Uit het plaatselijk parlement PASSENDE MEUBELEN SCtlUPPEiT N.V. Reclame is winst! GEEF ZE DE KANS Werk smis «Ie winkel o,«. Dijkerhoeks Amateur Tonelisten brachten aardige revue op de planken U ruikt de verse koffie! B Nationale Reclasseringsdag 1966 Mooie opbrengst HOLTENS NIEUWSBLAD V oetbalprogramma Luchtballon landde twee keer le Open Deur-bijeenkomst Fotowedstrijd „De Holterberg afval vrij" Zaterdag 24 september 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD Verse koffie, vers gezet en direct voor het zetten zelf ge malen. Dat belooft een lekker kopje koffie te worden. En lekkere koffie, dat is Douwe Egberts koffie. Het fijnste van de plantages, op speciale manier gebrand en, dooi de grote vra3g, altijd vers bij uw winkelier verkrijgbaar. EIJNE DESSERT 250g 2.18 ROODMERK 250 g 1.98 lekkere kottie... Geen geld voor kleine wensen. Rekening-courantpositie van Holten „ver" over de „rode streep". De nieuwe leden weerden zich reeds. Dat de financiële positie van de gemeente bijzonder moeilijk is bleek vrijdag avond nog weer eens duidelijk in de korte vergadering, waarin de raad o.m. te be slissen had over het aangaan van een geldlening van f 53.000,met de Bank voor Ned. Gemeenten ien verschillende raadsleden bij de rondvraag verlangens naar voren brachten t.a.v. het aanbrengen van lichtpunten, verbetering van wegen en het aan schaffen van een nieuwe loper voor de huwelijksplechtigheden. De geldlening zal worden aangegaan tegen een koers van 99% en 7% rente per jaar en worden gebruikt voor de aankoop van grond met opstallen van de heer S. de Vries in de Haar ter uitvoering van het bestemmingsplan „De Haar". De raad ging er zonder hoofdelijke stemming mee accoord. i U kunt sfeer in uw huis brengen H door de keuze van M sj Die keuze .vindt u in onze magazijnen. Bezoek regelmatig onze toonkamers en u blijft H op de hoogte met de nieuwste snufjes. 1 Voor WOONKAMERS - SLAAPKAMERS - 1 APARTE ZITJES - KLEINMEUBELEN VLOERBEDEKKING en GORDIJNEN Agent: JAN WIGGERS Kolweg 14 - tel. 356 Wat zijn wensen betreft: de heren Jan sen (pvda) en zijn partijgenoot Meerman vroegen een lichtpuntje in de Look en op de Lichtenbergerdijk, de heer Wansink (gem. bel.) vroeg verbe.tering van het hekwerk voor de oude begraafplaats aan de Kerkhofsweg en de heer Van Schoo- ten (b.p.) verbetering van het kruispunt Oude Deventerweg-Jeurlinksweg, dat on overzichtelijk is. De heer Wiggers (a.r.) had zich geërgerd aan een gat in de lo per, die bij de voltrekking van bepaalde huwelijken wordt uitgelegd. Hij noemde het gat de gemeente onwaardig. De raadsvoorzitter, Mr. W. H. Enklaar, toonde alle begrip te hebben voor de ge rechtvaardigde verlangens van de raads leden, maar wees er op, dat al deze klei ne uitgaven samen een groot bedrag vor men. De rekening-courantpositie van de gemeente is bijzonder slecht, zij heeft de rode streep verre overschreden en de ge meente moet er derhalve voor waken, dat zij geen moeilijkheden krijgt met de Bank voor Ned. Gemeenten, langs welker ka nalen het kapitaal voor het doen van in vesteringen moet worden aangetrokken. Het uitleggen van de loper bij „duur dere" huwelijken noemde de burgemees ter een service, waar de bruidsparen geen recht op hebben, maar die bij het geheel wel passend is. Als de loper voor de hu welijken onwaardig is, dan is de traplo per, die naar de raadzaal leidt, dat voor de raadsleden. Men kan echter constate ren, dat de gemeente het geld niet over de balk gooit. De vervanging van de gemeenschappe lijke regeling voor de stichting en exploi tatie van een regionaal woonwagenkamp te Deventer door een z.g. „Zware rege ling", waardoor een rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam het beheer, het onder houd en de exploitatie in handen zal ne men, ontmoette bij de raad geen bezwaar. Dit lichaam „Regionaal woonwagenkamp Zuid-West-Overijssel" zal nu het benodig de kapitaal kunnen verkrijgen via de pro vincie. Verwacht