Qudejaarsreds burgemeester Mr, W. H Enklaar (vervolg) Gevarendriehoek Ook Uw familieberichten plaatsen wij gaarne in dit blad Zaterdag 31 december 1966 110LTENS NIEUWSBLAD specteur L.O., een ingrijpend verbou wingsplan gereed gemaakt, waardoor een modern schoolgebouw met situering op het zuid-westen kan ontstaan, dat de Dij- kerhoekse schooljeugd weer tientallen ja ren kan dienen. In dit verband achten wij het verantwoord ook de verbouwing van het schoolhuis andermaal onder ogen te zien. Mejuffrouw Van de Ridder herdacht op 1 maart 1966 het feit, dat zij 20 jaren met en onder de Espelose schoolbevolking leefde en werkte. Mevrouw Poel, stelden wij tijdelijk aan het hoofd van de Boschkampskleuter- school. De scholengemeenschap bewees ook dit jaar weer, dat zij niet alleen in de streek een begeerde onderwijsinstelling was, doch zij bevestigde tevens weer, dat zij een begrip met een zeer welluidende naam in de Nederlandse onderwijswereld is. H.A.V.O., M.A.V.O. en M.E.A.O. ontwik kelden zich gunstig. Een drietal docenten werd aan deze school toegevoegd. De School met de Bijbel bestond dit jaar 60 jaren. In de jaren van haar be staan kan deze school bogen op uitnemen de onderwijsresultaten, waarvoor de leer lingen, welke deze opleidde, dankbaar mogen zijn. Ik prijs mij gelukkig wederom te kun nen constateren, dat het onderwijs aan onze openbare en bijzondere scholen in zeer goede handen is. ALGEMENE BIJSTANDSWET Sedert de in werking treding van deze wet, zijn de opvattingen omtrent de rech ten ,die men jegens de gemeenschap tot gelding kan maken, wanneer het eigen inkomen onvoldoende is om in zijn le vensonderhoud te voorzien, radicaal ge wijzigd. Deze wijziging heeft op de uitgaven, welke de gemeente op grond van de bij standswet heeft te doen, zijn invloed niet gemist. In het afgelopen jaar werd aan maat schappelijke zorg f 628.672,uitgekeerd. (1965: f 187.300-,—). Zwaar hebben met name de uitkerin gen wegens waterschade aan de daarvoor in aanmerking komende landbouwers op ons budget gedrukt, zijnde ruim f 400.000,—. Wanneer te zijner tijd de bouw van een bejaardencentrum zal zijn gerealiseerd, zal zulks eveneens belangrijke uitgaven van de gemeente vragen. HANDEL EN NIJVERHEID De neringdoenden in onze gemeente hebben hun zaken, mede dankzij het zich gunstig ontwikkelende toerisme, verder kunnen uitbreiden. Over het algemeen betekende ook voor hen de minder gunstige ontwikkeling van 's lands economische situatie een rem om tot al te spectaculaire modernisering en of uitbreiding van winkelpanden over te gaan. Niettemin mag ik er toch nog enige noemen. Kruideniersbedrijf Voordes Kruideniersbedrijf Gebr. Mulder Winkelpand van Fa. Wonnink Holtense Boekhandel De heer Ulfman opende zijn bloemen - centrum „Marjo". De heer J. Oolbekkink bracht op het industrieterrein een geheel, nieuw gara gecomplex voor zijn transportbedrijf tot stand. De Encko breidde haar bedrijfsruimten niet onaanzienlijk uit, een bewijs, dat dit bedrijf tot goede ontplooiing begint te komen. De Coöperatieve Aan- en Verkoop ver eniging bouwde een nieuwe silo v.oor graanopslag. De heer H. Meijerink begon in Espelo een schildersbedrijf, terwijl de drogisterij „de Vijzel" werd uitgebreid. De Coöperatieve Boerenleenbank her dacht zijn zestigjarig bestaan. Ter gelegenheid daarvan sloegen de Bank en de Holtense Aannemers de han den ineen. Een initiatief, geboren in de kring van de Holtense aannemers, om aan muziek, zang en toneelverenigingen een zgn. muziektent ter beschikking te stel len, werd door de Coöp. Boerenleenbank verder uitgebouwd. Ter gelegenheid van haar jubileum stel de de bank f 15.000,ter beschikking, opdat de Holtense aannemers in staat zouden zijn een muziektent te bouwen, die de tijden zou kunnen