Holten a kampioen van haar afdeling Het nette stadje UIT OVERIJSSEL Laatste wedstrijd bracht de beslissing Zwemclub had goede start Geslaagd Papoea-elftal speelt tegen tegen Holten 1 Naar de series in Heeten Benoemd Zaterdag 11 juni 1966 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiii mEous flllllllllllllllllllllllll!llllllllll|]||||||||l!l||||||||II|||||||||||||!|]!l|[||||||||||i||nil||||||||||]i||||||||||||||i||||||||||||iiii||||||||||||||g|[|||||||||||||||||||||||||||j]|!|||||||||||||||||||||||||:i| Nieuwe Oudheidkamer Hellendoorn beschikt sinds kort over een oudheidkamer. Deze is ondergebracht in een gerestaureerde Saksische boerderij, aan de Reggeweg, waar vele oude voor werpen uit het verleden bijeen zijn ge bracht. De oudheidkamer is geopend op maandag- en vrijdagmiddag en op woens dagavond. Inlichtingen: Gemeentehuis, te lefoon 05486-4186. Kamper jeugdherberg wederom open Kampen De vorig jaar gesloten jeugd herberg in Kampen is dit jaar weer open. Het jeugdherbergbestuur is er in geslaagd nieuwe jeugdherbergouders te vinden in de persoon van de heer en mevrouw P. D. Dekker uit Oosterland. Twente-weekeinde Almelo - Wie (met eigen auto) een week einde in Twente wil doorbrengen hoeft anders niet te doen dan de telefoon te pakken, 05490-4153 te draaien, datum en hotel op te geven en de zaak is voor el kaar. Om het toerisme naar deze omge ving te bevorderen zijn er zgn. Twente- weekeinden georganiseerd die een volle dige verzorging omvatten. Ook de grotere VW-kantoren verzorgen een dergelijk weekeinde voor belangstel lenden. Men verricht hier de betalingen hotelprijzen vanaf 26,50 en ontvangt daarna alle bescheiden (o.m. mapje met documentatiemateriaal, autoroutes) en een couponboekje. Met het afgeven van zo'n bon kan worden volstaan zodat er geen betalingen behoeven te worden ver richt in natura. Bij een speciaal Twente- weekeinde zijn inbegrepen: diner, logies met ontbijt, wanne lunch of koffietafel, bezoek aan herberg „De Pot" waar een kopje thee of koffie wordt aangeboden, bezoek aan jeugdboerderij. met gratis con sumptie, gereduceerde toegangsbewijzen bij bezoek aan openluchttheater, kunstex posities, midget-golfbaan etc. Verlenging van het weekeinde-verblijf is mogelijk. De kosten die hiermee gemoeid gaan dient men rechtstreeks met het hotel waar men verblijft of in Markelo of in Diepen- heim te verrekenen. Deze „Twente-aanbieding" is het gehele jaar geldig zonder verhoging van prijs in het hoogseizoen. Schriftelijke boekingen kan men richten aan: Streek VVV Zuid west Twente, Oude Markt 18, Almelo, tel. 054904153. Vier dagen fietsen Almelo Vier dagen zullen de deelne mers aan de 17e Rijwielvierdaagse, die gehouden wordt van 19 t.e.m. 22 juli, weer uitzwermen over Twente. Met als start plaats Almelo krijgen de fietsers elke dag een andere route voorgeschoteld opdat de tocht zo attractief mogelijk zal zijn. De routes gaan door geheel Twente en de Overijsselse Heuvelrug; ze zijn on geveer 65 km lang. Inlichtingen: VW Almelo, tel. 05490-4153. Evenementen in Deventer Deventer Tot en met 25 augustus zet Deventer weer de poort(jes) van zijn miniatuurkermis op de Pikeursbaan open. Hier vindt men natuurgetrouw gecopieerd tal van oude kermisbedrijven, zöals