SP| K?"?Damp° Feestavond en prijsuitreiking Holbatheo 1 n IJ, Kïesweresiïgïng boekte ledenwinst «*.- - De Trekkers kampioen Cursus Bedrijfseconomie voor de boer Auto in bermsloot Holten 2-Almelo 3 1-4 KINDERBOEKENWEEK 26 oktober-5 november V oetbalpr ogr amma Zaterdag 22 oktober 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD Het is de W.S.V. „De Trekkers" zater dag j.l. in Enschede gelukt het kampi oenschap voor de 2e klasse senioren te behalen. Zij behaalden n.l. een eerste prijs met ITT punten. Hun naaste concur renten de Trekvogels uit Apeldoorn moesten genoegen nemen met een tweede prijs en 1T3 punten. De verdere uitslag was als volgt: 3e prijs „Wandelvriend" Aalten, ITO1/-; pnt.; 3e ,,'t Noorden", Zwolle, 169 pnt.; 5e ,,'t Noorden", Zwol le, 1662 pnt.; 6e „Ruutvoorn", Genemui- den en „Glanerbrug" te Glanerbrug beide met 166 pnt.; Te „Tempo DMG", Diepen- heim, 165 pnt.; 8e „S.O.S.", Wezep, 164% De Trekkers-senioren op mars. pnt.; 9e „De Hoop", Eerbeek, 160 pnt.; 10e „Antilopen", Winterswijk, 159% pnt.; 11e „Starveld", Geesteren, 15T pnt. Door dit kampioenschap promoveren de Trekkers naar de le klasse. Het kam pioenschap zal op passende wijze gevierd worden op zaterdagavond, 29 oktober in café „de Waag". De paardent'okvereniging „Holbatheo" hield zaterdagavond in de zaal van „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek haar jaar lijkse feestavond, die steeds wordt benut om de prijzen uit te reiken van de enige tijd daarvoor gehouden lokdag in Dijker- hoek. De toneelclub „D.A.T." uit Dijker- hoek bracht voor de leden en belangstel lenden de revue „Van alles wat" op de planken, die deze avond voor de vierde maal voor het voetlicht werd gebracht en veel bijval oogstte. Voordat de Dijkerhoekse amateurs echter de gordijnen open konden trekken sprak de voorzitter van „Holbatheo" een openingswoord, waarin hij in het .bijzon der burgemeester P. W. Bazen en wet houder Bluemink van Bathmen met hun dames welkom heette, alsmede het jury lid, de heer H. Schrijver uit Terwolde. met zijn echtgenote. Ook de vertegen woordigers van de particuliere handel en coöperatieve verenigingen, de schenksters van vele ere-prijzen, werden verwelkomd. D.A.T. bracht de revue „Van alles wat" met tal van aardige tafereeltjes weer vlot voor het voetlicht, waarbij de pas sende decors van de plaatselijke schilder, de heer Wissink, opvielen en gl immering en geluid bij de heren W. Drent en E. J. Kers in goede handen waren. In de pauze werden de meer dan ze ventig prijzen van de fokdag uitgereikt, (evenals door Holten en Raalte beschik baar gesteld) werd met een toepasselijk woord door burgemeester Bazen uitge reikt. Voorzitter Starink bedankte allen, De standaard van de gemeente Bathmen die prijzen en financiën voor het weisla- Men schrijft ons: De wintertijd nadert weer. Dit is ook de tijd voor de jongeren om wat aan vor ming en ontwikkeling te doen. Dat dit in deze snel veranderende tijd nodig is, weet iederéén. Vooral de jonge boer, die binnen niet al te lange tijd zelfstandig boer zal wor den, moet bij de tijd zijn. De Rijks- landbouwvoorlichtingsdienst organiseert daarom in samenwerking met de Vereni gingen voor Bedrijfsvoorlichting te Hol ten en Dijkerhoek voor de komende win ter een cursus „Bedrijfseconomie voor de boer". Deze cursus is ingesteld op de toekomstige ondernemer. In deze cursus welke 8a 9 avonden in beslag zal nemen komen de volgende onderwerpen aan de orde: 1. Algemene economische begrippen. 