Veekeuring EspeSo van goed gehalte Aanleg regionaal woonwagenkamp stagneert door geldgebrek Volleybal B. J. Huesken-toernooi Eervolle 4e prijs voor „De Trekkers" Open Deur-werk Het nette stadje Zaterda£jJ_se£temberU66 HOLTENS NIEUWSBLAD De buurtschap Espelo heeft woensdagmorgen op het terrein van de heer W. F. Boode het puikje van haar M.R.IJ-veestapels aan een keuring onderworpen. Bij na alle veehouders, die het belang van zo'n jaarlijkse wapenschouw inzien, waren met een grotere of kleinere collectie tegenwoordig, zodat de vier keurmeesters tot ver na het middaguur bezig waren hun oordeel over het aangevoerde melk en jongvee te geven. Enkele veehouders waren door omstandigheden verhinderd deze dag aanwezig te zijn. Door onderling overleg was men tot het besluit gekomen deze veekeuring te houden als een voorkeuring voor de op 29 september a.s. in Holten te houden fok- veedag. Espelo heeft de laatste jaren grote vooruitgang geboekt in de kwaliteit van haar veestapel. Dat was ook woensdag weer duidelijk merkbaar in de klassen der melk gevende stamboekkoeien, maar vooral in de verschillende rubrieken der pinken en bij de vaarskalveren. In klasse 11 pinken geboren in de 2e helft van 1964 vielen vier eerste prijzen. Zij werd gekenmerkt o.a. door twee goe de kopnummers. Klasse 14, vaarskalve ren geboren van 1 nov. t.m. 31 dec. 1965 had en goede kopgroep, de volgende num mers waren iets minder in gewicht. Kampioene van de melkgevende koeien werd f,Betsie 11", dochter van „Sjaak" met een productie van 5636 kg melk in 352 dagen en 4,13% vet. Een mooie soor- tige, sterke en melkrijke koe van de heer G. H. Blankena. Reserve-kampioene werd „Willy 22" van de heer J. Haverslag, een prima mooie soortige koe met een zeer houdbare uier. Bij het jongvee werd kam pioene „Miena 9" van de heer J. Haver slag. Een sterke goede soortige pink met echter niet geheel onberispelijke schou- ders. In deze groep werd reserve-kam pioene „Miena 10", van de heer A. Meije- rink, een goed ontwikkelde, goed soor tige pink, die in de bovenbouw iets ster ker ontwikkeld had kunnen zijn. De veekeuring werd geopend door de voorzitter der commissie, de heer F. J. Sluiter, die in 't bijzonder de jury-leden welkom heette, allen dank bracht, die het houden van deze dag door het beschik baar stellen van prijzen enz. mogelijk maakten en zich in het bijzonder richtte tot de heer H. J. Bouwhuis, voor de ver zorging van de geluidsinstallatie en de heer Joh. Boode, die een groot aandeel had in de voorbereiding. De burgemeester, Mr. W. H. Enklaar, kwam 's morgens nog even een kijkje ne men en werd rondgeleid! door de voor zitter. Als jury-leden fungeei'den de heren H. J. M. Giessen te Wijhe, Tr. Tuitert te La ren (G.), H. G. Schrijver te Terwolde en B. Schrijver te Zwolle, als ringmeester trad op de heer H. Koopman. De melkwaarde-wisselbeker voor het beste vaarskalf werd gewonnen door „Jantina 8" van de heer J. G. Toorneman. De koe met de beste uier was Gerda 2 van de heer G. Meijerink en de medaille voor de beste collectie melkkoeien werd toegekend aan de collectie van 3 stuks van de heer J. G. Toorneman. Bij