wv Winkeltje spelen voorbeeld van leerzaam bezig zijn Gezellige avondrit van de motorclub 2e Open Deur-bijeenkomst Woonwagen ging in vlammen op Afdeling Algem. Bedrijfsgroepen Centrale opgericht Blauw Wit H-DES V 2-8 Uitslagen schietwedstrijden Bejaardensociëteit Ook Uw familieberichten plaatsen wij gaarne in dit blad Hotel- en Pensionlijst V.V.V. Wegwijzer in houten speelgoedland Zaterdag 19 november 1966 110LTENS NIEUWSBLAD een modern bedrijfspand werd gebouwd met een vloeroppervlakte van ruim 800 m2. Op bovenstaande foto het nieuwe pand met op de grote parkeerruimte het wagenpark met een totaal laadvermogen van plm. 125000 kg. De M.A.C. „De Holterberg" organi seerde zaterdag een avondrit voor leden en introdueé's met aan het eind een ge zellig samenzijn. De dichte mist, die deel name ogenschijnlijk niet zo aanlokkelijk maakte, heeft in geen enkel opzicht af breuk gedaan aan de organisatie. Meer dan zestig deelnemers en deelneemsters, die ingeschreven hadden, verschenen om half acht bij het clublokaal café Vrug- gink, vanwaar de rit van start ging. Alle deelnemers kregen dezelfde opdrachten te vervullen, voor zij het einddoel zo als later bleek hotel Muller te Holten bereikten. In die opdrachten lagen enkele attrac ties opgesloten waarmede men punten kon winnen of waardoor strafpunten konden worden afgetrokken. Veel pud dingeten door de rijders of o.a. varkens pootjes kluiven voor de bijrijders. Bij de Canadese begraafplaats werd in het don ker een rijproef tussen wegbakens afge nomen en een misleidend telefoonnum mer bracht sommige deelnemers van hun route af. Het ging er allemaal heel gezellig toe, vooral toen men ten slotte in hotel Muller aangenaam werd bezig gehouden door de heer H. J. Dijkman als „Gait Jan oet Laoren" met accordco.i- muziek en voordrachten en, wat het eten betreft, aan de goede zorgen van de fam. van de Brink werd toevertrouwd. Dick Muller, de nieuwe nationale kam pioen in de „motor met zijspanklasse" had de rit keurig uitgezet en met zijn personeel verzorgd. Voorzitter Goorman bracht hem daarvoor dan ook hartelijk dank en reikte de prijzen uit aan de vol gende winnaars. 1. H. J. Moleman 44 winstpunten; 2. Joh. Jansen 20 winst punten; 3. G. Krieger 11 winstpunten en 4. A. Leppink 16 strafpunten. De poedel prijs was voor Dick Jansen die kans zag 317 strafpunten te vergaren. Namens de deelnemers bracht de heer Beijers het bestuur van de motorclub en organisator Dick Muller dank voor de bijzonder gezellige avond, die een stimu lans vormde voor de saamhorigheid van de club. In de Ned. Herv. Kerk waar bijna geen plaats onbezet bleef werd zon dagavond de 2de van de in dit winter seizoen te houden vijf bijeenkomsten ge houden van de Open Deurgroep. Voor de avond van de dienst werden met or gelbegeleiding van Anton Koopman een drietal liederen gezongen o.a. uit de bun del van Joh. de Heer het bekende „Rijst op, rijst op voor Jezus". De leiding van deze dienst berustte bij de eerwaarde heer A. Schellevis die in een kort be groetingswoord z'n vreugde uitsprak over de grote belangstelling. Spreker in deze dienst was ds. W. de Goede, Vrije Evangelisch predikant te Nijverdal die een toespraak hield over het onderwerp „Ze moeten me vrij la ten". Aan deze dienst werd medewerking verleend door de sopraan Riek Bolink- Landeweerd. Zij zong achtereenvolgens „Zaaiend het zaad", „De Vreemd'ling van Gallilé", „Al de weg leidt mij mijn Heiland" en ,.U kan ik niet missen". De dienst werd besloten met het gezamen lijk zingen van het prachtige lied „Er is blijdschap in mijn ziel" (no. 41 bundel Joh. de Heer). De volgende Open Deursamenkomst zal D.V. worden gehouden op 24 decem ber 's avonds om elf uur. De Holtense brandweer werd woens dagavond om 9 uur door een doordrin gend aantal signalen met de alarmsirene opgeroepen voor een brand op het woon wagenkamp aan de Markeloseweg. Daar stond