Volleybal-eompetitie Bato-dames schakelen naaste concurrente uit Het nette stadje Vakbondsafdelingen willen meer meespreken over sociale aangelegenheden Open Deur-bijeenkomst Wisselbeker fckveedag definitie! voor 1 S. Toorneman Handen en Lippen ruw]] Arbeidsaanbod in oktober weer gestegen Koeien stierven plotseling aan vreemde ziekte Mooie successen Uitslag schietwedstrijden Opbrengst collecte nazorg B.L.O. HOLTENS NIEUWSBLAD Zaterdag 12 november 1966' De plaatselijke afdelingen van vak centrales moeten zorgen meer inspraak te hebben in het sociale werk in onze gemeente, verklaarde de voorzitter van de N.V.V.-bestuurd'ersbond, de heer H. Koopman, in de dinsdagavond in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalf- sterman gehouden besturenvergadering, van deze vakcentrale die druk bezocht was. De heer Koopman noemde o.m. als voorbeelden de stichting van een be jaardencentrum en de woonruimtever deling. Aanleiding tot zijn uitspraak was een verzoek aan het gemeentebestuur, gedaan in overleg met de besturenbond van het C.N.V., over de instelling vaii een plaatselijke commissie van advies inzake de uitvoering van de Algemene Bijstandswet waarop de vakcentralen erg veel prijs stellen. Van het verzoek is een afschrift gezonden aan de voorzit ters der raadsfracties. De beide bestuur dersbonden hebben besloten nauwer sa men te werken ook op ander terrein, verklaarde hij. Door de heer A. Westerik werd opgemerkt, dat het z.i. aanbeveling zou verdienen, dat ook vertegenwoordi gers van de diaconieën van een dergelijke commissie deel zouden uit maken. Er staan tal van activiteiten op het programma bleek uit de mededelingen van de secretaris, de heer J. Calkhoven. Op 14 januari 1967 wordt een werkers bijeenkomst gehouden in de Schouw burg te Deventer, waarbij voor de vrou wen der afgevaardigden in de morgen uren, tijdens de bespreking van het „böndswerk, een afzonderlijk programma zal worden vastgesteld. Op 17 december wordt in Hengelo, door het lid van ged. staten Mr. J. L. M. Niers het streekplan Twente besproken en op donderdag, 17 november spreekt de voorzitter van het N.V.V., de heer A. Kloos in café ter Harmsel te Rijssen over „Zestig jaar vakbeweging". Op. woensdag, 16 novem ber wordt in café Jansen de stichtings vergadering gehouden voor een afdeling van de Algem. Bedrijfsgroepen Centrale (A.B.C.). Ten slotte wordt op dinsdag 22 november een ontwikkelingsavond ge organiseerd, waar de heer F. J. de Vries, districtbestuurder van de A.N.M.B. zal spreken over het stakingsrecht. Een voorstel van de heer J. Aanstoot van de A.B.V.G., in een vqrige vergade ring gedaan, om een fonds te stichten ter viering van het 25-jarig bestaan van de bestuurdersbond op 20 januari 1972 werd door alle afgevaardigden in prin cipe aanvaard. De inleg zal vijf cent per lid per maand bedragen, vanaf 1 januari 1967 bij vooruitbetaling te voldoen door de afdelingen. Er werd een kleine commissie ingesteld bestaande uit de heren G. J. Veneman, J. Dangremond en P. Viet, om een voor stel van eerstgenoemde te onderzoeken of het mogelijk is voor de gepensioneerde leden en hun echtgenoten een gezellige middag of avond te organiseren met muziek, een inleiding en als slot een gezamenlijke koffietafel. Een voorstel van het dagelijks bestuur cm een financiële bijdrage van de af delingen te vragen voor het scholings- werk kon geen genade vinden in de ogen der