de col lecties pinken ontbrak de uniformiteit. De uitslag van de keuring is als volgt: Klasse 1, Productieklasse met meer dan 30.000 kg melk: la. Marijke 4 van B. J. Stevens, 2a. Gretha, eig. F. J. Slui ter, 2b. Jantina, eig. J. G. Toorneman. Klasse 2, Melkgevende stamboekkoeien geb. voor 1 jan. 1960: la. Jantina 2, eig. J. G. Toorneman, lb. Gretha, eig. G. J. Aanstoot, lc. Sjacalien, alsvoren. ld. Nan- da, eig. F. J. Sluiter, le. Olga 7, eig. B. J. Stevens, 2a. Betsie 6, eig. G. H. Blan kena. Klasse 3, Melkgevende niet-stamboek- koeien geb. na 1 jan. 1960: la. Leida, eig. G. J. Boode BJzn., lb. Gerda 2, eig. G. Meijerink, 2a. Bet, eig. T. Boode, 2b. He lena, eig. dezelfde, 2c. Ria, êïg. dezelfde, „Miena 9" van de heer J. Haverslag kampioene van het jongvee 3a. Marijke, eig. G. Meijerink. Klasse 4, Melkgevende stanjboekkoeien geb. na 1 jan. 1960: la. Betsie 11, eig. G. H. Blankena, lb. Gretha 2, eig. G. J. Aan stoot, lc. Willy 7, eig. F. J. Sluiter, 2a. Sjacalien 2, eig. G. J. Aanstoot, 2b. Dika 20, eig. G. Haarman, 2c. Jantina 3, eig. J. G. Toorneman, 3a. Rebekka 14, eig. G. Haarman, 3b. Wanda 9, eig. B. J. Ste vens. Klasse 5, Droogstaande koeien geb. voor 1 juli 1962: la. Leida 11, eig. G. J. Boode BJzn., lb. Willy, eig. Joh. Boode, 2a. Dina 19, eig. G. Haarman, 2b. Ger- ritje, eig. T. Boode. Klasse 6, Droogstaande koeien geb. na 1 juli 1962: la. Olga 11, eig. B. J. Stevens, lb. Roza 29,'eig. Joh. Boode, lc. Betsie, eig. T. Boode, ld. Christina 9, eig. Joh. Boode, 2a. Gretha 4, eig. F. J. Sluiter, 2b. Margaretha 14, eig. G. J. Boode Mzn., 2c. Dirkje 3. eig. J. A. Haverslag, 3a. Metha 6, eig. A. Meijerink. Klasse 7, Melkgevende koeien geb. van 1-1 t.m. 1 jan. 1963: la. Miena 9, eig. Joh. Boode, lb. Ria 2, eig. G. J. Aanstoot, lc. Betsie 14, eig. G. H. Blankena, 2a. Gretha 6, eig. F. J. Sluiter, 2b. Corrie 7, eig. G. J. Toorneman. Klasse 8, Melkkoeien geb. van 1-1 t.m. l-7-'63: la. Willy 22, eig. J. Haverslag, lb. Jantina 5, eig. J. G. Toorneman, lc. Bertha 21, eig. G. Meijerink, 2a. Miena 12, eig. G. J. Boode BJzn., 2b. Bertha 2, eig. J. A. Haverslag, 2c. Sjacalien, eig. Joh. Boode, 3a. Wanda, eig. Joh. Boode. Klasse 9, Melkgevende vaarzen geb. na l-7-'63: la. Olga 13, eig. B. J. Stevens, lb. Nellie 3, eig. G. J. Aanstoot, lc. Gerri 3, eig. J. A. Haverslag, -2a. Olga 14, eig. B. J. Stevens, 2b. Emma 2, eig. G. Meije rink, 2c. Betsie 16, eig. G. H. Blankena. Klasse 10: Dragende vaarzen geb. van 1-1 t.m. l-7-'64: la. Willy 4, eig. J. A. Ha verslag, lb. Jantina 6, eig. J. G. Toorne man, lc. Antje 4, eig. H. Baltus, 2a. Cor rie 9, eig. B. J. Stevens, 3a. Gretha 8, eig. F. J. Sluiter, 3b. Sjaca, eig. G. Haar man. Klasse 11: Pinken geb. na. l-7-'64 t.m. 31-12-'64: la. Miena 9, eig. J. Haverslag, lb. Miena 10, eig. A. Meijerink, lc. Gretha 9, eig. F. J. Sluiter, ld. Roosje 14, eig. G. J. Boode Mzn., Ie. Olga 16, eig. B. J. Stevens, 2a. Rozè 33, eig. Joh. Boode, 2b. Geesje, eig. T. Boode, 2c. Metha 9, eig. A. Meijerink, 2d. Margaretha 15, eig. G. J. Boode Mzn., 3a. Roosje 19, eig. G. H. Blankena. Klasse 12: Pinken geb. na. l-l-'65 t.m. 15-3-'65: la. Paula 