j^KROON Bef nette stadje Pedicure Steunzolen Elast. kousen Gek. Steunenberg gesloten lij, die iets te verderen Sisbben van de braderie- cemmissie fa. Gefer. Neg voorradig voor Uw tuin: De terreinen ontbreken BELANGSTELLING VOOR DE VOETBALSPORT STEIM GROEIENDE Zwemclub traint door Zomerexcursie Vereniging Bedrijfsvoorlichting Holten en Dijkerhoek Recreatietent Borkeldsweg OOK U HEEFT RECHT OP DEZE 100% SPAARPREMIE LEVENS MIDDELEN BEDRIJVEN Fa. G. J. HAHEVELD V erkeersongevallen Braderiekoningin driemaal op kraamvisite Vlotte vlucht jonge duiven Zaterdag 30 juli 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD De Voetbalvereniging- „Holten" zal het komend seizoen met tien elftallen in de bond uitkomen n.l. 5 senionen-, 3 junioren- en 2 pupillenelftallen. Dit werd be sloten in de vrijdagavond in café Jansen, onder voorzitterschap van de heer II. Klein Vel derman, gehouden ledenvergadering, nadat er op gewezen was, dat er steeds leden zijn, die niet kunn en spelen. Al deze elftallen zullen slechts de beschikking hebben over een speelveld, omdat nog steeds het wachten is op een gemeentelijk sportpark. Er komt wellicht enig perspectief, door het inrichten van een pupillenveld in het Sportdal deelde de voorzitter mede, waardoor het hoofdterrein aldaar dan enigszins ontlast wordt. Door enkele bestuursleden zal hiernaar een onderzoek worden ingesteld. JUNIOREN ACTIEF In zijn openingswoord memoreerde de heer Klein Velderman de verrichtingen van de zeven elftallen welke in het afge lopen seizoen aan de competities van de afdeling Twente Van de K.N.V.B. hebben deelgenomen. Daarbij hebben de junioren zich het beste geweerd. De elftallen a en c werden kampioen en b eindigde op de tweede plaats van de ranglijst. Holten 1, dat in het midden van de competitie in een bedenkelijke positie kwam te verke ren met ernstig degradatie-gevaar, heeft zich ten slotte door grote inspanning aan dit gevaar ontworsteld en eindigde ten slotte op de 4e plaats van de rang lijst. Ook de verrichtingen van de andere elftallen geven hoop op een betere posi tie in de toekomst. De voorzitter zwaaide lof toe aan de trainer Leo Halle, die zich zeer voor „Holten" heeft ingespannen en voor- en tegenspoed met zijn „jongens" deelde. Blijkens het jaarverslag van de secre taris-penningmeester, de heer H. W. Tul- Ier, telde de vereniging aan het einde van het verenigingsjaar 1965/66 104 sen. leden, 40 junioren en 30 pupillen. De fi nanciële positie van de club is minder rooskleurig. De uitgaven overtroffen de inkomsten met ruim 500, CONTRIBUTIEVERHOGING Op voorstel van het bestuur werd dan ook besloten de contributie van de se nioren met ƒ3,per jaar te verhogen en te brengen op 15,Voor de ju nioren en de pupillen wordt de contri butie onveranderd gelaten n.l. op 6, per jaar. Voorts besloot men ook de en trees voor de wedstrijden iets te verho gen. Aangezien geen tegeneandidaten wa ren gesteld werden de aftredende be stuursleden de heren H. W. ten Velde en A. Vincent bij enkele candidaatstelling herkozen. Hetzelfde geschiedde met het lid van de elftalcommissie, de heer G. Bannink. De vergadering voelde niet voor uit breiding van de elftalcommissie met 2 leden, wel vond men het nodig, dat er meer leiders voor de elftallen moeten ko men. Voor de senioren werden als zodanig aangewezen de heren L. Meinsma, J. H. Schuurman, H. Schutte, H. Wevers en de leden der elftalcommissie. Voor de jeugdelftallen werden als leiders aange wezen de heren G. Jansen, H. Vincent, H. Schutte, met als vervangers G. Ban nink, W. Dijkslag, S. Meinsma en B. Breukink, Voor de pupillen zullen dit zijn de heren A. Jongman en L. J. Bunt met als plaatsvervangers H. W. Tuller en G. E-aan,. Vele