mag worden, dat binnen niet al te lange tijd de plannen verwe zenlijkt kunnen worden. Een meevallertje betekende de medede ling van de raadsvoorzitter, dat het in De in de Geref. Kerk ten bate van het Eigen Jeugdwerk gehouden collecte heeft 520,76 opgebracht. een vorige vergadering gevoteerde be drag ad ƒ41.000— voor de aanschaf van nieuw brandmateriaal tot grote vreugde van b. en w. met ongeveer 10.000ver minderd kan worden, omdat met een wa gen met fabrieksmatige opbouw (stan daardtype) kan worden volstaan in plaats van met een brandweerauto, die nog opgebouwd zou moeten worden. Er gaan tegenwoordig nog al eens stemmen op die een veel krasser aanpak van misdadigers en boeven bepleiten. De criminaliteit neemt op schrikbarende wijze toe, zegt men, en de rechtspraak is veel te zachtzinnig in het opleggen van straffen. Ze moesten ze dit en ze moesten ze dat. Dan wordt het een beetje gevaar lijk om het woord reclassering te laten vallen, want onmiddellijk denkt men aan de zachte heelmeesters met de stinkende wonden. Wanneer niettemin op de nationale reclasseringsdag bij u zal worden aange klopt voor de bekende collecte, wees dan zo goed te bedenken, dat het hier om een heel andere zaak gaat. De reclassering immers kan weinig doen aan werkelijke beroepsmisdadigers, die een probleem op zichzelf vormen. De reclassering houdt zich bezig met die belangrijke categorie van medemensen, die gefaald hebben, met de strafrechter in aanraking zijn geko men, de volle maat van hun straf hebben ondergaan, en nu weer een eerlijke kans moeten hebben om te tonen dat ze geen boeven zijn. Het zou wel prettig zijn wanneer er een duidelijk zichtbare scheidslijn viel te trekken tussen hen die deugen en hen die niet deugen, maar zo is het nu eenmaal niet. Die lijn verloopt vrij grillig en het verschil tussen de gezeten burger en de burger die gezeten heeft is allesbehalve absoluut. Mensen die van de been geraakt zijn, moeten weer op de been worden gehol pen. Wie zijn zelfvertrouwen is kwijt ge raakt, moet door ons allen te samen ge holpen worden aan dat voorschot van vertrouwen, dat iedereen in het leven wel eens nodig heeft. Het is niet voldoende daarvoor een organisatie-apparaat en enig geld te hebben. Wol noodzakelijk, maar niet voldoende. Er is bovenal een klimaat nodig om in te werken. Dat kli maat wordt tenslotte niet gevormd door een bureau, maar door de instemming en medewerking van de hele gemeenschap. Die kan zich niet bezig houden met de technische bijzonderheden van ieder ge val, maar ze kan wel haar fiat geven aan de arbeid, d;e hier in ons aller naam ver richt wordt. En daarvoor dient nu eigenlijk de in stelling van de nationale reclasserings dag. Dat we op die ene dag in het jaar even denken aan die onfortuinlijke mede- burgex\s, die altijd in angst leven dat hun verleden tegen hen zal worden uitgespeeld en dat ze getekend en uitgestoten zullen blijven. Wie zijn straf heeft gehad, moet daarna zijn kans weer hebben. Als wij daar alle maal goed van overtuigd' waren, zou mis schien de hele reclassering niet nodig zijn. Maar nu staat ze daar als een opgericht teken, dat het nog niet in orde is met onze gezindheid ten opzichte van degenen die eenmaal gestraft zijn. Het is zo ge makkelijk om iemand levenslang iets na te houden, het is zo'n koud kunstje om een ongelukkig medemens voorgoed te verbitteren en dan achteraf te constate ren dat hij de sociale aansluiting mist. De hardhandige en domme mentaliteit, waar uit de spreekwoorden als „wie eens steelt is altijd een dief" en „wie zijn billen brandt moet maar op de blaren zitten" geboren zijn, is nog te diep in onze taal en in onze geest geworteld om de geopende deur en de uitgestoken hand als vanzelfsprekend te zien. Natuurlijk we doen er wel ons best voor. En daartoe moet nu de natio nale reclasseringsdag ons helpen. Er is veel geld nodig om dit werk goed te doen. Daar is de collecte dan ook voor. Ja, dat