8, eig. G. H. Blankena, lb. Heintje, eig. T. Boode, lc. Willy 14, eig. F. J. Sluiter, 2a. Gretha 10, eig. de zelfde, 2b. Ivonne, eig. G. Haarman, 2c. Rita, eig. T. Boode, 3a. Miena 10, eig. Joh. Boode, 3b. Flora 7, eig. G. J. Boode Mzn. Klasse 13: Vaarskalveren geb. voor 1 nov. 1965: la. Roza 35, eig. Joh. Boode, lb. Jantina 7, eig. J. G. Toorneman, 2a. Metha 12, eig. A. Meijerink. Klasse 14: Vaarskalveren geb. van 1-11 t.m. 31-12-'65: la.. Roza 36, eig. Joh. Boo- de, lb. Rozanna 21, eig. F. J. Sluiter, lc. Johanna, eig. G. Haarman, 2a. Miena 11, eig. A. Meijerink, 2b. Margaretha 16. eig. G. J. Boode Mzn., 2c. Corrie 9, eig. J. G. Toorneman, 3a. Miena 12, eig. A. Meije rink, 3b. José, eig. G. Haarman. Klasse 15: Vaarskalveren geb. na 1 jan. '66: la. Jantina 8, eig. J. G. Toorne man, lb. Hanna 7", eig. J. Rensen, lc. Betsie 2, eig. G. PI. Blankena. Klasse 16: Fokfamilies: la. Betsie 6, 11, 14 en 16, eig. G. PI. Blankena, lb. Jan tina 2, 6 en 8, eig. J. G. Toorneman. lc. Jantina, Jantina 3 en' 5, eig. J. G. Toor neman, 2a. Gretha. Gretha 4 en 8, eig. F. J. Sluiter. Collecties van één eigenaar: la. J. G. Toorneman 3 St., lb. G. J. Aanstoot 3 st., 2a. G. J. Aanstoot 3 st., 2b. G. H. Blan kena 3 st., 2c. T. Boode 3 St., la. F. J. Sluiter 4 st., 2a. Joh. Boode 4 st., 2b. B. J. Stevens 4 st. Beste collectie: J. G. Toorneman. Klasse 18: Collecties pinken van één eigenaar: 2a. F. J. Sluiter 4 st., 2b. T. Boode 3 st. „BETSIE 11" van de heer G. II. Blankena kampioene der melkkoeien Met de stichting van een regionaal woonwagenkamp waartoe de gemeenten Bathmen, Deventer, Diepenveen, Holten, Olst, Raalte en Wijhe in 1962, krachtens een gemeenschappelijke xegeling, hebben besloten, is het tot nu toe niet naar wens gegaan. De inmiddels van regeringswege aan de gemeenten opgelegde be perkingen met betrekking tot de financiering van kapitaalsuitgaven hebben het de gemeente Deventer waar het regionale kamp zou worden gevestigd on mogelijk gemaakt de plannen te realiseren. Op het terrein, bestemd voor het regionale woonwagenkamp, heeft de ge meente Deventer in 1963 een tijdelijke standplaats voor woonwagens ingericht en de raad van Deventer heeft voor de bouw weliswaar een krediet van 825-135, verleend, maar dit geld is langs de normale weg niet te verkrijgen, omdat de benodigde financieringsmiddelen, naar verwacht kan worden, in de eerstkomen de tijd niet aan de gemeente Deventer ter beschikking kunnen worden gesteld, zodat te voorzien is, dat het kamp voorlopig niet tot stand zal komen. Bij de totstandkoming hebben de deelnemende gemeenten belang en enkele van hen gezien de toestand van het in die gemeenten bestaande woonwagenkamp, zelfs een zeer groot belang. Een oplossing voor deze moeilijkheden, kan, aldus een voorstel van b. en w. aan de raad, worden bereikt door een rechts persoonlijkheid bezittend lichaam in de zin van artikel 2, eerste lid van de Wet Nijverdal. Hoe enorm populair de volleybalsport is en nog steeds in popu lariteit toeneemt, bleek donderdagavond tijdens de finales van het B. J. Huesken- toernooi, dat in het gebouw voor Chr. Belangen werd