r i fttanb Ds. Oosterhoff sprak voor Christelijke Plattelandsvrouwen Stemmen in een andere gemeente AGENDA KERKDIENSTEN fliipger!i/Eë 31 januari 1967 Nieuwjaarsvisite Espelose plattelandsvrouwen Show Schildersbedrijf Firma Stukker Raadsvergadering Nieuw electronisch orgel in „Bethanië" In Holten werd een ton besteed aan cultuur en vermaak Zaterdag 28 januari 1967 No. 4 Jaargang 19 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt f 2,50 per kwartaal Betaling via de Goöp. Raiffeisenbank Holten, giro nr. 875587 Uitga/ve van de Stichting )yHoltens Nieuwsblad" te Holten. Telefoon 05Jf83 - 1281/ Adv.-prijs 1-15 mm. (a contant) 3,Iedere mm. meer 0.12 Dinsdag, 31 januari a.s. hoopt on ze kroonprinses haar 29ste ver jaardag te vieren. Een verjaardag die ditmaal niet staande op een paleisbordes of met een drukke ontvangst kan worden gevierd, maar rustig in de huiselijke kring wordt doorgebracht omdat h.k.h. in april haar baby verwacht. In grote spanning ziet heel Neder land uit naar die voorjaarsdag, waarop de trompetten van de he rauten uit het verleden en de nuchter tikkende telex uit het he den de blijde mare zullen verkon digen. En dan zullen de traditio nele kanonschoten en de moderne radio-omroeper ons vertellen of er een prinsesje of eindelijk na 1851 weer een prinsje is gebo ren. Wij hebben er vrede mee, dat prinses Beatrix haar verjaardag in rust en stilte moet gedenken. De betuigingen van aanhankelijk heid kunnen wachten. Belangrijk is dat de a.s. moeder het goed zal maken. In deze dagen wensen wij haar en haar man het allerbeste toe. De Chr. Plattelandsvrouwen en meisjes kwamen donderdag 19 januari in verga dering bijeen in het kantoor van de Coöp. Aan- en Verkoopvereniging. De presiden te mevr. J. Rietberg-van Lindenberg liet eerst zingen Ps. 68 10, ging hierna voor in gebed en las vervolgens uit de Bijbel Romeinen 8 3139. Na een woord van wélkom, in het bij zonder tot Ds. R. Oosterhoff en de gas ten, werden door de secretaresse mevr. Schuppert-Stukker de notulen gelezen en onder dank goedgekeurd en getekend. De ingekomen stukken werden behan deld. Er werd een brief voorgelezen van de particulier-secretaresse van H.K.H. Prinses Beatrix en Z.K.H. Prins Claus, waarin de Bond van Chr. Plattelands vrouwen en -meisjes hartelijk dank werd gebracht voor het schitterende geschenk, dat ze ter gelegenheid van hun huwelijk mochten ontvangen, n.l. een bedrag van f 14.500,—. De Bondsdag zal dit jaar worden ge houden op 27 april in Leeuwarden en dit belooft een mooie dag te worden. Alle leden gingen er mee akkoord om dit jaar weer mee te werken aan de col lecte voor 't Sanatorium te Hellendoorn. De presidente gaf hierna het woord aan Ds. Oosterhoff. Deze sprak over het onderwerp: „Het geloof en z'n moeilijk heden". Voor deze echter begon te spre ken over zijn onderwerp, deelde hij eerst briefjes uit met een zevental vragen, wel ke na de pauze door verschillende groe pen in discussie werden behandeld. Naar het woord van ds. Oosterhoff werd aandachtig" geluisterd. Als kind, aldus spreker, ben je zo overtuigd, dat je een kind van God bent, maar nu als vol wassenen vragen we ons vaak af: hoe geloof ik het geloven? Hoe velerlei geloof kennen we? We kennen het z.g. histo risch-, liet tijd-, het wonder- en het ware geloof. Het ware geloof is dat, wanneer we verstaan wat er in de Bijbel staat. Het ware geloof richt zich op het voorwerp, dat machtige wat God ons heeft beloofd, dat is het ware. Daarom is het lezen van de Bijbel van zo groot belang. Wat wij geloven is voor de Kerk een levensbelang. De eerste Chr. Kerk heeft zo geworsteld om de inhoud van het ge loof. Bij de synode van de Kerk ging het om de vraag: Wie is de Christus? Christus is een wezen. Hierom gaat het, want God zegt ons: Ik heb alles ge geven, meer heb Ik niet. Alles heb Ik ge geven, de liefde enz. enz. Wij kunnen ons niet voorstellen wat er zich heeft afgespeeld tussen God en de I-Iere Jezus, toen deze aan 't kruis hing, dat gericht. Het gaat niet om het ver hoogd worden aan het kruis, maar om de Eeuwige Heerlijkheid. Dit is de kern: Christus