Grote werken in waterschap Salland vorderen goed Dit jaar reeds meer dan 10.000 boekingen op de verzorgde achtdaagse NS-vakantiereizen Het nette stadje Wandeltocht langs de bloeiende heidevelden Een weekmenu vol zonneschijn De 25.000ste deelnemer gedurende het vijf-jarig bestaan van deze reizen wordt in september a.s. verwacht Ontwikkeling Nederlandse rijwielindustrie Bekkernens weer eerste bij de jonge duiven Eerste vlucht-enveloppen binnenlandse luchtlijnen Zaterdagvoetbal Zaterdag 20 augustus 1066 Het verenigd college van het water schap „Salland" komt dinsdag, 23 augus tus a.s. des avonds om 8 uur in het wa terschapshuis te Olst bijeen voor de be handeling van de volgende agendapun- ten. Ingekomen stukken, bijdrage in het garantiefonds voor de vrijwillige verka veling Broekland-Noord, een technische bespreking van het verbredingsplan der waterbeheersing. Naar aanleiding van een schrijven van de contactcommissie van de vrijwillige verkaveling Broekland-Noord (plm. 165 ha) stelt het dagelijks bestuur voor, voor 10,— per ha in het garantiefonds deel te nemen, aangezien zulks ook is ge schied t.a.v. de vrijwillige verkavelingen Neppelenbroek, Haarle en Lettelse Lei- dingen. Deze verkaveling past in het verbete ringsplan van Salland. Ten behoeve van de bespreking van het verbeteringsplan der waterbeheersing geeft het hoofd van de techn. dienst Ir. J. den Hertog een uitvoerig overzicht van de huidige stand van zaken betreffende de reeds in gang zijnde verbeteringswer- ken. Hieraan ontlenen wij, dat t.o.v. het z.g. Plan Heino, het grondwerk van de benedenloop van de Nieuwe Wetering met zijleidingen aan de Kon. Ned. Heide Mij is opgedragen om dit in regie uit te voeren. De besteding inzake het graven c.q. verruimen van de Hondemots- en Raal- terwaterleiding, heeft op 14 juli plaats gehad. Er waren elf inschrijvers. Het werk is inmiddels gegund aan de laagste inschrijver J. G. Grewers te Tilligte voor 171.800,—. De kuntswerken en het grondwerk van de Vloedgraven zijn op 3 augustus aanbesteed. De laagste inschrij ver is de fa. Snepvangers de Haas te Apeldoorn voor het totale werk met 487.000,—. Er is geen bezwaar tegen het werk aan deze firma te gunnen, aldus zijn advies. Ten aanzien van het gemaal te Deven ter, dat belangrijk is voor de waterbe heersing van het gebied in de bovenloop van de Soestwetering wordt gezegd, dat de spui- en zuigkanalen onder het bema lingsgebouw zijn gestort. Er wordt hard gewerkt aan het stellen van het beton ijzer en het maken van bekisting ten be hoeve van de slakkenhuizen van de pomp- installalies met aansluitende kanalen, zo dat binnenkort kan worden gestort tot op de hoogte bovenkant pompkelderaf- voer. Met betrekking tot verbetering van de benedenloop van de Soestwetering wordt o.m. opgemerkt, dat de gemeente Wij he niet wil meewerken aan de verrui ming van de Soestwetering binnen de dorpskern Boerhaar. Een kwestie die al heel wat pennen in beweging heeft om bracht. De Heidewandeltocht, die de Wandel- sportvereniging „De Trekkers" zaterdag. 27 augustus onder auspiciën van de N.U.W organiseert, voert de wandelaars met alleen door de bossen en langs de heidevelden van de Borkeld en de Frie- zenberg. Om een afstand van 40 of 25 km te lopen, zoals voor de senioren is opengesteld, heeft men een grotere om trek nodig. Blijkens de routebeschrijving, die nu bekend is, loopt het parcours van de 40 km-wandelaars eerst naar het Neerdorp en vervolgens over de Holterberg, met o.a. de Motieweg, Heksenweg en Pano- ramaweg, weer naar het dorp, waar in café „De Waag" de eerste rust gehouden zal worden. Na deze pauze gaat het via de Look en de Borkeld naar café „De Poppe" voor de tweede rust en komt men ver volgens