A. stop B. stoppen en motor afzetten C. voetgangers mogen niet begin nen over te steken D. overstekende voetgangers moe ten snel doorlopen 34. Als rijstroken door middel van reflectoren zijn aangegeven, mag men deze A. nooit overschrijden B. alleen overschrijden in geval van nood C. alleen ovei*schrijden mits men niet op de linker weghelft komt 35. Een doorgetrokken gele streep ter zijde rechts van de rijbaan betekent dat men A. deze nooit mag overschrijden B. deze alleen mag overschrijden als men er wil parkeren C. niet rechtsaf mag slaan Als in een door strepen op het wegdek aangegeven rijstrook het woord „bus" is aangebracht, mogen daarin alleen rijden D. er een bushalte aantreft A. autobussen in een autobusdienst B. autobussen op een toerrit C. trolleybussen D. ziekenauto's Het nieuwe Reglement verkeersregels en verkeerstekens (R.V.V.). bracht ook enkele wijzigingen op het gebied van de verlichting. Verlichting bij nacht en dag Nu moet weer verlichting worden ge voerd van een half uur na zonsonder gang tot een half uur voor zonsopgang, doch ook wanneer de schemering vroeg invalt moet verlichting worden gevoerd. Wanneer bij dag door omstandigheden van b.v. atmosferische aard (zoals zware regenval) het daglicht onvoldoende is om andere weggebruikerste kunnen waarnemen moet eveneens verlichting worden gevoerd. Hetzelfde geldt overdag bij dichte mist of sneeuwval die het zicht ernstig belemmert. Deze verplichting geldt nu ook voor fietsers en bromfiet sers. Een heel belangrijke nieuwe bepaling is dat stilstaande voertuigen op vlucht stroken, parkeerstroken of parkeerha vens van autowegen ook verlicht moeten zijn; te weten van voren stadslichten en van achteren achterlichten. Dat is dan ook beslist nodig bij het parkeren naast de rijbaan bij b.v. mist, sneeuwen of zware regenval. Bij het rijden op korte afstand achter een ander voertuig moeten de lichten worden gedimd. Ook mag buiten de be bouwde kom geen groot licht worden ge voerd indien ter plaatse het gezichts veld voldoende is door .b.v. straatver lichting. Het gebruik van uitsluitend stadslichten wordt nergens meer voor geschreven. Men heeft nu de keus tus sen dimlicht en stadslicht, doch bij mist mag nooit stadslicht worden gevoerd. Voorzorg bij pech onderweg De reeds genoemde verplichte rood re flecterende" driehoek moet worden ge bruikt wanneer een voertuig wegens de fect onyerlicht komt te staan op alle plaatsen waar verlichting dient te wor den gevoerd. De driehoek moet goed zichtbaar op de weg worden geplaatst op ongeveer 30 meter afstand van het voer tuig, nml. a. in de richting van het achteropko mende verkeer, indien de achterver lichting is uitgevallen en het voertuig rechts van de weg staat; b. in de richting van het tegemoetko mende verkeer, indien de voorverlich ting is uitgevallen en hét voertuig links van de weg staat. Dit geldt nu ook indien een voertuig, ook bij dag, op een zodanige plaats stil staat dat het niet tijdig door andere be stuurders kan worden opgemerkt. Autowegen De zogenaamde kruipauto's die niet sneller mogen en kunnen rijden dan 40 km is het. niet meer toegestaan een autoweg te berijden. Stoppen en parkeren Een verbod om te stoppen of te parkeren geldt nu alleen maar voor die kant van de weg waar het bord sta,at. Geldt een verbod voor beide kanten van de weg dan staat er aan elke kant van de weg een bord. Niet meer mag worden gestopt op in- en uitvoegstroken. (voorheen mocht daarop nie.t worden geparkeerd). Een nieuwe bepaling is ook dat thans bij een bushalte door andere voertuigen dan autobussen mag worden gestopt voor het onmiddellijk in- of uitstappen van pas sagiers (voor de bus). Natuurlijk moet men daarbij de bus niet hinderen. Ook mag men een voertuig niet zo laten stilstaan dat daardoor in- of uitstappen de passagiers van bus of tram onnodig worden gehinderd. Het is verboden zo te parkeren dat daardoor verkeerstekens, -lichten, -borden enz. aan het oog van weggebruikers worden onttrokken. Even min mag men parkeren buiten de be bouwde kom op de rijbaan van voor rangswegen, of op de rijbaan naast een doorgetrokken witte streep of een vlucht heuvel indien niet ten minste drie meter vrije doorgang overblijft. U mag nu