gehouden. Nog nooit is er op één avond zoveel aan „goed en span nend volleybal" te zien geweest als op de ze avond, ook nog nooit eerder heeft het dol-enthousiaste publiek zo meegebruld. Het leek wel alsof'het „legioen" van Ne- derland-Hongarije het gebouw was bin nen gewipt. Het begon al bij de halve fi nales dames. Eerst was er 'de' ontmoeting tussen de beide teams- van Nijverdal, het geen de dames I van Nijverdal met 15-13 15-0 een finaleplaats opleverde. Het ge brul van de zaal begon bij de andere hal ve finale dames tussen Bato I, Holten en VBOWVC I. Ondanks het enthousiaste en vaak heel goede spel van de Holtense da mes moesten zij toch het loodje leggen. De dames I van Bato behaalde 7 wed- strijdpunten en kwam daarmee in de halve finale. Daarin moest het team, dat bestond uit de dames P. Israël, M. Leget, F. Wilmink, G. Poel. A. Caro, D. Berend- sen en G. v. d. Brink uitkomen tegen VBOWVC I dat in de competitie 2 klas sen hoger speelt. Evenwel gaven de Hol tense dames dusdanig partij dat hun tegenstanders twee time-outs nodig had den om orde op zaken te stellen. Dank zij een ruimere wedstrijderva ring en een betere beheersing kwam VBOWVC tot een 20 overwinning: 15—7 en 15—11. Ilet Bato I dames-team behaalde zo doende een fraaie 3e plaats in dit tour- nooi. Nijverdal won verdiend in twee sets de B. J. Hueskenbeker, die men ook in 1963 ge- wónnen had, terwijl men al een beker veroverd heeft door deze drie keer ach tereen te winnen. In 1963 en 1965 was Visnet de gelukkige sterkste en in 1964 P.S.V.H. Bij de dames won Levo in 1962 en 1964, Visnet in 1963, Nijverdal in 1965 en VBOWVC mag dit jaar de beker in de kast zetten. Voorzitter J. Bakker van de afdeling Nijverdal van de NeVoBo deelde na afloop de prijzen uit met een toepas selijk toespraakje. Spreker zei dat men terug kan zien op een uitermate geslaagd toernooi en dat de gespeelde wedstrijden, waar het niet in de eerste plaats om de punten ging, een goede reklame bleken te zijn voor de steeds populairder wor dende volleybalsport. De tweede prijs bij de dames ging naar Nijverdal en werd door Ina Lenning in ontvangst genomen. De tweede prijs bij de heren was voor Levo en aanvoerder G. J. Blikman kreeg de trofee. Martha de Jonge kwam voor de dames van VBOWVC de eerste prijs afhalen, terwijl Harrie Broekhuis de gro te B. J. Hueskenbeker uit handen van de NeVoBo-voorzitter ontving. Er werd na dit officiële gedeelte nog geruime tijd ge zellig nagekaart over dit grote volleybal moment. De Wandelsportvereniging „De Trek kers" heeft zaterdag deelgenomen aan de 20e Airbornewandeltocht te Oosterbeek. Het weer liet zich deze zaterdag van zijn zonnigste zijde zien en het was dan ook een lust om mee te wandelen of naar de meer dan 25.000 wandelaars te kijken, die aan de start verschenen. De route leidde door de bosrijke omgeving van Oosterbeek. De senioren van „de Trek kers lieten zich van hun beste zijde zien en behaalden met hun groep van 39 dames en heren een eervolle 4e prijs, van de ruim 350 groepen in dezelfde af deling. De zes en twintig Holtense juni oren, die deelnamen, behaalden de 26e prijs van de bijna 