via de Beuseberg en de Zuur- berg aan de finisch in het gebouw Irene, waar men om 11 uur 's morgens gestart is. Dan hebben deze wandelaars op de Holterberg en de Borkeld wel de mooiste heidevelden, die volop in bloei staan, op hun weg gezien. Maar ook de andere delen van deze route bieden een maximum aan natuur schoon, want Zuurberg en Beuseberg zijn zeker niet minder mooi dan de Hol terberg. In de 25-km-route is niet het Neer dorp en de Holterberg opgenomen. Zij loopt, nadat men bij het gebouw Irene gestart is, langs ongeveer dezelfde we gen als de 40-km-route na de rust in café „De Waag", dus via Look en Bor keld naar café „De Poppe" waar alle deelnemers, ook van de 15 en 10 km, hun pauze zullen houden. Voor deze beide laatste afstanden is de terugweg naar het gebouw Irene enigszins bekort. Ge leidelijk zullen daar alle deelnemers - waaronder altijd zeer veel groepen jeug dige wandelaars terugkeren. Er heb ben al een groot aantal deelnemers, zo wel groepen als individuele wandelaars ingeschreven. Zondag Hors d'oeuvre - rollade, bloemkool, aardappelen - schuimomelet met ver se vruchten. Maandag Bloemkoolsoep - worst-champignon variatie, komkommersla, aardappelen. Dinsdag Wortel-kaassla, aardappelen - gries- meelsoufflée met perziken. Woensdag Runderlapjes, sperziebonen, aardap pelpuree - fruit. Donderdag Rest runderlapjes, spitskool, aardap pelen - chocoladepudding. Vrijdag Visstoofschotel, gemengde groentesla, aardappelen - wentelteefjes. Zaterdag Andijvieschotel, vanillevla met vruch ten - koffie. Als de zon u naar buiten lokt is dit weekmenu er om een handje te helpen bij het vlug samenstellen en bedenken van goede combinaties voor de warme maaltijd. Het hors d'oeuvre uit het eerste menu kunt ,u> behalve als „hapje vooraf", ook bij een avondvisite geven. Het is van te voren klaar te maken en hoeft op de avond zelf geen extra tijd te kosten! Het kooknat van de bloemkool kan gezeefd en de volgende dag verwerkt worden tot een geurige soep met vers- gesneden soepgroenten en peterselie. De combinatie worst-champignons doet misschien wat vreemd aan. maar u zult zien dat óók 's zomers worst bij zonder in de smaak kan vallen. De komkommersla doet het er goed bij wat kleur en smaak betreft. De sla van wortelen en kaas kan in plaats van vlees en groente worden opgediend. Gebruikt u wel eens griesmeel? Welnu, de griesmeelsoufflée met perziken is het bekende griesmeelschoteltje in een nieuw kleed. In plaats van perziken kunnen ook andere vruchten b.v. abri kozen of peren worden gebruikt. Na de visstoofschotel en de gemengde groentesla is een gebakken toetje b.v. wentelteefjes, een ouderwetse maar steeds heel smakelijke restverwerking. In de andijvieschotel vindt u aardap pelen, vlees en groente met elkaar verwerkt. Na de vanillevla is een kop je koffie of chocolademelk een pittig besluit van de week. Recepten voor 4 personen. Hors d'oeuvre 4 tomaten, 100 g bloemkool, 100 g sper ziebonen, 2 eieren (middelgroot), 15 g (1 eetlepel) boter of margarine, 2 eet lepels slaolie, 1 eetlepel azijn of citroen sap, tomatenpuree, zout (peper). De tomaten schoonmaken, wassen en de kapjes met een scherp mesje afsnij den. De tomaten uithollen en er wat zout en peper instrooien. De eieren 10 minuten hard koken, onder de koude kraan afspoelen en pellen. De eieren in 4 parten snijden en de dooiers eruit halen. De boter of margarine met een snufje zout (peper) zacht roeren. De dooiers fijnmaken of zeven en erdoor mengen. Zoveel tomatenpuree toevoe gen dat de eiboter rose gekleurd is en de eiboter op een koele plaats stijf laten worden. Het stukje bloemkool wassen, schoon maken en alleen de kleine roosjes eraf snijden. De sperziebonen wassen schoonmaken en in kleine stukjes snij den. De stukjes groente in ruim kokend water met. zout enige minuten laten koken en op een vergiet laten afkoelen. Een sausje maken van de slaolie, azijn of citroensap, zout (peper) en de stuk jes groente hiermee vermengen. Kort voor het opdoen de tomaten vullen met de stukjes groente en de kapjes tomaat er weer half opzetten. De eiboter in de „eischuitjes" spuiten en bij iedere to maat twee „schuitjes" schikken. Worst-champignonmengsel 200 g gekookte of boterhamworst (in dobbelsteentjes gesneden), 250 g cham pignons. 