par keren tot 5 m van een zijweg. Ten slotte: Van een onbeheerd ach tergelaten motorrijtuig moet het con tactsleuteltje worden meegenomen, en men mag niet onder toezicht besturen indien de toezichthouder nog geen drie jaar in het bezit is van een geldig rijbe wijs. HOUDT REKENING MET DE FOUTEN VAN ANDEREN! Uit voorraad leverbaar bij: Holten: 13. Wonnink. De ANWB heeft in Zwolle een geheel nieuw Technostation in gebruik geno men. Dit Technostation is gevestigd aan de Boerendanserdijk 26. Het is het veer tiende Technostation waarover de ANWB thans beschikt. In het nieuwe ANWB Technostation kunnen 10 personenauto's per dag wor den gekeurd. Dit station is voorzien van de meest moderne technische hulpmiddelen, zoals apparatuur voor het opmeten van de wielstanden, een oscillograaf voor con trole en afstelling van de ontsteking en een uitlaatgas-tester voor een juitse af regeling van de carburateur. Ook wordt het Technostation in de avonduren be nut voor het geven van de Cursus Pech Onderweg. De ANWB kent vier verschillende vor men van autokeuringen: de onderhouds- keuring en meest uitgebreide; de aan koopkeuring t.b.v. adspirantkopers van tweede^handsauto's; de veiligheidskeu ring waarbij alleen die onderdelen die voor de verkeersveiligheid direct van be lang zijn worden bekeken en rde speur- dienst voor het vaststellen van de oor zaak van hardnekkige klachten. Deze speurdienst wordt als regel alleen op za terdagmorgen uitgevoerd. Voor alle keuringen moet tevoren via het ANWB-kantoor aan het Bethlehem- sekerkplein 45 (tel. (05200) 14819) een afspraak worden gemaakt. De aankoop keuringen worden steeds met voorrang behandeld. De keuringen in het nieuwe Techno station worden uitgevoerd door vier spe cialisten die twee équipes vormen, be staande uit een Technochef en een Technohulp. Een équipe verzorgt de keuring van de gehele wagen, waarbij ongeveer 180 verschillende onderdelen worden gecontroleerd. Deze keuring neemt, voor zover het een onderhouds- keuring betreft en afhankelijk van het wagentype, een tot twee uur in beslag. Het ligt in de bedoeling bij een ver dere toeneming van de vraag naar per sonenautokeuringen het Technostation uit te breiden. De uitslagen van de vrijdag, 20 janu ari gespeelde ontmoetingen van de Brid geclub „Holten" waren als volgt: 1. Heer en Mevrouw Leget 58,33 2. Heer en Mevrouw Hulshof 57,41 3. Heren Lukkien/Paule 56,02 4. Heer en Mevrouw Eelveld 55,56 5. Heren Dijkstra/Warrink 52,78% 6. Heren Keestra/Boonstra 49,54 7. Heren Hofsteenge/ Hanenburg 49,07 8. Heren Lantzendörfer/ v. d. Houwen 46,03 9. Heren Gr. Obbink/Goorman 42,59 10. Heren Ter Horst/Eelveld 32,01 De eerste vijf plaatsen in de compe titie worden op het ogenblik ingenomen door: 1. Heer en Mevr. Leget 56,27 2. Heer en Mevr. Eelveld 55,90 3. Heer en Mevr. Hulshof 55,65 4. Heren Paule/Lukkien 53,68 5. Heren Boonstra/Keestra 48,17 De volgende clubavond wordt gehou den op vrijdag, 3 februari a.s. in Hotel Hoog Holten". Mocht zich nog één paar aanmelden, dan zal in twee groepen worden gespeeld. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de heer J. Huls hof, telefoon 19 57. Te Hengelo slaagden voor het diploma gezinsverzorgster de dames Ans van der Steen, Nooi'denbergstraat 5 en Dinie Tie- kink, I-Ioffpstraat 33," verbonden aan de Algemene Stichting voor Maatschappelijk Werk, alhier. Zij ontvingen hun opleiding aan het Inter-kerkelijke Internaat voor opleiding en uitzending van gezinsver zorgsters te Hengelo. De leden van de schaakclub „De Pio niers" speelden donderdagavond in hun clublokaal, hotel Holterman, weer 'n aant. partijen voor de onderlinge clubcompeti tie. De uitslag aan de borden was als volgt: B. van Beek-J. Steenbergen 1-0; H. Westera-P. H. van Doorn 1-0, H. D. Grob- ben-G. Westera 1-0; A. Stukker-H. -H. J. Stukker 3 2-%; G. J. Hoeve-F. Groene- woudt V2-V2; H. J. Hol-Groothoff-H. Heu- sinkveld afgebroken. Zaterdagmiddag - voetbalclub „Blauw wit '66" houdt vrijdag 27 en zaterdag 28 januari een grote bazar in feestzaal Vosman. Een bazar met tal van attrakties als schieten, sjoelen, rad van avontuur enz. enz. Zaterdagmiddag wordt een speciale kinderbazar gehouden.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 4