kunt U letterlijk opvatten zakenman! Ondanks het kerend getij in tal van produktie- bedrijven, nemen de omzetten in alle branches toe. Gemiddeld is dit over 1966 met 10 procent. Een stroom van konsumenten- guldens voor het a.s. seizoen zal Uw omzet zeer ten goede komen. Laat Uw prettige anbiedingen luide en ver in 't rond klinken op de advertentiepagina's van: Maar die collecte is behalve dat, en dit misschien wel even belangrijk, ons gebaar van solidariteit met hen die in zulk een. slechte positie zitten en die we toch dui delijk moeten maken dat we hen weer gewoon, volledig willen accepteren. Geef ze de kans. Laat die collecte dui delijke taal spreken. FEDDE SCI-IURER. Zelfs de provo's met hun witte fiets ont braken niet in de Dijkerhoekse revue. met een groep soldaatjes: Arien Vlogt- man, Henk v. d. Brink, Wim Paalman, Johan Huzen en Johan Markvoort, met schoten in de roos de pauze aan. Na de pauze volgden o.m. „Provo's lied jes", „Banana" en „Iets zeer speciaals", waarbij Dijkerhoekse prominenten op de korrel werden genomen. Met de finale „Draaideur" kwamen alle medewerkers dan tenslotte voor het voetlicht en ont vingen een spontaan applaus voor de keu rige uitvoering van deze zeer geslaagde revue. De grimering van het gezelschap was bij kapper Drent in uitstekende handen. Zaterdag heeft in dezelfde zaal de eer ste openbare uitvoering plaats. Zaterdag: Blauw Wit 1 Hulz. Boys 2 4.15 uur (Terrein De Poppe) Blauw Wit 2 Excelsior 4 2.30 uur (Terrein De Poppe) Holten a Hector a 4.15 uur RKSV b Holten b 4.00 uur Haarl. Boys b Blauw Wit a 4.15 uur Holten c SDOL b 3.00 uur Sp. Rijssen d Blauw Wit b 2.30 uur R.V. e Holten d 2.30 uur Hulz. Boys d Holten e 10.00 uur Zondag: Holten 1 RKSV 1 2.30 uur GFC 4 Holten 2 11.30 uur SDOL 2 Holten 3 2.30 uur Holten 5 Holten 4 12.00 uur De ballontocht, die drie Engelse sport vliegers zaterdagmiddag samen met me vrouw Boesman van het vliegveld Teuge af maakten, heeft maar kort geduurd. In Loo-Bathmen, nabij de boerderij van de heer G. J. Stegink, werd de ballon aan de grond gezet. Even eerder was de ballon ook al ge land, maar het terrein was wegens de afzetting met prikkeldraad minder ge schikt om de ballon leeg te laten lopen. De kans op beschadiging was te groot. Om opstijging weer mogelijk te maken, stapte een van de Engelse passagiers uit het mandje. Hij volgde samen met de heer Boesman per auto het verder ver loop van het tochtje. Luchtvaartgezinde Engelsen leggen de laatste tijd een bijzondere belangstelling aan de dag voor de ballonvaart. In eigen land bezitten zij echter slechts één bal lon om deze sport te beoefenen. Voorts is een ballontocht er bijzonder duur vanwe ge de hoge kosten van het gas. Een op stijging kost er omstreeks 2.500,In Nederland gaat men voor acht honderd gulden per ballon de lucht in. De Engelsen steken daarom graag het Kanaal over om zich bij ons over te geven aan de ballonsport. Zaterdagmiddag vlo gen de heren M. Andrews, L. Benjamin en E. Fane van de „Tiger-Club" uit Red- hill bij Londen met een „Jodel" naar Teu ge. Een aantal van de 650 leden van deze club ijvert er voor het ballonvaren in En geland weer aantrekkelijk te maken. Daarom komen ze op gezette tijden naar Nederland om er onder leiding van de heer en mevrouw Boesman ervaring op te doen. Teuge doet daarbij dienst als vertrekstation. (Deventer Dagblad) In de Ned. Herv. Kerk (bijna tot de laatste plaats bezet) werd zondagavond de eerste van de in dit winterseizoen te houden 5 bijeenkomsten gehouden voor de Open Deur-groep. Voordat de dienst begon, werden met orgelbegeleiding van Anton Koopman een drietal bekende geestelijke liederen gezongen. Spreker in deze dienst was de eerwaar de heer A. Schellevis die een toespraak hield over het onderwerp „Wat is gelo ven nu feitelijk" (Mattheus 15 vers 21 t.m. 28). Aan deze dienst werd medewerking verleend door het Ambonezenkoor „Tali- tha Kumi" te Nijverdal. Het koor dat