HOLTEN WON VERDIEND Het nette stadje Gerrit Soer verrichtte de hattrick Grote deelname aan oriënteringsrit „De Holterberg" Bezoek nieuwe leerlingen en Schooltentoonstelling huishoudschool üroene Kruis had financieel gunstig jaar De duiven vlogen weer 40 jaar „Margriet" bezorgd Het paard in nood Uitslagen examens handmelken 't bruin Pigmadsrm.Tube f 2,95 Roode Kruis-helpsters Zaterdag 21 mei 1966 HOLTENS NIEUWSBLAD In een soms wat harde en van de zijde der bezoekers niet altijd even sportieve wedstrijd hebben de Holtenaren zondag middag in het Sportdal duidelijk getoond, dat het hun ernst is om in de le klas van de afdeling Twente van de K.N.V.B. te blijven. Het Rijssense RKSV werd met een 52 nederlaag naar huis gezonden in een door de gastheren verdiende wed strijd, al leek het er in de tweede helft nog niet op, dat de bezoekers zich zo maar ge wonnen zouden geven. Na een wederzijdse terreinverkenning volgden er tal van goede aanvallen van de thuisclub, die in de 14e minuut resul taat opleverden, doordat Gerrit Soer, die deze middag weer de bezielende aanvals leider was, over de back en de uitgelopen doelman heen de bal in het lege doel plaatste (10). Een pracht kans om de gelijkmaker te scoren ging in de 29e mi nuut verloren, doordat het aanvalstrio van RKSV, alleen voor de Holtense doel man staande, volkomen faalde. De verde diging van de bezoekers moest daarna alle zeilen bijzetten om de herhaalde aanval len van de Holtenaren af te slaan. De druk op 't RKSV-doel werd steeds groter. In de 36e minuut was het Gerrit Soer weer, die met een prachtige kopbal uit een door Veeneklaas keurig genomen cor ner de voorsprong vergrootte (2—0). Toen kwam er even een ontnuchtering, want bij een van de aanvallen der gasten werd de bal niet op tijd weggewerkt en was het F. Koedijk, die de achterstand verkleinde (2—1). Na de hervatting begon het er voor de thuisclub niet zo best uit te zien, toen Geuzendam in de 13e minuut de partijen op gelijke voet bracht en de Rijssenaren met kracht aanvielen. Maar de thuisclub hield stand. In de 20ste minuut benutte Wim Nijenhuis een scherpe voorzet van Meinsma en bracht de stand op 3—2. Bij een van de gevaarlijke aanvallen der Hol tenaren werd Veneklaas binnen het straf schopgebied ten val gebracht. Hommes plaatste zich toen achter de bal voor het nemen van de penalty, maar hij schoot naast en een golf van teleurstelling ging door het publiek. Het werd echter steeds duidelijker, dat de ver dediging van de bezoekers geen vat had op de goed opgezette aanvallen van de thuisclub. In de 36e minuut was het Wim Nijenhuis weer, die een prachtige voorzet Het fraaie zomerweer heeft velen zon dagmiddag aangelokt om deel te nemen aan de door de M.A.C. „De Holterberg'' uitgeschreven oriënteringsrit. 38 automo bilisten, 2 motorrijders en 20 brommers gingen bij het clublokaal, café „Stations- zicht" van de heer G. Vruggink, van start om te trachten de buitenlandse touring- cartocht per O.A.D. of een van de andere aardige prijsjes te winnen. Langs karak teristieke verharde landwegen ging de tocht door het dikwijls fraaie landschap van Holten, via Dïjkerhoek, Beumersteeg, Okkenbroek naar Nieuw Heeten en Haar- le en vandaar over Schoonheeten, Heeten, Okkenbroek, Loo-Bathmen en de Dorper- dijk naar het punt van uitgang terug. De rit bleek niet bijzonder moeilijk te zijn geweest, want er werden maar weinig strafpunten behaald. Maar het was wel een mooie rit geweest, zoals tal van deel nemers verklaarden, waarbij vooral het op tijd rijden belangrijk was. Na afloop was het een gezellige