75 g boter of margarine, 1 ui, 5 eetlepels tomatenpuree, 2Vz dl water' zout (peper). De ui schoonmaken en fijnsnipperen. De champignons wassen en laten uitlek ken. De boter of margarine lichtbruin laten worden en de ui hierin fruiten. Dan de stukjes worst meebakken 5 minuten). De champignons, de tomatenpuree, zout (peper) en water toevoegen en alles n°g!0 minuten laten stoven vóór het opdoen. Wortel-kaassla 150 g jonge kaas, 500 g wortelen, 3 au gurken, 2 eetlepels slaolie, l eetlepel azijn of citroensap, zout, peper, suiker peterselie. De slaolie, azijn of citroensap, zout, peper en suiker goed door elkaar roeren. De korst van de kaas afsnijden en de kaas in kleine blokjes snijden. De worteltjes schoonmaken, wassen en in plakjes schaven of snijden. De augurken kleinsnijden. De peterselie wassen en fijnsnijden. De stukjes kaas, plakjes wortel, augurk en fijngesneden peterselie door de slasaus mengen en de sla opdoen. Griesmeelsoufflée niet perziken. cn1 1 ™elk' 80 S (9 eetlepels) griesmeel, 50 g (6 eetlepels) suiker, 2 eieren (mid delgroot), !4 blik perziken op sap, ci troenschil, boter of margarine, zout. De perziken op een zeef laten uitlek ken. De melk met zout en citroenschil aan de kook brengen. Het griesmeel en de suiker door elkaar mengen en al roe rende in de melk strooien. De pap onder roeren op zacht vuur gaar laten worden 10 minuten). De eieren scheiden; de dooiers uitroeren, met wat pap verdun nen en door dé overige pap roeren. Het eiwit stijfkloppen en op het laatst ■4 van de hoeveelheid luchtig door de pap scheppen. De massa dadelijk in een vuurvaste schotel overdoen, die niet ver der dan voor driekwart gedeelte mag worden gevuld. De perziken doorsnijden en ze met de bolle kant naar boven in de pap druk ken. De rest van het eiwit erover uit strijken en de schotel middenin een he te oven laten rijzen en lichtbruin laten worden 15 min.). Het schoteltje uit de oven halen en dichtgedekt opdoen. HOLTENS NIEUWSBLAD Op vrijdag 29 juli j.l. werd de tiendui zendste achtdaagse NS-vakantiereis in 1966 verkocht. Een Amsterdammer was de gelukkige die nu van 3 tot en met 10 september samen met zijn vrouw do door hem uitgekozen vakantiereis naar Fries land gratis gaat maken. Friesland is een der arrangementen uit het assortiment van zeven NS-vakantie reizen. De andere zes zijn: Twente, Mont- ferland, Zuid Limburg, Brabrjit, Zeeland en Vlaanderen (België). Sinds het in het leven roepen van deze volledig verzorgde NS-reizen dat was in 1962, toen schuchter begonnen werd met twee objekten is wel gebleken dat een verzorgde vakantieweek in eigen land geapprecieerd wordt. In 1962 waren het de objekten Zuid Limburg (Valkenburg) en Friesland waarmee gestart werd. Er kwamen 800 boekingen op, reden om het jaar daarop een nieuwe erbij te nemen: Zeeland (Mid delburg). Toen werd het totaal aantal boekingen 1900. Met dit assortiment van drie werden in 1964 3450 boekingen be haald. 