RAIFFEISENBANKEN BEVORDEREN HET SPAREN Het nette stadje Hoe kunnen wg onze welvaart behouden Omzetten Ooveco-afdeling (v.h. G.O.S.) vertonen stijgende lijn Jeugddienst Ned. Herv. Kerk Wereldspaardag is een dag om zich daarop te bezinnen Doot good, geeuwt blood Geslaagd Onderwijzer te Dijkerhoek Schietwedstrijden „De Eendracht" Schaakwedstrijd „Had ik maar iemand..." Sinterklaasfeest voor de openbare scholen Zaterdag 22 oktober 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD Het behoud van de welvaart en de ver dere economische groei van ons land zijn in hoge mate afhankelijk van de bespa ringen, waartoe ook de besparingen in de particuliere sfeer behoren. Met de Raif- feisen-spaarweek willen de Raiffeisen- banken in Nederland een daadwerkelijke bijdrage leveren om de spaarzin te bevor deren. In het belang van de spaarders èn in het belang van de nationale economie. OVERHEID Dat het de overheid ernst is het sparen te stimuleren blijkt onder meer uit het op 1 mei 1966 inwerking getreden alge mene premie-spaarplan, waarbij door het Rijk een premie van 20% in het vooruit zicht wordt gesteld. Ook de reeds eerder ingevoerde gepre mieerde spaarvormen, zoals de ambtena- renspaarregeling en de jeugdspaarrege- ling alsmede de van belasting en sociale premies vrijgestelde bedrijfs- en winstde- lingsspaarregelingen getuigen daarvan. SPAARINSTELLINGEN Ook de spaainstellingen trachten het sparen verder te activeren. Door het in voeren van aan de omstandigheden van de spaarders aangepaste spaarvormen wordt het sparen vergemakkelijkt. Het vestigen van bijkantoren in nieuwe woon- centra kan eveneens gezien worden als een uiting van het streven de spaarders van dienst te willen zijn. SPAARWEEK Door ook de traditionele Raiffeisen- spaarweek die dit jaar wordt gehóuden van 24 t/m 31 oktober, willen de Raiffei- senbanken de spaarzin van de Nederland se bevolking stimuleren. De verdere economische ontwikkeling van ons land is voor een belangrijk deel afhankelijk van de mate waarin er ge spaard wordt. Voor investeringen in grote en kleine bedrijven zijn miljarden guldens nodig. Ook de financiering van de woningbouw vergt grote bedragen. Indien de besparingen in Nederland niet de omvang zouden hebben, dat aan de behoefte aan geld zou kunnen worden voldaan, zou dit de economische groei kunnen afremmen. Daarom wordt in de Raiffeisen-spaar- week het belang van sparen nog eens ex tra onderstreept. De verschillende activi teiten tijdens de spaarweek hebben ten doel de niet-spaarders tot sparen te bren gen en de reeds bestaande spaarders te bewegen eens iets extra's in te leggen. RAIFFEISEN Naast het bevorderen van de spaarzin om daarmede individuele en nationale be- In de Ned. Herv. Kerk alhier zal a.s. zondagavond, op 23 oktober dus, weer een Jeugddienst worden gehouden. Voorganger is de Eerwaarde Heer A. Schellevis. Hij hoopt stil te staan bij het probleem van de eenzaamheid, dat in het leven van vele jongeren openbaar wordt. Het onderwerp luidt dan ook: „Had ik maar iemand. Aan de hand van discussie-vragen heb ben de plaatselijke C.J.V.-groepen zich weer kunnen voorbereiden op deze dienst. Medewerking zal worden verleend door de bekende „Y.M.C.A.-Singers" uit De venter. Van dit bekende ensemble zijn ook grammofoonplaten in de handel. Het is daarom een goede gedachte geweest van de Jeugddienst-commissie om hun meewerking in een jeugddienst eens te vragen. De dienst begint om 19.15 uur. Aan elke bezoeker zal bij de ingang een gestencilde liturgie ter hand worden gesteld, zodat de gehele dienst voorbeen ieder gemakke lijk is te volgen. Ongetwijfeld zullen velen deze dienst a.s. zondag willen meemaken! FEUILLETON door Gré de Boer 28) Niemand antwoordde en daarom ver volgde Herman: „Er is nog iets anders. Hebben jullie je nooit afgevraagd, hoe vader ineens zo is geworden? Dat moet een oorzaak hebben. Herinneren jullie nog de