Er liepen gelukkig geen mensen op hei trottoir Ulo-vierdeklassers krijgen een interessante „werkweek" Officiële opening varkens K.I.-stal Volleybal-afdeling van „Bato" Geen eerste vlucht- enveloppen Cursus over voeding Helpt door financiële steun de kanker te bestrijden ZWARE VRACHTAUTO RAMT PUI VII WINKELPAND SM IE DORPSSTRAAT Benoemd Het nette stadje Raadsvergadering 1 1 Zaterdag 27 augustus 1966 vaSed^Hn»?n« T,df 46 WaS der 01>enbare Ho-school de oude derde klassers ™.de «oKense Scholengemeenschap gaan de volgende week een belangwek- ihonl hP7?" tegemoet. Zoals destijds reeds gemeld heeft de leiding van de te laten lèê nern06"1 reKJeS vakan^e"h'ektoehten te maken, maar de leerlingen zH cedureode e™ ^1; een lS' werkweek in verschillende vormingscentra, waar len kriteen OnTevee ^variecrd programma voorgeschoteld zul len krij en. Ongeveer veertig jongens en meisjes gaan naar Den Alerdinck" in Sn'n™ 6 De K? "T ""ïfJ°PPe 'en 45 'ccr.ingefg^iflaaï otter He™™?» KIencke en ..Klenckerveld", alle vier vormingscentra van de Hervormde Kerk, waar een volledige verzorging plaats vindt. Het thema voor de beide eerstgenoem de groepen is „Problemen van de Vrij heid". Reeds de eerste avond na aan komst, op maandag, wordt hier het pro bleem „Vrijheid voor allen" behandeld door vertoning van de film „Wind of Change" (probleem der rassentegenstel lingen) met een nabespreking. Dinsdag- De nieuwe stal van de coöp. varkens k.i.-vereniging „Zuidwest Overijssel" in het Holterbroek te Holten, waarvan de varkensverenigingen van Bathmen, Die penveen, Holten en Markelo de oprichters zijn, zal op vrijdag, 9 september a.s. om 13.00 uur officieel geopend worden. Na deze opening, welke een eenvoudig karak ter zal dragen, zal men in de zaal van café ,,'t Bonte Paard" te DijkerHoek bij eenkomen, waar Ir. C. P. van Rossum, rij ksveeteeltconsulent te Zwolle en Dr. W. Gotink, de directeur van de provin ciale gezondheidsdienst voor dieren, een korte inleiding zullen houden. Deze varkens k.i.-vereniging, heeft dank zij de bijzonder goede samenwer king met de runder k.i., van welke ge bouwen mep o.m. gebruik heeft kunnen maken, een wat lange, maar gedegen aanlooptijd gehad, zodat men bij de stich ting van de nieuwe gebouwen niet over één nacht ijs heeft behoeven te gaan en de exploitatiemogelijkheid aan de prak tijk heeft kunnen toetsen. De afdeling volleybal van de sportver eniging „Bato" heeft weer gelegenheid om enige leden aan te nemen. Het be stuur heeft het voornemen een wacht lijst aan te leggen voor eventuele- candi- daat-leden, die in volgorde zal worden af gewerkt. Men kan zich iedere donderdag avond tussen 7 en 10 uur opgeven in de gymnastiekzaal aan de Haarstraat. Als gevolg van een betreurenswaardig misverstand heeft de de KLM abusie velijk vermeld, dat ter gelegenheid van de opening van binnenlandse luchtlij nen zgn. eerste vluchtenveloppen zouden worden uitgegeven. Deze uitgifte zal geen doorgang vin den, omdat er bij de P.T.T. geen plan nen bestaan, post met bestemming in het binnenland per vliegtuig te doen vervoeren. Degenen, die reeds enveloppen heb ben besteld, kunnen deze terugzenden aan de KLM Filatelistenclub, Jan Ben- ningstraat 43a te Amstelveen, welke ver eniging ervoor zal zorgdragen, dat de hiervoor gestorte gelden zullen worden terugbetaald. Vanwege het Groene Kruis zal binnen kort een cursus worden georganiseerd over algemene voeding. In