500 groepen in hun afdeling, hetgeen een bijzonder goede prestatie betekent. De Airborne-wandeltocht is het groot ste wandelevenement, dat in Nederland georganiseerd wordt. Daar verschijnen jaarlijks plm. 10.000 wandelaars meer aan de start dan bij de vierdaagse van Nijmegen. Het is dan ook buitengewoon interessant om te gaan kijken naar de duizenden wandelaars die in hun keu rige en fleurige wandelpakjes en -uni formen voorbijtrekken, begeleid door de muziekkorpsen, die hen wegbrengen en later weer ophalen. De ouders der leden, die deze dag mee zijn geweest, hebben volop genoten van deze prach tige sport. De wandelgroepen komen uit alle de len van Nederland en uit het buiten land om hier in een sportieve wedijver hun wandeltechniek met elkaar te me ten. De Trekkers hopen het volgend jaar op de 21e Airbornedag weer van de par tij te zijn. gemeenschappelijke regelingen in het leven te roepen, welk lichaam dan de voor de stichting van het regionale kamp nog benodigde gelden zelf zal kunnen lenén. Zo nodig onder garantie van de gemeente Deventer voor wat be treft de betaling van rente en aflossing. Hiertoe zal een nieuwe gemeenschap pelijke regeling moeten worden aange gaan. waarbij zulk een rechtspersoon lijkheid bezittend lichaam wordt opge richt. Dit lichaam zal de naam dragen „Regionaal woonwagenkomp Zuid-West- Overijssel". De onderscheidende colleges van burgemeester en wethouders wijzen ieder uit hun midden één lid aan. In de financiële opzet, waarbij het ex ploitatie-tekort door de deelnemende ge meenten gedragen wordt naar rato van het inwonertal, komt overigens, door deze nieuwe gemeenschappelijke rege ling, geen wijziging. Langs een achter deurtje is blijkens bovenstaand voor stel door de publiekrechterlijke licha men blijkbaar toch nog wel kapitaal aan te trekken. De vraag is gewettigd of voor tal van andere projecten, wij denken daarbij b.v. aan de zo hoog nodige aan leg van sportvelden in de gemeente Hol ten geen kapitaal te verkrijgen zou zijn. De Open Deur-groep, die al geruime tijd geleden in onze gemeente het con tact-werk met niet meelevende en buiten kerkelijke gezinnen en personen ter hand heeft genomen, heeft zich inmiddells weer bezonnen op het werk. Zo zal in de eei'stkomende maanden het colportage-werk met het blad „De Open Deur" worden voortgezet. Ieder, die het blad wenst te ontvangen, krijgt het elke 14 dagen thuisbezorgd. Men kan zich hier ook zelf voor opgeven bij een der leden van de Open Deur-groep of bij de leider, de heer Schellevis, Mr. G. Vixseboxsestr. 11, tel. 18 87. Daarnaast zullen er in het komende winter-seizoen een 5-tal samenkomsten worden gehouden. Deze samenkomsten zijn bedoeld voor iedereen, maar worden belegd met het oog op buitenkerkelijken en niet meelevenden. De Open Deur-groep hoopt dan ook, dat velen van hen één of meer van deze bijeenkomsten willen be zoeken. A.s. zondagavond (18 september) zal de eerste van deze bijeenkomsten worden gehouden in de Hervormde kerk. Een koor van jonge Ambonezen van de Zuid Molukse kerk te Nijverdal zal medewer king verlenen. Spreker zal zijn, de Eerw. Heer A. Schellevis, Pastoraal