5 Vorig jaar kwamen Vlaanderen (Knok- ke) en Twente (Ootmarsum) erbij. Ge volg, een ruime verdubbeling van het aantal deelnemers vergeleken met 1964- 7450. Voor dit jaar moesten wederom nieuwe objekten gezocht worden. Deze werden gevonden in Brabant (Breda) en Mont- ferland (Zeddam). Met dit zevental werd dus eind juli de 10.000ste inschrijving van 1966 verricht. De verwachting is dat het aantal deelnemers van dit jaar aan het eind van het seizoen de 11.000 verre over schreden zal hebben. Want de najaars boeking staat nog lang niet stil. De verwachting is dat in september de 25.000ste deelnemer gedurende de vijf levensjaren van de „Achtdaagse" zich zal aanmelden. Opvallend is dat bij de boeking voor deze reizen pieken zijn te vinden in het voor- en het najaar. De grootste piek toont de periode tussen 15 augustus en 15 september. Men ondervindt blijkbaar dan Nederland op zijn mooisten het weer het meest stabiel. Een bewijs ver der dat het min of meer gewoonte wordt de vakantie te verlengen met een extra snipperweekje. En zo'n weekje na deze natte zomer is dan ook echt wel nodig. Een bewijs dat Achtdaagsen ook bij buitenlanders in trek zijn bewees een in woner van Califomië, die dezer dagen in Den Haag zijn tweede vakantiereis van dit jaar kwam bespreken. Na Zuid Lim burg nam hij nu Vlaanderen. Ook vorig jaar had hij ons land met twee Achtdaagsen „gedaan", Twente en Zeeland. Hij hoopt zo, zo zegt hij, „twee per jaar" nog lange tijd vol te kunnen houden. Een aanwijzing overigens voor NS om er objekten bij te nemen om de- ze klant tevreden te houden. Andijviescotel VA kg andijvie, 1 kg aardappelen, 250 g in blokjes gesneden, mager varkens vlees. 1 ui, 2 V> dl melk, 50 g geraspte kaas, 75 g boter of margarine, zout (pe per), nootmuskaat. De aardappelen schillen en gaarko ken. De andijvie schoonmaken, snijden, wassen, goed laten uitlekken en even laten slinken. De ui fijnsnijden en met het vlees en -/3 van de hoeveelheid bo ter of margarine bruinbakken. De aardappelen met de melk tot puree verwerken en op smaak afmaken met zout (peper) en nootmuskaat. De oven voorverwarmen. Een vuur vaste schotel vullen met een laagje aardappelpuree, andijvie en het vlees mengsel weer afdekken met de rest aardappelpuree. De schotel afwerken met geraspte kaas en iets boter of margarine. Dit ge recht middenin een matig hete oven in 15 minuten bruinbakken. FEUILLETON Voor de tweede maal in successie werd de heer G. Bekkernens van de Holtense Bergvliegers eerste bij de vlucht met jongeduiven. De Bergvliegers namen met 67 duiven deel aan deze vlucht vanaf Mons, afstand 266 km. De winnaar schoof daarmede weer een plaats op in het klas sement der jonge duiven. De lossing had plaats om 9.30 uur. Aankomst le duif 14.04.22 uur, 17e duif 15.56.25 uur. De volledige uitslag van deze vlucht was als volgt: 1, 9, 10 G. Bekkernens; 2 en 8 H Wansink; 3, 5 17 L. Gazan; 4, 12 J. W. Wilïems; 6, 11 Joh. Paalman; 7, 16 G Veldhuis; 13, 15 W. Aaftink. Prijs en scheerweg G. Bekkernens. De stand is nu: 1. H. Wansink 495.3 p.; 2. Joh. Paalman 493.8 p.; 3. G. Bekker nens 491.5 p.; 4. J. w. Willems 486.6 p.; 5. L. Gazan 431.8 p.; 6. W. Aaftink 424.7 p.; 7. L. Munnik 344.7 p.; 8. G. Veldhuis 379.7 p.; 9. H. J. Aaftink 271.9 p.; 10 G Schuiterd 245.00 p.; 11. j. Paalman (Look) 202.2 p.; 12. H. J. ten Velde 196.2 p.; 13. H. van Beek 192.3 p.; 14. G. Steu nenberg 187.9 p.; 15. D. Muller 184.8 p. en 16. W. v. d. Pluym 112.9 p. Ter gelegenheid van de opening van binnenlandse luchtlijnen geeft de KLM speciaal hiervoor ontworpen eerste vlucht-enveloppen uit, die op 29 augustus a.s. met de eerste NLM-vlucht van Am sterdam naar Groningen zullen worden verzonden. De enveloppen kunnen worden besteld bij de KLM Philatelistenclub, Jan Ben- ningstraat 43-a te Amstelveen, ten name van de heer A. den Hertog Sr., tegen de prijs van 0,25 per stuk. Tot uiterlijk 26 augustus kunnen deze enveloppen op een der postkantoren worden