Mter vrij? Moor vrij? BEIJERS' V oetbalprogr amma van de Holtense amateurs Blauw Wit won verdiend Holten 1 liet zich de puntjes afsnoepen Nieuwe activiteit Bond voor Staatspensionering Een attractieve puzzlerit Snelste duif had L. Gazan La Première 5-Holten 2 Piattlands- jongerenorganisaties coördineren cursuswerk Espelose Plattelandsvrouwen Londen ontving Holtense verkenners Ook Uw familieberichten plaatsen wij gaarne in dit blad op reis Stroomvoorziening wordt onderbroken De oogst van snijmais ADVERTENTIEBUREAU Zaterdag 17 september 1966 Zaterdag Sp. Denekamp Blauw Wit 1 4.15 uur Blauw Wit 2 Vesos 2 4.00 uur (terrein De Poppe) Excelsior b Holten a 4.00 uur Holten b Blauw Wit a 4.10 uur R.V. d Holten c 3.20 uur Holten d Twente d 2.30 uur Holten e Haarl. Boys f 3.20 uur Zondag: Holten 2 Rood Zwart 3 2.45 uur Enter 2 Holten 3 2.30 uur Holten 4 Nijverdal 4 11.00 uur Holten 5 Enter 3 12.45 uur Het eerste elftal van Blauw Wit '66 heeft zaterdagmiddag een verdiende over winning behaald op het eerste van Sport club Rijssen. In de eerste tien minuten zetten de Rijssenaren -de Blauw Witte achterhoede onder zeer zware druk maar men wist het te klaren. Toen de storm was geluwd wist Blauw Wit zich al vrij snel enkele mooie kansen te scheppen en de Rijssense doelman moest verschillende keren in actie komen bij harde schoten van Ter Beek en een fraaie kopbal van Leo Steggink. Ook in de tweede helft waren de Rijs senaren technisch veelal een tikkeltje be ter dan de Blauw Witten maar Schalk, Landeweerd en Maneschijn grepen steeds resoluut in en in laatste instantie wist doelman Heuvïhk het gevaar te keren. De tweede helft was plm. een kwartier oud toen een van de Rijssenaren in de gevaarlijke zone de bal met de hand speelde, iets wat scheidsrechter Modders niet ontging. De toegekende penalty werd door Ter Beek hard en zuiver ingescho ten. Een kwartier voor tijd liep Schöp- pers goed door op een verre pass uit de achterhoede en hij lanceerde juist op tijd een scherpe voorzet die door Steggink keurig werd ingekopt. De laatste tien mi nuten had Sportclub als devies, alles of niks. De roodwrtten zetten een enorm offensief in doch liepen telkens weer vast in de versterkte Blauw Witte achterhoe de. In Rijssen werd de wedstrijd Sportclub Rijssen II—Blauw Wit H een waar schut tersfeest. Helaas zaten de schutters niet in de Blauw Wit gelederen. Maar liefst 18 maal moest keeper Stroeve naar het net. Wegens een fout in de organisatie konden de Blauw Witten maar 9 man binnen de lijnen brengen maar dit mag beslist niet als excuus gelden voor deze debacle. De Blauw Witte pupillen deden het heel wat beter door in Goor met 21 van Twente D te winnen. Bennie Aanstoot en Henk Brinkmans zorgden voor de doel puntj es. PROGRAMMA ZATERDAG 17 sept.: Blauw WitI maakt zaterdag de verre reis naar Denekamp om te spelen tegen het eerste van Sportclub Denekamp dat uit de twee gespeelde wedstrijden de vol le winst heeft gehaald. Ongetwijfeld een zware wedstrijd voor de jongens van trai ner Steggink. Blauw Wit II krijgt bezoek van Vesos II uit Hellendoorn en zal uit een heel ander voetbalvaatje moeten tap pen dan tot nog toe, om succes te boe ken. Aanvang 4.00 uur. De Blauw Wit junioren binden om 4.10 uur in het Sportdal de strijd aan tegen de B-junioren van Holten. Het gemis van een schotvaardige voor hoede, het dikwijls onsamenhangend spel en enkele blunders van de Holtense de fensie waren o.a. de oorzaken, dat