de stoomdraaimolen, de cake-walk en de zweefmolen. Deze kermis „tentoonstel ling" is georganiseerd door de VW De venter onder auspiciën van de plaatselijke Culturele Raad. En bent U in Deventer vei-zuim dan niet de lebuïnustoren (met het oudste Hemo- nycarillon van Nederland) te beklimmen, al telt de torentrap 230 treden. N.VV. Overijsselse (watersport) actief Het eerste gedeelte van het grote recrea tieve watersportcomplex De Blauwe Hand, gelegen aan het Beulakerwiede in de ge meente Wanneperveen in N.W. Overijs sel, is gereed gekomen. Ongetwijfeld betekent dit een grote aan winst voor dit unieke watergebied. Het ligt in de bedoeling in de komende tijd ook een restaurant met hotelaccommoda tie, kampeerterrein, speelweiden, een ben zinestation enz. in dit centrum te verwe zenlijken, zodat over enkele jaren van een volledig recreatief centrum voor de wa tersportliefhebber kan worden gesproken. Trouwens ook in GIETHOORN (in de on middellijke nabijheid van De Blauwe Hand) is men actief. Hotelhouder Prin sen verbond in mei aan zijn hotel Beul akerwiede een geheel nieuw paviljoen en een aan de huidige eisen aangepaste jachthaven. BLOKZIJL laat zich al even min kennen en doet enthousiast mee aan de recreatieve ontwikkeling getuige het feit dat het WV-bestuur eigenhandig een aanlegsteiger heeft gebouwd aan de Riet vink. Voor drijvende steigers in de be roemde Havenkolk zorgde het gemeente bestuur terwijl ook nog achter het zwem bad een nieuwe camping De Sas is inge richt. Deze camping beslaat ongeveer 1 ha. Op het terrein zijn aanwezig: een toi letgebouw, een wasgelegenheid en dou ches. Enkele middenstanders uit Blokzijl zullen tijdens het toeristenseizoen levens middelen en andere artikelen op de cam ping verkopen. De camping is (nog) niet telefonisch aangesloten. Nieuwe campings Ootmarsum Ootmarsum heeft een nieuwe camping aan zijn toeristenaccomodatie toegevoegd. Het is camping „De Kuiperberg" die even buiten deze Twentse stad ligt in de om geving van een zwembad in aanbouw. Eigenaar is de heer J. J. Florijn. Op deze camping zijn aanwezig: een kantine (voor gebruik van warme maaltijden overleg plegen), douches, waterleiding en een speelveld voor de kinderen. De camping ligt aan de weg Ootmarsum-Almelo op de Kuiperberg, en beslaat een oppervlakte van 3 ha. Men is aangesloten bij de ANWB. De camping beschikt over een flinke parkeerruimte. De nieuwe camping is telefonisch bereikbaar onder 05419 421. In de omgeving van Ootmarsum is veel te zien voor de toerist: Twentse folk lore, Twents Los Hoes in Ootmarsum, Springendal en bronnen en een prachtige natuur. Iedere maandagavond worden er rondleidingen door Ootmarsum georgani seerd met een film over folklore. In het hoogseizoen verzorgt de VVV verschillen de avonden, waarbij o.m. Twentse boeren- dansers optreden. Oldemarkt Ook Oldemarkt heeft er een camping bij gekregen. Het is camping „De Krolsbergen", die 1 ha beslaat en tussen boswallen is gelegen. Bij de camping be hoort een oude (gerestaureerde) boerde rij, waarin een recreatiezaal voor de gas ten is ingericht. Ook zijn er 6 zomerhuis jes voor de verhuur op het terrein aan wezig. Er is tevens plaats voor caravans. Camping „De Krolsbergen" wordt beheerd door het echtpaar