afgevaardigden. Een grote meerder heid was van oordeel, dat dit de taak is van het N.V.V. of van de verbondsbe- sturen. Ook voelde men niet voor een geza menlijke feestavond met de afdelingen Goor, Delden, Diepenheim en Markelo. De vergadering was bijna unaniem van oordeel, dat het voor de bevordering van de saamhorigheid der leden van belang is zelf jaarlijks een feestavond te orga niseren, ook zijn de kosten daarvan moeilijk op te brengen. Het bestuur werd opgedragen daarnaar een onderzoek in te stellen. De vergadering besloot voorts om in de maand december weer een middag te organiseren voor de kinderen van de leden met wat leuke films en een trak tatie. Het bestuur zal hiervoor zo spoedig mogelijk de voorbereidingen treffen. Zondagavond 13 november a.s. zal in de Nederl. Hervormde Kerk alhier de tweede Open Deur-bijeenkomst van dit seiezoen worden gehouden. Spreker is Ds. W. de Goede, Vrij Evan gelisch predikant te' Nijver dal. Hij zal .spreken over het onderwerp: „Ze moeten me vrij laten". De leiding berust bij de Eerw. Heer A. Schellevis. Aan deze bijeenkomst zal medewer king worden verleend door de sopraan Riek Bolink-Landeweerd. Zoals steeds bij deze bijeenkomsten zal ook nu weer vóór de aanvangtijd (19.15 uur) gemeenschappelijk worden gezon gen. Deze bijeenkomsten, die worden be legd met het oog op hen, die niet gewend zijn ter kerke te gaan, trekken als regel veel belangstelling. We twijfelen er niet aan of ook zondagavond zullen velen de Open Deur-bijeenkomst, in de Hervorm de Kerk willen meemaken. Bij de ingang ontvangt ieder een ge stencild programma-, zodat de gehele bij eenkomst gemakkelijk kan worden ge volgd. De toegang "is uiteraard vrij, hoe wel aan de uitgang gelegenheid wordt geboden een bijdrage te geven voor het plaatselijk Open Deur-werk. N.B. Men wijst ons er op, dat deze bij eenkomst abusievelijk niet staat aan gekondigd in het Hervormd Kerkblad „Hervormd Holten". In het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman had maandagavond de uitreiking plaats van de prijzen van de op donderdag 29 september te Holten gehouden fokveedag. In een korte terugblik op deze veekeu ring zei de voorzitter van de fokveedag- commissie, die bestond uit vertegenwoor digers der beide landbouworganisaties O.L.M. en C.B.T.B. en van de jongeren, de P.J.G.O.- en CJ.B.T.O.-afdelingen, de heer G. J. Klein Hegeman, dat het zich een ogenblik liet aanzien, dat het zwart bonte veeslag op deze fokveedag niet ver tegenwoordigd zou zijn, maar dat op de dag zelf toch nog een voldoend aantal dieren werd aangevoerd De belangstel ling was heel gering, maar hoe klein ook, de dag was toch goed geslaagd, want volgens de jury waren de aangevoerde dieren van heel goede kwaliteit geweest. In het overzicht van de geregistreerde arbeidsreserve van het Gewestelijk Ar beidsbureau Deventer over de maand oktober valt opnieuw een stijging te con stateren in de aanbodcijfers. Normaal is dat gedurende de maand oktober de ge registreerde arbeidsreserve toeneemt, de vermeerdering is thans echter sterker dan voorgaande jaren. De seizoenwerk loosheid komt in versterkte mate thans naar voren, hetgeen duidelijk is af te lezen in de sector horeca-personeel en transportpersoneel, terwijl ook de toe neming in de bouwnijverheid het aan- bodcijfer duidelijk beïnvloedt, waarbij ook structurele oorzaken een rol spelen. Ook de categorie minder geschikte