2. Behandeling van de bedrijfseconomi sche boekhouding en de resultaten hiervan. 3. De economie van de rundveehouderij, varkenshouderij, pluimveehouderij, elk als afzonderlijk onderdeel. 4. Financiering van het landbouwbe drijf. Graag ziet men uw opgave voor deze cursus tegemoet, wanneer U tenminste Landbouwavondcursus of Lagere Land bouwschool hebt gevolgd en de leeftijd van 21 jaar bereikt hebt. De cursus zal verzorgd worden door medewerkers van de Landbouwvoorlich- tingsdienst. De kosten voor deze cursus zullen plm. 6,per persoon bedragen. U behoeft niet bang te zijn dat U te oud bent voor deze cursus want voorgaande jaren heb ben we cursisten gehad van ruim 50 jaar. Waar en wanneer de cursus begint is nog niet bekend, maar zal nader bekeken worden, want dit houdt verband met de opgave, van minstens 14 deelnemers. Daarom zouden we gaarne uw opgave in ons bezit hebben uiterlijk maandag 31 oktober a.s. bij één der onderstaande adressen: D. B. Nijland, Espelo Tl; A. v. d. Brink, Dijkerhoek 40a; G. Kolkman. Beuzeberg 58; A. Reilink, Reilinksteeg en J. W. Lubbersen, Noteboom straat 21, Bathmen. Bij uw eventuele opgave zullen wij gaarne vernemen welke avond in de week U beslist niet past, zodat we hier mogelijk rekening mee kunnen houden. Hopend en vertrouwend op een goede opgave. Namens Ver. voor Bedrijfsvoorlichting Holten en Dijkerhoek en Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst, J. W. Lubbersen. Bij een poging (die achteraf vergeefs bleek te zijn) de poedel van de heer L. aan de Markeloseweg die dinsdagmor gen plotseling de weg opliep te sparen raakte mej. L. te Breda de macht over de door haar bestuurde DAF kwijt en belandde na een bermpaaltje te hebben geramd in de sloot. Mej. L. sloeg met het hoofd tegen het dak van de auto en liep schaafwonden aan het voorhoofd op en klaagde over pijn in de borst. De auto werd zwaar beschadigd en moest door een kraanwagen worden weggesleept. Woensdagavond om plm. half zeven werd op de Raalterweg ter hoogte van villa „Meta" een hond doodgereden door E. M. uit Espelo. Van de NSU-Prinz raakte de bumper verbogen, ontstond vrij ernstige blikschade terwijl tevens de linkerkoplamp werd vernield. Bij een donderdagmorgen ingesteld onderzoek bleek de heer S. van de Hol- terberg eigenaar van de doodgereden kleine herder te zijn. In de Höffesstraat kwam de jonge man H. P. uit de Oranjestraat met de bromfiets ten val doordat een hond plot seling de straat overstak. P. liep als gevolg van de schuiver lichte verwondingen op en had schade aan z'n kleding. De DKW-brommer werd zwaar beschadigd gen van de fokveedag hadden geschon ken, evenals de heer H. J. Bouwhuis, die zich elk jaar voor deze fokdag verdien stelijk maakt met de geluidsinstallatie. Eerst had nog de trekking van de loterij plaats, waarbij het veulen op nummer 214 viel. Winnaar bleek te zijn de heer A. J. Tibben uit Heeten. De heer Starink heeft na afloop het toneelgezelschap bedankt voor de opvoe ring van de revue. De leden van de A.R.