drukte in café Vruggink, waar voorzitter Goor- man van „de Holterberg" de prijzen uit reikte en o.m. meedeelde, dat de heer J. Jansen en zijn verloofde mej. T. Stevens de bustocht naar Königswinter (Dl.) ge wonnen hadden. Op 12 juni hoopt men opnieuw een oriënteringsrit te organise- ran. De volgende prijswinnaars kwamen uit de bus: Brommers: 1. M. J. Vrieze, R.uurlo, 6 stp.; 2. B. Gerritsen, Ruurlo, 6 stp.; 3- W. ter Dorsthorst, Zutphen, 9 stp. en 4. F. W. Groteboer, Holten, 1 stp. Motoren: 1. E. Lammers, Holten, 4 stp.; 2. H. J. ter Harmsel, Markelo, 7 stp. Auto's: 1. J. Jansen, 4 stp.; 2. H. J. Hillebrands, Bathmen, 2 stp.; 3. L. H. Bronsvoort, Holten, 5 stp.; 4. W. B. Brug- geman, Lochem, 5 stp.; 5. J W. Klein, Braskamp, Geesteren, 6 stp. en 6. J. Maats, Holten, 6 stp. FEUILLETON door Gré de Boer 6) De tweelingen keken hun broer enige tijd bewonderend aan. Dat doorgaans ver legen kereltje was er dus in geslaagd om zo ongeveer het knapste en misschien meest gefortuneerde meisje uit de ge meente op zich te doen verlieven. Dina kon het nog niet helemaal ge loven. „Je meent het?" Hij knikte, nog steeds lachend. „Ja, wat kun je er aan doen? Ik vind haar erg lief, en. zij „En zij is mesjokke op onze broer", vulde Nelie aan, haar schouders ophalend. „Enfin, liefde is blind, nietwaar?" „Ga wegwie praat daar nu over?" wierp de jongen verontwaardigd tegen. van Meinsma benutte en de voorsprong vergrootte (42). In de laatste minuut verrichtte Gerrit Soer de hattrick door uit een hoge voorzet van Veeneklaas met een fraaie kopbal zijn derde doelpunt te scoren (52). Ab Vincent raakte gewond en werd nog even vervangen door Wan- sink, maar in de stand kwam geen veran dering meer. De overige uitslagen in deze afdeling waren Rood ZwartHaaksbergen 32 Haarl. BoysBonifacius Boys 12 TwentheSOS 13 UnissonDelden 60 De uitslagen van de op Hemelvaartsdag gespeelde twee wedstrijden zijn als volgt: Bonifacius BoysSOS 41 Haarlese Boys—Rood Zwart 2—6 Haarlese Boys degradeert, maar wie de tweede degradant zal zijn is door deze uit slagen nog niet uit de doeken gekomen. De laatste zondag moet de beslissing bren gen, tenzij er meer elftallen b.v. met 17 of 16 punten eindigen, hetgeen mogelijk is. Er zullen dan één of meer beslissings wedstrijden moeten worden gespeeld. De Holtenaren zijn in elk geval veilig, wan neer zij zondag de uitwedstrijd tegen de Haarlese Boys winnen. Voor zondag staan de volgende wed strijden, welke op de degradatie van in vloed kunnen zijn, op het programma: Haarlese Boys—Holten; RKSV—SOS; TwenteRood Zwart; DeldenBon.Boys. DE RANGLIJST De ranglijst van 1 A ziet er als volgt uit: Unisson 17 11 4 2 26 56—18 Haaksbergen 17 8 3 6 19 37—27 Delden 17 8 3 6 19 26—32 SOS 17 7 4 6 18 35—31 Rood Zwart 17 6 5 6 17 36—37 Holten 17 6 4 7 16 28—31 Bon. Boys 17 6 4 7 16 29—35 Twenthe 17 3 9 5 15 30—31 RKSV 17 7 1 9 15 29—51 Haarl. Boys 17 3 3 8 10 29—47 Zaterdag: PROGRAMMA WW aHolten a 3.30 u. Sportcl. Rijssen aHolten b 2.30 u. Holten cTwenthe c 3.30 u. Zondag: Haarl. Boys 1Holten 1 2.30 u. Holten 3Enter 2 2.30 u. De Vereniging „Het Groene Kruis" staat er financieel goed voor. De exploi tatie-rekening over het afgelopen jaar wyst een zij het klein batig saldo aan, het nieuwe wijkgebouw, waarvan de stichtïngskosten met de grondkosten ruim an der lm] ave ton hebben bedragen, staat voor ƒ26.000,op de balans, het meubi lair is op 1,na afgeschreven en de vereniging beschikt nog over een aantal reserves. Wel zijn de exploitatiekosten tel ken jare nog gestegen, maar iliet bestuur heeft in de dinsdagavond in hotel