KSCV uit Vasse twee kostbare puntjes mee naar huis kon nemen. De Holtenaren oefenden gedurende de gehele wedstrijd over lan gere en kortere perioden een zware druk uit op het doel van de gasten, maar wis ten dit overwicht niet in doelpunten uit te drukken. De verhouding van het aan tal te nemen corners Holten 10 en KSCV 2 geeft daarvan enigszins een beeld. De overwinning van de Vassenaren was overigens niet uitsluitend aan de on macht van de thuisclub te danken. Door goed samenspel wisten zij ook gevaarlijke aanvallen op te bouwen, die ten slotte re sulteerden in drie doelpunten. In de achtste minuut keerde de KSCV- doelman een hard schot, maar moest de bal loslaten. Gerrit Soer, die met hem op de grond lag, was het eerst overeind en gaf zijn club met een scherp schot in het lege doel de leiding (1—0). Bij een door braak van Vasse werd een schot van J. Langkamp via Paule van richting veran derd en kwam in de 25ste minuut de ge lijkmaker (1—1). Toen vier minuten la ter de KSCV-doelman was gepasseerd, was het Scholten, die op de doellijn staan de, de ingeschoten bal wist te keren. De rust ging in met gelijke stand (11). Na de hervatting waren de Holtenaren het meest in de aanval. Bij een doorbraak van de Vassenaren in de 17e minuut kroop Holten door het oog van de naaid. In de 21e minuut was het Veneklaas, die vlak voor het doel staande inschoot. De doelman van de bezoekers wist de bal nog wel in zijn bezit te krijgen, maar de scheidsrechter constateerde, dat het leer de doellijn was gepasseerd (21). In de 30e minuut was het P. Langkamp, die de partijen weer op gelijke voet bracht (2 -2). De Holtense defensie, die ver naar voren was gekomen, ging hierbij niet helemaal vrij uit. In de 39e minuut was het J. Langkamp, die bij een doorbraak alleen voor doelman Beltman kwam te HOLTENS NIEUWSBLAD De afdeling Holten van de Bond voor Staatspensionering is sedert een paar jaar zonder bestuur, doordat de nog in leven zijnde bestuursleden wegens fami lie-omstandigheden of andere oorzaken hun functie neerlegden. De werkzaamhe den zijn toen door het provinciaal bestuur voortgezet. Het dagelijks bestuur der pro vinciale afdeling, bestaande uit de heren Aa Overmaat, G. J. Geerlink en H. G. ter Schegget te Deventer, heeft dinsdagavond in het Stationskoffiehuis van de heer M. Kalfsterman met een aantal personen een onderhoud gehad om samen een voorlopig bestuur te vormen, teneinde de werkzaamheden van de afdeling op zich te nemen en nieuwe activiteiten te ont plooien. De aangezochte personen ver klaarden zich hiertoe bereid, mits in een binnenkort te houden ledenvergadering een definitief bestuur zal worden ge kozen. Het voorlopig bestuur zal bestaan uit de heren W. Beijers, voorzitter; Joh. Aaftink, secretaris; G. J. Oplaat, pen ningmeester en J. Traanman, G. M. Markvoort, H. J. Traanman en G. M. Traanman, leden. Het aanwezige saldo ad f267,95 werd aan de tijdelijke penningmeester overge dragen. De nog aanwezige oud-bestuursleden zullen worden verzocht zo mogelijk tot het voorlopige bestuur toe te treden. Als afsluiting van het seizoen organi seert de M.A.C. „De Holterberg" zondag middag een zeer attractieve puzzlerit voor auto's, motoren en brommers, waar bij het deze keer niet zozeer aankomt op het oriënteringsvermogen van de deelne mers, maar op hun intelligentie om de puzzles op te lossen, die'de organisatoren voor hen hebben uitgedacht. Bovendien zijn er in deze rit attracties verwerkt, die