van het heelal Hef groter worden AFTREKPOSTEN In welk jaar vallen inkomsten en aftrekbare posten NIEUWE DRAAD op de belastingschroef Herstel Duits Keizerrijk Zaterda 10G6 IIOLTENS NIEUWSBLAD (van onze belastingmedewerker) Een salarisverhoging met .terugwerken- r„i,rt kracht behoort in zijn geheel tot het Inkomsten moeten worden aangegeven m inkomen van Ihet jaar waarin deze betaal- het jaar waarin ze genoten zijn. En dat is baar wordt gesteld, ook al zou de belas- het geval, zegt de wet, zodra ze ontvan- ting daardoor veel hoger zijn dan bij uit een o verrekend zijn, ter beschikking van smering over de jaren waarover hij bere- de belastingplichtige zijn gesteld of rente- kend is. Voor wat de wet noemt, een on- dragend zijn geworden, dan wel wanneer billijkheid van overwegende aard heeft de ze vorderbaar en tevens inbaar zijn ge- minister echter de bevoegdheid een teve- worden. n^eth Aftrekbare kosten Voor kosten geldt in principe een gelijke regeling als voor inkomsten. Laat men zijn huis schilderen dan komen de kosten daarvan als onderhoudskosten in minde ring op de genoten huur of huurwaarde. Betaalt men de schildersrekening over 1965 in 1966, dan zijn de kosten pas over 1966 aftrekb aar. Kan men niet betalen en geeft de schil der nog wat uitstel, dan kan men de kos ten ook zoveel later pas in aftrek bren gen. Bedingt de schilder voor dat uitstel echter rente, dan kan men de kosten di- moetKoming te verlenen en, zo heeft hij rect lftrekken; ze zijn rentedragend Op gelijke wijze worden kosten, die af- bij de parlementaire .behandeling van delWOrden' trekbaar zijn, in aanmcrkng genomen op wet toegezegd, daarvan kan ook bij deze et tijdstip waarop /.e betaald ot verre- salarisverhogingen gebruik worden ge- kend zijn, door de belastingplichtige ter maakt wanneer her verschil in belasting- beschikking van de rechthebbende zijn druk al te groot zou worden, gesteld or rentedragend zijn geworden. Deze regels gelden uiteraard niet voor Rente voorbeeld winst uit onderneming waarvan de wet Spaarbankrente over enig jaar wordt als op andere wijze voorschrijft hoe de winst regei bijgeschreven en zelf weer rente- w.ordi 'bep,a Maar Overloens dragend bij het begin van het volgend gelden ze het algemeen, zowel voor jaar. Deze rente moet dan over dat vol- hrek-rUk dIen"berel?ktng als voor op- gend jaar worden aangegeven, omdat hij brengst.van andere arbetd, voor inkom-,6», pas is genoten. Zo7nitn Sn enig jaar j 't gehele tegoed opvragen dan wordt ook de rente over dat jaar meteen afgerekend. In dat geval moet men die over dat zelfde jaar aangeven omdat die rente ook in dat sten uit vermogen en uit periodieke uit keringen. Men kan niet de aftrekbaarheid ver vroegen door onverschuldigde vooruitbe talingen. De wet gaat uit van het normale geval dat betaald wordt zodra men dat verschuldigd is. Ook wanneer men met de schilder zou overeenkomen dat men verplicht is vooruit te betalen, dan is slechts aftrekbaar wat staat tegenover door de schilder gepresteerde arbeid en de rest wordt als een depotstorting, dus als een bezit, aangemerkt. De progressie f 1 aaiii^v. v ui Meestentijds is zonder meer duidelijk aan* jaar js ontval welk jaar bepaalde baten zijn toe te reke nen, maar dat is niet altijd het geval en wanneer de inkomens van jaar tot jaar verschillen, kan de vraag belangrijk wor den omdat door de progressie van het be lastingtarief over de zelfde inkomsten van het ene jaar veel meer kan moeten wor den betaald dan het andere. Een eerste gevolg van de genoemde re gels is b.v. dat inkomsten welke aan een overledene toekomen maar nog niet door hem waren genoten vóór het overlijden, niet bij hem kunnen worden belast. Deze inkomsten komen na het overlijden aan de erfgenamen toe en worden door deze erfgenamen genoten, ieder voor hun deel Overlijdt b.v. een rentenier met een in verhouding tot