ar beidskrachten is in het aanbod toege nomen. De ontspanning op de arbeids markt is reeël aanwezig, hetgeen ook blijkt uit de dalende vraagcijfers. Deze daling is eveneens gedurende de maand oktober normaal. Ten opzichte van ok tober 1965 is echter het huidige vraag- cijfer 65 lager. Enige lichte verandering is ook merkbaar in de cijfers van het vrouwelijke aanbod, hoewel hier zeker nog van een overspannen arbeidsmarkt- situatie sprake is. Het totaal beschikbaar aanbod van mannen bedroeg 388 tegen 220 op 31 ok tober 1965. Per gemeente waren deze cij fers: Deventer 291 (v.j. 162), Bathmen 6 (2), Diepenveen 14 (13), Holten 18 (7), Olst 15 (6) en Raalte 44 (30). Per duizend mannelijke afhankelijke leden der beroepsbëvolking (loontrek- kenden) waren deze cijfers: Deventer 19 (11). Bathmen 15 (6), Diepenveen 9 (9), Holten 18 (8), Olst 9 (4), Raalte 18 (13), van het gewest 17 (10), van de provincie 16 (11) en van het rijk 13 (8). Het geregistreerde aanbod naar enige belangrijke beroepsgroepen is voor het gewest Deventer: bouwvakkers 34 (v.j. 22), metaalbewerkers 29 (9), textielar beiders 19 (0), levensmiddelen- en ge- notmiddelenbereiders 3 (0), kantoorper soneel 19 (12), personeel in alg. dienst (incl. losse arbeiders) 28 (19) minder ge- schikten 166 (124). De geregistreerde vraag in deze groe pen bedraagt: bouwvakarbeiders 37 (70), metaalbewerkers 171 (206), textielarbei ders 24 (621, levens- en genotmiddelen- bereiders 121 (80), kantoor personeel 27 (28), personeel in alg. dienst (incl. losse arbeiders) 69 (41). Op het landbouwbedrijf van de Wed. T. Boode in Espelo zijn twee runderen plot seling gestorven aan een ziekte, welke veel overeenkomst vertoont met de z.g. kopziekte. Van andere bedrijven zijn reeds dieren naar het gemeentelijk abat toir vervoerd als noodslachting, omdat zich dezelfde verschijnselen voordeden. Het betreft hier volgens deskundigen waarschijnlijk een nitraat-vergifti ging, welke haar oorzaak vindt in de voedering van stoppelknollen of bieten- loof, waarbij het blad de boosdoener is. De verschijnselen wijzen op een plotse ling gebrek aan zuurstof en houden ver moedelijk verband met digestiestoornis- sen. De overgang van weide op stal geeft elk najaar zijn moeilijkheden, maar deze schijnen door de droge herfst en de daar mede gepaard gaande samenstelling van Aan alle eigenaren van dieren, die met la geclassificeerd werden, werd een me daille uitgereikt. De heer J. G. Toorne man ontving voor de kampioenkoe „Jan- tina 2" voor de derde maal de wisselbe ker en kwam daarmede definitief in het bezit van dit trofée voor de melkgevende koeien van het roodbonte veeslag. Bij de zwartbonten ontving de heer J. Haver slag een beker voor „Anna 3" als kam pioene van de melkgevende koeien. Ver der werden prijzen uitgereikt voor de bedrijfsgroepen en fokfamilies. Besloten werd dat binnenkort een ex cursie gemaakt zal worden naar de K.I.- stallen te Almelo, ^leringen en Heino, waar o.m. respectievelijk de stieren Boris 2, Maurits 2 en Nieskes Guustaaf te be zichtigen zijn, van welke stieren het sperma ook bij de K.I.