een wat speels karakter dragen en de ge zelligheid voor de, rijders en hun mede tochtgenoten zullen vergroten. Men heeft zijn best gedaan om wat grappige dingen te bedenken om zo het seizoen op een leuke wijze te beëindigen. De start vindt plaats om 2 uur zij het clublokaal café „Stationszicht" van de h,eer G. Vruggink. Er is een niet te versmaden hoofdprijs aan deze rit verbonden in de vorm van door de PAM beschikbaar gestelde 100 liter benzine. Bij de op één na laatste na-vlucht van oude en jonge duiven van „De Bergvlie- gers", vanaf Sittard, had L. Gazan de snelste duif. Deelgenomen werd met 109 duiven. Lossing 11.30 uur, aankomst le duif 13.24.26 uur, 27e duif 13.41.57 uur. De uitslag was als volgt: 1, 11, 14, 23, 26 L. Gazan; 2 en 22 H. van Beek; 3, 10 en 27 W. v. d. Pluym; 4, 6, 12 en 16 H. J. Aaftink; 5, 7, 9, 17, 19, 20, 21 en 24 J. W. Willems; 8, 15 en 18 W. Aaftink; 13 G. Bekkernens; 25 G. Steunenberg. De stand is thans: 1 H. J. Aaftink 293 punten, 2 H. van Beek 241.7, 3 238, 4 J. W. Willems 222.7, 5 W. Aaftink 212.6, 6 L. Gazan 210.9, 7 G. Steunenberg 139.5, 8 H. Wansink 133.5, 9 H. J. ten Velde 129.1, 10 C. W. Reeves 125.2, 11 Joh. Paalman 101, 12 G. Veldhuis 90.7, 13 D. Muller 86.2, 14 Joh. Veldhuis 82.8 en 15 G. Bek kernens 54.1 punten. EINDSTAND JONGE DUIVEN De eindstand van de vluchten jonge duiven die wij door een misverstand na de vlucht van 20 augustus nog niet publiceerden, is als volgt: 1 Joh. Paalman 614.9 punten, 2 G. Bekkernens 609, 3 J. W. Willems 607.3, 4 L. Gazan 568.6, 5 H. Wansink 543.5, 6 W. Aaftink 521.6, 7 G. Veldhuis 379.7, 8 L. Munnik 344.7, 9 H. J. Aaftink 271.9, 10 G. Schuiterd 245, 11 Paalman (Look) 202.2, 12 H. J. ten Velde 196.2, 13 H. van Beek 192.3, 14 G. Steunen berg 187.9, 15 D. Muller 184.8 en 16 W. v. d. Plurm 112.9 punten. Joh. Paalman le kampioen, G. Bekker nens 2e kampioen en J. VV. Willems 3e kampioen. staan en door diens mistrappen KSCV de overwinning bezorgde (23). De Hol tenaren trachtten in de laatste minuten nog wel de gelijkmaker te forceren, maar de zomerse temperatuur was de oorzaak, dat beide partijen ernstige tekenen van vermoeidheid vertoonden. Holten 2 begon de competitie 1966-'67 zondag j.l. met een uitwedstrijd tegen La Première 5 uit Almelo. Deze laatste ploeg is vorig jaar gepromoveerd naar de 3e klasse TVB en was dus een onbe kende voor Holten. Holten speelde met 2 invallers, omdat zich 2 spelers beschikbaar moesten stel len voor het 4e elftal. Na 10 minuten scoorde de middenvoor van Lap. 10. Twee minuten daarna bracht H. F. Klein Velderman de stand gelijk door een kopbal. De rust ging in met een 11 gelijke stand. Na de thee bleken de Holtenaren sterker maar voorlopig kwamen zij niet tot scoren. De doelpunten vielen aan de andere kant. De Lap.-middenvoor profi teerde twee keer van misverstanden in de Holtense achterhoede en bracht na dat H. J. Jansen nog voor Holten had gedoelpunt, de stand op 32. Holten bleek echter over meer conditie te be schikken en met nog tien minuten te spelen brachten, eerst A. Klein Velder man en daarna H. Wansink, de eind stand op 3—4 in het voordeel van Hol ten. Als Holten 2 deze competitie met een vast elftal kan uitkomen maken zij een redelijke kans op promotie. In het kader van onze kernthema-actie „Achter vrij? Voor vrij? Dan pas inha len!" gaat de Rijks- en Gemeente Poli tie van maandag 19 t/m vrijdag 30 sep tember repressief optreden. Hierbij zal in het bijzonder