zilveren bruiloft? Ik heb altijd bezwaren gehad tegen dergelijke uit bundigheid, maar het betrof hier mijn schoonouders en het past mij niet aan merkingen te maken, als de kinderen besluiten, dat er een bruiloft wordt ge houden. Welnu, op die bruiloft is de kiem gelegd voor hetgeen vader nu ge daan heeft. Er werd een soort wedden schap afgesloten, moeder zal het nog wel weten. Vader zei, dat hij ondanks langen te dienen, wil de spaarweek ook een eresaluut brengen aan de man, die onmiskenbaar op de achtergrond staat van iedere bij de Raiffeisenorganisatie aangesloten bank en aan wie de bank haar naam ontleent: Raiffeisen. De arbeid van deze man resulteerde in goed functionerende op samenwerking gebaseerde, spaar- en leenbanken ten be hoeve van de gehele gemeenschap. Het is het idee van Raiffeisen geweest de spaar gelden van de plaatselijke gemeenschap aan te wenden voor de kredietverlening in diezelfde gemeenschap, waaroor er een circulatie van het geld ontstond bin nen de lokale sfeer. Een maatregel met een economische strekking, welke echter tegelijkertijd de gemeenschapszin bevor derde. Dat de ideeën van Raiffeisen betekenis hebben voor de praktijk blijkt onder meer uit het feit, dat er in Nederland 1300 ves tigingen zijn van Raiffeisenbanken. Het spaartegoed van de ruim 2 miljoen spaarders bij deze banken is enige maan den geleden reeds de ƒ5 miljard gepas seerd. Er is een tijd geweest Ach er zijn natuurlijk heel wat tijden geweest in de bijna 150 jaar, dat de Bondsspaarban ken het sparen in Nederland hebben be vorderd. Waarom hebben ze dat ge daan? Uit de overtuiging daarmede de welvaart van gezin en volk te bevorde ren. Toch is er een tijd geweest dat som mige economen het sparen met een boos oog bekeken. Dat kan men zich vandaag nauwelijks voorstellen. Onze afwisselende regeringen hebben natuur lijk verschil van mening gehad, maar op één punt zijn' ze steeds eensgezind. Er moet worden gespaard. En we weten allemaal dat er in ons land nog veel moet worden verbeterd en aangevuld. Welvaart heeft twee kanten: we hebben een aantal dingen nodig in onze eigen huishouding, maar ook voorziennigen voor ons allemaal. Het is een gelukkige omstandigheid dat het sparen een mid del is om in beide te voorzien. Rege ringen hebben natuurlijk vooral het oog op de dingen die nodig zijn voor ons allen: veilige wegen, goede wonin gen, recreatie-mogelijkheden voor va kanties en weekends, bejaardentehui zen, scholen, kerken, dammen en dijken, drinkwatervoorzieningen voor onze groei ende bevolking. Dat alles vraagt enor me kapitalen: de besparingen van een enkeling verdwijnen daarbij in het niet. Maar als al die besparingen samenstro men bij spaarinstellingen als de Bonds spaarbanken worden het inderdaad grote kapitalen die aan de regering kun nen worden uitgeleend tegen een rente, die het geldbezit van de spaarders ge stadig doet groeien. De economen die meenden dat sparen tot werkloosheid leidt, dachten meer aan het sparen in een oude kous. Dat spaargeld doet in derdaad niets meer, doch via de spaar banken schept het juist werkgelegen heid. Maar rijzen er dan geen moeilijk heden, als de spaarder op zijn beurt zijn spaargeld voor grotere aanschaffin gen wil gebruiken? De ervaring van 150 jaar spaarbankpraktijk heeft geleerd, dat dit geen problemen schept. Het aan tal spaarders neemt toe. Terwijl de ene spaarder spaargeld terug vraagt, komen andere spaarders nieuw spaargeld bren gen en zo blijft er over langere tijd ge zien, altijd een groeiend totaal-bedrag bij de spaarbanken staan. Kijk maar in de jaarverslagen van de Bondsspaar banken. Ons land heeft zijn zorgen en zijn po litieke meningsverschillen. Maar één ding staat vast: sparen op de wijze als hier besproken, daarvan kunnen we al leen maar beter worden. Dat is de bood schap die de Bondsspaarbanken ook de ze Wereldspaardag weer onder de aan dacht brengen. zijn vier en