A. II. v. d. Wal cn is telefonisch bereikbaar onder nummer 05265-471. Nieuw zwembad Vriezenveen Het Overijsselse Vriezen- veen heeft een nieuw zwembad gekregen. Het zwembad (het Vjennebad geheten) maakt deel uit van een sportcomplex, dat gedeeltelijk nog in aanleg is. Het ligt aan de Schout Doddestraat en omvat 3 baden: een 25-meter bad, een instructie- en een klein (ondiep) bad. Verder beschikt men over een zonneweide. Aan de overkant van het zwembad wordt het sportvelden complex verder afgewerkt. Momenteel zijn in aanleg een ijsbaan en een hertenkamp. Men beschikt reeds over 5 sportvelden. Inlichtingen: Gemeentehuis Vriezenveen, tel. 05499-317. Tentoonstellingen. HENGELO. Piet Verberne, bekend door zijn schilderingen van „de witte wieven" in de stadhuistoren, houdt in de Henge lose kunstzaal te Hengelo een expositie van zijn werk. Van 10 juni t.m. 3 juli. ENSCHEDE. De schilder Van Houten stelt zijn werk ten toon in het Rijksmu seum Twenthe te Enschede en wel tot en met 19 juni. ENSCHEDE. In gebouw Concordia '66 te Enschede wordt van 24 t.m. 29 juni de Konkordiade '66 gehouden, kunst met een grote en een kleine K. Konkordiade '66 'IQL'I EXS NIEUWSBLAD FEUILLETON door Gré de Boer 9) Okke deelde liedjes uit. De zaal moest gaan zingen en iedere keer als er gezongen werd: een zoen, moesten de paren elkaar kussen. „En, mensen, niet zo kinderachtig, hé? We hebben een mond gekregen om te kussen en een wang om te strelen. Allebei is toegestaan. En wie het 't beste doet, mag na afloop van 't liedje nog een extra zoen geven. De bruid zal oordelen, wie het 't beste heeft gedaan. Kom op, bruid je, naar het toneel. Daar kun je het 't beste beoordelen." En Nel I-Iartog was niet zo goed, of ze beklom het toneel. Men begon te zingen en tijdens het refrein moesten de paren elkaar drie keer zoenen. Daar werd har telijk om gelachen. Vooral om de bruide gom, die iedere keer een sohwnummertje ten beste gaf met de knappe Nina, dié best kon meedoen, al vond Henk haar overdreven. Toen de liederen gezongen waren, moest de bruid beslissen, wie het beste gezoend had en Nel zei dan ook zonder enige aarzeling: „Nou, dat is erg gemak kelijk: de bruidegom en Nina." Een oorverdovend lawaai was het ge volg en de bruidegom demonstreerde nog een laatste keer, hoe hij gewend was te zoenen, tenslotte een lachende Nina met een hoogrode kleur op de stoel achter latend. Hilda, die in deze dingen op haar ma nier wat serieus was, vond het blijkbaar een tikje gênant, want ze zei, toen Huib naar zijn stoel terugkeerde: „Maar va derje kent het hoor. Ik sta gewoon verbaasd Okke lachte. „Niet zeuren, zus, dit is een bruiloft en iedereen mag doen, wat hij prettig vindt. Het bruidspaar toch ze ker wel in de eerste plaats. Je ziet, dat je vader nog jong van hart is, hé? Zeg jij maar eens, dat hij niet kan meedoen?" Hilda zweeg. Dat moeder het allemaal maar goed vindt, dacht ze. Zelf had ze niet meegedaan met dit spelletje, evenmin met de stoelendans. Haar man kennende, wist ze bij voorbaat, dat hij het niet pret tig zou vinden. In deze dingen was Her man nu eenmaal heel anders opgevoed. omvat een programma van cabaret (op de 24ste), een optreden van buitenlandse werknemers (op de 25ste 1, een optreden van het operagezelschap Forum (op de 27ste of de 28ste juni) en een uitvoering van toneelgroep Studio met een aantal één-akters op de 29ste juni. 