worden ge let op het juiste weggedrag bij: afstand houden inhalen uitwijken Wat doet U achtereenvolgens wanneer U gaat inhalen? Rijden met een afstand tot de voor- ligger die voldoende is voor het in- I voegen van inhalende auto's. Dan is j er ook voldoende ruimte om plotse- ling te kunnen stoppen. De veilige afstand in meters is gelijk aan de helft van de snelheid. Bij 80 km dus 40 meter vrij houden. Overtuigen of er voldoende snelheids- verschil is minstens 20 km per uur om de auto die voor U rijdt te kun nen inhalen. In de binnen- en buitenspiegel kij ken of er achteropkomend verkeer is. Letten op de dode hoek door over de linkerschouder te kijken. Naar beide kanten kijken of er een wegkruising, wegsplitsing .of een ob stakel is. Op de voorligger letten of deze naar links uitwijkt, linksaf slaat of zijn snelheid verhoogt. Voor en achter U blijven kijken in binnen en buitenspiegel en naar vo ren. Pas wanneer de weg achter, naast en voor vrij is (binnenkort ook verplicht richting aangeven) in vloeiende lijn naar links gaan. Met een „l)alf oog" naar het linker voorwiel van de ingehaalde kijken, (richtingaanwijzer terug zetten). In de binnenspiegel kijken of de voorzijde van de ingehaalde auto te zien is en dan in vloeiende lijn naar rechts gaan. Wat doet U wanneer U wordt ingehaald? Naar rechts uitwijken. Snelheid niet vergroten of beter: snelheid verminderen. Dit is een vorm van defensief rijden. Zorgen voor een goed „samenspel" met de inhaler. De gezamenlijke besturen van de P.J.G.O. afdelingen Diepenheim, Enter, Goor, Holten en Markelo hebben in nauw overleg met de Direkteur van de Lagere Landbouwschool te Markelo besloten tot het coördineren van de organisatie van technische landbouwcursussen. In alle afdelingen zal in het vereni gingsjaar 1966-1967 alleen inschrijving mogelijk zijn op de volgende cursussen: 1. Boekhouden en bedrijfsleer, 144 uur; 2. Houtbewerking beginners, 48 uur; 3. Tractorenonderhoud, 36 uur (vervolg op motorencursus); 4. Veeverloskunde (en gezondh. leer), 24 uur. Voor seizoen 1967-1968 zijn in ieder ge val inschrijvingen mogelijk op 1. Houtbe werking gevorderden, 96 uur; 2. Motoren cursus, 72 uur; 3. Klauwverzorging, 24 uur. In de daaropvolgende jaren zullen deze groepen van cursussen worden herhaald. Vanwege de benodigde leer- en hulp middelen is men voor een deel van deze cursussen aangewezen op de landbouw school, die zich daarvoor gaarne beschik baar stelt. De besturen hopen van harte, dat in dit grote werkgebied van de gezamenlijke P.J.G.O.'s voldoende belangstelling bij de jongeren zal bestaan om de geplande cur sussen doorgang te kunnen doen vinden. Opgave van deze cursussen dient uiter lijk te geschieden voor 25 september bij de secretariaten van de plaatselijke P.J.G.O.'s of bij de school (tel. 346). Se cretariaat P.J.G.O. Markelo: D. Ikkink, Grotegoorsdijk 4, tel. 468. Afgelopen zomer hebben 9 Holtense ver kenners een drie-weekse vakantie in En geland doorgebracht. Deze 9 verkenners maakten deel uit van een groep van 30, bestaande uit padvinders van het district Deventer. Deventer en Southwark (een voorstad van Londen) zijn n.l. gejummel- leerd, d.w.z. ze onderhouden nauwe vriendschapsbetrekkingen. De heenreis werd met een Constella tion vanaf Schiphol gemaakt. Gelukkig deelde een stewardess brood en koffie uit, want enkele magen begonnen echt te knorren. De eerste week brachten de jongens door bij pleegouders in Londen. Prach tige tochten