K M m deen blokkering van in de toekomst aan fonds toe te kennen gelden V.V.V.-VAKAHTIEPROGRAMMA Het nette stadje Vierde wielerronde sportief evenement Henk Nieuwkamp won op de streep Wim Klein Velderman jeugdkampioen Vakantie-appèl in de Ned. Hei v. Kerk te Markelo Indeling Twentse Voetbal Bond Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw Aan verwondingen bezweken Diploma-zwemmen Zaterdag 23 juli 1966 Toen woensdagavond in de laatste ron de van de sterk bezette Ronde van Hol ten een compact peleton van zo'n veertig renners voorbij de jurywagen trok, stond het vast, dat het op een massale eind sprint uit zou draaien. Insiders hadden toen ook reeds door, dat Henk Nieuw kamp, die nauwlettend voor in het pele ton zijn naaste concurrenten gadesloeg, de grote kanshebber was voor de zege. Het werd ook inderdaad een zege voor de rappe amateur uit Borne. Op glansrijke wijze ging Nieuwkamp als eerste over de streep, hiermee zijn 12e zege van dit seizoen in de wacht slepend. Als tweede finishte de Fries Anne Kos ter uit Leeuwarden, terwijl Fred Niemeij- er uit Hengelo een knappe derde plaats greep. Een prachtig slot van een boeiende ronde, die op voortreffelijke wijze door het Wielercomité Holten op touw was ge zet voor de vierde maal in successie. Het talrijke publiek zag niet alleen uit looppogingen aan de lopende band, ook was men getuige van boeiende premie sprints, die dank zij de spontane mede werking van de plaatselijke middenstand mogelijk waren gemaakt. Tot de grote animators behoorde aan vankelijk de strijdlustige Piet Schreur uit Wolvega, die bij iedere uitlooppoging be trokken was. Jammer was het. dat hij in de slotfase door materiaalpech achterop geraakte. Ook Jan v. d. Kamp uit Arn hem en Wim Neefkens uit Borne toonden zich strijdlustig en dan niet te vergeten Jan Boode uit Nijverdal. VLUCHTERS SNEL TERUG GEHAALD De laatste ging met nog 43 ronden voor de boeg met Anne Koster en Henk Nieuwkamp aan de haal. Meer dan enke le tientallen meters nam men niet, want toen werd men tot de orde geroepen door het peleton. Zeven ronden met Eckel- boom Schreur, Vonk en Nieuwkamp. Ook deze uitlooppoging liep op niets uit. Ook de poging van Jurrie Dokter (En schede) met Evert Hup uit Dokkum en Jan Boode sorteerde geen effect. Meer succes leek de demarrage van Jan Boode en Henk v. d. Brink te hebben, enkele ronden voor het einde. Door toedoen van Dries van Wijhe werden de twee vluch ters echter tot de orde geroepen. In de voorlaatste ronde ging Rinus Bos (Kampen) aan de haal, gevolgd door Dries van Wijhe en Fred Niemeijer. Toen ook Gerrit Leferink zich er mee ging bemoei en was het pleit beslecht. EINDSPRINT Het draaide zoals in de aanvang reeds werd vermeld op een massale eindsprint uit met het volgende resultaat: Henk Nieuwkamp, Borne (tijd over 65 km. 1 uur en 49 min.); Anne Koster, Leeuwar den; Fred Niemeijer, Hengelo; Jan Bols, Zondag 31 juli a.s. wordt er in de Ned. Herv. Kerk te Markelo weer een jeugd dienst gehouden. Deze dienst, die in het teken van de vakantie staat, wordt voor gegaan door de eerw. heer A. Schellevis uit Holten. Hetonderwerp van zijn preek is: „Wij leven maar eens". Verder werkt aan deze bijzondere dienst mee een zang- en muziekduo uit Putten. Dit duo, genaamd „Edoza", hetgeen be tekent Evangelie door zang, brengt de liederen met veel enthousiasme naar vo ren. Zo ook de voorganger, de eerw. heer Schellevis, die met zijn boeiende manier van preken- menigeen naar de kerk doet gaan. Al met al een dienst, waarin ieder een en met name de vele vakantiegangers van harte welkom zijn. Aanvang van de dienst voorm. 