-Kiesvereniging „Nederland en Oranje" kwamen vrijdag avond in jaarvergadering bijeen in ge bouw „Rehoboth" onder voorzitterschap van de heer A. J. Nijkamp die bij de aanvang liet zingen ps. 68 vers 10. Hij las vervolgens psalm 146 en ging hierna voor in gebed. Na een woord van welkom herdacht de voorzitter het onlangs overleden lid der vereniging de heer G. Stam die tal van jaren zijn beste krachten aan de vereniging heeft gegeven. In zijn openingswoord herinnerde voorzitter Nijkamp aan de voor de A.R. gunstige verkiezingsuitslag bij 'de ge meenteraadsverkiezing en hij wenste namens de vereniging de gekozen leden de heren G. Landeweerd en J. Wiggers geluk. Heel in het kort schonk de heer Nij kamp nog aandacht aan de politieke spanningen die in de nacht van don derdag op vrijdag resulteerden in de val van het kabinet-Cals. Bij alle spanningen zowel nationaal als internationaal en het oplossen van problemen zal de A.R.P. als hoofd lijnen van een politiek, welke eigen land en ook de gehele wereld dient, steeds blijven zien de erkenning van Gods Ma jesteit in en boven het gebeuren van de tijd en van de volstrekte menselijke af hankelijkheid van Zijn genade en liefde in Jezus Christus. Als Evangelische Volkspartij wil zij medewerken aan een goede binnenlandse politiek en aan een rechtvaarige, vreedzame en voorspoe dige ontwikkeling van de internationale samenleving. De secretaris de heer J. van der Meu- len las hierna de notulen en het jaar verslag waaruit o.m. bleek dat het le dental met 12 was gestegen tot 116. Dit kan beslist nog veel hoger en het bestuur zal zich dan ook nader beraden over het werven van nieuwe leden- Een punt van de bespreking op deze jaar vergadering was ook de geringe be langstelling die er gewoonlijk bestaat voor de vergaderingen. Het overgrote deel van de leden is passief en toont al leen actief medewerking door het be talen van de jaarlijkse contributie. Dit laatste is zeer belangrijk maar daar naast zou het bestuur toch graag zien dat men de vergaderingen <3 a 4 keer per seizoen) bezocht. Een voorstel om i.v.m. de op 9 december a.s. te houden vergadering een convocatie te sturen zal door het bestuur worden overwogen. Uit het door de penningmeester de heer A. Rietman uitgebrachte financieel verslag bleek dat de inkomsten en uitga ven resp. bedroegen 8T4.80 en T28,10 zodat er een batig saldo is van 146,T0. De inzameling voor de „Verkiezings- strijdkas" brachi 342,25 op: de onkos ten die gemaakt werden i.v.m. de ver kiezingen beliepen 158,35. De commissie voor kascontrole die be stond uit de h.h. J. W. Hulsman en E. Stam had boeken en bescheiden in orde bevonden en het voorstel om de pen ningmeester decharge te verlenen werd gaarne geaccepteerd. Tot leden van de controlecommissie 196T werden benoemd de h.h. J. W. Hulsman en D. Beldman. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd bij vrije stemming uit het door het bestuur genoemde kandidaten-drietal D. Beldman Hszn., A. Meijerink en J. Wiggers laatstgenoemde gekozen. Door de voorzitter de heer Nijkamp werd een hartelijk woord van dank gesproken tot de heer J. v. d. Meulen die als secretaris zes jaar veel en belangrijk werk voor de afdeling heeft, verricht, werk dat hij steeds met veel accuratesse heeft gedaan en waaraan thans door verplicht aftre den een einde kwam. Na ae pauze waarin koffie met speculaas werd ge presenteerd werd behandeld het „Ont- werp-program van actie 196T van de ARP-Evangelische Volkspartij". Aan de belangrijkheid van de in dit bijna 30 folio's tellende geschrift behandelde kwesties waaronder verschillende van principiële aard twijfelde niemand maar het geheel vond men toch veel te omslachtig en uitgebreid en namens de ARP te Holten zal dan ook tot het hoofdbestuur het verzoek worden ge daan om een volgende keer in kleiner bestek met minder woorden hetzelfde te zeggen i het