Agenda Pinksterfeest, bet feest wan Jezus' trouw Coöperatieve Boerenleenbank schenkt I1SJS8 w®@r muziekkoepel Bouwvakpatroon geven hun werkkracht Stemming gemeenteraad Zwemlessen Ophalen Huisvuil Winkelsluiting Raadsverkiezing KERKDIENSTEN JUgtrjppSjmé No. 21 Jaargang 18 HOLTENS NIEUWSBLAD De abonnementsprijs van dit blad bedraagt 2,50 per kwartaal Betaling via de Coöp. Raiffeisenbank Holten, giro nr. 875587 Uitgave van de Stichting „Holtens nieuwsblad te Holten. Telefoon 05J/.83 - 128If Adv.-prijs 1-15 mm. (d contant) 3,Iedere mm. meer 0,12 Want deze mensen zijn niet dronken Hand. 2 15 Sómmige mensen in Jeruzalem hebben over het Pinkstergebeuren da delijk hun oordeel klaar. Zij hebben niet de moeite genomen om te onderzoeken wat er eigenlijk gebeurt, maar spreken direct over dronken mensen. Dan ben je er meteen van af, want wat dronken mensen zeggen kun je niets op aan, als je al verstaan kunt wat zij zeggen. Deze spotters keren zich van het Pinksterfeest af in hun wijsheid. Zij stellen zich ver boven dat dwaze gedoe van de aanhangers van Jezus Christus. Maar wat gebeurde er dan werkelijk op dat Pinksterfeest in Jeruzalem en waarom viert de kerk elk jaar dit feest nog? Plet Pinksterfeest is het feest van Jezus' trouw. Op dit feest komt uit dat Jezus een man van zijn Woord is, iemand waar je op aankunt, iemand die zijn beloften houdt. Hij had aan Zijn discipelen beloofd de Trooster te zenden. Zijn Plaatsvervanger op aarde, die de mensen leiden zou in de Waarheid. Die belofte wordt met het Pinksterfeest vervuld. De Heilige Geest komt Jezus' plaats in de wereld innemen om mensen en volken bekend te maken met de verlossing die er is in Jezus Christus. En dat werk van de Heilige Geest gaat nog altijd door. Darom is de Kerk er ook nog en daarom viert zij elk jaar het Pinksterfeest. Dan herdenkt de Kerk de trouw van haar Heiland en daarom is het ook zulk een blij feest. Jezus Christus komt nog altijd met Zijn boodschap, ook tot ons en onze kinderen, in onze dorpsgemeenschap, in ons volk en in de wereld. Nog altijd doet Jezus Christus bekend maken door de Heilige Geest en door de Bijbel, dat er vergeving van zonden is door Hem; dat wie in Jezus Christus gelooft als zijn Heiland, die heeft het eeuwige leven. Ook op dit Pinksterfeest is dat weer de boodschap van de Kerk aan iedereen. Leg het niet naast U neer, haal de schouders er niet over op, maar neem van de boodschap kennis. In ons leven kunnen wij aan de boodschap van de Heilige Geest in de Bijbel voorbij lopen, wij kunnen ons er afzijdig van houden, er niets mee te maken willen hebben. Maar met ons sterven krijgen we met Jezus zelf te maken en hoe itxoeten we ons dan redden? N Weer komt de Pinkstergeest met Zijn blijde boodschap tot ons. Luis teren wij er naar met hoofd en hart, doe er moeite voor, ga naar de .Kerk om de prediking van die boodschop te horen. Opdat het voor ons allen een rijk Pinksterfeest moge worden. O Pinksterfeest, o heilig feest! O feest van Jezus' trouw! Daar daalt op aard' de Heilige Geest, Die Hij ons zenden zou Neen, Hij vergeet de Zijnen niet, Hij doet Zijn Woord gestand; Wie Hij gezegend achterliet Schenkt Hij Zijn Geest ten pand. Holten, 26 mei 1966 R. A. H. •v* t J Onze Holtense. gemeenschap is dinsdag middag op een bijzonder prettige wijze verrast. De jubilerende Coöperatieve Boe renleenbank „Holten" heelt tijdens een druk bezochte receptie in Amicitia ter herdenking van haar 60-jarig bestaan een bedrag van maximaal 15.000,geschon ken voor de bouw van een muziekkoepel. De voorzitter van het bankbestuur, de heer J. II. Sprokkereef, die deze vorstelijke