en excursies werden ge maakt. Letterlijk alles werd bezocht en bekeken. Een geweldige indruk maakte deze wereldstad op de Sallandse jongens. Een van de hoogtepunten was de ont vangst op het stadhuis van Southwark, waar de jongens in de raadszetels moch ten gaan zitten en waar ze kennis maak ten met een echte Engelse „tea". Tijdens het bezoek aan het parlementsgebouw zagen de jongens tot hun verrassing Ko ningin Elisabeth, die Koning Hoessein van Victoria Station had afgehaald. Na deze logeerpartij volgde een week kamperen. De jongens werden verdeeld over verschillende kampen in verschillen de plaatsen in Engeland. Zo zaten er en kelen in Southampton (Zuidkust), som migen in midden Engeland, anderen bij de Schotse grens. Kamperen, nachtoefeningen, trektoch ten werden gehouden samen met de En gelse vrienden. Hoogtepunt was een 2- daagse voettocht (hike) van plm. 50 km dwars door de bossen, langs prachtige meren, over woeste bergen. De laatste week weer bij de pleeg ouders in Southwark. Bijzonder leuk was nu de trip naar de Richmond ijsbaan, waar Sjoukje Dijkstra elk jaar oefende. De Holtense jongens huurden schaatsen en bewezen dat ze niet voor niets een i Europees- en wereldkampioene als land- genoot bezitten. Terug met de boot naar Hoek van Hol- j land. Einde van deze prachtige tijd.. Veel j vrienden gemaakt, vrienden die zeer j waarschijnlijk volgend jaar naar Deven- ter (en Holten) komen voor een tegen- i bezoek. Nog één jaar en dan zien Albert Aaftink, Henk Podt, Klaas Broersma, j Carl Israël, Joop Nijland, Jan Peter Ja- j link, Wim van der Houwen, Jan Aaftink (Beuseberg) en Jan Aaftink (Oranjestr.) hun makkers weer terug. WAARDENBORCHGROEP OP TREKTOCHT NAAR DUITSLAND De verkenners die niet naar Engeland gingen, maakten met de leiding een 7- daagse fietstocht van 350 km door Duits land. Via Oldenzaal ging het naar Bent- heim. De ontvangst door de Duitse ver kenners was bijzonder hartelijk. Samen werd het kasteel aldaar bezocht. Op het kampeerterrein in Lengerich werd des avonds een groot kampvuur gehouden. Tot groot vermaak van Duitse kinderen en ouders voerden de Holtenaren vele leuke sketches op. In Münster werd o.a. de Dom en het Raadhuis bezichtigd. Via Winterswijk keerden de jongens weer naar Holten. Tijdens deze reis zijn vele contacten gelégd. De verkenners uit Bent- heim o.a. zijn van plan deze herfst de Waardenborchgroep te komen bezoeken. Deze kampeer-trektocht was een enorm succes. Een groot voordeel was het, dat de tenten e.d. vervoerd werden in een auto met aanhangwagentje. De jongens fietsten dus zonder bagage, hetgeen spe ciaal gedaan was, in verband met de drukte op de fietspaden. WELPEN KAMPEERDEN IN ALMELO De ruim 33 welpen hebben dit jaar hun 5-daagse kamp in een troephuis in Almelo gehouden. Dit kamp stond in het teken van de „Chinezen". Leiding en jongens liepen dan ook soms rond in zelfgemaakte Chi nese kleren, droegen Chinese hoeden met vlechten en aten echt Chinees eten. De traditionele oudermiddag was een groot succes. Vaders en moeders waren druk in de weer met allerlei spelletjes. De animo om naar Holten terug te gaan was erg gering! De laatste avond zaten allen ge schaard om het gezellige, romantische kampvuur. Boordevol ervaringen en her inneringen werden de jongens met auto's van de ouders weer opgehaald. Herinne ring aan die éne welp, die midden in Al melo een grote fles „Seven Up" te pletter liet vallen, herinnering aan die andere