program ter tafel te bren- gen. Unaniem verbaasde het de leden dat in het „Ontwerp-program '6T" niets wordt gezegd over een nauwere samen werking tussen de CHU en de ARP en in groter verband tussen de christelijke partijen. Men zal het hoofdbestuur om een ant woord vragen op de vraag 'Waarom over deze hoogstbelangrijke zaak geen woord in het ontwerp-program?" Na vaststelling van de agenda voor de op 9 december a.s. te houden vergade ring werd deze matig bezochte jaarver gadering door de heer J. van der Meulen met dankgebed gesloten. HOLTEN 1 WAS SNELLER DAN S.O.S. Het feit, dat S.O.S. de oud-internatio nal, Abe Lenstra, in haar gelederen had, kon niet verhinderen, dat Holten zondag in Hellendoorn een verdiende 35 over winning boekte. „Good old Abe" heeft wel kijk op het spel en kan wel mooie passes geven, maar daarmede is dan ook wel ongeveer alles gezegd. Het was niet zo'n bijzonder fraaie wedstrijd, want de glad heid van het veld, maakte het spelen niet gemakkelijk, zodat er nogal eens valpar tijen voorkwamen. Reeds in de 3e minuut opende Klein Velderman met een prachtig schot de score voor Holten uit een door Wim Nijenhuis aangegeven bal (01). Het spel ging toen geruime tijd snel op en neer met veel mistrappen, vanwege de gladheid. In de ITe minuut ontkwam Hol ten aan de gelijkmaker toen Abe uit een vrije trap tegen de paal schoot, maar drie minuten later was het G. Heuver, die de partijen op gelijke voet bracht (11). In de 29e minuut rondde Wim Nijenhuis een goede voorzet van Klein Velderman met een prachtig doelpunt af (12). Vijf minuten na de hervatting ging een schot van Klein Velderman rakelings naast, maar twee minuten later verdween een hoog voor het doel gespeelde bal via de knie van Wim Nijenhuis in het net (13). Het doel van S.O.S. kwam onder zware druk te staan. Maar juist aan de andere kant viel een doelpunt. Bij een buitenspelval bleef de gehele Holtense defensie staan. Scheidsrechter Voskamp had echter niet gefloten. Het was voor de doorgelopen W. Heupink toen een klein kunstje Jan Beltman te passeren (23). Holten nam onmiddellijk revan che. Een ver aangegeven bal werd door Joh. Veneklaas goed voor het doel gezet en met een uitstekende kopbal vergrootte Klein Velderman de voorsprong (24). Holten bleef het meest in de aanval, maar ettelijke fraaie kansen werden erbarme lijk verprutst. In de 39e minuut verricht te Wim Nijenhuis uit een voorzet van Klein Velderman de hattrick (25). Met nog slechts vijf minuten te spelen liet de Holtense verdediging nog even een steek vallen, waarvan W. Heupink dankbaar profiteerde door de stand op 3-5 te brengen. De stand in afdeling IB is nu: Rood Zwart 6 3 2 1 8 12-9 Rijssen V. 6 2 4 0 8 13-11 KSCV T 3 2 2 8 11-8 Zenderen V. 6 3 1 2 T 8-8 Twenthe T 2 3 2 T 12-13 UD 5 2 2 1 6 9-8 Holten 6 2 2 2 6 13-11 Delden 5 2 1 2 5 9-8 SOS T 1 3 3 5 15-18 Hector 6 1 2 3 4 T-ll RKSV T 1 2 4 4 10-14 De uitslagen van Holten's elftallen zijn: S.O.S. 1—Holten 1 3—5; Holten 2—Al melo 3 14; Holten 3RKSV 2 51; Holten 4—De Zweef 5 IT—1; Nijverdal 3Holten 5 64. Holten bSVVN b 6—5; Sp. Rijssen c—Holten c 0—12; Holten d—Sp. Rijssen d 4—1. Holten 2 speelde zondagmorgen thuis tegen Almelo 3. Beide elftallen waren tot aan zondag nog ongeslagen. Almelo 3 heeft in afdeling E van de 3e klasse de leiding met 1 punt meer dan Holten en Achilles. Deze laatste heeft echter één wedstrijd minder gespeeld. Holten heeft het in deze moeilijke wed strijd niet waar