9 uur. Het eerste elftal van de zaterdagmid dag voetbalclub „Blauw Wit 66", zal in de competitie '66/'67 die zaterdag 3 sept, a.s. begint, spelen tegen: Sportlust 3 (Glanerbrug); Sparta 4 en Achjlles 2 te Enschede; Sportclub Dene kamp; Juliana 2 (Hengelo); Enter Voor uit 2; Sportclub Rijssen; Excelsior 3 Rijs- sen; Hulz. Boys 2 en D.E.S. 3 Nijverdal. Hoogeveen; Bert Boom, Enter; Henk Emmens, Annen; Jan van Dam, Zwolle; Jan Boode, Nijverdal; Martin v. Dekken', Hoogkerk; Harrie Klein, Barnflair; Bart Veerman, Heerde; Frans Scheuneman, Veendam; Harm Ekkelboom, Heerde; Jurrie Dokter, Enschede; Jan van der Kamp, Arnhem; Henk Rijkeboer, Meppel; Theo Oudshoorn, Waverveen; Zwier Sel- les, Kampen; Gert Leferink, Haaksber gen; Jo Wilkens, Gieten. De prijs voor de strijdlustigste renner een eleetrisch scheerapparaat ken de de jury toe aan Piet Schreur uit Wol vega. JEUGD IN ACTIE Als „voorgerecht" van het wielermenu werd een wedstrijd over 15 ronden ge houden voor jongens tot en met 15 jaar, met als inzet het „kampioenschap van Overijssel". De jongelui reden evenals de senioren een sportieve wedstrijd en trokken er extra fiks aan als er premie's waren te winnen. Toen er nog pl.m. 200 meter gereden moest worden sprong Wim Klein Velder man weg. Hij wist z'n voorsprong van twee lengten met inzet van alle krachten vast te houden en kwam in het bezit van een prachtige beker. Tweede werd Bertus Rietberg, 3 Egbert Beldman, 4 Gerard Kolkman, 5 Jan Hofsteenge en 6 Gerrit Nakken uit Almelo. Ovenvinninskussen van Tour-misses Hannie Pasop en Dini Veneklaas voor ronde-winnaar Henk Nieuwkamp Bloemen voor Wim Klein Velderman de winnaar van de jeugdronde. PRIJSUITREIKING In feestzaal „Vosman" had de prijsuit reiking plaats, waarbij namens het comi té „Ronde van Holten" de heer J. Wiggers de jury en commentator Dick van Ber- kum te Zwolle, de schenkers van de vele premies, de E.H.B.O., de Rijks- en reserve! politie, de Tour-misses Hannie Pasop en Dini Veneklaas, en verder allen die aan het welslagen van deze vierde ronde had den meegewerkt, zeer hartelijk heeft be dankt. In het kader van de Regeringsmaat regelen tot temporisering van investe ringen heeft namens de minister van landbouw en visserij de voorzitter aan het bestuur van het Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw ver zocht in te stemmen met de voorlopige opschorting van het toekennen van sub sidies voor ontwikkelingsbedrijven en montagestallen voor de tranche 1966. Dit deelt Minister Biesheuvel, mede namens zijn ambtgenoot van financiën, mede in zijn antwoord op schriftelijke vragen van het lid van de Tweede Ka mer, de heer S. v. d. Ploeg. De praktische betekenis van dit ver zoek zo vervolgt de minister is vooralsnog zeer gering, omdat in ver band met de voor de behandeling van de aanvragen benodigde tijd de toekenning der subsidies voor het merendeel pas na 1966 zal kunnen geschieden. De Baarnse ingezetene' Ir F. Penris, die de vorige week woensdag met zijn personenauto op de Deventerweg ter hoogte van het erve „Wegstapel" fron taal tegen een boom botste en daarbij zeer ernstig werd gewond is in het St. Geertruiden Ziekenhuis te Deventer aan de gevolgen van deze aanrijding over leden. Het bestuur van het fonds heeft ove rigens nog geen beslissting genomen over het bedrag, dat voor subsidiëring van ontwikkelingsbedrijven en monta gestallen zal worden bestemd; noch het bedrag dat op de rijksbegroting 1967 i voor het Ontwikkelings- en Sanerings fonds zal worden uitgetrokken, noch het aantal aanvragen dat aan de normen voldoet, is bekend. Van een blokkering van in de toekomst aan het fonds toe te kennen gelden kan niet worden gespro ken. Op de maandag j.L te Rijssen gehouden veemarkt waren aangevoerd 49 runderen, 632 varkens en 1 schaap. De prijzen waren als volgt: koeien van j van f 900 tot f 1250, pinken van f 725 tot f900, kalveren van f400 tot f575, biggen van f72 tot f85, zeugen van f350 tot f435, alles per stuk. De handel in runderen was vlug met oplopende prijzen. Biggen werden zeer vlot verkocht tegen hogere prijzen en de handel in zeugen was ook zeer vlot met staande prijzen. UOLTENS NIEUWSBLAD De vakantiegangers, die in onze gemeente vertoeven of hier binnenkort zullen neerstrijken heten wij van harte welkom. Hun aandacht wordt gevestigd op de navolgende evenementen in het V.V.V.