de woonwagen van de familie L. ten Veen in lichterlaaie, terwijl de be woners met hun baby in het dorp op be zoek waren bij hun ouders. De brand weer bluste het vuur met enkele stralen van de nevelbluswagen en een straal op de waterleiding. Aan het behoud van de wagen viel echter niet meer te denken. De oorzaak van de brand is niet bekend. Al spoedig na het uitbreken van de brand ontplofte een gasfles en bewoog zich een enorme vlam boven het vuur van de wagen. Onder de wagen stonden nog enkele gasflessen, die door de brand weer tijdens het blussingswerk nat ge houden werden. Wagen en inventaris gingen geheel verloren en waren niet verzekerd. Het transportbedrijf J. Oolbekkink en Zn. is dezer dagen „verhuisd" van de Kolweg naar het Industrieterrein waar Op initiatief van de N.V.V.-bestuur- dersbond had woensdagavond in café Jansen een bespreking plaats om te ko men tot de oprichting van een afdeling van de Algemene Bedrijfsgroepen Cen trale. Holten telt een aantal leden van de A.B.C. o.a. werkzaam bij de Eternit- fabrieken te Goor' en bij andere bedrij ven, die lid zijn van de afdeling Markelo. Aangezien het voor het contact met deze leden wenselijk is in Holten een zelf standige afdeling te hebben is, na voor afgaand overleg met het bondsbestuur en de afdeling Markelo besloten hiertoe de nodige stappen te doen. Bij het over leg met de districtsbestuurders, de heren H. Volbeda, sedei't kort wethouder van Doetinchem en K. H. Koers te Sleen werd tot oprichting besloten, die om or ganisatorische redenen per 1 januari '67 zal ingaan. De heren H. D. Stukker en J. W. Denekamp, zullen voorlopig als voorzitter en secretaris-penningmeester optreden en de verdere ledenwerving ter hand nemen, bijgestaan door de heer L. v. d. Steen van de Holtense Bestuurders- bond. Op 6 december zal een nadere be spreking plaats vinden, voor de verdere organisatie van de afdeling. Het tweede van Blauw Wit '66 heeft het zaterdagmiddag in de thuiswedstrijd tegen het vijfde van het Nijverdalse DES niet kunnen klaren. Wat het Nijverdalse team aan snelheid tekort kwam werd ruimschoots door techniek goed ge maakt. Good old Herman Zwiers (ver schillende malen linksbuiten in het na tionale zaterdagelftal) was de beste van de 22 spelers. Voor Blauw Wit scoorden Gert Lan- deweerd en Henk Paalman. Stand in de 3e klasse F: SWN III 10—19 DES V 10—16 E.V. IV 10—16 Sp.cl. Rijssen II 1015 Excelsior IV 1014 VESOS II 11—14 Excelsior VI 109 Sp.cl. Rijssen V 117 Blauw Wit II 10— 5 Vesos IV 10— 3 Sp.cl. Rijssen VII 102 Lemele III 102 De Blauw Witte junioren kwamen in Rijssen uit tegen het nog ongeslagen R.V. b en verloren met 50. Blauw Wit I en de pupillen hadden de afgelopen zaterdag vrij. PROGRAMMA: Zaterdag 19 november wordt er weer een inhaalprogramma gespeeld een pro gramma dat alleen de Blauw Wit pupil len om half twee in Rijssen in actie brengt tegen Excelsior g. Winkeltje spelen is voor heel veel jon gens en meisjes een van hun leukste bezigheden. Zij kannen kopen en ver kopen, centjes tellen en daar leren ze in alle opzichten van,, ook al gaat dat on gemerkt. Hun fantasie kunnen ze uitleven bij het etaleren van de miniatuurverpak kingen, die tegenwoordig in grote ver scheidenheid voor speelgoed winkeltjes zijn te verkrijgen. Blikjes, doosjes, flesjes, enz., een enorm assortiment kunnen ze bij het winkeltje spelen helemaal naar eigen in zicht uitstallen. Heel nuttig is het win keltje spelen ook voor de omgang met anderen. Spelenderwijs leren de kinderen op die manier een beetje hoffelijkheid en hoe ze zich in het algemeen tegenover anderen behoren te gedragen. Ook het omgaan met namaak of eventueel echte centjes komt hun ontwikkeling ten goe de. Winkeltjes zijn er in alle vormen en afmetingen. Erg leuk zijn de grote win kels, waar de kinderen echt in kunnen staan, maar die zijn ten eerste erg kost baar en bovendien moet je er