deze cursus wordt naast de gewone voeding voor het gezin ook aandacht geschonken aan diëten, diepvriezen en alles wat met de voeding te maken heeft. De diëtiste van de Provinciale Overijsselse Vereniging „Het Groene Kruis", mej. M. A. Ded- den, zal deze cursus verzorgen. Voor deel name kan men zich opgeven bij de wijk- verpleegsters van de plaatselijke vereni- ging „Het Groene Kruis". Verwezen wordt.naar de aankondiging in dit num- J morgen wordt gewijd aan sport en spel, 's middags wordt „Vrijheid in wereldpers pectief" ingeleid door de heer T. J. Ha gen uit Amsterdam en 's avonds komen de protestsongs in behandeling in een inleiding door de heer Jan van Dienst uit Rotterdam in „Verzet tegen velerlei on vrijheid". Woensdagmorgen gaat men ge meenteraad-zitting spelen onder leiding van Holtens burgervader Mr. W. H. Enk laar, onder het motto „Vrijheid en Ver antwoordelijkheid in de gemeenteraad". Na een middag de vrije expressie te heb ben beoefend in de vorm van handenar beid komt 's avonds „Vrijheid en gebon denheid in de beeldende kunst" aan de orde, ingeleid met dia's, door mej. W. Knottenbeld te Brummen. Donderdag is een dag van de bezoeken, 's Morgens een excursie naar het Kröl- ler-Müllermuseum te Otterlo en 's mid dags een bezoek aan de jeugdgevangenis te Zutphen met een gesprek over „Vrij heid en gezag in het gevangeniswezen". Die avond worden de grenzen der Vrij heid behandeld, met de vertoning van de film „Levensschool" waarop een discus sie zal volgen. „Vrijheid in Bijbels perspectief" is vrij dagmorgen de stof waarin de verhouding gezag en vrijheid zullen worden behan- i deld. s Middags volgt dan een samenvat ting en waardebepaling van de werkweek en de dag wordt beëindigd met een slot- avond onder het motto „Vrijheid-Blijheid", I die natuurlijk een gezellig en feestelijk i -aspect zal krijgen. Zaterdag wordt weer opgebroken om thuis nog lang na te praten over de wel zeer gevulde week, j die men dan achter de rug heeft, j. Op de „KIencke" en de „Klenckenberg" j is het thema van deze week „Spoorzoe- I ken". De vraag komt regelmatig aan de orde zullen de jongens en meisjes de voetsporen van hun ouders drukken of zullen zij een eigen weg gaan bewande len. Dinsdag wordt hier begonnen met de film „Loneley Boy", met discussies over protestsongs en beatmuziek, terwijl aan j sport gedaan wordt in de grote sporthal. Op woensdag wordt een bezoek ge- j bracht aan het openluchtmuseum Schoon- i oord, er vindt een gesprek plaats over de mode en haar achtergronden, er vinden volksdansen plaats, terwijl een film I wordt vertoond getiteld „Waarom zijn ze j tegen ons". Donderdag volgt een speur- tocht en een gesprek over de omgang tussen jongens en meisjes. Vrijdag een praatkring, een slotgesprek en recapi- j tulatie van het behandelde in de afgelo- I pen dagen en een gezellige avond. Zater- j dag gaan de beide ploegen weer op pad om weer tijdig de ouderlijke woning op te zoeken. Het kan voor de jongelui een j prachtige week worden, die veel leer zaams te bieden heeft. HOLTENS NIEUWSBLAD Met een enorme klap heeft maandagmiddag omstreeks één uur een vrachtauto met aanhanger, bestuurd door de 22-jarige N. P. N. uit Beetgumermolen (Fr.), in de Dorpsstraat tegenover Amicitia de pui van het woon- <en winkelhuis, van het schildersbedrijf van de heer J. G. H. Schuppert, geramd. Het ongeluk gebeurde doordat de bestuurder een tegenligger trachtte