tarten. Ik wil dit feit hier gaarne nog-eens re leveren, omdat het een hartverwarmend staaltje van burgerzin betreft, waarvan aannemers en bankbestuurders deden blijken. De zuivelfabriek „de Vrijheid" herdacht in alle stilte haar 60-jarig bestaan. De melkleveranciers van Omefa begonnen hun melk op het einde van dit jaar aan de Vrijheid te leveren. Ter gelegenheid van diens 40-jarig ju bileum bij de Coöp. Melkfabriek „de Vrij heid" werd de heer H. Prins onderschei den met de zilveren eremedaille verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. VREEMDELINGENVERKEER Onder de toeristenplaatsen van Over ijssel neemt Holten de tweede plaats in, wat betreft het totaal aantal gasten. Aantal vakantiegasten: 1966: 34410 (1965: 32094). Aantal dagjesmensen: 1966: 200010 (1965: 200000). Aantal overnachtingen: 1966: 237910 (1965: 223870). Aantal buitenlanders: 1966: 704 (19C5: 608). Kampeerders: 1966: 8810 (1965: 8200). Deze cijfers geven uiteindelijk de vol gende conclusies: Hotels 380 personen meer dan in 1965 Pensions 56 personen minder dan in '65 Kamers m. g.v.k. 319 personen meer dan in 1965 Bungalows 1096 personen meer dan in 1965 Kampeerboerderijen 14 personen min der dan in 1965 Campings 610 personen meer dan in 1965 Het museum Piet Bos trok in 1966: 61.000 bezoekers, tegen 59.500 in 1965. Het zwembad „Twenhaarsveld" werd bezocht door 95.000 zwemmers, tegen 85.000 in 1965. De opbrengsten daarvan bedroegen f 37.361,tegen f 33.575,in 1965. Het V.V.V.-wezen is reeds lang-uit het "stadium van het dilettantisme getreden en moet door vakmensen worden bemand. Wij hebben in deze richting te Holten reeds een stap gezet. Het wordt hoe langer hoe duidelijker, dat men ook op het gebied van het V.V.V.-wezen naar groter eenhe den moet toegroeien. De belangen van het toerisme van Holten zijn ingebed in de belangen van de gehele Overijsselse Heu velrug, waarvan onze gemeente een deel uit maakt, dat in de laatste jaren 67% van het totaal aantal Overijsselse bezoe kers tot zich trok. De totale ontvangsten van het vreem delingenverkeer naar Overijssel bedroe gen in 1965 f 22.625.253,—. Dit betekent, dat van dit bedrag onge veer 16 millioen gulden op de Heuvelrug terecht komt. Wanneer men bedenkt, dat in Holten van het aantal zomergasten op de Overijsselse Heuvelrug' een vierde deel verblijven, betekent zulks, dat het vreem delingenverkeer voor Holten 4 millioen guldenopbrengt. Afgezien van deze 4 millioen gulden vallen Holten nog de baten toe van de zgn. dagrecreatie. In het komende jaar zullen wij ons m.i. eens moeten beraden of wij met naburige gemeenten niet moeten trachten te komen tot een recreatiestichting, waarin wij onze activiteiten, om te komen tot recreatieve voorzieningen, zouden kunnen bundelen en op elkaar afstemmen. CULTUUR Het culturele leven in onze gemeente was van bescheiden aard. Dokter Nagelhout prolongeerde zijn activiteiten met zijn schilderijen verlo tingen en zijn kunstavond. Kees Stoop bleef goede kritieken oog sten, wanneer hij exposeerde. De Holtense Muziek Vereniging oogst- ste onder de nieuwe dirigent, onze plaats genoot Fransen, nieuwe successen. Zij mocht de derde wimpel aan haar federa tievaandel hechten. Ook de drumband van H.M.V. wist in Wierden loon naai werken te ontvangen. Toneel- en zangverenigingen waren ook in het afgelopen jaar weer actief en kwa men met hun manifestaties met succes voor het voetlicht. VERENIGINGEN De verenigingen voerden over het alge meen een opgewekt leven. De Padvinders zagen hun inspanningen beloond, toen zij hun troephuis, warvoor met vereende krachten de gelden werden bijeengebracht, mochten openen. Naar het oordeel van Oubaas Ziere uit Deventer één der beste en mooiste troep huizen in Nederland De Overijsselse