SurgerWke 0fflano Gerrit Jan Steveis werd schüttershiting V.V.V.-V4KANTIEPR0GRAMMA AGENDA KERKDIENSTEN Rijtoer door het dorp Duizend ballonnen Gul applaus voor Ponyclub Laatste Braderiedag trok groot aantal bezoekers Been tussen hommer Drie avonden van bezinning Trekking Braderieverloting Geslaagd Zaterdag 30 juli 1966 No. 29 Jaargang 18 HOLTEWS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedt aagt f2,50 per kwartaal I Uitgave van de Stichting ,floltens Nieuwsblad<t> T r1 Betaling via de Coöp. Raiffeisenbank Holten, giro nr. 875587 te Holten. Telefoon 05^83 - 123Jf Adv.-prijs 1-15 mm. (a contant) 3,—. Iedere De vakantiegangers, die in onze gemeente vertoeven of hier binnenkort zullen neerstrijken heten wij van harte welkom. Hun aandacht wordt gevestigd op de navolgende evenementen in het V.V.V.-vakantieprogrammma. Wij hopen, dat zij hier prettige dagen in de vrije natuur mogen doorbrengen en dat heerlijk zomer weer hun deel mag worden. Hotel- en pensionhouders, beheerders der bungalowbedrijven en allen, die gasten op bezoek hebben, wore1; verzocht, aan dit programma bekendheid te geven. Er wordt een groot aantal kranten extra verspreid en men kan op het V.V.V.-bureau desverlangd een exemplaar komen afhalen. TEENAGERSBAL Zaterdag, 30 juli, 19.30 uur ter gelegenheid van de Braderie Groot teenagerbal in de grote tent op Kalfstermansweide. Muziek „The Rocking Drifters". BEZOEK KAASBOERDERIJ Dinsdag, 2 augustus tussen 19.00 ien 20.00 uur 's avonds. Bezoek aan de boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Het is het enig zelfkazende bedrijf in de verre om geving en de bewoners zullen daarover ien over hun verdere bedrijfsvoering iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorwegviaduct men zich vóór dinsdagmiddag 12.30 uur voor deelname moet opgeven, telef. 1533. De kosten bedragen f 1,per persoon, ook voor kinderen. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. VVV-HOLTERBERGRIT Woensdag, 3 augustus, 14 uur, wordt bij voldoende deelname de bekende VVV- autobustocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg Nijverdalseberg en Hellendoornseberg, met pachtige vegezichtjen over Salland ien Tenwte. Er wordt gepauzeerd in de uitspanning „De elf provinciën" pp de Hellendoornse berg. De tocht duurt van plm. 14-17 uur. De kosten bedragen f2,50. Men dient zich zo spoedig mogelijk op te geven op het V.V.V.-bureau ,tel. 1533. De administrateur, de heer Kers, gaat mee voor explicatie. PUZZLE-WANDELTOCHT Woensdag, 3 augustus, 19.00 uur organiseert de Wandelsportvereniging „De Trek kers" een puzzlewandeltocht langs de mooiste plekjes in onze omgeving. De start vindt plaats bij café „De Waag" nabij het N.S.-station Opgave bij het startbureau vanaf 18.45 uur. Deelname voor iedereen. Er zijn aan deze wandeltocht enkele leuke prijsjes verbonden. OCHTENDWANDELING Donderdag, 4 augustus, v.m. 6 uur. Een ochtendwandeling in de vrije natuur onder leiding van de administrateur der V.V.V., de heer Kers, door de bossen in de om geving van Holten. Vertrek 6 uur van het V.V.V.