-Zuidwest Overijs sel te Dijkerhoek verkrijgbaar is. Men kan zich voor deze excursie, die waar schijnlijk achter in de maand november gehouden zal worden, bij de betrokken bestuursleden opgeven. Door een van de medewerkers van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst te Hengelo, de heer J. B. Lammers, werd vervolgens een tweetal films vertoond waarvan vooral de kleurenfilm „Goed en snel melken" een goede voorlichting in hield van het mechanisch melken. Meer dan 200.000 melkers verrichten tweemaal per dag deze arbeid, die een derde van de werkdag in beslag neemt. De film toonde duidelijk het belang van een goede voorbehandeling reiniging en behandeling van de uier waardoor hormoonstof vrijkomt, die de melkgift stimuleert. Deze behandeling moet ge volgd worden door een korte wachttijd, het melken en het namelken. Dit laatste kan ook heel goed machinaal gebeuren en behoeft dus niet met de hand te ge schieden. Bij namelken met de hand kun nen in één uur 13 koeien gemolken wor den, bij machinaal namelken 21 koeien. Een goede voorbehandeling en kort en goed namelken zijn van grote waarde, aldus bleek uit deze leerzame rolprent. Nadat nog een documentaire over de oogstwerkzaamheden voor 50 jaar was vertoond bracht de voorzitter de heer Lammers dank voor zijn komst naar Holten. het loof der knollen van ernstiger aard te zijn, dan normaal het geval is. Door de diei'enartsen wordt de landbouwers dan ok geadviseerd de dieren bij het op stallen zo weinig mogelijk knollen te voederen en het rantsoen meer te laten bestaan uit droogvoer. Bij het slachten is gebleken, dat de pensen der dieren vol met knollen zitten, terwijl de betrokken landbouwers verklaarden heel weinig knollen te hebben gevoederd. Ook het bloed der diei'en vex-toont sterke afwij kingen. Vorachtigheid bij de overgang van de voedexing is derhalve dringend aangeraden. KUILJLKTON door Gré de Boer Ook hier was de komende weken volop te doen. Op de nieuwbouw was de oude bedrijvigheid hersteld. Kolossale vrachtauto's brachten ladingen stenen en rijdende betonmolens leverden hun in houd af. De schilders begonnen aan het buitenwerk of hingen de nieuwste des sins behang in de woningen. Een enkele kachel belandde al bij de smid om nage keken te worden. Verenigingen hielden slotvergaderingen, omdat er nu geen tijd en geen zin meer was om na werktijd nog naar het verenigingsgebouw te gaan. Met het voorjaar kwam ook de mildere stemming onder de mensen. Het geval Hartog sleet weg uit de gesprekken. Er was daarna alweer zoveel gebeurd, wat de moeite waai'd was. Bovendien, je zag de man immers niet meer? En niemand wist, waar hij met dat grietje van Bijl gebleven was. Vast naar het buitenland. Bij Jaap kwamen de oude klanten één voor één terug; tenslotte was hij de beste banketbakker; in de wijde omgeving. En niet duur. In de - gespx-ekken werd iedere zinspeling op het gebeurde vermeden. Jaap en Hennie waren even vriendelijk en voorkomend als altijd. Moeder Hartog kreeg ondersteuning, hoewel ze er nooit om gevraagd had en zelfs niet wist, van wie het geld kwam, dat op gezette tijden 's avonds laat in een gesloten envelop zonder briefje erbij in de bus werd ge stopt. Het kon van de kerk zijn, maar ook van de gemeente. Of van particulie ren. Ze wist het niet, want als ze het ge weten had, zou ze het beslist terugge bracht hebben. Na enige aarzeling besloot ze het toch maar te gebruiken. Al was het maar voor de kinderen. Zelf had ze niet veel nodig, maar er waren rekenin gen te betalen en je had iedere maand je huur, je licht en nu ook nog het zieken fonds, dat alleen maandelijks een klein kapitaaltje kostte. Bovendien was de win ter koud geweest en de kolen waren ook buitengewoon