sportverenigingen hebben hun le den op non-actief moeten zetten wegens de vakanties. De Zwemclub „Twenhaars- veld trainde echter rustig door, al waren niet alle van de ruim negentig leden aan- wezig op de wekelijkse woensdagavond training. De afgelopen week namen de heren Karmelk, Voordes en Slotman de leiding waar, maar thans hebben de heren Müller en Arendshorst de leiding voor de jeugdtraining weer overgenomen. Voor de senioren is als trainer aangesteld, de heer Brouwer uit Rijssen, lid en speler van het eerste zevental van de zwem- en waterpoloclub „De Mors", aldaar. Het bestuur van de Z.C. „Twenhaars- veld" is van plan om midden augustus een demonstratie waterpolo te laten spe len tussen de ploegen van „De Mors" uit Rijssen en „N.Z.C." uit Neede. Aan het eind van de maand augustus wil men zwemwedstrijden organiseren om het kampioenschap van Holten. Verscheidene jongens en meisjes zijn hiervoor reeds druk aan het oefenen. De temperatuur van het water is dan ook nog aanlokkelijk. Woensdagavond was het water nog 22° C. De beschutte ligging van het natuurbad houdt het water nog lang „warm". Bij de rondvraag kwamen verschillen- f'EUILLETON door Gré de Boer 16) „Ach, wat geeft dat nou. Denk maar aan dat meisje in de film, die zwom van gelukzaligheid, toen de held haar in ha al armen nam." Ze begon te glimlachen, net toen de buurman van Oorschot en Huib's broer langs slenterden, een sigaret in hun mond. Verstolen keken ze naar binnen, naar ihet tafeltje, waar Huib en het meisje zaten. Toen ze uit het oog verdwenen waren, liet hij haar handen los. „Dank je, Jos. Waarom ben je niet op de toneelclub? Je zou uitstekend comedie kunnen spe len." „Ja, dat zal best. Dus ik speel m'n rol wel goed?" de problemen ter sprake als: plaats voor de prijzenkast, de bedrijfsvoetbalbewe ging enz. De voorzitter wekte op tot deel name aan de voetbal-toto. Medegedeeld werd, dat voortaan geen aanschrijvingskaarten voor de spelers meer verstuurd zullen worden, wegens de hoge portikosten. De opstelling dei- elftallen kan afgelezen worden in de publikatiekast aan het oude Aaltinkshuis in de Dorpsstraat, terwijl iedere leider een opstelling ontvangt van het betrok ken elftal. De heer Jan ten Velde bracht bestuur en elftalcommissie ten slotte dank voor het vele werk, dat zij geheel belangeloos voor de leden verrichten. TRAINING De training onder leiding van Leo Hal le zal weer beginnen op woensdagavond, 3 augustus. Alle daarvoor aangewezen spelers worden verzocht present te zijn. Het hoofddoel van deze excursie, welke woensdag 20 juli werd gehouden, was een bezoek aan het ruilverkavelings- en streekverbeteringsgebied „Koningsdiep" in de Friese Wouden. Hiertoe werd het gezelschap ontvangen in het zo goed als nieuwe Dorpshuis te Ureterp. Hier werd door de heer Venema, mede werker bij het Rijkslandbouwconsulent- schap te Drachten, een uiteenzetting ge geven omtrent de aan de gang zijnde ver anderingen in dit gebied. Het gebied omvatte pl.m. 10.000 ha. Er waren pl.m. 20 nieuwe boerderijen ge bouwd, waarvan er later één werd bezich tigd. Tevens werd nog een boerderij be- zocht waar een flinke verbouwing had plaats gehad. 