Landbouwmaatschap- pij, afdeling Holten, memoreerde haar 75- jarig bestaan. Voorwaar een feit, waarbij het de moei te waard is om stil te staan, omdat deze organisatie zich jegens de boerenstand van Holten in de tijd van haar bestaan, bijzondere verdiensten heeft verworveh. De Zondagsschool bestond, tegelijk met de landelijke zondagsschoolvereniging, 90 jaren. GEMEENTEBEDRIJVEN Electriciteits- len gasbedrijf Onder de bekwame leiding van de di recteur, de heer Van den Berg, ontwik kelden de beide bedrijven zich voorspoe dig. Het gebrek aan investeringsmiddelen verhinderde om de spanningsverbeterin gen in dat tempo tot stand te brengen, als wel nodig en wenselijk is. Kredieten werden verleend voor de verzwaring van de netten in het Waterhoek, Dijkerhoek en Heihuizen, alsmede in het Kolplan Oost. De uitvoering in Waterhoek, Dijker- hoek en Heihuizen kwam dit jaar tot stand. Het gasbedrijf ontwikkelt zich bijzonder gunstig. De gasafneming stijgt jaarlijks zo snel, dat uitbreiding van het gasontvangstation dringend noodzakelijk véas. Hoe langer hoe meer mensen kiezen voor de verwarming van hun huizen gas als energiebron, met name voor het sto ken van de centrale verwarming. Het gasbedrijf is één van de gezondste gemeentebedrijven. Keurings-, waag- ien slachthuisbedrijf De produktie over 1966 beantwoordt niet ten volle aan de hoeveelheid, die werd verwacht. Dit is niet verwonderlijk. De omstan digheden, waaronder moest worden ge werkt, waren zeer ongunstig. Over een langdurige periode heeft zich het mond en klauwzeer in ons land voorgedaan. Daarbij kwam vooral Overijssel door een late uitbarsting van deze ziekte in een uitzonderlijk moeilijke en ongunstige po sitie te verkeren. Gedurende bijna de helft van het jaar 1966 bleef de handel op Duitsland ge blokkeerd. Voor de uitvoer naar Fran krijk was de grens nog maanden langer gesloten. Voor varkensvlees is de export naar Engeland nog steeds niet open ge steld. Deze gesloten grenzen veroorzaakten een zeer ruime voorziening van het eigen land met een moeilijke verkoopbaarheid als gevolg. Het jaar 1966 bracht een jong, zich ont wikkelend, bedrijf wel zeer moeilijke verhoudingen. Wij mogen erkentelijk zijn voor de goede resultaten, dié, ondanks deze be zwarende toestanden, werden behaald. De moeilijkheden bij de uitvoer hebben ook hun invloed op de produktie in 'de 'runderhal doen gelden. De raming van het aantal runderen ligt wat hoger dan de aangeboden hoeveelheid. Dankzij een verbetering van de kwali teit van het \ftees steeg het gemiddelde gewicht in belangrijke mate. Daardoor benadert de uiteindelijke ki logram/produktie de geraamde gewichts- hoeveelheid ten naastebij. Het kwantum, dat gedurende de na jaarsmaanden op verscheidene dagen werd aangeboden,kwam dicht bij de grens van de dagcapaciteit te liggen. Met belangstelling! volgen wij de ont wikkeling in de rundvleessector. Er wordt naar gestreefd meer gebrui kers van ons slachthuis, dat daartoe nog de capaciteit bezit, aan te trekken. De niet onaanzienlijke -vergroting van de productie van voorverpakt vlees en die van vleeswaren veroorzaakt een be langrijke stijging van de hoeveelheid vlees, die in de gemeente wordt ingevoerd ter verwerking in dit bedrijf. Overzien wij de uiteindelijke resultaten van de keuringsdienst van het slachthuis, dan is een vertrouwen in de toekomst van deze dienst en van dit slachthuis verant woord. Wij zijn in het afgelopen jaar intensief doende geweest om een gemeenschappe lijke vleeskeuringsdienst met omliggende gemeenten tot stand te brengen. Naar U bekend streven wij naar een samengaan in dit opzicht met de gemeen ten Hellendoorn -en Rijssen. Het onder zoek of ook de gemeente Raalte in deze combinatie betrokken kan worden, heeft de beprekingen met