-kantoor. Vorige jaren werd deze wandeling echter gemaakt onder de titel „Op zoek naar wild". De kans om wild te ontmoeten is echter niet zo groot meer, omdat dit steeds sporadischer wordt. Toch is de kans, dat men b.v. reewild en kleinwild te zien krijgt, niet uitgesloten. Kosten voor volwassenen f 1,Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. Opgave vóór woensdagavond bij het VVV-bureau. De tocht gaat alleen door bij voldoende deelname en droog weer. NATUUR HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG Vrijdag, 5 augustus en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Historisch Museum „Piet Bos" op de Holterberg ejen rondleiding ge houden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is van een bijzondere ^bekoring. De plaatselijke verenigingen, welke bereid zijn iets te organiseren in het kader van dit programma worden verzocht daarvan mededeling te doen aan onze redactie, tel. 1234, of aan de heer Kers, tel. 1533. EXPOSITIE De Holtense Kunstschilder Kees Stoop exposeert tot begin september a.s. een groot aantal van zijn tekeningen in de zalen van het dorpshotel Holterman. Het is de moeite waard eens een kijkje te komen nemen. INTERKERKELIJK RECREATIE-WERK Vanaf zaterdag, 9 juli tot en met vrijdag, 5 augustus a.s. zal vanwege de kerke raden der Ned. Herv. len Geref. Kerk, met medewerking van de bijbelkioskvereni- ging in een tent op de hoek van de Borkeldsweg ien de Landuwerweg (in de nabij heid van het zomerhuisjesterrein en het bungalowkamp „Twenhaarsveld") gezonde ontspanning worden geboden voor oud en jong. Een team van drie mensen zal hier gedurende 4 weken veel doen voor de oudere en jongere gasten in onze gemeente. Elke zondagmorgen is er om 10.45 uur een interkerkelijke kampdienst en elke avond een dagsluiting. Het geheel staat onder leiding van de interkerkelijke recreatiecommissie. TOURINGCARTOCHTEN De O.A.D, organiseert wekelijks verschillende dagtochten naar toeristencentra en andere plaatsen in ons land als Amsterdam-Schiphol, Hondsrug-Emmen ien Valken burg, en naar Duitsland als Sauerland, Königswinter, Tecklenburg, Bad-Rothenfeld enz. Ook goedkope dagkaarten op de diienstlijnen. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau van de V.V.V. (telef. 1533) of door het O.A.D.-kantoor (telef. 1241). KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit het vorige jaar gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de zomergasten na de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk gelegenheid worden geboden in het gebouw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de dienstdoende predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen, die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerk dienst, die om 10.15 uur begint, naar Irene te komen. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. Van deze gelegenheid wordt elk seizoen een druk gebruik gemaakt. Gerrit Jan Stevens, chauffeur bij de fa. J. Krekel en Zn. te Holten, is donderdag middag tijdens een moment van grote spanning schutterskoning van Holten ge worden. Nadat de houten vogel op clc hoge mast, die stond opgesteld Tn de weide van Pieffers aan het begin van de Rijssense- straat, van kop, vleugels en staart was ontdaan door de talrijke candidaat-konin- gen, brak het grote moment aan, waarop de romp van de stalen mast; moest wor den gemikt. Het was om precies te zijn bij het 244e schot en dit betekende voor Gerrit Jan Stevens de titel en de eerste prijs van honderd gulden. Tevoren was door Tinus Aanstoot de kop afgeschoten, Gerrit Jan Stevens nam de beide vleugels voor zijn rekening en Gerrit Bannink schoot de staart af. Zij ontvingen resp. 25, 2 x 10 en 5 gul den. 