zijn nog arbeidende zoons laag inkomen juist na de betaalbaarstel ling van dividend op zijn aandelen, dan moet het dividend nog als inkomen van de overledene worden aangegeven, ook al hebben de erfgenamen het pas veel latei- geïnd. Het was immers juist vóór het overlijden al vorderbaar en inbaar, en dus genoten. Was hij juist voor de betaalbaar stelling overleden, dan had hij nog niets genoten en hadden de erfgenamen het di vidend, ieder voor het hem toekomend deel, moeten aangeven; ook al lag hun Bij de vraag of een inkomste rentedra gend is geworden zijn de gevallen bedoeld waarin overeengekomen is dat de inkom ste nog niet zal worden betaald, doch zal blijven uitstaan tegen een zekere rente. Niet zijn bedoeld gevallen waarin eerst achteraf komt vast te staan dat rente zal worden betaald, b.v. wanneer aanvanke lijk werd bestreden dat men nog op die inkomste recht had en later door de rechter is bepaald dat men er recht op had en tevens dat over de ontstane ver traging in de uitbetaling rente moet wor den vergoed. Zo'n inkomste is pas geno ten op het moment van vaststelling van die rente. Vorderbaar en inbaar Vorderbaar en tevens inbaar wil zeggen dat niet voldoende is dat een inkomste vorderbaar is als de schuldenaar niet kan of wil betalen, b.v. omdat hij geen geld heeft of betwist dat hij moet betalen. In een dergelijk geval zal de inkomste dus als regel eerst genoten zijn wanneer hij ontvangen is, of, in 't geval dat de schul denaar de vordering niet bestrijdt doch alleen insolvabel is, wanneer b.v. is afge sproken dat hij uitstel krijgt maar rente zal betalen. Dan is de vordering rente dragend geworden, en dus genoten op de inkomen veel hoger dan dat van de over- j wijze als hiervoor is genoemd, leden e en betaalden zij aan de top van 1 hun inkomen een veel hoger percentage belasting. Boedelscheiding Zouden bij een latere boedelscheiding de betrokken aandelen aan één der erfgena men worden toebedeeld en kwamen hem daarom ook alle dividenden toe, dan moet er fiscaal van worden uitgegaan dat deze ene erfgenaam op het moment van de boedelscheiding de rest van het dividend nog geniet, terwijl voor de anderen, ie der voor hun deel de teruggave als een negatieve inkomsre geldt. Ook al speelt die boedelscheiding in een later jaar, dan kunnen zij dus die ne gatieve inkomste in mindering brengen op hun overig inkomen van dat jaar. En De moraal Uiteraard hebben de gegeven voorbeel den slechts de bedoeling de strekking van de aan het begin genoemde wetsbepalin gen te verduidelijken 'en is het niet moge lijk in dit bestek ook maar een enigszins volledig overzicht te geven van de ver schillende gevallen welke zich in de prak tijk voordoen. De opzet van de wettelijke bepalingen is aan te sluiten 'bij de werkelijke draag- kradht van de belastingbetaler, van jaar tot jaar. In beperkte mate kan men hier op zelf invloed uitoefenen door het Arer- schuiven van betalingen en het stellen van termijnen zoals in het geval van de uitgestelde vorderbaarheid van het tan tième. Het omgekeerde geval van de vooruit betaalde kosten is daaraan niet gelijk waardig, ook al was de vooruitbetaling contractueel vastgelegd. Het veranderde echter de draagkracht niet en werd dooi de rechter daarom niet geaccepteerd doordat deze de vorming van een fonds aannam. De moraal is dus dat, wil men gebruik maken van de mogelijkheden van ver schuiving die de regeling openlaat, dan zorge men er voor niet te ver van de realiteit af te dwalen en in ieder geval apart, behalve aan de wettelijke bewoor dingen, pok aan de bedoeling en opzet der regeling te toetsen. Wij bevinden ons met het zonnestelsel waarin wij thuishoren in een melkwegstelsel dat groter is dan men zich kan voorstellen. Lang heeft men gedacht dat het melkwegstelsel het heelal geheel vulde, totdat heel grote Kijkers gehanteerd door heel knappe