de andere beide ge meenten opgeschort. Wij hopen echter in de komende maan den deze besprekingen weer op te nemen, waarbij de voor-centralisatie van cada vers mede in de beschouwingen zullen worden betrokken. CANADA In .september mochten wij wederom een gezelschap Canadese grafbezoekers in onze gemeente en in onze huizen ont vangen. Het was voor allen, die bij deze pelgrimage betrokken waren, weer een hartverwarmende ervaring 'te mogen to nen, dat wij de Canadese bevrijdingsle gers uit 1945 niet vergeten zijn. Het gemeentebestuur zond aan de Ca nadese Ambassadeur hier te lande een kerstboom uit Holten als een bewijs van de nauwe verbondenheid van onze ge meente met Canada. Mevrouw de Haas-Boekbinder, haar ervaringen met de Canadezen op schrift stellende, mocht haar.pennevrucht waar dig gekeurd zien om op te worden geno men in het boek „Thank you Canada". Als bijzondere erkemiing van de verdien sten van haar opstel valt haar de eer te beurt de wereldtentoonstelling in Canada te mogen bezoeken. GEMEENTEPERSONEEL In het bestand van ons gemeenteperso- neel kwamen in het afgelopen jaar geen wijzigingen voor. Het aantal bedroeg einde 1966: 73. Er zijn in ons land lieden, die slechts laatdunkend over de ambtenaar kunnen spreken en die niets liever zouden zien, dan dat het ambtenarenapparaat drastisch wordt verminderd. Zonder mij nu verder te verdiepen in de onhoudbaarheid van deze stelling en zonder ook verder in te gaan op de on rechtvaardigheid van dit zo lichtvaardig uitgesproken oordeel, wil ik er vanavond wel van getuigen, dat het ambtenaren corps van Holten een goed corps is, dat met ernst en toewijding onze gemeente dient. Ilc ben dankbaar voor de goede sfeer, de saamhorigheid en de betrouwbaar heid, welke ons ambtenarencorps siert. Wij bestuurders en gij ambtenaren heb ben éénzelfde taak, n.l. het dienen van onze gemeente.' Op welke plaats wij ook gesteld zijn, welke arbeid wij ook te verrichten heb ben en welke verantwoordelijkheid wij ook te dragen hebben, ons aller aandacht is slechts op één. doel gericht, het welzijn te behartigen van onze gemeente en haar inwoners. Bestuurders en ambtenaren dienen er bij hun taak van doordrongen te zijn, dat wij er zijn voor de bestuurden en niet de bestuurden voor ons. Ik heb de indruk, dat deze geest vaar dig is over het ambtenarencorps van Holten. Om redenen, welke ik U bij mijn over zicht over de stand van de bevolking gaf, zal het noodzakelijk zijn een uitbreiding van het ambtenarenbestand onder ogen te zien. Ik dacht, dat het juist het vertrouwen in elkander, de integriteit en de toewij ding" zijn geweest, welke het werken in dienst van de gemeente zo aantrekkelijk heeft gemaakt en ook zo vruchtbaar. Mijne heren, ik dacht dat onze ambte naren het aan ons hebben verdiend, wan neer ik in mijn oudejaarswoorcl aldus over hen spreek. Mejuffrouw J. van der Woude en de heer C. P. Louws verlieten onze dienst, de heren J. A. Boersma en J. C. W. van Dij- ke vulden de opengevallen plaatsen. Dokter Nagelhout, welke reeds meer dan 25 jaren als gemeente-arts in onze rijen een plaats had, passeerde de grens, waarop het burgerlijk pensioenfonds zijn ontfermende hand uitstrekt. Na een tijdelijke vervulling sedert 1 september zal hij per 1 januari a.s. wor den opgevolgd door de heer J. F. Sijtsema. Er zal zeker nog gelegenheid zijn dok ter Nagelhout te danken voor de warm- menselijke wijze, waarop hij niet alleen zijn eigen praktijk, maar ook die van de gemeente behartigde. BRANDWEER EN POLITIE De politiepost te Dijkerhoek is in het afgelopen jaar opgeheven. In de tijd van schaalvergroting is het niet meer houdbaar een gedecentraliseerd politie-apparaat in stand te houden. Met name nu een politie-auto ter be schikking staat, is de