's Middags kindervoorstellingen door Bert Brugman met zijn poppentheater. ENSCHEDE. In het Twents Gelders Textielmuseum is van 18 juni tot 17 okt. een expositie van Indonesische doeken te zien. Deze Enschedese tentoonstelling om vat een overzicht van weeftechnieken (ikatten) en vei'ftechnieken (batik, plan- gi, tritik) en gegevens over de handelsbe trekkingen. Busdagkaarten in Twente en N.O. Overijssel Door het in 1965 samengaan van de auto busbedrijven TET en WATO omvat het door deze ondernemingen geëxploiteei'de lijnennet gezamenlijk het overgrote deel van Twente en Nooi'd-Oost Overijssel. De interlokale trajecten hebben een totale lengte van ruim 425 km en voei'en door een aaneengesloten gebied van 17 gemeen ten. In alfabetische volgorde zijn dit: Al melo - Borne -Denekamp - Enschede - Haaksbei'gen - Den Ham - Hardenberg - H'dooi'n - Hengelo - Losser - Oldenzaal - Ommen - Ootmarsum - Tubbergen - Vriezenveen - Weerselo en Wierden. Om streeks 60 plaatsen, vai'iërend van grote steden tot kleine dorpen, woi'den door de TET- en WATO-busen regelmatig aange daan. Om het recx'eatievervoer te stimu leren en te vei'gemakkelijken zullen TET en WATO nog het a.s. vakantieseizoen een dag-abonnement invoei'en dat een et maal lang onbepei'kt geldig zal zijn op alle intei'lokale buslijnen van beide bedi'ij- ven. Het gehele om natuurschoon vermaar de land tussen Dinkel, Regge en Vecht kan met het abonnement woi'den bezocht. Inlichtingen: TET, Enschede, tel. 05420- 8941 en WATO, Nijverdal, tel. 05486-4090. Nieuwe folders De streek VVV Oost-Twente heeft een tweetal nieuwe folders laten maken van dit gebied in Overijssel, waarvan de ene een kaart is met alle wandel-, fiets- en autoroutes. De andere folder geeft meer de toex'istische bijzonderheden aan en is dan ook geïllustreerd met tal van foto's al dan niet in kleur. Deze folder is vier talig. Op een kaartje staat aangegeven waar windmolens, zwembaden, jeugdher bergen, kastelen, musea, openlucht theaters enz. te vinden zijn. Op de kaart die aangeeft de wandel-, fiets en autoi'outes (prijs 1,75) staan ook de wetenswaai'digheden van de gemeenten in dit gebied aangegeven. Het is een zeer uitgebreide en gedetailleerde kaart die voox'zien is van kleine schetstekeningetjes van een aantal plaatsen en steden. Ook is er ruimte uitgespaai'd voor het maken van aantekeningen. Muziek in Enschede. ENSCHEDE. Veertien muziekkoi'psen treden 22, 23 en 24 juni (elke keer des avonds om 8 uur) op, op het H. J. van Heekplein te Enschede in het kader van de jaai'lijkse muziekmanifestatie. Inlichtingen: Gemeentelijk Vooi'lichtings- bureau Enschede tel. 05420-24961. Kunstgalerij in Zwolle Zwolle Op de Potgietersingel te Zwolle wordt gedurende de maand juli weer een kunstmarkt ingericht onder het motto „Kunst op de Suikei-berg". Officieel zal de kunstmarkt kunstgalerij heten omdat, al dus de voox-zitter van de Stichting de Sui- kei'berg, het wooi'd kunstmarkt enigszins in waarde is gedaald, terwijl juist nu de „Suikerbergbestormers" met grote ernst hebben gezocht naar verhoging van de kwaliteit in de kunstgalerij. Prof. Schreu- der