Holter- man, onder voorzitterschap van dokter C. H. Rietdijk, gehouden ledenvergadering nog geen voorstel behoeven te doen tot contributieverhoging. Er bestond voor deze vergadering een minimale belangstelling, welke vermoede lijk ten dele verband hield met het onweer dat zich boven Holten ontlastte. De voor zitter kon dan ook met een kort openings woord volstaan. Uit het jaarverslag, dat door de secre taris. de heer G. Brands, werd uitge bracht, bleek dat de vereniging 1573 ge wone en 227 inwonende leden telde op het einde van het verslagjaar. De wijkver pleegsters, de dames T. C. J. Groeneveld en M. ter Borg, hebben 6053 bezoeken af gelegd o.m. 2819 voor ziekenverpleging, 57 t.b.c.-bestrijding, 40 voor rheumabe- strijding, 76 prenatale zorg. 1438 zuigelin genzorg, 1515 kleuterzorg en 108 overige bezoeken. Hjet consultatiebureau voor zuigelingen hield 43 zittingen. Er werden 1361 nieuwe inschrijvingen gedaan, terwijl men totaal in zorg heeft gehad 148 baby's. Het aantal zittingen van het kleuterbureau bedroeg 24, met 17 nieuwe inschrijvingen en 530 kleuters in zorg. Er werd één kleutercur sus gehouden door een districtsverpleeg ster der prov. vereniging, terwijl de wijk verpleegsters doorlopend een cursus met zwangerschapgymnastiek, voorlichting voor bejaarden en eenvoudige ziekenver pleging en E.H.B.O.-onderricht op de huis houdschool verzorgden. De trombosedienst van het Roode Kruis in Deventer houdt regelmatig zitting in het wijkgebouw, terwijl een masseur daar heilgymnastiek verzorgt. De postduivenhoudersvereniging „De Bergvliegers" namen zaterdag met 135 duiven deel aan de laatste vlucht vanaf Roosendaal, afstand 159 km., lossing om 11.45 uur. Aankomst le duif van de heer J. W. Willems om 13.32.27 uur, laatste prijswinnende duif om 13.55.37 uur. De volledige uitslag was: J. W. Willems 1, 2, 5,23; H. J. Aaftink 3, 18, 22, 24, 34; L. Gazan 4, 14, 17, 18, 20, 26; G. Veldhuis 6, 9, 15, 29; G. Steunenberg 7; H. Wan- sink 8, 21, 27; C. W. Reeves 10, 12, 25; H. van Beek 11; D. Muller 13, 28, 30; Joh. Paalman 16, 31; F. Meester 32 en W. v. d. Pluym 33. Prijs en scheerweg voor de heer H. J. Aaftink. De stand is thans: 1 G. Veldhuis 218.5 punten; 2 J. W. Willems 193; 3 L. Gazan 179; 4 H. J. Aaftink 171.1; 5 C. W. Reeves 165.1; 6 Joh. Paalman 146.6; 7 G. Steunen berg 118.4; 8 H. van Beek 116.6; 9 H. Wan- sink 101; 10 D. Muller 58.8 punten. „We kunnen goed met elkaar overweg, dat is alles." „En wat zegt Pa Van Dongen Meerveld ervan? En niet te vei'geten Ma?" infor meerde Els. „O, ik ben al een paar keer op het kas teel geweest. Meneer is erg aardig en me vrouw helemaal. Meneer vroeg, wat ik wilde worden en toen heb ik gezegd, dat ik van het najaar naar Delft ga, om te studeren voor ingenieur. Dat vond hij heel verstandig, zei hij. Ik was er laatst, op een zaterdagmiddag. Ik mag nog wel eens vaker komen, heeft meneer gezegd." „En ze rijden op een paard. Er zijn er drie. Nettie heeft zelf een appelschimmel", vertelde Nelie verder, „En Henk mocht de zwarte merrie berijden. Ik heb ze zelf ge zien. Henk had een rijbroek aan van me neer, niet Henk?" „Het is leuk werkdat paardrijden, bedoel ik." „Nou, de rest zal ook wel niet vervelend zijn", meende Dina te moeten opmerken, waarop de jongen opnieuw een kleur kreeg. „Als jullie maar niet rot tegen haar zijn, hoor?" waarschuwde hij. VVaar zie je ons voor aan, broer? Ik dacht vroeger altijd: wat zal dat later een draak worden. Maar dan heb ik me vast vergist", zei Els. Aan de beide zusters werd dank ge bracht voor hun vele arbeid in het be lang van de leden. Uit