-vakantieprogrammma. Wij hopen, dat zij iuer pretttige dagen m de vrije natuur mogen doorbrengen en dat de weersom standigheden, die op het moment, dat wij dit schrijven bizonder triest zijn, spoedig mogen verbeteren, zodat heerlijk zomerweer hun deel mag worden. Hotel- en pensionhouders, beheerders der bungalowbedrijven en allen, die gasten op bezoek hebben, wordt verzocht, aan dit programma bekendheid te geven. Er wordt een groot aantal kranten extra verspreid en men kan op het V,V V -bureau desverlangd een exemplaar komen afhalen. 7 «o teenagersbal Zaterdag, 23 juli, 19.30 uur ter inleiding van de Braderie Groot Teenagersbal in de grote tent op Kalfsterraansweide. Muziek „The Rocking Drifters". r, NACHTWANDELING Trekkers"g' uur' Nachtwandeling van de Wandelsportvereniging „De Start vanaf café „De Waag" nabij Station N.S. Bij de terugkomst 'wordt een consumptie aangeboden. tvjj BEZOEK KAASBOERDERIJ Dinsdag, 26 juli tussen 10.30 en 11.30 uur 's avonds. Bezoek aan de boerderij van de familie Cats m de Beuseberg. Het is het enig zelfkazende bedrijf in de verre om geving ©n de bewoners zullen daarover ien over hun verdere bedrijfsvoering iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorwegviaduct men zich vóór maandagavond 17 30 uur voor deelname moet opgeven, telef. 1533. De kosten bedragen f 1,— per persoon ook voor kinderen. Men ontvangt .een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om te proeven. DANS- EN SHOWAVONDEN Dinsdag, 26 juli, woensdag 27 en donderdag 28 juli, 19.30 uur, tijdiens de braderie grote dans- en showavonden in Amicitia m.m.v. „The Sensation Rockets". VVV-HOLTERBERGRIT Woensdag, 2juli, 14 uur, wordt bij voldoende deelname de bekende VW-autobus tocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalseberg en Hellen- doornseberg, met prachtige vergezichten oyer Salland en Twente. Er wordt gepauzeerd in de uitspanning „De elf provinciën" op de Hellendoornse- berg. De tocht duurt van plm. 14-17 uur. De kosten bedragen f2,50. Men dient zich zo spoedig mogelijk op te geven op het V.V.V.-bureau ,tel. 1533. De administrateur de heer Kers, gaat mee voor explicatie. OCHTENDWANDELING Donder dag, 28 juli v.m. 6 uur. E en ochtendwandeling in de vrije natuur onder leiding van de administrateur der V.V.V., de heer Kers, door de bossen in de om geving van Holten. Vertrek 6 uur van het V.V.V.-kantoor. Vorige jaren werd deze wandeling echter gemaakt onder de titel „Op zoek naar wild De kans om wild te ontmoeten is echter niet zo groot meer, omdat dit steeds sporadischer wordt. Toch is de kans, dat men b.v. reewild en kleinwild te zien krijgt, niet uitgesloten. Kosten voor volwassenen'! 1,—. Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar Opgave voor woensdagavond bij het VVV-bureau. De tocht gaat alleen door bij voldoende deelname en droog weer. „A NATUUR HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG V rijdag, 29 juli en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Historisch Museum „Piet Bos" op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer mteiessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is van een bijzondere bekoring. OA GROOT TEENAGERBAL ei dag, 30 juli, 19.30 uur, als slotstuk van de braderie groot teenagerbal in de grote tent op Kalfstermansweide m.m.v. „The Rocking Drifters". De plaatselijke verenigingen, welke bereid zijn iets te organiseren in het kader van dit programma worden verzocht daarvan mededeling te doen aan onze redactie tel. 1234, of aan de heer Kers, tel. 1533. wr j EXPOSITIE De Holtense Kunstschilder Kees Stoop exposeert tot begin september a.s. een groot aantal van zijn tekeningen in de zalen van het dorpshotel Holterman. Het is de