's Morgens werd eerst gepauzeerd in Frederiksoord, waar de prachtige tuinen van de G. A. v. Zwieten Tuinbouwschool werden bezichtigd. Vooral voor de dames was hier bijzonder veel moois te zien. Nadat in Ureterp afscheid genomen was van de medewerkers van het Consu lentschap Drachten, werd naar Sneek ge reden en hier werd een boottocht over het Sneker meer gemaakt, wat bijzonder in de smaak viel. Daarna werd de terug tocht aanvaard via de Noord-Oostpolder. Hotel Van Rijssen te Heino was de laat ste aanlegplaats, waarna het gezelschap tegen 10 uur zeer voldaan thuis kwam. Het interkerkelijke recreatiewerk, dat in en vanuit deze tent wordt geleid, blijkt in een duidelijke behoefte te voor zien. Vele jongeren, vooral kinderen met hun ouders, genieten van hetgeen hen wordt geboden. Vooral de mmpionoptocht en de kin derkennis hadden grote belangstelling. En waarlijk niet alleen van de ouders. Vele andere vakantiegasten genoten van de prachtig verlichte lampionnen, die werden meegedragen achter een zelf ge formeerde drumband. Aan speur- en puzzeltochten zijn voorts aardige prijzen verbonden. De vakantie gasten, voor wie dit werk is bedoeld, kun- een in de omgeving gemakkelijk de weg naar de tent vinden, omdat de bordjes „Recreatietent" de richting wijzen. In deze tent is een folder met een pro- grama verkrijbaar, (die trouwens op gro te schaal in de omgeving worden ver spreid) alsmede exemplaren van het „I-Ioltens Nieuwsblad" en andere lectuur. Op een in de tent aangebracht publi- catiebord worden telkens bepaalde acti viteiten aangekondigd. Men wijst er ons op, dat, vakantiegasten vrij de tent kunnen in- en uitlopen. De tent wil fungeren als dienst- en infor matiecentrum. Er is tegen redelijke prijs koffie, thee en frisdrank verkrijgbaar. H. W. AALTINK- KEVELAM Larenseweg 37 - Tel. 1926 Schoenhandel Larenseweg Van 1 tot en met 6 aug. wegens vakantie Extra veel Kroontjes Goudkronen van 10 voor 5 cent 1 pak KOFFIEBONEN198 met 30 Kroontjes 1 pakje CRONAVIT HAGELgg met 30 Kroontjes 1 ONTBIJTKOEK Peynenburg89 met 15 Kroontjes 5 MELKREPEN Van Houten00 met 15 Kroontjes 1 liter MELK 200 met 2 Goudkronen 1 fles LONDON TONIC g0 met 2 Goudkronen 2 zakjes JAFFA DRINK ORANGEgg met 1 Goudkroon 1 pak SPRITS gg met 1 Goudkroon Te koop: DEUXCHEVEAUX DE LUXE in prima staat, uiterste prijs 1.500,Stationsstr. 8, Markelo. Voor een bloemstuk groot o£ klein moet U in MARJO's BLOEMENKAS zijn! Oranjestraat Ingang tegenover Hotel „Vosman" bij bordje Spaarbank worden verzocht hun no ta's in te dienen vóór 14 augustus a.s. bij de pen ningmeester, de heer H. Klein Velderman, Indu striestraat. ZOLANG DE VOORRAAD STREKT 1 blik APPELMOES QQ 1 blik SPERZIEBONEN79 1 pakje IJSPOEDER vanille of frambozen 83 1 flacon LODALINE en vlagje 59 3 pakjes INSTANT PUDDINGJ.05 3 pakjes CUSTARD vanille99 EUROPESE ORGANISATIE UW KROON-KRUIDENIER Dorpsstraat 17 - tel. 1277 - HOLTEN BEGONIA'S, AFRIKANEN, SALVIA'S en diverse TUINPLANTEN. Ook in KAMERPLANTEN ruime sortering. KWEKERIJEN EN TUINAANLEG LAREN TEL. 05738-387 A.s. zaterdag is er 's avonds weer een kennismakingsavond belegd. Op deze avond zullen o. m. dia's van Holten en omgeving worden getoond, 's Zondagsmorgens kwart voor elf wordt er in de tent een z.g. „Kampdienst" ge houden, uitgaande van de Hei-vormde en Gereformeerde kerk ter plaat-se. Het ligt in de bedoeling om de laatste dienst te houden op zondag 7 aug. a.s. Tot die da tum vindt ook recreatiewerk plaats. Graag willen wij de in onze gemeente verblijvende gasten (nog eens) wijzen op dit belangrijke werk. Vorige week vrijdagmiddag omstreeks 4.30 uur is de 59-jarige mevrouw L. Ren- sen-Kolkman van de Manenschijnsweg op het gevaarlijke kruispunt Deventer- weg-Burg. v. d. Borchstraat met haar bromfiets op een bus van de O.A.D. ge botst. Zij kreeg daarbij een diepe vlees wond aan de linkerarm en is met de Hol- tense ziekenauto naar het St. Geertrui den Ziekenhuis in Deventer overge bracht, waar een nader onderzoek plaats vond. Mevrouw R. en de bus, die be stuurd werd door de chauffeur A. H. uit Rijssen kwamen uit de richting van het dorp. De bromfietsbestuurster, die in de richting Dijkerhoek reed, had hier voor rang. Of de busbestuurder geen voor rang heeft verleend is nog niet komen