gift bekend maakte, sloot hierbij aan bij een gebaar van de Holtense bouwvakpa troonsbond, die reeds aangeboden heeft deze muziekkoepel die van meer al lure zal zijn dan een gewone muziektent belangeloos te zullen bouwen. Hij ver zocht de burgemeester mr. W. H. Enklaar, om als een goed burgervader, in deze als coördinator te willen optreden. Het is met groot vertrouwen, dat, nu het financieel fundament is gelegd, door goed samen spel van allen, die zich voor dit doel willen inzetten, op korte termijn de totstandko ming van dit cultureel monument kan worden tegemoet gezien, aldus de heer Sprokkereef, hetgeen de leefbaarheid van onze mooie gemeente vele jaren ten goe de zal komen. Veertien sprekers hebben op deze re ceptie het woord gevoerd, die bezoc-ht was door afgevaardigden van het coöperatieve bankwezen, het dagelijks bestuur der ge meente, van de plaatselijke agrarische in dustrie, van de standsorganisatie in de landbouw, van de middenstand, jongeren organisaties en van talloze plaatselijke verenigingen. Met op_.de achtergrond de schilden be treffende het jubileum en een zee van bloemen, waarvoor het bestuur, de leden van de raad van toezicht en de directeur hadden plaats genomen, bood de zaal een feestelijke aanblik. HULDE AAN DE PIONIERS Refererend aan het historisch overzicht van de bank, dat reeds in ons blad ver schenen is, verklaarde de heer Sprokke reef in zijn openingswoord, dat er, gezien de belangrijke functie, die de plaatselijke raiffeisenbank in het economisch leven van I-Iolten en omgeving vervult, alle re den was om haar zestigjarige bestaan of ficieel te herdenken. Enerzijds om met de huidige generatie dankbaar terug te zien op alles wat tot stand is gebracht en het bedrijfsleven heeft bevorderd, anderzijds om stil te staan bij de hedendaagse ont wikkeling en zich te bezinnen op de toe komst. Dat reeds in het begin van deze eeuw door onze pioniers, de oprichters van de bank, werd ingezien, dat voor een ge zonde ontwikkeling van het bedrijfsleven een vertrouwengevende financieringsin stelling de grondslag moest vormen kan niet genoeg' worden gewaardeerd. Hij bracht daarvoor hulde aan wijlen de op richters. Na uitvoerig te hebben stil gestaan bij de groei van de bank, het aantal leden en heta antal spaarders, herinnerde spreker aan het werk van wijlen de heren Bouw huis en Holterman, die als kassiers rela ties hebben opgebouwd en prees hij het werk van de huidige directeur, de heer H. J. Oolbekkink, die zich nu al ruim achttien jaar succesvol heeft ingezet voor de bank, daarbij geholpen door zijn vijf medewerkers. Het spaartotaal is thans bo ven de 17 miljoen gulden gestegen. Hierna maakte de heer Sprokkereef de schenking bekend, die met een spontaan applaus werd begroet. De burgemeester, mr. Enklaar, hierop inhakend verklaarde zich de tolk van het gemeentebestuur, van de hele gemeente, maar in het bijzonder van de culturele verenigingen. Spreker noemde deze schen king een koninklijk gebaar. Nu ondertus sen bekend is, dat de aannemers hun schouders ook onder dit werk willen zet ten, moet geprobeerd worden een muziek koepel tot stand te bx'engen, Holten waar dig. De burgemeester herinnerde nog aan de schenking aan het Groene Kruis bij het gouden jubileum, sprak van de brede vi sie van het bestuur en raad van toezicht ook bij andere gelegenheden. Hij schetste de betekenis van de bank voor de gemeen schap en in het bijzonder voor de agrari sche bevolking. Hij dacht hierbij aan het beleid van de heer Sprokkereef, die 32 jaar besturuslid is geweest, waarvan nu tien jaar voorzitter, waarvoor hij hem dank bracht. De