duur. Henk moest nodig een nieuw pak hebben. Lenie een paar jurken. En hoe stond het met haar schoe nen? En vergeet de bakker niet, en de slager, en de melkboer, en de kruidenier. Alles werd duurder de laatste tijd, dan dit, dan weer wat anders. Telkens maar een paar centen, maar tel het eens sa men op? Toen Huib er nog was, wist ze iedei'e maand, wat ze kon besteden en kon ze ruimschoots ervan komen. Jaap kwam nooit met lege handen en Elsje en Dina evenmin. Als Herman en Hilda ge weest waren, lag er steevast een briefje van vijf en twintig onder de pendule op de schoorsteenmantel. Dit alles deed haar goed en verzachtte het leed, dat ze moest doormaken. Het was niet alleen het feit, dat Huib nu al bijna vier maanden weg was. Ook niet de onzekerheid, omdat ze sinds die nood lottige decembeixlag taal noch teken van hem gehoord had. Het was ook niet al leen om wat de jongste kinderen hadden moeten doormaken. Voor hen had ze gi'ote bewondering. Hoewel ze het er be slist niet mee eens geweest was, dat ze zelf hun beslissingen hadden genomen, niet meer naai' school te gaan, doch te gaan werken, had het haar toch goed ge daan, dat ze zelf het initiatief hadden genomen, zonder zich door wie dan ook te laten beïnvloeden. Henk vond binnen twee dagen een baas in Epe, waarheen hij iedere dag met de bus op en neer ging, terwijl Nelie op een atelier in een naburig dorp eenvoudig werk verrichtte, Nijverdal. Na zeven volleybalcom- petitieweken begint er tekening te ko men in de ranglijst van de NeVoBocom- petitie afd. Nijverdal. In de eerste klasse dames plaatste het sterke Nijverdal-team zich door drie overwinningen stevig' aan de kop met nog geen enkel verliespuntje. Hetzelfde krachtstukje haalde de Bar dames uit Holten uit in de tweede klasse dames. Zij versloegen naaste concurrente VBOWV II en nemen nu een stevige kop positie in met 12 punten uit zes wed strijden Ook het Enterse Holycke wist zich aan de kop te handhaven door te winnen van resp. Bato 2 en Bato 3. De Entenaren hebben 10 punten uit 5 wed strijden, en staan bovenaan de ranglijst bij de 2e klasse heren. In de eerste klasse heren werd deze week niet gespeeld, hier nog steeds aan kop het ongeslagen VBOWVC I. In de eerste klasse dames begon Nij verdal 1 haar serie overwinningen met een 4-sets zege op het 2e team van Nij verdal. Nijverdal 1 dat de eerste zowel als de laatste set gemakkelijk won, had moeite met de tweede set en verloor de derde. Ook voor een overwinning op Levo 1 hadden de Nijverdal-dames vier sets nodig. Het werd een aantrekkelijke wed strijd, waarbij vooral het goede spel op viel van mej. Lenning bij Nijverdal en mej. Boekhout bij Levo. De goede setups die mej. van Lenning kreeg „aangebo den" door mej. Spenkelink werden door eerstgenoemde keurig „afgesmasht". Jammer was het bij Levo dat mevr. Ekelenkamp bijna alle opslagballen te gen het net sloeg, waardoor men telkens de opslag kwijt was en moest vechten om deze terug te krijgen, dit heeft Levo ongetwijfeld mede de das om gedaan. Nijverdal won gemakkelijk en verdiend de beide eerste sets doch moest de derde aan Levo overlaten. De vierde set ging tot 99 gelijk op, doch toen liep Nijver dal uit erx Levo kwam er niet meer aan te pas en verloor met 159. De derde overwinning werd Nijverdal aangeboden door het matig spelende SWN 1 dat in drie sets van de kaart werd geveegd. Vooral de 2e set was een volkomen