de ruimte voor hebben. Veel meer in aanmerking komen ech ter de in miniatuur uitgevoerde winkels in verschillende betaalbare prijsklassen. Het toenemende aantal supermarkten in Nederland heeft ook de speelgoedindu strie niet onberoerd gelaten. Okwa in Waddinxveen heeft dit jaar naast de tra ditionele kollektie winkels nu voor het eerst ook fraai afgewerkte supermarkten vervaardigd. Zelfs de op een kleine bat terij werkende reclameverlichting is daarbij niet vergeten. De houten winkeltjes behoren typisch tot de categorie speelgoed, die enerzijds voorziet in de speelbehoeften van het kind en anderzijds werkelijk een functie heeft bij de ontwikkeling van het kind. Wat leeftijd betreft geschikt voor kleu ters vanaf minimaal vier jaar tot meisjes en jongens van ongeveer acht tot negen jaar. Speelgoed kassa's, weegschaaltjes e.d. vormen nog dankbare aanvullingsge schenkjes wanneer de Sint zijn keuze op een winkeltje heeft laten vallen. Aangezien de hotel-, pension- en bun- galowlijst 1966 van de V.V.V. „Holtens Belang" bijna is uitgegeven, ligt het in het voornemen een nieuwe lijst in een oplage van 8000 stuks te laten drukken. Zij die veranderingen wensen te zien aangebracht in deze lijst of alsnog daar op geplaatst wensen te worden, dienen zich vóór 24 november te wenden tot de administrateur, de heer Kers, telefoon 1533. Bij de vrijdag van de vorige week door de Schietvereniging „De Eendracht" in zaal Vosman gehouden windbukswed strijd voor de onderlinge clubcompetitie waren de tien beste schutters: 1. J. Haan 131 p.; 2. A. Schuppert 131 p.; 3. G. Tui- tert 129 p.; 4. G. Jansen 124 p.; 5. H. Paalman 121 p.; 6. H. J. Nekkers 121 p.; 7. G. J. Aaftink 120 p.; 8. J. ten Dam 120 p.; 9. F. J. Sluiter 117 p. en 10. J. A. Aanstoot 115 p. De bejaarden sociëteit zal weer ge houden worden op dinsdag, 22 novem ber a.s. om 2.30 uur namiddag in het gebouw Irene. De dames worden vrien- deijk verzocht twee maasnaalden met punt, een schaar en restjes gekleurde wol liefst zachte kleuren mee te brengen. Deze periodiek terugkerende samen komst in het jeugdgebouw betekent voor tal van bejaarden een verzetje om er eens echt uit te zijn. Het is een ontmoe tingspunt en er heerst een gezellige sfeer, waaraan nog tal van bejaarde in gezetenen deel zouden kunnen nemen, wanneer zij de stap eens zouden wagen om naar het gebouw Irene toe te komen. Wij zouden hen daarom gaarne de raad willen geven komt dinsdagmiddag eens een bezoekje brengen aan Uw tijdgeno ten en geniet met elkaar van dit samen zijn. Het is een echte gelegenheid om nog eens oude herinneringen op te halen, waaraan ieder mens op zijn tijd behoefte heeft.. Mannen en vrouwen zijn hartelijk welkom. Zij zullen er zich echt op hun gemak gevoelen. Jongere gezinsleden kunnen er echt aan meewerken om hun bejaarde ouders of familieleden eens een uitstapje naar Irene te laten maken. Zij zullen er zeker voldoening van hebben. öiókkcn (r^kièurd. |r< z?S-.keni Tabel: De tabel geeft een overzicht van de diverse soorten houten speelgoed met c'aarbij de leeftijden, waarvoor dit speelgoed geschikt is. LoMtflrf sMifratónk méi iov'wA Een poppenkast biedt in het gezin vele mogelijkheden. Als de kinderen nog klein zijn kunnen moeder of vader hun kleu ters lang met de poppenkast bezighou den. Zodra de kinderen 7 of 8 jaar zijn is de poppenkast een ideaal stuk speel goed, waarmede ze hun fantasie in alle opzichten de vrije loop kunnen laten en bovendien creatief bezig kunnen zijn. Winkeltje spelen is voor jongens en meisjes een van hun leukste bezigheden, waarmede ze bovendien spelenderwijs nog veel leren. Een houten schoolbord doet in ieder gezin vele jaren dienst. Het is een dank baar stuk speelgoed, waarmee ieder kind graag speelt en dat ongemerkt van grote waarde is voor de verschillende ontwik kelingsfasen van het kind.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 4