burgemeester verklaarde uiting te hebben willen geven aan de gro te waardering voor het werk van de bank, niet alleen van het gemeentebestuur, maar van de gehele gemeente. Ir. Kolhoop, sprekende namens het In stituut van landbouw-coöperaties in Gel derland en Overijssel verklaarde bij zijn gelukwensen, dat de oprichters wellicht heel andere dingen voor ogen gestaan heb ben als de huidige ontwikkeling. De naam Boerenleenbank is niet toevallig gekozen. Zij is in de eerste plaats een bank voor de boeren- en plattelandsbevolking. Na de tweede wereldoorlog vond een grote ver andering plaats in het gezicht van de bank. Het platteland is bezig zeer snel te verstedelijken. Het is een normale zaak, dat de boerenleenbank niet ontkomt aan deze snelle ontwikkeling. Spreker meent, dat zij als eerste taak moet blijven houden landbouwcredietbank te zijn. Daarnaast is zeer belangrijk de algemene dienstverle ning. Ir. Kolhoop sprak de hoop uit dat de jubilerende bank, deel uitmakende van de grote Raiffeisenbank, haar taak zal mo gen blijven vervullen. Hij dankte voor de plezierige samenwerking. Namens de Centrale Raiffeisenbank fe liciteerde de heer Hendrinkse. Hij sprak in dezelfde geest als zijn voorganger, verge leek de 11 spaarders van 1906 met de bijna 6000 spaarders van 1966 en verklaarde, dat de bank in de geest van de tijd een wezen lijke taak heeft te vervullen. De heer Hen- drikse sprak de hoop uit, dat de opvolgers bezield zullen zijn met de wil om er iets groots van te maken. WATER NAAR DE ZEEDRAGERS De heer G. W. Leuvelink uit Diepenheim, complimenteerde namens de ring van boe renleenbanken in Overijssel en gaf een uitstekend historisch overzicht van de ups en downs van deze banken in de afgelopen 60-jarige periode. Hieruit viel te conclude ren, dat in zeer moeilijke tijden van oor- l-w en bezetting de boerenleenbanken het Tootste vertrouwen bij het publiek heb ben behouden. Hii bood een geschenk aan ouder couvert. Na hem sprak de heer A. Ooms uit Not- ter, namens de buurtbanken, een woord van gelukwens en herinnering. Hij noem de, het „water naar de zee dragen", maar bood toch een enveloppe met inhoud aan voor het konen van een passend geschenk. r'fote vrolijkheid ontstond toen de heer Ooms onbedacht do enveloppe weer naar zijn plaats mee terug wou nemen. De heer Grobben, voorzitter van de Kas siersvereniging, richtte zich, na het bank bestuur gecomplimenteerd te hebben en op de solide ontwikkeling van de Holtense bank te hebben gewezen, met een persoon lijk woord tot de kassier, de heer Oolbek kink, die 16 jaar zijn beste krachten aan de bank gegeven heeft. Hij noemde de di recteuren der nijvere bijen, die de honing moeten vergaren. Zij zijn door hun han del en wandel de personificatie van de bank. Hij hoopte op verdere bloei voor het welzijn van de agrarische bevolking. SCHILDERIJ De hr. J. H. Veneklaas-Slots, die namens de Coöp. Zuivelfabriek „De Vrijheid" en de Coöp. Aan- en verkoopvereniging sprak, schetste, na zijn woord van gelukwens, de zeer nauwe relaties tussen deze instellin gen en de boerenleenbank. In 1906 was er onrust, getuige het werk van de pioniers. Bij de huidige welvaart zag hij ook nu on rust onder de boeren. Er bestaat een gro te kapitaalsbehoefte om de bedrijven aan te passen. Men kan verheugd zijn over een bank te beschikken, die de tekenen des tijds heeft verstaan. Spreker wilde er ech ter niet speciaal de nadruk op leggen, dat dit een bank is alleen voor de boerenbe volking, maar was blij, dat het een dorps- bank geworden is. Hij bood een schilderij aan voor de bestuurskamer voorstellende een