van de Academie voor beeldende kunst te Amsterdam zal werk selectei'en van leerlingen en oud-leerlingen van de aca demie. Voor de eerste helft van juli zullen kunstenaars uit Zwolle en omgeving woi'- den gevraagd. Bezoekers-van-buiten zullen gebruik kunnen maken van extra-bussen die na 12 uur in alle X'ichtingen ï'ijden. Inlichtingen: VVV Zwolle - tel. 05200-12900. VW-besturen. RAALTE-BATHMEN. De WV's Raalte en Bathmen hebben beide een nieuw be stuur gekregen. Deze zijn als volgt sa mengesteld: VVV BATHMEN: P. Bazen (burgemees ter van Bathmen), voorzitter; J. W. Es- mann, secretaris; J. W. Bielderman, pen ningmeester; T. Jansen, 2e voorzitter; H. J. van Gorssel, 2e secretai'is; J. Leyenaar, lid; B. J. van Welbergen, lid. VVV RAALTE: J. B. Veldhuis, voorzitter; Herman Hangink, secretaris; W. J. Huis- Van openlijke intimiteiten had hij een af keer, dat wist ze. Het feest werd steeds rumoei'iger. Op nieuw werd een stoelendans gehouden, ditmaal moesten de hei'en zitten en de dames ï'ondlopen. Misschien opzettelijk, misschien toevallig, maar Huib was de laatste man op de stoel, terwijl Nettie van Dongen Mcervcld en ccn buux'vrouw van de Hartogs overgebleven waren. Nog eens nam de ceremoxxiemeester het twee tal mee naar het toneel, waai-na de mu ziek zweeg en de twee jonge vrouwen, want ook de buurvi'ouw was een pas ge trouwd, kittig ding, een ren ondernamen naar de op de stoel zittende bruidegom. Het buurvrouwtje won het en vloog iix de uitgestrekte armen van de bruidegom, die haar volgens de regelen der kunst zoende, waarbij haar man lachend toe keek. „Nooit geweten, dat die buurman van mij zo zoenen kon", zei hij met half doorslaande tong, omdat hij eigenlijk al teveel gedxonken had. „Maar mijn vrouw kan het ook, daar weet ik van mee te praten." Het liep naar middernacht, toen er een polonaise werd gehouden. Eerst wilde men ook naar buiten, doch daar stak Okke, die z'n positieven bij elkaar hield, een stokje voor. „Nee, mensen, de zaal is groot genoegHet bruispaar voor- Het a-elftal van de Holtense junioren is zatei'dagmiddag kampioen geworden van haar afdeling. Dat ging met grote spanning voor de jongelui en hun suppor- tei-saanhang gepaard, want wilden de Holtenaren het kampioenschap veroveren, dan moesten zij de thuiswedstrijd tegen WW a uit Hengevelde winnen. Dat is onder groot enthousiasme van de vele be zoekers in het Sportdal gebeurd. In de eerste helft was het WW, dat de toon aangaf. De Hengevelders lieten een drietal doelrijpe kansen onbenut, maar in de 10e minuut voor de rust gaf de mid-' voor van WW zijn club de leiding (0—1). Het zag er bij het theedrinken voor de Holtenaren dus nog niet zo best uit. Die thee en de rust heeft hen echter goed ge daan, want na de hervatting kwamen de rood-zwarten steeds meer opzetten en wa ren zij regelmatig in de aanval. Na pl.m. 20 minuten was het Rein Brouwer, die de stand op gelijke voet bracht (1—1) en pl.m. 10 minuten voor het einde kwam het winnende doelpunt van de voet van Hans Hoeve. Een laaiende ovatie steeg uit het Sportdal op. In café Maats werden de jeugdige kam pioenen (1618 jaar) gehuldigd en o.m. toegesproken door de voorzitter van „Hol- De start van dc pas opgerichte zwem vereniging „Twenhaarsveld" is direct