Nij- verdal-aangelegenheid. De SVVN-dames kregen slechts twee puntjes mee De groen witten kunnen zich nog maar moeilijk aanpassen in de eerste klasse en vormen met OKK 1 het sluitstuk van de ranglijst. De wedstrijden in de prachtige zaal te Holten leverden een glanstocht op voor het eerste Bato-damesteam. Allereerst versloegen zij hun tweede team in twee sets, waarna men tegen Levo 2 ten strij de trok. Het leek er de eerste set in het geheel niet op dat Bato dit zou winnen. De Holtense dames lagen er volkomen uit en kregen geen been van de grond. Levo won maar liefst met 150. Ge lukkig voor de Holtense aanhang her stelden de Bato-dames zich en wonnen vervolgens met 158 en 157. De derde en belangrijkste wedstrijd ging tegen VBO WC II, dat ook nog ongeslagen was. De Holtense dames toonden zich in twee sets de meerdere en namen de leiding stevig in handen. Eerder op de avond had VBOWVC II van Bato II in twee sets gewonnen. De Bato-reserves hadden ook al in twee sets van Levo verloren. Bij de heren moest Holyoke verzwakt met drie invallers de strijd opnemen tegen Bato 2 en Bato 3. Het derde Bato-team heeft er meer van af gehaald dan hun „grote broers", die in twee sets slechts vier puntjes wisten te scoren. Rexalco haalde haar eerste twee puntjes binnen door met 15—8 en 15—5 van Bato 2 te winnen. De volledige uitslagen van de zevende competitieweek waren: Dames le klasse: Nijverdal 1—Nijverdal 2 3—1 (15—4, 15—9, 10—15, 154) Nijverdal 1Levo 1 31 (15—12, 15—9, 7—15, 15—9) Nijverdal 1—SWN 1 3—0 (15—7, 15—2, 15—6) Dames 2e klasse: Bato 2—Bato 1 0—2 (3—15, 10—15) Bato 2Levo 2 02 (14—16, 4—15) Bato 1Levo 2 21 (0—15, 15—8, 15—7) Bato 2—VBOWVC 2 0—2 (8—15, 9—15) Bato 1—VBOWVC 2 2—0 (15—13, 15—11) Heren 2e klasse: I-Iolvoke 1Bato 2 20 (15—1, 15—3) dat vrij goed betaalde. Met een zekere trots hadden ze beiden aan het eind van de maand lxun loonzakje gegeven. „Als jeblieft, mam, dat is voor u. Het is wel niet zoveel nog, maar alle beetjes helpen, niet? Misschien is het volgende maand al meer." Er stonden tranen in haar ogen, toen ze haar beide kinderen had omarmd. Ze had alleen geantwoord: „Geweldig, lie verds, zal ik jullie wat vertellen? Dit geld van jullie helpt me precies uit de zorgen.. Wat heerlijk, dat ik dit er nu iedere maand bij heb. Maar ik heb niet alles nodig. Alsjeblieftieder vijf en twintig gulden zakgeld. Jullie werken nu, dus moet je ook geld bij je hebben. Dat heb ik niet nodig. Met de rest kom ik er ruimschoots." Natuurlijk was het niet allemaal waar, doch waarom zou ze dit kleine leugentje niet gebruiken om haar kinderen de vol doening te schenken, dat ze een onmis bare steun voor hun moeder waren ge worden? Waren het geen schatten, die twee? Had ze ondanks alles niet vele re denen om dankbaar te zijn? Maar ze had nog meer krenkingen te verduren gehad. Greet van Oorschot, haar buurvrouw, was sinds december nooit meer bij haar overhuis gekomen- Nel Hartog kon niet weten, dat enkele HolyokeBato 3 2—0 (15 —8 15 —6) Rexalco 1Bato 2 2—0 (15 —8 15 —5) De standen bijgewerkt t.m. november zijn als volgt: Dames le klasse: Nijverdal 1 5 5 0 10 "Levo 1 5 3 2 6 Nijvex-dal 2 4 1 3 2 OKK 1 4 1 3 2 SWN 1 4 1 3 2 Heren le klasse: VBOWVC 1 3 3 0 6 Nijverdal 1 2 1 1 2 VBOWVC 2 2 1 1 2 Levo 1 1 0 1 0 Nijvei'dal 2 2 0 2 0 Dames 2e klasse: Bato 1 6 6 0 12 VBOWVC 2 5 5 1 8 Levo 2 7 4 3 8 Bato 2 6 0 6 Ox SWN 2 4 0 4 Oxx x 2 sti'afpunten xx 4 