boer, die aan het ploegen is, waar schijnlijk geïnspireerd door de ballade van de dichter Werumeüs Buning „En de boer, hij ploegde voort De heer G. J. Kottelenborg uit Markelo, OFFICIËLE PUBLIKATIES De burgemeester van Holten brengt ingevolge artikel I 8. der kieswet ter openbare kennis, dat op woensdag 1 juni 1966 van des morgens acht tot des avonds zeven uur de stemming ter ver kiezing van de leden van de gemeente raad zal plaats hebben. Hij herinnert aan de verplichting, be doeld in artikel I 9 der kieswet: Ieder die volgens het kiezersregister bevoegd is tot de keuze mede te werken, is ver plicht zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd aan te melden bij het stembureau van het voor hem aange wezen stemdistrict. Voorts wijst hij op het bepaalde in artikel 128 van het wetboek van straf recht: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven deel neemt, wordt wordt gestraft met gevan genisstraf van ten hoogste een jaar. Verwezen wordt naar de lijst van kan didaten, elders in dit blad opgenomen. Holten, 26 mei 1966 De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat de chef-zwem meester vanaf maandag, 13 juni a.s. een aanvang zal maken met het geven van zwemlessen in het zwembad „Twen- haarsveld", alhier. Met het oog op de indeling van het lesrooster is het gewenst, dat zij, die voor deze lessen in aanmerking wensen te komen, zo spoedig mogelijk een les- kaart aanvragen bij het bad. Holten, 27 mei 1966. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Burgemeester en wethouders van Hol ten brengen ter kennis van belangheb benden, dat in verband met het Pink sterfeest het huisvuil niet op maandag, 30 mei, maar op dinsdag, 31 mei a.s. zal worden opgehaald. Holten, 27 mei 1966. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Burgemeester en wethouders van Hol ten vestigen er de aandacht op, dat van 1 juni tot 1 september a.s. de winkels tot des avonds 8 uur voor het publiek geo pend mogen zijn, terwijl in die maanden de verplichte maandagmiddagsluiting niet van toepassing is. De uitoefening van de straathandel is gedurende die periode toegestaan tot 21.00 uur. Holten, 27 mei 1966. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. De voorzitter van de woonruimte commissie maakt bekend dat de zitting der commissie in verband met de raads verkiezingen niet opwoensdag 1 juni 1966, maar op woensdag 8 juni d.a.v. zal worden gehouden. Holten, 27 mei 1966. De voorzitter voornoemd, J. Kroon. voorzitter van de Coöp. K.I.-vereniging „Zuid Oost Overijssel" dankte voor de goe de samenwerking, de heer J. M. Metzger, feliciteerde namens de centrale bakkerij „De Halm" en de heer W. ten Bex'ge, voor zitter van de Holtense Handelsvereniging, zag punten van overeenstemming tussen zijix vereniging en de bank. De heer E. Koopman, schetste het nut van de bank voor de bouwvakpatroons, toonde zich zeer verheugd over'het grote geschenk voor het culturele leven en bood aan, dat zijn bond voor de rest zal zorgen. De heer H. Stegeman, sprekende na mens de O.L.M. en C.B.T.B.-afdelingen, bood een geschenk aan en herinnerde er aan dat deze tijd gekenmerkt wordt door snelle ontwikkelingen. Hij hoopte dat deze mede door de bank voorspoedig zullen zijn voor de gehele boex-enstand. D voorzitter van „Jong Holten", de heer M. Rietberg, complimenteerde namens de beide P.J.G.O.