het verslag van de penningmeester, de heer H. J. Oolbekkink, bleek, dat de inkomsten 35.941,62 hebben bedragen, waarvan 13-579,aan contributie, 12.768,38 aan rijkssubsidie en 4-892,25 aan gemeentelijke subsidie in de vorm van de pensioenbijdragen voor de wijk verpleegsters. Van de rijkssubsidie wordt 12.100,in de gemeentekas gestort, waar tegenover de gemeente de jaarwed den van de beide zusters voor haar reke ning neemt. Het overige bedrag is een rijksbijdrage in de autokosten van de ver pleegsters. De kosten van zuigelingen- en kleuterbureau hebben 3.008,bedragen, terwijl voor dit doel als bijdrage in de taxikosten 1.012,40 werd betaald. De bij drage voor de prov. vereniging bedroog 2.141.75. De totale uitgaven waren 35.678,58, zodat het batig saldo 263,04 bedroeg. De balans sluit aan beide zijden met 39-750,88, terwijl de diverse reserves tot een bedrag van 13.749,88 bij de bank be legd zijn. Nadat de kascommissie bestaande uit mej. Stam en de heer A. Nekkers een gunstig rapoprt had uitgebracht werd de p-nn.'ngmeester met een hartelijk woord \an uank gedechargeerd. De nieuwe con trole-commissie zal bestaan uit de heren A. Nekkers en Th. Poppe. Bij de bestuursverkiezing werden mevr. J. V/iggers-Aanstoot en de heren G. J. Langenbarg en H. J. Oolbekkink met bij na algemene stemmen herkozen. Tijdens de rondvraag werd besloten een invalidewagentje aan te schaffen, aan gezien hieraan, ook van de zijde der zo mergasten, behoefte bestaat. De bijdra ge in de autokosten voor de wijkzusters werd van f 1.000,verhoogd tot f 1.250,-. Vrijdagmiddag hebben de nieuwe leer lingen van de huishoudschool, die na de grote vakantie de eerste klas zullen be volken met hun ouders kennis gemaakt met de school en met de leraressen en leraren, die hun de komende drie jaren zullen onderrichten. Het wordt een grote klas, want er hebben zich reeds meer dan 45 meisjes aangemeld. Om ouders en kinderen enig inzicht te geven in leerstof en leerprogramma was in het grote handenarbeidlokaal een eenvoudige maar zeer leerzame tentoon stelling ingericht van hetgeen o.m. in het bijna afgelopen cursusjaar door de leerlingen is gemaakt en verricht. Deze schooltentoonstelling was vrij dagavond en is ook vandaag voor het publiek toegankelijk en vooral veel ou ders hebben deze gelegenheid aangegre pen om zich van het onderricht, dat hun kinderen gegven wordt op de hoogte te stellen. Het resultaat van het onderwijs in de naaldvakken en de stofversiering had de bijzondere belangstelling, omdat hier een zeer gevarieerde collectie kleding stukken te bewonderen viel vervaardigd door de leerlingen van de drie gewone leerjaren maar ook door de assistente klasse. Het onderricht in de tuinbouw, maar ook in het tafeldekken, dus wel twee zeer uiteenlopende studie-objecten, wer den hier aanschouwelijk gemaakt, bene vens de handenarbeid. De school heeft pas een oven gekregen en zo lagen er aardige stukjes gebakken aardewerk. Veel aandacht is op de kleine expo sitie besteed aan de beroepenoriëntatie, die een belangrijke plaats gaat innemen bij de opleiding van de meisjes, nu deze sinds kort in het leerprogramma is op genomen. Met plakboeken en scrpties wordt gewerkt om bij de leerlingen reeds vroeg een toekomstbeeld te vormen. Het V.A.V.O. (voortgezet algemeen vor mend onderwijs) blijft echter ook een belangrijke plaats innemen. Daarnaast zagen wij werkstukjes in De heer Joh. Koopman, Deventerweg herdacht dezer dagen het feit dat hij 40 jaar geleden voor het eerst met het damesweekblad „Margriet" op pad ging, een feit dat voor de uitgeverij „De Geïl