veertig jaren best in staat was om een jong meisje te animeren een avondje met hem uit te gaan. Oom Klaas en de buurman lachten hem uit. Dus werd het een weddenschap: bin nen drie weken moest vader zijn bewe ring waarmaken. Ik weet nu achteraf, dat hij het heeft gedaan. Misschien schrikt moeder ervan: vader is begin juni met die betreffende jonge vrouw een avondje uit geweest in Zwolle, naar een bioscoop en daarna hebben ze wat gedronken in een restaurant. Op zichzelf natuurlijk al bedenkelijk. Bovendien ge vaarlijk. Als je met vuur gaat spelen, kun je je branden. Van die tijd af da teert het kontakt met die juffrouw Bijl. Je ziet, wat er uit voort kan komen, als je iets dergelijks op touw zet. Maar daar om ga ik vader niet veroordelen. Even min als oom Klaas, die immers akkoord ging met de weddenschap. Evenmin als de buurman hier, die ook meedeed." „Je kunt praten als Brugman, zwager, maar ik blijf er bij, dat ik het schandalig vind. En dat is nog maar een zwakke definitie," meende Jaap. „Beste jongen, in je hart ben je net zo. En jij niet alleen." „O, dank je wel. Je hebt nogal een mooie dunk van me, hè?" „En ik eveneens. Vrijwel iedere man. 't Roo-Kruus klopt an biej oe en miej, Het geet gin hoesgezin verbiej, O nee, 't is neet um geeld te doon, Al hopt het wal dawwe weelt bloon. Met noadruk wordt het oe verteeld, 't Is dit keer neet begun um geeld, Mear um nen halven liter blood, Iej weet toch wat ze doar met doot. Al wordt 't dan zoo neet opemoarkt, Met 't blood wordt dageleks ewoarkt, Det blood det géf toch dag an dag An zeeke leu wier nieje krach. Aj zelf gezoond zeent dan muj goan, Is 't plich doar blood vuur of- te stoan, 't Kan wean det 'n meanske met oe blood Kan worn ered, bedeankt det good. Gin meanske toch hef non ne rean Um neet te komm, of 't mos dan wean Det het oewn dokter neet wil hemm, Dan kan 't gin meanske oe kwoalek nemm. Leu zol 't nog nuereg wean te skriewn Daj aanders hier neet vot mag'nt bliewn, Wiej weet toch allemoa gewis Det blood geewn heel, heel nuereg is. J. Rozendom, Rijssen. P.S. U kunt bloed geven op maandag 24 oktober 's avonds van 7 tot 9.15 uur in het Parkgebouw. Voor het basis diploma „Bedrijfsvoe ring in de metaalnijverheid" zijn te Zwolle geslaagd de heren H. Rietman, Kol weg 64 en G. J. Paalman. Espelo 51. Voor het SCB-diploma slaagde de heer H. van Beek, Burg. van der Borchstraat. Tot onderwijzer aan de o.l. school te Dijkerhoek is in de vacature Kraaijen- zank benoemd de heer A. Groothengel, thans als tijdelijk leraar werkzaam aan de openbare u.l.o. school te Goor. De vorige week vrijdag werden de schietwedstrijden voor de onderlinge windbuks-competitie van de Schietver eniging „De Eendracht" in zaal Vosman voortgezet. De uitslagen waren als volgt: 1. A. Schuppert 131 pnt. 2. G. Tuitert 128 pnt. 3. G. Jansen 118 pnt. 4. J. Nijendijk 115 pnt. 5. H. J. Nekkers 114 pnt. 6. H. Paalman 114 pnt. 7. A. Bieleman 108 pnt. 8. J. Manenschijn 107 pnt. 9. F. J. Sluiter 107 pnt. 10. J. Bouwhuis 106 pnt. 11. G. J. Aaftink 106 pnt. De Schaakclub „De Pioniers'' speelde donderdagavond in haar clublokaal, hotel Holterman, haar eerste competi tiewedstrijd in de 3e klasse A van de Twentse Schaakbond tegen de schaak club „Rijssen". De Holtenaren wonnen deze ontmoeting met OV2 tegen 3y. De individuele uitslagen waren: H. Grobben - J. ter Harmsel Ys F. J. Hol - H. Waanders 0 —1 H. Roelofs - J. Kienen 1 0 F. Groenewoudt - G. Koedijk V2y< G. J. Hoeve - F. Krommendijk 0 1 C. v. Geerestein - W. t. Harmsel 1 0 P. H. v. Doorn - H. Fidder 1 0 A. Stukker - H. Jans V2y B. v. Beek - A. Pouw 1 0 H. H. J. Stukker - G. Pijffers 1 —0 6y—3y De uitslagen van de wedstrijden voor de onderlinge clubcompetitie, die de vorige week donderdag gespeeld werden, waren als volgt: J. Broere - G. J. Hoeve 1 0 H. H. J. Stukker C. v. Geerestein X-— 34 F. J. Hol - A. Stukker 1 —0 H. Stukker - P. H. v. Doorn 0 —1 