-afdelingen, de C.J.B.T.B. en de Plattelandsvrouwen. Hij wees op de Zaterdag 28 mei (vanaf 4 uur) t/m 6 ju ni, Kapper Drent wegens vakantie ge sloten (zie adv.). Zaterdag 28 mei 19.30 uur: Grote dans en showavond in Amicitia (zie adv.). Zondag 29 mei 19.15 uur: Herv. Kerk sluiting winterwerk zie adv.). Maandag 30 mei (2e Pinksterdag): Gro te dans- ep showavond in Amicitia (zie adv.). Woensdag 1 juni, 8.00—19.00 uur, Stem ming voor de gemeenteraad. Woensdag 1 en donderdag 2 juni fa. H. Haan en Zn., Oranjestraat, gesloten (zie adv.). Zaterdag 4 juni 19.30 uur: Dansen in 't Bonte Paard (zie adv.). Zaterdag 11 juni: Kinderuitstapje Ned. Bond van Vervoerspersoneel. Vertrek 8.00 uur vanaf de Smidsbelt. Zondag 12 juni 14.00 uur, Oriënterings- rit M.A.C. „De Holterberg". Zaterdag 2 juli: „H.M.V." neemt deel aan Nationaal Muziekconcours te Gorssel. le en 2e Pinksterdag 1966 Ned. Herv. Kerk: Holten: le Pinksterdag 8.30 uur Ds Israël, 10.15 uur Ds Israël (medewerking kerkkoor). 19.15 uur Ds Israël (Sluiting winter werk). Extra collecte voor Irene. 2e Pinksterdag 10.00 uur Ds Addink (Bed. H. Doop). Extra collecte voor Irene. Dijkerhoek: Bethanië, le Pinksterdag 9.30 uur Ds Addink. - Extra collecte voor Bethanië. Geref. Kerk: le Pinksterdag 8.30 en 10.00 uur Ds Hoogkamp en 15.00 uur Ds Hanenburg van Geesteren. 2e Pinksterdag 9.00 uur Zangdienst, waaraan medewerking zal worden ver leend door „H.M.V." en Riek Bolink- Landeweerd, sopraan. Tijdens de Pinksterdagen is het ene offer bestemd voor de Zending. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerkbouw. R.K. Kerkdienst: le Pinksterdag 8.45 uur H. Mis in ge bouw Irene. 2e Pinksterdag 8.45 uur H. Mis in ge bouw Irene. Zondagsdienst Dierenartsen: Zaterdag 28, zondag 29 en maandag 30 mei de heer Th. A. Oostenbrug, Dies- senplasstraat 2, tel. 15 15. HOLTEN Geboren: Hendrika, dv. J. Koopman en J. Klein Teeselink, Dijkerhoek 74 Jan, zv. A. Traanman en I. Bijma, Dorpsstraat 70 Betty Egbertdina, dv. G. H. Paal man en J. A. Meijerman] Pastoriestraat 48 Aart Jan, zv. E. Aaltink en H. W. Keve- lam, Lar-enseweg 37. Ondertrouwd: pf. Rietman, 25 jr., Look 25 en H. Beldman, 23 jr., Rörikstraat 10. Gehuwd: J. Stam, 26 jr., Look 61 en J. Hasewinkel, 24 jr., Gorssel F. J. Kra mer, 21 jr., Larenseweg 31 en J. H. Stam, 20 jr., Neerdorp 57 J. W. Dennekamp, 27 jr., Rijssen en A. E. Rietberg, 22 jr„ Beuseberg 80 B. J. Bouwhuis, 25 jr.! Espelo 91 en A. J. Stevens, 23 jr., Raalte. Overleden: J. M. Nieuwenhuijzen, 62 jr. (overleden te Deventer). Ingekomen: E. Ot van Den Haag naar Holterberg 72 B. F. Pietersz en gezin van Rijswijk (Z.H.) naar Kozakkenstraat 60 J. Rensink en gezin van Raalte naar Dijkerhoek 62. Vertrokken: H. Keizer van Holterberg 46 naar Steenwijkerwold B. J. ten Dam van Pastoriestraat 41 naar Markelo F. Rietman van Look 34 naar Oosterhout Tidja, wed. van Van der Lek, van Holter berg 26 naar Zwollerkerspel J. Klein Lankhorst en gezin van Espelo 91 naar Diepenveen. stormachtige ontwikkeling van de laatste jaren, noemde het een financieel belang, dat men alle bankzaken in Holten kan doen en dankte voor de geldelijke bijdra ge, welke de jongerenorganisaties moch ten ontvangen. De heer A. Westerik, sprekende als tolk van de culturele verenigingen, dankte voor de koninklijke gift en was verheugd over de toezegging, die de heer Koopman na mens de bouwvakpatroons had gedaan. Hij sprak de hoop uit, dat binnen niet al te lange tijd alle culturele verenigingen op een of andere wijze van de muziekkoepel gebruik zullen kunnen maken. De heer Sprokkereef dankte ten slotte voor de belangstelling uit brede kring. Doel van de schenking is het culturele le ven.tot bloei te brengen. Bestuur en com- missarisen zijn zeer blij met de vele geluk wensen, bloemen, geschenken en belang stelling van de zakenrelaties.

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 1