Het nette stadje V.V.V.-VAKANTIEPROfMMMA Door vermoeidheid tegen boom gebotst Auto frontaal tegen boom Examen machinaal melken Aanrijding in de Dorpsstraat De stand van het bedrijfsvoetbal 0.L.M.-ers maakten uitstapje Examens machinaal melken Oude en jonge duiven in de vlucht Geslaagden De Trekkers „B" hadden succes Zaterdag 16 juli 1966 Onze plaatsgenoot de 30-jarige veehan delaar, M. Hofman is dinsdagmiddag omstreeks 1 uur met zijn personenauto op de Holterweg tussen het dorp Laren (Gld.) en de o.l. school in het Larense- broek frontaal tegen een boom gebotst. De gevolgen waren zeer ernstig. Het stuurwiel was de heer Hofman in de borst gedrongen, zodat hij, nadoor dok ter van der Schaaf te Laren, voorlopig behandeld te zijn in ernstige toestand met de Lochemse Ziekenauto naar het Sint Geertruiden Ziekenhuis te Deventer overgebracht moest worden. Zijn vader, de heer T. Hofman, die bij hem inzat, kreeg enkele schaafwonden en snijwon- den aan het gelaat. Hij klaagde later ook over pijn in de borstkas en moet uit de auto gevallen zijn. Hofman jr. is naar zijn woning aan de Markeloseweg ver voerd. Beiden kwamen van de wekelijkse veemarkt in Doetinchem. De gewonde bestuurder, die nog bij bewustzijn was, verklaarde wegens overmoeidheid door slaap overmand te zijn. Later in de mid dag zijn de familieleden, omdat zijn toe stand zich ernstiger liet aanzien, naar het ziekenhuis te Deventer ontboden. De personenauto werd totaal vernield. In de toestand van de heer M. Hofman was vandaag een lichte verbetering te con stateren. Er is geen onmiddellijk levens gevaar. Op de Deventerweg ter hoogte van het Erve Wegstapel reed woensdagavond omstreeks zes uur een personenauto, die uit de richting Holten kwam, aan de linkerkant van de weg tegen een boom. De bestuurder Ir F. P. uit Baarn, die alleen in de wagen zat werd ernstig ge wond. Hij kreeg het stuur in de borst en zijn beide benen waren verbrijzeld. Na door dokter Rietdijk voorlopig behan deld te zijn is de heer P. met de Holten- se Ziekenauto naar het St. Geertruiden Ziekenhuis in Deventer vervoerd. Om trent de toedracht van het ongeluk tast men nog in 't duister. Er zijn geen ge tuigen, die het ongeluk gezien hebben en de getroffene was zelf buiten bewust zijn. Wel werd geconstateerd, dat de linker voorband leeg stond, maar dat kan ook door de botsing met de boom gekomen zijn. De auto was totaal ver nield. De toestand van de getroffene was bij het ter perse gaan van dit be richt nog onveranderd. Bathmen. Na de praktijkweek op de praktijkschool te Oenkerk in Fries land en een viertal lessen van de voor melker A. Haarman te Heeten, slaagden op het bedrijf van de heer Schoorlem- mer te Heeten, de volgende leerlingen van de lagere landbouwschool te Bath men voor het diploma machinaal mel ken PI, Al (één persoon, één apparaat). 