F. Groenewoudt - J. Steenbergen 0 —1 H. Roelop - H. Grobben 0 —1 Wat denken wij,' jij en ik en iedere man, die een paar ogen in zijn hoofd heeft en normaal reageert, als hij een knappe vrouw ziet lopen, op een paar stevige benen? Gedachten spreek je niet uit en zulke gedachten zeer zeker niet. Maar wat we dan denken komt ongeveer-hier op neer: Jonge, wat een knap ding. En een mooi figuurtje. En kijk die benen eens. Die is de moeite waard. Dat doen we al.op school, op de middelbare school dan wel te verstaan. Er waren er twee bij ons op school, die met kop en schouders boven alle andere meisjes uitstaken. Fi guurlijk. Schoonheden. Wat denk je als jongen van zeventien, achttien? Daar wil ik wel eens een avondje mee uit. Je wordt ouder, gaat in dienst en doet met je kameraden mee. Wandelingen maken in de garnizoensstad. Naar de meisjes kijken. Dat wordt een gewoonte, een tweede natuur. Op een gegeven moment ontmoet je de ware en je gaat trouwen. Dacht je, dat een man sinds zijn tocht naar het gemeentehuis en kerk voortaan op straat met een blinddoek voor loopt?" „Je kletst onzin," weerde Jaap korze lig af. „Daar hadden we het niet over „Het is de oorzaak, zwager, dat er man nen zijn, die op een gegeven ogenblik derailleren. Iemand, die voldoende be grip heeft voor een moraal en fatsoen, De omzetten van de Coveco-afdeling in Holten voorheen de afdeling van de G.O.S. vertonen nog steeds een stij gende lijn. Blijkens het jaarverslag, dat besproken werd in de maandagavond in hotel Holterman gehouden vergadering van leden en leveranciers, is de afdeling in landelijk verband gestegen van de 35e naar de 32e plaats op de ranglijst. In de ze vergadering, die onder leiding stond van de voorzitter, de heer D. J. Brons voort, werden nadere mededelingen ge daan omtrent de vee-omzetten. Deze be droegen: varkens 5000 stuks (v.j. 4600), nuka's 230 (203), rundvee 224 (246), noodslachtingen 36 (27) en biggen 1619 (667). De waarde van de geldomzet steeg van 1,2 miljoen gulden naar 1,4 miljoen. In eoveco-verband steeg de varkensaan- voer met 17%. Landelijk was dit 14%, zodat de Coveco behoorlijk haar aandeel heeft gekregen. De omzet van slachtvee was 13% hoger. Ook de afzet van vlees waren gaf een behoorlijke stijging te zien zowel in binnen- als buitenland. De situatie, zoals die nu is, werd nog eens onderstreept door een medewerker van de Coveco, de heer J. J. Florijn, in zijn inleiding „De Coveco in de strijd om de grondstof". De vraag van Nederlandse geslachte varkens vanuit Frankrijk en België was tot half september groot Daarna werd, in verband met de afloop der vakanties, de vraag tijdelijk flauwer, maar in oktober is zij weer toegenomen. Spi'eker voorziet, dat tengevolge van de verdere afbraak der interne heffingen de vraag naar onze varkens in de komende maanden verder zal toenemen. Wat de export van klein-conserven naar Duitsland door de Coveco betreft, wordt verwacht, dat deze eind 1966 ten opzichte van 1965 zal zijn verdubbeld. Ook de export van dit artikel naar Oos tenrijk begint goed op gang te komen. De Coveco is de enige Nederlandse ex porteur naar dit land. De afzet van ham- conserven naar de z.g. derde landen en vooral Amerika heeft het vorige jaar en tot eind mei 1966 zeer goed gelopen, ten gevolge van het lage aanbod naar dit laatste land. De laatste tijd is dit aanbod echter sterk gestegen, terwijl wij momen teel sterke concurrentie ondervinden van Polen en Denemarken. Aangezien de ex portmogelijkheden naar z.g. derde landen in belangrijke mate afhangen van de ex port-restituties die door Brussel worden vastgesteld, zijn de vooruitzichten op langere termijn voor dit artikel niet erg gunstig. Omdat, op langer termijn ge zien. onze kansen op de EEG-markt gun stiger zijn, dan naar derde landen, is de Coveco bezig zich wat de conserven-ex- port betreft, meer toe te leggen op de Franse markt. De heer Florijn