Medewerker alhier. Hij zal ingaan op de zeer belangrijke vraag van „het geloof". „Met deze vraag houden kerkmensen en niet kerkmensen zich bezig" aldus de heer Schellevis „van daar dat we in Open Deur-samenkomst eens eerlijk hierover moeten spreken". Het onderwerp luidt dan ook: „WAT IS GELÓVEN FEITELIJK?" De bijeenkomst vangt aan om 19.15 uur. Zoals gebruikelijk bij deze samen komsten is er vóór de aanvang gemeen schappelijk zingen. Dit begint ongeveer 5 minuten over 7. De toegang is vrij. Wel wordt aan de uitgang een collecte gehouden voor het plaatselijk Open Deur-werk. Behoudens enige plaatsen voor de Open Deur-groep en de plaatsen voor het koor, zijn alle plaatsen vrij. We geloven dat de Open Deur-groep hiermede een goed begin van het winter seizoen maakt en verwachten dat velen a.s. zondagavond naar de Hervormde kerk zullen gaan. (Zie ook de advertentie in dit nummer). FEUILLETON door Gré de Boer 23) „Daar heb ik ook al over gedacht. Ik ben al drie jaar bij Kamphuis en ik vond het er altijd zo prettig. Je hoeft je nooit te haasten en er schiet nog wel eens een extraatje over. In dat opzicht is hij nooit kinderachtig geweest. Zo'n baas krijg je nooit meer." ,Och je verstaat je vak toch? Kun je steno?" „Allicht. O, als het moet, heb ik zo weer een baan. Buiten de stad. Bij ons zullen ze me waarschijnlijk niet meer moeten." „Flauwekul. Je vat het te tragisch op. Dat luwt wel." „O ja? Ken jij de mensen niet? Heeft je vrouw nog niets gezegd? En je kin deren?" „Welnee. Het zijn alleen maar ver moedens van enkelingen, heus, geloof me. Niemand kan iets weten. Wie kan ons hier zien? Nou? We zijn toch altijd, voorzichtig? In het dorp heb ik je, zo ge woon, in geen weken gezien. Misschien heeft iemand ons eens een keer samen in de wagen ontdekt. En om daar dan maar meteen gevolgtrekkingen uit te trekken „Het is toch de waarheid, Huib I antwoordde ze zacht. „He? O ja, natuurlijk. Ik weet wel, dat dat. Ze legde haar vinger op zijn mond. „Stil maar, maak jezelf geen verwijten. Ik draag de grootste schuld. Ik had nooit moeten toestemmen in dat uitstapje naar Zwolle. Dat was een grote fout van me. Ik had wijzer moeten zijn en nu Weer was het geruime tijd stil. Jose- fien lag nog immer in zijn armen met haar hoofd tegen zijn borst. Langzaam trok ze zijn hoofd naar zich toe en druk te er een lange kus op. „Ik weet, wat je denkt maak jezelf geen verwijten, Lieveling. We kunnen er beiden niets aan doen. Misschien is het 't noodlot, dat ons naar elkaar gedreven heeft. Ik houd van je.. ik houd krankzinnig veel van je. En jij van mij. En beiden hebben we de wetenschap, dat onze lief de uitzichtloos is Toen Huib Hartog de volgende dag j haar een garage in Wapenveld reed, om daar een aangereden Volkswagen te be- i kijken, dacht hij terug aan het gesprek, I dat ze samen gehad hadden. Beiden wa ren het er over eens geweest, dat het zo niet kon doorgaan. Er bleven maar twee mogelijkheden over: of deze clandestiene omgang radicaal verbreken en ieder zijns weegs gaan, voor goed. Ofhij had het heel voorzichtig geopperd: met Nel praten over een scheiding. Doch dan