lustreerde Pers" te Amsterdam aanlei ding was om de heer Koopman een ge schenk aan te bieden in de vorm van een prachtig horloge terwijl aan mevr. Koopman-Oolbekkink die reeds een groot aantal jaren assistentie verleent bij de bezorging bloemen werden aan geboden. Namens de „G.P." ontving de heer Koopman bezoek van de heer Nijenhuis, chef van het bijkantoor te Enschede en de heer Vosse, rayon-inspecteur die hem dankten voor betoonde ijver en stipte bezorging. De heer Koopman die door dit bezoek zeer verrast was dankte mede namens zijn vrouw voor de waarderende woor den en de geschenken. „O, ze is best geschikt", verduidelijkte Nelie. „In deze democratische tijd is er vrijwel geen standsverschil meer. Dat zie je aan mij en Wim", voegde ze er triom fantelijk aan toe. HOOFDSTUK 3 „Beste mensen, vriend, familie, kennis sen en aanverwante artikelenalle maal heel hartelijk welkom vanavond in ons midden. U weet, wat de bedoeling is, nietwaar? We vieren de zilveren bruiloft van onze zeer gewaardeerde heer Huibert Hartog, onze vader, schoonvader, broer, zwager en wat dies meer zij. En natuur lijk van zijn hoogst charmante vrouw, Petronella Ammers, vandaag op de kop af vijf en twintig jaar de steun en toever laat van de zilveren bruidegom. En als ik dan bedenk, lieve mensen, dat dit knappe bruidspaar al vijf en twintig jaar samen lief en leed gedeeld heeft, de centen, die er verdiend zijn inbegrepen, en ik kijk zo rond naar de vier schoonheden van doch ters en twee flink uit de kluiten gewassen zonen, die het resultaat geweest zijn van deze echtverbintenis, dan sta ik zelf een beet je beduusd te kijken, want dit zijn nog jonge mensen, waarde gasten. Je zou zeg gen: hoe hebben ze dat zo gauw voor el kaar gekregen, hé?" Een luid gelach onderbrak de spreker op het toneeltje, terwijl hij even wachtte, tot het wat rustiger geworden was, ver volgde hij: „Enfin, het boekje is nu half vol en het feit in aanmerking nemende, dat bruid en bruidegom nog zo fantastisch jong zijn, zeg ik maar zo: je kunt nooit weten, mensen, wat ze van plan zijn in de volgende kwart eeuw Opnieuw brak een lachorkaan los, ter wijl enkele gasten in hun handen klapten. Henk keek even terzijde naar het meisje, dat onafgebroken naar de conferencier keek en meegelachen had met de anderen. Als ze het maar niet banaal vindt, dacht hij. Okke kan toch zo doordraven, als hij eenmaal op dreef is „En zo, beste vrienden, is er veel ge beurd in deze vijf en twintig jaren. U zult daar straks nog wel het een en ander over horen, want ik heb me wijs laten ma ken, dat er een paar doopcelen gelicht worden, dat de oren ervan gaan klappe ren. Welke oren is nog niet bekend, maar dat zien we wel. We zijn blij met dit bruidspaar en dat bewijzen we vanavond in de eerste plaats door onze komst hier heen, met aangetrouwde familie, buren, ooms, tantes, zwagers en verder toebeho ren. We gaan er vanavond eens een echte ouderwetse bruiloft van maken, nietwaar lui?" de huishoudelijke vakken als schilderen, beitsen, koperpoetsen, kledingonderhoud enz. en werkstukjes betreffende de streekoriëntatie waarbij plakboeken over Bathmen, Holten en Markelo, uit welke gemeenten de meeste leerlingen afkom stig zijn tentoongesteld waren. En dan het uitgebreid koken en bak ken, voedings- en receptenleer. Heer lijke gerechten netjes onder plastic zouden de bezoekers doen watertan den. Het meest geliefde onderwijs is voor de meisjes zo bleek ons kinderver zorging en -opvoeding. Van zuigeling tot kleuter, lagen er kleertjes, plakboe ken en scripties tentoongesteld. En ten slotte