het centrale punt, een andere kant kunnen we niet uit. Jacobus zegt het: „Toon mij uw ge loof". In Hebr. 11 wordt ons de ontzetten de kracht van het geloof aangetoond. Over de Belijdenisschriften werd ook lang gesproken, temeer daar er aanhan gers van verschillende secten zijn, die zeggen dat de Kerk naast de Bijbel de Belijdenisschriften heeft, wat volgens hen niet juist is. In de pauze, waarin koffie werd ge dronken, werd tevens door de leden ge stemd voor twee nieuwe bestuursleden. Voor mevr. Bulsink werd gekozen mevr. J. Hammer-Pleijsier, Noordenbergstraat, en voor mevr. D. van der Meulen-Kolk- man mevr. M. van Engbrink-Ramaker, Bessinkpasstraat. Beide dames namen de benoeming aan. De aftredende be stuursleden werd hartelijk dank gebracht door de presidente voor alle arbeid, die door hen Voor de vereniging is gedaan. Hierna werd nog langdurig gediskus- sieerd over de vragen van Ds. Oosterhoff. Het was intussen hoog tijd geworden om naar huis te gaan. Ds. Oosterhoff werd dank gebracht voor de goede en leerzame bespreking en hem werd een boekenbon aangeboden. Ds. Oosterhoff sloot vervol gens met dankgebed, nadat gezongen was „Nooit kan 't geloof tf veel verwachten, des Heilands woorden zijn gewis". De Espelose Plattelandsvrouwen hiel den woensdag hun eerste bijeenkomst in 1967. Op deze avond werd a.h.w. een nieuwjaarsvisite gehouden voor de leden en hun echtgenoten. De opkomst was overweldigend, omdat zeer veel dames van hun echtgenoot waren vergezeld, zodat het gebouw „Het Trefpunt" de be zoekers nauwelijks kon bevatten. Een aantal dames voerden boeren dansen op in origineel ouderwetse cos- tuums, waarmede zij zeer veel bijval oogstten. Verder werden enkele gezel schapsspelen gedaan en een wedstrijd in hersengymnastiek, waarbij de dames- ploeg de herenploeg op punten ruim versloeg. Ook werden nog dia's vertoond van het 10-jarig bestaan van de afdeling Espelo in 1966. Het was al tamelijk laat toen de pre sidente mevr. H. J. Hol-Groothoff de ge slaagde avond sloot onder dankzegging aan alle personen, die meegeholpen had den om de avond te doen slagen. En dat de avond geslaagd was, bleek wel uit de reacties van de heren die zeiden „vol gend jaar weer zo'n avond". Het stemmen bij volmacht is over liet algemeen voldoende bij de kiezers be kend. De kiesverenigingen en de plaat selijke afdelingen der politieke partijen brengen deze mogelijkheid door middel van hun aankondigingen regelmatig onder de aandacht van de kiesgerechtig den. i Voor Baby Uf POEDER- CREME - QUE -ZEEP Minder bekend zijn de mogelijkheden en de procedure voor het deelnemen aan de stemming in een andere gemeente. Die mogelijkheid bestaat uitsluitend bij de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal over het gehele land, en bij de verkiezing van de leden der Provinciale Staten binnen de betrokken provincie. Voor de verkiezing van de leden van de Raad bestaat deze mogelijkheid dus niet. Er gaan bij elke verkiezing voor de Tweede Kamer en voor de Prov. Staten nog al wat stemmen verloren, doordat de mensen op de dag van de stemming de gehele dag elders moeten vertoeven of wegens verhuizing een oproep ontvangen van hun vorige woonplaats, waaraan zij dan geen gevolg geven, omdat hun de reiskosten te hoog zijn. Het verloren gaan van deze stemmen behoeft practisch niet voor te komen. Wanneer men thans reeds weet, dat men op 15 februari a.s. niet aanwezig kan zijn in de gemeente waar men op de dag der candidaatstelling dat was 3 januari j.l. in het bevolkingsregister (kies- register) stond ingeschreven of wanneer men na 3 januari naar Holten is verhuisd kan men van de bevoegdheid gebruik maken om in een andere gemeente, resp. in Holten, te stemmen. De officiële publikatie, die in ons blad van 7 januari werd afgedrukt, zegt er dit van: „a. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer, aan wie is toegestaan bij vol macht te stemmen. b. De kiezer, die van deze bevoegd heid gebruik wil maken, doet daarvan uiterlijk op de veertiende dag vóór de dag der stemming (dus uiterlijk op 1 febru ari 1967) in persoon mededeling ter secretarie ener gemeente aan de burge meester of aan de door deze aangewezen ambtenaar. Hij geeft daarbij o.m. op de gemeente en het adres waar hij de ver klaring welke van de mededeling wordt opgemaakt, wenst te ontvangen." Wanneer men nog niet zeker weet, of men op 15 februari in zijn woonplaats (in casu Holten) aanwezig zal zijn, maar ver moedelijk elders zal verblijven, kan men ook bij volmacht laten stemmen. Die vol macht (groen formulier) moet uiterlijk 31 januari a.s. op de secretarie worden ingeleverd. Maandag 23 januari hield de firma H. H. J. Stukker in feestzaal van Hotel „Vos man" een unieke show met o.m. zonwe ring en voorzetramen van ISOLA-Alumi- nium N.V. Diegenen die een kijkje namen, zullen zeker hun keuze gemaakt hebben, daar het getoonde zowel de vormgeving als de kwaliteiten van bijzondere klasse waren. Wij verwachten dan ook, dat vele dorps genoten in de toekomst de firma Stukker zullen raadplegen als het gaat om zon wering of dubbele ramen. De gemeenteraad komt woensdag, 1 februari a.s. des namiddags 1.30 uur in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeen ter behandeling van de volgende AGENDA: 1. a. Ingekomen stukken b. Mededelingen 2. a. Voorstel tot het opnieuw besluiten tot aankoop van grond van de heer J. Vroege te Voorburg, b. Vorstel tot aankoop van grond van de heer A. van Ommen te Al phen a. d. Rijn. 3. Voorstel tot verkoop van bouwter rein aan: a. de heer G. M. Markvoort, alhier b. de heer A. Scheperman, alhier 4. Voorstel tot verhuur van een voor malig weggedeelte aan de heer C. G. Bal, alhier. 5. Voorstel tot wijziging van: a. het nachtstroomtarief b. de boiler- en geiserhuur. 6. Voorstel tot wijziging van de gemeen schappelijke I.Z.A.-regeling Overijs sel. 7. Voorstel tot wijziging van een veror dening tot wijziging van de verorde ning op de heffing en invordering van een aanlegbelasting. 8. Bezwaarschriften tegen aanslagen hondenbelasting 1966. 9. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning Oranjestraat 27. 10. Voorstel tot het opnieuw delegeren van de bevoegdheid tot het plaatsen en verwijderen van verkeerstekens en -borden. 11. Voorstel tot vaststelling van de ge meente- en bedrijfsbegrotingen voor het jaar 1967. 12. Voorstel tot wijziging van de ge meente- en bedrijfsbegrotingen voor de jaren 1966 en 1967 (o.a. credieten aankoop wegenschaaf, veegmachine en kippei-installatie vrachtauto). 13. a. Voorstel tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding ex. art. 73, le lid der kleuteronder wijswet t.b.v. de Christelijke Kleu terschool, voor het jaar 1967. b. Voorstel tot nadere vaststelling van het overschot op de onder a. bedoelde vergoeding voor het jaar 1966. 14. Voorstel tot vaststelling van het be drag per leerling voor de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs, bedoeld in art. 55bis der lager onder wijswet 1920, voor het jaar 1967. 15. a. Voorstel tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding ex. art. 101 der Lager-onderwijswet 1920 t.b.v. de bijz. lagere school, voor het jaar 1967. b. Voorstel tot nadere vaststelling van het voorschot op de onder a, bedoelde vergoeding voor de jaren 1963 t.m. 1966. 16. Rondvraag. Deze week is in het gebouw „Bethanië" te Dijkerhoek, waarin o.m. elke zondag morgen de kerkdienst voor deze omge ving wordt gehouden, een nieuw electro nisch orgel geplaatst. Het is een bijzon der mooi instrument, waarop de toon van een gewoon kerkorgel op voortreffelijke wijze kan worden nageboootst met het z.g. Leslie-systeem. Het orgel is van Ne derlands fabrikaat van het merk Ri-Ha en kan voor alle doeleinden gebruikt wor den, zodat ook de verschillende vereni gingen, die in het gebouw hun bijeen komsten houden, daar bijzonder mee ge diend zijn. Het is geleverd door het Mu ziekhuis R. Volkers en Zonen te Nijver- dal. De familie Volkers heeft zich altijd bijzonder verdienstelijk gemaakt voor het zondagsschoolwerk in de Heihuizen (buurtschap Espelo). Deze nieuwe aan winst is een pracht orgel, dat ook voor de huiskamer bijzonder geschikt is. In de gemeente Holten is het afgelo