astronomen duidelijk maak ten dat zelfs het melkwegstelsel slechts een heel klein gedeelte van het heelal besloeg. En dat terwijl het enorme aantallen sterren telt die ge scheiden zijn door onvoorstelbaar grote afstanden. (nadruk verboden,)" C.H. (van onze economische medewerker) Het jubileumcongres van het NVV heeft de kwestie van de inkomensverdeling via belastingheffing opnieuw in het centrum van de belangstelling geplaatst. Daar be toogde immers voorzitter Kloos van het NVV dat er nog geen eind is gekomen nogmaals af kunnen vragen of de toe passing van de progressie op de gezamen lijke inkomens van de man en de vrouw niet een ernstige rem betekent voor de intrede van vele gehuwde vrouwen in het arbeidsproces. En hoezeer hebben wij die nodig! Zou het zo vreemd ziin als men d De kijkers, vensters uitziend op het heelal. Naar gelang de kijkers groter werden, ont dekte men andere stelsels. Men kan met de grootste kijkers 2 miljard lichtjaren in het heelal zien. Het leverde 100 miljoen sterrenstelsels op, die minstens zo groot zijn als ons melkwegstelsel. Van deze sterrenstelsels, nevels genoemd, werd be kend, dat de meeste zich van ons af be wogen. Men berekende dat stelsels die zich op 4 miljard lichtjaren van ons af bevonden de lichtsnelheid 300.000 km per seconde, benaderen. Echter, de stelsels die dichterbij waren, hadden een kleinere vluchtsnelheid. Men kwam tot de conclusie, dat hoe ver der de nevels weg waren, hoe sneller ze zich verwijderen. Dit gaf aanleiding tot diverse theorieën over de grootte van het heelal. Toen men constateerde, dat de verste ster rennevels tenslotte verdwenen, omdat ze zo ver weg waren, dat ze niet meer te zien waren, kwam één theorie sterk naar vo ren. Er zou oorspronkelijk een geweldig kosmisch ei geweest zijn, waarin alle ma terie samengebald was. Door een of ande re oorzaak ontplofte dit ei, de delen vlo gen naar alle richtingen, en dat zou nog steeds voortduren. Zo verklaarde men het wegvluchten van de nevels, in deze theo rie de delen van het kosmische ei dus. Allerlei nieuwe ontdekkingen waren ech ter aanleiding voor een andere theorie, die stelde dat de verste nevels tenslotte in niets oplosten, terwijl de vermindering van hun materie aangevuld werd door nieuwe, die in de ruimte tussen de stel sels ontstond, en weer nieuwe nevels vormden, die dan weer op den duur ver dwenen. De evolutietheorie Een derde theorie lijkt tegenwoordig veel dingen te verklaren. Er zou geen explosie geweest zijn, ook geen wegvluchten en aanvullen van de oorspronkelijke nevels, maar een evolutie. Het heelal zou een enorme gaswolk geweest zijn, die in zijn geheel roteerde. Daarin ontstonden wer velstormen, die in sterrenstelsels veran derden. Daarin bevonden zich weer wer velstromen die zonnestelsels vormden waarin tenslotte nog kleinere de planeten deden ontstaan. Deze laatste theorie is tot nu toe de meest aannemelijke, en is van belang met het oog op leven elders. Want indien er inder daad uit een wervelstroom melkwegstel sels, zonnestelsels en planeten ontstonden, dan zullen de 100 miljoen bekende stel sels allemaal planeten bevatten waarop le ven mogelijk zou zijn. Het krimpend heelal In hoeverre de nu besproken theorieën juist zijn, is op geen stukken na te voor spellen. Het is lang niet ondenkbaar, dat de theorie van het uitzettende heelal de waarheid het dichtst benadert. Een gedachte ermee verbonden is, dat als het uitzetten misschien eens ophoudt, het heelal weer zal krimpen, om tenslotte weer tot een kosmisch ei samen geperst te wor den, waarna de hele geschiedenis weer op nieuw kan gaan beginnen. Men is tegenwoordig huiverig geworden één theorie aan te hangen, en veel liever schort men zijn oordeel op tot nieuwe ontdekkingen misschien eens de waarheid zullen onthullen. A. C. J. Flantua. (Nadruk verboden) aan de mogelijkheden om in de sfeer-der