moeite waard eens een kijkje te komen nemen. INTERKERKELIJK RECREATIE-WERK Vanaf zaterdag, 9 juli tot en met vrijdag, 5 augustus a.s. zal vanwege de kerke raden der Ned. Herv. ,en Geref. Kerk, met medewerking van de bijbelkioskvereni- gmg m een tent op de hoek van de Borkeldsweg en de Landuwerweg (in de nabij heid van het zomerhuisjesterrein en het bungalowkamp „Twenhaarsveld") gezonde ontspanning worden geboden voor oud en jong. Een team van drie mensen zal hier gedurende 4 weken veel doen voor de oudere en jongere gasten in onze gemeente. Elke zondagmorgen is er om 10.45 uur een interkerkelijke kampdienst en elke avond een dagsluiting. Het geheel staat onder leiding van de interkerkelijke recreatiecommissie. TOURINGCARTOCHTEN De O.A.D. organiseert wekelijks verschillende dagtochten naar toeristencentra en andere plaatsen in ons land als Amsterdam-Schiphol, Hondsrug-Emmen en Valken burg, en naar Duitsland als Sauerland, Königswinter, Tecklenburg, Bad-Rothenfeld enz. Ook goedkope dagkaarten op de dienstlijnen. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau van de V.V.V. (telef. 1533) of door het O.A.D.-kómtoor (telef. 1241). KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit het vorige jaar gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de zomergasten na de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk gelegenheid worden geboden in het gebouw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de dienstdoende predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen, die hier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerk dienst, die om 10.15 uur begint, naar Irene te komen. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. Van deze gelegenheid wordt elk seizoen een druk gebruik gemaakt. In het natuurbad „Twenhaarsveld" weid vrijdagavond voor de tweede keer in dit seizoen diploma-zwemmen afgeno men door de chef zwemmeester de heer G. van Lemel. Als vertegenwoordiger van de Kring Twente-IJsselstreek van de Kon. Ned. Zwembond (KNZB) was aan wezig de heer J. Hageraals te Almelo. Van de 36 candidaten, slaagden er 29. De geslaagden zijn: Diploma 1 (meisjes) G. Westera en J. Wegstapel ie Bathmen; J. cte Jong. Voorburg; C. Korving, Sche- veningen; A. Rebel, Urk; E.K. Boegborn, Deventer; A. J. Gerbers en R. Baumvalk te Groningen; A. G. A. Bazuin, Amster- "EUÏLLETON Gré de Boer HOOFDSTUK 6 De film was boeiend, maar Huib had er maar weinig belangstelling voor. Hij dacht nog terug aan de reaktie van zijn buurman, toen Jjjj hem de avond tevoren zo langs z'n neus weg gezegd had: „Hé, buurman, ik ga morgenavond om acht uur naar de bioscoop in Zwolle. Met een jong, knap' meisje, zoals afgesproken. En schuin tegenover de bioscoop is een res taurant, daar gaan we na afloop wat drinken. En misschien wat eten. Ik zal een plaatsje bij het raam reserveren, zo dat je ons goed kunt.zien. Als je dat nog niet voldoende vindt, zul je tenslotte kun nen zien, dat ik haar met de wagen naar huis breng. Ik geloof, dat dat dan wel ge noeg zal zijn voor een paar flessen oude klare, niet?" De buurman, had hem stom verbaasd aangekeken. „Doe je het heus?" „Natuurlijk. Dat was toch afgespro ken?" „Ja, afgesprokenik had al half en half verwacht, dat .je je gewonnen gaf. Je broer was van mening, dat geen enkele griet zo gek zou zijn, om „Dan was dat een misrekening van mijn broer, zeg hem dat maar. Jullie wer ken toch bij dezelfde baas, niet? Nou, het zal me een genoegen zijn jullie beiden morgenavond in Zwolle te zien." „Wie is het?" „Dat doet er niet toe. Als je je ogen wijd open doet, zul je zelf kunnen vast stellen, dat het niet mijn grootmoeder is. Integendeel. Over namen is niet gespro ken, of wel?" De buurman had hem enige tijd na denkend aangekeken. „Wat zegt jé vrouw daar van?" Toen was Huib even nijdig geworden. „Buurman, als mannen onder eikaar zou ik zeggen, dat je over zulke