pen jaar 101,392,uitgegeven voor cultuur en vermaak, voorzover deze een openbaar karakter droegen. In verband hiermede heeft de vermakelijkheidsbe lasting ƒ14.428,— opgebracht. Voor de verschillende onderdelen waarin deze- culturele uitingen en het vermaak ge splitst kunnen worden waren deze be dragen: toneel door amateurs ƒ975en 162,—, concerten e.d. 1.683,-1 en ƒ280,—, sportuitvoeringen 1.671,— en ƒ279,—, bezienswaardigheden als musea enz. ƒ53.000,— en ƒ4.818,17, dansen, bals enz. 26.430,— en 6.852,—, revue's jaarfeesten e.d. ƒ2.492,— en f456— midget-golfsport ƒ9.485,— en 1.581* motor- en wielerwedstrijden ƒ4.425' alsmede filmvoorstellingen ƒ243,met- vrijstelling van belasting, der belde laat- sten. Het totaal aantal afgegeven toe gangsbewijzen bedroeg fS 1,129,—. Vrijdag, 27 januari, in feestzaal Vos man: Grote bazar Z.V.V. blauw wit '66". Zaterdag, 28 januari, in feestzaal Vos man: Grote bazar Z.V.V. blauw wit '66". Zaterdag, 28 januari, 19.30 uur: Jaar feest C.J.V. „De Vriendenschaar" in Irene Toneelspel „Grote Kinderen". Maandag, 30 januari t/m zaterdag, 18 februari: Zonnestraalcollecte. Maandag, 30 januari t/m Woensdag, 1 februari: fa. Gebr. Schuppert wegens inventarisatie gesloten (zie adv.). Dinsdag, 31 januari, 20-00 uur: Jaarver gadering afd. Holten, Bond van Plat telandsvrouwen in hotel Holterman. Vrijdag 3 februari en zaterdag, 4 febru ari, 20.00 uur: Uitvoering van de Es pelose Toneelvereniging in „Het Tref punt'' te Espelo met opvoering van het toneelspel „Waarom zweeg je zo lang". Vrijdag, 3 februari, 20.00 uur: Openbare Vergadering afdeling V.V-D. in hotel Holterman. Spreker Dr K. van Dijk, lid 2e Kamer der St. Gen. (zie adv.). Zaterdag. 4 februari: Dansen in het Bonte Paard te Dijkerhoek. Dinsdag, 7 februari, 19.30 uur: Open bare vergadering Chr. Hist. Kiesver eniging in 't Bonte Paard te Dijker hoek. Spreker, de heer H. Kikkert, lid 2e kamer der S.G. Dinsdag, 7 februari, 's avonds 8 uur: Openbare Verkiezingsbijeenkomst AJt. Kiesvereniging „Nederland en Oranje" in Dorpshotel ..Holterman". Vrijdag, 10 februari, 20.00 uur: Vrouwen wereldgebedsdag in het gebouw Irene. Maandag, 13 februari, 's avonds 8 uur in café Maats: Jaarvergadering Hol- tense Muziekvereniging. Donderdag, 16 februari, 20.00 uur: Le denvergadering afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Spr. de heer H. J. Hiddink over „De Scholenge meenschap. Vrijdag, 17 februari, 19.30 uur: Feest avond N.V.V.-bestuurdersbond in Ami- citia voor alle N.V.V.-leden, met blij spel „Bakerpraatjes". Vrijdag. 17 februari, 's avonds 7 uur: Feestzaal „De Poppe": Stora-Combo met Gert en Hermien en Helen en Fred (zie adv.). Zondag 29 januari 1967 Holten: Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds Israël (Bed. H. doop) en 19.00 uur ds Lamberts van Deventer. In beide diensten collecte voor „Irene", 10.00 uur Jongerendienst in het ge bouw „Irene". Dijkerhoek: Bethanië 10.00 uur ds Addink. Collecte „Bethanië". Geref. Kerk: 9.30 en 15.00 uur ds R. A. Hoogkamp. In beide diensten is het ene offer voor Gemeensch. takken eigen kerkelijk leven. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerkdienst: 8.45 uur H. Mis in het gebouw Irene. Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 28 en zondag 29 januari: de heer J. Warrink, Noordenbergstraat 19, telefoon 18 03. Geboren: Albert, z.v. J. Wegstapel en W. A. Aaltink, Dijkerhoek 61. Egbert, z.v. J. Wegstapel en W. A. Aaltink, Dij kerhoek 61. Overleden: Geen. Ondertrouwd: J. L. Meulenbroek, 23 jr., Nijmegen en H. H. Westerik, 23 jr., Larenseweg 1. Gehuwd: Geen. BEVOLKING: Ingekomen: H. J. Krekel van Deventer naar Oude Deventerweg 13. Vertrokken: Geen. Verloren: 1 double dameshorloge merk Nelea met double armband; 1 dames hand schoen van boven gehaakt; 2 a 3 bank biljetten; 1 kickstarterpedaal van Tri umph-motor; 1 herenhorloge (nikkel) verchroomd bandje; 1 herenhorloge schakelarmband. Gevonden: 1 pr. noorse sokken; 1 rechter glacé met gebreide tussenstukken; 1 hoofd doek; 1 gebreide want; 1 ring met sleu tels.

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 1