had je het probleem van de kinderen. Het was later geworden, dan Huib van plan was geweest, omdat ze alle moge lijkheden en onmogelijkheden onder de ogen hadden gezien. Maar tot een aan vaardbare oplossing uit dit dilemma waren ze niet gekomen. Tegen tienen was Huib thuisgekomen. In de kamer zat alleen Nel naar de T.V. te kijken. Hij had verwonderd kijkend gevraagd: „Hé, ben je alleen? Ik dacht, dat Jaap en Hennie vanavond zouden komen?" Nel was opgestaan om thee voor hem in te schenken. „Ja Jaap belde om kwart voor zeven op. Hij was onver wacht verhinderd, omdat zijn oven vroe ger aangemaakt moest worden. Boven dien was Hennie niet erg lekker." Huib was gaan zitten en dronk zijn thee. Maar inwendig dacht hij: Dus zij weten het waarschijnlijk ook en daarom zijn ze weggebleven. Een smoesje is al tijd wel te vinden. Nel was hartelijk als altijd, informeer de belangstellend naar zijn werkzaam heden van de afgelopen dag en omdat er aan de T.V. weinig aan was, gingen ze vroeg naar bed. Deze morgen was hij al vertrokken, voor Henk en Nelie beneden waren. In de wagen dacht hij: Ik schaam me voor m'n kinderen. Daarom ga ik vroeg het huis uit. Misschien weten zij het ook al. Ik moet er een eind aan maken. Zo kan het niet langer. Wat is er van me over gebleven? Altijd ben ik de nette Huib Hartog geweest. Nu draaien de mensen hun hoofd om, als ik aankom. En dat arme kind heeft er ook al onder te lij den. Het is allemaal mijn schuld. Ik moet er wat op zien te vinden. Maar een maand later was alles nog als voorheen. Noch Huib, noch Josefien bezaten de moed en de wilskracht om hun ongeoorloofde verhouding te beëin digen. In het stadje roddelde men ver der. Als Josefien 's avonds bij het Wied in de bus stapte, wisten de andere stadsgenoten in de bus het al: in het volgende dorp stapt ze uit. Daar ergens staat Huib Hartog met zijn wagen haar op té wachten. Snap je nou zo'n meid? Wat ze in die kerel ziet Bijna vijftig is hij vast en zeker. want, heeft hij niet enkele maanden geleden zijn zilveren bruiloft gevierd? Hij is nota bene al grootvader Ze moest zich schamen en hij eveneens HOOFDSTUK 9 In december barstte de bom op ver schillende plaatsen. Wim Morsdijk, de vriend van Nelie, had op de avond voor Sinterklaas gekibbeld met het bijna 16- jarige meisje, met als resultaat, dat ze kwaad uit elkaar gingen en Nelie hui lende thuis kwam. Een kleinigheid was eigenlijk de aanleiding geweest het ko pen van een kadootje voor vader. Wim had gelachen en gezegd: „Meid. koop een flessie parfum. Je vader zal er best een bestemming voor kunnen vinden." Dat had Nelie niet. begrepen en van het ene woord was het andere gekomen. Tenslotte had Wim gepoogd de ruzie te sussen, maar zijn woorden werkten pre cies averechts. Hij zei: „Nou ja, jij kunt het ook niet helpen, dat je vader de laatste tijd zo gek doet. Daar zal ik je vast niet lelijk om aankijken." i Hoewel ze bij geruchten al begrepen i had, dat er iets met haar vader aan de hand was, had ze toch nooit precies ge weten, hoe de vork precies in de steel I zat. (Wordt vervolgd.)

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2