1. G. J. Jansen, Wesepe 185 y, p. 2. D. Denneboom, Loo 184 p. 3. H. Meijer, Lettele 183 p. 4. G. Noteboom ,Dijkerhoek 182% p. B. van Leüsen, Oxe 181 p. J. Grootentraast, Wesepe 179 p. G. Wilbrink, Gorssel 178% p. J. Beltman, Loo 173 p. H. Uenk, Wesepe 172 p. G. Oosterveld, Neerdorp 170% p. W. Jansen, Dortherhoek 170 p. 12. D. Stegeman, Dortherhoek 170 p. 13. H. Bronsvoort, Zuidloo 169% p. 14. G. Nijenhuis, Zuidloo 169% p. 15. T. Roeterdink, Loo 169% p. 16. P. van der Noort, Linde 163% p. Dinsdagmiddag omstreeks twee uur reed een grote vrachtauto met aanhanger van het Expeditiebediijf Poeze uit Weesp, bestuurd door A. V. V. uit Weesp in de Dorpsstraat achter op een personenauto van de heer W. S. uit Bellingwolde, die de Stationsstraat in wilde draaien, ko mende uit de richting Markelo. De heer S. moest hiervoor vaart verminderen, omdat een vrachtauto van het expeditie bedrijf Oolbekkink uit Holten in de Sta tionsstraat stond om de Dorpsstraat in te rijden. De personenauto werd met een flinke klap tegen .de vrachtauto van de heer O. geworpen en zwaar beschadigd. De inzittenden kwamen behoudens en kele lichte builen met de schrik vrij. De truck met oplegger, die enkele technische gebreken vertoonde, is door de Rijkspo litie uit het verkeer genomen. HOLTENS NIEUWSBLAD 5. 10. 11. De uitslagen van de wedstrijden voor de competitie van het bedrijfsvoetbal, welke de laatste dagen gespeeld werden op het terrein van café „De Poppe" lui den als volgt: Udema 2-Gebr. Wansink 3—6, Univer- sal-Ter Horst Co 7—0, De Vrijheid- Ter Horst Co 7—2, Udema 2-De Halm 3—5, Ter Horst Co-De Vrijheid 3—0 in het voordeel van De Vrijheid wegens niet opkomen Ter Plorst Co en ten slotte donderdagavond Gebr. Wansink- Gebr. Dikkers 3—1. Voor groep B is hiermede de eindstand bereikt. Deze ziet er als volgt uit: Gebr. Wansink 6 6 0 0 12 22—11 De Halm 6 3 1 2 7 18—18 Udema 2 6 2 1 3 5 16—12 Gebr. Dikkers 6 0 0 6 0 921 In groep A moet vrijdagavond (15 ju li) de laatste en wellicht meest spannen de wedstrijd nog gespeeld worden n.l. Udema I contra Universal. Universal kan kampioen worden. Zij heeft daarbij zelfs genoeg aan een gelijk spel. Van de uit slag is echter nog niets te zeggen. De stand van deze groep was donderdag avond: Universal 5 4 1 0 9 23— 5 Udema I 5 4 0 1 8 21— 6 De Vrijheid 6 2 13*5 16—21 Ter Horst Co 6 0 0 6 0 6—34 Na afloop van de wedstrijd Udema I- Universal heeft in de grote zaal van café „De Poppe" de prijsuitreiking plaats en wordt een gezellige avond gehouden. Op woensdag 6 juli organiseerde de afd. Holten van de O.L.M. haar jaarlijks reisje. Met een grote touringcar van de Havi Tours uit Rijssen werd om 6 uur gestart richting Zwolle, om vervolgens via de Noord-Oost Polder naar Bolsward te rijden, waar de koffie klaar stond. Hierna werd het gemeentehuis bezich tigd dat geheel uit de middeleeuwse tijd is. Over de Afsluitdijk, waar nog even halt werd gehouden bij het monument, ging het naar Volendam, van waar een boottocht naar Marken, werd gemaakt en de middagpauze werd gehouden. Terug met de boot naar Volendam waar de bus gereed stond. Vandaar ging het naar Hil versum waar een poos werd vertoefd en de dames konden winkelen, om dan via Amersfoort naar Berg en Bos te rijden. Hier werd de verlichting bezichtigd en geluisterd naar het licht- en klankspel dat allen geweldig vonden. Hierna werd met spoed gestart om te ruim elf uur hoogst voldaan te Holten te arriveren. Op het bedrijf van de fam. Klein Horsman, Holterweg te Markelo werden de examens machinaal melken gehou den, waaraan de leerlingen van de vier de klasse der Lagere Landbouwschool te Markelo en enige oud-leerlingen dier school deelnamen. De jongens hebben de diverse prak tische lessen „machinaal