te ontwijken. Die tegenligger was een vrachtwagen met aanhanger, beiden volgeladen met slachtrijpe varkens voor de nrina Udema, alhier. De chauffeur van deze wagen, de 23-jarige H. J. C. K. uit Rietmolen (N.Br.) remde uit alle macht maar zag, dat een botsing niet te vermijden was. Hij trok zijn beide benen op en dat is zijn geluk geweest, want hij zat bekneld in zijn cabine, maar mankeerde niets. Hij moest door omstanders uit zijn benarde positie worden bevrijd. Door de botsing van de beide zware voertuigen met hun aanhangers was de Dorpsstraat volkomen geblokkeerd en moest het verkeer worden omgeleid. In de woonkamer van de familie Schuppert was een enorme ravage aange- n tI aSff van de voorgevel waren met geweld naar binnen komen val len. Het geheel bood een troosteloze aanblik. Toen de vrachtwagen de pui ramde steeg een enorme stofwolk op. Getuigen, die het ongeluk zagen gebeuren, dachten een ogenblik dat de wagen in brand stond. Zij ontfermden zich echter terstond over de chauffeur van de varkensauto, die tus sen de ingedrukte voorwand len de beide Mej. B. A. J. Knijff alhier, is benoemd tot secretaresse bij de Generale Diaco nale Raad van de Ned. Herv. Kerk te Utrecht. FEUILLETON door Gré de Boer 20) „Josefien, houd je mond, anders ga ik echt boos worden. Als wij in Den Haag gaan eten, dan betaal ik. En ik Hoef er niets voor terug te hebben, als je dat soms denkt. Ik vind het prettig, dat ik gezelschap heb vandaag. En wat voor ge zelschap: de charmante Josefien Bijl." Ze keek hem geëergerd aan. „Begint u weer? Mag ik u verzoeken niet te flir ten?" „Ik flirt niet op de vroege morgén", antwoordde hij op afgqemeten toon. „Ik zei alleen maar de waarheid. Je bent toch een charmante verschijning? Daar heb je een spiegeltje. Kijk zelf maar." „Niet nodig. Het is me bekend, dat ik er niet uitzie als een vogelverschrikker. Vertel me liever wat over Den Haag. Is het groter dan Amsterdam?" „Welnee. Bij Amsterdam vergeleken is Den Haag maar een dorpje. Wat moet ik er verder van zeggen. We zien het wel." Bij de Wagenstraat zette hij haar af. Terwijl hij op zijn horloge keek, zei hij: Over anderhalf uur ben ik weer hier. Óp de hoek van de Wagenstraat en het Spui. Goed onthouden. Als je de weg kwijt raakt en je kunt het beslist niet meer herinneren, dan ga je met tram of bus naar het station Staatsspoor. Tref ik je hier niet, dan rijd ik daar wel heen, zodat we elkaar nooit kunnen missen." „Ik heb m'n mond bij me, dus ik neem aan, dat ik het wel terugvind hier. Tot straks dan." Om half één zag hij haar op de hoek staan. Gelukkig, dat het zaterdag is, dacht hij, anders zou ik hier niet#eens kunnen stoppen. Hij reed naar het trottoir en ge lijk zag ze hem. Hij monsterde haar tas. „Inkopen ge daan?" Ze knikte en bekeek de wagen. „Leuke kleur. M'n baas heeft er vorige maand ook zo een gekocht." Terwijl ze door de stad reden, zei hij: „Bij Scheveningen is een niet al te duur restaurant. Daar gaan we eens heerlijk eten." „Ik lust best wat. Wat een drukke stad, hé? Toch wel mooie winkels hier." Na het etentje reed Huib naar de bou levard. Josefien keek belangstellend naar het drukke strand. „Zwemmen?" nodigde hij uit. Ze schudde lachend haar hoofd. „Nee, hoor. Ik heb expres m'n badgoed niet mee genomen. Dat kan wel eens een andere keer. Maar als u wilt „Laten we dan maar een eindje rijden. Het Westland door en naar Rotterdam. Zullen we een boottochtje maken door de havens?" „Dat lijkt me wel. Maar ik wil het zelf betalen." „O, na afloop mag je afrekenen, als je er op staat." Ze keek hem even onderzoekend aan, maar Huib wist zijn gezicht goed in de plooi te houden, zodat ze er niet op rea geerde. 