slagvaardigheid van de politie bij een concentratie van de po- litie-ambtenaren gebaat. Ik wil gaarne de groep Holten van de Rijkspolitie in Holten danken voor de wijze, waarop zij in het afgelopen jaar haar taak heeft vervuld. Het zelfde kan ik zeggen t.o.v. onze brandweer, die zijn taak uitnemend heeft vervuld. PERS De pers mag in mijn oudejaarswoord niet onvermeld blijven. Ik ben haar dank baar voor de wijze, waarop zij de nieuws voorziening over onze gemeente verzorgt. Zorgvuldigheid, verantwoordelijkheid en objectiyiteit sieren de vertegenwoordigers van de pers, die speciaal de berichtgeving over Holten verzorgen. Het Holtens Nieuwsblad moge ik spe ciaal vermelden. Redactioneel voortreffe lijk verzorgd heeft het de jaren van haar bestaan met name bijgedragen tot de saamhorigheid en burgerzin in onze ge meente. Ik zou dit blad in onze samen leving niet gaarne willen missen. Mijne heren leden van de Raad, Er is een bekend boek van wijlen Mees ter Heuvel, genaamd „Oud Achterhoeks Boerenleven het jaar rond." Het jaaroverzicht, dat ik.U hedenavond gaf, ik zou het gekscherend ook kun nen noemen „The state of the Union" wilde zijn „het Holter gemeentelijk leven een jaar rond." Ik heb trachten te inventariseren en te concluderen, waar onze gemeente anno '67 staat, ik. heb zo hier en daar een kant tekening geplaatst en voorts een schuch tere blik in de toekomst geslagen. Schuchter is deze blik inderdaad ge weest. Ik heb U nauwelijks een prognose dur ven te geven over datgene, wat in het komende jaar door het gemeentebestuur ter hand zal worden genomen. Ik heb er op gewezen, dat nu ons budget een ruimere ontplooiing onzer activiteiten mogelijk maakt, de kapitaalschaarste ons vleugellam maakt. U zult in mijn woorden een duidelijk onbehagen hebben horen doorklinken, niet omdat wij zullen hebben mede te dijken, nu het land in financiële en eco nomisch „nood" verkeert, maar omdat naar mijn oordeel die plicht tot mededij- ken onevenredig zwaar gelegd wordt op de gemeenten en wel zeer in het bijzon der op de kleine gemeenten. Binnen de weinige mogelijkheden, wel ke ons zijn gelaten, dacht ik dat wij- met name onze aandacht dienden te schenken aan de verbetering van ons zandwegen- net en aan de jeugd, die er recht op heeft dat er ook in Holten eindelijk behoorlijke sportvelden komen, welke voor hun gees telijke en lichamelijke ontwikkeling van zo groot belang zijn. Ik ben dankbaar, dat dit niet slechts in de enge kring van U kon geschieden, maar dat zij, die onze naaste medewerkers zijn, vanavond iri ons midden zijn. Gij, mijne heren leden van de Raad, zit hier in andere samenstelling, dan een jaar geleden het geval was. De heren Vene klaas Slots en Sprokkereef, zo lange tijd gewaardeerde leden van Uw raad, achtten hun tijd om heen te gaan, gekomen. Zij hebben een ieder op hun plaats en op hun wijze de gemeente naar beste kunnen gediend. Nieuwe gezichten vertoonden zich op 6 september 1966. De heren Wan- sink, Wiggers, Rietberg en Van Scholten werden door hun kiezers geroepen deel uit te maken van de Raad van Holten. Deze daarbij voor het eerst brengende op het getal van 13 raadsleden. Allen, die in 1966 behoorden tot Hol- ten's Gemeenteraad, geldt mijn woord van dank voor de wijze, waarop zij hun taak hebben vervuld. Een goede sfeer en een vriendschappe lijke verstandhouding zijn immer de ken merken geweest van deze Raad. Ik ben erkentelijk, dat daarin ook in 1966 geen verandering kwam. Het college van burgemeester en wet houders onderging zowel naar de perso nen als naar de politieke verhoudingen wijzigingen. De wethouders, welke tot 6 september j.L, de heren Veneklaas Slots en Brands zowel als hen, die sedertdien deel uitma ken van het college van Burgemeester en wethouders, de heren