gedachte van het gezamenlijke arbeidsin- directe belastingen tot inkomensower- i komen van een echtpaar voor de belas dracht te geraken. Als bronnen daarvoor tingheffing eens los liet? Is het niet doel- noemde hij de successiebelasting, de ver- matiger om ieder individu fiscaal voor zij kunnen niet de vroegere aangifte her- mogensheffing en de speculatiewinstbe- zijn eigen arbeidsinkomen te laten bijdra- zien waarbij zij het dividend - hun deel! - lasting. Daarbij bleef het niet. Hij doelde-gen voor de staatskas? Het z.». straftarief hebben moeten aangeven, waarvan later ook op de inkomsten- en loonbelasting: bleek dat.zij het per saldo niet ontvingen, „immers, ook onze leden dragen er toe Ook voor loon gelden deze regels, bij dat binnen de groep werknemers mis- Wanneer dus een tantième in december schien wel meer overheveling van inko- 1966 betaalbaar wordt gesteld, dan moet men plaatsvindt dan tussen werknemers het fiscale offer voor de ongehuwden zou dan ook nog eens kunnen worden bekeken. Door een redicale verandering van de tabellen en de vorming van twee tariefgroepen zou de staat niet zo en zelfstandigen. Althans de offers druk- f graag behoeven te zijn en zou wellicht de ken relatief zwaarder ojp lage inkomens." arbeidsproduktiviteit flink 'kunnen stij gen en dat is bitter nodig. Sparen? Echter zou voor de bijtelling van de ar- beidsl oze inkomens toch een afzonderlij ke heffing nodig blijven. Bij elke nadruk' die wij leggen op hoge directe belastingen 'bij hogere inkomens door besparing zul- i„Cf\y/:: au j de loonbelasting in december 1966 wor den ingehouden en moet de werknemer voor de inkomstenbelasting het tantième tot zijn salaris over 1966 rekenen, ook al is het eerst in januari 1967 werkelijk in ontvangst genomen. Verschuiving Zou hij over 1966 b.v. een abnormaal hoog inkomen hebben en het tantième liever naar 1967 verschuiven om de in komens wat gelijkmatiger te verdelen in verband mep het sterk oplopend tarief, dan is het niet voldoende dat hij met va kantie gaat en pas na zijn terugkomst in januari het geld int. Het was immers in december toch al vorderbaar en ook in baar omdat hij het op zijn postgiroreke- ning had kunnen.laten storten of het, door er de inkomsten- en loonbelastin; een gemachtigde had kunnen1 laten op- j beide belastingen, die in wezen éen hal^' en dergelijke. zijn zeer zwaar voor de middeninkomens. En daarmee is tevens een antwoord geye- Wel kan hij in zo'n geval met succesVanzelfsprekend zal de heer Kloos de ven op de vraag of soms de vermogensbe- met zijn werkgever overeen komen dat zeer hoge inkomens allereerst nog zwaar- lasting en de successiebelasting 'moeten voor deze ene keer het tantieme pas in der willen belasten maar het aantal daar- worden verhoogd. januari 1967 vorderbaar zal zijn. Ook al van is te gering onrde staatskas daarmee De gedachte van een speculatiewinstbe- is het enig motief voor die overeenkomst indrukwekkend te kunnen spekken. Voor j lasting heeft minister Vondeling al *epo- W zóver de middengroepen in het geding neerd. Hij hoeft maar naar onze lauwe mochten zijn, kunnen de werknemers in" kapitaalmarkt te kijken om te zien welke kaderfuncties en de hogere ambtenaren, 1 resultaten hij kan verwachten. die nogal eens op de ledenlijst van de vak--| Geruisloos? dat voor j De heer Kloos heeft o.i. bepaald ongelijk als hij dé directe belastingen geruislozer Zeer zware druk De opmerkingen van de heer Kloos zijn interessant, temeer daar hij ODmerkte dat directe belastingen veel geruislozer wer ken dan de indirecte. Het progressie-ef fect vond hij een probaat middel om in flatie te remmen. De kwestie van bijzonder actueel omdat aan de hoge be- ze spaarlust lastingheffing ook deels de nederlaag van schaad, de regeringspartijen bij de stateoverkie-In het 'licht van vele grote kapitaals- zingen zijn geweten. .voorzieningen