melken", gege ven door de heer G. J. Klein Horsman uit Goor, goed gevolgd, daar van de der tien cursisten er uiteindelijk twaalf slaagden. In groepjes van twee of drie moesten de jongens melken volgens het systeem PI Al (- persoon, 1 apparaat). Tijdens het melken en de reiniging der apparaten werden de kandidaten be oordeeld door de juryleden G. van Dijk, Zwollerkerspel en G. J. Lueks, Oxe. Vol gens een bepaalde puntentelling konden de jongens maximaal 200 punten beha len, terwijl het diploma werd uitgereikt bij het behalen van 160200 punten. De namen der geslaagden luiden als onderstaand Leerlingen L.L.S. Markelo: G. H. Kottelenberg, Markelo, 179 p. H. A. Wesseldijk, Diepenheim, 175 p. 174 p. 170 p. 169 p. 168 p. 167 p. 164 p. 161 p. 160 p. moest 1 FEUILLETON door Gré de Boer 14) Hij keek haar geruime tijd aan. „Zeg, Josefientje, je brengt me op een idee. Heb jij gevoel voor humor en bezit jij vol doende sportiviteit om een avondje met me uit te gaan? Me te helpen die gok te winnen?" Hij zag haar verbleken en instinctmatig schoof ze een eindje bij hem vandaan. Meteen sprong hij van het bureau en liep naar de deur. „Zie je wel? Dat is nu theo rie- en -praktijk. -Je -hebt -goede ideeën, maar je pas" er wel voor ze zelf uit te voeren. En zoals jij reageert, zal ieder meisje, die ik het vraag, reageren. Het geeft niks, hoor. Vergeet het maar. Nee, dit gijntje verlies ik." Ze keek hem nadenkend aan en steun- J. H. A. Sprokkereef, Markelo, H. B. Zendam, Markelo, B. J. Leunk, Markelo, D. J. Jansen. Markelo, J. G. Jansen, Holten, H. J. Boswinkel, Markelo, G. J. Oosterkamp, Markelo, G. J. W. Potman, Markelo, Van de leerlingen der L.L.S. kandidaat worden afgewezen- Geslaagde oud-leerlingen der L.L.S. Markelo H. J. Hidders, Markelo, 176 p. J. W.G. Eertink, Markelo, 161 p. de met haar arm op het bureaublad. „Wat is precies de bedoeling, meneer Hartog? Men zal toch op de een of andere manier moeten controleren, dat u ergens met dat meisje zit. Hetzij in de bioscoop of in een restaurant „Natuurlijk." „Nou, hoe dan?" „O, daar heb ik eigenlijk helemaal niet over nagedacht. Wel, ik zou een bepaald restaurant kunnen noemen, niet? En zeg gen: we gaan om zo laat naar die en die bioscoop en na afloop van de voorstelling gaan we daar of daar nog wat eten en tenslotte breng ik de jongedame weer naar huis." „Waar zoudt u heen willen gaan?" „O, Zwolle bijvoorbeeld. Of Apeldoorn." Ze dacht opnieuw een poosje na. Zo'n avontuurtje leek haar wel. Temeer, om dat het om een soort weddenschap ging. En Huib Hartog was een vlotte vent. „Luister eens, meneer Hartog, ik zal er over na denken. Als ik toestem, wanneer wilt u dan gaan?" Hij draaide op zijn schreden terug. „Be doel je, dat jij „Ik zei, dat ik er over zal denken. Van daag." „O, dat laat ik dan aan jou over. Maar in ieder geval vóór 8 juni." De Postduivenvereniging „De Bergvlie- gers" nam zaterdag met 83 duiven deel aan de vlucht vanaf St. Quentin (Fr.), afstand 349 km uur van lossing 8.45 uur. Aankomst le duif van de heer G. Veld huis 13.52.33 uur. Er werden door de Holtenaren in tegenstelling tot an dere clubs weinig verliezen geleden. De volledge uitslag was: 1. 