goed geweest. Woensdagavond om 18.30 uur waren er voor het eerste uur al zoveel jongens en meisjes tot en met 12 jaar, dat de bestuursleden druk werk hadden om alle kinderen bij de ti-aining een beurt te geven. Ook voor de leeftijdsgroep van 13 tot en met 16 jaar en voor de dames en heren vanaf 17 jaar was er een grote deelname. Door de hei'en Ax'endshorst en P. B. Muller werd getraind voor de crawl, wex'd gelet op de goede beenslag en werd geoefend in het balgooien voor het toe komstige watei'polo. Door de. andere be stuursleden werden de lidmaatschaps kaarten uitgeschreven en contributie ge- ind, zodat dc club ook kon starten met enige financiële middelen. Er hebben zich x-eeds meer dan 60 leden en adspiranten aangemeld. Zoals bekend heeft het ge meentebestuur op woensdagavond na 18.30 uur het natuurbad voor de nieuwe zwemvereniging beschikbaar gesteld en voor het publiek gesloten vei'klaard. rsaz cwatgyl ytms,h2,aeaapg-shbgaoska ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder Te Deventer slaagden de afgelopen week voor het mulo-diploma (aanvulling B) G. Kolkman te Laren, voor het diploma A plus middenstand G. J. Koostei'boer te Bathmen, H. Flox'ijn te Nijverdal, Fimke van de Bovenkamp te Holten en Ina Ger- vedink Nijhuis te Holten. Voor het diplo ma A: Abbie Klein Velderman te Holten. Twee candidaten moesten worden afge wezen. ken, 2e seci'etaris; G. J. Weulink, penning meester. Het infoi'matiecentrum van de VW Bathmen is gevestigd in het gemeente huis, tel. 05704-207. Cori'espondentie ge lieve men te richten aan de heer J. M. Esmann, Larenseweg 17, Bathmen. op, maar door verwisselingen kreeg hij al gauw een andei'e dame aan zijn arm. Ditmaal een schoonzuster van zijn eigen leeftijd. Met een sierlijke kus nam hij na afloop afscheid van haar. Misschien was haar man een tikkeltje jaloers: Huib's broer Klaas, die buschauf feur was, kwam met zijn zwager en nog een paar mannen bij de bruidegom staan. „Nou, Huib, je kunt het, hoor. Als ik het zo bekijk, zijn er heel wat vrouwen, die je wel mogen." „En waarom niet?" antwoordde Huib sti'ijdlustig. „Al ben ik vier en veertig jaar, ik kan nog best met mezelf voor de dag komen. Of niet soms?" Hij dronk zijn glas leeg en zette het op tafel. „Zal ik jullie eens wat vertellen? Ik ben in mijn tweede jeugd. Ja. Dat ben ik. En als ik wilik zeg: als ik wil, zie ik nog wel kans om een leuke jonge griet zover te ki'ijgen, dat ze een avondje met me uit gaat. In het nette natuurlijk: een bios- coopje of een etentje of iets dergelijks. Dat krijg ik voor elkaar. En probei'en jullie me dat maar eens na te doen." Klaas lachte daverend. „Dat denk je. Bewijzen, 1-Iuib." Huib kwam overeind. „O nee? Zal ik je het bewijs leveren?" Hij keek de zaal ï'ond. „NinaNina! Kom eens even hier, schatjc. Je oom wil je wat vragen." ten", de heer H. Klein Velderman. Zij kregen loon naar werken in de vorm van een paar consumpties. De Holtense junioren hebben een goed seizoen achter de rug. Enkele weken ge leden werden de c-jnioren kampioen van hun afdeling. De eindstand van de afdeling waarin Holten a speelde is als volgt: Holten a 10—15 Hector a iq14 Rood Zwart a 1014 WW a 8 RV a 10— 6 GEC b 10_ 0 I-Iolten a zal nu promotiewedstrijden moeten