k Van Hangende Tuinen (van Babylon) lot Hangende Keuken De nieuwe verkeersregels Jaarvergadering Chr. Gem. Zangvereniging HET ERF DER KERK BEMERS' „Glorie van de sport" W" 1 FOOT 6©£D Prachtig succes voor Teun Beldman Een heugelijke dag ADVERTENTIEBUREAU Zaterdag 14 januari 1.961 HOLXENS NIEUWSBLAD VAM OW® OP Mlfümm' 0«. VANAF 1 JANUARI IS HET. VERBODEN UITZONDERLIJK LANGZAAM TE RIJDEN. DE VEILIGHEID EN DE VLOTHEID VAN HET VERKEER EISEN NU EENMAAL DAT MEN ZICH AANPAST AAN DE GEMIDDELDE SNELHEID VAN DE OVERIGE WEGGEBRUIKERS. IN FILE RIJDEN Hoewel in de praktijk reeds gebruike lijk is thans gereglementeerd het in file naast elkaar rijden wanneer de verkeers dichtheid dit rechtvaaardigt. Dit is nu toegestaan op wegen met mistens vier rijstroken (twee in elke richting) indien het verkeer op die wegen niet op de lin kerweghelft mag komen. Dat zijn auto wegen en wegen waarvan de twee rij banen met elk twee rijstroken in het midden door een doorgetrokken streep is verdeeld. Het mag ook op wegen met éénrichtingverkeer die in rijstroken ver deeld zijn, en ook daar waar het bevoeg de gezag het toestaat of toelaat. Naast elkaar in file rijdende mag men niet van rijstrook of file veranderen, in dien daardoor de normale gang van an dere voertuigen wordt belemmerd of ge hinderd. Evenals dus bij het normale in file rijden de grootste kunst is om niet te gaan inhalen, zo moet men dus hier ge disciplineerd blijven rijden waar men rijdt. RECHTS PASSEREN Het naast elkaar in file mogen rijden houdt in dat men ook rechts mag inha len en passeren indien de rechterfile snel ler rijdt dan de linker. Rechts passeren bij voorsorteren was voorheen slecfits het logische gevolg van het voorsorteren. Thans is het verplicht voorgeschreven. Rechts inhalen en passeren is nu ook toegestaan aan fietsers en bromfietsers wanneer het overige verkeer in één of meer files staat of (langzaam) rijdt. INHALEN OP KRUISPUNTEN ENZ. Bij het inhalen wordt nu nog maar in een enkel geval gesprokn over „niet mo gen komen op de weghelft van het tege moetkomende verkeer", zoals dat voor heen het geval was. Nu geldt eenvoudig: „Verboden in te halen indien daardoor gevaar of hinder voor andere weggebrui kers kan ontstaan". Uitdrukkelijk wordt echter bepaald, dat het in ieder geval verboden is om voer tuigen op méér dan twee wielen in te halen: a. op kruisingen of splitsingen van wegen; (Dit mag echter wel indien het ver keer ter plaatse wordt geregeld door verkeerslichten, of door een verkeers regelaar, of wanneer men daar voor rang heeft); b. op onbewaakte overwegen; c. in of nabij een onoverzchtelijke bocht of nabij het hoogste punt van een hel ling. (Hetgeen wel weer mag indien de weg in rijstroken is verdeeld en men bij het inhalen niet op de voor het tegemoetkomende verkeer bestem de gedeelte van de weg komt). Uit het voorgaande volgt dat tweewie lige voertuigen altijd mogen worden in gehaald als men daarbij maar geen ge vaar of hinder doet ontstaan. Verboden blijft het voor alle rij verkeer om links of rechts in te halen, wanneer het ln te halen voertuig stilstaat voor een voetgangersoversteekplaats, of die langzaam nadert. RICHTINGAANGEVEN BIJ INHALEN Veel ongevallen konden voorkomen worden wanneer men vooraf wist wat de ander van plan is te gaan doen. Met het oog hierop is bepaald dat elke bestuurder die bij het inhalen verandert van rijstrook of anderszins zich belangrijk zijdelings verplaatst een teken moet geven met de richtingaanwijzer of met de arm om te doen blijken dait hij hét voornemen heeft een inhaalmanoeuvre te beginnen. Voor het teken geven moet men zich overtui gen van de mogelijkheid tot veilig inha len en als men het teken geeft, het voor nemen zo spoedig mogelijk uitvoeren. Het teken moet ophouden zodra de zijdelingse verplaatsing is voltooid. Het behoeft dus niet te duren totdat men geheel naast of voorbij het ingehaalde voertuig is geko men. Bij het weer naar rechts gaan moet U alleen maai- goed uitkijken in uw spie gel en niet hinderen! De leden van de