afgegeven, voorzien van minimaal ƒ0,20 aan post zegels. De PTT zal de enveloppen terugzenden aan het op de achterzijde te vermelden adres van de afzender. door Gré de Boer 19) Op een mooie zomerse morgen in het begin van juli reed Huib Hartog om half negen het stadje uit. De wagen) waarin hij zijn werk deed, had hij nu twee jaar en 't bureau had opdracht gegeven hem in te ruilen voor een nieuwe, zoals dat ook twee jaar eerder was geschied. Mede in overleg met de garage in Den Haag, in verband met zijn werkzaamheden en waar zijn bureau de wagens altijd kocht en inruilde, zou deze verwisseling op een zaterdagmorgen geschieden, om zijn nor male werkzaamheden zo min mogelijk te stagneren. Dus reed hij zijn wagen voor de laatste maal het stadje uit in de rich ting van de grote weg naar het centrum van het land. Een kilometer buiten zijn woonplaats zag hij Josefien Bijl aankomen op de fiets. Hij remde af en zette zijn wagen aan de kant, waarna hij zich uit het raampje boog. „Hallo, Jos! Wat ben jij er vroeg bij vanmorgen?" Ze herkende hem. Langzaam kwam ze nader en toen ze stilstond, leunde ze met haar armen op het stuur. „Meneer Har tog zowaar. Wel, ik zou hetzelfde kunnen zeggen, hé? Waar staat nu de kapotte wagen? Toch niet bij ons? Meneer Kamp huis is er trouwens niet." „Als er ergens brokken zijn, moet men maar wachten tot maandag. Nee, ik ga m'n wagen vanmorgen inruilen voor een nieuwe. Hij heeft z'n dienst gedaan." Ze bekeek de wagen met kennersblik. „Ziet er nog vrij goed uit. Daar krijgt u nog wel wat voor." Huib lachte. „Dat is mijn zaak niet. Mijn bazen beslissen: omruilen, en dan doe ik dat; hé?" „Waar moet u heen?" „Den Haag. Zin om mee te gaan?" Het meisje begon te blozen, maar met een kwam er een ondeugende flikkering in haar ogen. „Met wie hebt u nu weer een weddenschap aangegaan?" Hij lachte opnieuw, nu luider. „Die Jos. Toch was het een leuke avond. Of niet soms?" „O, dat ging wel. Zo, dus u gaat naar Uit de algemene telling rijwielnijver- neid van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat er in Nederland in 1964, 39 rijwielfabrieken, 88 montage-in- richtingen en 5 framebouwbedrijven wa ren. Deze produceerden 569.343 fietsen Detotale afzet van de bedrijven nam in 1964 ten opzichte van 1963 toe met 19.3 miljoen gulden (13%) tot 167.3 miljoen gulden. Het voorafgaande jaar gaf een ?4c/n)g te Zien van 6-6 mili°en gulden Bij de grote bedrijxven waar 50 of meer personen gelijktijdig werkzaam zijn, steeg de waarde van de produktie in 1964 ten opzichte van 1963 met 286 miljoen gulden (22%) tot 157 miljoen gulden. J De afzet van de fabrieken van rijwiel onderdelen en toebehoren nam in 1964 ten opzichte van 1963 toe met 6,1 mil joen gulden (14%) tot 15,4 miljoen gul den. Bij de grote bedrijven (50 man of meer personeel) nam de produktiewaar- de toe met 13% of 4,3 miljoen gulden tot 36,4 miljoen gulden. In 1963 was er een daling van 4 CARDIOLOOG PLEIT VOOR FIETSEN „Hoe het ook zij, de maatschappelijke verworvenheden van een steeds sterker gemechaniseerde en gemotoriseerde sa menleving bromfietsen, t.v-, auto's, enz. kunnen en mogen, wat mij be treft niet meer ongedaan worden ge maakt. Men moet er wel beter mee leren leven. Het is een onbegrijpelijke zaak waarom zoveel mensen voor het afleg gen van een korte afstand in de auto gaan zitten, zonder er ook maar-een mo ment aan te denken dat lopen een voor de hand liggende beweging is, en dat fietsen eveneens de voorkeur verdient. Het zal wel sleur, luiheid zijn, maar mis schien heeft het ergens ook iets te ma ken met het feit, dat ons land met be trekking tot sport en lichamelijke vor ming nog steeds negatief is ingesteld. Als medicus betreur ik dit buitengewoon, vooral