verklaarde, dat de bin nenlandse afzet van vleeswaren en -con serven zich, ondanks scherpe concurren tie, regelmatig uitbreidt. Er zijn voor liet komend seizoen weer grote orders afge sloten, met grote winkelbedrijven voor de levering van Gelderse rookworst. De productie hiervan is opgevoerd tot hon derd ton per week. Alleen met een pro duct, dat kwalitatief aan hoge eisen vol doet, kan men op de scherp concurreren de binnenlandse markt wat veroveren. Het is dus niet alleen een strijd om de grondstof, verklaarde spreker, maar ook om de afzet van de producten. Met een omzet van ongeveer een miljoen varkens per jaar is de Coveco de grootste afne mer van varkens in Nederland geworden. De heer Florijn wees er nog op, dat door de toenemende specialisatie in de varkenshouderij het aantal bedrijven te rugloopt, maar dat het aantal afgelever de varkens per bedrijf regelmatig groter wordt. Het aantal bedrijven met varkens in Gelderland en Overijssel bedroeg in 1960 56.900 met een gemiddelde van 19 V2 varken. In 1966 waren er 42.993 bedrijven met gemiddeld 37.8 varken. Het aantal varkens steeg van 1.112.000 naar 1.625.342. De Coveco, die de provisie-aftfek van 11/2% heeft gehandhaafd, gaat er vanuit, dat boer de kosten toch uiteindelijk be taalt. Dit laatste blijkt ook inderdaad het geval te zijn, want de prijsnotering van de Coveco ligt sindsdien hoger en mo menteel zelfs 4 cent per kg boven de no teringen van de particuliere inkoopcom binaties. Wanneer men naast het be staande ook nog in aanmerking neemt, dat de Coveco aan de mesters, die lid zijn en al hun varkens regelmatig leveren aan de Coveco, een nabetaling geeft in de vorm van een kwantumtoeslag, die laat het daarbij, maar hij draait zijn hoofd vast niet om, als hij een knappe vrouw ziet. Al is de zijne misschien twee keer zo knap, aantrekkelijk en goed ge bouwd. Als we op het strand een décent geklede vrouw zien, spreken we er in gezelschap misschien schande van, maar inwendig bewonderen we het mooie fi guurtje en wat er al zo bij hoort. Kcm nu, laten we elkaar alsjeblieft niet voor de gek houden. Maak jij nooit een grapje met een klant, die behoorlijk bedeeld is door moeder natuur? Haar in stilte be wonderend? Ik wel, en mijn vrouw weet dat. Maar daar laat ik het bij, omdat ik weet, dat ik thuis een vrouw heb, mijn eigen vrouw. Waar ik van houd, die ik bewonder en die ik ook graag bekijk, omdat ze knap is. Niet Hilda? Goed, daar blijft het voor ons bij. Maar er zijn man nen, die verder gaan. In ons hart zijn we geen van allen beter als koning Da vid. Maar we beheersen ons. Er zijn on geschreven wetten, die we eerbiedigen De enkelingen zijn als David. Vader's ge val staat niet op zichzelf. Ik keur het niet goed, denk dat niet. Ik hoop, dat jullie me goed genoeg kennen. Maar ik kan het me voorstellen. En heel wat mannen, hier in de stad, die nu openlijk vader veroordelen, omdat hij er vandoor is met een jongevrouw, die blijkbaar varieert van 1,tot 3,50 per varken, dan blijkt, aldus spreker, ook bij een di recte prijsvergelijking, dat deze organi satie zijn partij goed meeblaast. Uitvoerig toonde spreker vervolgens nog aan, dat aan de kwaliteitsverbetering van de varkens de laatste jaren veel aan dacht wordt besteed. In Overijssel en Gelderland werken momenteel 1600 fok kers en mesters in ringverband samen. Op jaarbasis worden in het kader van deze samenwerking plm. 170.000 varkens geleverd. In enkele plaatsen in Gelder land is bij wijze van proef een integratie systeem opgezet, dat nog verder gaat. Dit systeem, dat de integratieregeling van mestkuikens voor „Wezep" benadert, is opgezet in nauwe samenwerking tus sen Coveco, Cebeco, de betreffende aan koopverenigingen en een commissie van deelnemende fokkers en mesters. Met een praatje over de rundveeprijzen besluit de heer Florijn tenslotte zijn in leiding, er op wijzende, dat in de strijd om de grondstof de daad