kan nog genoemd wor den de wasbehandeling. Ouderwetse en hyper-moderne waswerktuigen en ma chines had men naast elkaar opgesteld. Het geheel vormde een keurig en fleurig beeld van het huishoudonderwijs. Zelfs de entrée tot het tentoonstellingslokaal was op een leuke wijze versierd. Het paard maakt een moeilijke tijd door, want zijn taak verandert. Enerzijds is het nog steeds de veelzijdige medewerker van de boer, de goedkoopste en vaak de ple zierigste. Anderzijds heeft het er een taak bij- gekregen. Het is een ontspanningsmedi um geworden. Het jachtende en motori sche van de maatschappij vraagt een te genhanger. De mens blijkt die gevonden te hebben in het edelste dier der schepping: Het paard. iEr moeten paarden blijven!!!! De fokkerij van een nieuwe paarden- generatie gaat niet zo snel als b.v. bij de konijnen. Het duurt tenminste 4 jaar. De onrustbarende teruggang van de laatste jaren moet gestopt worden. An ders hebben wij binnenkort niet voldoende paarden voor onze bedrijven, de sport en de ontspanning. Het is dan ook de hoogste tijd, dat ge schikte fokmerries benut worden voor de fokkerij. Dit kan ook, want de fokkerij is een lonende zaak. Uitgaande van de Lagere Landbouw school te Markelo werden dezer dagen de examens handmelken voor de leer lingen van de 4e klas L.L.S. gehouden. De examens werden gehouden onder toezicht van de Rijksinspectie van het Landbouwonderwijs en werden afgeno men op het bedrijf van de heer Klein Horsman, Holterweg te Markelo. Als jury-leden traden op de heren van Dijk te Zwolle en Lueks te Colmschate, resp. veeteeltpraktijkleraar en voormel ker. De uitslagen waren als volgt: elf kan didaten slaagden, terwijl één kandidaat helaas moest worden afgewezen. De namen van de geslaagden zijn: J. H. A. Sprokkereef, Markelo 190 y pt. B. J. Leunk, Markelo 180 pt. G. H. Kottelenberg, Markelo 179 pt. D. J. Jansen, Markelo 174 y, pt. G. J. W. Potman, Markelo 171 y pt. H. J. Boswinkel, Markelo 169^ pt. J. G. Jansen, Holten 169 pt. H. A. Wesseldijk, Diepenheim 169 pt. A. J. Koeleman, Markelo 168 pt. J. W. Kettelarij, Holten 167^ pt. H. B. Zendman, Markelo 161 y pt. en beschermt tegen zonnebrand Bij de maandagavond in Rijssen ge houden examens voor Roode Kruis- helpster slaagden voor helpsters 3e klas de dames D. J. Sluiter-Aaftink en A. Schöppers-Pongers uit onze gemeente. De opleiding geschiedde door dokter J. C. Kousemaker, zuster F. M. Alferink, leidster Roode Kruis en zuster J. Koers, wijkverpleegster Groene Kruis. „Ja!" klonk het uit de meeste monden. „Dat dacht ik. We zullen dit stadje eens laten horen, wat we kennen. Er is een orkestje, dat zo juist teruggekeerd is van een toernee door de Zwitserse bergen Wat zegt u? O, hebt u gisteravond ge speeld in Bergen aan Zee. Nu ja, het zijn in ieder geval bergen. En dat ze het kun nen, zullen ze u laten hóren. Geneert u zich niet, er mag gedanst worden, er mag gezoend worden, geflirt, gedronken en ge geten, gerookt en gesnoeptkortom, vanavond mag alles, behalve weggaan Huib Hartog stootte zijn vrouw aan. „Wat kan die jongen 't leuk zeggen, hé?" Nel knikte. „Dientje zei, dat hij wel va ker op bruiloften optreedt als ceremonie meester. Zo verdient hij neg wel eens een extraatje." „Dan hebben wij het dubbel getroffen, meid, want ons kost het niet veel, van avond." Ze schudde haar hoofd. „Maar we kun nen de kinderen toch niet alles alleen la ten betalen?" Hij lachte. „O, dat komt wel in orde." Ze fluisterde hem in 't oor: „Maar goed, dat we een spaarpotje hebben, Pluib." (Wordt vervolgd.»

Holtens Nieuwsblad | 1966 | | pagina 2