6, 13 en 16 G. Veldhuis, 2 en 3, D. Muller, 4, 15 en 21 H. J. Aaftink, 7 J. W. Willems, 8 en 9 L. Munnik, 10 en 11 H. van Beek, 12 en 15 G. Steunenberg, 14 en 17 L. Gazan, 18 en 20 W. v. d. Pluym en 19 W. Aaf tink. Prijs en scheerweg H. J. Aaftink. De eindstand van de afdeling „mid- fond" is nu: le kampioen H. J. Aaftink 540.5 pnt, 2e kampioen G. Veldhuis 486.7 p., 3e kampioen D. Muller 484.9 p., 4. L. Gazan 373.1 p„ 5. C. W. Reeves 325.8 p., 6. G. Steunenberg 321 p., 7. W. Aaftink 279.3 p., 8. J. W. Willems 265.2 p.. 9. H. van Beek 134.7 p'„ 10. F. Meester 117.9 p., 11. L. Munnik 107.5 p., 12. H. Wansink 104.5 p., 13. W. v. d. Pluym 80.4 p.. 14. H. J. ten Velde 57.1 p. en 15. Joh. Paalman 56.4 p. De kampioensvogel Midfond H/62- 830905, toebehorende aan de heer H. J. Aaftink, behaalde 264.9 punt. Jonge duiven Met 238 jonge duiven werd deelgeno men aan de vlucht vanaf 's Hertogen bosch, afstand 101 km, lossing 12.30 uur. Aankomst le duif van de heer W. Aaf tink 13.58.47, aankomst 59e duif 14.32.19 uur. De uitslag van deze vlucht, die voor enkele deelnemers nogal wat verlies op leverde, was als volgt: 1, 2, 38, 53 en 55 W. Aaftink, 3, 57 en 58 L. Munnik, 4, 5, 6, 24, 34, 43 en 50 W. v. d. Pluym, 7, 8, 18, 46 en 51 Paalman (Look), 9, 12, 44 en 52 H. Wansink, 10 en 20 G. Bekkernens, 11 en 37 Joh. Paalman, 13, 15, 26 en 31 G. Schuiterd, 14 27, 29, 30, 33 en 54 H. van Beek, 16, 21, 42, 45 en 48 J. W. Wil lems, 17. 19, 22, 35, 36, 49 en 59 G. Veld huis, 23, 25 en 32 G. Steunenberg, 28, 40, 41 en 47 H. J. Aaftink, 39 D. Muller en 56 H. J. ten Velde. Prijswinnaar J. Paal man Look. Aan de U.T.S. te Hengelo slaagde voor het einddiploma werktuigbouwkunde, M. H. Heijenk, alhier. Voor het eindexamen van de afdeling Nederlandse Landbouw van de Rijks Hogere Landbouwschool te Deventer slaagde A. Stegeman te Holten. In het Zonnehuis, het internaat van de Interkerk. Stichting Opleiding Ge zinsverzorging te Hengelo slaagden voor het einddiploma de dames T. Mane schijn en E. R. Stam. Aan de Pluimveeteeltpraktijksch. in Al melo slaagden voor het examen: voor- lichter-selecteurD. Beldman en J. Rei- link, beiden te Holten. De heer Ad van den Bovenkamp slaagde te Utrecht voor het eindexamen H.T.S., afdeling Bouwkunde. De heer H. E. Kruit slaagde te Utrecht voor het candidaats-examen dier-ge- neeskunde. Aan de L.T.S. te Rijssen slaagde voor het diploma bank-timmeren van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf de heer A. Jansen. Onze plaatsgenoot de heer E. Koopman Azn. reikte daar de diploma's uit. Voor het bedrijfsdiploma metselen slaagde aldaar onze plaatsge noot D. J. Tiekink. Mocht iemand de bekroning van zijn studie nog niet in ons blad vermeld heb ben gezien, hij of zij dele ons dat zon der schroom mede. Wij kunnen de ge lukkigen slechts vermelden, wanneef wij daarvan zelf op de hoogte worden gebracht en zullen hun namen gaarne publiceren. De onlangs opgerichtte B-groep van de Wandelsportvereniging „de Trekkers" nam zaterdag 9 juli, versterkt door A- senioren, voor de eerste maal deel aan een tocht. De oudere Holtenaren heb ben hier duidelijk getoond nog wel te kur.nen wandelen, want zijn behaalden op de 15 km een prachtige eerste prijs met 186 punten. In Enschede, waar de tocht werd georganiseerd door de En- schedese Wandelbond, was het gelukkig droog weer en niet te warm. Allen had den er plezier in