na mens de Open Deur-groep in het Maleis werd welkom geheten door de heer P. B. Müller zong achtereenvolgens: Baha- granu Itula Isa (Jezus Uw heil), Won dervolle vrede, Kerdfa dan berlomba (strijd en inspanning) en Wat een tedere vriend is Hij. De dienst werd besloten met het geza menlijk zingen van het bekende lied „Waar heen pelgrims, waar heen gaat gij''- De inschrijving voor deze fotowedstrijd uitgeschreven door de heren C. Bal en K. Bos is gesloten. De wedstrijd op zichzelf is geen succes geworden, wat echter ook niet verwacht werd, maar de daaraan verbonden actie „Aandacht te vragen voor het niet weg gooien van afval" is volkomen geslaagd. Er zijn twee inzendingen binnenge komen, zodat van een wedstrijd moeilijk gesproken kan worden. De heer Bal en Bos hebben nu beslo ten de twee inzenders: de heer A. Beumer, Gerhardstraat 72 te Zaandam en de heer P. C. Faber, Krak- selaan 63-71 te Doesburg ieder de helft van de hoofdprijs toe te wijzen, zodat de twee inzenders 50,krijgen toegezon den. Na het openingslied, dat gepresenteerd werd met zang van twee in kleurrijke cos- tuumpjes gestoken dames, met guitaar- begeleiding door Teunis Jansen, volgde een interview van de „N.R.U."-reporter Wim Bosman over de „vlo". Het school meisje (Dini Wegstapel), de onderwijzer (Gerrit Nlkkels) en de dame van stan ding (Dini Bosschers) hadden daar zo hun eigen opvatting over, evenals de soldaat (Wim Wissink) als „de burger in nood- verpakking". Het schetsje „De zelfmoord" van twee amoureuze candidaten Henk Geltink en Teunis Steggink, die uiteindelijk een blauwtje liepen bij Antoinet (Riki Brinks) bracht de lachspieren in beweging. Henk Reilink was de matroos en Dini Bosschers de dienstbode. Na het draaiorgel, met als orgelman Gerrit Nlkkels, volgde een leuk schetsje niet muziek en zang in Volendams cos- tuum van Toosje en Dini Wegstapel, Jan Pinkert en Teunis Jansen. Veel vrolijk heid bracht ook het korte schetsje over „Het kleintje", dat tenslotte een autootje bleek te zijn, van Toosje Wegstapel, Henk Reilink en Ep Haverslag. Veel plezier beleefde men aan 't schetsje „Het nut van de stofzuiger", met Janny Reilink, Dini Bosschers, Gerrit Nikkels en vooral Wim Bosman, die als loodgieter Jansen het publiek kostelijk wist te amu seren. Henk Geltink bracht „Een glaasje madeira my dear", waarmede hij veel succes oogstte, evenals Wim Wissink, die als soldaat bij de herkeuring vond waar naar al zo lang gezocht was, n.l. de ver klaring, totaal ongeschikt te zijn voor de militaire dienst. Een zeer kleurrijk schouwspel vormde het tafereel uit Hawaii met zang van de zusjes Wegstapel, Dini Bosschers en Jan Pinkert, met guitaarbegeleiding van Kees en Teunis Jansen. De bekende liedjes „Nina Bobo", „Wat brandt daar op de ber gen" en „In mooi Kalua" oogstten een spontaan applaus. Ap Nekkers kondigde De buurtschap Dijkerlioek beleefde maandagavond Ln de zaal van ,,'t Bonte Paard" de première van de nieuwe revue, die de Dijkerhoekse toneelvereniging D.A.T. heeft ingestudeerd, om aan de vooravond van het volksfeest, aldaar, op 22 augustus, voor het voetlicht te worden gebracht, maar door ziekte van enkele leden niet door kon gaan. Zij werd gepresenteerd met de slogan „Dijkerhoeks Amateur Toneel" brengt de revue „Van alles wat" gepresenteerd door „D.A.T." Het was inderdaad een afwisselend programma van muziek, zang, conference en schetsjes waaraan de talrijke bezoekers veel plezier beleefd hebben. Het werd aan geboden door de Volksfeestcommissie. Haar voorzitter, de heer B. J. Paalman, ver klaarde in zijn welkomstwoord dan ook, dat men gemeend had deze avond gratis aan de lijsttekenaars te moeten aanbieden, hoewel men op genoemde avond reeds van een. toneelstuk had kunnen genieten. Hij bracht dank aan de familie Klooster boer voor het gratis afstaan van de zaal en de Dijkerhoekse zakenmensen voor de prijzen van de verloting.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 4