kunnen maken de sterk ste in haar afdeling te zijn. Nadat Holten had afgetrapt bleek al spoedig dat zij in Almelo een geduchte tegenstander had. In de eerste helft was het een gelijkopgaande strijd, die zich hoofdzakelijk op het middenveld af speel de. Holten kwam in deze periode maar zelden tot een goede aanval. De Alme- loërs daarentegen waren gevaarlijker. I-Iet duurde tot 5 minuten voor de rust voor het eerste doelpunt werd gescoord. Uit een aanval over rechts werd de bal voorgezet. De linksbuiten van Almelo kon deze aanval met een onhoudbaar schot afronden (01). Met deze stand ging de rust in. Na de thee probeerde Holten tot de ge lijkmaker te komen. Haar voerhoede oefende meer druk uit op het Almelo- doel, doch het liep deze morgen niet bij Holten. De voorhoedespelers konden el kaar niet vinden zoals in voorgaande wedstrijden. Juist in deze periode, dat Holten in de aanval was wisten de Al- meloërs zich van de druk te bevrijden. Keeper Jansen kon een niet gevaarlijk schot niet goed verwerken doordat de bal door het ongelijke veld opsprong. De mid denvoor van Almelo was er vlug bij en dit betekende een 02 achterstand voor Holten. Voor Holten was het nu alles of niets. De achterhoede ging mee in de aanval. Holten kwam gevaarlijk opzetten maar de doelpunten bleven uit. Na een snelle uitval over rechts kon Almelo weer scoren. Nu was het de links binnen, die uit een. voorzet inschoot (0-3). Even later zou dezelfde speler de door de keeper losgelaten bal inschieten (04). Keeper Jansen ondervond in deze wed strijd veel last van de natte bal en het gladde, moeilij bespeelbare veld. Naarmate de tijd verstreek bleek, dat Holten geen kans zag de opgelopen ach terstand weg te werken. De Almeloërs waren technisch beter en hadden een be ter samenspel. Twee minuten voor het eindsignaal wist Alle Klein Velderman, uit een voor zet van linksbuiten Dikkers, de eer voor Holten te redden (14). Almelo 3 was de betere ploeg en heeft danook verdiend gewonnen. BLAUW WIT EN EXCELSIOR DEELDEN DE PUNTEN Het eerste van Blauw Wit '66 dat za terdagmiddag op het terrein bij „De Poppe" uitkwam tegen het nog onge slagen Excelsior III (Rijssen) heeft met een verdeling van de punten (33) een zeer verdienstelijk resultaat behaald. Blauw Wit opende de score door een prachtig doelpunt uit een kopstoot van Leo Steggink die hiervoor in de gelegen heid werd gesteld door Herman ter Beek (1—0). De wedstrijd was toen precies tien minuten oud. De Rijssenaren zetten toen alles op alles om de gelijkmaker te forceren en keeper Heuvink moest verschillende ke ren in aktie komen. Hij deed dit af doende tot o.p het moment dat een half uur was gespeeld en Goorman mede door .onvoldoende wegwerken van de Blauw Wit achterhoede een onver wachte kans kreeg om te scoren een kans die doeltreffend werd benut. Na de thee trokken beide ploegen weer direct fel van leer en na 2 minuten werd het 2—1 toen Herman Heuvink een door de rood-witte goalie het veld ingestomp- te bal keihard inschoot. De vreugde over dit doelpunt was ech ter van korte duur want Nijland bracht uit een vrije schop de partijen weer op gelijke voet (2—2) en vijf minuten later werd het door Schuiterd 23. De laatste vijf minuten trok alles wat Blauw Wit was ten aanval en uit een doelworsteling smaakte Henk Lande weerd het genoegen om de gelijkmaker te scoren. De tweede editie van Blauw Wit haal de in Hellendoorn de eerste puntjes bin nen door Vesos 4 te kloppen. Een