dus niet alleen is aan de Coveco, maar ook aan' de boer zelf. Na deze causerie waarover nog tal van vragen werden gesteld, wordt nog de be stuursverkiezing gehouden voor het af delingsbestuur. De heren Joh. Lubbersen, H. W. Luggenhorst en H. Markvoort worden als bestuurslid herkozen, even als het plaatsvervangend ledenraadslid, de heer E. Jansen. In plaats van het lid van de ledenraad, de heer W. Stevens, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer H. J. Schorfhaar gekozen. Men schrijft ons: Dit is de titel van de jepgddienst a.s. zondagavond in de Ned. Hervormde Kerk. De heer A. Schellevis zal dan spreken over het onderwerp: „eenzaamheid". Iets voor oudere mensen? Dat dacht je maar. Voor heel wat jon gelui is dit een knellend probleem. De verzuchting „Had ik maar iemand" wordt, naarmate de wereld dichter be volkt raakt, vaker geslaakt. Is deze toenemende vereenzaming van de moderne mens onafwendbaar, of is er iets tegen te doen, en trouwens, wat zal ons de kerk daar nu over te zeggen heb ben? Kom zondagavond in ieder geval, want het moet de moeite waard zijn over dit onderwerp eens dieper na te denken. Bo vendien werken aan deze dienst mee de Y. M. C. A. Singers uit Deventer, die door plaat en radio een grote vermaardheid genieten. Over eenzaamheid gesproken, kom niet alleen, maar breng eens iemand mee die uit zich zelf misschien niet zou komen. Afgevaardigden van de Dorpsschool, de Kolschool en de beide openbare kleu terscholen vergaderden dinsdagavond onder leiding van de heer B. H. Brou wer in de o.l. Dorpsschool over het Sin terklaasfeest voor de leerlingen. Uitge nodigd waren personeel, ouder- en feest commissieleden. Op mej. J. H. Wolters werd een beroep gedaan om in elk geval nog een jaar het secretariaat op zich te blijven nemen. Zij stemde daarin toe. De heer G. van 't Holt zag zijn werk als penningmeester over het afgelopen jaar met een accoordverklaring bekroond door de kascommissie bestaande uit de heren G. J. Aaftink en J. Meerman. In de kascommssie voor het nieuwe jaar werden benoemd mevr. H. R. Müller- Lanting en de heer G. J. Aaftink. De vergadering besloot het Sinter klaasfeest te vieren op maandag, 5 de cember, des voormiddags in de beide lagere scholen en des namiddags in de beide kleuterscholen. Nog niet school gaande kleuters mogen met hun bege leiders Sinterklaas begroeten in de hal van de Dorpsschool of in het voormalige gymnastieklokaal aan de Dorpsstraat, waar een klas van de Kolschool is on dergebracht. Er zal één lijstencollecte worden gehouden onder de voorstanders van het openbaar onderwijs om het Sin terklaas gemakkelijker te kunnen ma ken het feest te financieren. Het pro gramma voor het kinderfeest wordt niet eerder bekend gemaakt dan dat de Sint in ons land is aangekomen. aantrekkelijk is ik ken haar niet zijn misschien in hun hart jaloers op hem, omdat hij deed, wat zij zelf nooit durven, maar het misschien o zo graag zouden willen doen. Laten we het zo be kijken. Misschien gaan we dan wat zach ter over hem denken. We hebben alle maal onze zwakheden, gebreken, tekort komingen. De een deze, de ander weer wat anders^ Mij' schoonvader blijft voor mij dezelfde, als hij terugkeert in de schoot van zijn gezin. En mijn vrouw denkt er net zo over, nietwaar Hillie?" De vrouw knikte ernstig. „Toen ik het hoorde, was ik ontzettend geschokt. Al les was mogelijk geweest, maar dit ik kon het ternauwernood geloven Mis schien reageerde ik aanvankelijk net als Jaap. Maar Herman heeft me de ogen geopend. Hij heeft gelijk. Het is niet aan ons te oordelen. Vader blijft voor mij: vader." Mevrouw Hartog hield met moeite haar tranen in. „Dank je, Herman. En jij ook, Hil. Vaders plaats blijft hier open. Hij kan altijd terugkeren. En ik zal iede re dag voor hem bidden en vragen hem weer spoedig terug te brengen," (Wordt vervolgd.)

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2