.**0 «mm FEESTELIJKE EVENEMENTN TE MmÏLO Boerderijverliehting „6e zeven buurtschappen" 1P WKÊIÈIÊÊUÈÉËÈSÈMÊÊm- Zaterdag 30 juli 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD WILLI nunis Breierietonigjn mot Van de gelegenheid om al deze aardige momenten op de gevoelige plaat vast te leggen of te filmen werd door zeer velen dankbaar gebruik gemaakt. TWAALFDE BRADERIE DOOR BURGEMEESTER GEOPEND Flink bezoek op eerste braderiedag Met het doorknippen van een lint heeft burgemeester Mr. W. H. Enklaar dinsdag middag de twaalfde braderie, die deze week in de dorpskenr van Holten wordt gehouden, officieel geopend. De burgemeester was in gezelschap van zijn echtgenote. Braderiekoningin Wil ly Nijhuis, de beide wethouders, de he ren B. J. Veneklaas Slots en G. Brands. In de Krkstraat, waar het lint de door gang naar het braderieterrein versperde, werd het gezelschap begroet door enkele leden van de Braderiecommissie en wer den enkele korte toespraken gehouden. Mr. Enklaar verklaarde grote waarde ring te hebben voor het werk van de Braderiecommissie, die ingezetenen en zomergasten nu reeds voor de twaalfde keer een feestweek met tal van evene- De 17-jarige Willy Nijhuis is maandag avond braderiekoningin geworden. Zij werd door twaalf vakantiegasten geko zen om deze functie waar te nemen tot de volgende braderie. Willy, die als cas- sière werkzaam is op 't zwembad „Twen- haarsveld", werd met meerderheid van stemmen gekozen uit het tiental Dini Oolbekkink, Toosje Stevens, Annie Krui melaar, Mine v. d. Berg, Bertha Stevens, Jannie Smale, Jennie Dijkslag, Trui da Klein Horstman en Willie Schöppers. Er steeg een enorm gejuich op toen de waaara. voorzitter van de Braderie commissie, de heer J. Wiggers, de keuze van de jury bekend maakte en groot was het enthousiasme van de meeer dan dui zend bezoekers, toen de scheidende ko ningin Tineke Jongedijk haar opvolgster kroonde en alle goeds toewenste. De heer Wiggers wenste Willy namens de braderiecommissie en de bevolking geluk met haar benoeming en bood even als de scheidende koningin een boeket bloemen aan. De meisjes, die zich can- didaat stelden, ontvingen een doos bon bons alsmede vrij entree voor het ko- ninginnébal en het grote teenagerbal van zaterdagavond 30 juli. FOLKLORE Voordat de verkiezing van de Brade riekoningin plaats had, gaf de kinder groep van de Markelose Boerendanseres op het podium in „Kalfstermansweide" een aantal ouderwetse spelletjes en dans jes te zien, als kettingbreien, twee em mertjes water, handjes in de zij, enz. Daarna kwamen de Larense Schotsers op het podium, die met harmonica-bege leiding van Kuper Jenske (Js. Mossink) oude dansen demonstreerden, als: Riepe, riepe gaste, de Rozenwals, de Berliner Polka, enz. Zowel de Markelose kindergroep als le Larense Schotsers kregen een spon taan applaus en applaus was er ook voor de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." en het Tamboerkorps tijdens de mars door het dorp. ONTSPANNING EN VERMAAK OP GEZELLIGE BOERENBRUILOFT Met een ouderwetse trouwpartij en een grote boerenbruiloft zijn Derk Jan Hel derman en Janna VöSkes dinsdagavond in de echt verbonden zoals de stadhuis taal dat wil. Men had in Holten in de grote tent op de „Kalfstermansweide" de klok meer dan honderd jaar terug gedraaid en als hu welijksdatum in de akte vermeld „den zes en twintigsten van hooimaand des jaars achttienhonderd acht en dertig". Het was op die dag dat voor de oud burgemeester van Holten verschenen Derk Jan Helderman en Janna Vöskes om in de echt te worden verbonden. Een daverend applaus steeg op toen oud-burgemeester Dapper het huwelijk 'had voltrokken en de secretaris, de heer Tien charmante Holtense schonen can- didaat voor de titel „Braderiekonigin '66" Willy Nijhuis werd gekroond door de aftredende konigin Tineke Jongedijk. Lieuwe Meinsma de akte had voorge lezen. Burgemeester Dapper overhandigde aan de bruidegom de „broedspiep", die ook als vredespijp dienst kan doen als er eens een wolkje aan de echtelijke hemel mocht komen. GEZELLIG BRUILOFTSFEEST Nadat de voorzitter van de Braderie- commissie, de heer J. Wiggers, 't bruids paar had gelukgewenst namens de pl.m. 500 gasten waaronder een zeer groot aantal zomergasten was het in de grote tent een gezellig feest, waaraan Derk Jan Helderman en Janna Vöskes heffen hun glas op hun pril geluk. Na de officiële opening door burgemees ter mr. W. H. Enklaar maakte de Brade- riekoningin met haar gevolg een wande ling over het braderieterrein. medewerking werd verleend door de boe- rerikapel „De Hooiplukkers" uit Lochem en de Boerendansgroep „De Schotsers" uit Laren (G.). Tijdens de polonaise waaraan jong en oud graag deelnam ging het jonge paar op de stoelen de hoogte in en speel de de kapel „Zij leven hoog" en „Lang zullen zij leven, in de gloria". De „Drikusman" van de Larense Schotsers werd door tal van bruiloftsgas ten meegedanst, tot groot vermaak van hen, die rond de grote