Chr. Gem. Zangver eniging „Soli Deo Gloria" kwamen woensdagavond in het gebouw „Reho- both" in jaarvergadering bijeen. De voor zitter, de heer J. Wiggers liet bij de aan vang zingen gezang 136 vers 1 en ging hierna voor in gebed. In zijn openingswoord sprak de heer Wiggers een woord van dank tot de diri gent dhr. J. Plomp te Nijverdal die in het afgelopen jaar weer zijn beste krach ten aan het koor heeft willen geven. Een hoogtepunt in het afgelopen verenigings jaar was de jaarlijkse Kerstoratorium uitvoering op zaterdag 17 december j.l. in de Ned. Herv. Kerk. Verder dankte de voorzitter de kerk- vooogdij van de Herv. Gemeente voor het beschikbaar stellen van het kerkge bouw voor het geven van de jaarlijkse uitvoering, terwijl de kerkeraad van de Geref. Kerk dank werd gebracht voor het beschikbaar stellen van het gebouw „Re- hoboth" voor het houden van de weke lijkse repetities. JAARVERSLAGEN Uit het door de secretaresse mej. H. L. Maat uitgebrachte jaarverslag bleek o.m. dat het ledental iets was gedaald. Het bedroeg op 31 dec. j.l. 45 t.w. 16 sopranen, 14 alten, 8 bassen en 7 tenoren. Penningmeester J. W. Aanstoot rappor teerde wat de financiën betrof, gunstige cijfers. De inkomsten en uitgaven bedroe gen resp. f 2.357,55 en f 2.163,64 zodat er een batig saldo was van f 193,91. De commissie voor kascontrole die be stond uit de heren E. Stam en J. Stam EDzn. had boeken en bescheiden in orde bevonden. Tot leden van de controlecom- misssie 1967 werden benoemd de heren J. Bolink en G. Meijerink. Voorzitter Wiggers sprak een hartelijk woord van dank tot de donateurs aan wie het mede te danken is dat de vereniging financieel gezond is. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd inplaats van mevrouw R. Schipper- Schuppert (die zich niet herkiesbaar had gesteld) gekozen mevr. Span-v. d. Berg. TOEKOMSTPLANNEN Na de pauze waarin koffie met een De heer Teun Beldman, lid van de landelijke rijvereniging ,-Bergruiters" heeft op het door de Stichting Ruiter sport „Noord-Nederland" te Veendam gehouden internationaal Indoor con- courshippique mooie successen behaald. Hij werd met „Ducaat" in het Parijs- springen,, het j achtspringconcours en springconcours klasse M. resp. 3, 4 en 5de en kwam hierdoor in de eind klassering op: de wel zeer eervolle 2e plaats. Voor de ereprijs, die gewonnen werd door J. Heins uit Meppel op „Nor- mando" kwam Beldman juist één punt je tekort. Hettie Kreker eindigde met „Kartouche" bij het Springen M, het Parijsspringen en het Jachtspringen resp. op de 7de en twee keer op de twaalfde plaats, wat gezien het grote aantal deelnemers (in elk nummer gin gen meer dan 50 combinaties van start) zeker verdienstelijk mag worden ge noemd. koekje werd gepresenteerd werd bij het bespreken van het agendapunt „Toe komstplannen" besloten om medewerking te verlenen aan de Paaszangdienst in de Geref. Kerk en ook zal, indien hierom wordt verzocht, medewerking worden verleend aan de Evangelisatie-avonden uitgaande van de Hervormde en Geref. Kerk,- avonden die tijdens het vakantie seizoen worden gehouden in een grote tent in „Kalfstermansweide". In principe werd besloten om het vol gende voorjaar een uitvoering te geven in samenwerking met een gastkoor terwijl het bestuursvoorstel om aan de vooravond van het Kerstfeest weer een uitvoering te geven met algemene instemming werd be groet. Ook ging de vergadering accoord met het voorstel om aan het bestuur van de Ring Twente van de Kon. Chr. Bond van Zang en Oratoriumverenigingen mede te delen, dat „Soli Deo Gloria" evenals enkele jaren geleden gaarne bereid is om in Holten een zangavond te organiseren. Aan het Ringbest'uur zal worden voorge steld deze zangavond -te houden op zater dag 11 maart. De goed bezochte ledenvergadering werd door de heer J. W. Aanstoot met dankgebed besloten. Nieuwe geldelijke steun van hervormd werelddiakonaat voor Vietnam. Her werelddiakonaat van de Neder landse Hervormde Kerk heeft opnieuw gelden naar Vietnam overgemaakt voor hulpverlening' aan de