voor ouderen". Aldus arts J. Pool, die als cardioloog verbonden is aan het Academisch Zie kenhuis te Leiden, in een recent inter- vicuw. Doelpuntenregen in MariSnberg. In Mariënberg, waar zaterdagmiddag als voorbereiding op de a.s. competitie oefenwedstrijden werden gespeeld tussen Marienberg II en III en Blauw Wit ,66 I en II, vielen de doelpunten als rijpe ap pels van de boom. Mariënberg II verloor van Blauw Wit I met 6-0, doch het derde elftal van Ma riënberg deed het beter door Blauw Wit II een fikse nederlaag toe te brengen (7-3). De Blauw Wit-pupillen boekten een forse zege op de pupillen van Excelsior te Rijssen (8-0). het Haagje. Ik ben er nog nooit geweest. Mooie stad?" „Gaat best. Nou, wie belet je in te stappen en mee te rijden?" Ze wees op haar fiets. „Dit", verklaar de ze nuchter. „Die kun je toch thuis brengen? Haal ik je op bij het Wied." Het meisje slaakte een zucht. „Meneer Hartog, breng me niet in verleiding. En dat met dit mooie weer." Hij commandeerde. „Vooruit, breng je fiets naar huis en neem je badpak mee. Kun je in Scheveningen zwemmen." Ze aarzelde en Huib wist: voor de helft heb ik het al gewonnen. „Hoe laat bent u terug?" De rpan haalde zijn schouders op. „Dat laat ik dan aan jou over. Je zegt het maar." Ze loosde opnieuw een diepe zucht, j waarna ze hem enige tijd aandachtig aankeek. „Dan wordt het zeker weer een bioscoopje en een restaurant en wat daar zo bij hoort?" „Die Josefienbang voor de boze meneer Hartog. Kind, ik laat je Den Haag zien en als je zin hebt om in Schevenin gen een bad te nemen, dan is daarvoor de j gelegenheid. Voor de rest mag je het pro- j gram zelf bepalen. Zeg je: ik wil om vier I uur weer thuis zijn, dan zijn we om vier uur weer terug. Nou?" Tenslotte knikte ze. „Goed, ik doe het. Op voorwaarde, dat ik voor donker weer thuis ben. Daar reken ik absoluut op." „Al zal ik er een helicopter voor moe ten huren Een half uur later reed Huib Hartog in snelle vaart over de brede weg naar het westen. Hij had haar op het hoekje bij het Wied opgehaald en op haar verzoek wa ren ze met een bocht om het stadje heen gereden. „Je kunt nooit weten", had ze voorzichtig gezegd. „Niemand heeft er wat mee te maken." „Wat heb je thuis gezegd?" „O, dat ik uitging vandaag. Met een kennis. Ik ben drie en twintig. Ik hoef geen tekst en uitleg van mijn daden to geven." Na Amersfoort gepasseerd te zijn, vroeg hij: „Hoe voel je je nu?" Ze zat met haar handen gevouwen in de schoot naar buiten te kijken. „Net als een schooljongen, die spijbelt. Eigenlijk gek, hé?" „Waarom?" „Nu ja, uitgaan met een getrouwde man. Wat zei uw vrouw over ons uit stapje?" „O, dat betekende niets." Ze keek hem van terzijde aan. „Stil maar. U hebt het natuurlijk nooit ver teld." „Wat niet weet, wat niet deert." Ze haalde haar schouders op. „Klopt natuurlijk niet helemaal. Nu ja, als dit uitkomt, zegt u maar, dat u me mee ge nomen hebt naar Den Haag. Ik ben ge woon meegereden." „Dat is toch ook zo?" Het meisje legde haar armen over el= kaar. „Laten we er maar niet verder over redeneren, meneer Hartog. U brengt me ga wat winkels bekijken en we spieken naar Den Haag en zet me ergens af. Ik wel ergens af, waar we elkaar weer ont moeten." „Het spreekt vanzelf, dat we samen ergens gaan eten. Neebezwaren wil ik niet horen. Het is klaarlichte dag en er zijn ditmaal geen controleurs, die moe ten zien, dat we eikaars handen vasthou den, dus doen wc dat niet. Je bent van daag mijn gast." „Als we ergens gaan eten, betaal ik voor mezelf." „Weljawil je me misschien ook nog tegemoetkoming geven in de benzine- kosten?" „Hoeveel kilometer is dat, heen en weer naar Den Haag?" (Wordt vervolgd.)

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2