spelen voor de hoofdklasse van de zaterdagmiddag-afdeling. De tegen-candi- daten zijn echter nog niet bekend. IEen elftal van in ons land studex'ende en o.m. in opleiding zijnde Papoea's zal zatei'dag, 11 juni a.s. des avonds 7 uur een voetbalwedstrijd spelen tegen Holten 1. De spelers zijn: Victor J. Kaisiepo Jr., leerling H.B.S. Delft, F. Ireeuw, douane opleiding te Leiden, S. Mirino, electricien te Hooi'n (N.H.), H. Wambrauw, i'otan meubelspecialist te Steggerda (Fr.), B. B. Bismarck, leerling scheepvaartschool, Am sterdam, F. Koi'vva, leerling Hogere Rijks Tx'opische Landbouwschool te Deventer en wonende te Holten, Bernhard J. Kai siepo Jr., leerling H.B.S. te Delft, S. Roem- biak, vliegtuigbouwkundige (Fokker), Den Haag, Eddy J. Korwa, monteur te Utrecht, J. Maigoda, fijnmetaalbewerker te Utrecht, Stef. Ondoafo, rotan-meubelspe cialist te Steggerda (Fr.) en Sem Ch. Kajoi, leerling scholengemeenschap (ma vo) Holten. Bismarck en Roembiak spelen resp. in de verenigirig „Makabi" te Amsterdam en ADO Den Haag. De opstelling van het Papoea-elftal is als volgt: (Doel: B. J. Kaisiepo Jr.; achter: Fred. Ireeuw, Jos Maigoda, B. B. Bismarck; midden: S. Mirino en Fred. Korwa; voor: Victor J. Kaisiepo Jr., Eddy Korwa, Sem Ch. Kajoi, Iiarry Wambrauw en Seth Roembiak. Reserves zijn: Ondoafo en Jo- ram Mockay. Holten komt met het volgende elftal in het veld: doel: J. Beldman; achter: J. A. v. d. Maat, H. J. Hommes, G. H. Bx'ands; midden: J. Wolters en G. M. Markvoort; voor: J. G. Veneklaas, M. den Heijer, G. Soer, A. H. Jongman en Wim Nije.nhuis. De voetbalvereniging „Holten" zal zon dag met drie elftallen deelnemen aan de seriewedstrijden van Sportclub Heeten. De aanvangsuren en tegenstanders zijn zon dag: 12 uur: Heeten 4-Holten 3, 13 uur; Holten 2-Hoonhorst 2 en 14 uur: Hevo 1- Holten 1. De heer C. P. Louws, commies A ter gemeente-secx-etarie, alhier, is met ingang van 1 september benoemd tot hoofdcom mies ter secretarie van de gemeenten Meerkerk, Leerbroek en Nieuwland. Het meisje kwam toegelopen en keek de man vragend aan. „Ja, oom Huib?" „Luister eens, Ninavier en veertig ben ik. Kun je het me aanzien?" Het meisje schudde resoluut haar hoofd. „Geen sprake van, oom Huib. Als ik niet beter wist, zou ik je schatten op hooguit midden dertig." De. bruidegom keek triomfantelijk in het rond. „O, hé? Hoor je dat? Moet je horen, Nina. Ik heb zoeven beweerd te gen Klaas, je oomIk beweex'de, dat ik nog best een aardig meisje zover kon krijgen, dat ze een avondje met me uit ging, als ik dat wilde. Dat zeg ik, Huib Hartog, vijf en twintig jaar getrouwd en al grootvader. Maar ik krijg dat voor el kaar. Geloof jij dat ook niet, Nina?" Het meisje knikte beslist. „Vast, oom Huib. U bent nog knap, hooi'. U kunt nog best een slippertje maken, als u dat wilt." De bruidegom jkeek het meisje ver schrikt aan. „Een slippertje? Nee meidzo gek maak ik het niet. Maar hierhij spreidde zijn armen wijd uit, „hier is vanavond iedereen getuige. Als ik wil, krijg ik het voor elkaar om met een aardig kind een avondje uit te gaan. In het nette. Meer niet. En wie durft te zeggen, dat ik daarvoor te oud ben?" Hij keek de kring rond. „Nou?" (Wordt vervolgd.)

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2