's Avonds aten ze in een intiem restau rantje buiten de stad. Toen ze weer er op aandrong om haar aandeel te betalen en demonstratief haar portemonnaie uit het tasje haalde, weerde hij haar lachend af. „Dat doe je straks maar, in de auto." Doch in de wagen scheen ze het ver geten te zijn. 1-Iuib probeerde de wagen op de snelweg naar Utrecht en toen hij er honderd dertig mee gereden had, knikte hij tevreden. „Hij lijkt me wel", zei hij, meer tot zichzelf dan tot het meisje. zitplaatsen beklemd zat. Gelukkig liepen er geen mensen op het trottoir want dan was liet leed niet te overzien geweest. Nu liep alles nog bijzonder goed af. Het verkeersongeval trok een groot aan tal nieuwsgierigen, die de regen trotseer den om te zien hoe £en takelwagen van Wanneer maandag en volgende dagen één van de U allen bekende oudere heren, die zich voor talrijke collectes verdienste lijk maken, aan uw deur kloppen, dit maal voor het Koningin Wilhelmina Fonds. Zeg dan niet: alweer een collecte. Mij niet ge zien. Denk dan aan uw medemensen, en aan uzelf, maar - gééf. Met het geld voor de kankerbestrijding wordt immers bijzonder veel goed ge daan. In ons land, waar één op de vijf inwoners sterft aan deze gevreesde ziekte is het nodig, dat hard - zéér hard wordt gewerkt aan een wetenschappelijk onder zoek naar oorzaken en bestrijdingsmidde len. van kanker. In ons land worden elk jaar ruim 30.000 nieuwe gevallen van kanker ontdekt, en ongeveer 23.000 mensen per jaar over lijden aan kanker. Het is daarom van on schatbaar belang, dat de patiënten met de allerbeste hulpmiddelen (zoals o.a. kost bare cobaltstralers) worden behandeld en door de best-getrainde artsen worden ge holpen, want geholpen worden zij inder daad en gelukkig vaak met succes. Mede dank zij het geld, dat het Konin gin Wilhelmina Fonds in het verleden al ter beschikking van de kankerbestrijding en het wetenschappelijk onderzoek kon stellen, is veel goeds bereikt. In het ge hele land is men bezig aan de bestrijding van kanker. Eén op de vijf patiënten Wijkt thans na vijf jaar in leven langzaam wint de wetenschap terrein. Neen, de strijd tegen de kanker is zeker geen hopeloze strijd. Maar wél een kost bare strijd, een strijd, die per jaar in Ne derland ruim vijf miljoen vraagt. Niet veel, als men eraan denkt, dat het gaat de fa. A. Muller Zn., eerst de varkens auto van voren optakelde en wegsleepte en hoe men vervolgens bezig ging om te trachten de vrachtauto die tegen de gevel aanzag te verwijderen. Nadat eerst een zware ketting afknapte, lukte het ook deze zware wagen weg te slepen. Men had eerst de zolderlaag flink gestut om verdere instorting te voorkomen. Gedu rende meer dan drie uur heeft de rijks politie het verkeer omgeleid via de Kerk straat en Larenseweg-Pastoriestraat. De gecompliceerde verkeerssituatie heeft' zich waarschijnlijk als volgt toege dragen. De vrachtauto, die de pui ramde, was met lege biervaten en kratten met lege bierflesjes op weg van Hengelo naar Amsterdam. Ter hoogte van de winkel van de fa. H. Stokkers, wilde een bestelwagen zich in beweging zetten, de chauffeur van de vrachtwagen moest toen sterk naar links uitwijken. Ter