gehad en na het ver nemen van de uitslag steeg een zó luid gejuich op, dat het speeltuingebouw al daar op z'n fundament stond te trillen. Voldaan keerden allen huiswaarts. „Vanzelf. Welmorgenavond heb ik niets. Dan zoudt u om zeven uur over me kunnen beschikken." „Als je dat zou willen doen, Josefien dan krijg je een extraatje van me „Dat is niet nodig. Het gaat er maar omik wil u helpen. Ik begrijp, wat er in u omgaat, dat u in dit opzicht uw ge zicht niet wilt verliezen. Goed, vanavond zal ik u mijn antwoord zeggen. Ik neem aan, dat uehZe begonn te kleuren. Hij knikte rustig. „Je zult zo veilig zijn als bij je moeder thuis. Mijn woord als man van eer. Het is allemaal een forma liteit, meer niet." „Oké. Zie ik u vanavond ergens?? Ik ben om vijf uur klaar." „Je woont in Het Wied, hé. Goed, je ziet m'n wagen wel in de omgeving staan. Vijf uur vanavond." Om kwart over vijf zag hij het meisje aankomen op haar fiets. Hij stond bij zijn wagen een sigaret te roken. Ze her kende hem en begon te glimlachen. Vlak bij stopte ze en sprong van haar fiets. „Ha, mijn galant-in-spé!" Zijn gezicht klaarde op. „Doe je het, Josefien?" Ze knikte. „Ik doe het. Ik wil wel eens een avondje met u uit, meneer Hartog. De vakantiegangers, die in onze gemeente vertoeven of hier binnenkort zullen neerstrijken heten wij van harte welkom. Hun aandacht wordt gevestigd op de navolgende evenementen in het V.V.V.-vakantieprogrammma. Wij hopen, dat zij hier pretttige dagen in de vrije natuur mogen doorbrengen en dat de weersom standigheden, die op het moment, dat wij dit schrijven bizonder triest zijn, spoedig mogen verbeteren, zodat heerlijk zomerweer hun deel mag worden. Hotel- en pensionhouders, beheerders der bungalowbedrijven en allen, die gasten op bezoek hebben, wordt verzocht, aan dit programma bekendheid te geven. Er wordt een groot aantal kranten extra verspreid en men kan op het V.V.V.-bureau desverlangd een exemplaar komen afhalen. HILVERSUM 2 Zaterdag, 16 juli, 13.15-14.10 uur. Everybody Happy! KRO's tienercampingshow, gepresenteerd door Theo Stokking, komt vandaag uit camping „De Haspel" te Holten. DANS- EN SHOWAVOND Zaterdag, 16 juli 7.30 uur. Grote Dans- en Showavond in Amicitia m.m.v. „The Rocking Drifters". BEZOEK KAASBOERDERIJ Dinsdag, 19 juli tussen 7 en 8 uur 's avonds. Bezoek aan de boerderij van de familie Cats in de Beuseberg. Het is het enig zelfkazende bedrijf in de verre omgeving en de bewoners zullen daarover en over hun verdere bedrijfsvoering iets vertellen, dat velen zal interesseren. De leiding van deze excursie berust bij de administrateur van de V.V.V., de heer Kers, aan wiens bureau bij het spoorwegviaduct men zich vóór 's middags 12 uur voor deelname moet opgeven, telefoon 1533. De kosten bedragen f 1,— per persoon, ook voor kinderen. Men ontvangt een kleine attentie in de vorm van een zakje met verschillende kaassoorten, om le proeven. VVV-H OLTERBERGRIT Woensdag, 29 juli ,14 uur, wordt bij voldoende deelname de bekende VVV-autobus- tocht georganiseerd over de Holterberg, Haarlerberg, Nijverdalseberg en Hellen- doomseberg, met prachtige vergezichten over Salland en Twiente. Er wordt gepauzeerd in de uitspanning „De elf provinciën" op de Hellendoornse- berg. De tocht duurt van plm. 14-17 uur. De kosten bedragen f 2,50. Men dient zich zo spoedig mogelijk op te geven op het V.V.V.