die zowel in de collectieve Laten wij de verschillende belastingen als in de particuliere sfeer in de komende nog- ecm op het tapijk halem Allereerst is jaren nodig zijn zal er met zware straffen Deze in de vorm van belasting op deze bespa- zijb, I ringen niet veel positiefs worden bereikt. Westduitsers wensen De verlangens gaan uit naar prins Louis Ferdinand (Van onze correspondent) Tiet Duitse volk wil weer een vorsten huis aan het hoofd van de regering. Voor de Westduitse bondskanselier, dr. Ludwig Erhard, heeft het bijna geen goed woord meer over. Men wil in Duitsland een andere regeringsvorm, men wil een representatieve, bovenalle partijen staande figuur, die gebonden is aan' een grondwet. De Westduitsers weten ook wie zij eventueel voor deze functie in aanmer king willen komen n.l. Louis Ferdi nand, hoofd van het Huis van Hohen- zollern, prins van Pruisen en Duitse kroonpretendent. tingen worden vrijgesteld. Naast de cate gorie eerste levensbehoeften is er in onze welvaartstijd een brede groep van niet- noodzakelijke goederen op de markt ver schenen, die zonder bezwaar kunnen wor den belast. In Europees verband kunnen wij aan het beklemtonen van de indirecte belas- niet ontkomen. Wcst-Duitsland heeft 43% directe en 57% indirecte bc ernstig door wordt ge- belastingen. Italië eveneens. Eenvoudiger het betalen van minder belasting, dan is zo'n overeenkomst toch volledig geldig en toelaatbaar, want ook het streven naar belastingbesparing is een geoorloofde oor- zaak voor overeenkomsten. En het is ook verenigingen ontbreken, zich geen schijnhandeling welke de fiscus bui- j gezegd houden. ten 'beschouwing zou kunnen laten, want na die overeenkomst met zijn werkgever kan hij het tantième ook echt niet eer der dan in januari 1967 opeisen. Voorschot Zou hij in verband met de hoge kosten van zijn voorgenomen kerstmisviering nu toch om een voorschotje op dat tantième verzoeken, dan zou hij zich aan het fis cale mes in zijn vingers snijden, want het bedrag van het voorschot zou hij dan „genoten" hebben omdat het was ont vangen, ook al was het nog niet vorder baar. juist in dit middenkader ligt een goed! noemt dan de indirecte. Remmen de eer- deel van onze produktieve kracht. Deze1 ste geruisloos de besparing af, de laatste zal dalen wanneer wij voortgaan haar j leggen een geruisloze druk op de beste voor extra-prestaties uit te melken. Dit ding die een veel grotere voedingsbodem gaat minder geruisloos dan de heer Kloos voor de inflatie vormen. Wie veel wil mecnt- verbruiken, moet ook maar veel bijdra gen voor de onderwerpen van staatszorg, r- binder extra Gedeelde vreugd is hier dubbele vreugd. De belastingtarieven laten ons van uur Dit is geen a-sociale gedachte in de mo- tot uur uitrekenen hoeveel er van elke derne tijd honderd gulden extra inspanning naar de I üe inkomens van grote gezinnen kun- staat gaat. En dn weerhoudt talloze goe- nen nnct hogere kinderbijslag worden bij- de krachten er van extra prestaties re le- gespijkerd, desnoods door die bijslag be- weren. Nu echter deze gedachtengang jastingvrij te maken. Voorts kunnen eer- toch is open geboord, zouden wij ons ste levensbehoeften van indirecte belas- Fiscale deskundigen in Nederland zijn o.i. in meerdenheid van mening dat het ac cent van onze belastingheffing meer naar de indirecte sfeer moet worden verlegd. Het komt ons voor dat de heffing ook nog eenvoudiger kan zijn wanneer deze niet te veel wordt gespreid. Wanneer de- st'n Kyra van Rusland, die behoorde tot -1. 1_ III II I lo t' f Ullic rlz»r l?/\n,onOT,.e Ho U.