vast te staan. Mevrouw R. kwam midden tegen de bus terecht en is toen met haar bromfiets gevallen, waarbij zij boven staand letsel bekwam. Helemaal duide lijk was de toedracht van het ongeval nog niet. Bij de terugkeer uit Deventer kon de ziekenauto halfweg Holten Dijkerhoek een nieuwe patiënt opnemen. Ter- hoogte van de Doorlopendedijk kwam de scoo terrijder R. A. uit Deventer met op de duo mej. S. A. H. uit Deventer in botsing met een bestelauto, omdat een voor hem rijdende scooterrijder M. B. uit Laren vaart verminderde om rechts af te slaan. Bestuurder en duorijdster gingen over de kop. De heer A. klaagde over pijn in de schouder, zodat dokter Nagelhout het, met het oog op een eventuele breuk van liet sleutelbeen, noodzakelijk vond hem voor onderzoek naar het St. Geertruiden Ziekenhuis te laten vervoeren. De duo rijdster kwam met de schrik vrij. Hollens jongst geborenen Hendrik Jan Bouwhuis, zoon van J. A. Bouwhuis en mevr. M. J. Bouwhuis-Jacobs, Oranjestr. 29; Gerritdina, dochter van G. Stroeve en mevr. B. H. Stroeve-Kevelamen Erik Martin, zoon van F. M. Meester en mevr. T. H. Meester-Nijland, Waardenborchstr. 10, hebben al heel spoedig bezoek gehad van de Braderiekoningin. Erik, Gea en Martin aanschouwden resp. op 25, 26 en 28 juli het levenslicht en hebben niets gemerkt (zelfs niet van het blitzlicht van de fotograaf) van het bezoek, dat Braderiekoningin Willy Nij- huis hen bracht in gezelschap van de heren H. J. Bouwhuis, H. Klein Velderman en J. Wiggers van de Braderiecommissie, doch hun gelukkige ouders stelden dit be zoek op hoge prijs en waren zeer verrast met de geschenken. Het is de taak van de Braderiekoningin om gezinnen, waar tijdens de Braderie een blijde gebeurtenis plaats heeft, te be zoeken en Willy heeft deze taak op zeer charmante wijze vervuld. Mevr. Bouwhuis-Jacobs, die tijdelijk in het Sint Jozef-ziekenhuis te Deventer ver blijft, was zeer verrast door het bezoek van de Braderiekoningin, evenals het per soneel van het ziekenhuis. De vlucht met 110 jonge duiven van de postduivenvereniging „De Bergvlie- gers" zaterdag vanaf Breda afstand 136 km had een vlot verloop. De dui ven werden om 12.00 uur gelost met kal me zuidwesten wind. De eerste duif, van de heer L. Munnik, arriveerde om 13.51.07 uur. De 27ste duif om 14.06.53 uur. De vol ledige uitslag was: 1 en 27 L. Munnik, 2 L. Gazan, 3, 4 en 11 W. Aaftink, 5 en 24 H. J. ten Velde, 6, 20 en 23 H. Wansink, 7, 9. 10, 19 en 26 Joh. Paalman, 8. H. J. Aaftink, 12, 14 en 15 J. W. Willems, 13, 16 en 25 G. Schuiterd, 17 en 21 G. Veldhuis, 18 G. Bekkernens en 22 H. van Beek. Prijswinnaar L. Gazan, scheerweg: G. Bekkernens. De stand bij de jonge duiven is mo menteel: 1. W. Aaftink 294.2 p.; 2. Joh. Paalman 259.8 p.; 3. L. Munnik 239.8 p.; 4. H. Wansink 226.6 p.; 5. G. Bekkernens 224.9 p.; 6. G. Schuiterd 219.4 p.; 7. J. W. Willems 213.1 p.; 8. G. Veldhuis 207.- p.; 9. J. Paalman (Look) 202.p; 10. H. van Beek 192.3 p.; 11. H. J. Aaftink 161.5 p.; 12. L. Gazan 158.2 p.; 13. H. J. ten Velde 154.8 p.; 14. G. Steunenberg 149.8 p.; 15. D. Muller 133.3 p. en 16. W. v. d. Pluym 112.9 p. Hij knikte en keek haar ondeugend aan.