wed strijd rijk aan doelpunten. Eindstand 6—T. Flierman was bij Blauw Wit met 3 doelpunten topscorer. Verder scoorden Rietberg, Tuitert en Aanstoot en was er nog een in eigendoelpresentje. Een te rugspeelbal (van plm. 20 meter) werd zo hard en zuiver ingeschoten dat de Vesos doelman zelfs geen poging deed om het leer te grijpen. De Blauw Wit junioren verloren in Nijverdal van DES-c met 41. Paul Müller redde voor z'n ploeg de eer. Een aardige ontmoeting was die tus sen de Blauw Wit pupillen en die van WW uit Hengevelde. De jongelui uit Hengevelde gingen bij „De Poppe" nog ongeslagen van start en zetten alles op Op woensdagavond 26 oktober a.s. zal in de Kleine Zaal van het Concertge bouw te Amsterdam de Kinderboeken week 1966 geopend worden. Het pro gramma begint om 20.15 uur met een welkomstwoord door de voorzitter van de Commissie voor de Kinderboeken week, de heer C. J. Kingmans, waarna Annie M. G. Schmidt de Kinderboeken week opent. De Prijzen voor het Kinderboek van het Jaar zullen aan de auteurs worden uitgereikt door Mr. J. F. M. J. Fransen, hoofd van dé onderafdeling Beeldende Kunsten van het Ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. De Prijzen van 1.500,worden uitgereikt aan Mies Bouhuys voor haar boek „Kinderverhalen" en aan Toos Blom voor haar boek „Loeloedji, kleine rode bloem". Vervolgens zal het Poppen theater van Guido en Felicia van Deth een program ma opvoeren onder de titel: EEN IS DRIE Schaduwen van irreële werkelijkheid. De figuren in dit spel zijn van Jacques Nijman en de muziek is van Emmy Cromjongh. Technische assistentie ver leent Jos van der Linde. De avond wordt besloten met een re ceptie. In ons volgend nummer komen wij op de Kinderboekenweek nog terug. alles om dit trotse record te behouden. Dit lukte hun (eindstand 1—2) omdat de Blauw Witjes het teveel alleen willen doen. Men let veelal te weinig op de medespelers. Wanneer men het wat rus tiger had bekeken en een vriendje de eer had gegund om een doelpunt te ma ken dan had er beslist een gelijkspel ingezeten. Voor Blauw Wit scoorde Bert Schipper. Stand in de 2e klasse Excelsior 3 6 4 2 0 10 22— 6 DES 3 T 4 2 1 10 24— 6 Sp. Denekamp 1 T 4 1 2 9 18—19 Enter Vooruit 1 6 3 2 1 8 26—10 Blauw Wit '66 T 3 2 2 8 1T—12 Juliana 2 (H.) 6 3 1 2 T 1T—15 Sp. Rijssen 1 6 3 0 3 6 16—14 Sparta 4 (E.) 5 0 3 2 2 T—24 Achilles 2 (E.) 5 0 3 2 2 5—19 Hulz. Boys 2 T 2 0 5 4 14—2T Sportlust 3 6 1 0 5 2 15—19 PROGRAMMA Blauw Wit 1 speelt zaterdag (3.30 uur) te Enter tegen het tweede van Enter Vooruit, dat afgelopen zaterdag met 4—1 verloor van hekkesluiter Hulz. Boys 2. Een volledig Blauw Wit moet in staat zijn in Enter de volle winst te grijpen. Blauw Wit 2 speelt thuis tegen Sport club Lemele 3 en moet,* spelend als afge lopen zaterdag tegen Vesos 4, de Lemelers kunnen kloppen. De junioren spelen om 3 uur te Rijs sen tegen RKSV b en de Blauw Witte puplilen gaan ook naar Rijssen om daar te spelen tegen RV e. Aanvang 1.30 uur. ZATERDAG: Enter Vooruit 2Blauw Witl, 3.30 uur Blauw Wit 2Sp. Lemele, 3.00 uur terrein de Poppe) Holten a—G.F.C. b, 3.25 uur RKSV b—Blauw Wita, 3.00 uur Sp. Rijssen bHolten b, 2.30 uur Holten cEnter V. b, 2.15 u ui- Enter V. cHolten d, 2.30 uur R.V. eBlauw Wit b, 1.30 uur ZONDAG: U.D. 1—Holten 1, 2.30 uur Holten 2—B.W.O. 4, 2.30 uur SOS 2—Holten 3, 2.30 uur Haarl. Boys 4Holten 4, 12.00 uur Holten 5—Haarl. Boys 5, 12.00 uur

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 4