Rietberg en Klein Velderman, wil ik gaarne danken voor de wijze, waarop wij mochten samenwerken. Samenwerken wil zeggen in gemeen overleg een standpunt bepalen, samen verantwoordelijkheid dragen en aanvaar den, samenwerken aan de taak, waarvoor men is gesteld. Zo mijne heren wethouders hebben wij onze opdracht verstaan, zo ook zijn wij aan de slag gegaan, gedragen door het vertrouwen, dat wij in elkander hebben. Ik ben U ten zeerste dankbaar, dat dit mogelijk is gebleken. Sprekende ovër het college van burge meester en wethouders, includeer ik daar bij terstond de gemeente-secretaris, die ik wederom mag danken voor al hetgeen hij verrichtte en voor de wijze waarop hij dat deed. Ik besef daarbij het voorrecht, dat de goede en harmonieuze wijze, waarop de samenwerking met hem plaats vond, ook dit jaar weer werd geprolongeerd. Wij leven in een tijd, waarin bijna alle dingen, die éénmaal vast en heilig sche nen, wankel zijn geworden. Steeds driester en onbeschaamder be jegent men ons geliefd Koninklijk Huis, de eerbied voor het gezag is tanende, de morele gezondheid van ons volk wordt belaagd. Het zijn misschien de barens weeën van een nieuwe tijd, het moge voor ons echter een teken aan de wand zijn en ons aan sporen waakzaam te zijn en geestelijk weerbaar te blijven. Het is, om met Huizinga te spreken, de taak van het jonge geslacht om deze we reld opnieuw te beheersen, zoals zij be heerst wil zijn, haar niet te laten onder gaan in haar overmoed en verdwazing, haar weer te doordringen met geest. Nog enige dagen scheiden ons van het Nieuwe jaar. Het jaar is uit en ten end geleefd van al zijn oude ellenden en heeft de last het ons ontgeven Het leven stuwt de mens voort op zijn weg, waarheen? Wij weten het niet, want wij wandelen door geloof en niet door aanschouwen. Zo zullen wij het nieuwe jaar tegemoet treden, gesterkt door ons geloof in de toe komst, geschraagd ook door het geloof in Hem, die ons leven in zijn hand heeft. Zo zijn wij samen, allen alleen 't zij ver, hetzij nabij Laat 's jaar dan aan 't verleden ve i-vallen God is met U, met mij. Mijn wens voor U en de Uwen zij, dat gij het in het jaar onzes Heren 1967 zo moogt ervaren. Met ingang van 1 januari a.s. zijn bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen verplicht om buiten de bebouwde kom een geva rendriehoek in hun voertuig mee te voeren. Deze gevarendriehoek dient men te gebruiken in de volgende gevallen: bij duisternis a. Indien van een stilstaand voertuig de achterverlichting defect is. De driehoek moet dan goed zichtbaar op de weg worden geplaatst op on geveer 30 m van het voertuig in de richting van het achteropkomende verkeer, indien het voertuig rechts van de weg staat. b. Indien van een stilstaand voertuig de voorverlichting defect is. De drie hoek moet dan goed zichtbaar op de weg worden geplaatst op ongeveer 30 m van het voertuig in de richting van het tegemoetkomende verkeer, indien het voertuig links van de weg staat. overdag Indien uw voertuig op een zodanige plaats stilstaat buiten de bebouwde kom, dat het niet tijdig door andere bestuurders kan worden opgemerkt, bijvoorbeeld na een bocht of vlak over een viaduct Het verdient aanbeveling in dat ge val de voorgeschreven afstand van ongeveer 30 m ruim te nemen en de driehoek zodanig voor de bocht of op de top van het viaduct te plaat sen, dat het achteropkomende ver keer tijdig wordt gewaarschuwd. - Plaats de driehoek zo mogelijk niet op de rijbaan. Want het plaatsen op de rijbaan kan gevaar opleveren voor andere weggebruikers. Is dit onvermijdelijk, omdat het voertuig op de rijbaan staat, plaats dan de driehoek niet verder op de weg dan noodzakelijk is om het voertuig te markeren.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 9