-..:inr, 1 Deze feiten zijn bekend geworden nadat het Westduitse Instituut voor opinie-on derzoek een enquête had gehouden onder het motto „Deutschland wieder Monar chie". Men vroeg de Duitse mannen en vrouwen of zij voorstanders zouden zijn van een terugkeer naar de monarchale re geringsvorm zoals deze in Duitsland voor 1918 bestond. De uitkomst van dit onder zoek overtrof alle verwachtingen. Heel duidelijk bleek dat de gemiddelde Duitser met afgrijzen terugdenkt aan de geweld dadige alleenheerschappij van Hitier. De huidige bondsrepubliek kan evenmin hun goedkeuring wegdragen. Maar wie is dan eigenlijk Louis Ferdinand van Pruisen die zo duidelijk de voorkeur van het Duitse volk geniet om het hoge ambt van staatshoofd te bekleden Op 9 november 1907 werd hij in Potsdam ge boren als zoon van de in 1951 overleden kroonprins Wilhelm. De oudere broer van Louis Ferdinand huwde een niet van vor stelijke bloede zijnde vrouw en verspeelde daarmee zijn koninklijke rechten. Precies op de elfde verjaardag van prins Louis Ferdinand deed zijn grootvader, kei zer Wilhelm II, afstand van de troon. In het land brak revolutie uit en de keizer vluchtte naar Nederland, waar hij aanvan kelijk werd geïnterneerd in het met dub bele grachten omringde kasteel te Ame- rongen. Later, toen vaststond dat de Ne derlandse regering hem niet zou uitleve- ren aan zijn vijanden, vestigde hij zich in Huize Doorn. Louis Ferdinand Louis Ferdinand werd door al deze gebeur tenissen ontslagen van de verplichting te moeten dienen in het „Keizerlijk Pruisisch kadettenkorps". Hij bleef met zijn moe der, drie broers en twee zusters in Pots dam wonen, ging économie studeren en behaalde de doctorstitel. Daarna ging hij naar de Verenigde Staten, waar hij als arbeider onder bedrijfsnummer 113 werk te in de Fordfabrieken in Los Angelos. Dat was in het begin van de dertiger ja ren en het duurde niet lang of hij werd verliefd op de Amerikaanse filmster Lily Danita. Dit bleek echter geheel niet naar de zin van de keizerlijke grootvader in Doorn, die Henry Ford persoonlijk de op dracht gaf Louis Ferdinand le ontslaan. Deze keerde terug naar Europa en trad op 4 mei 1938 in het huwelijk met groolvor- ze weg wordt bewandeld, zal de kans op fiscale harmonisatie in Eurona .groter worden. Tot heden is men in dit vlak op Europees niveau nog niet ver gevorderd. De belastingpolitiek zal in het rege ringsbeleid van de eerstkomende jaren 'n belangrijke rol spelen. Reeds heeft de zittende regering ondervonden dat ons volk begrepen heeft welke weg dit kabi net blijkbaar op wil. Men verhoogt stap voor stap de indirecte belastingen, schroeft de uitgaven nog iets op en maakt een verdere verlaging van de directe be lastingen 'onmogelijk Het percentage van ons nationaal inko men dat in de staatskas verdwijnt, is nu tot 27 gestegen. Het behoort tot de n de wereld al is het misschien niet de top. Laten wij het kampioenschap hier aan anderen en doen wij ons best ons belastingstelsel niet verder te doen verworden tot een rem op de produkti- viteft. (nadruk verboden) drs. Mierlo het Huis der Romanows. De bruiloft werd gevierd op het kasteel in Doorn, waar ook onze pas gehuwde prinses Juliana en prins Bernhard zich onder dé gasten bevonden. In 1951 werd Louis Ferdinand troonpreten dent van Duitsland, omdat zijn vader, kroonprins Wilhelm, overleed. Hij vestig de zich daarom in BerlijnOrünewald. Onder toezicht Tijdens de tweede wereldoorlog besloot Hitier dat alle leden van het Huis Hohen- zollern van actieve militaire diensten moesten worden uitgesloten. De meesten van hen wei-den onder voortdurend toe zicht van de Gestapo gesteld, zodat hij niet kon deelnemen aan actief verzets werk tegen de Führer. Toch onderhield hij een nauw contact met de latere sa menzweerders tegen Hitier, de mannen van dc 20ste juli 1944. Prins Louis Ferdinand en groothertogin Kyra hebben zeven kinderen, vier jongens en drie meisjes. De prins heeft verschillen de hobbies, hij kan uitstekend piano spe len, paardrijden, vliegen en auto rijden. Hij bezit een eigen vliegtuig dat de naam „Zollcrnadlcr" draagt.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 6