welp, die 's nachts wel eens liep te slaap wandelen, tot grote schrik van de leiding. En wat zou die moeder gezegd hebben van die welp, die met twee marmotjes thuis kwam, gekocht in Almelo? Een fijn kamp, dank zij de voortreffelijke leiding. Er is nog plaats voor enkele welpen van 8-11 jaar. Men kan zich opgeven bij mej. J. Veldhuis, Smidsstraat 5 of bij mej. G. Poel, Waagweg. Begunstigd door prachtig najaarsweer hielden de Espelose Plattelandsvrouwen op woensdag 14 september hun jaarlijks reisje. Met een autobus van de O.A.D. vertrok men 's morgens om ongeveer half negen via Diepenheim en Haaksbergen naar Enschede waar het textielmuseum werd bezichtigd. Vandaar ging het over Ootmarsum en Vasse naar Geesteren waar een bezoek gebracht werd aan de kousen en lingeriefabriek van de fa. ten Cate. Hier werd de dames koffie aangeboden en kregen allen een paar prachtige nylons cadeau wat zeer gewaardeerd werd. Daarna bezocht men Hengelo waar juist markt was en gelegenheid werd geboden het nieuwe winkelcentrum te bekijken. Het was ruim 8 uur toen de dames wel moe maar hoogst voldaan in Espelo terug keerden. In verband met werkzaamheden van de N.V. IJsselcentrale in het hoogspannings ontvangststation in Holten zal de electri- citeitsvoorziening zondagmorgen van 7 tot 9 uur in de gemeente Holten en te Nieuw Heeten onderbroken worden. Al leen voor de verbruikers aangesloten van uit de hoogspa.nningsruimten in de buurt schappen Dijkerbroek en Lichtenberg is dit niet het geval. De Directie van het G.E.B. brengt het vorenstaande zaterdag ter kennis van de aangeslotenen door middel van de hier verschijnende dag- en nieuwsbladen. De tijd van oogsten der snijmais is binnenkort weer aangebroken. De beste oogsttijd is als de korrel deeg- rijp is. Dit stadium zal dit jaar zo on geveer van 20 sept.-15 oktober bereikt zijn, afhankelijk van de zaaidatum en de verdere ontwikkeling. Hebt U een gewas snijmais dan is dit een kostbaar bezit dat zo goed mogelijk geoogst en gekuild moet worden om de kwaliteit het hoogst te krijgen en met de minste verliezen. Het is van het grootste belang dat het gewas goed gekneusd wordt met de kneuzer. Slecht gekneusde stukken in de kuil veroorzaken een holle ligging en ge ven eerder aanleiding tot broei en schim mel. Goed vastrijden met een zware wiel- trekker is bij het kuilen van het aller grootste belang. Besteedt hier zoveel mo gelijk tijd en zorg aan, om zodoende broei en schimmel na het openmaken te voor komen. Per ha dient U te rekenen op 60-70 m.3 kuilinhoud. Een sleuf kuil met plm. 4 m breedte is practisch. De bodem van de kuil moet voldoende boven het grondwater zijn. Wanneer de kuil gevuld is, dient de bovenkant van de kuil rond afgewerkt te worden, vervolgens afsluiten met plastic en plm. 30-40 cm grond opwerken. Bij minder goed vastrijden, moet de grondbedekking aanzienlijk zwaarder zijn. Zorg er ook voor dat bij de inrit van de sleufkuil geen water kan binnendrin gen. Nadere inlichtingen kunt U altijd bij de Rayonassistent van de R.L.V.D. ver krijgen. Telefonisch te bereiken 05704-438 of el ke dinsdagmorgen van 9-11 uur in de bo venzaal van de Coöp. Boerenleenbank te Holten. J. W. Lubbersen HOLTERBERG 13 TELEFOON 1234 ie Verzorgt gaarne uw advertenties in alle moge lijke bladen. Uitgebreide documentatie beschikbaar. Adviezen en informaties op allerlei gebied. ADRES: ZIE PIJL KEUVELD ymsd HOLTEN 4

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 4