dingen niet verder spreekt. Of wel? Het gaat hier i niet om een slippertje, maar voor mij om 1 het winnen van een gokje, dat we op de bruiloft zijn aangegaan. Dit blijft onder 1 ons, daar moet ik op kunnen rekenen. Ik zeg maar zo: wat niet weet, wat niet deert. En het blijft natuurlijk bij deze éne keer." De buurman was tenslotte gaan lachen. „Verhip, Hartog, je bent een bij- dehande jongen- Nou krijg ik respect voor je. Dat je het voor elkaar gekregen hebt. Vertel eens, hoe is je dat gelukt?" Huib had op afgemeten toon geant woord: „Buurman, dat doet hier niet ter zake. Neem maar aan, dat het mijn char me is. Ik heb je immers gezed, dat ik er nog best kan zijn met m'n vier en veer tig jaren? Al ben ik al twee keer groot vader?" De buurman had gelachen. „Dat heb je haar vast niet verteld." „In ieder geval kun je ons morgenavond in Zwolle aantreffen. Dat is dan de 5e juni. Binnen de gestelde termijn. Ga de flessen alvast maar bestellen. En doe morgen mijn hartelijke groeten aan Klaas, wil je? Hij zal ook wel in zijn nop jes zijn, dat zijn broer nog in staat is een leuk jong meisje te veroveren, als hij dat wil. Ennemondje dicht tegenover derden, hé?" „Maar als je vrouw die vier flessen ziet? Wat dan?" „Laat dat nu maar aan mij over, vriend. Geloof maar, dat ze leeg komen. Ik zal in ieder geval op jouw gezondheid het eerste drinken." Om tien voor acht had hij de wagen in de buurt van de bioscoop geparkeerd. Het meisje had gevraagd: „Hebt u de twee controleurs al gezien, meneer Har tog?" Glimlachend had hij alleen maar ge wezen naar de mannen, die recht tegen over de bioscoop op de rand van het trottoir stonden. Bij het naar binnen gaan had Huib zich even omgedraaid en zijn buurman en broer Klaas met een blik van verstandhouding aangekeken. Als wilde hij daarmee zeggen: Nou? Heb ik dat niet netjes gefikst? Haal je porte- monnaie alvast maar voor de dag voor die flessen In de bioscoop, tijdens de pauze tus sen het voorprogramma en de hoofd film had hij wat rondgekeken en ge zien, dat beiden op enige afstand achter hem zaten. Toen het licht uitging, legde hij behoedzaam zijn arm om de schouder van Josefien. Hij voelde enige weerstand. Ze keek hem in het donker aan. „Is dat nodig, meneer Hartog?" „Nee, nodig is het natuurlijk niet. Maar ze zitten een paar rijen achter ons. Het leek me daarom niet meer dan nor- dam; J. Egberts, Rijssen; H. Vincent, J. A. Kolkman, A. Vincent, M. J. Koop man en D. Ebrecht te Holten. Diploma 1 «jongens» E. J. Gevers te Almelo. Diploma 11 (meisjes) D. W. Koordes, Holten; J. H. K. Altena, Rijssen; J. J. F. Bas, Enschede. Diploma 11 (jongens) M. L. Lugtenburg, Den Haag; J. de Jong, Voorburg; H. J. D. J. Diks. Rijswijk. Diploma 111 (meisjes) F. Duinmeaijer. Alkmaar; D. F. Klitsie, Alkmaar; M. Hanraads, Alkmaar; N- Baumvalk, Groningen. Diploma 111 (jongens) F. Toet, Den Haag; H. Oord, Enschede; H. Nijhuis, Den Haag. maal, als ik dit deed. Doch als je wer kelijk bezwaren hebt „Laat maar. Per slot van rekening is het donker." De film was bizonder boeiend. Al spoe- waren beide gevangen in de ban van het spel, dat zich op het witte doek afrolde voor hun ogen. Vandaar dan ook, dat ze een zucht slaakten, toen het licht weer opging. „ik neem aan, dat ik een gelukkige keuze gedaan heb," zei hij, opstaande om haar in haar korte jasje te helpen. Josefien knikte. „Het was machtig mooi. Ik houd wel van een goeie film. En u?" „O ja. Niet dat ik er voor naar de stad zou gaan. Behalve dan in dit speciale geval." Hij lachte. In het restaurant namen zij bij het raam plaats en gaven hun bestelling op. Na enige tijd zag hij het tweetal aan komen. Gelijk greep hij over de tafel naar haar handen. „Ssst," waarschuwde hij, „niet terugtrekken. Ze komen er aan. Probeer een beetje verliefd te kijken, wil je?„ Maar meneer Hartog (Wordt vervolgd.)

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2