„Best. En ik begin de smaak ook al te pakken te krijgen." Het meisje keek hem enige tijd in het lachende gezicht, maar ze hield het hare in de plooi en antwoordde op enigszins bitse toon: „Wilt u er rekening mee (hou den, meneer Hartog, dat we vanavond inderdaad toneel spelen en dat we mor gen beiden weer over gaan tot de orde van de dag?" Hij knikte. „Vanzelfsprekend. Maar mag ik desondanks vanavond niet in mijn schik zijn, omdat zo'n knappe jongedame mij de eer heeft aangedaan me,; me uit te gaan?" Haar trekken verzachtten. Ze begon enigszins te blozen, maar keek, om zich een houding te geven uit het raam. Op eens stak ze haar handen weer uit. „Vlug, pak m'n handen weer beet. Ze komen er weer aan." Hij greep haar handen en glimlachte. Automatisch begon ze ook te lachen. Terwijl de mannen opnieuw langs het raam wandelden, fluisterde ze: „Wat een flauwekul eigenlijk, niet? Ze moesten eens weten, hoe ze voor de gek gehouden worden." „Waarom? U bent toch met me uit? U bent toch een tikkeltje gek op me? j Anders liet u me niet uw handen vast houden. Weet u wel, dat u verbazend verliefd kunt kijken?" Ze trok met een ruk haar handen te rug. „Denkt u nu werkelijk... begon ze, maar hij viel haar knikkend in de rede. „Ik denk, dat Josefien Bijl in ieder geval geen hekel aan me heeft. Of ver gis ik me?" Ze haalde haar schouders op. „U bent een wonderlijk mens. Wat zou uw vrouw ervan zeggen, als ze wist, dat u van avond "Ze zweeg plotseling en keek hem met grote ogen aan. „Weet ze het?" Hij dacht even na. „Toen we dit gokje aangingen, was ze erbij en zei, dat ze geen bezwaar had. Dus „Maar u hebt het haar niet verteld, vanavond Huib Hartog schudde zijn hoofd. „Waarom zou ik?" Het meisje zuchtte. „Ergens vind ik het toch niet prettig. Het is een blijft een soort bedrog." „Kom, kom, niet zo zwaartillend. Je helpt me alleen maar een gokje winnen, dat is alles. We zijn samen naar een bios geweest, waarna we hier nog een poosje zitten luisteren naar de muziek en wat drinken." Hij hief zijn glas naar haar op. „Proost, Josefien. Op je gezondheid. En dat je alleen maar goede herinneringen zult behouden aan dit uitje." Ze glimlachte en dronk eveneens. Na een zucht antwoordde ze: „Nu ja, het is mij schuld eveneens. Ik heb u min of meer aangemoedigd, dus ben ik mede schuldig, zo er van schuld sprake is. En fin, we drinken ons glas leeg en u rijdt me terug naar Het Wied. Op dat moment heb ik aan alle verplichtingen voldaan." Inderdaad. Maar we hoeven ons hele maal niet te haasten. Ober. geef me de spijskaart eens aan." Ze schrok. „Nee „Klets, je lust best wat, een gezonde meid. ga nou Een half uurtje korter of langer maakt niets uit. Zoek iets uit, wat je lijkt. Ik kan je toch zeker niet op een flesje cola naar huis bren gen?" Ze pakte automatisch het vel papier, hem onderzoekend aankijkend. „U bent ook vasthoudend?" „Misschien brengt m'n vak dat wel mee, wie zal het zeggen? Nou? Wat zal het zijn? Een uitsmijtertje? Een slaatje? Of een bami speciaal?" Doch om elf uur vond ze het weiletjes. „En nu ga ik naar huis. Mij dunkt, dat u wel aan uw trekken gekomen bent. Of niet soms?" „Ik mag niet mopperen," grinnikte hij raadselachtig. „Oké, ik reken even af." Een paar minuten later ontsloot hij de wagen en opende voor het meisje de portier. Nadat beiden zaten, startte Huib de motor, maar opeens schoof hij zijn arm om haar schouder en fluister de: „Ik ga je een zoen geven.... ze staan achter onséén zoendat was immers toegestaan?" Josefien probeerde achterom te kijken, maar hij hield haar zo vast, dat ze haar hoofd niet kon omdraaien. „Kom, Jose fien, dit is dan de bekroning en is er geen enkele twijfel meer bij hun overge bleven." Langzaam trok hij haar naar zich toe, hoewel hij haar voelde tegenstreven. Zijn greep verslapte. „Tja, als je persé niet wilt. „Goed," fluisterde het meisje, terwijl ze voelde, dat ze gloeiend rood werd. „Maar vlug dan Hij.drukte zijn lippen op de hare, die beefden van de emotie en liet ze er enige tijd op rusten. Toen ze haar vuisten te gen zijn borst plantte, liet hij haar los. „Sorry, Josefien," verontschuldigde hij, „maar je moest eens weten, welk een goddelijke lippen je hebt (Wordt vervolgd.)

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 3