hoogte van de Kol- weg, in de onmiddellijke nabijheid van het pand dat aangereden werd, manipu leerden een paar dames met een personen auto, zodat de vrachtwagenchauffeur geen andere keuze had dan links te blijven rij den. In de wat onoverzichtelijke bocht, na derde toen de vrachtauto met aanhanger beladen met varkens, die eerst tegen de vrachtwagen met biervaten aanreed en daarna tegen de aanhanger tot stilstand kwam. De chauffeur van de wagen met biervaten en zijn 22-jarige bijrijder T. de J. uit Berlikum (Fr.) kwamen met de schrik vrij, maar de vrachtwagen was van voren zwaar beschadigd. Dit was ook het geval met de vrachtwagen met varkens. Eén varken lag dood in de aanhanger, maar dat behoeft geen verband te houden met de botsing, omdat dit bij het vervoer van zware varkens wel meer voorkomt. De dames, die volgens ooggetuigen, met hun personenauto op onverantwoordelijke wijze voor de Kolweg heen en weer ma noeuvreerden en die waarschijnlijk in be langrijke mate debet zijn aan dit ongeval zijn weggereden. De politie wil gaarne in kennis gesteld worden met het kenteken van deze personenauto. Naar verluidt zou een zomergast dit nummer hebben geno teerd. De familie Schuppert, die in een ander vertrek van het woonhuis verbleef, is door het enorme lawaai van de vallende brok ken muur en het glasgerinkel erg ge schrokken, maar kreeg geen letsel. Anders stond het wiegje van de kleine nog wel eens in deze voorkamer, maar dat was deze dag gelukkig met het geval. Ver schillende stukken huisraad werden wel beschadigd. Door dit ongeval is voor enkele duizen den gulden schade ontstaan, die slechts gedeeltelijk door verzekering wordt ge dekt. om het welzijn, van twaalf miljoen Neder landers. Wél veel, als men eraan denkt, dat een groot deel ervan tijdens de col lecte moet worden bijeengebracht. In het verleden is gebleken, dat de op roep om te geven nooit tevergeefs is ge weest, zekér niet, wanneer het ging om het Koningin Wilhelmina Fonds. Het ge hele Nederlandse volk is zich van het kwaad, dat kanker heet, bewust en geeft. Dadelijk zullen de vrijwilligers ook in ons dorp op stap gaan. De kollekte wordt gehouden vanaf maandag a.s. Het is voor ons allemaal. Kanker niet - gééf. Het gaat om onze gezondheid. Geeft, daarom mild, het gaat om ons aller gezondheid. Hoe eerder wij de ziekte, die ons allemaal kan bedreigen, onder dé knie hebben, des te beter. Uw gift kan daartoe bijdragen. 7. De Gemeenteraad komt op dinsdag, 30 augustus a.s. des namiddags 2 uur 'ten gemeentehuize bijeen ter behandeling van de navolgende: Agenda 1. Notulen van de vergaderingen van 25 mei en 30 juni 1966. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot aankoop van grond van de provincie Overijssel. 4. Voorstel tot verkoop van grond aan: a. Verdugt's Exploitatiemij voor on roerende goederen N.V. te Tiel; b. N.V. Bouwfonds Nederlandse Ge meenten te Zwolle; 5. Voorstel tot vaststelling van straat namen in het Kolplan-oost. 6. Voorstel tot wijziging van enkele rechtspositieregelingen. Voorstel tot wijziging van de salaris verordening met betrekking tot de loonregeling voor jeugdig admini stratief personeel. Voorstel tot wijziging van de veror dening regelende de tarieven voor de levering van aardgas. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening geldelijke steun doorstro ming. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan mevrouw G. Slotman- Post als hoofdleidster der openbare kleuterschool in de Boschkamp. Voorstel tot het verlenen van een on derhandse opdracht aan het aanne mingsbedrijf B. J. van der Steeg Zzn. te Genemuiden voor de bouw van 49 woningwetwoningen in het Kolplan- oost. 12. Voorstel tot wijziging van de begro tingen voor 1966: a. aanvullend crediet bouw slacht huis; b. crediet uitbreiding gasontvangst- station; c. crediet uitbreidingen electriciteits- bedrijf; d. crediet aankoop brand weermate- rieel; e. crediet aankoop leermiddelen ten behoeve van scholengemeenschap, afd. havo en meao; f. crediet bouw -garage bij postkan toor. 13. Rondvraag. 10. 11. Gevonden: 1 Meisjesvest; 3 Sleutels; 1 Zonnebril; 1 Herenpolshorloge; 1 Nylonregenjas; 1 Bijl; 1 Fototoestel; 1 Schroevendraaier en 1 Trui. Aan komen lopen: 1 Poesje. Verloren: 1 Rol regenkleding: 1 Maandkaart; 3 He renpolshorloges; 1 Flesje (met inhoud); 1 Kartonnen-doos (met inhoud); 1 Da mesrijwiel; 1 Meisjesvest; l Sleutelring met 3 sleutels; 1 Cape; 1 Damesketting en 1 Dames-polshorloge. Weggelopen: 1 Hond (spaniel). Inlichtingen dagelijks aan het Groeps- bureau te Holten van 8.00—22.00 uur, doch niet tussen 13.00—14.00 uur. Tussen Utrecht en Amersfoort stelde hij voor ergens nog wat te drinken. „Waarom?" vroeg Josefien. „Ik heb helemaal geen dorst." Hij keek op zijn horloge. „Het is pas kwart voor acht." „Voor we thuis zijn is het kwart voor negen. Ik wil voor donker terug zijn, me neer ITartog." „Oké, Josefien, jij beslist, want het is jouw dig", antwoordde hij zuchtend. Ze keek hem weer enige tijd aan, waar na ze voorzichtig haar hand op zijn arm legde. „Ik heb bewondering voor u. Goed, we gaan nog ergens aan om wat te drin ken. Daarna moeten we nog afrekenen." „Dat is waar ook." Het was reeds over negenen, toen ;:e Amersfoort achter zich lieten. Ze haalde haar portemonnaie weer te voorschijn en keek hem vragend aan. „Hoeveel ben ik u schuldig, meneer Hartog?" „Moet dat persé?" „Ik sta er op." „Je zit." „Toe nou, meneer Hartog, weest u nu niet flauw. Ik vind het niet leuk, „als u het allemaal betaalt. Dat kunt u niet op uw onkostenrekening schrijven." „Daar weet jij niets van." „Als u het wel doet, is het niet eerlijk." „Goed, jij je zin. Een knaak en een zoen. Of twee zoenen zonder knaak." „Dat is dus vijf gulden", constateerde het meisje droog. Ze haalde twee zilver bonnen te voorschijn en bood ze hem aan. ,.Zo, dus zelfs één zoen kan er niet overschieten?" Ze schudde haar hoofd. „Nee, ik durf niet en ik wil niet." Hij remde af en zette de wagen op een parkeerstrook. Nadat hij de motor af gezet had, draaide hij zich naar haar toe. ,,Ik begin nu te geloven, dat mijn buurman en mijn broer toch gelijk had den, toen ze zeiden, dat ik geen schijn van kans meer zou hebben bij een jonge- vrouw." Ze pakte zijn arm met twee handen beet en keek naar hem op. Maar gelijk liet ze hem los, haar hoofd schuddend. „Het is.. er is teveel verkeeren het is te licht." „Je wilt voor donker thuis zijn." Ze loosde een diepe zucht. Huib be merkte dat ze in tweestrijd was:. Hij startte de motor en in het spiegeltje kij kend, trok hij de wagen weer snel op. „Ik zal een rustig plekje opzoeken," be sliste hij op zo'n toon, dat het meisje niet durfde weigeren. Gedurende de twintig minuten, dat hij verder reed, werd er niet meer gesproken tussen lien. (Wordt vervolgd.)

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2