burgerbevolking van Vietnam. Een bedrag van 25.000,is ter be schikking gesteld van de East Asian Christian Conference voor de hulppro gramma's die deze Raad van Kerken in Oost Azië uitvoert voor deoorlogsslacht offers in Vietnam. Een tweede gift van eveneens ƒ25.000 heeft het hervormde werelddiakonaat besteed voor de hulpprogramma's die de Vietnamese School for Social Service geleid door Boeddhisten in Saigon uitvoert. Ditmaal is geen bedrag rechtstreeks naar Noord-Vietnam overgemaakt. In 1965 verstrekte het hervormd werelddia konaat 10.000,voor medicamenten aan oorlogsslachtoffers in Noord-Viet nam. Het werelddiakonaat was graag be- reid hiermee door te gaan, maar de mo gelijkheden voor rechtstreekse overma king waren niet meer aanwezig. De School for Social Service in Saigon leidt jonge mensen voor hulpwerk op en verleent alle mogelijke steun aan oor logsslachtoffers, aan het zoveel moge lijk leefbaar maken van door de oorlog geteisterde gebieden, terwijl zij met na me veel sociaal werk uitvoert in de dor pen van Vietnam. Directeur van dit centrum is de Boeddhistische monnik Thich Nhat Hanh, die in juli 1966 een bezoek aan Nederland heeft gebracht en onder meer besprekingen heeft gevoerd met kerkelijke leiders in Nederland, on der wie dr. Emmen, secretaris-generaal van de Hervormde®Kerk. De gift van ƒ25.000,— aan dit hulp program, dat wordt uitgevoerd door Boeddhisten, is door het hervormde we relddiakonaat gedaan na overleg met de Wereldraad van Kerken. Daarbij stond voor het hervormde werelddiakonaat de vraag centraal, op welke manier langs De heer J. Ulfman, chauffeur bij de fa. C. A. Muller, alhier, en wonende Beu- seberg 67, was op 9 januari jarig. Op die zelfde dag vierde ook zijn echtgenote mevrouw H. E. Ulfman-Klein Twilhaar haar geboortedag en werd een zoon ge boren, die de naam kreeg van „Herman- nus". Wel een bijzonder heugelijke dag in het gezin Ulfman, die men niet ge makkelijk zal vergeten. kerkelijke en andere wegen het best in Vietnam kon worden geholpen in de ze kerheid, dat de gelden ook werkelijk aan de getroffen Vietnamese burgerbevol king ten goede zou komen. In Vietnam is 80 procent van de be volking Boeddhist. Ook langs deze weg kon daarom doeltreffend hulp worden geboden. Vandaar dat in overleg met de Wereldraad besloten is om naast de gift van ƒ25.000,— aan het kerkelijk hulp werk in Vietnam ook ƒ25.000,aan de door Boeddhisten geleide hulpprogram ma's te schenken. De woorden „hangende keuken" roepen als vanzelf een associatie op met de woor den „hangende tuinen van Babyion". Deze laatste waren een wereldwonder. Zo zou den wij de nieuwe „hangende keuken" niet willen betitelen. Die is het resultaat van veel denken en van veel vakman schap van een Zaans bedrijf, dat wat keu kens betreft een hartig woordje mee spreekt. Dit bedrijf heeft ook een grote bijdrage geleverd om de keuken van een wat on- gezelllige werkplaats te maken tot een ruimte waar efficient kan worden ge werkt en het goed toeven is. Toen men de normen naging voor afmetingen van alle onderdelen van de keuken bleek dat er één bij was die ondanks alle metingen toch nog wel eens moeilijkheden oplevert. Dat is de werkhoogte. Dit was mede oor zaak dat men er toe kwam de keuken „op te hangen". Nu immers kan de hoogte worden aangepast aan de lengte van de gebruikster. Maar er zijn meer voordelen. Gemakkelijk te onderhouden - goed voor de ruggen Iedere huisvrouw weet uit ervaring dat de keuken veel onderhoud vraagt. Het is moeilijk de qnderkastjes schoon te ma ken. De vloer, die nu vrij blijft, verge makkelijkt dat schoonmaakkarwei. Be schadiging door stoten van bijvoorbeeld kindervoetjes en langslopen is uitgeslotne. Plinten, en lastige hoeken behoren tot het verleden. Alvorens tot de definitieve constructie van deze hangende keuken over te gaan zijn de bewegingen van de huisvrouw dan ook goed bestudeerd en is bekeken hoe door een weloverwogen concentratie van alle elementen het lopen, bukken en rek ken tot een minimum kon worden terug gebracht. Overbodig