's Avonds maakten de nieuwe schut terskoning en de braderiekoningin Willy Nijhuis in een open auto een rijtoer door het dorp, voorafgegaan door de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." en de drum band. Tijdens deze triomfale rondgang door liet dorp werden zij hartelijk toege juicht door dc- vele honderden, die zich langs de route hadden opgesteld. SCHUTTERSFEEST In hotel „Vosman" had voor de rijtoer de waarn. voorzitter van de Braderiecom- Op „Kalfstermansweide" werden j.l. woensdagmiddag door een groot aantal kinderen pl.m. 1000 ballonnetjes opgela ten, die voor het merendeel in zuid-ooste lijke richting verdwenen. De ballonnetjes droegen als opschrift „Voor uw dagtoch ten en touringcars naar O.A.D. Tours, Holten (Ov.)". Na deze ballonwedstrijd verzamelden de jongelui zich in de grote tent voor de varieté-voorstelling door een groot Jeugd- circus. Een voorstelling, die dank zij de Holtense Handelsvereniging de kinderen gratis kon worden aangeboden. Verschil lende keren mochten enkele kinderen op het: toneel komen om mee te doen. Har telijk werd er gelachen om de grollen en grappen van de bekende clowns Pepino en Tonic. HOOIPLUKKERS De gezellige drukte, die er in het dorp heerste werd 's avonds nog vergroot door de aanwezigheid van de boerenkapel „De Iioóiplukkers" uit Loc'hem. De kapel musiceerde op verschillende plaatsen op de Braderie en oogstte van de vele hon derden een welverdiend applaus. Donderdagmiddag genoten een groot aantal kinderen en oudere bezoekers in „Kalfstermansweide" van het optreden van de ponyclub van de Landelijke Rij- vereniging ,St:effenrijders' te Laren (G.). Prachtige staaltjes van vrijheidsdressuur, springcoucours enz. werden vlot gepre senteerd cn de jongelui oogstten vele ma len een gul applaus van de pl.m. 400 be langstellenden. missie, de heer J. Wiggers, de koning de versierselen (de zilveren plaat met 12 zil veren medailles, welke bij 't koningschap behoren) omgehangen. Na de terugkeer had in feestzaal „Vosman" de officiële huldiging plaats, waarbij de prijzen wer den uitgereikt aan de verschillende win naars. Namens de afd. Holten van de Kon. Ned. Jagersvereniging werd de nieuwe schutterskoning geluk gewenst door de voorzitter, de heer Johan F. van Geen huizen. De schutterskoning dankte met enkele woorden voor de spontane huldiging en de vele felicitaties cn bood een vaatje bier aan. Jannen |en Jennekes vonden elkaar Holten heeft donderdag op de derde en laatste braderiedag weer gezellig feest ge vierd met als hoogtepunt de Jennekes- markt, die 's avonds om plm. 9 uur werd gehouden in het centrum van het dorp rond de dorpstoren. Met; omhoog gehouden plankjes, karton nen borden en stroken papier werden de nummers zichtbaar gemaakt, in de hoop dat men spoedig een hij of een zij met een gelijk nummer zou ontmoeten. Van uit de radiowagen van de fa. Sanders te Gooi', aan de voet van de toren, werd dit jeugd evenement geleld door de heren van de Braderiecommissie. De Larense Schotsers verleenden, in hun ouderwets costuum hun medewerking bij de ver koop van de nummers, die uiteindelijk tot het treffen van een viertal paren zou moeten leiden. Het waren Hendrika Haneburg uit Rin- sumageest (Fr.) en Herman Tjoonk uit Markelo die zich als eerste paar melden en dit tweetal kreeg de hoofdprijs van vijftig gulden. De 2e prijs van 25 gulden was voor Betsie Scholman, Beuseberg 30 te Holten en Henk Nijveld te Rijssen. Dinie Klein Horsman, Neerdorp 70 te Holten en Kees ten Kate te