stx-afpunten Heren 2e klasse: Holyoke 1 5 5 0 10 Levo 2 2 2 0 4 Bato 1 4 2 2 4 Rexalco 1 3 1 2 2 OKK 1 3 1 2 2 Bato 3 2 0 2 0 Bato 2 3 0 3 0 Het programma voor maandag 14 no vember luidt als volgt: 7 uur OKK 1 - SWN 1 (dames I); 7.45 uur Levo 2 - Bato 1 (heren II)8.15 uur uur Nijverdal 1 - VBOWVC 2 (heren I); 9 uur Levo 2 - Bato 2 (heren II)9.30 uur Rexalco 1 - Bato 3 (heren II); 10 uur Nijverdal 2 - VBOWVC 1 (heren I). Onze plaatsgenoot Jan Müller heeft met z'n nieuwe paard „Joux Joux" en kele mooie successen behaald. Hij werd zesde in de z.g. „samengestel de" wedstrijd te Markelo. Aan deze „sa mengestelde" die meetelt voor het kampioenschap van Overijssel namen een groot aantal bekende landelijke rui ters deel. In de „samengestelde" te Bathmen werd Müller met „Joux Joux" vijfde. Me de door de eerste plaats in de cross kwam hij in het bezit van de fraaie be ker die beschikbaar was gesteld voor de best geklasseerde ruiter van de L.R. „Bathmen". Eveneens kwam Müller in het bezit van de fraaie beker die beschikbaar was gesteld voor de ruiter van de L.R. „Bathmen" die op het deze zomer te Bathmen gehouden concoui-s de beste prestatie leverde. De uitslag van de ^vrijdagavond van de vorige week in zaal Vosman door de le den van de schietvereniging „De Een dracht" voor de onderlinge clubcompe titie gehouden wedstrijden luchtbuks- schieten zijn als volgt: 1. H. Paalman, 134 p.; 2. J. ten Dam, 129 p.; 3. D. J. Nijendijk, 128 p.; 4. G. ten Berge (Rijs sen), 127 p.; 5. G. Bannink, 125 p.; 6. G. J. Aaftink, 123 p.; 7. J. Manenschijn 122 p.; 8. G. Tuitert, 117 p.; 9. J. Bouwhuis, 115 p. en 10. H. J. Nekkers, 115 p. De voorgaande week hebben de leden theoretisch onderricht gehad van de bondsti'ainei', de heer Siemei-ink uit Del den, voorzitter van de afdeling Oost Ne derland van de Bond van Luchtbuks- schutters. Op 16 en 17 november zal worden deelgenomen aan het schietconcours van de Schietvereniging „Enschede-Lonne- ker". De collecte nazorg B.L.O., ten behoeve van de geestelijk en lichamelijk gehandi capte kinderen heeft het mooie bedi'ag van 677,13 opgebracht. Vorig jaar 495,20. De collecte werd gehouden door leden van de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Gevers en collectanten wordt hartelijk dank ge bracht voor dit prachtig x-esutaat. dagen na het vertrek van Huib, Van Oorschot tegen zijn vi'ouw zei: „Denk er om, ik wil niet hebben, dat je je verder nog bemoeit met de Hartogs. Niet met Nel, niet met de kindei'en. We dienen aan onze reputatie te denken." Greet van Oorschot kon haar oren niet geloven. „Dat meen je toch niet? Buur vrouw Nel kan er toch zeker niets aan doen, dat haar man plotseling een sche ve schaats rijdt?" „Dat zal de vraag nog zijn. Als hij er vandoor gaat met een ander, zal er thuis ook wel wat gemankeerd hebben aan de onderlinge verstandhouding. Je weet het, je blijft hiernaast voortaan weg." Hoewel Greet in haar hart bang was voor de grote kerel, die ze getrouwd had, tartte ze hem, door uitdagend te vragen: ,,En als ik het toch doe?" Hij kwam dicht bij haar, onheilspel lend kijkend: „Dal doe jij niet, vrouw, als ik het niet hebben wil. Of denk jij er soms anders over als ik?" Ze had haar schouders opgehaald. „Ik heb medelijden met de buurvrouw. Maar goed, we zullen er geen herrie over ma ken. Jij je zin: ik kom er niet meer." (Wordt, vervolgd.)

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2