dansvloer waren gezeten. „BROEDSKOO" De trouwpartij was 'begonnen met het overbrengen van de „broedskoo" door de „nood-noabers" J. Krikkink en Alb. Schippers, die op hun „wandeling" van het erve „Hoffers" aan de Rijssenseweg naar „Kalfstermansweide" aan de Sta tionsstraat op enkele punten werden „an- ne'holen", waarbij het glas rondging en met het z:g. „meuten" van de „broedswa- gens", de kleedwagens met het bruids paar, de naaste familieleden en getuigen, waarbij ook de fles te voorschijn kwam. menten presenteert, welke ver buiten Holten bekendheid geniet. Helaaas heeijt het de commissie de laat ste jaren aan medewerking van de zijde van de plaatselijke zakenmensen ontbro ken omdat men om redenen van verschil lende aard geen kraam meer plaatste, waardoor de braderie veel van haaar oor- spronkeijke opzet heeft verloren. Dat de commissie van acht personen toch heeft doorgezet, ook toen enkele jaren geleden een nadelig saldo van enkele 'duizenden guldens moest worden geboekt, is zeer prijzenswaardig. Het gemeentebestuur spreekt dan ook gaarne de wens uit dat de inspanningen van de commissie be loond zullen worden en dat deze twaalf de braderie een groot succes mag wor den. WOORDEN VAN DANK Voordat Mr. Enklaar de officiële ope ning verrichtte, werd het woord gevoerd door de waarn. voorzitter (de voorzit ter, de heer W. Beijers, moest wegens ziekte verstek laten gaan) van de Bra deriecommissie, de heer J. Wiggers. Hij sprak woorden van dank tot het gemeen tebestuur voor de medewerking, die werd verleend en dankte tevens het personeel van het G.E.B., gemeentewerken, de rijks politie en de heer H. Kalfsterman, die ook dit jaar weer het terrein aan de Stationsstraat beschikbaar stelde voor het plaatsen van het podium en de grote tent. Hij sprak in het bijzonder woorden van dank tot de penningmeester der com- misise, de heer H. Klein Velderman, die evenals andere jaren weer het leeuwen aandeel had in de voorbereiding. De heer Wiggers deed verder een drin gend beroep op de plaatselijke zaken mensen om het volgende jaar mee te wer ken door het plaatsen van kramen op Handjes in de zij. het braderieterrein en hij besloot met het uitspreken van de wens, dat deze twaalfde braderie zou slagen en dat het een evenement mocht worden waarop de bezoekers, de standhouders en de organi satoren met genoegen en voldoening te rug zullen zien. Na de officiële opening maakte het ge zelschap een ritje met het ibraderietreintje door het dorp en maakte de Braderie koningin in gezelschap van enkele leden van de braderiecommissie een wandeling langs de diverse stands waarbij haar tal van geschenken werden aangeboden. De twaalfde Braderie werd dinsdagmiddag geopend door burgemeester mr. W. H. Enklaar. Een 150-tal boerderijen zal worden ver licht in de periode van 23 juli tot en met 14 augustus a.s. des avonds van 20.30 tot 22.30 uur. Het zal een feeëriek gezicht zijn deze oude en ook nieuwe boerderijen in de schijnwerpers te zien staan. Bekijk ze eens goed en let op de verschillen in bouwtrant enz. De route, plm. 34 km lang, laat zich met alle soorten voertuigen be rijden. Wilt U er meer dan een avond over doen, Uw eerste indrukken zullen ver stevigd worden. In het dorp staan Gemeentehuis en de Oude Romaanse kerktoren in floodlight. De spits in het landschap, de televisie toren, en waar rondom ook de boerde rijen verlicht zullen zijn, zal er als een verlichte toorts uit oprijzen. Route-formulieren a i,verkrijgbaar aan het V.V.V.-kantoor. Iedere koper van een formulier heeft een kans een fraaie- streek-eigene prijs te winnen. BOERENBRUILOFT ANNO 1830 In het openluchttheater „De Kösterkoele", nabij de Goorseweg, zal uitgebeeld wor den de Markelose Boerenbruiloft anno 1830. Een twee uur durend kijkspel, waarbij men getuige kan zijn van de le vende folklore, die zich uit in tal van zinrijke en symbolische oude gebruiken. Ze vinden plaats op: Zondag 31 juli des middags 14.30 uur. Donderdag 11 en 18 augustus, des avonds 20.00 uur. TENTOONSTELLING EN DEMONSTRATIES VAN OUDE AMBACHTEN EN HANDWERKEN in de Openbare Lagere School te Markelo. Van 26 juli tot en met 6 augustus zal een tentoonstelling gehouden worden van oude ambachten, handwerken en hun producten. Er zal een rijke collectie let- terdoeken, merklappen, tin en koper geëxposeerd worden, vnl. vervaardigd tussen 1750 en 1900. De letterdoeken en merklappen gemaakt voor bruidsparen, waarvan de initialen op de doeken ge borduurd werden, zijn versierd met o.a. symbolische-, bijbelse- en diermotieven. Demonstraties van kantklossen, mutsen maken, koperslaan, goastokkenmaken, spinnen, weven en dookrollen zullen af wisselend de tentoonstelling opluisteren. Geopend van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur. Oud-burgemeester Dapper (de heer J. Oosterkamp) en de secretaris-ambtenaar van bijstand (de lieer Lieuwe Meinsma) ziet men hier in optima-forma.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2