Rijssen kregen vijftien gul den te verdelen en Gerda Lammers, Pas-' toriestraat 18 en Jan ter Stal, Neerdorp 82 wedden eik vijf gulden rijker. Het bleef deze laatste avond nog lang druk in de dorpskom, waarbij de gezel ligheid zich allengs beperkte tot de hotels, cafe's en de dansgelegenheid in zaal „Amicitia", Al met al een geslaagde Braderie waarop ook de standhouders en ver- maaksexploitanten met genoegen en te vredenheid zullen terugzien. Zaterdagavond 30 juli wordt de 12e Braderie besloten met een groot teenager bal in de tent op „Kalfstermansweide". De 14-jarige G. L. uit Almelo, die zon dagmiddag omstreeks half vijf een de fecte bromfiets van de Holterberg wilde afhalen, kreeg zijn rechterbeen tussen de spatbordstang en het achterwiel, toen hij op de hellende Toeristenweg achter op de brommer wilde springen. Ilij bekwam een vleeswonde aan zijn rechterbeen, dat vermoedelijk ook gebroken was. Na door een van de plaatselijke artsen verbonden te zijn werd hij met de Holtense zieken wagen naar het Prinses Irene ziekenhuis te Almelo overgebracht. Onder het motto „Drie avonden van bezinning" worden ook dit jaar weer in terkerkelijke samenkomsten gehouden in een aan meer dan duizend personen plaats biedende tent in „Kalfstermans weide" aan de Stationsstraat. In de zondagavond gehouden eerste sa menkomst, waarvoor flinke belangstel ling bestond, sprak ds. P. B. Muller-, vrije evangelisch predikant te Heerde over het onderwerp „Paardevolk en voetvolk". Aan deze avond werd medewerking verleend door het Hervormd Kerkkoor. Plet koor zong o.l.v. de heer J. op den Dries te Nijverdal een drietal liederen. Vrijdagavond 29 juli zal in de 2e bij eenkomst spreken ds. G. Lugtigheid te Maarn over het onderwerp „Tegenwoor dig wil niemand meer naar de hemel". Deze avond zal de Holtense Muziekver eniging medewerking verlenen. In de slotbijeenkomst van zondagavond spreekt de eerw. heer A. Schellevis té Holten over het onderwerp „Kerkgangers met uitgestreken gezichten". Medewerking zal deze avond worden verleend door het Hervormd Kerkkoor. De toegang tot deze samenkomsten, die om 8 uur beginnen, is vrij. Wel zal tot dekking van de hoge kosten een kollekte worden gehouden. Door adjudant E. Kruit van de Rijks politie heeft donderdagavond de trekking plaats gehad van de Braderieverloting. De prijzen vielen op de lotnummers; 4932 wascombinatie of koelkast 4258 héren- of damesrijwiel of Saarlandse klok 1075 draagbare radio 74 wollen deken 1486 electrisch strijkijzer 626 kaas van pl.m. 10 pond 922 stoeltje 1012 electrische koffiemolen 4756 koperen sierbloempot 4885 verchroomde waterketel De prijzen kunnen op vertoon van het prijsbepalende lot worden afgehaald bij de fa. Jan van Bruggen en Zn., Kerk straat. Prijzen, die vóór 1 september a.s. niet zijn afgehaald vervallen aan de Bra deriecommissie. Onze plaatsgenote mej. M. C. M. Heek slaagde te Hengelo voor de diploma's conversatie Duits en Egels en het Uni- praktijkdiploma kantoorstenografe Duits. Mej. B. A. J. Knijff slaagde voor de zelfde diploma's, alsmede voor het Uni- praktijkdiploma kantoorstenografe Kin- gels. Beiden werden opgeleid door de „Erkende Pontschool" te Hengelo. Maandag 1 tot en met dinsdag 9 augus tus: Winkel Metalu, Kolweg wegens vakantie gesloten (zie adv.). Maandag 1 tot en met zaterdag 6 augus tus: Schoenhandel Gebr. Steunenberg wegens vakantie gesloten (zie adv.). Vrijdag 28 juli 20.00 uur: Interkerkelijke samenkomst in de grote tent in „Kalf stermansweide". Zaterdag 30 juli, 19.30 uur: Groot Teen agersbal in de tent op Kalfstermans weide. Zaterdag 30 juli tot dinsdag 9 augustus: Fa. J. W. Dollekamp en Zn. wegens vakantie gesloten. Zondag 30 juli 20.00 uur: Interkerkelijke samenkomst in de grote tent in „Kalf stermansweide". Maandag 1 t.m. zaterdag 6 aug. fa. H. J. Aaftink en Zn. wegens vakantie geslo ten (zie adv.). Maandag 1 t.m. maandag 8 aug. Smede rij E. J. Westerik wegens vakantie ge sloten (zie adv.). Woensdag 3 aug. 19 uur Puzzle-wandel- tocht W.S.V. „De Trekkers" vanaf café „De Waag". Woensdag 3 augustus, 's avond 8 uur in gebouw „Rehoboth" hervatting repeti ties Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria". Woensdag 3 aug. pl.m. 18.30 uur. De training van de v.v. „Holten" begint weer. Zaterdag 6 augustus 19.30 uur dansen in het Bonte Paard. Zondag 7 t/m zaterdag 13 augustus: Holtense Veevoeder- gas- en oliehan del wegens vakantie gesloten. Voor af halen van gas geopend. Maandag 22 augustus 's avonds 20.00 uur Feestavond Schoolkring Dijkerhoek in zaal „Het Bonte Paard". Dinsdag 23 augustus School- en Volks feesten in Dijkerhoek. Zondag 31 juli 1966 Ned. Herv. Kerk: Holten: 8.30 uur ds. Ossewaarde, emerit.pr. te Lochem en 10.15 uur ds. Ossewaarde (bed. H. doop). Extra collecte provinciaal kerkewerk. Geref. Kerk: 8.30, 10.00 en 15.00 uur ds. W. J. Smidt van Naaldwijk. In alle diensten is het ene offer voor de diaconie. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerkbouw. R.K. Kerkdienst: 8.30 en 9.45 uur H. Mis in het gebouw Irene. Interk. Kampdienst. 10.45 uur in tent hoek Borkeldsweg- Landuwerweg. Dijkerhoek: Bethanië 9.30 uur ds. Baars van 'sHeer Arendskerke. Extra collecte Bethanië. Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 30 juli en zondag 31 juli de heer A. Th. Oostenbrug Diessenplasstr. 2, telefoon 1515. Geboren: Johan Diederik, zv E. D. Vin cent en A. M. van der Tuin, Mr. G. Vixse- boxsestraat 14. Gerritdina Hendrika, dv H. Jansen en G. Jansen, Espelo 27. Jan Adriaan, zv L. J. Klein Ovink en A. ten Wolthuis, Neeerdorp 49. Gerrit dina, dv G. Stroeve en B. H. Kevelam, Kolweg 7. BEVOLKING Ingekomen: D. T. Boonstra en gez. van Brummen naar Bessinkpasstraat 14. T. M. G. Kemper van Denekamp naar Espelo 9. G. W. van Brussel en gez. van Bathmen naar Kozakkenstraat 44. G. Lantzendörffer van 's-Gravenhage naar Mr. G. Vixseboxsestraat 39. E. Vene klaas en gez. van Almelo naar Kozak kenstraat 20. J. Aanstoot van Markelo naar Bergmanstraat 15. H. J. Pongers van Markelo naar Kozakkenstraat 24. A. J. van Hoevelaak van Maarn naar Hol- terenkstraat 26. Vertrokken: F. J. W. Stevens van Beu seberg 112 naar Zutphen, Coehoornsin- gel nr. 3. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: zilveren ketting met kruis, sleuteltje van V.W., kinderportemonnaie met inh., kinderschoentje, paar sokken, polshorloge, damestas met inh., tas met inh. Verloren: polshorloge, tang, zonnebril, zilveren armband, damespolshorloge, he renrijwiel, paraplui, herenfiets, gouden tientje, portemonnaie met inh., dames schoudertas met inh., jongens trui, kinder vestje, wieldop V.W. met sierring, etui (inh. o.a. rijbewijs), bruine suède pet. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der Rijkspolitie te Holten, Dorps straat 22, tel. 1352, doch niet tussen 12 en 14 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 1