-bureau ,tel. 1533. De administrateur, de heer Kers, gaat mee voor explicatie. WIELERWEDSTRIJDEN Woensdag, 20 juli, organiseert het Wielercomité Holten op een prachtig parcours rondom het nieuwe gemeentelijke slachthuis in het Kolcomplex twee wielerronden, t.w. om: a. 18.00 uur. Het jeugdwielerkampioenschap van Overijssel voor jongens t.m. 15 jaar, over 30 ronden van 1050 m of totaal 31.5 km. Deelname voor Overijsselse jongens, op (race)fietsen zonder versnelling *en tubes. b. 19.00 uur. Wielerronde voor amateurs over 80 km. Deelname meer dan honderd renners. Verwezen wordt naar een desbetreffend bericht. DANS- EN SHOWAVOND Woensdag, 20 juli, 19.30 uur. Grote vakantie dans- en showavond in Amicitia m.m.v. „The Humbugs". Gezellig vakantiefeest. OCHTENDWANDELING Donderdag, 21 juli v.m. 6 uur. Een ochtendwandeling in de vrije natuur onder leiding van de administrateur der V.V.V., de heer Kers, door de bossen in de om geving van Holten. Vertrek 6 uur van het V.V.V.-kantoor. Vorige jaren werd deze wandeling echter gemaakt onder de titel „Op zoek naar wild". De kans om wild te ontmoeten is echter niet zo groot meer, omdat dit steeds sporadischer wordt. Toch is de kans, dat men b.v. reewild en kleinwild te zien krijgt, niet uitgesloten. Kosten voor volwassenen f 1,Geen deelname voor kinderen beneden 10 jaar. Opgave vóór woensdagavond bij het VVV-bureau. De tocht gaat alleen door bij voldoende deelname en droog^weer. NATUUR HISTORISCH MUSEUM HOLTERBERG Vrijdag, 22 juli en vervolgens elke vrijdagavond, telkens om 8 uur, wordt in het Natuur-Historisch Museum „Piet Bos" op de Holterberg een rondleiding gehouden door de eigenaar Kees Bos. De heer Bos is een gezellig en deskundig causeur. Hij vertelt de bezoekers zeer interessante dingen over de fauna van de Holterberg en omgeving. Het museum is van een bijzondere bekoring. TEENAGERSBAL Zaterdag, 23 juli, 19.30 uur ter inleiding van de Braderie Groot Teenagersbal in de grote tent op Kalfstermansweide. Muziek „The Rocking Drifters". NACHTWANDELING Zaterdag, 23 juli, 22.00 uur. Nachtwandeling van de Wandelsportvereniging „De Trekkers". Start vanaf café „De Waag" nabij Station N.S. Bij de terugkomst wordt een consumptie aangeboden. De plaatselijke verenigingen, welke bereid zijn iets te organiseren in het kader van dit programma worden verzocht daarvan mededeling te doen aan onze redactie, tel. 1234, of aan de heer Kers, tel. 1533. EXPOSITIE De Holbense Kunstschilder Kees Stoop exposeert tot begin september a.s. een groot aantal van zijn tekeningen in de zalen van het dorpshotel Holterman. Het is de moeite waard eens een kijkje te komen nemen. INTERKERKELIJK RECREATIE-WERK Vanaf zaterdag, 9 juli tot en met vrijdag, 5 augustus a.s. zal vanwege de kerke- raden der Ned. Herv. ien Geref. Kerk, met medewerking van de bijbelkioskvereni- ging in een tent op de hoek van de Borkeldsweg en de Landuwerweg (in de nabij heid van het zomerhuisjesterrein en het bungalowkamp „Twenhaarsveld") gezonde ontspanning worden geboden voor oud en jong. Een team van drie mensen zal hier gedurende 4 weken veel doen voor de oudere en jongere gasten in onze gemeente. Elke zondagmorgen is er om 10.45 uur een interkerkelijke kampdienst en elke avond een dagsluiting. Het geheel staat onder leiding van de interkerkelijke recreatiecommissie. TOURINGCARTOCUTEN De O.A.D. organiseert wekelijks verschillende dagtochten naar toeristencentra en andere plaatsen in ons land als Amsterdam-Schiphol, Hondsrug-Emmen en Valken burg, .en naar Duitsland als Sauerland, Königswinter, Tecklenburg, Bad-Rothenfeld enz. Ook goedkope dagkaarten op de dienstlijmen. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door het bureau van de V.V.V. (telef. 1533) of door het O.A.D.-kantoor (telef. 1241). KOPJE KOFFIE NA DE KERKDIENST Evenals dit het vorige jaar gedurende het vakantieseizoen gebruikelijk was, zal de zomergasten na de tweede kerkdienst in de Herv. Kerk gelegenheid worden geboden in het gebouw Irene een kopje koffie te drinken en kennis te maken met de dienstdoende predikant. De kerkeraad der Herv. Gemeente nodigt derhalve allen, die kier met vakantie vertoeven, gaarne uit na het bijwonen van de tweede kerk dienst, die om 10.15 uur begint, naar Irene te komen. Het gebouw Irene bevindt zich op korte afstand van het kerkgebouw. Van deze gelegenheid wordt elk seizoen een druk gebruik gemaakt. BESCHERMT BRUINT SNÉL l Tenslotte vind ik het sneu voor u, als u verliest, dus ga ik u helpen winnen. We i gaan naar Zwolle, daar bekijken we een mooie film, waarna we wat gaan drinken en tenslotte brengt u me weer heèlhuids en veilig thuis. Met de auto. Afgespro- i ken?" Hij greep haar hand en drukte die. „Jo sefien, je bent... je bent „En geen namen noemen. U zegt maar, dat ze ons morgenavond kunnen vinden in een bioscoop. Liefst een, waar een spannende film draait. U zoekt dan ver der maar een beschaafd restaurant uit en desnoods wil ik dan wel bij het raam met u zitten, zodat ze ons goed kunnen zien. Tenslotte mogen ze zien, dat wij in de auto stappen en wegrijden. Is dat zo vol doende?" Hij keek verheugd. „Meer dan voldoen de. Maar ehnog cén ding. Bezwaar, als ik u dan ergenshetzij onderweg, of in de bios misschien nemen ze hun plaatsen vlak achter ons, je weet nooit - - één keer kus?" Ze dacht na en begon te lachen. „U denkt ookvan deze gelegenheid moet ik profiteren, niet?" „Als u nee zegt, moet ik me er na tuurlijk bij neerleggen Ze knikte. „Oké, dat is toegestaan. EnZe boog zich naar hem toe en keek hem met opgetrokken wenkbrauwen aan. „Dat is dan ook de uiterste grens. In dit opzicht begrijpen we elkaar zeker goed?" Hij knikte en stak zijn liand uit. „Heel goed. Hier, mijn hand er op. Ik zal er voor zorgen, dat je alleen maar goede herinne ringen aan deze avond zult hebben." „Daar reken ik op. Oké, meneer Har tog. Morgenavond half zeven kunt u op me rekenen. Hier ze wees naar het hoekje op dit punt wacht u op me. U ziet me dan wel verschijnen." „Ik zal er zijn, Jos. Enhartelijk dank voor je medewerking. Als ik je nog eens een dienst kan bewijzen, kun je op me rekenen." Ze stapte op haar fiets en zwaaide, waarna ze spoedig uit het oog verdwenen was. Huib keek haar een poosje na, waarna hij een nieuwe sigaret opstak. In de wa gen op weg naar huis, dacht hijHeb ik dat even fijn Voor elkaar gebokst? Zul je dat gezicht van Van Oorschot zien. En van broertje Klaas Wordt vervolgd.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2