f Zaterdag 31 december 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD Het jaar 1966 was nog maar enkele uren oud toen een personenauto met in Amsterdam gestólen goederen ho tel Holterman wilde binnenrijden. Op dinsdag, 8 februari herdacht het echtpaar J. B. Hullegie-Hurenkamp zijn vijftigjarige echtvereniging. Hun boerderij (zie no. 5) was gedurende de tweede wereldoorlog een toe vluchtsoord voor vele onderduikers. Tijdens de Europese kampioenschap pen hardrijden op de schaats waren tal van buitenlandse rijders in Hol- tense hotels ondergebracht. Hier ziet men de Russen voor de fotozaak van de heer J. ten Velde. De biljartclub „Het Anker" werd in maart kampioen van de 4e klasse van de biljartbond „Ons Genoegen". De boerderij van het echtpaar Hulle- gie onder no. 2 genoemd. De N.V. „Omefa" te Rijssen nam op 11 maart een rijdende melkontvangst (tankauto) in gebruik, die dezer da gen eigendom is geworden van de Coberco te Zutphen en momenteel ge bruikt wordt- door „De Vrijheid". Op 21 mei hield de Kring Holten van de P.J.G.O. haar sport- en technische wedstrijden op de terreinen van ,,'t Bonte Paard". Ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Beatrix en Prins Claus op 10 maart nam het gemeentebestuur een oorkonde in ontvangst. De dames J. H. Schuppert-Ebrecht en H. Maats-Kevelman namen in mei af scheid als leidsters der gezinsverzor ging. De heer H. Prins was op 26 april 40 jaar in dienst van de Coöp. Zuivel fabriek „De Vrijheid" en ontving een koninklijke onderscheiding. De C-junioren van „Holten" werden 21 mei kampioen van hun afdeling. De heer G. J. Scholten. Markelo (midden) werd kampioen van de bil- jartclub „Kalfsterman". De heren G. Muller (rechts) en P. A. Muller (links) werden resp. 2e en 3e in de clubcompetitie. 13 Op 30 april werd een spannende mo torcross verreden op het mooie cir cuit in de Beuseberg. 14 De heer Hs. Roelofs was op 1 mei vijfenvijftig jaar in dienst van het le- vensmiddelenbedrijf J. G. P. Muller. 15 Op zaterdag, 2 april werd de „Over- ijsselrit" van de K.N.M.V. verreden. Rouwenhorst uit Warnsveld neemt een van de moeilijkste hindernissen. 16 Op maandag, 22 augustus boorde zich een slippende vrachtauto in de pui van het schildersbedrijf van de heer J. Schuppert. Het ongeluk bleef be perkt tot materiële schade. 17 Op 1 juli werd het troephuis van de Waardenborchgroep in gebruik geno men. Voor de padvinders een hele aanwinst. 18 Op 20 september werd de 1000ste grafbezoekster, de Canadese mevrouw Isabel Davis, op Schiphol verwel komd. 19 Holten a werd in juni kampioen van haar afdeling. 20 De Heidewandeltocht op 27 augustus georganiseerd door de W.S.V. „De 28 Trekkers" trok grote belangstelling. In de nacht van 6 op 7 augustus ging de boerderij van de heer L. J. Krik- kink te Dijkeithoek in vlammen op. Ondanks het nachtelijk uur was er 29 grote belangstelling. De heer B. J. Veneklaas Slots (c.h.) stelde zich niet herkiesbaar als raads lid en wethouder. 21 22 23 24 30 De heer J. Brands (p.v.d.a.) moest het wethoudersbijltje er bij neerleggen omdat hij niet als zodanig werd her kozen. 31 „The Sensation Rockets" herdachten op 22 oktober hun le lustrum. 25 Op 9 augustus betrokken de leerlin gen van de Kolschool - die nog steeds in de fundamenten staat - enige nood- lokalen aan de Dorpsstraat. 26 en 27 Op de eerste dinsdag van sep tember werden als nieuwe wethou ders gekozen de heren H. Klein Vel- derman (Gem.bel.) en J. Rietberg (c.h.). Tijdens de paardenfokdag van „Hol- batheo" werd de stermerrie van het Groningse type „Evelien" van de heer H. Deten te Dijkerhoek tot kam pioene uitgeroepen. Een waardig kampioene was ook „Anna 30" van de heer J. Haverslag die op de fokveedag in Holten als zo danig werd aangewezen. Sint Nicolaas bracht op 26 november zijn eerste bezoek aan Holten. Hij opende daarmede een zeer geslaagde winkelweek. Op 15 november heropende de heer H. Heusinkveld zijn prachtig ver bouwde Holtense Boekhandel. Op 10 september werd de berenstal van de Varkens k.i.-vereniging in het Holterbroek officieel in gebruik geno men. Op 17 oktober bestond de afdeling Holten van de O.L.M. 75 jaar. Het be stuur recipieerde in Amicitia. .AAAAAAAAAA wwwwwwwwww

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 7