gebuk heeft al heel wat rugklachten tot gevolg gehad. Montage in minder dan een dag Daar de montage van deze hangende keuken minder dan een dag vergt, kan zij op het laatste moment worden aange bracht, zodat tijdens de bouw geen be schadigingen kunnen optreden. Ontwer per Kho Liang Ie en de staf van deskun digen die aan de realisatie van dit Ne- öerl. produkt hebben gewerkt hebben eer van hun werk. De bouwers van de Parijse satellietstad Parly Deux plaatsten een miljoenenorder bij dit Zaanse bedrijf. De bewoners krijgen straks hun maaltijden uit Nederlandse hangende keukens. f HOLTERBERG 13 TELEFOON 1234 Verzorgt gaarne uw advertenties in alle moge lijke bladen. Uitgebreide documentatie beschikbaar. Adviezen en informaties op allerlei gebied. ADRES: ZIE PIJL Opiniepeilingen Uit opiniepeilingen bij architecten en gebruiksters is gebleken dat deze hangen de keuken, die de naam „Aquila" heeft gekregen (Latijnse naam van het sterren beeld Arend) in de smaak valt Onze nationale industrie heeft eens te meer laten zien dat zij er zijn mag. Daar is, uiteraard, de industrie mee gebaat, daar zijn architecten en annnemers mee gebaat, het is een \yaardevolle bijdrage voor onze economie, maar tenslotte is daar de huisvrouw mee gebaat, voor wie deze keuken speciaal is ontworpen. De huis vrouw, met wier wensen gelukkig hoe langer hoe meer rekening wordt gehouden en wier advies - bij monde van haar or ganisaties - hoe langer hoe meer wordt ingewonnen. Mens sana in corpore sano Een ge zonde geest in een gezond lichaam zeiden de Oude Grieken. Deze wens was er oorzaak van dat alle mogelijke takken van sport bij hen in hoog aanzien stonden. Of de overgrote belangstelling van de 20ste eeuwer-tweede helft" voor de sport óók uit dat nobele verlangen voort komt is nog niet bekend. Honig besloot de miljoenen aan een hevige „honger" naar Sport lees- en kijk- materiaal lijdende Nederlanders tege moet te komen door het uitgeven van een uniek sportboek. Dit boek, „Glorie van de sport", werd geschreven door Jan Cottaar. Het behandelt in woord en beeld de hoogtepunten uit het afgelopen veel- en f el-bewogen sportjaar. Het telt 160 pagina's, waarvan onge veer de helft foto's, en heeft het kloeke formaat van 20x26^ cm. „Glorie van de Sport" bevat tientallen „adembene mende" (A.N.P.- en vele.andere) foto's (waaronder 16 prachtige kleur en-opna men), die de spanning-van-tóen weer tastbaar doen herleven! Ondanks de veelheid van sporten is de heer Cottaar er volkomen in geslaagd beknopt maar „vloeiend" alle hoogte punten van Sportjaar 1966 te presente ren, waardoor vrijwel iedere sportlief hebber en -hebster (beoefenaar of sup- porter-langs-het-lijntje) aan zijn of haar trekken komt. Bovendien zorgt een duidelijk register er voor dat „Glorie van de Sport" een interessant naslagwerk is geworden, dat iedere sportman en vrouw graag zal wil len bezitten. Even een greep uit de inhoud: Europese en Wereld-kampioenschap pen schaatsen Wereld- en Nederland se kampioenschappen voetbal Voet bal om Europacup Judo Grand Prix races Zandvoort Tour de France 50 jaar Vierdaagse Europese kam pioenschappen zwemmen en athletiek, enzovoort, enzovoort. Dit werk van Jan Cottaar is niet in de boekhandel te koop, maar kan slechts via John Moir worden verkregen. Hoe? Zó! Op een briefkaart moeten 8 John Moir Soep-merkjes of 4 Johnn Moir Soep-enerkjes plus 4 John Moir Pudding-merkjes worden geplakt. Bij de opgeplakte merkjes moeten zich dus al tijd 4 John Moir Soep-merkjes bevinden. Wanneer een aldus beplakte briefkaart wordt gestuurd naar JOHN MOIR, Post bus 45, Koog aan de Zaan, krijgt afzen der een girobiljet a f 4,90 thuis gezonden. Dit girobiljet moet, mét 4,90, worden afgegeven bij het postkantoor. „Glorie van de Sport" wordt dan franko thuisgezonden. Heeft afzender van de John Moir- merkjes een eigen girorekening, dan kan het giro-nummer op de briefkaart worden vermeld. Na storting van ƒ4,90 zorgt „Tante Pos" dan voor snelle thuisbezorging..

Holtens Nieuwsblad | 1967 | | pagina 4